VS geschokt door atoomramp Buitenlanders moeten zo snel mogelijk weg PRIJZEN VERLAGEN IS VOOR JAC. HERMANS DAGELIJKSE ARBEID. Ernstige gevolgen voor landbouw in Sovjet- Unie Polen in de rij voor odium tablet TEGENSLAG VOOR ONTWIKKELING VAN ATOOMENERGIE IN VS lEUWSOVERZICHTnnoan fnnnnnnnn BUITENLAND buitenland; Robots aangeboden voor bestrijding reactorbrand DONDERDAG 1 ME11986 [enlijk niet meer past ff lopende carrosserie, jutodanookvaakeen I van de auto's veran- )rblok niet. Een diesel lautoomtezien, auto om in te rijden. J)benwedattoch het |e ook aan de nieuwe eilinders heeft deze <orteslagdieselmotor. |3cc en een vermogen j trillingsvrij loopt, veel Jdieseldreun mist. [nog stiller te maken, is japseld. /aar je aan denkt als je asel. Iwaar je dat weer aan lee. 3MW324d is ook een to geworden. Bij 90 |18,5 km. Bij 120 km/u sverkeer zelfs nog 1 op de ECE-norm heeft emiddeld verbruik van 1 lometerprijs van een indere factoren bepaald, ruilwaarde bijvoorbeeld. Dductie van een nieuw principe nog weinig van /ve weten dat de diesel W 524td een uitermate :htbron is gebleken, einruilwaardevan dean- t de 3-serie nu eenmaa elmarktwasernognooi MW324d. Onze concur- met weemoed enken. ind IIJDEN GEWELDIG NUCLEAR POWER PLANTS IN THE SOVIET UNION Poging tot aanslag op transport van kernafval Leger valt Gouden Tempel binnen Andriessen: geen nationale compensatie Herald Tribune verboden in Indonesië Waldheim kreeg 'lijfstraf van nazi's Doden bij onlusten op Sri Lanka Noorse socialisten willen in regering 99 DE NIEUW JacHermans Zon en maan 1 Hoogwater Scheepsberichten A66 T21 PAGINA' 5 VBB |NDER, 2,4 LTR, VERMOGEN lELERATIE 0-100 KM/U: I KM/U. PRIJSVA. FL.40.340,- AFLEVERKOSTEN. >4d HEEFT EEN ZEER IMW-DEALER VERTELT UER| OVER. ON 076-13 3186/22 35 4 .82 24 03 ROOSENDAA iHttm>f'M.or% at «act» tOCSlKX» ..t A, krmvnt» ft. LttiinpMMM C KuririMl O. Rot» Nico»»y«* t. W»«> ÜkrafcwJ M. O, 5mofc»n*k 4 O. Rotorrtm-2 M. CtWfrwbyl-4 r. MlWkM 7 U«IDtNTIf»EO I. «O*»- K. AfctJMh BN400-1 t. t 2 M. R«gè<wt- 6 V«i»M#*i9»-2 WirtwioAomak I VKVt ntmo» Dit kaartje toont de locaties van kerncentrales in het Europese gedeelte van de Sovjet-Unie. - fotoap WASHINGTON (RTR) - De ramp met de kerncen trale in de buurt van Kiev heeft mogelijk grote gevol gen voor de veestapel en zuivelindustrie in de Sov jetunie, zo hebben deskun digen van de Amerikaanse regering gezegd. De deskundigen zeiden dat de aanvankelijk noordwest staande wind de radio-actieve gassen wel iswaar heeft weggehouden van de graangebieden, maar niet van enkele be langrijke landbouwgebie den waar vlees- en zuivel- produkten worden gepro duceerd. Edward Cook, een des kundige op het gebied van de Sovjetlandbouw van het Amerikaanse ministerie van landbouw, zei dat uit weerrapporten is gebleken dat de radio-actieve wol ken over Wit-Rusland en de Baltische staten zijn ge trokken. Deze gebieden le veren normaal ongeveer slechts vijf procent van 's lands graanproduktie, maar respectievelijk der tien en elf procent van de totale melk- en vleespro- duktie. „De besmetting van de melk moet een grote zorg zijn", zei een andere deskundige. Volgens de specialisten is er ook reden voor ern stige bezorgdheid over de besmetting van het water. In de buurt van de ramp centrale in Tsjernobyl ligt een meer dat de Drepr-ri- vier voedt. Deze rivier stroomt in zuidelijke rich ting door de grote graan- oogstgebieden in de Oekraïne en wordt veel vuldig gebruikt voor irri gatiedoeleinden. James Cole, een specia list van het Amerikaanse ministerie van landbouw op het gebied van graan, zei de berichten over regen in het rampgebied als slecht nieuws voor de landbouw