Anderhalf miljoen voor aansluiten op riolering BEURS Regenboog Hulst houdt open dag NA DRIE JAAR PAS OP DE PLAATS DESTEM J. de Waal wint kringvlucht vanuit Compiègne Nobelhorstschool oppermachtig •GENHEID VLISSINGEN AUTORIJSCHOOL HANS BOEHLÉ RIJSCHOOL HERMANS Infocursus VEJV Hulst Afscheid statenlid Tollenaar VAN ZEELAND 1936 [CLAUDIA brteren [n centenkwestie, jncier.99 Dank aan 1986 klNG VERZOCHT I bovenstaand gouden echtpaar (verzocht ons dit tegen beloning In drankje te komen mededelen Jrt 13.00 en 18.00 u. op het hg 95, Etten-Leur. (Klein)klnde- GESLAAGD DORPEN LAMSWAARDE EN GRAAUW Officier van justitie Van Marion met pensioen W eekenddienst Stem-redactie Scouting Hulst houdt 'hupaka' li MIRO M PARKING fTl EcM ieWatste4«9- ZMLK-SCHOOL BESTAAT 10 JAAR Terhole Hulst Ossenisse Plaatselijk nieuws Heikant St.-Jansteen Nieuw-Namen SCHOLIERENWEDSTRIJDEN IN HULST Fietser gewond bij ongeval Promotiekansen Vogelwaarde 3 Alü jcj: ZATERDAG 3 ME11986 T22 PAGINA ZEELAND 2 pm te zoenen i ticuliereri Ikje, jubileum, receptie, lerloving, overwinning, |raham, openbare dank, mag best eens in de agina familieberichten, i duur hoeft het niet te bsten nog geen tientje) klom 1,90 Eén grote 1,45 Voor het plaatsen elding met een formaat hen wi| J 13,50 toeslag pp aanvraag Bij niet- brdt 4,00 adm.kosten rden niet geretourneerd. I geef uw tekst 2 dagen léén van onze kantoren pn stuurt u eveneens 2 ng naar Postbus 3229, [•iftelijke opgaven worden pteerd indien naam en look indien Uw betaling behouden ons het recht Er opgaaf van redenen te Eigeren. jingsnieuws kolom op donderdag. lag jarig. Felici- ar 01140-14090 1 en De Stem, 076-236911 ST. JANSTEEN en aan instruktuur Eduard Janssens die mij in staat stelden mijn rijbewijs tijdens de 1e keer te behalen. Alain van Gassen St. Jansteen, UITSLAG LOTERIJ 1986 t.b.v. Zeeuwsch topbiljart kampioenschap. De winnende num mers zijn: 4817,8063, 7231, 8017, 1847, 4762, 6753, 9355, 9636, 2959, 3156, 2971, 9365, 3836, 7218, 0123, 8365, 0920, 9649, 5423 Prijzen af te halen in Café Du Commerce bij Th. de Block-van Troost te Heikant, vóór 1 juni 1986. Van een onzer verslaggevers I HULST - Het waterschap Hulster Ambacht gaat bijna anderhalt miljoen gulden uit trekken om Lams waarde en Graauw via twee persleidin gen aan te sluiten op de riool waterzuiveringsinstallaties in Hulst en Kloosterzande. Het waterschap kiest wat de situatie in Graauw betreft voor een duurdere oplossing omdat aan het alternatief, het bouwen van een zuiveringsin stallatie ter plekke, behoorlijk wat nadelen kleven. „Planologische aspecten, overlast voor de omgeving en hogere exploitatielasten ten bij het EERSTE EXAMEN H. Burm. Nieuw Namen. opzichte van een persleiding", aldus het dagelijks bestuur. Vergelijkende ramingen, waarbij de bouw van een in stallatie als investering goed koper uit de bus komt, zijn ge baseerd op planramingen. De laatste jaren is echter geble ken dat de werkelijke kosten voor persleiding lager uitval len dan de ramingen. Een ander zeer belangrijk aspect is dat Hulst inmiddels al uitgaven heeft gepland voor de aanleg van een drukriole- ringssysteem tussen Zandberg en Graauw over een lengte van twee kilometer. Omdat het waterschap daar nu een persleiding gaat leggen kan de doorgaande leiding van de drukriolering komen te ver vallen. De aansluitingen kun nen dan rechtstreeks op de persleiding. Deze oplossing is volgens het dagelijks bestuur voor beide partijen financieel interessant. De