k Robert Millar slaat toe Berichten over omkoping in Pools voetbal Schapers verslaat Bates 3 SCHOTTEN ZONDER GRAEME SOUNESS LANDERS ERUTEXAM Twintigste wereldtitel Sovjet-Unie Demonstratie van Boeren Aanhangwagen nodig? SCHOT WINT RIT EN NEEMT LEIDING Ronde van Spanje £dwin Rovers wint Ronde West- Vlaanderen ax ZEIST - Het oefenduel tussen Nederland en Schotland boet met de dag aan aantrekkelijk heid in. Protest Köln afgewezen T0T0/L0TT0 pan eerst naar de specialist •nuTlïlTaTïfl Ueêlhüiüaan 39 gryja - 076-710418 enwinkel vindt u ie voor bruiloften, en. iubilea Alles Van onze speciale verslaggever UVGOS DE COVADONGA - Met enige fantasie zou je de Ontknoping van de zesde (tappe van de Ronde van ipanje gisteren met aankomst ip het precies op duizend me ier hoogte gelegen Lagos de [ovadonga er één vol Neder- jndse successen kunnen noe- „en. De Schot Robert Millar, In dienst van de formatie van peter Post, zegevierde name lijk niet alleen, hij nam ook iog eens de gele leiderstrui iver van de Spanjaard Jesüs jlanco. Negen seconden ach- er Millar gleed Pedro Delga- jo, rijdend voor de ploeg van joy Schuiten, over de modde- ■jge streep en steeg daarmee laar de tweede plaats in het jgemeen klassement. Grote verliezer van gisteren ivas Laurent Fignon. De fransman, algemeen gezien ils de grote favoriet voor de andzege in de Vuelta '86, ver oor op de dag, waarop hij zelf lankondigde dat hij zou aan- op woensdag 30 D.00 tot 17.00 uur inze fabriek Kou- recht (België). ior de Nederlan- wij reeds vele ja- e Smyrna tafelkle- in) en bijbeho- 5S. sze unieke gele- i fabrieksprijs uw j aan te schaffen, ir aardig mee ver zijn wij ook nog dag 1 mei, zater- ndag 4 mei 1986 .00 uur. Zij kun- >pen in alle maten baby- en peu- onze zusterfirma 0 Kieldrecht vallen, niet minder dan 2 mi nuten en 59 seconden op win naar Millar en zakte ver weg (18de) in het algemeen klasse ment. Robert Millar, de tengere Schotse krullebol, genoot met volle teugen van zijn triomf. Logisch, want vorig jaar werd hem op het laatste moment de eindzege in de Ronde van Spanje ontstolen door een gi gantische combine. Millar: „Ik geloof dat ik in deze uiterst zware etappe wel heb bewezen wat er vorig jaar scheef zat. Niet alleen de Spanjaarden hebben mij toen verraden, ook mijn eigen Franse ploeggeno ten. Bij Post zit ik in een sterke ploeg, maar ook een loyale. Dat heb ik deze eerste week van Spanje wel gemerkt. Zonder morren heeft iedereen zich in dienst van mij gesteld. Ook een Peter Winnen en die heeft toch een naam in het Ne derlandse fietsen. Ik zal de ko mende dagen de trui met hand en tand verdedigen. Dat ben ik aan mijn helpers verplicht". Millar had in de laatste klim naar Lagos de Covadonga ge wacht, totdat Delgado onge duldig zou worden. En hij kreeg gelijk. „Delgado viel aan en toen ben ik er in één rush overheen gegaan". Pedro Del gado zelf gaf toe dat hij zich niet had kunnen inhouden. „Ik ben iets te vroeg begonnen. Ik kwam, nadat Millar bij mij was weggereden, terug tot twintig meter van zijn achter wiel. Ik ben bewust blijven hangen, omdat ik wist dat