te beschouwen omdat de neerslag de ra dioactiviteit over grotere gebieden kan doen ver spreiden. Ook kan het daardoor in de bodem wor den opgenomen en de grondwatervoorraden be reiken. Alle deskundigen onder streepten dat hun inschat tingen voorlopig zijn en dat zij veel vitale informa tie ontberen. Wij moeten wachten totdat we meer gegevens krijgen over de vrijgekomen stralingsdo- ses, zei de hoofdweerkun- dige van het landbouwmi- nisterie, Norton Strom- men. BONN (UPI) - Westduitse deskundigen hebben aangeboden twee robots naar de Sovjetunie over te brengen om de brand in de kerncentrale bij Tsjernobyl te bestrijden. De technisch direc teur van het zogenoemde Atoomforum van de Westduitse kern industrie verklaarde bereid te zijn de twee robots, die de organi satie heeft voor nucleaire noodgevallen, ter beschikking te stel len als de Sovjets daarom vragen. Tot nu toe heeft Moskou nog geen verzoek ingediend om de robots te gebruiken. De robots kunnen worden ingezet wanneer de brandende reactor door dodelijke straling voor mensen onbereikbaar is. De robots - een grote en een kleine - zijn wagens die op van afstand kunnen worden bediend. De kleine is uitgerust met een mecha nische arm en kan verscheidene technische werkzaamheden verrichten. Deze robot, heeft ook een videocamera, waarmee de situatie binnen de centrale kan worden bekeken. Het voertuig is in staat een slang te richten op de brandhaard. De beste manier om de brand te blussen is volgens deskundigen het afsluiten van de zuurstof toe voer door bijvoorbeeld schuim of stikstof houdend zand over de brandhaard te spuiten. De grote robot lijkt op een militair pantservoertuig en kan zwaar materieel naar de plaats van de ramp brengen en zelfs ^n gat in de reactorwand maken om dichter bij het vuur te ko men. De Westduitse kernindustrie beschikt over een uitgebreid arsenaal apparaten en gereedschappen om de robots veel uit eenlopende werkzaamheden te laten verrichten. De Sovjetunie heeft de Westduitse regering dinsdagavond of ficieel op de hoogte gebracht van de kernramp en gezegd dat zij de situatie onder controle heeft. Sovjetambassadeur Juli Kwi- zinski lichtte minister Zimmermann van binnenlandse zaken. Volgens Kwizinksi is er geen reden voor bezorgdheid en zeker niet voor de Bondsrepubliek. Over oorzaak en verloop van de ramp liet de ambassadeur niets los. Door onze correspondent WASHINGTON - Fo to's gemaakt door Amerikaanse ruimte- satelieten maakten het allemaal duide lijk: uit de gebouwen van de Chernobyl- centrale ten noorden van de Russische stad Kiev stegen dikke, zwarte rookwolken op. Amerikaanse des kundigen trokken van de meet af aan de con clusie dat er iets zeer ernstigs gebeurd moest zijn. Ook de aandacht die de op Bali verblijvende president Reagan en zijn medewerkers aan het ongeluk besteedden, maakte duidelijk dat de ramp nabij Kiev in de VS als zeer ernstig wordt geschouwd. Reagan bood de Russen meteen technische en humani taire hulp aan. Ook woord voerder Redman van het mi nisterie van buitenlandse za ken in Washington zei: „Wij zijn bereid alle technische en humanitaire hulp te geven als de Sowjet Unie daar om vraagt." Maar Redman zei ook dat de VS uiterst verlegen zit ten om goede informatie over de ramp. Over het ontbreken van die informatie werden in Wash ington zeer boze woorden ge sproken. De republikeinse af gevaardigde Gekas noemde het niet geven van informatie 'een misdaad op internatio naal niveau'. En zijn collega Markey sprak van 'een trage die die niet alleen Rusland raakt, maar de gehele wereld. Daarom is het zaak dat de ge hele wereld over alle informa tie over de ramp moet