pBSrsMjSog^ Gino de Jonghe uitgeschakeld KRINGCONCOURS IN AXEL IS GROOT SUCCES Van Loenhout wint in Lewedorp Fabricom 1 gaat sterk van start PSV wint toernooi De Stem Montenarie maakt indruk 7ATERDAG10 ME11986 T14 PAGINA SPORT 2 BLB-motorcross Maldegem AXEL - Het kringconcours hippique in Axel, dat werd georganiseerd door de ruitersport vereniging Axel (gevormd door de Oranjerui- ters en ponyclub De Kleppert]es), is een groot succes geworden. ;en Caluwé-team in Hoek tegen Oostkapelle Kees Zuidhof uitblinker in Vlissingen Landsbergen twee jaar naar NAC UITSLAGEN TENNIS-TITELSTRIJD IN YERSEKE Windsurfduel Jeugdteam Vogelwaarde tegen Lokeren Zaamslag op hoofdveld Terneuzen Vlissingen degradeert Van onze motorsportmedewerker MALDEGEM - Sommige neven hebben een bepaalde ItaHirefekingsllracht op pech iet een hoofdletter. Gino de Innehe, de talentvoUe motor- Sr uit Sluiskil, lijkt die weinig benijdenswaardige eieenschap te bezitten. Bij de start van de eerste reeks van je nationalen 250 cc-klas in Maldegem kwam de Sluiskilse crosser ten val waarbij, voor de zevende maal zijn arm uit de kom schoot Dat betekende voor De Jonghe een inmiddels bekend ritueel.' een snelle rit naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis om daar onder narcose het ge wricht weer op zijn plaats te laten zetten. Nog aangeslagen en duidelijk gedesillusioneerd, omdat hiermee zijn derde ach tereenvolgende wedstrijdsei zoen de mist inging, stond voor hem het trieste besluit vast: „De helm gaat aan de kapstok, dit kan echt niet meer." In zijn beloftevolle crosscar rière heeft De Jonghe al tal rijke tegenslagen moeten in casseren waar zijn schouder- blessures als een rode draad doorheen liepen, maar zelfs daar bleef het niet bij. Precies een jaar geleden reed op het zelfde circuit de pechduivel achterop mee bij De Jonghe. In de eerste reeks spatte de zuiger aan duizend stukken en in de tweede reeks liep het kettingtandwiel van de as. Na een formidabel sterk voorsei zoen leek deze keer de kam pioenstrui weggelegd voor Gino de Jonghe. Het mocht echter niet zo zijn. Er waren voor de Zeeuwse motorcrossers in de BLB ge lukkig ook nog successen weg gelegd en omdat in Maldegem voor de meeste categorieën om de kampioenspunten werd ge reden telden de resultaten dubbel mee. In de 125 cc-junio- renklas behield Ronnie Wal- hout aansluiting met de kop mannen door in de reeksen naar een vierde en een derde plaats te rijden. De crosser uit Sluiskil werd daarmee derde in de eindstand. In de junio renklas 250 cc moest Jan Jan sen keihard werken. Gevallen m de eerste reeks wist hij toch nog van de laatste naar de zesde plaats op te rukken. In de tweede reeks werd Jansen derde wat hem de tweede plaats in de eindstand ople verde. Sam Jansen, in de junioren 500 cc-klas, pakte er opnieuw net naast. Om de tweede, derde en vierde plaats moest de chronometer de beslissing brengen, wat voor Sam Jansen de vierde plaats opleverde. In de nationalen 500 cc-categorie kreeg Alex Warrens uit Osse- nisse pas in de tweede reeks de goede slag te pakken. Nadat de eerste kampioensproef de mist in ging liep het in de tweede manche van een leien dakje. Van start tot finish overheer ste