f'S We doen te weinig aan begeleiding zwakkeren Rollendriedaagse in Clinge Antiek Beurs mm ITRE 1499.- 1898.- 1299.- 1399.- 1398.- 1498.- 14.95 7.95 9.95 IGEN? M RKT HHHH# PAUL WEEMAES, NIEUWE WETHOUDER HULST: Jo Ivens naar Parijs Zeesleper droog op het strand DESTEM Terneuzense gooit hoge ogen op solofestival Goes leet istriële Dokter Casparie overleden Autoschip naar Antwerpen gesleept ID VIDEO Vs lEN 7ATERDAG 10 ME11986 VAN ZEELAND IESKENS aGE )F KOZIJNEN >NK b.v. Leesvoer politierapport T aakverdeling college Hontenisse Raad Hulst stelt commissies samen Koewachtse gewond bij verkeersongeval markten Zeeuwse YYV krijgt meer personeel MIDDELBURG SCHOUWBURG Plaatselijk nieuws Aardenburg Heikant Lamswaarde Nieuw-Namen St.-Jansteen I/INDT U BIJ T22 PAGINA ZEELAND 2 izaak in Zeeland ideoapparatuur kantoren, zowel binnen draaiend, <ortom, voor alles >pgave, stuur dan oonplaats: Van een onzer verslaggevers HULST - Na de verkiezingen werd er in de wandelgangen gekscherend over gelachen. „Als de PvdA een wethouder levert, moeten ze hem maar de portefeuille welzijn geven. Dan is het meteen gedaan met de kritiek vanuit de PvdA-fractie op het welzijnsbe leid." Is de portefeuilleverdeling dan toch een ge slaagde strategische zet van de collega's? „Welnee. Welzijn heeft al tijd mijn voorkeur gehad. Bovendien denk ik dat het voor de PvdA erg belangrijk is om welzijn en volksge zondheid te hebben. Denk maar aan de veranderingen die op til zijn in de hele wet geving rond educatie. Daar bij gaat het toch vaak om achterstandsgroepen. En dat zijn de mensen waarvoor de PvdA zich vooral sterk maakt." De 'zachte' sector is Paul Weemaes niet vreemd. Tij dens zijn studie in Utrecht werkte hij 's avonds in buurthuizen. „Als je een tijd leeft in een minder sociale buurt in zo'n grote stad dan krijg je een stuk verbonden heid met dat werk. Dan gaat de welzijnssector je aan spreken." Vanuit zijn werk werd die belangstelling nog groter. Voor zijn terugkeer naar Zeeuwsch-Vlaanderen werkte hij vier jaar op een mavo in Vinkeveen. „Je zag dat veel maatschappelijke problemen op kinderen wer den uitgewerkt En op school krijg je dan toch de zorg voor die kinderen in de schoot geworpen. Soms wa ren we daar meer sociaal werkers dan leraren. Wat dat betreft is het in de Randstad heel anders dan in Hulst Dan kun je hier eigenlijk niet spreken over grote problemen." Paul Weemaes is zich nog volop aan het inwerken. Dat Paul Weemaes. Met zijn 29 lentes waarschijnlijk de jongste wethouder In de Hulster historie. De eerste PvdA-kok In de bestuurskeuken van de Reynaert- stad. Doceert In het dagelijks leven exacte vakken als wis- en natuurkunde en computerkunde aan de MTS In Terneuzen. Maar offert nu leder uurtje vrije tijd op om zich In te wijden in de 'zachte sector'. Paul Weemaes. Geboren en getogen In Cllnge, maar pas sinds twee jaar weer terug In het land van Hulst. Hij maakte een bliksemcarrière In de ge meentepolitiek. Kwam uit het niets als eerste op de PvdA-lijst. Is nu anderhalve week de nieuwe Hulster wethouder van welzijn, volksgezondheid en cul tuur. „Paul Weemaes", zo vragen heel wat Hulste naren zich af, „wie Is dat eigenlijk?" Paul Weemaes: .Men sen leren omgaan met het geld dat ze hebben. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER betekent dat grote stapels leesvoer verslonden moeten worden. „Da's meestal iets voor de avonduren. Het na deel is dat de ambtenaren dan niet te bereiken zijn als je iets wilt weten." Tot 1 augustus blijft het flink aanpezen. Met het nieuwe schooljaar hoeft hij echter wat minder lesuren te draaien en krijgt hij meer armslag voor zijn wethou dersfunctie. Prioriteiten in het welzijnsbeleid? „Ik denk de achterstandsgroepen en zaken die zich richten op een zo groot mogelijk publiek. Begeleiding van de sociaal zwakkeren is