kunnen beschikken." Diverse deskundigen lieten weten dat de ramp zeer ern stige gevolgen, vooral op lan- Op Bali wordt president Reagan op de hoogte gehouden van het ongeval in de Russische kerncentrale. - F0T0 ANP gere termijn kan hebben. Ze waren het er over eens dat het ging om de „grootste nucleaire ramp uit de geschieden van de vreedzame atoomenergie." In Washington werd er vooral op gewezen dat het ont breken van een zogenaamde beschermingstoren rond de reactor van Chernobyl veel heeft bijgedragen tot de ernst van de ramp. Een dergelijke beschermingstoren was wel gebouwd over de reacter in Harrisburg, Pennsylvania, die zeven jaar geleden ernstige lekken vertoonde. Overigens werd gisteren gezegd dat de beschermingstoren in Harris burg weliswaar een ramp heeft voorkomen, maar dat het schoonmaken van die to ren deskundigen nog steeds voor onoplosbare problemen plaatst. Ruslandkenner professor Marschall Goldman zei dat uit de manier waarop de Sowjet Unie het ongeluk wereldkun dig heeft gemaakt, valt op te maken dat de politiek van openheid van de Russische partijleider Gorbatsjov een ernstige terugslag heeft ge had. Hij voegde daar aan toe dat de ramp de Sowjet Unie wellicht dwingt de internatio nale contacten te verstevigen. De ironie val het lot wil, aldus Goldman, dat de ramp een ontmoeting tussen Reagan en Gorbatsjov dichterbij brengt. Natuurlijk vroegen talloze Amerikanen zich af of een dergelijke ramp ook in de westerse wereld zou kunnen gebeuren. De Amerikaanse onderminister voor energieza ken, James Vaughan, ver klaarde in een commissie Van het Congres dat Amerika over een betere atoom-technologie, meer kennis en hoger ontwik kelde veiligheidssystemen be schikt. Maar een vertegen woordiger van de 'Unie van bezorgde wetenschapsmensen in de VS', die zeer gekant is te gen atoomenergie, zei dat het hoog tijd wordt dat het gehele beleid op het stuk van de atoomenergie wordt gewij zigd. In de VS is men er zeker van dat de ramp in de Chernobyl- centrale een ernstige tegen slag is voor de pleitbezorgers van de atoomenergie in de VS en Europa. De discussie over dat vraagstuk zal de komende maanden dan ook sterk ople ven, zo wordt in Washington algemeen aangenomen. Zonder kritiek te uiten op de traagheid waarmee de Sovjets het ongeluk bekendmaakten, zei Witte Huis woordvoerder Speakes: „Wij hopen dat de Sovjetunie haar internatio nale verplichtingen zal nako men om informatie op tijd be kend te maken." Hij verklaarde dat een on geval zoals in Tsjernobyl in de VS niet zal kunnen voorkomen omdat er in de VS maar twee kerncentrales zijn die grafiet als moderator hebben en alle voor commerciële doeleinden gebruikte centrales voorzien zijn van een beschermende koepel. Speakes zei niet te we ten hoe het met de veiligheids voorzieningen van de vijf door de staat beheerde kerncentra les voor militaire doeleinden is gesteld. WARSCHAU (UPI/DPA) - De Poolse bevolking toonde zich woensdag verontrust door het gebrek aan concrete informa tie over de werkelijke omvang van de ramp met de Russische kernreactor en de gevolgen. Precies een dag nadat de Poolse televisie waarschuwde voor een uit het oosten afkom stige wolk met radio-actieve straling snelden de mensen langs winkels in Warschau om alle beschikbare melkpoeder in te slaan. Nerveuze moeders in heel de stad sloten zich aan in de rijen bij ziekenhuizen om hun kin deren een vloeibaar mengsel van jodium te laten drinken. De officiële radio herhaalde waarschuwingen geen verse melk te drinken en riep om: 'ga naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis en laat uw kinde ren wat jodium drinken. Luis ter naar de