Moeizame overwinning Animo KNVB-vergadering recordtijd DE STEM STEM GOESE MOTORCOUREUR IS EEN OPKOMEND TALENT artners ZILVEREN SCHOEN Belg Gilbert Pieters wint in St.-Jansteen Rommens EAU BEHEER 1B0UWGR0NDEN ZATERDAG 3 ME11986 INHAALPROGRAMMA LANDELIJKE TENNISCOMPETITIE nsulting 11741 616 1.111 Qj] »n-MEER: hoeve in huur met ong. 1 ha rbeeksestraat 55, i twee kopen Zeilwedstrijd in Terneuzen Titelstrijd trimmers in St.-Jansteen feugdkoersen Vimfederatie fan de baan ['■'inHiimm'iPi'ii Sï? JlJ VOLKSLOOP IN HULST Winst voor Peter Picavet Warrens, Vink en Polderman finishen gelijktijdig in Azijnloop Concurrentie voor Reynierse A60 T14 nplex heeft een jervlakvan ca. leel hiervan is N Geldwinkel. Ideis 1.400 m2 iet kledingbedrijf liggende ruimte en front van ruim 14 m baar. deelbaarheid <elvloer-belasting igang aan de Iseweg reclameverlichting igelijk. sen initiatief van Juno ie. Junois gespeciali- erend goed projecten J van wonen, winkelen Van ome tennismedeweTker TERNEUZEN - Ondanks de 5- 3-zege van Animo 1 op Roosendaal 3 heerst er alles behalve optimisme in het Ter- neuzense kamp. Weliswaar werd het treffen tegen de Brabanders winnend afgesloten, maar dat er slechts vijf punten in de wacht wer den gesleept werd dan ook al gemeen als te weinig genoemd. Het begon goed voor de Ter- neuzense formatie, die dankzij een 2-1-voorsprong op de eer ste competitiedag, ook op de inhaaldag de voorsprong ge makkelijk uitbouwde via een zege van Mark Albers op Roels Appels met 7-5,6-2. Een 3-1-voorsprong uit de enkelspelen was een goed uit gangspunt, hetgeen werd uit gebouwd tot 5-2-via overwin ning van het duo Nijsten/Dob- beleir. Nadat de mixed-partij van het duo Robesin/Albers verlies voor de Terneuzenaren opleverde, was alle hoop ge vestigd op de herendubbelpar- tij. Ondanks de aanvankelijk betere kansen van het koppel Dobbeleir/Albers, won toch het Brabantse duo na drie sets: 7-5,1-6,7-5. In dezelfde poule bracht vo rige week TSI 3 Animo een zware 7-1-nederlaag toe en ook op de inhaaldag verza melde de Goese equipe vijf punten door het sterk geachte Markendaal 2 met 5-3 te ver slaan. Overwinningen van Marcel van Sabben en Ard Breure lagen aan de basis van een 2-2-gelijke tussenstand na de enkelspelen, waarin zowel Corina van der Borgt als Ju dith van de Berge niet tot winst kwam. Het herenduo Breijaart/Diemer verschalkte het TSI-koppel Kaijser/Van Sabben, terwijl de TSI-dames overeind bleven met 7-5, 6-2 tegen hun Brabantse oppo nenten. Via winst in de beide mixed-partijen bepaalde TSI de eindstand op 5-3 in zijn voordeel. Uitslagen mixed-competitie eerste klas: BLTV 1-Leeuwenbergh 3 4-4. Over gangsklas A: Westerhout 2-Tilburg 10-8. Overgangsklas B: Mattenkloppers 1- SBOZ 1 3-5, MLTC 1-Tilburg 2 2-6, Aeo lus Oledo 1-Roosendaal 4-4. Tweede klas: Animo 1-Roosendaal 3 5-3, Mar kendaal 2-TSI 3 3-5. Vierde klas: DOS 2- MLTC 3 6-2, Animo 3-Schelde 3 5-3, MLTC 4-Axel 1 3-5, Animo 4-Hontenisse 1 6-2. TSI 6-DOS 3 5-3. e informatie wenden tot: rstaande makelaars ines Lang W©(§M®ïa ationale Onroerend Goed Adviseurs Koepel Makelaardij bv -444 fNVMl Van der Endt optimaal gemotiveerd KTEN: 04160 - 41019 ÏELGIE) :OOP VAN HOEVE JG met 1 ha 94 a AND leer tf. 09.32.33157167, 986 om 17 h. in café De leerdorp 19, onder op- van uitblijven van op- baar. ;n kantore van de Nota- dbouwgronden heeft de be- ie Westelaarsestraat 56 te -ijf a) en aan de Huybergse- (bedrijf b), beide gelegen in n-Schijf, aangekocht, vraagt het Bureau Beheer jrariërs die belangstelling ring naar één van beide be- Iverkavelingsgebied Nispen- ctie enige voorkeur genieten, u tot 2 weken na het verschij- ilijk kenbaar maken aan het luwgronden, Postbus 1180, 96.000.