belangrijk. Daar zullen we meer aan moeten doen. Er is wel een beleid met kwijtschelden van belastingen, maar vol gens mij moet de mensen vooral geleerd worden hoe ze moeten omgaan met het geld dat ze hebben." Hoe belangrijk de wel zijnssector ook is, het finan ciële plaatje van de ge meente verdient de eerste aandacht. „Jaarlijks acht ton die in het grondbedrijf gestopt moet worden en de personeelskosten. Dat zijn zaken die zwaar op de be groting drukken." Een verlaging van het bruto-loon, waarbij de werknemer netto evenveel in de knip houdt zou volgens Weemaes een aardig struc tureel voordeel kunnen op leveren voor de gemeente. „Eten positief geluid is de af name van het aantal WW- ers. Van 400 naar ruim 200. Maar ja, dat geld zit in de riolering van Nieuw-Na- men." In Hulst gaat het ge zegde dat als er iets echt no dig is, er altijd wel ergens een potje boven tafel komt. „Als dat waar is, dan is het goed dat de PvdA nu ook in de keuken zit." (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers HULST - In het Hulster ver zorgingstehuis De Blaauwe Hoeve is dokter J. Casparie op 85-jarige leeftijd overleden. De heer Casparie was al lang durig ziek. Dokter Casparie - FOTOARCHIEF DE STEM Van onze correspondente HULST - De Hulster musicus Jo Ivens leidt zaterdag weer een uitvoering in de Notre Dame te Parijs. Deze keer wordt de 'Mes sias' van Handel ten gehore gebracht door het Residentie koor, dat hiermee een kroon zet op de viering van haar 50- jarig bestaan. Het Dordts kamerorkest zorgt voor de begeleiding. De Notre Dame trekt normaal duizenden belangstellenden. Voor Ivens is het de vierde keer dat hij met een van de vier koren die hij leidt in de Notre Dame optreedt. Van onze correspondent ZOUTELANDE - Vrijdag morgen omstreeks drie uur is de Belgische zeesleper Union Four van 665 brt van de Unie van Redding- en Sleepdienst uit Antwerpen ter hoogte van Zoutelande op de kern van een paalhoofd gevaren. De sleep boot was onderweg van Ant werpen naar een locatie op de Noordzee om een booreiland te gaan verslepen en raakte bij een uitwijkmanoeuvre voor het Britse containerschip Dart Americana van 15.584 brt, dat ook onderweg was naar zee, even na hoogwater vast op het strand. Een poging om direct na de stranding op eigen kracht vlot te komen mislukte en tijdens laagwater stond het schip ge heel droog. De sleepboten Jerome Let- zer en Fighter van dezelfde re derij probeerden vrijdagmid dag om drie uur tijdens hoog water de gestrande sleper vlot te trekken, maar ondanks de sterke trekkracht van de beide sleepboten werd de Union Four niet vlotgetrokken. Om vier uur werden de po gingen gestaakt en kwam de tanklichter Everingen van de oliehandel Hamelink uit Ter- neuzen langszij om 75 ton brandstof uit de sleper te pom pen, waardoor de diepgang van het schip verminderde. Zaterdagmorgen vroeg tijdens hoogwater wordt opnieuw een poging ondernomen om de ge strande sleepboot vlot te trek ken. HOOFDPLAAT - Op een per ceel landbouwgrond aan de Kaaidijk, eigendom van de heer T., is een granaat gevon den ter grootte van 50 cm. De Mijnopruimingsdienst zal het projectiel weghalen. OOSTBURG - Op het Ledel- plein is de geparkeerd staande bestelauto van F. uit Nuns peet beschadigd. De veroorzaker is doorgereden. Voor redactionele zaken kunt u zich dit weekeinde wenden tot Eugene Ver- straeten, tel. 01140-16755. Zondagmiddag is hij be reikbaar op het nummer 01140-13751, bgg 01153- 1534. jghBUDVOQRjuiDvvEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: «•30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der nelm (editie-chef), Jan Jansen (p|V. chef), Emile B °n, Co Meertens, Cor de oer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deii, hugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. °es: Clé van Katwijk. [^specteur Zeeland: privé tel. 