verklaringen van de speciale regerings-nood- commissie', die de situatie in het oog moet houden. De film-achtig gespannen sfeer werd vergroot door men sen die vroegen wat er werke lijk aan de hand is en hoe men zich kan beschermen. In de extra lange rijen voor winkels en ziekenhuizen deden de wildste geruchten de ronde. „De kinderen willen het niet drinken. Een op de twee moe ders zegt dat haar kind het overgaf. Ik ben bang dat die van mij dat ook doet", zei de 27-jarige Agata Kosol met Een Poolse verpleegster laat hier een jongetje jodium drinken. - fotoap haar driejarige dochter op de arm. Een student van de univer siteit van Warschau vertelde 'gisteren hebben we de stra ling gemeten en die was vier keer het aanvaardbare ni veau'. Anna Kobielska, leid ster van een peuterschool, ver klaarde „we hebben zopas in structie gekregen de kinderen niet op het gras te laten spe len". In de loop van de dag raakte melkpoeder en andere zuivel- produkten uitverkocht. Op school kregen alle Poolse kin deren tot 16 jaar een jodium- preparaat. Daarmee wordt ge zorgd dat de kinderen vol doende normaal jodium in het organisme hebben opdat het lichaam geen of minder radio actief jodium opneemt. Schoolartsen riepen de kinde ren verder op niet te lang bui ten te spelen, het haar dage lijks te wassen en van kleren te wisselen. Een arts van een ambassade wees er bovendien op alle fruit en groente om zichtig te wassen. Maar hij uitte zijn 'grote twijfel of de jodium-tabletten in dit sta dium wel bescherming zullen geven, en soms kunnen ze schadelijk zijn'. De Poolse media brachten woensdag echter geen verder nieuws over de ramp in Tsjer nobyl. Officieel is alleen be kendgemaakt dat er ver hoogde bestanddelen radio actief jodium zijn gemeten. Deze waarden kunnen alleen schadelijk zijn als ze lange tijd aanhouden, zo werd gezegd. Maar voor de Poolse bevol king was dat nauwelijks een geruststelling. „Het is, zoals alles in dit land, een rotzooi", zei Jolanata Kloskowa, die met twee kinderen in de rij stond. „Nu weer Russische straling boven op de bezuini gingen en de hoge prijzen. Alsof we nog niet genoeg heb ben". LUNEBURG (AFP) - Bij een spoorlijn in Neder-Saksen die wordt gebruikt voor het ver voer van kernafval is het af gelopen weekeinde een bom ontdekt en onschadelijk ge maakt. De verantwoordelijkheid voor de poging tot een aanslag, die aan het licht kwam door een anoniem telefoontje, is woensdag in een pamflet aan een persbureau in Hanover opgeëist door de groep 'Gün- ther Sonnenberg' (een militant lid van de extreemlinkse Rote Armee Fraktion (RAF). De bom was gelegd op het baan vak tussen Ulzen en Danne- berg, via welk hoog radioac tief afval in de richting Gorle- ben wordt vervoerd. Volgens de Westduitse politie betreft het het 70-ste misdrijf in West-Duitsland in verband met het transport van kernaf val. MOSKOU (AFP/DPA/RTR) - De Britse, Franse én Ameri kaanse ambassades in Moskou hebben er bij him landgenoten op aangedrongen zo snel mo gelijk het rampgebied rond Tsjernobyl te verlaten. Een woordvoerder van de Britse ambassade deelde woensdag mee dat twee voor namelijk uit Britse studenten bestaande groepen in Kiev en Minsk naar huis worden ge stuurd. Zij hebben te .horen gekregen dat zij onmiddellijk naar Moskou moeten komen van waaruit zij naar Groot- Brittannië worden gevlogen. De ambassade handelt op ver zoek van verontruste ouders en van Britse studie- en reis organisaties. In Kiev bevinden zich onge veer 70 en in Minsk 27 Britse studenten. Volgens de woord voerder willen sommigen in Kiev blijven, maar Progres sive Tours, de reisorganisatie die hen naar de Oekraïne bracht, zou