irkers INEMER INS? Piet Vonck: 'Niet aantrekkelijk' kinderziektes zijn verleden tijd Sjaak de Braai is geladen Campïnci Erelijst halve marathon TAFELTENNISVERENIGING REYNAERT SPRINGLEVEND PROGRAMMA AV SCHELDESPORT l/V EERSTE WINNAAR HALVE MARATHON NIET PRESENT Commissie halve marathon Prijzenschema Uniek TERNEUZENSE TRIMMER VOOR DE DERDE KEER PRESENT Veranderd A74 7ATERDAG 3 ME11986 T47 B/gemeen psychia- j/se inzichten in de Jikliniek, 26 plaatsen tg te Middelburg. orden uitgebreid tot deling voor deeltijd- bnkties vakant: afhankelijk van leef- tiimum 1913,en bruto per maand, dsvoorwaarden zijn Ic.A.O. voor het Zie- laties, onder vermel- lrenummer linksboven LtU binnen 10 dagen pfd van de dienst per- het Psychiatrisch Zie- l'ostbus 253, 4460 AR Iband i m.b.t. het in- Igroot belang, ate kennis van albare school- jizet en dienst- i, hoewel ver- Ifdeling perso- lus 22, 4560 BB >ekt -in samenwerking d bestaan willen opbouwen limumloon. Aan het eind worden. dt rekening gehouden, handel te behartigen, blijven eiden. AVM, Raadhuisstraat 39, slaan 2, rij dan alles uiteenzetten ire zaken die van belang zijn een vooraanstaand zuivelproducent in het zuiden des lands Van onze atletiekmedewerker HULST - De winnaar van de openingseditie van de Terneu- sense halve marathon, Piet Vonck, is deze keer niet van de partij. In de nadagen van zyn rijk gevulde loopbaan kiest hij met zorg zijn wedstrijden uit en Terneuzen staat daarbij niet zo hoog genoteerd. Vonck: ,Een week voorafgaand aan Terneuzen loop ik in Vlaar- dingen een wedstrijd over 6100 meter. Die mensen hebben mij uitgenodigd en aangezien ik daar nog steeds het parkoers- record heb en het de veertigste editie is, wil ik daar bij zijn. Een week na Terneuzen loop ik in Nieuwerkerken- Waas een halve marathon die open staat voor de leeftijdsca tegorie boven de 35 jaar. Ook aantrekkelijk voor mij. Daar is tenminste sfeer en ambian ce. Iets wat ze in Zeeland maar moeilijk voor elkaar krijgen. Hier schieten ze je weg, je trekt de polder in. Je ziet een verdwaalde parkoerswachter en daarmee uit. Kijk, in Vlaardingen loop je zes rond jes tussen rijen dik publiek. Laatst liep ik hier vlak over de grens in de Hellestraat. Mu ziek en sfeer. Echt ze moeten hier nog veel leren." Ook wat betreft de afschaf fing van de reiskostenvergoe ding van de organisatoren van de halve marathton, schiet bij hem in het verkeerde keelgat. „Ook dat bekijken ze in België beter. Een paar toppers krij gen een zakcentje en worden tegen elkaar uitgespeeld. Dat geeft sensatie, dat wil het volk toch zien. Van Terneuzen krijg ik een brief waarin mij mee gedeeld wordt dat ik kan ko men en gratis mag lopen. ZToiets is voor mij niet aan trekkelijk. Ik heb heus en ik niet alleen, al heel wat in mijn sport gestopt. Mag je dan uit de kosten komen? Daarnaast moet ik wel bekennen dat ik mijn naam niet te grabbbel wil gooien. Ik heb er weinig aan dat de prijzentafel ver hoogd is. Piet is 39, kan nog mee, maar niet meer aan de kop van de wedstrijd. Als ik ergens deelneem moet ik mee kunnen doen. Zo is mijn in stelling altijd geweest en zo zal die ook wel blijven vrees ik." We spreken toch een wat te leurgestelde Vonck, want met name over zijn absentie tij dens de opening van het Hul- sterse baanseizoen, de trial- meeting tussen RKHAV, Scheldesport en Meetjesland, is hij niet te spreken. „Ik heb nota bene totaal geen uitnodi ging gehad. Dit terwijl ik me toch op dit gebeuren had inge