het laatste stuk naar de finish enorm steil was. Daar wilde ik hem voorbij gaan, maar Millar reed super. Dus mijn plan pakte verkeerd uit". „Het was weer eens een dag voor de sleutelhangers. Van die kleine lichte mannetjes die makkelijk bergop gaan", grapte Gerrie Knetemann on danks alle vermoeienissen na de aankomst. De finale was inderdaad bijzonder zwaar. De zeventien kilometer lange beklimming voerde over een geitepad, waar waarschijnlijk eens per toeval asfalt over heen is gelegd. Kale rotsen met plukken sneeuw waren er langs de kant. Maar ook sprookjesachtig, zoals vijf ki lometer voor de streep, een zil verblauw meer. De coureurs zullen er echter geen oog voor hebben gehad. Meter voor meter moesten zij knokken om boven te komen. Peter Winnen: „Dit was niet normaal meer. Ik dacht dat ik er al was en toen kregen we een kleine afdaling en begon het allemaal weer opnieuw. Een grote troost is dat Millar ons werk op de eerste col van vandaag heeft afgemaakt. Daar hebben we hem in een zetel overheen getild". En Jan van Wijk, die zijn leidende po sitie in het klassement van de neo-profs verstevigde: „Ik werd tijdens de eerste beklim ming gelost. Ik draaide niet goed. Daarna heb ik alles ge geven om weer bij te komen. Dat lukte vlak voor die laatste berg. Op karakter ben ik naar boven gegaan, maar het had geen seconde langer mogen duren. Ik zit compleet stuk". Gerard Veldscholten, die vier plaatsen voor Peter Winnen als 28ste (op bijna 4 minuten) over de streep bolde: „Deze berg, dat is echt een beest. Ge lukkig heb ik niet te veel ver loren. Ik was er bang voor. Ik herinnerde mij nog hoeveel pijn deze col mij vorig jaar heeft gedaan". Van onze sportredactie 'OPERINGE - Edwin Rovers, nationale amateurkam- lioen achtervolging uit toosendaal, behaalde gisteren e eindzege in de Ronde van Vest-Vlaanderen, een vier- laagse etappe-wedstrijd. Rovers verdedigde in de af- luitende rit over 174 kilome- sr van De Klyte naar Pope- inge de leiderstrui zonder iroblemen. Hij finishte in het eloton, dat een achterstand lad van 32 seconden op vier luchters, in de directe nabij - leid van zijn naaste concur- ent, de Belg Johan Museeuw, ie in het eindklassement met ■en achterstand van elf secon- en tweede werd. WAtWUW.U Immers IE 45-JARIGE assistent-trai ler van Haarlem, Ted Immers, ivordt met ingang van het lieuwe seizoen trainer bij de erste divisieclub Eindhoven, lij wordt daar de opvolger fan de naar Helmond Sport vertrekkende Jo J ansen. MC-Aj, h ook )E WEDSTRIJD NEC-Ajax 'oor de halve finales van het eernooi om de KNVB-beker is 'astgesteld voor woensdag 7 nei a s. in het Goffert-stadion n Nijmegen. De wedstrijd be- lintom 18.15 uur. Schmidt I.ORENCIO CAMPOMA- IES, de voorzitter van de in- emationale schaakfederatie EIDE), heeft de Westduitse rotmeester Lothar Schmidt angewezen als hoofdarbiter lij de tweekamp om het we- eldkampioenschap tussen inatoli Karpov en Gary Kas- arov. Het titeltoernooi begint 1Londen op 28 juli. Na twaalf irtijen zetten de schakers de 'vanchematch voort in Le- Mgrad. Lothar Schmidt was wder hoofdscheidsrechter bij titel wedstrijd Fischer - passky (1972 Reykjavik) en arpov - Kortsjnoi (1978 Ba- üio). rak ffiT VOETBALELFTAL van 'ak, deelnemer aan de eind ende van het toernooi om de 'ereldtitel in Mexico, heeft "aandag in Bagdad een denwedstrijd tegen Ierland iet 1-0 gewonnen. Voor 25.000 «schouwers maakte Ahmed Mhi na 34 minuten het enige talpunt. 