verbinding Graauw- Hulst gaat in totaal 1.060.000 kosten. De persleiding van Lamswaarde via het rioolge maal te Kuitaart naar de rwzi in Kloosterzande kost 350.000. Het voorstel van het dagelijks bestuur komt woensdag 14 mei aan de orde tijdens een alge mene vergadering in Den Dul- laert in Hulst. Aanvang 14.00 uur. Zuiveringsheffing waterschap hoger Van een onzer verslaggevers [HULST - Ingelanden van het waterschap Het i Hulster Ambacht moeten volgend jaar meer gaan betalen voor de zuivering van het afval- water. Nadat drie jaar achter elkaar pas op de plaats is ge maakt ziet het dagelijks bestuur zich genoodzaakt de [zuiveringsheffing op te trekken naar 225 gulden per gezin. De afgelopen drie jaar werd 72,50 per vervuilingseenheid betaald. Een gezin betaalt drie eenheden. Het dagelijks bestuur komt tot dit voorstel omdat het to tale aantal vervuilingseenhe den waarover de zuivering- kosten worden omgeslagen is teruggelopen met 500 vervui- .gseenheden. De uitgaven 325.000 moeten opgehoest len door 31.000 eenheden, •or 1987 zijn weliswaar paar meevallertjes te ver achten. Zo wordt 72.000 gul den minder aan stroomkosten geraamd vanwege de te ver wachten daling van de Kwh prijs. Daar staat echter weer tegenover dat er 37.000 gulden meer moet worden uitgegeven aan onderhoudskosten. Ook de vervoerskosten van het slib worden 23.000 gulden hoger geschat. De verhoging van de verontreiningsheffing zit hem grotendeels in een daling van MIDDELBURG - Wie in Zee land wat op de kerfstok heeft kan er vanaf 1 juni zeker van zijn dat hij of zij niet meer in aanraking komt met de offi cier van justitie mr. J. van Marion. Deze vertegenwoordiger van het openbaar ministerie, en voormalig commissaris van politie in Vlissingen, gaat dan met pensioen. Op vrijdag 16 mei vindt in het gerechtsge bouw te Middelburg een af scheidsreceptie plaats, aan vang 16.30 uur. VOOR redactionale zaken, dus riet voor advertenties of be zorgklachten, kunt u dit week- iinde contact opnemen met lan Jansen 01153-1554. Zon dagmiddag 01150-17920. B.g.g. 11153-1534. DAGBUD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan lansen (plv. chef), Emile -alon, Co Meertens, Cor de loer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deii, lEugène Verstraeten Middelburg: Henk Postma. ioes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie ,Jnspecteur Zeeland: o ^enu' Pi'vé tel. 01150- y5839. het aantal vervuilingseenhe den. De algemene vergadering van het waterschap moet zich woensdag 14 mei uitspreken over de verhoging. Aan bod komt dan ook de verbetering van de Lange- straat in de Prosperpolder. In de meerjarenplanning is voor dit jaar rekening gehouden met het verbreden van de berm en het aanbrengen van een fundering. In 1987 wordt de deklaag aangebracht. Met deze omvangrijke klus is een totaalbedrag van 1.354.000 gemoeid. Een troost is dat het waterschap tachtig procent subsidie van de pro vincie tegemoet kan zien. De hoofdingelanden krijgen verder te maken met een wij ziging in de rechtstoestandre geling van het waterschapper- soneel. Verder wordt de hoofdingelanden om een kre diet van 34.000 gevraagd om het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Documenta tie, Registratuur en Perso- neelbeheer van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een functiewaardering voor het personeel te laten vaststel len. De algemene vergadering in het gemeenschapscentrum Den Dullaert begint om 14.00 