01150- Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Burge meester en wethouders van Hontenisse hebben hun taak verdeling voor de komende vier jaar bekendgemaakt. Burgemeester A. Kessen be hartigt openbare orde, finan ciën, onderwijs, personeel, al gemene zaken, planologie en representatie. Hij is dagelijks op afspraak aanspreekbaar. Wethouder P. Mangnus, te vens waarnemend burgemees ter, heeft in zijn portefeuille welzijnszorg, sociale zaken, sport, recreatie, cultuur en jeugdzaken. Hij houdt spreek uur op dinsdag van 9 tot 10 uur op de afdeling welzijnszaken. Wethouder J. Joossen heeft de portefeuilles openbare wer ken, bouw- en woningtoezicht en hinderwet en milieuzaken. Hij heeft spreekuur op maan dag van 13 tot 14 uur in het kantoor van de Technische dienst in Vogelwaarde en op dinsdag van 13 tot 14 uur op afspraak in het gemeentehuis. TERNEUZEN - Vier sleepbo ten van de sleepdienst Willem Muller hebben vrijdag de Pa namese autocarrier Cassiopeia Age van 12,353 brt van de Schouwenbank naar Antwer pen gesleept. Het autoschip was geladen met auto's onder weg van Rotterdam naar Ant werpen en lag al enkele dagen met motorschade ten anker op de Noordzee ter hoogte van de Schouwenbank. Het defect aan de motor was zo groot dat de schade niet ter plaatse hersteld kon worden, waarna het schip door de sleepboten Zwitserland en Holland naar de monding van de Westerschelde werd ge sleept. Ter hoogte van Vlissin- gen maakten de sleepboten Finland en Waasland even eens vast aan het stuurloze schip en brachten de Cassio peia Age naar de haven van Antwerpen, waar de lading Beeld van de strijd. Van onze correspondent CLINGE - In Clinge wordt momenteel de zesde rollen driedaagse gehouden. De op brengst is bestemd voor de kas van verschillende deelne mende verenigingen. In feite komt het sportieve element pas op de tweede plaats, na het volksvertier. - FOTO ERIK OSSEWAARDE Maar dat neemt niet weg dat er vol overgave en onder grote belangstelling gestreden wordt door de plaatselijke ploegen, die ook al door de plaatselijke middenstand fi- nacieel gesteund worden. Jury-voorzitter Jo Ver straeten, kon na een in tegen stelling tot de eerste, vlot ver lopen tweede dag, de volgende stand doorgeven: 1. Clingse hengelaars 46 pnt., 2. Het Zee gat 40,3. De Trosvrienden 39,4. CVC 38, 5. judovereniging Clinge 37, 6. W Clinge 36, 7. CGV 35,8. De Opkloppers 34,9. Weldoen Door Vermaak 33,10. De Snelle Duif 30,11. De Bern- hard Klinkers 28,12. EHBO 27, 13. Het Feestcomité 26, 14. De Kriekenputters en Nieuwe Steen 23,16. De Kinderhoeder!) 17. Dokter Casparie was gedu rende vijftig jaar huisarts in Hulst en was tijdens de oorlog actief in het verzet. Casparie vestigde zich na zijn studie in Groningen als huisarts in Hulst. Hij nam de praktijk over van dokter Ma- zola in een pand in de Over- damstraat. Tijdens de mobili satie was hij als arts gelegerd in Woerden en ging daarna in het verzet. Een paar keer werd hij bijna opgepakt door de Duitsers, maar steeds wist hij op tijd te ontvluchten. Na de bevrijding richtte hij het 14de R.I. Regiment op, waarvan hij enkele jaren commandant was. Dit regi ment had zijn hoofdkwartier in de Hulster Steenstraat en het bestond met name uit een tiental verzetsmensen. Later werd om de paar jaar een re ünie gehouden. De laatste was in 1983. Na de oorlog hield Casparie een bloeiende dokterspraktijk. Tot 1970 in de Grote Bagijne- straat, daarna op de Casem- brootweg. Na vijftig jaar huis arts te zijn geweest, stopte hij. De praktijk werd overgeno men door C. van der Mee. Cas parie heeft intensief meege werkt aan de Rode Kruis af deling Hulst, die door zijn eer ste vrouw werd opgericht. Bo vendien was hij jaren lang voorzitter van de schaakvere niging. Casparie werd, met mede werking van prins Bernard, in 1945 met enkele