erop toezien dat zij allen tegelijk vertrekken. Frankrijk heeft eveneens aangekondigd twaalf Fransen uit Kiev weg te halen en 'de Amerikaanse ambassade heeft haar burgers geadviseerd het besmette gebied te verlaten. De ambassade van Finland heeft de ruim 100 Finse arbei ders en technici in de Oekraïne geadviseerd te eva cueren. Tot nu toe is het haar nog niet gelukt contact op te nemen met de ongeveer 50 stu denten uit Finland die in Kiev verblijven. De Westduitse ambassade heeft laten weten geen maat regelen te treffen om zijn on geveer 18Ö ingenieurs uit de omgeving van Kiev weg te ha len. Volgens de ambassade meldden de ingenieurs woens dag dat de toestand in de Oekraïense hoofdstad nor maal lijkt en dat men onver stoord doorgaat met de voor bereidingen voor de 1-meivie ring. En de Belgische ambas sade in Moskou verklaarde 'de situatie te bestuderen', maar wees erop dat maar 'zeer wei nig Belgen' zich in het gebied ophouden. De Oostenrijkse staalfa briek VOEST in Linz heeft de achtergebleven gezinsleden van zijn werknemers in Schlo- bin bij Kiev teruggeroepen. Een woordvoerder deelde woensdag mee dat het om on geveer 50 vrouwen en kinde ren gaat, die met een speciaal vliegtuig naar Linz zullen worden gevlogen. Bij vijf werknemers van VOEST, die dinsdag naar Oostenrijk wa ren teruggekeerd, is vastge steld dat zij aan een 'geringe dosis straling' hebben blootge staan. NEW DELHI (RTR) - Commando's en veiligheidstroepen zijn de Gouden Tempel in Amritsar binnengevallen om sikh-extremis ten te arresteren. Dit heeft het Indische persbureau PTI bekend gemaakt. Uit officiële bronnen werd vernomen dat de comman do's en andere veiligheidstroepen para-militaire eenheden zijn en geen onderdeel uitmaken van de geregelde strijdkrachten. Naar verluidt zijn de troepen niet binnengedrongen in het eigen lijke religieuze centrum van het heiligdom. De razzia zou zich hebben beperkt tot kantoren en gebouwen rondom het Gouden Tempel-complex. De aanval had niet de omvang van de bestor ming van de sikh-tempel in juni 1984 toen de strijdkrachten de aanval openden op sikh-extremisten die zich daar onder leiding van hun aanvoerder Sant Jarnail Singh Bhindranwale zwaar bewapend hadden verschanst. MUNCHEN (DPA) - De Europese Commissie zal er niet voor te rugdeinzen naar het Hof van Justitie van de Europese Gemeen schap te stappen als boeren op nationaal niveau compensatie wordt gegeven voor de gevolgen van het vorige week genomen besluiten inzake de nieuwe landbouwprijzen. Dit heeft het lid van de commissie voor landbouwzaken, Frans Andriessen, ver klaard op een emotionele bijeenkomst van de boerenorganisatie van Beieren in Zuidduitse plaats Herrsching. De waarschuwing van Andriessen was duidelijk gericht aan het adres van de Bondsrepubliek, die bij het prijsbesluit een voorbehoud heeft gemaakt. JAKARTA (AFP) - De editie van woensdag van het Ameri kaanse dagblad International' Herald Tribune mocht in Indone sië niet worden verkocht. Dit heeft de distributeur in Jakarta verklaard. Hij zei de reden van het verbod niet te kennen. Op de voorpagina van de Herald Tribune zoals die woensdag in Hong Hong werd gepubliceerd, stonden drie artikelen over Indonesië. In een ervan schreef de correspondent van de Washington Post 'dat de kritiek lijkt toe te nemen op het zakenimperium van de familie en vriendjes van (de Indonesische) president Suharto'. In de dinsdag-editie van de IHT, die wel in Indonesië verscheen, was een van de twee artikelen gecensureerd van de correspon dente van de New York Times in Bangkok, Barbara Crossette. BELGRADO (AFP) - Kurt Waldheim heeft gezegd dat hij en zijn broer