uur. HULST - Scouting 't Jagertje uit Hulst houdt dit weekeinde een hupaka (Hulsters pa trouille kamp). Dit gebeurt op het buitencentrum 't Jagertje. Aan dit weekend, dat in het teken van de sterren staat, doen een zestigtal gidsen en verkenners mee. Het pro gramma bestaat uit diverse onderdelen. Zaterdagochten Sterrenslag, zaterdagmiddag 'op jacht naar de sterrenschat', 's avonds een barbecue ge volgd door een sterrengala. De zondag wordt deels doorge bracht met een sterrenstrate- g°- (ADVERTENTIE) Ope** t «.I»;®®1 -\6.00 üU Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen hield met een deelname van 1173 oude duiven een kring vlucht vanuit Compièg ne. Winnaar werd een duif van J. de Waal uit Kloosterzande met een snelheid van 1288,12 me ter per minuut. Uitslag: 1. J. de Waal, Kloosterzande; 2. mevrouw De Kind, Koewacht; 3. A. Beau- rain, Kloosterzande; 4. L. Blommaert, Hulst; 5. F. van Kruijssen, Kloosterzande; 6. Aug. Verstraeten, Hulst; 7.R. Mahu, 8. Verschuren-Andries- sen, beiden Kloosterzande; 9. W. Timmerman, St.-Jansteen; 10. C. Bisschop, Kloosterzande. Jaarlingen 663 duiven, 1310.56 mpm: 1. Ed. van Goethem, St.- Jansteen, 2. E. de Kever, Kloosterzande; 3. Ch. de Beule en zoon, Heikant; 4. Joh. van Spaandonck, St.-Jansteen; 5. Th. de Block, Heikant; 6. W. Voet en zoon, Kloosterzande; 7. Leerlingen van de ZMLK-school tijdens uitwisse lingswedstrijden met de Moerschansschool. - FOTO ERIK OSSEWAARDE HULST - Precies tien jaar na de officiële opening nodigt de ZMLK-school de Regenboog in Hulst op 15 mei alle be langstellenden uit een kijkje te komen nemen. Een gelegenheid die met beide handen wordt aange grepen. „Er is de laatste ja ren wel wat verbeterd", zegt directeur P. Geilleit, „maar nog steeds hebben de meeste mensen er weinig weet van wat we hier doen. Onbekend maakt onbemind. Daarom proberen we op allerlei ma nieren de mensen vertrouwd te maken met de kinderen die bij ons op school zitten. Het jubileum is een prima gelegenheid." De school voor Zeer Moei lijk Lerende Kinderen (ZMLK) in Hulst werd per 1 augustus 1975 zelfstandig. Voor die tijd was het een af deling van de toenmalige Marlaschool (MLK). Er werd een geschikt onderkomen gevonden in de Lagere Agrarische school aan de Tabakstraat. Daar moest echter nog flink wat aan vertimmerd worden. Eind januari 1976 kon men erin en 15 mei werd de school offi cieel geopend. Ze kreeg de naam De Regenboog. Sinds 1 augustus vorig jaar is de Regenboog omge zet in een school voor spe ciaal en voortgezet speciaal onderwijs. Hulst heeft daar mee de enige mogelijkheid in Zeeuwsch-Vlaanderen van voortgezet onderwijs voor ZMLK-kinderen. Het 'speciale' zit hem hierin dat geprobeerd wordt zo nauw mogelijk aan te sluiten bij de mogelijkheden die de kinderen hebben en dat die mogelijkheden ver der ontwikkeld worden. Het onderwijsprogramma is be stemd voor geestelijk ge handicapte leerlingen in de leeftijd van 4% tot 20 jaar. Het onderwijs is typisch ge richt op sociale en prakti sche vaardigheden. „Dingen waar ze wat aan hebben", zegt directeur Geilleit. „Het is veel belangrijker dat een kind zichzelf kan behelpen, dan dat ze met alle geweld leren lezen en schrijven. Je kunt ze wel het bekende aap-noot-mies van buiten laten leren, maar belangrij ker is bijvoorbeeld dat ze kunnen klokkijken, dat ze weten wat een kwartje is. Kortom, dingen die ze in het dagelijks leven kunnen ge bruiken". Tijdens de open dag op 15 mei wordt zoveel mogelijk