verzetsmensen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Voorts was hij drager van het Bron zen Kruis, het Oorlogskruis, de medaille 'Les Amis de la France', de medaille van ver diensten van het Rode Kruis en het Europese Kruis. Voorts was hij Ridder van de Kroon orde van België. De uitvaartdienst vindt plaats op woensdag 14 mei om 14 uur in de Hulster basiliek, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats aan de Van de Maelste- deweg in Hulst. HULST - De Hulster gemeen teraad komt donderdag 15 mei bijeen om de verschillende ge meentelijke commissies samen te stellen en vertegenwoordi gers te benoemen in allerlei gemeenschappelijke regelin gen. Deze vergadering begint om 19 uur. AXEL - Mevrouw B. C. uit Koewacht is gistermiddag bij een verkeersongeval gewond en per ambulance overge bracht naar het Sint Liduina- ziekenhuis te Hulst. Ze kwam met haab persnen- auto gereden uit de richting Koewacht en verleende op de kruising Eerste Verkorting - Langeweg geen voorrang aan een personenauto bestuurd door A. K. uit Wuustwezel (B). Bij de botsing die volgde wer den beide voertuigen zwaar beschadigd. AMSTERDAM, 9 mei - Aardappel- termij nmarkt: In Bintje 50mm van de oogst 1985 werden 258 contrac ten verhandeld voor levering mei tegen 28,50 tot 27,70 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. Van de oogst 1986 waren het 46 contracten tegen ƒ30,40 tot ƒ29,90 voor levering april. Stemming eveneens prijshoudend. DEN BOSCH, 9 mei - Paarden markt: Aanvoer 115 stuks. Prijzen in gulden per stuk: luxe paarden 1590-2640, voljarige 1490-2290, luxe 2-jarige merries 1290-2090, luxe 2- jarige hengsten 1190-2090, luxe 1- jarige merries 615-1365, luxe 1-ja- rige hengsten 565-1365, veulens luxe merries 465-1065, veulens luxe hengsten 415-1065, hitten 615-1565, shetlandse pony's ruins 225-425, shetlandse pony's merries 225-475. Prijzen in gulden per kg: jonge slachtpaarden 4,60-6,40, oude slachtpaarden 4,90-6,60. De handel was zeer rustig. Van een onzer verslaggevers VOORSTEL GS MIDDELBURG - De Provin ciale VW Zeeland/Bureau voor recreatie en toerisme mag het personeelsbestand - momenteel 13,8 arbeidsplaat sen - uitbreiden. Het dagelijks provinciebestuur heeft de sta ten voorgesteld daar voorlopig 120.000 gulden voor uit te trek ken. Men wil een dienstencoördi nator en een administrateur aanstellen. De totale provin ciale subsidie voor het VW- apparaat komt daarmee op ruim 735.000 gulden. Bekeken wordt of dit bedrag toereikend is om - voorlopig op tijdelijke basis - ook nog een telefoniste en een extra informatrice aan te trekken. Over een eventueel defini tief karakter van deze laatste twee arbeidsplaatsen beslist men pas nadat de automatise ringsplannen bij de VW zijn doorgevoerd. De verhoging van de subsidie werd eind vo rig jaar -bij de behandeling van de provinciebegroting - in principe al door de Staten goedgekeurd. GS stellen de staten verder voor om 150.000 gulden uit de toeristische knelpuntenpot te halen. Dit om de VW aan computerapparatuur te hel pen. Het college stelt de staten in het vooruitzicht dat dit geld door de automatisering wordt terugverdiend. GOES - De 18-jarige Brieziet van der Stam uit Terneuzen heeft gisteravond de persprijs gewonnen tijdens het ama teurconcours van het derde solofestival in Goes. Ze maakte deel uit van in totaal 55 amateurartiesten, die de hele dag in een viertal zaaltjes hadden opgetreden. Brieziet van der Stam was de enige Zeeuwse die tot de fi nale doordrong. Die finale bracht in totaal acht kandida ten op het. podium. Het meisje uit Terneuzen dat onlangs haar vwo-examen deed, bracht een programma met mime en dans. De jury-prijs, de gouden gans, ging naar Tobias Erling pil nit Til»" Poifln Hn «n blieksprijs naar Vincent Leddy (21) uit Nijmegen. Hij verzorgde een pantomime programma. Brieziet van der