steld. Ze hebben niet eens moeite gedaan me te vragen. Waar zijn ze in hemelsnaam mee bezig. Echt ze moeten nog veel leren. Laten ze een keer de grens overtrekken en hun ogen de kost geven." Vierde halve marathon Terneuzen Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen schiet zaterdag 3 mei de vierde editie van de halve marathon aan de Zelden- rustlaan weg. Het is voor de eerste keer dat de eerste burger van de Scheldestad het startpistool bedient. Een brok er kenning voor de organiserende atletiekvereniging Scheldesport voor dit evenement. Wim van Doeselaar, voor zitter van de commissie halve marathon, is het daar volledig -mee eens. „De kinderziektes hebben we bezworen. Vorig jaar heb ben we nog getwijfeld of we met de wedstrijd door moesten gaan, of dat we er een trim- spektakel van moesten maken. De belangstelling bleef, on danks dat we altijd wel een paar toppers aan de start kre gen, beneden onze verwach tingen. We hebben die derde editie dan ook als inzet ge maakt van onze beslissing. Het viel positief uit en dus blijft de halve marathon op de wed strijdkalender. Steeds weer nebben we de zaak goed geë valueerd en mijn mening is dat we volwassen zijn gewor den. Al moet ik er wel bij vertel len dat we ieder keer weer le ren. Na afloop hoor je bij de atleten veel en dat is toch de plaats waar je als organisatie wijsheid op kan doen. Zo kwa men we er vorig jaar achter dat er in een bezemwagen een emmer en spons moeten zijn. Jok dat de deelnemers het be- angrijk vinden dat er op be paalde punten tijdwaarne- ningen worden doorgegeven. Dit jaar hebben we op het tien lilometerpunt al een tijdklok en als het lukt zal er op meer dere punten tijdwaarneming staan." IVergoedingen Ook is men in Terneuzen af gestapt van de reiskostenver goeding. In de eerste jaren probeerde men nogal eens een paar toppers met de beurs naar de Seheldestad te halen. „Achteraf gezien fout," stelt secretaris Bas de Vos, wiens telefoonrekening in die dagen naar ongekende hoogte steeg. „Je haalt een paar toppers binnen. Op zich natuurlijk leuk, maar de andere jongens lopen voor nop en dat is een ongezonde basis. Nu hebben we het prijzenschema naar boven geschroefd. Wie pres teert verdient wat. Ik denk dat dit de wedstrijd ten goede komt. Je bent zeker niet duur der uit, het vergt minder werk en bovendien maakt het de wedstrijd aantrekkelijker. Liever 400 atleten dan een drietal toppers." Ook voor de trimmers staat Scheldesport open. Zij krijgen dezelfde faciliteiten als de wedstrijdatleet. Geen uitzon dering voor wat kleed- en wasaccommodatie betreft en ook gaan zij tegelijkertijd met de wedstrijdatleten van start. „Wij zijn als atletiekvereni ging trimmersvriendelijk," stelt Wim van Doeselaar on omwonden. Iets wat niet overal het ge val is. Ondanks dat de beurs gesloten blijft komen toch al een paar grote namen naar de Zeldenrustlaan. Zoals de za ken nu liggen wordt het weer een Nederland-België, nog steeds de doelstelling van de Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN- Piet Vonck schreef als eerste zijn naam op de erelijst van de Temeuzense halve marathon. Hij is daarmee tot nu toe de enige Nederlander, want de beide volgende edi ties werd een Belg als winnaar begroet. In 1984 kwam Armand Parmentier als voorbereiding op de Olympische Spelen de halve marathon winnen, terwijl vorig jaar Paul Pieters de Hollanders de les kwam lezen. Over kwaliteit heeft men in Terneuzen op de erelijst dus niet te klagen. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De commissie halve marathon Terneuzen staat evenals de voorgaande jaren onder voorzitterschap van Wim van Doeselaar. Hij wordt bijgestaan door secretaris Bas de Vos, penning meester Ferdi de Klerk, voor technische zaken door Kees Harreman, voor materiaalverzorging door Frans Meeuwsen en Godelieve Meeuwsen verzorgt het wedstrijdsecretariaat. Johan de Vlieger, op deze archieffoto in actie tijdens de Braakman-loop, start ook in de Temeuzense halve mara thon. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Zowel voor de wedstrijdlopers als de trimmers ligt er in Ter neuzen een aantrekkelijk prijzenschema te wachten. Bij de heren-senioren is de eerste prijs een waarde bon van 500 gulden. Num mer twee vangt 350 gulden en nummer drie 250 gul den. Voorts waardebonnen tot en met de tiende plaats. Bij de dames en heren veteranen is de eerste plaats goed voor 200 gul den. De tweede aanko mende kan rekenen op 100 gulden, terwijl er ook hier tot en met de tiende plaats een waardebon beschik baar is. Voor de eerste drie aankomenen in elke cate gorie is er voorts een fraaie beker beschikbaar gesteld. Voor iedere deelnemer is er, zowel voor de wed- strijdatleet als trimmer, een herinnering, terwijl er voorts een groot aantal prijzen in natura op start nummers wordt verloot. Bij de trimmers is hier de hoofdprijs een portable tv. organisatoren. Kim Reynierse voert de Nederlandse top aan. Ook ex-Terneuzenaar, maar nu in Limburg woonachtige Harry Driessens is van de par tij. Hij brengt zijn provincie- en clubgenoot Marcel de Zeen, goed voor 2.16.00 op de mara thon, mee. Van Belgische zijde komen de winnaar van vorig jaar Paul Pieters, Danny Pau- welijn en Joost van de Castee- le, kampioen van West-Vlaan deren, aan de start. Voorts van Zeeuwse zijde Johan de Vlieger en Leon van der Velden. De verrassingen komen altijd op de dag zelf, dus het kan weer een aardig onderonsje worden in de Ter- neuzense polders. Financieel is de zaak ook nu rond. De Ver enigde Spaarbank was weer bereid als hoofdsponsor op te treden, terwijl er daarnaast 27 subsponsors konden worden aangetrokken. Met een kleine honderd medewerkers, waar onder een aantal sportmas seurs, de plaatselijke EHBO en de scoutinggroep St.-Huber- tus, moet het op rolletjes lo pen. Johan Braet succesvol leiden Door Rinus Verberkmoes HULST - „We hebben als vereniging het geluk gehad dat we gestart zijn met een kader dat kennis van zaken had. Iedereen wist wat er nodig was en dat voorkwam veel leed," aldus Johan Braet, voorzitter van de tafeltennisver eniging Reynaert uit Hulst. LLDat de Hulsterse club onmiddellijk kon starten met een kader dat het klappen van de zweep kende, kwam os lat deze bestuurders eerder ervaring opdeden in d Graauwse tafeltennisvereniging St.-Aloysius. Johan Braet, momenteel iast preases trainer van TTV lynaert, trok in zijn rraauwse periode lange tijd op met onder andere de dames Vivi.n en Sterra Blanckaert. En dat was precies in de bloei- hj< van St.-Aloysius, met als .volg dat Braet daar een rok ervaring opdeed die hij nu gebruikt voor zijn vereni- Tng- Ondanks dat kende de [ulSterse tafeltennisvereni- 'g evenals vele clubs in de iginperiode startproblemen, imers, de kas kon slechts lenen als spiegel. De bodem irtoonde geen enkel krasje »r wat voor geldstuk dan >k. Johan Braet: „Het finan- ■tele plaatje rondkrijgen was in de beginfase het moeilijk- de Tafeltennistafels komen ^nslotte niet aanwaaien. En pder die attributen kun je ten club beginnen. Zodoende ajn we drie jaar geleden in "^orthal Den Dullaert van irt gegaan. Daar waren en kele tafels beschikbaar en la- wjr hebben wij er nog enkele {«gekocht. Sinds een jaar |"nen en spelen we in het 'mnastieklokaal van de St.