Kraay: 'De boel is in evenwicht' Werkgroep wil inkrimping van eredivisie PINO IN DE SLAG MET PLOEG GUIMARD j tie van uitgevers in en tijdschriften ju.d.e.t.) je Bernard fht herstel dames- [leybalteam Zwaargewonde in 1000 km-loop Sportartsen bezorgd over stijging blèssures TEL.: 01650-53280 WIL JE NIEUWS OVER VOETBAL, PAK DAN GEWOON DE TELEFOON. aanhangwagen nodig? I Ft 30,- I Door Chris van Nijnatten PSV PRESENTEERT 'LAATSTE' AANKOOP Lokhoff Silva naar )eg Kelly loetbal op tv e uitgewist. Incident Ronde van Spanje TOTO LOTTO UITSLAGEN PRODUCTIEBESTURING BEL micro plan b.v. PER MINUUT Dit is één voorbeeld van de nieuwe reeks 06-9 informatienummers. Voorde volledige lijst kunt u (gratis) 06-0108 bellen. Bij elk 06-9 nummer staat altijd duidelijk de prijs per minuut vermeld, max 50 cent. En betalen gaat automatisch via de telefoonrekening. Dus óók als u iets wilt weten over b.v. computers, het weer of over popinfo, pak dan gewoon de telefoon, ptt telecommunicatie jan eerst naar de specialist «lluiWMit 39 .076-710418 ,„OVEN - PSV presen- e gistermiddag zijn 'laat* Zo werd de van overgenomen Ronald - hij tekende voor I jaar - betiteld door tech- b manager Hans Kraay. j, wilde hem, ik heb hem |n daar ben ik blij mee", |de Kraay zijn toelichting. Irlopig zijn we nu klaar J het volgende seizoen. We de zaken een beetje ,t getrokken. Bij PSV zijn [namelijk nog steeds van Jing dat in Amsterdam het Ct getalenteerde elftal van Iredivisie rondloopt. Koe- en Vanenburg zijn nu bij Ie aan de Algemene Vergade- pen moeten ofwel, uiterlijk opt aandelen deponeren bij een jide bankinstellingen ofwel, |6 verificatie van hun aandelen| direktie - postbus 30.000, I - verzoeken. Indelen geschiedt tegen bewijsl tevens geldt als bewijs vanf ^adering. delen geschiedt door de direk-j elhouders een verklaring van] Ikomen, welke tevens geldt p tot de vergadering. die de vergadering wensen bijl eveneens uiterlijk op 23 me| kten te deponeren bij een J" (bankinstellingen tegen bewijsl Tit tevens geldt als bewijs van| fgadering. 186 DE DIRECTIE| ons. De boel is weer in even wicht". Kraay bagatelliseerde het aankoopbeleid van zijn club enigszins, omdat er in de afge lopen tijd emmers kritiek over PSV heen zijn heen gegoten. „Ze noemen PSV de grote boze wolf met het roodwitte kapje", stelde de manager vast. De Eindhovenaren treft het ver wijt, dat door hen zo ongeveer alle toppers in Nederland wor den weggekaapt. „Ajax koopt toch ook spelers. Ik begrijp die vijandigheid aan ons adres niet zo goed", verweerde Kraay zich. Of de verongelijktheid ge speeld werd of niet, feit is dat PSV zich inmiddels danig ver strekt heeft. De technische staf van de aanstaande lands kampioen streeft er naar een selectie van achttien A-spelers te hebben. Met de komst van Vanenburg en Koeman is dat getal bereikt. PSV wil alle overige spelers graag houden. Kraay: Niemand hoeft van ons weg. Ook Lokhoff, een naam die in dat verband ge noemd is, houden we graag hier. Hij kreegt deze week nog minimaal eenzelfde contract aangeboden als hij nu heeft. Kijk, het kan best dat er spe lers weg willen, omdat ze de concurrentie met de nieuwe lingen niet aan willen. Nou, die houden we niet tegen. Van der Gijp zou