- k.k. rne keuken, 3 slaapkamers, 107.000.- k.k. met o.a. 35 m2 woonk. met 1 tuin met berging. j 110.000.-k.k. liden met berging. J 129.000.-k.k. net voor- en achtertuin. 138.000.- k.k. i, met tuin, carport, woonk. J 145.500.- k.k. keuken, 4 slpk., badkamer, 155.000.-k.k. jmpl. badk. en 4 slpk. 171.000.- k.k. ip het zuiden, k. met ligbad, 255.000.- k.k. 2 grond, met j slpk. en veel 275.000.- k.k. irage, nabij de 375.000.- k.k. iZ176 Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Dow Zeil- club opent vandaag het nieuwe seizoen met wedstrij den op de Otheense kreek. Aan de start komen de categorieën Laser, Partner, Optimist en zeilplank. Er wordt in drie manches gevaren, die starten om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. De briefing wordt gehouden om 10.30 uur. Inschrijven voor deelname vanaf 10.00 uur en het wed- i strijdreglement ligt ter inzage bij de wedstrijdcommissie. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - In St.-Jan- steen wordt maandag 5 mei het Zeeuws kampioenschap verreden voor de trimmers van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie en dè Trimbe- langen Midden-Zeeland. Alle catgeorieën, behalve de I dames, komen aan het vertrek I in St.-Jansteen. De renners krijgen een par- koers voorgeschoteld van circa 2,5 kilometer. Als eersten ko men om 14.00 uur de veteranen aan bod. In deze categorie mo gen bijvoorbeeld ook oudere renners starten die normaliter bij de C-trimmers in Zeeuwsch-Vlaanderen rijden. Kanshebber op de titel is Jan Herentals. In deze categorie starten verder onder andere Ben de Kok, Tom Bondewel en mogelijk Rico Trevisan. Om 15.00 uur is het dan de beurt aan de C-trimmers. In deze categorie worden heel wat streekrenners verwacht en natuurlijk geven ook de kleppers van De Bevelanden acte de presence. Zij rijden on geveer 45 kilometer. Om 16.15 uur is het dan de beurt aan de B-categorie, een afdeling die in Midden-Zee land aardig wat renners trekt en waarin renners worden on dergebracht die bijvoorbeeld het net niet kunnen redden bij de A-categorie. Kanshebbers op de titel zijn Johan Gijzel en lOgelijk Ko Tolhoek. Om 18.00 uur gaan dan de A-trimmers van start met Cor Verplanke en Peter van 't We keinde als de te kloppen favo rieten. Zij krijgen het niet ca- leau van de mannen van 'over 'e Schelde'. De inschrijving vindt aandag plaats in café Den uden Arend. De wedstrijden 'oor de jeugd gaan niet door. Van onze sportmedewerker EL - Het jeugdplan van de Zd'uws-Vlaamse Trimfedera- pie is nu al van de baan. Nadat Yuidzande de opening van het Seizoen voor zijn rekening pam was St.-Jansteen aan de Jieurt. Hier kwamen slechts ■vvee jeugdrenners opdagen. 1 "Wij hebben ons best ge- paan om de jeugd de kans te feeven, maar ik heb vernomen, Bat de renners van de wieler vereniging eigenlijk hier niet peer mochten starten. Nou ja, Ban houdt alles op en zetten Tnj er een punt. achter. Voor fwee renners kun je geen Boers organiseren," aldus Ho- fore van Waes. De Zeeuwse titelstrijd voor de eugd, gepland op maandag es mei, is inmiddels van de ka- Tender geschrapt. Door Herman Muller GOES - Eind vorig seizoen schoot de naam Kees van der Endt als een komeet omhoog in het wereldje van de Nederlandse wegracerij. Door stom toeval