Zilver voor Ben Spijkers Nijdam raakt zege kwijt Bekerfinale in De Meer Astma, je zult t maar hebben.. 55055 AANVAL MILLAR MISLUKT EN DELGADO OP ACHTERSTAND [gewikkeld POSTBANK AstmaFonds NEC in de problemen Schuster weg bij Barcelona ZATERDAG 10 ME11986 m/v *9 EK JUDO IN BELGRADO Ronde van Spanje UITSLAGEN EN STANDEN LUmTSP 1'57-42' 96 Beuker op en laatste Poüs- DISKWALIFICATIE IN VIERDAAGSE DUINKERKEN Oranje niet meer in trek Geen Engelse clubs in EC-toernooien Romandië Vredeskoers Pijl van het Zuiden UITSLAGEN EN STANDEN Aanstelling Selinger nog onzeker SPORT IN 'T KORT Katinka heeft astma, wekenlang heeft ze er geen last van, maar dan ineens krijgt ze het te kwaad. Dan moet ze afhaken. Katinka en haar duizenden lotge noten hebben bijvoorbeeld last van rook, huisstof, guur weer of van dat lieve huisdier- Door onderzoek, voorlichting en direkte hulp wil het Astma Fonds ervoor zorgen het lot van kleine mensen als katinka en volwassenen te verlichten. Giro lie '"holland" b.v. [IF met meerdere llTEITS- en I kregen wij Itechnische en In. Inning, siding van lop het gebied van Ei organisatie; □en opgenomen met I en in het weekend). I vee weken na I opdrachtgever. T26 Ud i BELGRADO (ANP) - Ben Spijkers is naar eigen zeggen niet sterk genoeg. De Neder landse kampioen in het mid dengewicht toonde vrijdag in Belgrado echter aan over vol doende kracht te beschikken om 's werelds beste judoka's in de klasse tot 86 kilogram naar de kroon te steken. Spijkers' poging Peter Sei- senbacher van zijn voetstuk te trekken, slaagde echter niet. Na het goud van Wilhelm op de openingsdag, vormde het zilver van de Nijmegenaar het tweede Nederlandse succes tijdens de Europese titelstrijd. Dat succes begint ouder wetse vormen aan te nemen. Twee jaar geleden incasseerde de JBN-delegatie eveneens twee ereprijzen, maar de waarde van het metaal (beide keren brons) was in Luik aan zienlijk geringer dan de oogst, die al halverwege het toernooi in de Joegoslavische hoofdstad binnen is. Een nieuw tijdvak van vette jaren lijkt te zijn aangebroken. Met een armklem besliste de Oostenrijker Seisenbacher de finale een minuut voor tijd. „Ik heb nog geprobeerd eruit te komen, maar daar heb ik nu spijt van", verklaarde Spijkers met een van pijn vertrokken gezicht. „Hij is veel sterker dan ik, niet alleen puur in kracht, maar ook in zijn aan pak. Dat bepaalt voor een groot deel de technische moge lijkheden". De 25-jarige Spijkers trof in Seisenbacher een judoka, die zijn top al heeft bereikt. Sei senbacher (26) werd in Los Angeles Olympisch kampioen en veroverde een jaar later in Seoel de wereldtitel. Boven dien grossiert de Oostenrijker, exponent van de momenteel in dat land heersende judo-haus se, in militaire wereldtitels. „Hij klopt me nog met erva ring. Mijn ster stijgt nog", zei Spijkers, die in het vooruit zicht stelde het advies van zijn clubtrainer Wim Visser te vol gen en voorzichtig de kracht training ter hand te nemen. De confrontatie met Seisen bacher betekende pas de tweede nederlaag van de man, die destijds in Luik zijn inter nationale loopbaan met