9 9 ins Afwachting jeugd Oostburg NIET TEVEEL PLOEGEN, MAAR KWALITEIT GENOEG Karei van Goethem extra gemotiveerd Deelnemers Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen Erelijst Omloop Comité Omloop Programma Omloop DINSDAG 6 ME11986 Jury voor de Omloop KLOOSTERZANDENAAR GEBRAND OP SUCCES A66| sn <e- Van herk. I van de ■waliteit pagste i week, Iter van JAS Is zolang de 5ïl NT Canadalaan 4 AXEL Oranjestraat 7-9. Exklusief bij ons: de fairiej 3-in-1 kombi, die dienst o als kinderwagen, wand®,«. gen en reiswieg. Een bel klasseprodukt van sc Duits fabrikaat. Aanbieding is geldig t/m 10 mei. j bQbv-Stnd®r'','^B NOORDSTHAATPnOMENAdj TEHNEUZEN TEL. OU&ZJl Van onze sportredactie OMLIJSTINGSPROGRAMMA IN TERNEUZEN TERNEUZEN/OOSTBURG - In Oostburg bestaat zondag 11 mei het afwachtingspro- gramma rond de 23e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen uit een criterium voor de jeugd. Aan bod komen de 12-, 13- en 14-jarigen. Zij rijden een af wachtingsprogramma in de binnenstad van Oostburg. Zeer tot tevredenheid van de Oostburgse middenstand. Johan Bogaert, voorzitter van de Oostburgse winkeliers vereniging: „We wilden de zaak al veel eerder naar het centrum trekken. Dan wordt het voor ons ook veel aantrek kelijker als sponsor te funge ren. We zijn vooral de politie, in de persoon van de heer Ha melink bijzonder erkentelijk. De organisatoren en de politie hebben een overeenkomst kunnen sluiten, men verleent alle medewerking en we kun nen nu de start en finish in de Langestraat houden. Veel dichter bij het winkelcentrum. We zijn op de goede weg." Kanshebbers bij de 14-jari- T47 gen zijn Rendy van Gils van Theo Middelkamp, Richard Siereveld, Jean-Pierre For- trei, Johnny van Cadsand en Ricardo de Smit van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, Robin Vissers van De Spartaan uit Rijswijk, Dennis Oordhuis van Delft'73 en Roland Peeters van De Windmolens uit Geffen. Bij de 13-jarigen behoren tot de kanshebbers op de overwin ning Roland Lijbaart van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, Jean-Pierre Ley- ten van Presto Drunen en Gerben van de Broek van De Windmolens uit Geffen. Bij de 12-jarigen tenslotte zijn de beste papieren voor Arno Zandbeek van De Windmolens uit Geffen en Roland Roseveld van Hoekse Renners. De afwachtingswedstrijden voor nieuwelingen en liefheb bers/veteranen, die voor gaande jaren in Terneuzen op een parkoers in de binnenstad werden gehouden zijn van de baan. De winkeliersvereniging Terneuzen was al lange tijd geen 'enthousiast' voorstander van deze wedstrijden. De win keliersvereniging heeft het met het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen op een akkoordje kunnen gooien en haakt nu met eigen activiteiten in op het wielerspektakel. Vrijdag avond al wordt de Markt ge heel afgesloten voor het ver keer en kan er niet geparkeerd worden. Er wordt zaterdag een moederdagmarkt gehou den - er staat een twintigtal marktkraampjes, waarin de winkeliers hun waren zullen aanprijzen - en voor de kinde ren is er een springkussen. Er zijn diverse modeshows, een wedstrijd fietsvoetbal en de monstraties kunstfietsen. Verkeerstechnisch zijn er geen problemen voor de poli tie. „Ook wat de manschappen betreft geen strubbelingen. We hebben dit jaar gelukkig geen pausbezoek," meldde de heer Hamelink van de politie tijdens de persconferentie in De Vijverhof te Terneuzen. De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen bestaat uit een drietal etappes. De eerste etappe zaterdag 10 mei met Terneuzen als start- en finish- plaats over een afstand van 160 kilometer door Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zon dagmorgen om kwart over acht gaat de eerste renner al van start in de tweede etappe, een individuele tijdrit over circa 12 kilometer in IJzendij- ke. De organisatie van deze tijdrit is weer in handen van het Wielercomité IJzendijke. De derde etappe met Oostburg als start- en finishplaats gaat over circa 140 kilometer en voert door West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan- deren is bijzonder gelukkig met het feit dat de jury voor deze editie vrijwel uitsluitend uit Zeeuwen bestaat. Piet Roe- lands, penningmeester van het organisatiecomité zegt: „Daar pleiten we al jaren voor. Vorig jaar werden we nog opgeza deld met drie internationale juryleden. Dat kost een klap geld. Terwijl er in eigen pro vincie genoeg goede juryleden te vinden zijn. Men heeft nu gehoor aan onze oproep gege ven. Daar zijn we gelukkig mee. Het scheelt ook financieel gezien een slok op een borrel. Ronde-miss tijdens de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren is Gerredien Kuijl, een 23- jarige charmante kantoorbe diende uit Hoofdplaat. De or ganisatoren kunnen weer re kenen op de hulp van ronde arts dokter Zwartelé uit 's- Heerenhoek, de steun van de scoutinggroep Sint Hubertus uit Terneuzen, het Rode Kruis en computer-specialist George van der Sijpt uit Koewacht, die zal zorgen dat de uitslagen zo snel mogelijk per computer beschikbaar zijn. Als hoofdsponsors voor de 23e Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen fungeren het NVOB (Nederland Verbond van Ondernemers in de Bouw nijverheid), Rabobanken Zeeuwsch-Vlaanderen, IPD (Internationale Publiciteits Diensten BV), SKOL Broer Pluym en Cok BV. Zeeuwse fsvorieten in Omloop Door Ton Koomen TERNEUZEN/OOSTBURG - „Het aantal in geschreven ploegen valt op dit moment nog wat tegen. Er zijn aanmeldingen binnen van elf formaties, maar we verwachten toch dat we het aantal van vorig jaar -(17 formaties, T.K.) - zullen halen," zegt Diana Roelartds, voorzitster van het organisatiecomité van de 23e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die zaterdag 10 en zondag 11 mei wordt verreden. Het betreft een 'open wedstrijd', waarin zowel gast- rennersverenigingen, clubploegen als dis triets forma ties kunnen starten. Diana Roelands denkt de oorzaak van het geringe aan tal inschrijvingen tot nu toe te kunnen aanwijzen. Ze zegt: „De advertentie in het mede delingenblad van de KNWU is pas laat verschenen. Dat was jammer. Het komt echt wel goed. De ploegen komen altijd graag naar Zeeuwsch-Vlaan deren, want het is een interes sante, meerdaagse wedstrijd. Er komt in ieder geval nog een Belgische formatie bij en we zijn nog in onderhandeling met een internationale ploeg, bestaande uit Engels spre kende renners." Gijs Veerman, bestuurslid van het district Zeeland van de KNWU had een wat andere interpretatie tijdens de pers conferentie in restaurant De Vijverhof in Terneuzen. Veer man: „De KNWU heeft naar mijn smaak wat hoog gegre pen met het formeren van ge sponsorde districtsploegen. Er zijn veertien districten en er zijn er nog maar acht die een sponsor hebben kunnen vin den. Het is een vrij kostbare aangelegenheid. Vooral de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren. Ze moeten hier toch twee dagen starten in drie etappes. Dat betekent over- nachtingskosten en meer van die zaken. Dat kan sommige ploegen afschrikken." Kwaliteit Kwaliteit is er op dit mo ment echter al voldoende. Van uitstekend gehalte is bijvoor beeld de ploeg die de wieler- Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOST- BURG - De jury