belandde de motorcoureur uit Goes in het zadel van een Honda 500 cc-wegracer uit de stal van de stichting Nederlands Racing Team. kampioen werd in de 'sport- klas 600. Ook de overwinning in de formule 2 tijdens de TT van Assen dat jaar leverde veel publiciteit op. Het jaar daarna ging het een stuk min der. Mijn materiaal was niet snel genoeg en om dat te com penseren nam ik teveel risico's met valpartijen en materiaal- pech als resultaat. Eind 1984 werd ik benaderd door het Horeon-Endurance- team om met hun materiaal enkele lange afstandsraces te rijden. Er was in'dat team een plaats vrijgekomen doordat Mile Pajic naar de SNRT was overgestapt. De opzet van dat team was niet slecht. De tien leden betaalden elk tweedui zend gulden voor de onkosten, het prijzengeld verdween eveneens in die pot. Voor een rijder heeft het lange af standsracen het grote voordeel dat je enorm veel wedstrijdki lometers maakt, waarbij het concentratievermogen tot het uiterste op de proef wordt ge steld. In de 24 uur van Le Mans reden we bijvoorbeeld met drie piloten, dus dat was één uur rijden, twee uur rust. Het beste resultaat met het Horeon-team boekten we in Spanje waar we op het cirucit van Montjuich de derde plaats behaalden. Omdat de samen werking met de andere rijders bij Horeon in mijn ogen niet optimaal was had ik er wel oren naar toen de SNRT con tact met mij zocht om met hun 250 cc-machine de resterende wedstrijden voor het Europese kampioenschap te rijden. Van der Endt greep zijn kans en scoorde meteen hoge ogen in de laatste wedstrijden om het Europese wegrace kampioenschap. Door dit suc ces leek zijn bedje voor het seizoen 1986 al snel gespreid. Sponsorbelangen gaven zijn motorsportcarrière toch weer en andere wending. We schrijven 1 september 1985. Op het ciruit van Zolder zijn de trainingen voor de Bel gische ronde om het Europees wegracekampioenschap in de 500 cc-klas nog maar net be gonnen of SNRT-rijder Mile Pajic trekt zijn machine bij het uitkomen van een bocht onderuit en breekt daarbij zijn sleutelbeen. Dezelfde blessure waar tweede piloot Henk van der Mark eerder door afhaak te. Door deze miskleun zit de SNRT met twee onbemande machines van een ton per stuk. Een kater voor op publiciteit beluste sponsors. En met de Nederlandse EK-ronde in As sen voor de deur is de ramp compleet. Manager Jan Muis beseft dat het tijd is om de jo ker in te zetten en roept Kees van der Endt bij zich in de ca ravan. Van der Endt, die net de training achter de rug heeft met de kwartliter SNRT-ma- chine, krijg geen simpele op dracht: de 500 cc-machine rij den, zonder te vallen! Het 140 paardekrachten sterke race monster schrikt de nuchtere Zeeuw niet af. Van der Endt trekt zijn race-overval aan en maakt zich klaar voor zijn eerste kennismaking met de 500 cc-Honda driecilinder. Na tien rondjes heeft hij zich ge kwalificeerd voor de wedstrijd met een elfde trainingstijd. In de wedstrijd zelf blijft hij met een twaalfde plaats nog net buiten de punten, maar een week later op het TT-circuit van Assen overtreft hij zich zelf en eindigt verrassend op de vijfde plaats. Bescheiden Er speelt een bescheiden glimlach om de lippen van de 25-jarige automonteur, als hij terugdenkt aan dit droomde- huut in de koningsklas. Aan het sprookje kwam echter ook een abrupt einde toen een krukas het begaf tij dens de laatste wedstrijd in Hockenheim in Duitsland, daarmee een zevende plaats om zeep helpend. Kees van der Endt: „Nou ja, een