een gewoon lesprogramma gedraaid. „Dan zien de men sen wat er op zo'n schooldag gebeurt". Behalve de open dag probeert de school op alle manieren de onbekend heid weg te nemen. Ge slaagd is in dat opzicht het acceptatieproject dat al en kele jaren loopt met de Moerschans basisschool. Re gelmatig worden samen ac tiviteiten gedaan. „Je be reikt dan ook de ouders en broertjes en zusjes van die kinderen en die praten daar ook weer over". De open dag op donderdag 15 mei is van 14 tot 17 en van 18 tot 20 uur. De Regenboog is te vinden in de Tabak straat 22 te Hulst. J. Verheijden, St. Jansteen; 8. W. van de Bilt, 9.Jac. Eele- geert, 10. Jo. de Block, allen te Koewacht. De Zeeuw Goes met 272 dui ven, 1289.98 mpm: 1. mevrouw Brouwer, 2 en 7. C. Hunders- marck, 3 en 9. Steenhard- Princen, 4 en 6. Krijger en zoon, 5. Wagenaar-Toonder, 8. C. Witte, 10. A. Mulders. Blauwe Doffer Hansweert met 108 duiven, 1424 mpm: 1,5 en 6. Peter Ocké jr., 2. Aron Bogers jr., 3. C. Lepoeter jr., 4. De Klerk en zoon, 7 en 10. A. de Leeuw, 8. De Keijzer en zoon, 9. C. Zuidweg. Doornik: Verwachting Axel met 211 duiven, 1221,6 mpm: 1 en 9. M. Dieleman, 2. A. de Feijter, 3. J. Giele, 4, 7 en 8. P.de Poorter, 5 en 10. R. Her man, 6. P. van de Veke. De Eendracht Terneuzen met 240 duiven, 1237,28 mpm: 1. Jac. den Exter, 2. M. de Roo, 3. Joh. Zegers, 4. A. Nieuwelink, 5. A. Verpoorte en zoon, 6. J. den Hamer, 7. D. van de Berge, 8. C. Dees, 9. S. Prince, 10. A. Baart. De Reisduif Philippne,met 105 duiven, 1220,39mpm. 1 en 3 F. Dieleman, 2 J. Harms, 4,5,9 en 10 W. Lauret, 6 C. de Clercq, 7 B. Siben, 8 Combinatie Wis- kerke. Van een onzer verslaggevers HULST - Het Vormingswerk Jonge Volwassenen Hulst houdt een informatiecursus oVer studiemogelijkheden voor mensen die nagenoeg geen opleiding hebben geno ten. Er worden in totaal acht bijeenkomsten gehouden, steeds op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De eerste bijeenkomst is ge pland op 12 mei. Er wordt ge sproken over de volgende on derwerpen: alfabetisering, op- stapcursus mavo, open school, vrouwenleerj aar, sociale school, vakbondsschool FNV, arbeidsbureau, centrum voor vakopleiding volwassenen, baanlozenproject, studiefinan ciering. Afhankelijk van de deelne mers zal de cursus gehouden worden in het Houtenkwartier in Hulst of in de VEJV ruimte in de Rozenstraat in Klooster zande. Het minimum aantal cursisten is acht. De kosten zijn een rijksdaalder per avond. Mensen die belangstel ling hebben moeten zich voor 12 mei opgeven bij het VEJV Hulst. Fanfare - Fanfare Excelsior verzorgt zondag een koffie concert in het dorpshuis. Het concert begint om 11.00 uur. Blaauwe Hoeve - Vandaag, zaterdag, wordt in de kapel van de Blaauwe Hoeve een ge meenschapsdienst gehouden. Gastspreker is de heer R. Strobbelaar. Aanvang 19.00 uur. Bridge - Bridgeclub Hulst heeft de veertiende competi tiewedstrijd afgewerkt. De uitslag: Groep A 1 dames Biesbroeck/Goossen, 2 heren De Nijs/Van Leeuwen, 3 da mes Aronson/Vroome. Groep B I heren De Maat/Van Laere, 2 mevr. Bruyns/heer Van Wijnsbergen, 3 heren De Booy/Van Aert, Snuverink/ Burggrave en dames Den Boer/Van Couteren. Groep C 1 heren Heyndrickx/Deltour, 2 dames Seydlitz/Van Esbroeck, 3 dames Allaerts/Van Dorse- laar. Gaaibolling - Gaaibolclug De Dwarsliggers hield op konin ginnedag een gaaibolling in clubgebouw Hof ter Nesse. De deelname was groot, 65 spe lers. De uitslag:'De hoge vogel, mevrouw R. de Bruijn, Ter neuzen, Elvira