daar een voor beeld van kunnen zijn. Stel dat hij vertrekt, hij hoeft dat niet, dan beraden we ons over een nieuwe aankoop. We hebben dan maar drie spitsen over, McDonald, Thoresen en Gullit, hoewel die laatste nu niet als aanvaller speelt. Wie we dan aantrekken, weet ik niet. Daar loop ik niet op vooruit. Op dit moment is er niets in bewe ging bij PSV". Kraay gaf overigens toe dat niet alleen Van der Gijp een kans maakt naar elders te verhuizen. Ook Frans van Rooy zou kunnen vertrekken. „Die jongen heeft laten zien wat hij kan. Misschien moet hij zich bij een andere club verder ontplooien. We houden hem niet tegen als hij stappen in die richting onderneemt". Iigd te Nijmegen houders van certificaten tot het bijwonen van de Vergadering van Aandeel- J op maandag 26 mei a.s. Ie Store van de vennootschap,' ■ijmegen. Ie de jaarstukken over 1985 luders toegezonden en liggen lantoren van de Nederlandse Ln de Amsterdam-Rotterdam Iterdam en Nijmegen en ten [inootschap, alwaar tevens af- ■ukken kosteloos verkrijgbaar n ome speciale verslaggever ADO VILLALBA - Aca- silva, zondag winnaar [het Kampioenschap van th, maakt volgend jaar luit van de ploeg van Sean V het Spaanse Kas. De Ita- Cuiordt ingelijfd om Kelly Lns te geven in de tijd van [klassiekers een minder programma te rijden fcy dit seizoen deed. 8 Columbianen in de van Spanje krijgen, nu leer dan veertien dagen ■huis zijn, last van heim- I In de hotels waar zij ver- Ven, klinkt elke avond de I jankerige Columbiaanse lek keihard vanuit de ka- i van de renners. Andere hen hebben daartegen ge fileerd, omdat de rest van mreurs in hun slaap ge- ituordt. Van onze sportredactie lUSSEL - De BRT |dt vanavond de be- singswedstrijd om het [gisch kampioenschap aen Club Brugge en ierlecht, in Brugge, kt direct uit. In plaats Vvan komt de tweede strijd tussen de ^opa-cup 3 finalisten, Köln-Real Madrid, rechtstreeks vanaf I uur op het tweede lamstalige net. let duel tussen de Ite twee in België is l uitverkocht, maar de en Club Brugge jiden geen prijs over komen, waarna de sverse bekerhouder i België weigerde toe- nming te geven. Het Bte duel, vorige week Brussel, eindigde in 1- agen ze. "Ja inderdaad ze!l lertussen heb je 't zelf geffla' af naar je Pfaff. Je onmisM de. Tja, alléén Pfaff heeftjl ubbel stoftransport. Daarjl je eigen kreaties van moeiff me- en gladde materialen- NO (SIZ) - Jean-Fran- iemard heeft maandag lloog van de Ronde van pdie gewonnen. [proloog: 1. Jean-Francois Ber- 4000 meter in 4 minuten 53,20 gemiddelde snelheid 49,113 J Erich MachJer (Zwi) 4.54,41, 3. ■er (Fra) 4.55,72, 4. Alain Vigne- T) 4.56,69,5. Maarten Ducrot (Ned) Jo. Jórg Muller (Zwi) 4.57,11, 7. ■Hafliger (Zwi) 6.67,63,8. Bernard Tra) 4.57,77, 9. Daniel Wyder p7,85, 10. Eric Salomon (Fra) p- JooP Zoetemelk (Ned) 5.03,83, Peeters (Bel) 5.04,15, 31. Hans jNed) 5.05,28, 47. Ad Wijnands B-96,65. Luc Roosen (Bel) 5.19,24, leu Hermans (Ned) 5.24,59. rn correspondent P (ANP) - Een volledige ptatie werd het niet. Sturende korte mo- 1 had het spel van het &ndse dames volleybal- naandag in Rome het r niveau. Het was te- fnezuela ruim voldoende l? ^nvoudige overwin- F"a iets meer dan drie frstond er 3-0 op het pa: 15-4, 15-9, 15-2. De