'uperligt a 1 KOMT geen Engelse su- erliga. De topclubs, die daar 'aandenlang over bezig zijn Weest, namen maandag bij W buitengewone ledenverga- mg van de voetbalbond in «nden genoegen met een «ket maatregelen ter verbe zig van hun positie. De he nrijkste herziening is de in- hntping van de eerste divisie twintig clubs. Momenteel ■it die nog 22 teams. De ko- «nde twee seizoen geldt een rsterkte degradatie. De af vaardigden van Liverpool, wton, Manchester United, 1 enham, Arsenal en Aston ia zagen hun eis tot finan- le compensatie voor het ssen van inkomsten uit "pa Cup-voetbal 'ook inge- Ook Ruud Gullit zegt Zondagavond zegden Van Basten, Rijkaard, Spelbos en Menzo wegens allerlei pijntjes en kwaaltjes af en gistermor gen stuurde Ruud Gullit, een van de weinige nog overgeble ven smaakmakers, eveneens een bedankje naar Zeist. Een enkelblessure weerhoudt de PSV-er vanavond van een op treden voor eigen publiek. Jeugdig duo Van onze sportredactie De Schotten zijn met een allerminst representatieve selectie naar Eindhoven gekomen en ook Oranje kan niet meer dan een danig verzwakt team op de been brengen. Een aantal afzeggers is ge blesseerd en de spelers van Li verpool, Everton, West Ham United en Celtic hebben een te zwaar competitie-programma voor de boeg. De complete lijst afzeggers bevat behalve de twee gebles seerde doelverdedigers Leigh- ton en Rough, de spelers Nicol, Dalglish, Hansen, Cough, Rougvie, Speedy, Sharp, Ar chibald, McAvennie, Strachan, Nicolas, Aitken, McCloud, McStay en Souness. Van het elftal dat vanavond speelt, zijn alleen de centrale verdedigers McLeish en Miller alsmede linksback Malpas, die tegen Oranje op het midden veld zal spelen, zeker van hun plaats in de WK-ploeg. Doel man Goram zal wel als derde keeper meegaan, terwijl mid denvelder Bett en de aanval lers Sturrock en Cooper hun plaats in de selectie kunnen afdwingen. Debuteren Tegen Nederland laat Fergu son twee man debuteren, Con nor van Dundee en McCoist van Rangers. Opmerkelijk is dat er niet één speler van kop loper Heart of Midlothian in het elftal staat. Het is de laat ste wedstrijd op Europese bo dem, voor Schotland het trai ningskamp in Santa Fé (New Mexico) vertrekt. Gezien het aantal afzeggers, lijkt de wed strijd weinig zin te hebben. Opstelling Schotland: Goram (2 in terland, Oldham Athletic); Narey (27, Dundee Utd), McLeish (42, Aberdeen), Miller (47, Aberdeen), Albiston (12, Manchester United), Bett (16, Aberdeen), Malpas (8, Dundee Utd), Connor (0, Dundee), McCoist (0, Rangers); Sturrock (16, Dundee Utd) en Cooper (13, Ran gers). Mocht Rinus Michels vasthou den aan het door hem geprefe reerde systeem met twee cen trumspitsen - en de bonds coach liet gisteren weten dat wel van