een derde plaats opende. Spijkers leek die ouverture geen ver volg te zullen geven, todat hij in Seoel slechts met een koka van brons werd afgehouden. Anno 1986 lijken alleen de al- lerbesten Spijkers van de hoogste plaats van het erepo dium te kunnen stoten. Uitslagen finales: tot 78 kg: Frank Wie- neke (WD1) wint van Marcel Pietri (Fra) met koka, 3e plaats Ramon Pink (OD1) en Waldemar Legien (Pol), 5e plaats Martin McSorley (GBr) en Filip Leszak (Joe); tot 86 kg: Peter Seisenbacher (Oos) wint van Ben Spijkers (Ned) met ippon, 3e plaats Janos Gyani (Hon) en Fabien Canu (Fra), 5e plaats Georghi Petrov (Bul) en Vitali Pesjnjak (Sov). Pino handhaaft positie SIERRA NEVADA - Ondanks het feit dat de T 11 1 1 1 Schot Robert Millar zich nog niet gewonnen Nederlaag van volleybaldames wil geven, gaat de 29-jarige Alvaro Pino meer C7 J dan waarschijnlijk dinsdag de 41e Ronde van Spanje winnen. De kleine Spanjaard uit Galicië raakte gisteren geen moment in paniek, zo'n vijf kilometer onder de top van de 31 kilometer lange klim naar Sierra Ne vada (2470 meter hoog), toen Millar vijftig seconden voor hem reed. Pino bleef, bijgestaan door Laurent Fignon, dat wel, zijn eigen tempo berg-op rijden en slaagde er zelfs in aan het ach terwiel van Robert Millar als zesde over de streep te glijden. Pino behield in het algemeen klassement dus zijn 33 secon den voorsprong op de Schot. Grote verliezer van de dag der dagen in de Vuelta '86 was Pedro Delgado, de kopman van de PDM-formatie van Roy Schuiten. De winnaar van de ronde vorig jaar verloor ve le, vele minuten en maakte daardoor een vrije val in de rangschikking. „Voor mij een raadsel. Ik zou niet weten wat er aan de hand was. Goed, hij was een beetje verkouden, maar daar kan het toch niet aan liggen. Eerst kon Delgado Mutter en Veldscholten, die van mij bij hem moesten blij ven, nauwelijks volgen en in de laatste drie kilometer reed hij plotseling weer als een stier", aldus Schuiten. Delgado zelf: „Al vroeg kwam ik in moeilijkheden. Toen verloor ik het contact met de eerste groep en in een etappe met vijf beklimmingen, dus waar geen enkel rustpunt in zit ben je dan gezien. Voor mij gaat Pino nu de ronde winnen. En als ik daartoe in staat ben, zal ik hem helpen". Gerard Veldscholten: „Ik had beter gekund, maar ik moest Delgado bijstaan. Het was vandaag echt een onmenselijk zware etappe". Stefan Mutter: „Dit is sport. Zwaarder dan de Tour de France. De ene dag denk je nog te kunnen winnen, de volgende dag ben je com pleet kansloos". Alvaro Pino kon zijn geluk niet op. „Ik heb aangetoond een betere wielrenner te zijn dan iedereen van mij dacht. Op het moment dat Millar wegsprong, heb Ik me niet ge forceerd. Ik ben niet als een gek achter hem aan gaan rij- ider extra kosten. t dat het afsluiten van een j beek minder ingewikkeld I ien dacht. ;rst kosteloos06-0400voof I 'an documentatie. Deze I ;unt u ook op het postkani i u wendt zich vervolg#15 r ■je hypotheekadviseurs. I aagt bij uw makelaar ofvöj eur naar een hypotheek I k. In ieder geval kunt u vo°' I Uitslag zeventiende etappe: 1. Fe- ilP Yanez (Spa) 191 km. in 5 uur, 39 minuten en 37 seconden, 2. Pa- trocinio Jimenez (Col) op 0.10, 3. Fabio Parra (Col) op 1.09, 4. Enri- jue Aja (Spa) op 1.30, 5. Robert Millar (GBr) op 2.36, 6. Alvaro Pino (Spa) z.t, 7. Carlos Gutierrez (Col) °P 2.53,8. Sean Kelly (Ier) op 3.27,9. Raimund Dietzen (WD1) op 4.14,10. Anselmo Fuerte (Spa) op 4.24, 11. umar Hernandez (Col) op 4.33, 12. Laurent Fignon (Fra) op 4.39, 13. raio Ruiz Cabestany (Spa) op 5.06, Jl' Lucien van Impe (Bel) op 5.35, w. Peter Winnen (Ned) op 5.42, 19. Marino Lejarreta (Spa) op 6.23, 22. ivon Madiot (Fra) op 8.47, 28. Pe dro Delgado (Spa) op 10.22, 32. Ste- lan Mutter (Zwi) op 11.28, 33. Ge rard Veldscholten (Ned) op 11.36, Guy Nulens (Bel) op 14.09, 53. uert-Jan Theunisse (Ned) op 17.25, w. Henk Boeve (Ned) z.t., 72. Erwin [)U boer (Ned) op 19.31, 76. Theo de (N«ï), 78. Charly Mottet (Fra) j?' Gerrie Knetemann op 19.49, lm ë!dy Planckaert (Bel) op 24.30, „,mando Pacheco (Spa) op de sluiting van de tijds- ™ntrole kwamen onder anderen p® Lammertink, Peter Hoondert, hi„„ HarinSs en René Beuker .JlTf"', De wedstrijdcommissaris- S .ten de laat aangekomen nners te pardonneren, omdat rit- ?iJinaar Yanez boven het voor- gemiddelde had gereden. klassement: 1. Pino 79 Mm' minuten en 1 seconde, 2. Millar op 0,33, 3. Kelly op 4.24, 4. fi p!fen op 505' a Lejarreta op 6.07, on R sirao0S,6'15, 7- Ruiz Cabestany onori' Fignon op 7.22, 9. Fuerte Imne 10-Delgado op 9.38, 11. Van pe op 13.02, 12. Gaston op 15.08, M„,un?ar Hernandez op 16.35, 14. 20-U io 2017' tb- Winnen op mTariln ™utter op 2634- 21- Mottet 43 Min?; 2 Veldscholten op 53.10, 1093752 Nulens op BoS Jüietemann op 1.33.19, 66. 148 44 ,35-24' 7E>- Planckaert op Thefm- e Rooy °P t-55-30. M- Lam™ ï'- ttoondert op 2.15.57, 102. oauunertink op 2.20.09, 107. Ha- den. Ik wist gewoon dat het goed zou komen". Robert Millar zat er wat stuurs bij. De lichtgewicht uit de formatie v.an Panasonic: „Ik heb te vroeg aangevallen, maar ik kon niet anders, want Fignon nam Pino steeds op sleeptouw. Ik rekende er op dat Pino met me mee zou gaan, dan had ik hem in dat laatste steile stuk los kunnen rijden. Nu verraste het me niet dat hij terug kon komen. Ik kreeg kramp. Ik heb Parra zelfs moeten laten gaan. Toch geloof ik dat ik nog een kans heb deze ronde te winnen. Tij dens de gehele klim heb ik geen enkele informatie gehad over tijdsverschillen of zo. Was dat wel het geval ge weest, dan had ik misschien mijn koers anders ingedeeld". Millar's ploegleider Walter Planckaert: „Het is een schan de. Een keer heb ik geprobeerd Millar de stand van zaken in de koers mee te delen en ogen blikkelijk kreeg ik van de di recteur van de wedstrijd, een Spanjaard natuurlijk, een forse boete aan m'n broek". Pino's ploegleider Javier Min- guez echter: „Panasonic zoekt excuses, omdat de grote aan val mislukte. Ik heb Pino voor de start opgedragen vooral rustig te blijven als Millar zou aanvallen. Hij mocht pas vier kilometer voor de top in Sierra Nevada voluit gaan. En dat heeft hij gedaan. Grote klas se". Peter Winnen was gisteren in de superzware rit tussen