Warrens en met een vijfde plaats uit de eerste reeks was dat goed voor een tweede plaats in de eindrangschik king. Uitslag debutanten: 1. Tom Ver hulst, België; 20. Dominique de Rech ter, Hulst. Junioren 125 cc: 1. Leslie van Puyvelde, België; 3. Ronnie Wal- hout, Sluiskil; 5. Martin Boodt, Se- rooskerke; 11. Rudie Dieleman, Axel; 16. Gerton Traa, Westdorpe; 17. Marco de Smet, Terneuzen. Junioren 250 cc: 1. Luc Dauwens, België; 2. Jan Jansen, Hoek; 7. Wil van Hoof, Bla- del; 10. Steven Mangnus, Vogelwaar de; 12. Chris Marcusse, Borssele; 20. Patrick Sponselee, Kloosterzande; 21. Ronald Doens, Biervliet. Junioren 500 cc: 1. Geert van de Voorde, Bel gië; 4. Sam Jansen, Sluiskil; 7. Her man van de Bos, Koewacht; 17. Chris de Pooter, Axel. Nationalen 250 cc: 1. Gian Franckaert, België; 2. Jan de Rijk, Rucphen; 6. Prank van Kruys- sen, Kloosterzande; 9. Eric Blaeke, Sluis. Nationalen 500 cc: 1. Guy Dhaene, België; 2. Alex Warrens, Os- rasse Internationalen 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, België; 3. Ad Va- lentijn, Rucphen; 6. Kees Sep, Bergen op Zoom. Internationalen 500 cc: 1. John de Meyer, België; 2. René van der Made, Oosterhout. Ad Bergs met Sandra sterkste Van onze paardesportmedewerker In het Z-springen paarden, zegevierde op het fraai gebouwde parkoers van Bram Schilleman uit Bier vliet, Ad Bergs met Sandra van De Vossereyers. Hij liet zijn concurrenten duidelijk achter zich. Op de tweede stek eindigde Peter Kosters met Varant van Graeve Jan. ke's Forst Pink, Luctor et Emergo; 3. Job van Drongelen met Alarda, Kleppertjes. M- pony's: 1. Monique Wijk met Ramano J, Kleppertjes; 2. Eliane de Feyter met Bres, Luctor et Emergo; 3. Marcel Knoester met Moestafa, Klep pertjes. Z-pony's: 1. Nicole Schieman met Happy Story, Kleppertjes; 2. Marja Kielman met Ibrahim, Kleppertjes. Ml- paarden; 1. Anja Meertens met Ulaan, Oranjeruiters; 2. Clau dia Fassaert met Hunter, Vos sereyers. M2-paarden: 1. Re- nate Mahu met Vumona, Hon- teruiters; 2. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan; 3. Mar leen van Doeselaar met Pega sus, Zwinruiters. Z-paarden: 1. Lieveke Goossens met Sil van, Oranjeruiters. SPRINGEN: B-pony's C-ca- tegorie: 1. Nanda Day met Sa bine, Honteruiters. D-catego- rle: 1. Sylvia Stoffels met Co- ra, Zwinruiters; 2. Remco Rouw met Amber, Luctor et Emergo; 3. Wilbey Lion met Abbeleix, Luctor et Emergo. L-pony's C/D-categorie: 1. Jacqueline Wiemes met Du ke's Forest Pink, Luctor et Emergo; 2. Carolien de Feyter met Edain, Luctor et Emergo. B-paarden: 1. Nathalie aan de Wiel met Toscaan, Honterui ters; 2. Sancho Voerman met Old Faire, Luctor et Emergo; 3. Frank Dieleman met Zolder, Oranjeruiters. L-paarden: 1. Mirjam de Feber met Verano, Vossereyers; 2. Frank Diele man met Ramires, Oranjerui ters; 3. Marcel Timmermans met Rodilia, Luctor et Emergo. M-paarden: 1. Mare Brood man met Thelma, Zwinruiters. Z-paarden: 1. Ad Bergs met Sandra, Vossereyers; 2. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan. M-pony's: 1. Sancho Voerman met Sticky, Luctor et Emergo. Z-pony's: 1. Miranda de Jonge met Harold, Zwin ruiters ;'2. Marco Quaak met Goldscar, Haringruiters; 3. Elianne de Feyter met Bres, Luctor et Emergo. Bestgaan rijpaard: 1. Arna Lauret met Uitlanda, Zwinruiters; 2. Lie veke Goossens met Silven, Oranjeruiters; 3. Karin de Fe ber met Ramona, Vossereyers. Bestgaande rijpony: 1. Nicole Schieman met Happy Story, Kleppertjes; 2. Hannie van Hoeve met Goldine, Luctor et Emergo; 3. Esther de Kok met Soraya, Zwinruiters. Miranda de Jonge met Ha rold van De Zwinruiters nam revanche op het concours van Kloosterzande en eiste het goud voor zich op bij het Z- springen pony's. Zilver was er voor Marco Quaak met Golds car van De Haringruiters en brons voor Elianne de Feyter met Bres van Luctor et Emer go. De opmars van dressuur- amazone Nicole Schieman met Happy Story van De Klep pertjes in de Z-klasse is niet te stuiten. Ook nu veroverde zij met grote overmacht de eerste prjjs, vóór clubgenote Marja Kielman met Ibrahim. In de Z-klas dressuur paar den was er maar één prijs te verdienen. Die ging met één winstpunt naar de subliem rijdende amazone Lieveke Goossens met Silven van De Oranjeruiters, die tevens als paradecommandante debu teerde en met succes. De orga nisatie hield het tijdschema zodanig strak aan, dat men voorliep op de geplande tijd in het programma. Dit was voor de deelnemers positief en wedstrijdleider Jaap den Beer was er terecht bijzonder ge lukkig mee. In de rubriek bestgaand rij paard ging Arna Lauret met Uitlanda van De Zwinruiters met de hoogste eer strijken. Op de tweede stek eindigde Lieveke Goossens met Silven van De Oranjeruiters. In de rubriek bestgaande rijpony was het goud voor Nicole Schieman met Happy Story van De Kleppertjes. De vier "bestgaande paar den' bij het kringconcours hippique in Axel. - FOTO COR.J. DE BOER Uitslag: DRESSUUR: B-paarden ring 1:1. Stefan de Vetter met Wonny-H, Hulst; 2. Vera Eyc- ken met Cehades, Hulst; 3. Anja van Heese met Bo, Oran- ieruiters. Ring 2B: 1. Barbara Buize met Rudolf, Zwinrui ters; 2. Judith Pluym met Pa trick, Oranjeruiters. B-pony's ring 2A: 1. Johan Groosman ■net Casper, Zwinruiters; 2. Barbara van de Branden met Danny Girl, Kleppertjes; 3. Lenny Boer met Walkey, Kleppertjes. Ring 3: 1. Nanda Dey met Sabina, Honteruiters; 2. Debby van der Velde met L°rd, Graeve Jan; 3. Nicole de Laender met Tornado, Graeve Jan. Ll-paarden ring 4 1. Christina Kosters met Zypher, Graeve Jan; 2. Arnout Loos ■net Zenit, Oranjeruiters; 3. Bis Schotvanger met Zorose, Oranjeruiters. Ring 5A: 1. Anja Boidin-De Hullu met Urbanus, Zwinruiters; 2. Adrie Hamelink met Emir, Oranjeruiters; 3. Mirella den Baar met Zambo, Oranjerui ters. L2-paarden: 1. Emmy de Aoever met Chic, Oranjerui- ™rs; 2. Anita Rijk met Fury, Honteruiters; 3. Marleen de riend met Planet, Oranjerui ters Ll-pony's: 1. Marieke Haak met Bonito, Kleppertjes; Janine Quist met Sabine, winruiters; 3. Renate van ampen met Bella, Honterui ters. L2-pony's; 1. Hyo de Loos "iet Lady, Luctor et Emergo; v Jacqueline Wiemes met Du- VAN DE BRANDE bnimm1 6611 vierde plaats in VWB-koers met 42 deelne- s m Buggenhout. Van onze sportmedewerker HOEK - Dindag 13 mei speelt het zogenaamde Caluwé- team, een formatie bestaande uit 'patiënten' van Hoek-spe- ler Jack Caluwé, tegen Oost kapelle. Dit duel wordt ge speeld op