plan te zijn - dan rest hem niets anders dan te kiezen voor John Bosman en Johnny van 't Schip. Het jeugdige Ajax-duo heeft nog geen en kele interland achter zijn naam staan. Voor de rest zal de opstelling, die pas vandaag door Michels op tafel wordt gelegd, waarschijnlijk weinig verschillen van de formatie uit de wedstrijd tegen Oost- Duitsland. Onzekerheid De personele problemen zijn niet de enige zaken, die een ge degen voorbereiding op de testmatch in de weg staan. Een groot aantal van de vijftien kandidaat-internationals - de door het ontbreken van Gullit opengevallen plaats wordt niet opgevuld - piekert nog over de toekomstplannen. Wouters mag dan onder dak zijn bij Ajax, maar Van Tigge- len, Koeman, Vanenburg, Boeve en Bosman weten nog niet waar ze komend seizoen hun kunsten zullen vertonen. De meesten van hen kondig den aan eind deze week een beslissing te zullen nemen. Ronald Koeman verklaarde gisteren ferm: „Ik zit nu twee dagen in Zeist en denk verder nergens aan". Maar het zou niemand verbazen als hij en zijn lotgenoten toch met meer spanning wachten op de tele foontjes van hun zaakwaarne mers dan op de taktische in structies van Rinus Michels. De vermoedelijke opstelling van Oranje: doel: Van Breukelen; ach ter: Silooy (of Blind), Koeman, Van Tiggelen en Boeve; midden: Va nenburg, Wouters en Valke; voor: Van 't Schip, Bosman en De Wit; wisselspelers: Hiele, Blind (of Si looy), Suvrijn en Tahamata. Scheidsrechter is de Oostenrijker Helmuth Kohl. Niet minder dan 17 van de 22 spelers die de Schotse bonds coach Alex Ferguson mee wil nemen naar de WK in Mexico zijn niet beschikbaar voor de interland van vanavond tegen Nederland. Gistermorgen belde Graeme Souness vanuit Genua af. De toekomstig speler/manager van Glasgow Rangers, bijge naamd 'Champagne Charly', meldde met koorts in bed te liggen. „Plankenkoorts zeker," grapte Ferguson wrang, „ik kan niets anders doen dan me er bij neerleggen." Rinus Michels kijkt toe bij de training van de Oranje-selectie in Zeist, v.l.n.r. en duidelijk zichtbaar: Van Breukelen, Bosman, Blind en (uiterst rechts) Hiele. - fotoanp MOSKOU (SID) - De Sovjet unie heeft maandag Canada overtroffen als beste ijshoc- keyland in de geschiedenis. In Moskou werd de ijshockeyma- chine voor de twintigste keer wereldkampioen op een totaal van 51 kampioenschappen. Canada werd in de hoofd stad van de Sovjet-Unie met een ploeg tweede keus-profs derde. Het zilver was voor Zweden, dat zich in de laatste wedstrijd sterk verweerde. De Sovjet-machine was de laatste jaren meermalen vast gelopen. Een uitschakeling in de halve finale van de Ca nada-Cup in 1984, een debacle vorig jaar in het WK in Tsje- choslowakije en een nederlaag in het Isvestia-toernooi tegen Tsjechoslowakije legden een zware druk op de Olympische kampioenen van coach Viktor Tisjonov. De atmosfeer in Moskou was geladen. Daarom ook zag men zelden Sovjets zo juichen als na de nipte over winning (3-2) in de finale te gen Zweden. Voordien waren de favorieten meermalen - zelfs' tijdens de slotwedstrijd tegen Zweden - uitgefloten. SOVJET-UNIE - ZWEDEN 3-2 fo il, 2-2,1-0). 