- Willibordusschool. En dat be valt ons prima." Wat de TTV Reynaert even eens meeviel, was de aantrek kingskracht die de club uitoe fende op de jeugd. Reynaert- secretaresse Anja Eggink: „In het begin hadden we 20 leden. Dit aantal liep op tot ruim honderd om daarna rond de 75 te stabiliseren. Verheugd is het daarbij op te merken dat we na het Temeuzense Effect de grootste jeugdgroep bezit ten. En dat opent op zich per spectieven voor de toekomst." Eveneens opvallend is dat de Hulsterse bestuurders voor de reizen geen beroep doen op de ouders. Johan Braet: „Wij achten het beter dat er bij elk team een vaste coach of bege leider, of hoe je het ook noe- ment wilt, is. Deze kent de jeugd waar hij mee optrekt en staat daar open tegenover. Niet cjat ouders dat niet zou den kunnen, maar het verle den heeft meer dan eens aan getoond dat het hemd altijd nader is dan de rok. Nu onder vangen we dat via een systeem Johan Braet, voorzitter van de Hulsterse tafeltennisvereni ging Reynaert: „Veel aandacht besteden aan de jeugd levert resultaten op." - FOTO ERIK OSSEWAARDE van de vijfde klas door te sto men naar de tweede klas. Een prestatie die het team kon le veren door stevig aan de weg te timmeren. En dat is iets wat Johan Braet voor ogen heeft met jeugdigen in de leeftijd van 8-12 jaar. Braet: „Dat is de ideale leeftijd om met tafel dat best uniek genoemd kan worden." Dat deze begeleiding resul taten afwerpt, toonden de ju nioren aan. Het eerste jon gensteam, bestaande uit Re- na to de Bruyne, Mark Herman en Carlo Hoefnagels, slaagde er namelijk in twee jaar tijd in tennissen te beginnen. In die periode kunnen we kinderen het best de juiste slagen aanle ren. Worden ze pas later lid van een vereniging, dan heb ben ze veelal thuis al veel ge speeld met als gevolg een fou tieve slag. Is dat eenmaal ge beurd, dan is het uiterst moei lijk dat nog te veranderen. Ondanks 4 tot 6 uur wils krachtig trainen per week." Naast voornoemd 'topteam' heeft TTV Reynaert nog vijf jeugdteams en drie seniorene quipes in de competitie. Een aantal dat de Hulsterse club nog wat op wil vijzelen door gerichte acties onder de jeugd. Want juist het'warm maken van de jeugd voor het tafel tennissen is volgens Johan Braet hard nodig. „In de laat ste jaren is de ontwikkeling ongunstig geweest. Ik spreek dan niet over onze eigen club, maar in Zeeuws-Vlaamse ter men. De teruggang die is inge zet, moeten we proberen om te buigen in een toeloop. Samen moeten we ons daarvoor inzet ten. Het is tenslotte in ons aller belang," verduidelijkt Johan Braet. Deze in Vlissingen geboren tafeltennisenthousiast, inmid dels van Hulst naar Heikant verkast, wordt in zijn club be stuurlijk bijgestaan door Anja Eggink, Paul Coolsen, Aniek Maes, Fred Portier en de ge broeders Henk en Jo van Wolffelaar. Een groep actieve- lingen die, 17 mei in Hulst me de-organisator is van de Zeeuws-Vlaamse tafeltennis kampioenschappen in Den Dullaert. Sjaak de Braai is vol goede moed voor de Temeuzense halve marathon. Hij zegt: de trimmers worden tegenwoordig voor vol aangezien." .Ook - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Sjaak