Reijns, Ed de Maas, Joos Warrens, Frans Valckx, allenn OsseViisse. Rechter zij vogel: Pim Pinhas- hick, Ossenisse, R. de Bruijn, Terneuzen, Wies Mannaert, Ossenisse, Johan Verdurmen, Ossenisse. Linker zij vogel: Riet van Heese, Kloosterzan- de, Rudie de Kort, Ossenisse. De poedelprijs ging naar Eric Verdurmen, Ossenisse. Groot ste aantal kleine vogels, zes stuks, Rik Lauwers, St. Pau wels (B), George Valckx, Osse nisse. Bejaardenschieting - Woens dag 7 mei is er een bejaarden schieting in café 't Helleken. Aanvang 13.3Q uur. Topbiljart - Aan de prijskamp topbiljart in café Theo de Block namen 26 biljarters deel. De uitslag: 1 Th. Baart van de Ruige Toepers, 2 M. de Maer, St. Gillis, 3 J. Kools van de Marionetten, 4 B. van Hoye, St. Gillis, 5 A. Bogaert van Ruige Toepers. EHBO-activiteiten - De EHBO afdeling St.-Jansteen nam met vier senioren en vijf jeugdploegen deel aan natio nale wedstrijden te Gemert. De senioren behaalden de drie eerste prijzen en een derde prijs. De jeugd werd drie maal eerste, eenmaal tweede en eenmaal derde. De volgende nationale wedstrijden waar aan de EHBO deelneemt zijn te 's Hertogenbosch. EHBO- ers van St.-Jansteen, die be langstelling hebben, kunnen zich opgeven bij mevrouw Van Goethem-d'Hooghe, tele foon 16883. Volksspelen - De uitslag van de volksspelen die op konin ginnedag zijn gehouden luidt als volgt: categorie individueel tot en met 9 jaar; 1 Steven de Wever, 2 Alexander Bauwens, 3 S. Kas. Tot en met 14 jaar 1 Gino Vink, 2 Cezmi Karakaya, 3 Esther Mens. Volwassenen: 1 Stephan de Bruyn, 2 Mariëlla uit Ter Steene, 3 George van Rattingen. Ploegen; 1 De Put ters, 2 Heikant, 3 Ter Steene, 4 Slippers, 5 Bokkenrockers. Wisselbeker vijfkamp kam pioen: De Putters. Wisselbeker touwtrekken: De Putters. Topbiljart - In café Du Com merce hield topbiljartclub ODT (onder de toren) zijn laatste onderlinge wedstrijd voor het kampioenschap 1985/1986. Clubkampioen werd Franky Bleyenberg. De ver dere uitslag: 2 Walther van Roeyen, 3 Em. Budts, 4 R. Goe- demont, 5 W. Thieleman. Dagbedevaart - Beauraing komitee 'Pro Maria' van het bisdom Breda gaat zondag 1 juni op bedevaart naar Beau raing. Wie mee wil moet zich voor 17 mei opgeven bij me vrouw G. Driedijk-de Koning (01144-579). Volwassen betalen 25 gulden. Kinder tot 12 jaar drie rijksdaalders minder. Kaarting - De uitslag van de puntenkaarting bij Jo de Loos is: Winnaars 1 J. Vermeersen en W. Thilleman, 2 R. Thille- man en G. Strooband, 3 G. Verhulst en P. Praat. Afval lers: 1 A. Apers én L. van Roeyen, 2 R. Sturm en J. de Loos, 3 J. Dillis en W. Apers. Kaarting - Vandaag, zaterdag, is er een kaarting in café Du Commerce. Aanvang 20.00 uur. De dag daarop bij Richard Van onze atletiekmedewerker HULST - Tijdens de jaarlijkse scholierenwedstrijden die door RKHAV gehouden wer den op de Hulsterse atietiek- accommodatie aan de Zand straat greep de Nobelhorst- schooi de totaalzege. Zowel in het morgenpro gramma, driekamp, als tijdens het middagprogramma, een 1150-meter-loop, werden zij eerste. Alle eventuele twijfels konden, toen de eindstand op gemaakt werd, terzijde ge- coVrruron Ti'ordnvi Uitslagen driekamp: Meisjes 7-8 jaar: 1. Diona de Koning, Nobel- horst 577 punten; 2. Barbara Ver poorte, Reinaert 502; 3. Christien Scheerders, Nobelhorst 483. 9-10 jaar: 1. Annemarie van Laarhoven, St.-Willibrordus 766 punten, 2. Ta mara Neefs, Nobelhorst 725; 3. Ca- rin Arends, Moerschans 690. 