24.00 Jasjin 1-0,26.05 Fe- tisov 2-0, 35.50 Eklund 2-1, 36.53 Bergqvist 2-2, 55.16 Bikov 3-2. Scheidsrechters: Tyskiewicz (Pol), Lippina (Tsj) en Van de Fenn (WD1). Toeschouwers: 12.200. Strafminuten: Sovjet-Unie 4, Zwe den 8. CANADA - FINLAND 4-3 (1-1 2-2 1-0). 3.59 Jarvenpaa 0-1, 5.19 Sutter 1-1, 20.54 Fox 2-1,24.48 Redmond 3- 1, 33.22 Jaionen 3-2, 36.29 Vritanen 3-3,57.26 Tanti 4-3. Scheidsrechter: Karandin (Sov). Toeschouwers: 8.000. Strafminuten: Canada 14, Finland 8. Eindstand finalegroep: 1. Sovjet- Unie 3-6 (18-6), 2. Zweden 3-3 (12- 12), 3. Canada 3-2 (13-16), 4. Finland 3-1 (7-16). De verdere eindklassering: 5. Tsje choslowakije, 6. Verenigde Staten, 7. West-Duitsland, 8. Polen. Van onze speciale verslaggever LAGOS DE COVADONGA - Boze boeren hebben gisteren in Canga de Onis op ongeveer 20 kilometer van de finish van de zesde etappe van de Ronde van Spanje geprobeerd de auto's in de volgerskaravaan tegen te houden. De demon stratie duurde precies vijf mi nuten. Daarna sloeg de Guar- dia Civil de demonstranten uit elkaar. Gerrie Knetemann ver baasde zich erover dat hij tij dens de eerste klim van giste ren, de Alto Mirador del Fito, zoveel hulp kreeg van toe schouwers, die hem omhoog UITSLAGEN Uitslag zesde etappe: 1. Robert Millar (GBr-Post) 191 km in 5.54.17; 2. Pedro Delgado (Spa-Schuiten) op 9 sec.; 3. Raymund Dietzen (WDl-Gonzales-Linares) op 23 sec.; 4. Alvaro Pino (Spa) z.t.; 5. Fabio Parra (Col) op 31 sec.; 6. Francisco Rodriguez (Col) op 40 sec.; 7. Yvon Madiot (Fra) z.t.; 8. Anselmo Fuerte (Spa) op 1.17; 9. José Luis Laguia (Spa) op 1.19; 10. Marino Lejarreta (Spa) op 1.22; 11. Sean Kelly (Ier) op 1.28; 12. Omer Her nandez (Col) op 1.52; 13. Samuel Cabrera (Col) z.t.; 14. Julian Go- rospe (Spa) z.t.; 15. Angel Arroyo (Spa) op 1.56; 17. Charly Mottet (Fra) op 2.14; 19. Stefan Mutter (Zwi) op 2.55; 20. Laurent Fignon (Fra) op 2.59; 24. Lucien van Impe (Bel) op 3.12; 26. Jesus Blanco-Vil- lar (Spa) op 3.45; 28. Gerard Veld scholten (Ned) op 3.49; 29. Patroci- nio Jimenez (Col) op 3.53; 32. Peter Winnen (Ned) op 4.34; 35. Eduardo Chozas (Spa) op 4.42; 36. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) z.t.; 47. Guy Nulens (Bel) op 6.21; 48. Jan van Wijk (Ned) z.t.; 57. Gert-Jan Theu- nisse (Ned) op 7.34; 64. Gerrie Kne temann (Ned) op 8.56; 72. Erwin Nijboer (Ned) op 10.22; 75. Henk Boeve (Ned) op 10.46; 76. Eddy Planckaert (Bel) op 11.01; 104. Hans Langerijs (Ned) op 15.18; 105. Peter Hoondert (Ned) z.t.; 106. Jos Lam- mertink (Ned) op 15.25; 109. Theo de Rooy (Ned) op 16.20; 110. Peter Ha- rings (Ned) z.t.; 113. René Beuker (Ned) op 17.00; 134. Wim Arras (Bel) op 19.22; 142. en laatste Alan Peiper (Aus) op 21.48. Algemeen klassement: 1. Millar 31.57.33; 2. Delgado op 9 sec„; 3. Pino op 13 sec.; 4. Dietzen z.t.; 5. Madiot op 35 sec.; 6. Parra z.t.; 7. Rodriguez op 43 sec.; 8. Kelly op 1.15; 9. Fuerte op 1.21; 10. Laguia op 1.24; 11. Le jarreta op 1.26; 12. Gorospe op 1.48; 13. Arroyo op 1.56; 14. Mottet op 2.03; 15. Hernandez (Col) op 2.07; 18. Fignon op 2.45; 