Jaen en Sierra Nevada de beste Nederlander met een vijftiende plaats. Tot zeven ki lometer onder de top - de la tere etappewinnaar Yanez en de nummer twee, de Colum- biaan Jimenez, reden toen vier minuten los, maar waren voor het klassement ongevaarlijk - kon hij de toppers in de koers volgen. „Vanaf dat moment was het beste er van af", fluis terde Winnen, nadat hij eerst zeker vijf minuten tegen de dranghekken aan de finish had gehangen en alleen maar grote zuchten kon uitbrengen. „Ik ben tot het uiterste gegaan. Zo kapot als vandaag heb ik nog nooit gezeten. Ik kan niet meer op mijn benen staan", zo bracht Winnen met grote moeite uit. DUINKERKEN (AFP) - Pech voor Jelle Nijdam vrijdag in de derde etappe van de Vierdaagse van Duinkerken. Pech althans, dat de wedstrijdleiding de ogen niet toekneep, toen hij Zich eventjes door de wagen van de ploegleider liet trekken tijdens de 182 kilometer lange rit van Denain naar Duinkerken. Het kwam hem op diskwali- Sergeant (Bel), 9. Flip Vandenbrande Ingrid Piersma passeert het Italiaanse eenmansblok. ROME (ANP) - Het Nederlandse dames-volley balteam heeft vrijdag ook de laatste kans op succes bij het B-wereldkampioenschap niet ge grepen. In de eerste wedstrijd van Oranje in de fi nale-groep gaf het team volkomen onnodig de winst tegen het gastland uit handen. Na bijna anderhalf uur spelen stonden de ontnuchte rende cijfers van 0-3 op het scorebord: 11-15,12- 15 en 12-15. Getallen kunnen zeer bedrieglijk zijn. Dat geldt zeker voor die welke vrijdag in Rome op het bord verschenen. De Nederlandse ploeg verdiende namelijk meer dan een nederlaag van 0-3. Dat het niet zo ver kwam, kunnen de dames echter niemand anders dan zichzelf ver wijten. In alle drie de sets hield de ploeg de gastdames lang bijTot de in het volleybal vaak beslissende stand rond de tien punten. Drie keer ging het op dat moment fout. De zege verschaft Italië vrijwel zeker een plaats bij het A-wereldkampioenschap in Praag. Het krijgt uit Rome hoogstwaarschijn lijk gezelschap van West-Duitsland. Dat bleef eveneens ongeslagen door een overwinning van 3-0 (15-3,15-3 en 15-9) op Taiwan. DORTMUND (SID) - Er leeft bij het Westduitse voetbalpubliek weinig belangstelling voor de wedstrijd van 'der Mannschaft' tegen het Nederlands elftal op woensdag 14 mei in het Westfalenstadion in Dortmund. In de voorverkoop gin gen tot nu toe slechts 6000 kaartjes van de hand. De Westduitse televisie zal de wedstrijd rechtstreeks uitzenden. Scheidsrech ter in het duel is de Oos tenrijker Franz Wöhrer. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - De bekerfinale tussen Ajax en RBC wordt op 28 mei in het Ajax-stadion gespeeld. Dat zijn RBC en Ajax gisteravond overeengekomen. Namens beide clubs on derhandelden respectievelijk de heren Landa en Bartels met elkaar. Er is niet bekend gemaakt of RBC een vergoeding ontvangt van Ajax. „Vooral ten aanzien van onze supporters en de spelers vinden we het verkiezen van De Meer boven De Kuip verve lend. Maar we willen liefst zoveel mogelijk verdienen aan die finale, dus ligt de keuze voor Amsterdam