sprookje. De racerij is veel te duur voor sprookjes. Ik heb altijd wel vertrouwen in mijn capacitei ten gehad en Jan Muis waar schijnlijk ook, anders had hij me nooit die kans gegeven. En in de vijf jaar dat ik nu in de wegraceij zit heb ik toch al een paar keer in de schijn werpers gestaan. Het eerste succes kwam in 1983 toen ik Begrijpelijk Trainingen op het circuit van Zolder met deze machine verliepen goed, maar Johan Kesteloo van het Horeon-team ging er niet mee akkoord dat ik voor het SNRT én Horean zou rijden. Begrijpelijk, hij was im mers Mile Pajic al aan SNRT kwijtgeraakt. Omdat er voor het Horeon-team nog slechts één wedstrijd op het pro gramma stond, heb ik het con tact toen verbroken. Ik zou dus op de 250 cc-machine mijn de buut maken in de EK-race op Zolder. Het werd uiteindelijk de 500 cc. Na de eerste contacten raakten de mensen van de SNRT al snel overtuigd van mijn rijderskwaliteiten en van mijn professionele instelling. Racen kost verschrikkelijk veel geld, meer dan vijfen twintig gulden per kilometer. In Zolder wist ik bijvoorbeeld na tien ronden al dat ik daar, op dat moment, niet sneller kon. Het heeft in mijn ogen geen zin om de hele training te benutten en, zeg maar, dertig rondjes te draaien. Dat is geld verspilling. Bij de SNRT had den ze zoiets nog niet meege- Kees van der Endt, de Goese wegracer, die als een komeet omhoog geschoten is. maakt, maar ja 'ons bin zuu- nig De overstap van een zware viertactmachine naar de Honda RS 500 leverde blijk baar voor Van der Endt niet al teveel problemen op. Van der Endt: „De Honda was voor mij als spelen met vuurwerk. Ik wist wie er voor mij al mee ge faald hadden. Maar omdat het allemaal zo nieuw voor me was, zat ik natuurlijk super geconcentreerd in het zadel. Het lichte gewicht gekoppeld aan 140 pk maakt de voorkant van de machine yerschikkelijk gevoelig, zeker bij zijwind, "maar achteraf ging het alle maal gemakkelijk, heel be heerst." Zag het er dus aanvankelijk naar uit dat Kees van der Endt ook voor het seizoen 1986 plaats zou nemen aan het stuur van de SNRT Honda 500 cc, sponsorbelangen strooiden wat dat betreft roet in het eten. De sponsor die de SNRT voor dit jaar aantrok, Dud- bier, bracht ook een rijder mee in dè persoon van Rob Punt. Samen met Mile Pajic zal Punt de 500 cc-machine besturen, terwijl Van der Endt plaats moet nemen op de 250 cc-ma- chine. En omdat ook de onder- (Jeienvoorziening nog niet rond was, moesten de eerste voorj aarsraces noodgedwon gen gemist worden. Uitstekend Van der Endt: „Hoewel ik natuurlijk liever op de 500 cc- machine had gezeten, wil ik het toch geen tegenvaller noe men. In eerste instantie zou ik uiteindelijk toch op de kwart liter zijn gaan rijden. Ik zie het meer als een mooie kans om het ook in een nieuwe klas waar te maken. En de trainin gen verliepen vorig jaar uit stekend." Minder te spreken is Van der Endt over de altijd zo ge roemde collegialiteit in het FOTO WIM KOOYMAN rennerskwartier. „Voordat de SNRT op het toneel verscheen had ik met iedereen uitste kend contact, maar dat is sinds ik in de SNRT-kleuren rijd wel veranderd. Ik word be handeld alsof ik een besmette lijke ziekte heb opgelopen. Het wil er bij de meesten blijkbaar niet in dat een stichting met peperduur materiaal op een professionele basis rijders met een gelijkwaardige instelling wil hebben. De stichting heeft resultaten nodig om voor een volgend jaar sponsors aan te trekken, zo simpel ligt dat nu eenmaal. Er