het terrein van de SV Hoek en begint om 19.30 uur. In het Caluwé-team komen uit Alex Dehulsters van Sluis kil, Eric Nagelkerke van STEEN, Ben Thomas van Hoofdplaat, Patrick Orlans van Hein is Gent, Maarten van der Staal en Gijs Lokhorst van Zaamslag, Eugène Lauret en Onno Ribbens van Terneuzen, Jack 'fcaluwé, Jan Meertens, Guido van Boom en Wilco Braafhart van Hoek. Coach van deze formatie is Jan Doorns uit Terneuzen. Het geheel wordt gespeeld onder leiding van arbiter Piet Her- rebout uit Zaamslagveer. In verband met dit treffen spelen op die dag geen spelers van Oostkapelle mee in het Zeeuwse KNVB-team, dat te gelijkertijd in Kapelle tegen Halsteren speelt. Van onze motorsportmedeioerker VLISSINGEN - De grote uitblinker tijdens de natio nale KNMV-motorcross op het Sloehaven-circuit van MSV De Uitlaat was onge twijfeld Kees Zuidhof uit Kwadendamme. De talent volle crosser verspeelde vo rig seizoen door een aaneen schakeling van blessures zijn seniorstartbewijs, maar bewees donderdag weer he lemaal op de goede weg te zitten. Aan het meesterschap van Zuidhof, die zich op 'zijn thuiscircuit' in zijn element voelde, viel niet te tornen. In beide reeksen stormde Zuid hof met grote voorsprong op de zwart-wit geblokte fi- nishvlag af. Naast Zuidhof was er nog een succesje weggelegd voor Henk Buys uit Middelburg, die in de 125 cc-klasse van zich deed spreken. Na een indrukwek kend herstel in de eerste reeks wist Buys uiteindelijk nog als zesde te finishen. In de tweede reeks deed de Middelburger het nog eens dunneljes over en reed naar een derde plaats waardoor hij tevens de derde plaats in de eindstand bemachtigde. Uitslag nationalen 125 cc- klas: 1. Arno Willems, Oir- schot; 2. Mark Beeks, Val- kenswaard; 3. Henk Buys, Middelburg; 4. Quentin Kui per, Amsterdam; 5. Robert Beekman, Valkenswaard. Nationalen 250 cc-klas: 1. Ruud den Hoed, Nieuwer- kerk aan de IJssel; 2. Eddy van Gulik, Amersfoort; 3. Martin de Haas, Voorburg; 4. Toine van Dijk, Eindho ven; 5. Jeroen Royakkers, Reusel. Nationalen 500 cc- klas: 1. Kees Zuidhof, Kwa dendamme; 2. Klaas Hoog land, Delft; 3. Alfred de Weerd, Waalre; 4. Willy Munsters, Eindhoven; 5. Jan Rooyackers, Helmond. Zij spannen nationalen: 1. Dirk en Roger van de Lagemaat, Everdingen; 2. Piet van Dijk en Kees Hogervorst, Ensche de; 3. Evert van Halst en Henk Bessemaker, Hattem; 4. Leo van de Lagemaat en Lolke van der Vliet, Gelder- malsen; 5. Wim Achterkamp en Harry Braakhekke, Wilp Van ome sportmedewerker TERNEUZEN - In de sporthal 't Zwaantje te Terneuzen werd het tweede De Stern-volley baltoernooi gehouden. Deze keer kwamen de teams uit de eerste en de tweede klas in ac tie. Het was de laatste maal dat de volleyballers in actie kwamen, want de komende rustperiode duurt tot septem ber. Het team van de Politie Sport Vereniging (PSV), dat in de competitie net naast de prijzen greep, was deze keer oppermachtig. Het won de eerste prijs in de eerste klas en werd algeheel toernooiwin- naar. De Douane, competitiewin naar in de tweede klas, liet zien dat dat geen toevalstref fer was en pakte ook hier de eerste plaats. In de late uurtjes, na het toernooi, reikte Stern-sportredacteur Ton Koomen de