voor de hand", legde Landa uit. „Er gaan naar de hoofdstad misschien vijf honderd Roosendalers minder dan naar Rotterdam. Daar staat echter een veel groter aantal Amsterdammers tegen over, dat in Amsterdam komt kijken". Frits de Kimpe, directeur van De Kuip, is woedend dat de bekerfinale niet in De Kuip wordt gespeeld. Volgens De Kimpe maakt de KNVB zich door het gemarchandeer met de bekerfinale ongeloofwaardig. „Ik vind het onjuist dat, net ais vorig jaar, een club uit de eerste divisie zijn bekerkansen verkoopt door op het veld van de tegenstander te gaan spe len". De recette van de finale wordt door drie partijen gedeeld. De KNVB krijgt tien procent van de netto opbrengst. Beide clubs delen de resterende negentig proeent. ZURICH (AFP) - Er zullen het komende seizoen geen Engelse clubs worden toegelaten tot één van de drie Europese be kertoernooien. Dat besluit nam het bestuur van de Euro pese voetbalunie (UEFA) vrij dag op een vergadering in Zü- rich. In een communiqué zegt het bestuur, dat onder leiding van voorzitter Jacques Georges bijeen was, met belangstelling kennis te hebben genomen van de belangrijke stappen van de Engelse verenigingen om het supportersgedrag te verbete ren, maar het ziet daarin nog geen aanleiding nu al de schorsing voor onbepaalde tijd op te heffen. De UEFA zegt wel bij ver dere voortgang van maatrege len ter bestrijding en voorko ming van de supportersrellen de schorsing met ingang van het seizoen van 1987-'88 te zul len opheffen. ficatie te staan, lang nadat hij in de Noordfranse plaats de rit glorieus had beëindigd voor het aanstormende peloton. Ge luk ook voor de Franse sprint specialist Bruno Wojtinek, die op Nijdam enkele lengten te kort kwam, maar toch als winnaar de bos bloemen kreeg overhandigd. De etappe werd gekenmerkt door een lange ontsnapping van de Franse neo-prof Wil liam Perard, die het gezel schap van het peloton al na enkele kilometers niet meer zag zitten. Zijn landgenoot Jean-Claude Bagot was de enige, die na verloop van tijd reageerde, echter zonder de benodigde vaart te ontwikke len om hem ook daadwerkelijk te achterhalen. De ontsnap ping vart Perard getuigde van een te groot optimisme. Toen de grote groep in de slotfase echt begon te koersen, werden de koplopers rap opgesloten. Pascal Dubois, een ploegge noot van Hinault, probeerde nog wel weg te komen, maar de steun van zijn Nederlandse metgezel Henri Manders was negatief. Het tweetal boekte niet meer dan een minuut voorsprong, die in de laatste kilometers snel verdween. Op de flitsende demarrage van Nijdam tijdens de laatste dui zend meter bleef het antwoord echter uit. Dat werd uiteinde lijk pas door de jury gegeven. Uitslag derde etappe: 1. Bruno Wojtinek (Fra) 4.32.58,2. Regis Simon (Fra), 3. Adri van der Poel (Ned), 4. Sören Lilholt (Den), 5. Jan Bogaert (Bel), 6. Jean- Claude Bagot (Fra), 7. Philippe Lauraire (Fra), 8. Ferdi Vandenhaute (Bel), 9. Cees Priem (Ned), 10. Rigobert Matt (WD1), 12. Frits Pirard (Ned), 14. Ralf Elshof (Ned), 18. Marco van der Hulst (Ned) allen zelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Dirk