ende nederlaag van za- kgen de Westduitse (0-3) werd er echter Millar COLLADO VILLALBA - Met de koninginne- etappe van vrijdag in de 41ste Ronde van Spanje - aankomst in Sierra Nevada bij Gra nada op 1470 meter - steeds dichterbij worden de grote mannen nerveus. Dat bleek gisteren tijdens de dertiende rit tussen Segovia en Collado Villalba over 148 kilometer. Een etappe, die vooraf wat lacherig werd omschreven als een lang criterium, maar waar na afloop alleen maar grote eerbied voor bestond. Tijdens de vijf beklimmin- combine Moot gen moesten de vedetten na melijk tot het uiterste gaan. Zeker omdat tijdens de voor laatste klim, naar de Alto Abantos op 1650 meter hoogte, Robert Millar, de nummer twee in het klassement achter Alvaro Pino, de stormvlag hees. De kleine, frêle Schot plaatste in de groep van louter kanshebbers op de eindzege een demarrage, die alleen be antwoord kon worden door Alvaro Pino zelf, Fabio Parra en Ivon Madiot. In de afdaling werd het viertal achterhaald, waardoor Sean Kelly in een door Ruiz Cabestany fel om streden sprint zijn tweede rit- zege in de Vuelta '86 kon bin nenhalen. Door die eindsprint (Sean Kelly ging even met zijn schouder tegen Cabestany aan, terwijl hij met zijn lin kerhand Laguia wegduwde om zich doorgang te verschaf fen) richtte de aandacht zich na afloop helemaal op het in cident, terwijl Robert Millar (hij wordt voorbeeldig ge steund door Peter Winnen, die weer terug lijkt op zijn niveau van enkele jaren geleden) toch het belangrijkste feit blootleg de. Namelijk de samenwer king tussen de ploegen van ZOR (Alvaro Pino) en System U (Fignon, Madiot en Mottet). Millar, die vorig jaar de eind zege in de Ronde van Spanje miste door een gigantische Spaanse combine: „Ik hoop dat iedereen het gezien heeft. Er worden weer slagen in elkaar gezet. Madiot hielp Pino". Guido van Calster, de Belg in Spaanse dienst, werd gis termorgen door de ploegleider van Pinot, Javier Minguez, als 'postillon d'amour' gebruikt. Van Calster had een onder houd met Cyrille Guimard, de stalbaas van System U in diens hotel in Segovia. Daar vroeg hij waarschijnlijk (voor honderd procent te bewijzen valt het nooit) om steun voor de drager van het geel uit zijn equipe. Een verzoek, dat geho noreerd werd, want toen zes vluchters (onder wie Arroyo en Gomez) bij de bevoorrading een te grote voorsprong dreig den te nemen, zette de bijna voltallige formatie van Gui mard zich op kop van het pelo ton om orde op zaken te stel len. De voorlopige knieval van Guimard richting ZOR (Pino) komt hoogstwaarschijnlijk voort uit het feit dat de Franse ploegleider niet helemaal ze ker is van de vorm van Lau rent Fignon. Guimard: „Fig non heeft nog last van dat scheurtje in een van zijn rib ben. Hij slaapt slecht. Hij weet zich bij de besten in de wed strijd te handhaven, maar ik wacht op een Fignon die aan valt. Gebeurt dat, dan kan ik de koers weer helemaal op hem afstellen". De afgelopen dagen speelde Guimard de kaarten Mottet en Ivon Madiot uit, maar die truc bleek toch niet het gewenste effect te hebbep„Beiden zijn te wissel- Sean Kelly behaalt zijn tweede ritzege. vallig voor het echte kopman schap", merkte Guimard op. Nogmaals, niemand had er na