prijzen uit. Hij verraste competitiewinnaar Promenade 1 en bekerwinnaar Neckermann met twee ingelij ste foto's van de teams als aandenken aan het afgelopen seizoen. Uitslag eerste klas: 1. PSV 1, 2. Dees 1,3. Dow 1, 4. Promenade 1,5. Neckermann, 6. Wiekslag, 7. Ster banden, 8. Promenade 2, 9. MTS/ MEAO 1, 10. Zeldenrust. Tweede klas: 1. Douane, 2. Roelofs, 3. De Hoop, 4. De Meijer, 5. Kind TC, 6. Gemeente 1, 7. PSV 2, 8. Dees 2, 9. Free Lance, 10. V&V. Van onze tvielermedewerker LEWEDORP - Jan-Willem van Loenhout is vrijdag via een fraaie solovlucht winnaar geworden van de wielerronde in Lewedorp. De sterke coureur uit Nieuw-Vossemeer forceerde de beslissing op 15 kilometer voor het einde, direct nadat De Bruijn en Groot door negen anderen in de kraag waren ge vat Van dit negental was Van Loenhout de enige, die de be nen niet stilhield. Hij koos voor een sprong in de ruimte, en die leverde succes op. Jas pers en Van Est dienden zich nog wel als jagers aan, maar de man in de frontlijn gaf geen krimp meer. In de eerste koershelft was er voor het geringe aantal toe schouwers weinig te beleven. Na 40 kilometer reden 27 man voorop. Hofland, De Baat, Ge vers, Franse, Van Est en Van Loenhout roerden voorlopig de grote trom. Menens begon het pas te worden, toen De Bruijn en Groot het hazepad kozen. Dit duo werkte eendrachtig samen en toen de winst van de koplopers geleidelijk was op gevoerd tot 22 seconden, acht ten Hofland en De Baat de tijd gekomen om tot actie over te gaan. Door deze tempoversnelling verbrokkelde de volggroep. Negen man brachten de fusie tot stand met de twee leiders en toen sloeg Van Loenhout het beslissende gaatje. Bij de junioren duurde het tot drie ronden voor het einde alvorens er wat leven in de brouwerij kwam. Het was Fred van Son, die tekende voor een uitstapje en dat bracht voor hem het gewenste resultaat. Uitslagen: amateurs: 1. W.J. van Loenhout (Nieuw-Vossemeer) 80 km. in 1.53.32, 2. P. Jaspers (St.- Willebrord), 3. P. van Est (Fij naart), 4. M. de Baat (Steenbergen), 5. J. Gevers (Rijsbergen), 6. A. de Bruijn (St-Willebrord), 7. P. Hof land (Roosendaal), 8. M. Remijn (Wilhelminadorp), 9. R. Groot (Fij naart), 10. J. Maas (Huijbergen), 11. A. Biletzki (West-Duitsland), 12. R. Boeren (St-Wilebrord), 13. C. van der Weide (Middelharnis), 14. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 15. T. den Braber (Fijnaart), 16. H. Oomen (Etten-Leur), 17. A Polvorosa (Roosendaal), 18. A. van de Linde loof (Etten-Leur), 19. J. van West einde ('s Heerenhoek), 20. P. Wisse (Aagtekerke); J junioren: 1. F. van Son (Zevenbergen) 60 km. in 1.28.55, 2. M. Martens ('s Heerenhoek), 3. R. Tak (Oudenbosch), 4. J. Crom- heecke (Aardenburg), 5. J. van de Ameele (Terneuzen), 6. R. de Vrieze (Goes), 7. B. van Aarssen (St-Wil lebrord), 8. J. van de Boom (Roosendaal), 9. C. Voogt (Breda), 10. M. Marijs (Arnemuiden), 11. P. Driessen (Terheijden), 12. L. Goe- ree (Kruiningen), 13. R. van Loon (Zevenbergen), 14. W. Raas ('s Hee renhoek), 15. E. de Crom (Hooger- heide), 16. J. Schroevers (Arnemui den), 17. R. de Jonge (Lewedorp), 18. C. Oomen (Etten-Leur), 19. F. Breure (St.