zijn rijders die me verwijten dat ik een voor keursbehandeling van de KNMV krijg, omdat ik als derde op de EK-grading-list gezet ben. Omdat ik in de EK- wedstrijden punten heb ge scoord, is die plaats volkomen terecht. Ach, het is allemaal zo kleinzielig dat ik er geen nacht van wakker lig. Integendeel, mijn motivatie wordt er alleen maar sterker door." Van onze sportmedewerker KAPELLE - Het is waarschijnlijk voor de eerste maal dat een algemene voorjaarsvergadering van de KNVB afdeling Zeeland binnen twee uur werd afgewerkt. In Kapelle waar de voetbalbond met de clubs vergaderde, gebeurde dit. En dat duidt er op dat er binnen de KNVB afdeling Zeeland weinig problemen leven. Opvallend tijdens deze bijeen komst was dat het afdelingsbestuur via voorzitter Blomaard steeds terug keerde op het bijeenkomen tijdens re gio-bijeenkomsten. Op zich goed, maar opmerkelijk omdat juist de zelfde KNVB enige jaren geleden deze samenkomsten overbodig achtte. Via een nipte overwinning over het afschaffen van dit soort bijeenkom sten werd toen het regionale gebeu ren geschrapt. Eveneens opmerkelijk was het dat Blomaard in zijn ope ningswoord ventileerde weinig ge lukkig te zijn met het bonds-appa- raat. „In de huidige structuur ervaar ik de lijnen als te lang en te ondoor zichtig", stelde hij. Verder moest Blomaard het afde- lings-besluit, betreffende een forse boeteverhoging bij het terugtrekken van een team, inslikken. De vergade ring ging hiermee niet akkoord. Het tussenvoorstel, de betrokken clubs op laten draaien voor de administratie kosten, werd eveneens afgewezen. Zodat uiteindelijk alles bij het oude bleef. En aangezien de clubs niet ge confronteerd werden met een contri butieverhoging had penningmeester Lobbezoo een makkie. Geen enkele vraag of commentaar kreeg hij op zijn begroting. In verband met een terugloop in le dental en het dure bondsapparaat, voelde Blomaard veel voor inkrim ping van het aantal districten. Mo menteel zijn er 21 binnen de KNVB. Blomaard pleitte voor: „Een 14,15 af delingen van zo'n 60 a 65.000 leden". In zijn openingsrede besteedde hij aan dacht aan het aantal overtredingen. „Uit de toename van de boekingen blijkt dat we eigelijk strenger moeten optreden tegen de figuren die het voetbal verzieken", zei hij. Dit als on derdeel tot het komen van meer spel vreugde. Van de ingediende voorstellen haalde het formeren van een hoofd klas C-junioren het met vlag en wim pel. Het idee te komen tot een interre gionale competitie voor A-junioren bleef, evenals het optrekken van de leeftijdsgrens in deze categorie, onder de aandacht. De discussie over het al of niet later vaststellen van een com petitie-indeling en opgave van spe lers, leverde niets op. En zodoende bleef eigenlijk bijna alles bij het oude. Een situatie waarin VPV-afge- vaardigde Van Leuven zich weinig op zijn gemak voelde. „Wat is het nut voor zaalvoetbalverenigingen hier te komen", vroeg hij zich af. Hij was voorstander van een aparte ontmoe ting, dus een vergadering voor veld- voetbalclubs en een bijeenkomst met zaalvoetbalverenigingen. Dat veel van deze verenigingen daar hetzelfde over denken valt op te maken uit het massale achterwege blijven van de zaalvoetbalclubs. Amateurs: 1 T. v.d. Steen Brui- nisse 129 punten, 2 J. de'Crom Hoogerheide 106, 3 W.J. v. Loen- hout Nw.-Vossemeer 92, 4 J. Nieuwkoop Roosendaal 85, 5 M. de Baat De Heen 84,6 P. Hofland Roosendaal 78, 7 R. Zijlmans Oud-Gastel 77, 8 R. Boeren St.