afloop aandacht voor. De verontwaardiging gold dus Sean Kelly, die een Spanjaard (Ruiz Cabestany dus) de rit- overwinning ontstolen zou hebben. Nu was het een feit dat de laatste meters niet vol gens de reglementen verlie pen, maar in het profwielren- nen is juist dat meer regel dan uitzondering. Cabestany: „Ik raakte uit balans. Juist toen ik wilde aanzetten voor de laat ste jump". Kelly: „De mannen wilden me insluiten. Ik was, doordat ze allebei naar binnen kwamen, bijna zeker gevallen. En dan heb ik toch het recht om me staande te houden". Opvallend was dat Laguia niet protesteerde. De grootste zorg voor de Ne derlanders (uitgezonderd Winnen dan, die zich met de besten vooraan in de koers kan meten) was om op tijd de finish te halen. Dat lukte. Voor Peter Hoondert, de Zeeuwse debutant in het profpeloton gek, maar ik kon in de tweede groep steeds goed omhoog tot een kilometer onder de top. Zodra ik het bord zie, dat aan geeft dat we op dat punt zijn, blokkeer ik een beetje. Dan moet ik er plotseling af. Ik ge loof dat het iets mentaals is, want mijn benen willen nog wel. Alleen in mijn kop zit het dan even niet goed". En Jos Lammertink: „Op tijd binnen zijn, dat is het enige wat deze dagen telt. Met Millar in de ploeg mogen we, nu er al twee man van ons uit koers zijn, niet meer mensen verliezen. Het is echt alle hands aan dek, want hij gaat deze ronde win nen. Of er moet weer iets ge beuren zoals vorig jaar. Met acht tegen zo'n vijftig Span jaarden zijn we kansloos. En als die Franse ploeg van Gui mard het spel ook gaat mee spelen, wordt het helemaal een moeilijk karwei". Uitslag dertiende etappe: 1. Sean Kelly (Ier), 149 kilometer van Segovia naar Villalba in 4 uur 2 minuten en 46 secon den, gemiddelde snelheid 36,578 km/u, 2. Pello Ruiz Cabestany (Spa), 3. Raimund Dietzen (WD1), 4. Charly Mottet (Fra), 5. José Luis Laguia (Spa), 6. Alvaro Pino (Spa), 7. Omar Hernandez (Col), 8. Pedro Delgado (Spa), 9. Inaki Gaston (Spa), 10. - FOTO ANP Marino Lejarreta (Spa), 11. Laurent Fig non (Fra), 12. Robert Millar (GBr), 13. Pe ter Winnen (Ned), 14. Lucien van Impe (Bel), 15. Juan Martinez (Spa), 16. An- selmo Fuerte (Spa), 17. Guillermo de la Pena (Spa), 18. Fabio Parra (Col), 19. Yvon Madiot (Fra), 20. Francisco Rodri guez (Col) allen dezelfde tijd als Kelly, 35. Stefan Mutter (Zwi) op 7 minuten en 36 seconden, 48. Gerard Veldscholten (Ned) op 11.03, 53. Peter Hoondert (Ned) op 13.06, 54. Gerrie Knetemann (Ned), 60 Erwin Nijboer (Ned) zelfde tijd als Hoondert, 96. René Beuker (Ned) op 16.10, 99. Henk Boeve (Ned), 100. Gert-Jan Theunisse (Ned), 101. Guy Nulens (Bel), 102. Theo de Rooy (Ned), 104. Eddy Planc- kaert (Bel), 105. Peter Harings (Ned), 110. Jos Lammertink (Ned) zelfde tijd als Beuker, 118. en laatste Fernando Pacheco (Spa) op 18.09. Algemeen klassement: I. Pino 58 uur 43 minuten en 48 seconden, 2. Millar op 33 seconden, 3. Delgado op 1 minuut en 52 seconden, 4. Lejarreta op 2.20, 5. Dietzen op 3.27,6. Kelly op 3.33,7. Ruiz Cabestany op 4.21, 8. Fignon op 5.19,9. Parra op 5.41, 10. Fuerte op 5.53, 11. Rodriguez op 7.31, 12. Y. Madiot op 8.21, 13. Hernandez op 8.52, 14. Van Impe op 10.06,15. Gaston op 10.54,16. Winnen op 11.43,17. C. Mottet