-Maartensdijk), 20. T. Hennes (Oud-Gastel). BREDA - Rob Landsbergen gaat de komende twee seizoe nen voor NAC spelen. De Oostbrabander tekende gis teravond een contract, dat hem voor die periode aan de Bredase eerste divisie-vereni ging bindt. NAC was eerder dit seizoen ook al geïnteresseerd in Landsbergen. Toen zag men evenwel van hem af, waarna Landsbergen, voor wie geen transfersom hoeft worden be taald, gecontracteerd werd door Helmond Sport. Voor die club scoorde hij in de wed strijd tegen NAC. Voordat hij bij Helmond Sport ging spelen, kwam Landsbergen uit voor de Ko reaanse club Hyundai. Voor dien had hij een verbintenis bij PSV. ZONDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND Res. Ie klas: Goes 2-Noormannen 2 2-4, Breskens 3-Robur 2 5-0, Jong Ambon 2- Hontenisse 2 0-0; 2e klas B; Vlissingen 4- RCS 3 2-3, Jong Ambon 3-Biervliet 2 1-8, Ria W 2-Walcheren 2 Walch. n.o., Patrij zen 2-SDO 2 4-1; 3e klas A: Middelburg 5-Cortgene 1 1-4, Zeelandia 4-Jong Am- bon 4 0-0, Heinkenszand 2-Renesse 1 0-4, Kwadendamme 2-Volharding 2 0-2; 3e klas B: Goes 3-Lewed. Boys 2 1-3, Noor mannen 3-Walcheren 4 0-3, Renesse 2- Domburg 2 1-4, RCS 4-Middelburg 6 0-2; 3e klas C: Oostburg 2-Schoondijke 2 2-0, Sluiskil 3-Terneuzen 4 2-0, IJzendijke 2- Aardenburg 3 4-1, Walcheren 3-Vlissin gen 5 2-6, liberty 2-Corn Boys 2 5-1; 3e klas D: Terneuzen 5-Axel 3 1-3, Terhole 2-Hulsterloo n.o., HVV 4-Graauw 2 6-1, Clinge 3-Steen 4 2-3, Steen 3-Hontenisse 4 3-0; 4e klas A: Cortgene 2-Dreischor 3 2-0, Zierikzee 5-Noormannen 5 0-8, Ro- bur 3-Hansw. Boys 4 4-0, Ouwerkerk 2- Renesse 3 5-1; 4e klas B: Lewed. Boys 3- Vlissingen 7 3-1, Patrijzen 3-Kwaden- damme 3 7-1, Zld. Sport 5-Walcheren 6 2- 1, Domburg 3-Dostana 1 2-0; 4e klas C: RCS 6-Noormannen 4 3-1, Drieschor 2- RCS 7 3-3, Zeelandia 5-Zld. Sport 4 5-1, Domburg 4-Patrijzen 4 2-4, Vlissingen 6- Middelburg 7 10-1, 4e klas D: HW 6- Hontenisse 5 3-3, Steen 5-SDO 3 5-0 (Steen kampioen), Graauw 3-Hulsterloo 3 Hulsterloo n.o., Clinge 5-Vogelwaarde 4 1-1, Terneuzen 7-Axel 5 5-1; 4e klas E: Axel 4-Corn Boys 3 0-0, SIX) 4-Koe wacht 3 1-1, HW 5-Philippine 3 6-1, Sluiskil 4-Ria 3 1-3; 4e klas F: Sluis 2- Philippine 4 1-2, Sluiskil 5-IJzendijke 3 1-4, Aardenburg 4-Breskens 4 2-2, Schoondijke 3-Terneuzen 6 1-6, Groede 2-Oostburg 3 4-2. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND Bes. 2e klas: Kruiningen 2-AZW 3 2-1, KIoetinge 4-Meeuwen 4 0-0; res. 2e klas B: Bruse Boys 3-DuiveIand 2 3-1, Arne muiden 4-WIK 2 2-1, DFS 2-ZSC 2 3-1, SKNWK 2-Kloetinge 3 0-1, 's H-Arends- kerke 2-Bevelanders 2 1-3; 3e klas A: Borssele 2-GPC 3 1-6, Middelburg 3- Dauwendaele 2 4-0, Ritthem 1-Nieuw- land 3 7-0, Oostkapelle 3-Serooskerke 4 2-2, VCK 3-Hansw. Boys 1 2-4; 3e klas B: Serooskerke 3-Nieuwdorp 3 3-0, Yerseke 6-Wemeldinge 3 0-2, Waarde 2-Kapelle 4 3-4, SVD 2-s H.Arendskerke 3 6-1, Ril- landia 2-Middelburg 4 8-0, Kruiningen 4- Colpl. Boys 2 2-3; 3e klas C: Mevo 2-Yer- seke 5 1-0, Wolf aartsdijk 3-Kruiningen 3 1-3, Colpl. Boys 3-Bevelanders 3 6-0, Wissenkerke 3-Heinkenszand 3 3-2, SKNWK 3-DFS 3 3-1; 3e klasse D; Z aamslag 3-Cadzand 2 1-0, Steen 1-Hoek 3 5-1, Graauw 1-Hontenisse 1 2-1, Hoofd plaat 1-Tern. Boys 4 1-1; 4e klas A: Corn Boys 1-AZW 5 4-3, Spui 3-Hoek 5 