de Braai is voor de derde keer present in de Temeuzense halve marathon. De 35-jarige postbeambte werd dan weliswaar in Sas van Gent geboren, maar is inmiddels al Terneuzenaar onder de Temeuzenaren geworden. Na een voetbal carrière - „Stel je daar niet te veel van voor, bij Zaamslag en Temeuzense Boys" - rolde hij vijf jaar geleden in de loopsport. i „De trimloopjes werden talrijker en je moest op een gegeven moment een keuze ma ken tussen voetbal en trimlopen. Gezien het niveau waarop ik voetbalde, was dat geen probleem. De vriendelijkheid in de atletiek- sport sprak me aan en bovendien ben je eigen baas. Heb je trek om te lopen dan loop je. Komt het niet gelegen dan loop je niet, zo simpel ligt dat." Inmiddels heeft hij al heel wat kilometer- jes afgelegd. Vijf marathons heeft hij al ach ter de kiezen met een beste tijd van 2.59.10 in de midwintermarathon te Apeldoorn. „Wie vijf jaar terug tegen me gezegd had dat ik ooit nog een marathon zou lopen, had ik ge lijk naar een psychiatrische inrichting ge stuurd. Ik herinner me nog goed dat ik met Magnus meeging naar Parijs-Versailles. Een loop over zestien kilometer. Ik zag er tegenop als een berg. Nu is het eigenlijk maar tik ken." Er is in de trimwereld veel veranderd. „Ja ren terug stond je als trimmer overal buiten. Je liep ergens achter de bezemwagen aan te hobbelen. Niemand keek naar je om. Remy Magnus heeft ook de trimmer zijn waarde gegeven en ook bij de atletiekverenigingen is er een kentering ontstaan. De verenigingen hebben in de gaten gekregen dat ook trim mers kleur aan hun evenement gaven. Wij hebben het gevoel in die wereld geaccepteerd te zijn." De Temeuzense halve marathon is naast Terneuzen-Graauw iets speciaals voor hem. „Ik passeer mijn eigen deur. Je loopt voor eigen publiek. Het is ook voor een middelma tige loper zoals ik ben toch iets aparts. Tus sen gevestigde atleten lopen ook al zie ik die alleen maar bij start en na de aankomst, is een leuke ervaring. Daarnaast is de organi satie in Terneuzen goed. Een paar weken te rug was ik nog actief in de City-Pier-City- loop en ik moet zeggen dat het hier beter ge regeld is. Mede door het grote aantal deelne mers loop je daar tien kilometer met de elle bogen wijd te zwemmen om overeind te blij ven. Ook het parkoers hier is van uitstekend gehalte. Het is echt niet zwaar, ondanks dat er een paar verraderlijke klimmetjes inzit ten. Je kunt hier een leuke tijd lopen. Mijn beste tijd was hier ooit 1.24.08 en als alles meezit duik ik daar onder," aldus de man die er spijt van heeft dat hij niet vroeger met deze sporttak begon. Het onafhankelijk zijn - „Ik was laatst van plan 15 kilometer te lopen, maar kwamn na 500 meter tot de ontdekking dat ik er totaal geen trek in had en keerde 180 graden om" - heeft enorme voordelen. Van onze atletiekmedeiverker TERNEUZEN - Het pro gramma zaterdag 3 mei van AV Scheldesport, ziet er als volgt uit: 12.0 tot 13.45 uur: gelegen heid tot na-inschrijven in het Zeldenrustcollege; 14.15 uur: start halve marathon voor wedstrijdlopers en trimmers, staft 6 kilometer prestatieloop en start 3,5 kilometer presta tieloop; 14.45 uur: start 12 kilo meter prestatieloop; 16.45 uur: prijsuitreiking in Zeldenrust college; 17.00 uur: verloting van prijzen in natura onder de wedstrijdlopers vanaf de elfde plaats en onder alle deelne mers van de prestatielopen met als hoofdprijs een porta ble tv-toestel.

de Stem | 1986 | | pagina 17