de Wolf (Bel) 15.43.31,2. Regis Simon (Fra) op 0.38, 3. Bruno Wojtinek (Fra) op 3.50, 4. Ber nard Hinault (Fra) op 4.01,5. Gilbert Du- clos-Lassalle (Fra) op 4.03, 6. Ferdi Van denhaute (Bel) op 4.09, 7. Sean Yates (GBr) op 4.11, 8. Charley Berard (Fra) op 4.12, 9. Jac Hanegraaf (Ned) op 4.23, 10. Jean-Claude Bagot (Fra) op 4.25. De Franse renner Bruno Cornillet heeft vrijdag de vierde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Hij nam daarmee tevens de lei derstrui over van de Belg Nico Emonds. De renner uit de ploeg van Jan Raas kwam tij dens de laatste kilometer, net als wereldkampioen Joop Zoe temelk, ten val. De Italiaan Marco Vitali leidde vijftig kilometer voor het einde de beslissende ont snapping in. Hij kreeg Cornil let en Zimmermann mee. Hoe wel Vitali, die in Zwitserse dienst rijdt, op slag geen kop- werk meer mocht doen, liep de voorsprong van het drietal toch snel op tot twee minuten. Bij de eerste doorkomst in De- lemont was daar nog altijd an derhalve minuut van over. De Fransman en de Zwitser kon den zes kilometer voor de fi nish alleen doorgaan. Vitali verspeelde een mogelijke etappe-zege door een val. In de lange eindsprint was Cornillet vervolgens beduidend sterker dan Zimmermann. Vitali werd nog wel derde, vóór Stefan Jo- ho, die de spurt van het ach tervolgende peloton won. Uitslag vierde etappe: 1. Bruno Cornillet (Fra) 191,9 km. in 4.47.17, 2. Urs Zimmer mann (Zwi) op 0.07, 3. Marco Vitali (Ita) op 0.52, 4. Stefan Joho (Zwi) op 1.15, 5. Bernard Vallet (Fra), 6. Claude Criquie- lion (Bel), 7. Jörg Müller (Zwi), 8. Mare (ADVERTENTIES) (Bel), 10. Jan Nevens (Bel), 11. Giancarlo Perini (Ita), 12. Erich Machler (Zwi), 13. Jean-Mary Grezet (Zwi), 14. Pascal Ri chard (Zwi), 15. Guillermo Arenas (Spa), 36. Joop Zoetemelk (Ned), 37. Nico Emonds (Bel) allen zelfde tijd als Joho, 45. Matthieu Hermans (Ned) op 15.02, 48. Maarten Ducrot (Ned) z.t., 55. Ludo Pee- ters (Bel) z.t., 69. Hans Daams (Ned) op 22.39,72. Ad Wijnands (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Cornillet (Fra) 20.58.02,2. Emonds (Bel) op 0.34,3. Gisiger (Zwi) op 0.51, 4. Gianetti (Zwi) op 0.58, 5. Machler (Zwi) op 1.23, 6. Vallet (Fra) op I.24, 7. Bernard (Fra) op 1.26, 8. Müller (Zwi) op 1.29, 10. Salomon (Fra) op 1.30, II. Grezet (Zwi) op 1.40, 12. Claveyrolat (Zwi) op 1.58, 13. Zimmermann (Zwi) op 2.01, 14. Sergeant (Bel) op 2.24, 15. Vitali (Ita) op 2.43, 17. Zoetemelk op 3.07, 33. Peeters op 14.41, 39. Ducrot op 22.56, 42. Hermans op 24.00, 67. Wijnands op 45.37, 71. Daams op 52.23. Olaf Ludwig heeft nog niets aan sprintkracht verloren. De 26-jarige Oostduitser behaalde vrijdag zijn 22e overwinning in de Vredeskoers. Hij won de derde etappe in en rond Kiev over 137,5 kilometer. Ludwig maakte deel uit van een kopgroep van vier ren ners. De Rus Poelnikov werd tweede, Radovan Fort uit Tsjechoslowakije derde en Ivan Romanov uit de Sovjet unie vierde. De leiderstrui bleef om de schouders van de Tsjech Josef Regec. Ook de derde etappe van de Pijl van het Zuiden is geëin digd in een overwinning voor een rijder