3-2, Koewacht 1-Vogelwaarde 1 0-0, Hoek 4- Spui 4 4-0, AZW 4-Tern. Boys 6 2-1; 4e klas B: ZSC 3-DFS 4 7-1; 4e klas E: Hoe- dekenskerke 4-Kapelle 6 2-12; 4e klas G: Borssele 3-Dauwendaele 3 2-5, Nieuw- dorp 4-VCK 5 1-3. YERSEKE - Middelburger Walter Montenarie was de eerste op het schema bij de 16- jarige jongens, die de halve fi nales bereikte tijdens de Zeeuwse jeugd-tenniskam- pioenschappen in Yerseke. Montenarie, die vorig jaar in dezelfde titelstrijd niet ver der reikte dan een vierde plaats na verlies tegen Dimitri Kaijser en Paul-Richard Hel lemans, lijkt dit seizoen meer uitzicht te hebben op een be tere eindklassering. Vooral zijn overwinning in de kwart finales gisteren op Jos Ver- schuure rechtvaardigt dit ver moeden. Met 6-1 6-1 plaatste Montenarie zich voor de halve eindstrijd, nadat hij daarvoor met 6-1 6-0 Bernd van Quekel- berghe had verslagen. Verschuure speelde zich in de kwartfinales via een 6-4 6-3 overwinning op Tim van Veldhoven. De tegenstander van Montenarie wordt de win naar van het duel tussen Je roen Verstraeten en Manfred de Kok, terwijl bovenin het schema Dimitri Kaijser en Gyon Asselman uit moeten maken wie halve finalist wordt. Door het wegvallen van Sandra Begijn bij de 16-jarige meisjes is Emerence van Win- gen de 'opgewaardeerde' favo riete. Met een 6-0 6-0 zege op Esther Levolger plaatste zij zich voor de halve finales, iets waar Isabella Leenhouwers meer moeite voor moest doen. Leenhouwers drukte met 6-2 6-0 het krachtsverschil uit te gen Vanessa de Haan, maar had daarna in Chantal van Schelven een tegenstandster van formaat. Van Schelven had zich overigens niet zonder moeite voor de kwartfinales geplaatst, want Jenny Kuys dwong haar tot drie sets: 6-7 6-4 6-4. Het duel tussen Isa bella Leenhouwers en Chantal van Schelven mondde even eens uit in een driesets-partij, waarin Leenhouwers uitein delijk aan het langste eind trok (6-1 3-6 6-4). Angela La- tuheru en Elisabeth Buijs zijn de verwachte halve finalisten onderin het schema. Latuheru won van Ingrid de Vries met 6-0 6-1, terwijl Buijs zich moeizaam ontfermde over Ericka Ouwehand (6-2 2-6 6-2). Uitslagen: jongens t/m 12 jaar: kwartfinales: Kees Oostrom - Mi lan Albicher 6-2 6-2, Sebastien Rottier - Serge Eude 6-0 6-0, Arno Jongsma - Richard Hamelink 6-2 6-1, Marcel Schouw - Jean-Loup van de Wiele 6-1 6-0; meisjes t/m 12 jaar: kwartfinales; Stephanie Rottier - Hester de Jong 6-0 6-0, Lianne de Looff - Femke Clerx 6-0 6-1, Manuela Jille - Mireille La- grand 4-6 6-3 7-5, Nathaly Tijssen - Esther Vervaet 6-1 6-3; jongens t/m 16 jaar: tweede ronde: Gyon Asselman - Michel Gorsse 6-3 6-1, Paul-Richard Hellemans - Frede rick Ouwehand 6-3 6-4, Stefan Ha- vermans - Peter-Jan Manten 6-0 6-0, Jeroen Verstraeten - Michael Ouwehand 6-1 7-5, Manfred de Kok - Harold Schipper 6-16-4. BIERVLIET - De windsurf- vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren houdt morgen (zondag) wedstrijden voor funboards en bij voldoende belangstel ling is er ook een open klasse voor plankzeilers. In ieder geval gaan de fun boards van start. Er wordt ge varen in vijf manches per klasse. De wedstrijden tellen mee voor het jaarklassement en er kan tevens aan