11-12 iaar: 1 PlaiiHino KowWiann Wn- belhorst 1086 punten; 2. Wietske Harts, Nobelhorst 1031; 3. Rebecca de Bakker, Moerschans 998. Jon gens 7-8 jaar: 1. Michael Freyzer, 866 punten;- 2. Bart Spitters, 843; 3. Jan Piet Wijgergangs,727 (allen Nobelhorst). 9-10 jaar: 1. Erwin Mortier, Moerschans 956 punten, 2. Jean Piet Schrage, Moerschans 933: 3 Michael Rnmi TSJr.KolV«nrct 898. 11-12 jaar: 1. Manno Buysrog- ge, Nobelhorst 1393 punten; 2. Mi- cha Courtin, Nobelhorst 1234; 3. Stefan de Block, Moerschans 1229. 13 jaar: 1. Martin Buysrogge, Jan- senius 1257 punten. Meisjes 1150 meter: 7-8 jaar: 1. Diona de Ko ning, Nobelhorst 4.57.1; 2. Barbara Verpoorte, Reinaert 5.40.9; 3. UViridtien Sf-VioovHore 5.57.5. 9-10 jaar: Tamara Neefs, No belhorst 4.44.9; 2. Annemarie van Laarhoven, St.-Willibrordus 4.49.3; 3. Saskia van Goethem, Nobelhorst 4.55.8. 11-12 jaar: 1. Muriëlle Reu nis, Nobelhorst 4.26.1; 2. Shirley Baart, Moerschans 4.28.7; 3. Vivian Quaak, Moerschans 4.36.1. Jongens 7-8 jaar: 1. Bart Spitters, Nobel horst 4.51.6; 2. Leon Hasevoet, Goes 4.51.6; 3. Michael Freyzer, Nobel horst 4.52.2. 9-10 jaar: 1. Erwin Mortier, Moerschans 4.19.3; 2. Maarten van Goethem, Nobelhorst 4.22.2; 3. Jean Piet Schrage, Moer schans 4.27.6. 11-12 jaar: 1. Manno Buysrogge, Nobelhorst 3.57.2; 2. Martij n Lockef eer, Nobelhorst 4.10.9; 3. Dennis Rodrigo, Moer- Cf-Vjiru; A 7 D. Tollenaar - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse Staten hebben gisteren afscheid geno men van het SGP-staten- lid D. Tollenaar (66) uit Hoek. Hij is vanaf 1978 lid van de staten en vindt het nu welletjes. Zijn opvol ger is het oud-SGP-ge- meenteraadslid W. Colijn uit Terneuzen. De Zeeuwse commissaris van de koningin, dr. C. Boertien, dankte Tolle naar voor de 'gemoede lijke wijze' waarop hij al tijd heeft deelgenomen aan de meningsvorming in de staten. Hij memo reerde dat het scheidend statenlid een duidelijk stempel heeft gezet op SGP-fractie. Tollenaar wil 'zachtjes aan een beetje rust' en zijn plaats vrijmaken voor iemand met meer 'bestuurlij ke kwalitei ten'. Tollenaar memo reerde bij wijze van grap een ontboezeming van het PvdA-statenlid N. Fi- lius, die zich recentelijk over zijn partijgenoot Joop den Uijl zou hebben laten ontvallen: „Als we daar vanaf willen, zou den we hem op den duur de kop in moeten slaan." Tollenaar: „Ik dacht, dat is voor mij een reden om toch maar op tijd op te stappen." Tollenaar heeft in to taal zo'n veertig jaar deelgenomen aan het openbaar bestuur. Zo was hij onder meer dijk graaf en raadslid in Hoek. Hij was ook actief in het maatschappelijk en kerkelijk leven. HULST - Op de kruising Zoe- tevaart - Grote Kreekweg te Hulst werd de fietser A. F. uit Sint Gilles Waas (B) gister middag omstreeks 15 uur bij een verkeersongeval licht ge wond. De man sloeg geen acht op de aldaar geplaatste verkeers lichten en reed door rood. Hij werd daarbij geschept door een uit de richting Sint Jan steen komende personenauto, bestuurd door A. C, uit Sint Jansteen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. VOGELWAARDE - Voor het derde elftal van w Vo gelwaarde is promotie naar de reserve eerste klas zondagvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland binnen bereik. Vogelwaarde 3 treedt zaterdagavond thuis aan tegen Patrijzen 2. Winst en gelijkspel of verlies van naaste concurrent Walche ren 2 de dag daarop bete kent voor Vogelwaarde 3 voor de tweede opeenvol gende keer promotie. V

de Stem | 1986 | | pagina 21