49r 22,- 39r toekomst sportvliegers hulst gered 'Droogfietsen feest en veel muziek in Clinge m Succes voor Zeeuws-Vlaamse EHBO-ploegen Jo van der Walle ere-lid vogelbond REÜNIE FAMILIE BAERT IN KOEWACHT j Schietingen f19.495: lR Inemer DE STEM I.V. CITROËN „de Ark" PINSDAG 6 ME11986 VAN ZEELAND ikenszand B.V., BIJ EXECUTIE W. DE BLOCK WISSE B.V. EERSTE IN ZEELAND Kunsthandel ROLLENDRIEDAAGSE OP HEMELSVAART 1 PEUGEOT 309 GEEN FILM,MAAR WERKELIJKHEID. Plaatselijk nieuws Axel Terhole Ossenisse Vogelwaarde Clinge T. Udo districtsvoorzitter vogelbond A12 kch Restaurant In Year riese keuken 1120 personen fS-FEESTEN-PARTIJEN I van 12.00-22.00 uur van gerechten Manager S. Chan T22 PAGINA ZEELAND 2 1_11„4-;u.,r-io "Hii1e+ Iran tpriia 71 pn on ppn eeslaasd Ie van een wijk te loord-Brabant een I worden den met een SRV Ize ondernemer volledig te zijn van: IE; faal; i beschikbaar. [laat u zich vrijblijvend sinkenszand, |710. naar de heer J. Priem. lf#~ Van een onzer verslaggevers HULST - Verschillende teams uit Zeeuwsch-Vlaan- deren hebben afgelopen weekend met succes mee gedaan aan de Zeeuwse districtswedstrijden van het Kode Kruis in Vlissingen. In de kantine van De Schelde maakten zestien nloegen hun opwachting. De opgave bestond uit het hulp verlenen aan drie zwaar gewonde slachtoffers, a.s. om 15.00 uur zal door [Wit (Breda) aan de Haven- rtmelen, gemeente Made en tadresse van Broeken's Wa in A.L.M. de Kok worden ver- pamd Toi en Moi, gebouwd in bij de werf Bonen, voortbewo- pder 4 tact Volvo scheepsmo- t bijbehorende scheepsinven- polyester roeiboot met 5 pk eve, Fabriekstraat no. 13, Til- sf. ruit. 100% /m 46. nouw. Polyester/ Ion. 100% Katoen. Mt. 36 t/m 48. ze vervoersklaar maken en de urgentie bepalen. Het bleek geen gemakkelijke proef. De Zeeuws-Vlaamse afdelingen eindigden met drie ploegen vooraan. Sluiskil behaalde een zesde plaats en een ploeg uit Hulst de zevende. Een tweede ploeg uit Hulst legde beslag op de tweede plaats. De commandant van dit team, F. van Immerseel, be haalde bovendien nog de derde plaats als comman dant. De colonne Hulst kan terug zien op een geslaagd seizoen. Naast de goede resultaten tijdens de wed strijden werden vier opleidingen met goed resultaat afgesloten. Op 26 mei kunnen belangstellenden ken nis nemen van wat er allemaal bij de Hulster co lonne omgaat. Dan wordt in Den Dullaert een infor matie-avond gehouden. De toegang is gratis en de avond begint om 20.30 uur. Modelvliegclub koopt terrein in Stellestraat Van een onzer verslaggevers AXEL/HULST - De toekomst van modelvlieg club Alpha lijkt gered. De club heeft genoeg geld bij elkaar gekregen om het oefenterrein, anderhalve hectare groot, op de voormalige stortplaats aan de Stellestraat in Hulst te ko pen. Nodig was een bedrag van 28.500 gulden. Dit geld is voor een groot deel binnen. Voor het overige is een beta- lingregeling met eigenaar Immmo Flandria overeenge komen. Zoals gemeld, wilde Immo Flandria aanvankelijk de vijf hectare grote belt hele maal bebossen. Immo Flandri bezweek voor het verzoek van Alpha omdat de voormalige stortplaats de enige plaats in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is waar de modelvliegers hun gang kunnen gaan zonder tot overlast voor de buurt te zijn. Het geld is grotendeel opge hoest door de eigen leden. „De spaarbankboekjes van de le den zijn leeggemaakt", zo legde voorzitter Henk van Veldhuizen uit. Er is enkel maanden geleden wel een brandbrief uitgegaan naar het (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 bedrijfsleven maar veel res pons is daar niet op gekomen. Voorwaarden In de transactie, afgelopen vrijdag definitief afgrond, zijn wel enkele voorwaarden opge nomen. „Als we binnen een jaar de benodigde vergunnin gen niet kunnen rondkrijgen, koopt Immo Flandria de grond terug." Dit gebeurt dan wel te gen een lager bedrag omdat Immo Flandria subsidie mis loopt door dat deel niet te be bossen. In eerste instantie lijkt er geen vuiltje aan de lucht. De gemeente Hulst heeft inmid dels al laten weten in principe te willen meewerken. Zo moet er op korte termijn een artikel 19 procedure in gang worden gezet om een bestemmingswij - zing van het gebied versneld gedaan te krijgen. Er zit echter nog een flinke adder onder het gras waar door de plannen van Alpha wel eens niet zouden kunnen doorgaan. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben on langs ontdekt dat de voorma lige belt na sluiting niet af doende is afgedekt. Als GS er bij blijven dat het terrein, in clusief dat deel van Alpha, op gehoogd moet woraen, komt de club voor onoverkomelijke kosten te staan. Een beslissing daarover is nog niet gevallen. Van onze correspondent HULST - Zaterdag werd in café De Ster districtsvoorzitter Jo van der Walle van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers benoemd tot ere-lid. Hij is daarmee meteen de eerste persoon in Zeeland die dat overkomt. Voorzitter W. Mulder van de N.B.v.V. sierde de scheidende districtsbestuurder met de gouden bondsspeld. Voor het afscheid van Jo van der Walle waren vele afgevaar digden van de 33 aangesloten vogelverenigingen naar Hulst ge komen, evenals de bondsbestuursleden J. Splunter, N. Brouwer en L. van Berkel van het bondsbureau uit Bergen op Zoom. W. Mulder wees op de grote sympathie die Van der Walle bij alle verenigingen genoot. Het beste bewijs daarvan was de grote opkomst van de afgevaardigden. Lovende woorden sprak ook D. Heynsdijk namens het districtsbestuur. Namens de afdelingen overhandigde hij een polshorloge. Voor mevrouw Van der Walle waren er bloemen. Verschillende afgevaardigden van de afdelingen hadden nog een persoonlijk cadeau meegebracht. De geschenken varieerden van een scheerapparaat en een leren portefeuille, tot een set delfts blauw aardewerk en dozen met drank. oagblad voor zuidwest Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden; 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (p|v. chef), Emile q Co Meertens, Cor de oer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: HenKPostma. es. Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: 95839°" Privé ,el' 011 SO- es. io M. JAS Veemarktstraat 17, Breda verkoop van grafiek en oude prenten. zeer verzorgde omlijs tingen. restauraties en schoon maken van olie verfschil- derijen. reparaties van oude orna- mentlijsten het opnieuw beleggen met bladmetaal 3 GENERATIES LIJSTENMAKERS: Kunsthandel M. Jas, Arnhem 1910-1943, Kunsthandel H.A. Jas, Breda 1929-1973, Kunst handel „de Ark" M. Jas 1954 tot heden. Van een onzer verslaggevers CLINGE - In het lange weekeinde van Hemel vaartsdag is Clinge weer in de ban van het fietsen. Van donderdag 8 tot en met za terdag 10 mei vindt in zaal Malpertuus de zesde editie van de befaamde rollendrie- daagse plaats. Centraal staat opnieuw het fietsen op de rollen. De Rollendriedaagse van Clinge ontleent z'n faam echter niet alleen aan het 'droogfietsen'. Het zijn ook de talrijke, vooral muzikale, activiteiten die