in de Tweede Wereldoorlog 'lijfstraf' van nazi's heb ben ontvangen wegens het verspreiden van antinazistische vlugschriften. Hij zei dit in een vraaggesprek met het Joegosla vische tijdschrift Danas. De voormalige secretaris-generaal van de Verenigde NatiesH zei dat hij in die 'verschrikkelijke nazi- tijd' geen andere keuze had gehad dan tussen 'het executiepele- ton of het leger'. In het vraaggesprek ontkende hij oorlogsmisda den te hebben gepleegd. Hij zei in de oorlog niet naar het buiten land te hebben kunnen vluchten omdat 'ik niemand kende aan wie ik een visum kon vragen. Na in Rusland gewond te zijn ge raakt heb ik niet meer gevochten en heeft men mij gevraagd om de vreemde talen die ik sprak.' Hiermee bedoelde Waldheim zijn activiteit bij de Duitse Wehrmacht te rechtvaardigen. COLOMBO (RTR) - Bij onlusten tussen twee rivaliserende Ta- milgroepen op Sri Lanka zijn volgens het'leger in de afgelopen twee dagen 77 mensen omgekomen. Zo is woensdag gemeld. Maar burgers zeiden dat er dat meer dan honderd mensen zijn gedood. De gevechten concentreren zich vooral in het noorden van Sri Lanka. De betrokken groepen zijn de Tamil Tigers LTTE en de Tamil Eelam bevrijdingsorganisatie TELO. De ge vechten zouden dinsdag zijn uitgebroken. De twee strijdende groepen behoren tot de vijf Tamilorganisaties die streven naar een onaf hankelij ke staat van de Tamils op Sri Lanka. OSLO (RTR) - De Noorse socialistische partij is begonnen met het samenstellen van een nieuwe regering. Dit hebben woord voerders van de partij woensdag meegedeeld. Een nieuwe rege ring is nodig nadat de conservatieve regering van Kaare Willoch woensdagmorgen over haar beoogde economisch beleid was ge vallen. Ondanks de uitspraken van haar woordvoerders wei gerde de socialistische partij leidster Gro Harlem Brundtland te zeggen of zij een verzoek van de koning zal accepteren een nieuwe regering te vormen. Brundtland, de eerste vrouwelijke premier van Noorwegen in 1981, heeft gezegd dat zij zal afwach ten om te zien of er conservatieve partijen zijn die een nieuw ka binet willen vormen. (ADVERTENTIE) ERU GOUDKUIPJE 100 GRAM 0EZEWEEK M- MONA YOKI-DRINK PERZIKEN, FRAMBOOS. AARDBEIEN OF TROPISCHE VRUCHTEN, H LITERPAK DEZE WEEK 4^9- mO NICKY TISSUE TOILETPAPIER 12 ROLLEN A 200 VEL PANTALONKOUSJES 20 OENIER, 0IVERSE KLEUREN op-.op3.99 99 AARDBEIEN* 250 GRAM kippebouten KILO DEZE WEEK. AANBIEDINGEN GELDIG VAN DONDERDAG 1 MEI T/M ZATERDAG 3 MEI. AANBIEDINGEN ALLEEN GELDIG IN FILIALEN MET VERSAF0ELING E JAC HERMANS HEEFT ALLES IN HUIS. VANDAAG/ Zon op: 06.10 Zon onder: 21.04. Maan op. 04.12 Maan on der: 12.16 MORGEN/ Zon op: 06.08. Zon onder: 21.06. Maan op: 04.32. Maan onder: 13.40. VANDAAG/ Bath: 09.34-22.10. Hansweerl: 09.12-21.46. Terneuzen 08.42-21.18. Vlissingen: 08.21-20.58. Wemeldinge: 09.40-22.10 MOR GEN/ Bath. 10.53-23.32. Hansweerl: 10.31-23.08. Terneuzen: 10.05- 22.42. Vlissingen: 09.45-22.22. Wemeldinge: 10.56-23.31 GROTE VAART/ DOCKEXPRESS-10 6 mei te Ibiza, FOSSARUS 7 te Kawa saki, LOOSDRECHT 29 vn Sydney nr Melbourne, MAASSTAD 29 te Punta CArdon, MIJDRECHT 30 te Tema, NEDLLOYD BARCELONA 29 te Singapo re, NEDLLOYD HOLLANDIA 1 mei te Liverpool, NEDLLOYD KEMBLA 29 vn Fremantle nr Richardsbay, NEDLLOYD LINGE 29 vn Willemstad nr Cristo bal, NEDLLOYD NAGOYA 30 te Paranagua KLEINE VAART/ COMBI TRADER 30 p Kanaal nr Valencia, DUTCH SPIRIT, 29 vn Rotterdam nr Tees, IGLO EXPRESS 29 vn Dieppe nr Agadir, KO NINGSGRACHT 1 te Madras, LINDEBORG 30 te Stockvik. MARE IRATUM 29 vn Rotterdam nr Swansea, ROZENGRACHT 1 mei te Halmstad, SINGEL GRACHT 30 250 zw Casablanca nr La Spezla

de Stem | 1986 | | pagina 5