uit de nationale se lectie van André Boskamp. Na Rob Harmeling en Arjan Jagt was vrijdag Tom Cbrdes het snelste. De renner uit Wilnis kwam na de etappe van Gre- venmacher naar Rumelange over 129 kilometer alleen aan met een voorsprong van bijna een minuut op het peloton. Wim Jennen sprintte naar de tweede plaats. Uitslag derde etappe: 1. Tom Cordes (Ned) 129 km. in 3 uur, 21 minuten en 52 seconden, 2: Wim Jennen (Ned) op 0.50, 3. Uwe Nego (WD1), 4. Rob Harmeling (Ned), 5. Arjan Jagt (Ned), 6. Heinz Kal- ber (Zwi) z.t. Algemeen klassement: 1. Rob Harmeling 9 uur, 52 minuten en 39 seconden,2. Arjan Jagt op 1.21,3. Wernet Stütz (Zwi), 4. Da niel Huwyler (Zwi) z.t., 5. Manfred Britz (WD1) op 2.38, 6. René Bittinger (Fra) z.t, 7. Tom Cordes op 4.13. CSI Eindhoven Nationaal springconcours, tabel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Emiel Hendrix met Texas 0-36.89,2. Ad van de Wetering met Al Capone 1-38.35,3. Emiel Hendrix met Spargo 4-34.73,4. Jan Tops met Werriska 4-36.33,5. Rob Ehrens met Topaz 4-36.68. Tennistoernooi Forest Hills Kwartfinales: Martin Jaite (Arg) - Boris Becker (WD1) 6-2 7-6, Yannick Noah (Arg) - Pablo Arraya (Per) 6-2 6-2. Open NK Optimisten-klasse Tweede dag: tweede race: 1. Serge Kats (Ned), 2. Herbert Derksen (Ned), 3. Dick van Sikkelerus (Ned), 4. Rolf Strzelecki (WD1), 5. Wiebe Schippers (Ned); derde race: 1. Kats, 2. Bert de Boer (Ned), 3. Niklas Skovly (Noo), 4. Gilles Boumans (Bel), 5. Derksen; stand: 1. Kate 0 punten, 2. Derksen 21, 3. Boumans 32, 4. Skovly 34.7,5. De Boer 41. Internationaal jeugdtoernooi Feyenoord Eerste dag: Ajax - Luton Town 2-1, Feyenoord - Bordeaux 3-0, PSV - Stan dard Luik 0-0, Werder Bremen - Sparta 1-0. CSI Luzern Grand Prix des Nations: 1. Frankrijk 8.25 strafpunten (Cottier/Flambeau 0+0, Ro- zier/Jiva 8+0.25, Delaveau/Laeken 4+0, Durand/Jappeloup 4+0.25), 2. West- Duitsland 14 (Berbaum/Saloniki 0.5-4, Von Buchwaldt/Lousann 0+5.5, Reina- cher/Windus 4.75+8.25, Schockemöhle/ Deister 0+0), 3. Groot-Brittannië 17 (Hunter/Lisnarmarrow 0.5+4, Germa ny/Whisper Grey 4+8, Fisher/Hasty Exit 4+0, Robert Smith/Video 21.75+4.5), 4. Argentinië en Italië 30.5,6. Zwitserland 32.5,7. Nederland 37 (Ebben/ Jumbo Des ign 4.75+11, Raymakers/Jogger 12.25+4, Van der Schans/Treffer 12.5+4, Noo- ren/Glenn 8+4), 8. Brazilië 58. Tennistoernooi München Kwartfinales: Ricki Osthertun (WD1) - Thomas Muster (Oos) 6-3 6-3, Eliot Telt- scher (VSt) - Eric Jelen (WD1) 6-1 6-4, Emilio Sanchez (Spa) - Kent Karlsson (Zwe) 4-6 6-3 6-2, Jonas B. Svensson (Zwe) - Miloslav Mecir (Tsj) 6-4 6-1. ROME (ANP) - De aanstelling van Arie Selinger als nieuwe coach van het nationale he ren-volleybalteam is nog steeds onzeker. De Amerikaan wil graag, de Nederlandse volleybalbond ziet niets liever en ook van de spelers zijn er geen problemen te verwachten. Het wachten is nog op het rondkomen van het oefenprogramma voor de he renselectie. Selinger zou graag willen, en hij heeft daar de selectie in mee gekregen, dat hij de groep 250 dagen per jaar ziet. Nie mand vindt dat in principe een probleem. Wat de definitieve