het evenement extra kleur geven. De Rollendriedaagse van Clinge wordt op donderdag 8 mei geopend door Francois Ferket, voorzitter van de stichting Rollendriedaagse. Na de voorstelling van de zestien deelnemende ploe gen begint het eigenlijke wielerfeest. De ploegen wor den gesponsord door de plaatselijke horeca, en het bedrijfsleven, terwijl ook een aantal verenigingen meedoet. Op de eerste avond treden in de pauze de majoretten van de Clingse fanfare Wel doen door Vermaak op. Ook is er, wat later op de avond, een optreden van de Belgi sche rock 'n roll zanger Freddy Stewart. Als extra attractie staat de komische bandparodist Riny van der Lee op het programma. De rollen wedstrijden be ginnen steeds om 19.00 uur. Op vrijdagavond 9 mei be staat de hoofdattractie uit een optreden van het orkest Bluesette met de zang-en dansgroep Lovin Angels en het uit België afkomstige komische duo Gaston en Leo. De grote trekpleister van zaterdagavond is ongetwij feld de vedette Freddy Breek. Zijn optreden wordt die avond voorafgegaan door een paar stemmige nummertjes van de muziek maatschappij Sint Cecilia uit De Klinge. De demarrages en het af zien op het podium van Mal pertuus, de apotheose van de wielerwedstrijd en de muzi kale attracties worden drie avonden lang aan elkaar ge praat door speaker Ton Koomen, in het dagelijks le ven sportredacteur voor Dagblad De Stem in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een speciale gast is verder de Belgische ex-wereldkam pioen Rik van Steenbergen Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Het telefoonboek vermeldt 22 Baerts in Koewacht. Maar 'world wide' lopen er ongeveer 750 rond. Nazaten van Franciscus Baert, die in het begin van achttiende eeuw in het huwelijk trad met Jacoba Breijaert. Ruimschoots de helft daarvan was zaterdag in Koewacht voor een grootscheepse reünie waarbij A. De familie Baert aan tafel. - FOTO ERIK OSSEWAAROE Baert, die in Terneuzen woont, het familie- register voor het eerst openbaarde. De reünie begon met een eucharistievie ring in de parochiekerk. Vervolgens ver trok het gezelschap naar het domein Puyenbroeck in Wachtebeke voor een diner en feest. Daar deelde A. Baert onder zijn fa milie uitreksels van het familieregister uit. PEUGEOT309 De nieuwe Peugeot 309. Gebaseerd op een ijzerslerk scenario. Overladen met Oscars. Waaronder éen voor z'n grote betrouwbaarheid. Dank zij o.a. transistorontsteking en zelfnastellende remmen. Met slechts éen grote beurt per 20.000 km. En een optimale corrosiebescherming. Kom 'm snel bij ons proberen. En beleef de premiere op de mooiste plaats: achter het stuur. 3>y*ui**Udc£ Ofi u>&f Standaard met 5 portieren, keuze uit 7 uitvoeringen tot 105 DIN pk. Prijzen vanaf incl BTW Aflevermgskosten f 450.- Bridge - Bridgeclub Axel speelde de zesde wedstrijd van de voorjaarscompetitie in De Halle. Uitslag groep A: 1. heren Bis schop-De Maagt, 2. heren Pel-Van Bambost, 3. mevrouw Kock-de heer. Arnoldi. Groep B: 1. me vrouw Kraayenbrink-de heer Scheele, 2. echtpaar Scheele, 3. me vrouw Van der Heyden-de heer Esselbrugge. Groep C: 1. heren Scheele-De Block, 2. dames Mat- theeuws-Zaman, 3. dames Naeye. Groep D: 1. echtpaar Van de Wagt en heren Maris-Grootveld, 3. heren Zaman-Duymelings en echtpaar Huisman. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 32 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Wesepoel, Terhole; 2. mevrouw Van Vooren, Osse- nisse; 3. P. de Cock, Terhole; 4. C. de Deyn, Lamswaarde; 5. J. Scho nenberg, Terhole. Gaaibolling - In zaal Hof Ter Nesse werd een gaaibolling gehouden waaraan 65 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogels: R. de Bruyn, Terneuzen; E. Reyns, E. de Maat, J. Warrens en F. Valkx, al len Ossenisse; rechter zij vogels: P. Hashick, Ossenisse; R. de Bruyn, Terneuzen; A. Mannaert en J. Ver- durmen, Ossenisse; linker zij vo gels: R. van Heese, Kloosterzande en R.de Kort, Ossenisse; poedel prijs: E. Verdurmen, Ossenisse; extra prijs: J. Remijn, Ossenisse; grootste aantal (6): R. Louwerse, Temse en G. Valkx, Ossenisse. Hengelen - Zeehengelvereni- ging De Puit hield een viswed strijd gehouden in de Wester- schelde tussen het oude ge maal en Zeedorp. Er werd door 24 vissers aan deelgeno men. De vangsten waren slecht. Uitslag: 1. J. de Poorter, 2. Wim van de Branden, 3, Alexander de Vos, Fons Roctus, Piet de Pooter, allen Vogelwaarde. De volgende wedstrijd is 24 mei aan de Wilhel- muspolder. Wijkvoetbal - Na het succes van vorig jaar houdt voetbal vereniging Vogelwaarde weer een wijkvoetbaltoernooi. Dit gebeurt 8 mei, hemelvaartdag. Het toernooi begint om 13.00 uur. Alle inwoners van Vogel waarde vanaf 17 jaar kunnen meedoen. Ouderenmiddag - Woensdag avond komt een groep ouderen bij elkaar in gemeenschaps huis Malpertuus. Daar wordt onder leiding van F. Plas- schaert besproken een speciale attractieve middag te beleg gen voor ouderen die maar zelden of nooit kunnen deelne men aan de normale activitei ten van de afdeling. De bijeen komst begint om half acht. Schoppen Boer - Kaartclub Schoppen Boer heeft de balans opgemaakt van het afgelopen kaartseizoen. De uitslag van deze kampioen schappen is als volgt: 1. P. Ras, 2. K. Ivens, 3. Th. Rottier, 4. F. Pies- sens, 5. R. de Vos. Eerder werd nog een serieprijskaarting gehouden, waaraan 96 personen deelnamen. Van onze correspondent HULST - T. Udo uit Kapelle-Biezelinge is de nieuwe districts voorzitter van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Hij werd met een meerderheid van stemmen gekozen tijdens een bijeenkomst in café De Ster in Hulst, waar alle afgevaardi- geden van de 33 vogelclubs aanwezig waren. Udo volgt Hulste naar Jo van der Walle op. Hij is al heel wat jaartjes secretaris van de vogelvereniging in Kapelle. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge vogel: E. Luykx; eerste zij vogel: W. Blommaert, beiden Hulst; tweede zij vogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (6): R. Bakker, St.-Jansteen. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 32 schut ters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; beide zij vogels: R. Smet; grootste aantal (4): E. Jans sens, beiden Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 24 schutters: hoge vogel: J. Crabbe; beide zij vogels: F. Rijk, beiden Kloosterzande; grootste aantal (5): Th. Dierikx, Walsoorden. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, staande wip, 82 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. van Damme, Zeveneken; tweede hoge vogel: E. Inghels, Koewacht; eerste zij vogel: M. Wisse, Terneuzen; tweede zij- vogel: A. Suy, Koewacht; derde zij- vogel: E. Kronenburg, Zuiddorpe; vierde zij vogel: H. de Smet, Heyst aan zee. Wip 2: eerste hoge vogel: A. de Wolf, Zelzate; tweede hoge vogel: M. Wisse, Terneuzen; eerste zijvogel; B. Hermans, Zuiddorpe; tweede zij vogel: M. de Poorter, Doornzele; derde zij vogel: G. Sa- mijn; vierde zijvogel: B. Hermans, beiden Zuiddorpe. HULST - Zala W. Blommaert, 26 schutters: hoge vogel: W. Cuyper, Hulst; beide zij vogels: A. Dobbe laar; grootste aantal (7) mevrouw Dobbelaar, beiden Boschkapelle. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 45 schutters: hoge en eerste zij vo gel: E. de Bakker, St.-Jansteen; tweede zijvogel: A. de Waal, Wal soorden; grootste aantal (6): C. Baart, Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 47 schutters: Wip 1: hoge en eerste zij vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; tweede zij vogel: J. Everaert, Vogelwaarde; derde zij- vogel: E. de Kort, Ossenisse; groot ste aantal (6): Th. Boone, Lams waarde. Wip 2: hoge vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; eerste en tweede zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; derde zij vogel: E. de Kort, Ossenisse; grootste aantal (5): mevrouw Pauwels, Klooster zande. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 35 schutters: beide hoge en eerste zijvogel: F. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: J. la Heyne, Over slag; grootste aantal (7) O. de Jae ger, Westdorpe en Ph. Plasschaert, Zuiddorpe. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 23 schut ters: hoge vogel: G. Deyaert, St.- Gillis; eerste zij vogel: mevrouw Van Meelen, Kloosterzande; tweede zij vogel: G. de Maayer, St.- Gillis; grootste aantal (4): E. van Gaver en H. Jesoirens. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 33 schutters: hoge vogel: A. van Hooye, Koewacht; eerste zij vogel: P. van Meelen, Graauw; tweede zij vogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (5): C. van Gassen, Hulst. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 30 schutters: hoge vogel:; F. Mar tens; beide zij vogels: O. Saman, beiden Koewacht; grootste aantal (4): J. Bolleman, Axel en J. Thijs- sen, Hellestraat. KOEWACHT - Staande Wip, St.- Sebastiaan, 93 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Cusee, Safe- laere; tweede hoge vogel: R. Onge- nae, Destelbergen; eerste zij vogel: W. Windhey, Saffelare; tweede zij- vogel: J. Hermans, Zwijndrecht; derde zij vogel: E. Inghels, Koe wacht; vierde zij vogel R. Beelaert, Yerseke. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Rubens, Merksem; tweede hoge vogel: J. Fopma, Terneuzen; eerste zij vogel: R. Beelaert, Yerseke; tweede zij vogel: R. de Maayer, Ste- kene; derde zij vogel: B. de Baar, Graauw vierde zij vogel F. Her- wegh, Hulst. Wip 3: eerste hoge vo gel: C. Rubens, Merksem; tweede hoge vogel: M. Mathijs, Koewacht; eerste zij vogel: R. de Maayer, Ste- kene; tweede zij vogel: M. Suy, Zuiddorpe; derde zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; vierde zij vogel: E. Hermans, Zwijndrecht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 69 schutters: eerste hoge en eerste zij- vogel: J. Piessens; tweede hoge vo gel: J. van Dorsselaer, beiden Kemzeke; tweede zij vogel L. Cammaert, Kapellebrug; derde zij- vogel: K. Vink; vierde zij vogel: P. Daniels, beiden De Klinge; groot ste aantal (5): R. Colleman, St- Pauwels. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 34 schutters: hoge vogel: E. Boone; eerste zij vogel: R. Smet; tweede zij vogel: P. Martens; grootste aan tal (7): J. van Hoeve, Koewacht. HULST - OZO, 35 schutters: hoge vogel: J. Verschoten; eerste zij vo gel: R. Verschoten, beiden Kloos terzande; tweede zij vogel: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (5): A. van Bellegem, Antwerpen en C. van GassenHulst.

de Stem | 1986 | | pagina 15