- Willebrord 74, 9/10 N. v.d. Klun- dert Hoogerheide, F. Pirard Breda 69, 11 N. Hage St.-Maar- tensdijk 59, 12 K. v. Goethem Kloosterzande 56, 13/14 D. Luykx St.-Willebrord, A. Goense Ovezande 53, 15 P. Bol Hoeven, C. v. Rijen Hoeven 52 punten. Junioren: 1 J. Melsen Roosen daal 130 punten, 2 V. Timmer mans Hoogerheide 115, 3 R. Tak Oudenbosch 96, 4 R. v. Wezen beek Heerle 95, 5 A. Tak Oud- Gastel 85, 6 J. v. Ginneken Et- ten-Leur 77, 7/8 J. Valentijn St.- Willebrord en C. Voogt Breda 68, 9 J. v. Steen Fijnaart 60, 10 W. Geijs Kwadendamme 57, 11/12 M. Heeren Breda en R. de Vr'ieze ,Goes 50,13 L. Goeree Kruiningen 47, 14/15 B. v. Aarsen Bosschen- hoofd en E. de Crom Hooger heide 43 punterf. Nieuwelingen: 1 R. Kroon Oud- Gastel 112 punten, 2 A. de Ridder Arnemuiden 89, 3 R. v. Kappel Made 83,4 H. Stok Sprundel 75, 5 P. Kroonen Raamsdonksveer 70, 6 R. Ammersdorffer Raams donksveer 68, 7 R. Jeltema Roosendaal 53, 8 M. Casteleyns Steenbergen 50, 9 P. Konings Roosendaal 47, 10 A. v. Dijke Tholen 44, 11 R. tolhoek Yerseke 39, 12 L. Keijzers Baarle-Nassau 35, 13 E. v. Alphen Bosschen- hoofd 29,14 R. Sestig Oosterhout 27,15 H. Brans Bosschenhoofd 25 punten. I E. Nagelkerke Steen met 13 doelp. 2/3 H. Ottens Breskens, E. de Block Koewacht met 12 doelp. 4/5 B. v. Craenenbroeck Clinge, S. Soulimans Hoofdplaat met 11 doelp. 6 P. de Waard Kapelle met 10 doelp. 7 t/m 10 G. Maas AZW, G. Buysrogge Hontenisse, P. v.d. Hooft Sluiskil, M. v.d. Bosse Tern. Boys met 9 doelp. II t/m 15 E. Duysserinck Bier vliet, W. Blanckaert Steen, R. Scheele Tern. Boys, J. de Zwarte Zaamslag, G. Lokhorst Zaam- slag met 8 doelp. 16 P. v. Hekke Philippine met 7 doelp. 17 t/m 25 F. Verstraete Axel, E. Dey Axel, T. Hanny AZW, F. v. Kouteren Clinge, N. v. Houten Hoek, M. Quataert Hoek, F. Baart Hoofdplaat, M. Soethaart Ria W, M. de Kunder Sluiskil met 6 doelp. 26 t/m 39 M. Verhelst Axel, R. Krijger Goes, M. de Nijs Goes, P. Lindenberg Goes, F. v.d. Pijl Hoek, J. v.d. Walle HW '24, B. Emeleer HW '24, T. Warrens topscorerscompetitie amateurvoetbal HW/ '24, A. den Dekker Kloetin- ge, K. Romijn Lew. Boys, A. Krijger Lew. Boys, J. v. Remor- tel Steen, F. Bogaard Terneuzen, C. de Jong Vogelwaarde met 5 doelp. Clubscore: 1 Steen met 38 doelp. 2 HW '24 met 34 doelp. 3 Philippine, Axel en Hoek met 30 doelp. Van onze atletiekmedewerker HULST - Peter Picavet uit Huist wist voor eigen publiek de Volksloop te winnen. Deze 6150 meter lange loop was het sluitstuk van de Hul- sterse Volksloop waar ook nog 3650, 2400 en 1150 meter wer den gelopen. Willy Fermont eveneens uit Hulst werd tweede, terwijl Jo van Waesberghe uit Axel als derde eindigde.Op de 3650 me ter ging de zege naar Ronald Roctus en Marco Baart en Martin Martens namen de kortste afstanden voor hun re kening. De belangstelling voor de Volksloop, waarvan de or ganisatie in handen was van RKHAV, was matig. Slechts ■een veertigtal deelnemers pas seerden de inschrijftafel. Mede gezien de geweldige concur rentie op konginnedag begrij pelijk. Uitslagen: 1150 meter: 1. Martin Mar tens, Hulst 4.06.1; 2. Jessica Neefs, Hulst 4.13.2. 2400 meter: 1. Marco Baart, Hulst 10.31.4; 2. Alex Ferket, Hulst 10.32.4. 