voor de 23e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is voor een belangrijk deel uit Zeeuwen geformeerd. Dit zeer tot genoegen van het organisatiecomité, dat daar altijd een warm voorstander van geweest is. De jury is als volgt sa mengesteld: voorzitter wedstrijdleider Wim Je- remiasse, Schijndel; as sistent-wedstrij dleider Niek Roy mans, Bladel; wedstrij dcommissaris-se cretaris Wim Luitwieier, Tholen; wedstrijdcom missaris Adrie de Winter, Middelburg; aankom- strechter Jan Roovers, Terneuzen; tijdwaarne- mer Michiel de Pooter, Axel; commissaris be zemwagen Fred Ver- meersch, Terneuzen; commissaris bezemwa gen Piet van der Hooft, Terneuzen; motorordon nans Johan Tomassen, Utrecht; motorrijder John Verschoor, Dor drecht; microfonist Ton van Oosten, Retranche- ment; fotofinish Piet Tij- mersma, Spijkenisse. vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren, onder leiding van ploegleider Hans Moens, op de been brengt. Grote favoriet is Karei van Goethem uit Kloos- terzande, die uiterst sterk rijdt in het voorseizoen en enkele keren net naast de erepalm greep. Zo was hij de smaak maker in de Wim Hendriks Trofee in Koewacht, maar de boomlange Kloosterzandenaar greep opnieuw net naast de bloemen. Van Goethem zal zich graag willen revancheren voor eigen publiek in de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren. Hij kan in ieder geval re kenen op steun van zijn ploeg maats Ab Verplanke, even eens goed in vorm, dat bewees hij wel in de Omloop van de Braakman, Patrick van Pas- sel, Eric Vereecken, coming- man Niek de Taeye en Frank Gommers. Theo Middelkamp brengt Kees de Nooyer, Nap Hage, Piet Hoondert, Stefan Koole, Kees Schouwenaar en Wim van Kooten in het strijdperk. Vuurwerk mag verwacht worden van de wielervereni ging Zeeland. John de Crom is hier de toonaangevende fi guur. De Crom onderstreepte dat onlangs in Nieuwdorp, waar hij met veel machtsver toon de districtstitel op zijn naam schreef. De Crom weet zich in de Omloop verzekerd van de steun van sterke man nen als Rob Bijvank, Nico en Peter van der Klundert, Mar tin Stroosnijder en Anton van Putten. De wielervereniging Breda, onder leiding van de succes volle ex-coureur Jan Coore- mans, herbergt uitsluitend prijsrijders. Mannen als Harry Akkermans, ex-prof Wies van Dongen en John Pi- rard, de smaakmakers in de Omloop van de Braakman, Rob Sienders, Toon van der Steen en Frank Pirard zijn klasse-coureurs, die beslist vooraan te vinden zullen zijn in dit tweedaagse wielerspek takel. Van Aarle heeft als troeven de regionale coureurs Antoine Goense en Pierre Raas; Bata- vus rekent op prestaties van Dick en Gerard Dekker; De Mol schuift Krijn St.-Nicolaas, Luciën Gödde en Jacques Sienders als kanshebbers naar voren en de Amstel-ploeg van Herman Krott heeft met Vaanhold, Cornelisse, Rozen dal en Kleinsman eveneens kleppers in de strijd. Diana komt eveneens aan het ver trek in de Omloop, maar de namen van de renners waren nog niet bekend. Een rennersveld dat zeker nóg zal worden aangevuld met enkele ploegen. De kwantiteit mag dan iets minder zijn dan voorgaande edities, de organi satoren kunnen over de kwali teit beslist niet klagen. De kans is niet denkbeeldig dat de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren dit jaar eindelijk weer eens een Zeeuwse winnaar krijgt. In 1973 en 1974 was dat nog het geval met respectieve lijk Jan Raas en Peter Gödde. Er komen nu genoeg Zeeuwse kleppers aan het vertrek om een Zeeuw op het erelijstje te kunnen bijschrijven. Ab Verplanke, de IJzendijkenaar die in de Omloop van de Braakman in de slotfase onderuit ging, zal in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ongetwijfeld graag willen vlammen. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER. Karei van Goethem hoopt weer in het voorste gelid mee te koersen in de Omloop van Zt vsch-Vlaande ren. - FO STEM/COR J. DE BOER Door Eddy de Schrijver KLOOSTERZAiXDE - „Ik ben extra gemoti veerd om in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren goed voor de dag te komen. Hoop eens een 'superdag' te heb ben en mik op een plaats bij de eerste tien. En het is te hopen dat Ab Verplanke goed rijdt. Met z'n tweeën kun je meer on dernemen dan alleen. Tot nu toe stond ik er meestal alleen voor. Je kunt beter een ploeg om je heen hebben die aan elkaar ge waagd is, maar bij de wie lervereniging is dat helaas niet zo. Van de nieuwkomers maakt alleen Frank Gom mers een uitstekende indruk op mij". Karei van Goethem steekt zijn ambities niet on der stoelen of banken. Die ene 'knaller' van een uitslag wil er tot nu toe maar niet komen. „In de Wim Hen driks Trofee had het moeten lukken, maar het mislukte op het allerlaatste moment. Als ik eenmaal een koers ge wonnen heb volgen er zeker meer," ventileert de Kloos terzandenaar, die het zeker nooit tot kelner zal schop pen, want bij de eerste de beste kop koffie die hij in wil schenken vloeit alles over tafel- Het voorseizoen mag voor de 23-jarige Van Goethem als gedeeltelijk geslaagd te boek worden gesteld. Het begon met een knappe vierde plaats in Gent-Sta- den. In de driedaagse van West-Vlaanderen eindigde hij op de zeventiende plaats in een sterk bezet deelne mersveld. In Hekelgem reed Van Goethem zich naar de negende plaats, terwijl 'de lange' zeventiende werd in de Hel van het Mergelland. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - De erelijst van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er als volgt uit: 1974: Aad van de Breugel; 1965: Dies Kosten; 1966: Frits Hoogerheide; 1967: Rudi Lie- brechts; 1968: Jan van Driel; 1969: Frits Lachterop; 1970: Ju les Breusing; 1971: Grant Tho mas; 1972: Henk Poppe; 1973: Jan Raas; 1974: Peter Gödde; 1975: Ad Gevers; 1976: Matthieu Dohmen; 1977: Michel Jacobs; 1978: William Tackaert (België); 1979: Henk Mutsaarts; 1980: Jac ques Hanegraaf; 1981: Theo Ho- gervorst; 1982: Jean-Paul van Poppel; 1983: Nico Verhoeven; 1984: Peter Pieters; 1985: John Bogers; 1986.... Van onze sportredactie TERNEUZEN/ OOST BURG - Het organisatie comité voor de 23e editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is als volgt samengesteld: Voorzitster Diana Pladdet, Koewacht; vice- voorzitter Roel Benja mins, Oostburg; secreta ris Henk Pladdet, Koe wacht; penningmeester Piet Roelands, Terneuzen en de leden Johnny Claeys, IJzendijke; Leo van Hij f te, Oostburg; Sjaak de Back, Oostburg en Herman Dekker, Axel. Als ronde-miss treedt op Gerredien Kuijl uit Hoofdplaat; ronde-arts is opnieuw dokter Zwartelé uit 's-Heerenhoek en voor de verwerking van de uitslagen is computer specialist George van der Sijpt uit Koewacht weer beschikbaar. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Het programma voor de 23e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen luidt als volgt: ZATERDAG 10 MEI 10.30-12.00 uur: afhalen van rugnummers, ploegenborden en KNWU-borden in restaurant De Miliano te Terneuzen. 11.30 uur: ploegleidersvergadering in restaurant De Miliano. 12.00 uur: juryvergadering in restaurant De Miliano. 13.00 uur: officiële ontvangst in gemeentehuis Terneuzen. 14.00 uur: voorstelling van de ploegen op de Markt in Ter neuzen. 