op 13.34, 18. Jesus Blanco-Villar (Spa) op 13.51, 19. Juan Tomas Martinez (Spa) op 14.49, 20. Laguia op 15.04, 22. Mutter op 17,42; 34. Veldscholten op 38,25; 40 Nij boer op 46.13; 60. Nulens op 1.05,05; 69. Knetemann 1.14,47; 72. Boeve op 1.19,41; 75. Planckaert op 1.24,16; 86. De Rooy op 1.30,55; 94. Theunisse op 1.42,09; 95. Beu ker op 1.42,44; 102. Hoondert op 1.45,57; 105. Lammertink op 1.51,16; 107. Harings op 1.54,23; 118 en laatste. Philippe Poi- sonnier (Fra) op 2.15,27. Berg klasse ment: 1. Laguia 116 punten; 2. Pino 78; 3. Millar 68. Puntenklassement: 1. Kelly 158; 2. Ruiz- Cabestany 143; 3. Mutter 95; 4. Dietzen 93; 5. Planckaert 90. een hele opluchting. „Het is iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMi SYDNEY (Rtr) - De duizend kilometer loop tussen Sydney en Melbourne werd zondag opgeschrikt door een ongeluk, waarbij de Australiër Geoff Kirkman zwaar gewond raak te. Kirkman, een 35-jarige tandarts uit Adelaide, werd vierhonderd kilometer buiten Sydney, geschept door een vrachtwagen. Met een gebro ken bekken en verwondingen aan het hoofd werd hij over gebracht naar een ziekenhuis. De chauffeur van de vracht wagen verloor de controle over het stuur bij een inhaal manoeuvre van een tegemoet komende personenwagen. De auto wilde Kirkman en zijn begeleidingsteam inhalen en botste frontaal op de vracht wagen. De chauffeur van de personenauto kwam daarbij om het leven. Op het moment van het on geluk liep Kirkman comforta bel aan de leiding. Na vier da gen wordt het veld nu aange voerd door de Australiër Brian Bloomer. Hij is halver wege en heeft ongeveer 25 ki lometer voorsprong op zijn landgenoot Joe Record en de Joegoslaaf Dusan Mravlje. ka De wereld- pn sportartsen wil dat l Olympisch I „J j maatregelen de sterke stijging I aantal blessures in de etn halt toe te roepen. rmatiepakket aanvragen of brief aan het IOC in Istraat 19, tel. 01640-35878 at 30, tel. 076-131745. arkt 48, tel. 01650-35546 "r 1 uei in IrPri^1 de sPortartsen -gen over de ontwikke ld de topsport. Zij me- ^.ij uie- Oelangen van de commercie steeds groter wor den en dat het gebruik van sti mulerende middelen toe neemt. De artsen hebben bo vendien geconstateerd dat het aantal blessures sterk stijgt. De bond wil praten met het IOC over het wijzigen van een aantal regels. „De ontwikke ling naar het 'sportcircus' is niet meer tegen te houden. Het is wel zaak om dit in goede ba nen te leiden", zo schrijven de artsen. DEN HAAG (ANP) - De resul taten van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: LOTTO 18: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: drie winnaars, bruto f. 100.000,-, derde prijs: 102 winnaars, bruto f. 2980,90, vierde prijs: 3899 winnaars, f. 77,90, vijfde prijs: 63.944 keer f5,-. CIJFERSPEL: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: drie winnaars, f. 10.000,-. TOTO 18: eerste prijs: een winnaar, bruto f. 52.411,-, tweede prijs: dertien winnaars, bruto f. 1412,-, derde prijs: 198 winnaars, f. 231,70. TOTO-GELIJK 18: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: twee winnaars, f. 221,90, derde prijs: 44 winnaars, f. 50,40, vierde prijs: 765 win naars, f. 4,60. Naar de jackpot van Toto- Gelijk 19 