worden deelgenomen door niet-leden van de vereniging. Er wordt gevaren op de Westerschelde nabij De Pauiinahaven te Biervliet Aanvang 12.00 uur. Van ome sportmedewerker SAS VAN GENT - Fabricom 1 is sterk van start gegaan in de nacompetitie zaalvoetbal die in het rayon Sas van Gent gehou den wordt. Deze competitie onder de naam 'Beker Gemeente Sas van Gent', heeft een bezetting van tien ploegen die een halve competitie afwerken. Regioklasser Fabricom 1 gaf zijn visite kaartje af door ruime overwinningen te boeken op Corn Boys en De Rijnvaert. Voor de hoogste score in de eerste ronden zorgde het team Van ome sportredactie VOGELWAARDE - Op het sportpark van Vogelwaarde wordt dinsdag 13 mei een wedstrijd gespeeld tussen de beloften van het Belgische Lo keren en een elftal van Vogel waarde, samengesteld uit spe lers tussen de 16 en 21 jaar. Het duel begint om 19.00 uur. Bij Lokeren zal Peter van Nuffel van Cluzona uit het Brabante Wouw een testwed strijd spelen. Voor de talent volle Van Nuffel betekent dit zijn derde testwedstrijd bij een betaalde club. Het is zo goed als zeker dat ook de uit Hulst afkomstige Angelo Nijs- kens mee naar Vogelwaarde komt. Van ome sportmedewerker ZAAMSLAG/TERNEUZEN - Het eerste elftal van Zaamslag is, wegens renovatie van het eigen sportterrein, verplicht zaterdag 10 mei uit te wijken naar het hoofdveld van de voetbalvereniging Terneuzen. Dit voor de thuiswedstrijd in de derde klas A van het KNVB-zaterdagvoetbal tegen WHS. De wedstrijd op het Zuidersportpark begint om 14.30 uur. van De Crab 2, dat maar liefst met 14-2 van Corn Boys won. Verschillende verenigingen, zoals Corn Boys en De Rijn vaert, nemen met een mix van de teams deel, zodat niet steeds de sterkste ploeg van die vereniging in de zaal staat. Uitslagen: Corn Boys-Fabricom 11-8, De Rijnvaert-Royal 2-4, De Tukker-Fa - bricom 2 2-3, De Rijke-De Crab 2 5-4, W Polderken-De Crab 15-0, W Polderken- Fabricom 2 3-2, De Rijke-De Crab 1 7-1, Corn Boys-De Crab 2 2-14, De Rijnvaert- Fa bricom 12-7, De Tukker-Royal 4-4. Stand: Fabricom 1 2-4, De Rijke 2-4, W Polderken 2-4, Royal 2-3, De Crab 2 2-2, Fabricom 2 2-2, De Tukker 2-1, De$ Rijnvaert 1 2-0, De Crab 12-0, Corn Boys 2-0. Van ome sportmedewerker TERNEUZEN - Ondanks een 1-0-overwinning die Vlissin gen op Hemelvaartsdg in Schiedam tegen SVV behaalde degradeert het team automa tisch uit de landelijke B- jeugdklasse. Vlissingen had nog gelijk kunnen komen in punten met Kloetinge, maar doordat Kloe- tinge RVC met 2-1 versloeg was het lot van Vlissingen be zegeld. Kloetinge moet nu via degradatie-promotiewedstrij -' den proberen zich in de lande lijke B-jeugdklas te handha ven. Bovenaan blijft het span nend tot de laatste wedstrijd. Sparta nam de leiding van SC Feyenoord over door met 5-1 van RBC te winnen, terwijl SC Feyenoord, evenals de profs in de eredivisie, afgelopen zon dag verloor van Excelsior: 2-3. Uitslagen; UVS-FC Den Haag 1-2, RKAW-Quick Boys 4-1. Stand: Sparta 25-42, SC Feyenoord 25-41, RKAW 26-39, FC Den haag 25-38, Excelsior 25-32, Quick Boys 25-29, SW 26-24, Unitas 23-19, DS'79 23-18, UVS 26- 18, RVC 26-18, RBC 26-16, Kloetinge 25- 10, Vlissingen 26-8.

de Stem | 1986 | | pagina 13