14.15 uur: start eerste etappe over circa 160 kilometer door Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Start op de Markt te Terneu zen. 14.30 uur: afwachtingsprogramma op de Markt te Terneu zen, georganiseerd door de Winkeliersvereniging. Met onder andere moederdagmarkt, springkussen voor de kinderen, diverse modeshows, fietsvoetbal en kunstfietsen. 16.30 uur: doorkomst renners Omloop-karavaan. 18.00 uur: aankomst van de eerste etappe van de Omloop op de Markt te Terneuzen. 20.00 uur: uitreiking van de uitslagen van de eerste etappe van de Omloop in restaurant De Miliano. ZONDAG 11 MEI 08.15 uur: start eerste renner in de tweede etappe, een indivi duele tijdrit over circa 12 kilometer. Startplaats is de Markt te IJzendijke. 10.45 uur: aankomst laatste renner van de individuele tijdrit. 12.00 uur: uitreiking van de uitslagen van de individuele tijdrit in café Hofzicht te IJzendijke. 14.30 uur: start van de derde etappe van de Omloop in de Langestraat te Oostburg. Deze etappe wordt verreden door West-Zeeuwsch-Vlaanderen over een afstand van circa 140 kilometer. 14.45 uur: start afwachtingsprogramma voor jeugdwielren- ners in de binnenstad van Oostburg. Start in de Langestraat. 18.00 uur: aankomst van de derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Langestraat te Oostburg. 19.30 uur: uitreiking van de uitslagen en afhalen van de prij zen in natura, alsmede inleveren van de rugnummers en borden in café De Windt te Oostburg. Juryvergadering in café De Vier Emmers te Oostburg. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Op dit moment zijn de organi satoren van de 23e Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen verzekerd van de deelname van elf ploegen. De namen van de renners van tien formaties zijn be kend. Die van de Diana- equipe nog niet, maar deze ploeg komt zeker naar de Om loop. Dat geldt eveneens voor een Belgische ploeg. Voorts is het vrijwel zeker dat zich nog enkele ploegen zullen aanmel den bij het organisatiecomité. Het deelnemersveld zoals dat nu bekend is ziet er als volgt uit: AMSTEL BIER - Ploegleider: Herman Krott. 1. H. Vaanhold, Haaksbergen; 2. C. van Rijen, Hoe ven; 3. M. Cornelisse, Amsterdam; 4. H. Rozendal, Voorst; 5. R. Kleins man, Hengelo; 6. E. Cent, Goor. WIELERVERENIGING ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ploegleider: Hans Moens. 7. A. Verplanke, IJzendijke; 8. K. van Goethem, Kioosterzande; 9. P. van Passel, Sluiskil; 10. E. Vereecken, St.-Jansteen; 11. N. de Taeye, Eede; 12. F. Gommers, Philippine. DISTRICT DRENTE UNIGA- RANT VERZEKERINGEN-MI- DALGAN - Ploegleider: Henk Dekker. 19. G. van Hall, Zuid- wolde; 20. R. van Trigt, Hillegom; 21. B. van der Kaap, Emmen; 22. W. Kruithof, Wijeveen; 23. J. Scheper, Ruinen; 24. B. Uiterwijkwinkel, Hoogeveen. ZRTC THEO MIDDELKAMP - Ploegleider: J. Schouwenaar. 25. K. de Nooyer, Aagtekerke; 26. N. Ha- ge, St.-MaartensaijK; zt. f. Hoon dert, Heinkenszand; 28. S. Koole 's-Heerenhoek; 29. K. Schouwe naar, Goes; 30. W. van Kooten Bruinisse. DRC DE MOL - Ploegleider Adri van Bezooyen. 31. K. St.-Nico laas, Dordrecht; 32. L. Gödde, Hen drik Ido Ambacht; 33. J. Sienders Zwijndrëcht; 34. F. Reyneveld Zwijndrecht; 35. Chr. Maas, Dor drecht; 36. T. Deleersnijders, Pa- pendrecht. JO VAN AARLE AUTO'S- ECCO SCHOENEN - Ploegleider Piet van de Kruijs. 37. J. Bol, Hoe ven; 38. P. Coone, Eindhoven; 39. A Goense, Ovezande; 40. F. Kersten Geldrop; 41. L. de Koning, Heen- vliet; 42. P. Raas, 's-Heerenhoek. BATAVUS RIJWIELEN - Ploegleider: Piet Hoekstra. 