Stam, aldus de jury, kan het met wat bij scholing heel ver brengen. Die scholing krijgt ze ook, want ze is inmiddels toegelaten tot de toneelschool in Maastricht. Het afgelopen jaar deed ze al ervaring op bij de Stichting Danz, de eerste Zeeuwse dans groep die vorig jaar in Goes werd opgericht. Brieziet van der Stam werd bijgestaan door de belichtingsman van het' Zuidland-theater in Ter neuzen, Joost van de Veen. „Aan hem heb ik een goede hulp gehad. Zonder hem was Hit nnnit cro1ulr+ K Vr. 9 mei 16-21 uur Za. 10 mei 11-17 uur ,Zo. 11 mei 11-17 uur Bolling - Uitslag bolling bij E. van de Voorde met 72 deelne mers: 1. E. Standaert-W. Cop- pejans-U. Vanhulle-A. Eecke, 2. A. de Waele-A. Willemarck- H. Bruggeman-G. Kerkhove, 3. B. Boel-G. Kerkhove-R. de Clerck-E. de Vreeze. Uitslag bolling bij café De Zwaan: 1. L. Rogge-P. de Geeter-F. Rie- teco, 2. R. Lampo-P. de Jae- ger-J. Mussche, 3. J. Evers-A. Eecke-J. Focke. Bejaardenschieting - Aan de schieting in café 't Helleken namen 36 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; eerste zijvogel: J. van Meele, Kloosterzande; tweede zijvogel: C. Peters, Ste- kene; meeste kleine vogels (3): F. de Brouwer, Heikant. Bingó/kaartmiddag - Donder dag 15 mei is er voor de be jaarden van Heikant een bin go-en kaartmiddag in het ge meenschapscentrum 't Heike. Aanvang 13.30 uur. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden de jaarlijkse grote bridge-drive. Er namen 58 paren deel en er werd gespeeld in vijf lijnen. Uitslag: Groep 1 met 10 paren: 1. dames Biesbroeck en Goos- sen, 2. heren Pel en Bambost, 3. mevrouw Wijmans en de heer Cornelis. Groep 2 met 12 pa ren: 1. echtpaar Lichteveld, heren Sandrini en Visser, 3. gebroeders Ramond jr..Groep 3 met 12 paren: 1. heren Van der Wielen en De Waal, 2. da mes Van Waes en Verhagen, 3. dames Touw en Brouwer. Groep 4 met 12 paren: 1. heren Hairy en Heyl, 2. dames Pou- wels en De Bakker, 3. dames Roeck en Buitenbier. Groep 5 met 12 paren: 1. mevrouw De Cauwer en de heer Van Putte, 2. heren Van de Casteel en Simpelaar, 3. mevrouw Bruins en Weinsbergen. KVO - De afdelingen Clinge en Nieuw-Namen van de KVO houden him voorjaarsreisje op 22 mei. De trip gaat naar onze zuiderburen. Wie mee wil moet zich snel opgeven bij de afdelingssecretaresse. Bejaardenschieting - Op don derdag 15 mei is er in café Pi ca vet een bejaardenschieting. Aanvang 13.30 uur. Oud papier De W Hulster- loo haalt vandaag weer oud papier op. Men begin vanmor gen om 9 uur. Bal - Vanavond wordt in het gemeenschapscentrum de Kauter een bal gehouden met medewerking van de ver nieuwde discobar El Djedda. Aanvang 20 uur. Kaarting - Aan de laatste prijskaarting van het seizoen in het gemeenschapscentrum De Warande namen 44 kaar ters deel. Uitslag: 1. E. de Beul, St.-Jansteen; 2. L. de Vos, Clinge; 3. A. Buyze, Kapelle- brug. Bejaardenschieting - De schutterssociëteit Groot Hulst houdt woensdag 14 mei een schieting in café De Kroon. Aanvang 13.30 uur. Volksdansmiddag - In het ge meenschapscentrum De Wa rande wordt woensdag 14 mei een volksdansmiddag gehou den voor verschillende dans groepen van de bejaardenbon den. Verwacht worden de groepen uit St.-Jansteen, Nieuw-Namen, Clinge, Ter hole en waarschijnlijk West- dorpe. Deze middag staat on der leiding van mevrouw Moorthamer. Prijsuitreiking - In het ge meenschapscentrum De Wa rande te Sint-Jansteen wer den de winnaars van de in het afgelopen seizoen gehouden kaartcompetitie gehuldigd. A. Dierick van de rk Bond van Ouderen reikte bekers en een fles jenever uit aan eerste prijswinnaar A. van Waes- berghe uit Sint-Jansteen, de tweede prijswinnaar E. de Block uit Hulst en de derde prijswinnaar mevrouw Ghey- sel uit Hulst. Omdat mevrouw Gheysel tevens kampioen prijskaarten bij de dames was, '"■we zii ook hloo>— -

de Stem | 1986 | | pagina 19