gaat een bedrag van bijna 8300 gulden. BOKSEN Profwedstrijden in Rotterdam Zwaarwelter (4x3): Gilbert Hallie (Am sterdam) onbeslist met Rex Kortram (Rotterdam). Weiter (6x3): Jimmy Bartes (Rotterdam) w.o.p van Salvatore Pisani (Bel). Middengewicht, om het Benelux-kam pioenschap (10x3): Jan Lefeber (Rotter dam) w.o.p van Maurice Bufi (België). VOETBAL Engelse league Uitslagen: Chelsea - Watford 1-5, Ox ford - Arsenal 3-0, Tottenham - Sou thampton 5-3, Everton - West Ham 3-1. Eindstand aan kop: 1. Liverpool 42-88, 2. Everton 42-86, 3. West Ham 42-84, 4. Manchester U 42-76. Ipswich Town degradeert Handbalteam HET NEDERLANDS hand balteam heeft gisteren in Ubach-Palenberg met 20-16 verloren van West-Duitsland. (ADVERTENTIES) ZEIST (ANP) - Inkrimping van ere- en eerste divisie, oprichting van een klasse van onafhankelijke clubs en meer ruimte voor het trainings- en oefenprogramma van het Nederlands elftal. Dat zijn de voornaamste aanbevelingen van een werkgroep uit het betaalde voetbal, die op 15 mei in Utrecht aan de 37 betaald voetbal-organisaties worden voorgelegd. De werkgroep stelt voor mt werkgroep wil invoeren met ingang van het seizoen 1987/88 ingang van het seizoen 1987/88. het aantal clubs in de eredivi sie terug te brengen van 18 naar 16. Dit betekent dat er aan het einde van het ko mende seizoen vier clubs zul len moeten degraderen. Voor het volgende seizoen doet de werkgroep verder enkele aan bevelingen. Pas voor de daar opvolgende jaargang doet de commissie voorstellen tot wer kelijke hervormingen. De werkgroep heeft in een vijftal bijeenkomsten de zorgwekkende situatie in het betaalde voetbal onder de loep genomen. De commissie staat onder voorzitterschap van Jacques Hogewoning, vice- voorzitter in het betaalde voetbal, en wordt bemand door Michels (technisch direc teur KNVB), Bouwer (Sparta), Dorjee (Vitesse), Van Duiven- bode (WCS), Van Eijden (Ajax), Kerkum (Feyenoord), Ruts (PSV), Van de Lugt (WON) en Huybregts (com petitieleider). De tien hadden dé opdracht de tanende be langstelling voor het betaalde voetbal in Nederland weer op te krikken. De commissie van wijze mannen voert in het rapport een viertal oorzaken aan voor de teruglopende belangstel ling: 1. de verminderde kwaliteit van het nationale voetbal; 2. de matige resultaten van het Nederlands elftal; 3. de tegenvallende prestaties van de clubs in het Europese bekervoetbal; 4. het ontbreken van het span ningselement in de nationale competitie. Voorts moet naar het oor deel van de werkgroep in het competitie-programma meer ruimte geschapen worden voor oefenwedstrijden en trai ningsbijeenkomsten van het Nederlands elftal. De werk groep meent dat goede ver richtingen van Oranje de inte resse van het publiek opwek ken. Daar tegenover staat de realiteit van de competitie in de eredivisie, waarin drie clubs de dienst uitmaken. De werkgroep erkent die situatie en acht het een iluusie daarin verandering te kunnen aan brengen. Met betrekking tot het vol gende seizoen geeft de werk groep enkele aanbevelingen. Het aantal degradanten in de eredivisie wordt opgevoerd tot vier om de inkrimping in het daaropvolgende seizoen te doen ingaan. De winterstop moet minimaal acht weken bedragen