3650 meter: 1. Ronald Roctus, Kloosterzande 15.01.6; 2. Robbert Quaak, Hulst 15.49.1; 3. Robbert de la Ruelle, Hulst 15.49.1 6450 meter: 1. Peter Picavet, Hulst 22.02.8; 2. Willy Fermont, Hulst 23.26.8; 3. Jo van Waesberghe, Axel 25.20.0; 4. Willy Mar tens, Hulst 26.05.3; 5. Gerard de Schepper, Hulst 26.33.9. Van onze atletiekmedewerker IJZENDIJKE - Fons Warrens, Eddy Vink en Arnold Polderman gingen op Koninginnedag broederlijk op gelijke hoogte door de finish van de tien Engelse mijl tijdens de Azijnloop. Niemand van het trio eiste de winst op tijdens deze stra lende lentedag. Op de vierde plaats eindige Alex Vernaeve uit Westdorpe. Naast de tien Engelse mijl stonden er ook een 8300, 5400 en 2500 meter op het pro gramma van deze vijfde editie. Op de 8300 meter gaf Angelo Obrie uit Sas van Gent een de monstratie. Hij was immers twee minuten binnen toen nummer twee zich pas kwam melden. Ronnie de Martelaere won voor eigen publiek de 5400 meter en Bas Jasperse uit Axel wist de kortste afstand met een minuut voorsprong te winnen. In totaal hadden 125 deelnemers ingeschreven. Uitslagen: 2500 meter: 1. Bas Jasperse, Axel 7.56; 2. Thomas Nygaard en Maar ten Schilders, IJzendijke 8.57, 4. Michel de Ridder, IJzendijke 9.18; 5. Peder Ny gaard en Rens van Waes, IJzendijke 9.38. 5400 meter: 1. Ronnie de Martelaere, IJ zendijke 20.14; 2. Jacco Dekker, Oostburg 20.30; 3. Ronald Roctus, Axel 20.45; 4. Jos van Laere, Oosteeklo 21.40; 5. Wim Goos- sens, Breskens 22.06. 8300 meter: 1. An gelo Obrie, Sas van Gent 29.03; 2. Ko Sol, Terneuzen 31.05; 3. Johnny Groosman, IJzendijke 32.10; 4. Piet Spruyt, Terneu zen 32.23; 5. Freddy Saey, IJzendijke 32.52. Tien Engelse mijl: 1. Fons Warrens Sluiskil, Eddy Vink Westdorpe en Ar nold Polderman Vogelwaarde, 57.03; 4. Alex Vernaeve, Westdorpe 57.49; 5. Peter van Daele, Watervliet 58.32; 6. Marco van der Meulen, IJzendijke 58.50; 7. Mare Groosman, Hoek 58.51; 8. Hubert van Landegem, Overslag 1.00.16; 9. Per Ny gaard, IJzendijke 1.00.48; lO.Peter de Waal, Westdorpe 1.00.59. Van onze atletiekmedewerker ST.-JANSTEEN - Met Gilbert Pieters uit het Belgische De Klinge kreeg de trimloop van St.-Jansteen op de 8700 meter een uitstekende winnaar. Peter Picavet, toch ook iemand die een 'stukje' kan lopen moest een kleine halve minuut toegeven aan onze zuiderbuur. Bij de dames ging de zege naar Ingrid van Assche uit Hoek. Naast de 8700 meter werd er in St.-Jansteen, waar de plaatselijke voetbalvereni ging in samenwerking met SV Aloy voor de organisatie te kende, ook nog een 3400 meter gelopen. Hier werd Harold Platjouw uit Lamswaarde af getekend winnaar.Voor beide afstanden kwamen 120 deelne mers naar de Steense sport velden. Uitslagen: 3400 meter: 1. Harold Platjouw, Lamswaarde 11.21; 2. Michel de Bruin, Huist 12.52; 3. Marc van Acker, Koewacht 13.20; 4. Mare Maas, Hulst 13.30; 5. Johnny Rottier, St.-Jansteen 13.38. 8700 meter: 1. Gilbert Pieters, De Klinge 28.36; 2. Peter Picavet, Hulst 29.05; 3. Peter de Waal, Westdorpe 30.43; 4. Mark de Jong, Kemzeke 30.45; 5. Paul van Britsom, St. Pauwels 31.18. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Op het allerlaatste moment heeft nog een aantal sterke kleppers ingeschreven voor de Terneuzense halve mara thon van vandaag. Nadat eerder Reynierse zich al meldde, ko men nu ook Henk Mentink ex-nationaal 25 kilometer kampioen en derde op de marathon van Maassluis, veteraan Rom Jansen en de Belgen Albert van Campfort - vorig jaar tweede - en Phi lip van Steeiandt onlangs nog winnaar van de halve marathon in Maassluis, naar Terneuzen. Daartegenover staat de afmel ding van Harry Driessen. Bij de dames komt Trijnie Smeenge naar Terneuzen, zodat in deze categorie de winnares zonder incidenten al bekend is.

de Stem | 1986 | | pagina 15