43. D Dekker, Hoogeveen; 44. G. Dekker Hoogeveen; 45. H. Dorgelo, Nijver dal; 46. W. Veenstra, Harkema; 47. Th. de Vries, Kollum; 48. F. Maas- sen, Haelen. WIELERVERENIGING ZEE LAND - Ploegleider: G. de Man. 49 R. Bijvank, Westdorpe; 50. J. de Crom, Hoogerheide; 51. N. van dei Klundert, Hoogerheide; 52. P. van der Klundert, Hoogerheide; 53. M Stroosnijder, Kruiningen; 54. A van Putten, Oudenhoorn. WIELERVERENIGING BREDA - Ploegleider: Jan Coore- mans. 55. H. Akkermans, Zeven bergen; 56. W. van Dongen, Breda; 57. F. Pirard, Breda; 58. J. Pirard. Breda; 59. R. Sienders, Zevenber gen; 60. T. van der Steen, Bruinisse. WIELERVERENIGING EDE - Ploegleider: Rijk van Voorst. 61. C Beekhof, Barneveld; 62. P. de Groot, Oosterbeek; 63. G. van der Aalst, Barneveld; 64. S. Wartena, Wageningen; 65. F. Wessels, Wage- ningen; 66. M. van Beek, Kootwijk broek. Patrick van Passel was daar de laureaat. Van Goethem plaatste zich voor het Ne- derlans kampioenschap door onder meer een tweede plaats in het Zeeuws kam pioenschap. „Voor mezelf vind ik die uitslagen redelijk. Een over winning in een criterium is natuurlijk niet te vergelij ken met het winnen van bij voorbeeld een etappe in de Omloop, maar de mensen moeten niet vergeten dat een criterium ook moordend kan zijn. Je ziet soms af bij het leven," legt Van Goe them uit. In het voorjaar reisde Van Goethem samen met Van Passel naar Frankrijk om er mogelijk in Franse dienst te gaan rijden. „Ik wilde wel eens een internationale rit tenkoers in het buitenland rijden, maar het was daar een grote rotzooi. Ik ga daar niet meer naar toe. Daar heb ik een punt achter gezet." Karei van Goethem ont brak op het appèl in de Om loop van de Braakman. „Er was kritiek op ons, omdat we naar West-Vlaanderen gingen. Ik kan die onvrede van de organisatie wel be grijpen, maar aan de andere kant was het zaak om daar te starten, want anders zou de wielervereniging het wel kunnen vergeten voor vol gend jaar. Immers, vorig seizoen waren we ook al niet gestart en die Belgen blijven niet gek. Voor mij was het een ideale gelegenheid om een paar dagen flink te koersen. Dat was de enige reden waarom ik niet in De Braakman startte", laat Van Goethem weten. Ware gezicht Vorig jaar toonde Karei van Goethem zijn ware ge zicht al in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. In het eindklassement werd hij vijftiende. In de rit Oost burg-Oostburg was hij al vanaf de start vooraan te vinden. Op zo'n twee kilo meter van de streep viel het doek voor hem vanwege kramp. Van Goethem: „Daar verspeelde ik een ze kere plaats bij de eerste tien. Ik reed sterk, maar op on verklaarbare wijze kreeg ik kramp. In de Omloop weet je, dat je er de tweede dag moet staan. In de laatste etappe vallen de beslissingen. Sommige renners rijden zich leeg in de tijdrit en krijgen de klap 's middags. Je moet voor zichtig met je krachten om springen, maar als het goed is zit ik er in de Omloop weer bij in het voorste gelid. Ja, pech kan alle plannen doorkruisen en ik weet wat dat betekent. Een paar jaar geleden reed er iemand te gen mijn versnellingsappa raat. Er was geen andere fiets. Dan is alles in een klap voorbij," legt Van Goethem uit. Karei van Goethem ziet zijn wielercarrière met ver trouwen tegemoet. „Ik ver beter nog elk jaar. Die over winningen komen heus wel. Ik maak me niet druk. Na tuurlijk wil ik beroepsren ner worden. Ken mijn eigen capaciteiten en weet dat ik nooit een topper zal worden, maar een knechtenrol in een ploeg vervullen kan ik al tijd. Daar ben ik niet bang voor. Ik wacht rustig af. Zelf bellen naar een ploeg? Nee, ze kennen me toch. Zo niet, dan ben ik nog niet goed ge noeg voor dat avontuur," laat Van Goethem weten.

de Stem | 1986 | | pagina 11