en loopt van 15 de cember tot het weekeinde van 28 februari/ 1 maart. Op de eerste vier woensdagavonden wil de commissie een volledig programma betaald voetbal. De clubs moeten een vaste speeldag vaststellen. De voor keur van het publiek gaat uit naar zondag half drie, van de managers naar zaterdagmid dag vier uur. Over deze voorstellen kun nen de clubs zich op 15 mei uitspreken. Elf dagen later worden op de voorjaarsverga dering van de sectie betaald voetbal in Zeist definitieve be slissingen genomen. Op de voorjaarsvergadering komen ook de structurele her vormingen aan de orde, die de Daarin moet het aantal BVO's teruggebracht zijn tot 36, 16 in de eredivisie en 20 in de eerste divisie. Het jaar erop moet de eerste divisie nog slechts 18 clubs tellen. Om de doorstro ming naar het betaalde voet bal te bevorderen haalt de werkgroep het oude idee van prof. Christiaanse van stal. Die creëerde in zijn rapport in 1976 de oprichting van een klasse van onafhankelijke clubs. Voorts wil de commissie pe riodekampioenschappen in de eredivisie invoeren, vijf in to taal. De vijf plus de hoogst geëindigde club in de competi tie zonder Europees voetbal spelen een nacompetitie, waarbij de clubs verdeeld worden over twee poules van drie. Na een halve competitie strijden de poulewinnaars om één plaats in het UEFA-be- kertoernooi. De periodestrijd valt of staat met de goedkeu ring van de UEFA. Voorzitter Ton Harmsen van Ajax wordt voorgedragen hierin te bemid delen. In het KNVB-bekertoernooi heeft het betaalde voetbal grote bezwaren tegen de deel neming van 27 amateurvere nigingen. De werkgroep stelt voor dit aantal terug te bren gen tot twaalf. Bovendien die nen de topclubs in de eredivi sie geplaatst te worden, zodat koppeling in een vroeg sta dium onmogelijk wordt. Dè bekerronden dienen met een minimale pauze van vier we ken afgewerkt te worden. Re plays worden pas vanaf de vierde ronde toegestaan. Met betrekking tot de com petitie stelt de werkgroep voor op de eerste vier woensdag avonden een compleet pro gramma te houden, plus een dubbelprogramma met Pasen en een volledige speeldag op Hemelvaart plus op een woensdagavond in mei. Daar mee wordt voor de leveran ciers van het Nederlands elftal de ruimte geschapen hun spe lers het weekeinden voor een interlandwedstrijd vrij te ge ven. In de winterstop (van mi nimaal acht weken) gaat de selectie van oranje twee we ken op stap. De degradatieregeling wordt ook aangepakt. Uit de eredivisie daalt de hekkeslui- ter automatisch af naar de eerste divisie. De voorlaatste krijgt een herkansing. Die doet mee aan de nacompetitie van de eerste divisie. Het aan tal periodekampioenschappen wordt daarin uitgebreid tot vijf. Met de kandidaat-degra dant uit de eredivisie zijn er zes clubs die op dezelfde wijze als de eredivisie strijden om één toegangsbewijs voor de eredivisie. Deze plannen krijgen de 37 clubs in het betaalde voetbal deze week in rapportvorm toe gestuurd. Voetbal HET MEXICAANSE elftal heeft een oefenduel in Los An geles tegen HSV Hamburg met 2-0 gewonnen. De doelpunten kwamen op naam van Cruz (35) en Munoz (89). Bij HSV waren de internationals niet van de partij. ie 51 a; d C. ie

de Stem | 1986 | | pagina 7