goedkeuring nog tegenhoudt, zijn de financiën. NeVoBo- voorzitter Piet de Bruin be treurt dat. „Maar het is niet anders. Het blijkt niet zo een- twee-drie te regelen te zijn dat Selinger de groep zolang bij elkaar krijgt". Leandro ZONDER vleugelverdediger Leandro is de Braziliaanse se lectie voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in het Mexicaanse To- luca neergestreken. De routi nier meldde zich kort voor het vertrek van het vliegtuig af voor het toernooi. De voorzit ter van de Braziliaanse voet balbond verklaarde, dat Lean dro weigerde een reden op te geven. Uruguay HET elftal van Uruguay heeft de achtdaagse hoogtetraining op 2600 meter in de Andes in Colombia afgesloten met een kleine zege (1-0) op de Colom biaanse kampioen Millonarios. Record DE UBS Switzerland heeft als eerste jacht de Whitbread- zeilrace rond de wereld vol tooid. In recordtempo. Het deed over de 27.000 zeemijlen 117 dagen, 4 uur en 3 minuten. Dat was een ruime verbete ring van het oude record, dat sedert 1982 op naam stond van Connie van Rietschoten met The Flyer. Van Rietschoten was in dat jaar 2 dagen, 16 uur, 2 minuten en 32 seconden lan ger onderweg. Kollekteweek 12-18 mei NIJMEGEN - De Nijmeegse eredivionist NEC verkeert in ernstige financiële problemen. De spelers-salarissen zijn vanaf 1 maart niet meer vol daan. Teneinde de begroting voor het volgend seizoen sluitend te krijgen, heeft de club alle spe lers, van wie het contract af loopt, een nieuwe, sterk ver laagde aanbieding gedaan- Te gelijkertijd is voor deze groep van tien spelers een ontslag vergunning bij het Geweste lijk Arbeids Bureau (GAB) aangevraagd. Dit pressie-middel dreigt zich nu tegen de club te keren. De gronden die NEC voor ont slag aanvoert, zijn naar het oordeel van de diverse instan ties zo vaag en en slecht on derbouwd, dat het er naar uit ziet dat ontslag in de meeste gevallen geweigerd zal wor den. Als dit inderdaad het ge val is, worden de huidige con tracten automatisch met één jaar verlengd. De ontslagaanvragen zijn ingediend voor Frans Janssen, Anton Janssen, John Viever- mans, Ron de Groot, Wim van Zinnen, Carlos Aalbers, Danny Hoekman, Henk Grim, Eric van Rossum en Wim van Cuyk. BARCELONA (SID) - De breuk tussen Barcelona en Bernd Schuster is definitief. „Schuster zal nooit meer de kleuren van Barcelona dra gen. Ik wil die kerel niet meer in ons shirt zien", brieste voor zitter Jose Luis Nunez een dag na de nederlaag in de Europa Cup-finale tegen Steaua Boe karest. De Catalanen hebben zich vooral geërgerd over de wei nig kameraadschappelijke houding van de Westduitse middenvelder tijdens en na de wedstrijd tegen de Roemenen. Olympique Marseille, de club van Tapie en Hidalgo, heeft belangstelling voor Schuster. De transfersom van ruim 12 miljoen gulden vinden zij een bezwaar, maar Barce lona is bereid dat bedrag te verlagen of de middenvelder uit te lenen voor twee jaar, de looptijd van zijn huidige con tract. Schusters vrouw is evenwel tegen een verhuizing naar Marseille. Zij geeft de voorkeur aan Paris St. Ger main.

de Stem | 1986 | | pagina 11