19. Mutter op 3.00; 21. Van Impe op 3.21; 22. Blanco- Villar op 3.31; 27. Ruiz-Cabestany op 4.31; 28. Chozas op 4.42; 30. Win nen op 4.44; 43. Van Wijk op 6.30; 44. Nulens op 6.41; 57, Knetemann op 8.48; 64. Nijboer op 10.33; 67. Boeve op 11.03; 77. Veldscholten op 13.33; 91. De Rooy op 16.54; 94. Theunisse op 17.13; 104. Planckaert op 20.04; 110. Peiper op 23.40; 114. Langerijs op 25.32; 117. Lammer- tink op 25.32; 123. Harings op 27.27; 126. Beuker op 28.17; 135. Hoondert op 31.21; 139. Arras op 34.55. WARSCHAU (Rtr) - Poolse kranten en het nationale pers bureau PAP hebben maandag zonder namen te noemen mel ding gemaakt van een omko pingschandaal op de laatste competitiedag van de hoogste voetbalafdeling. Een aantal wedstrijden is volgens de berichten een schaamteloze vervalsing. De uitslagen zouden tevoren zijn vastgesteld tegen een vergoe ding. Dat beweerde het sport dagblad Przeglad Sportowy, dat maandag uit protest tegen de gang van zaken geen wed strijdverslagen in de kolom men opnam. De regeringskrant Rzecz- pospolita schreef dat Baltyk Gdynia uit de eerste divisie is gewerkt door de omkoperij. Het persbureau PAP meldde dat zelfs enkele officials van de Poolse voetbalbond ervan overtuigd zijn, dat bij be paalde wedstrijden de uitslag al voor de aftrap vaststond. Baltyk degradeerde daardoor met Zaglebie Sosnowiec naar de tweede divisie. Beide clubs weigerden maandag commen taar. Zbigniew Kalinski, de se cretaris van de voetbalbond, zei dat een onderzoek zal wor den ingesteld Door Leon Krijnen EDE - Antwerpen buiten, en in het klein. Wie dezer dagen een uitstapje maakt naar de Tesqua-banen in het op de Ve- luwe gelegen Ede, ontkomt niet aan de voor de hand lig gende vergelijking met het prestigeuze tennistoernooi in de Belgische havenstad, dat jongstleden november voor de vierde keer in het stokoude Sportpaleis gehouden werd. De absolute nummer een van de wereld, de Tsjech Ivan Lendl, won daar een half jaar geleden voor de derde maal dat toernooi, waarna hij zich eigenaar mocht noemen van het met 1421 diamanten be zette witgouden racket. Nu is hij present in Ede, waar aanzienlijk minder geld te verdelen valt. Omdat het gravel-toernooi eigenlijk best past in zijn voorbereiding op de komende grote toernooien, die ook op gemalen baksteen worden afgewerkt, was Lendl helemaal niet te beroerd om zijn opwachting te maken in Gelderland. Bovendien kreeg hij van or ganisator Gies Pluim een startgeld van 90.000 dollar, en dat is, zelfs de huidige lage stand van de dollar in aan merking genomen, ook voor een man in bonus helemaal geen slecht bedrag. De tennis- liefhebbers in Ede zullen ove rigens nog even moeten wach ten op de grootste publiek- trekker, want Lendl komt pas donderdag voor het eerst in actie. Ook al is het dan in Ede een beetje Antwerpen in het klein, gisteren mocht men op de eer ste dag bepaald niet klagen over het aantal toeschouwers, dat zich in het voorjaarszon netje koesterde. Want 2800 is natuurlijk helemaal niet zo slecht, het scheelt niet zoveel met het gemiddelde dat de tri bunes van Ahoy' op de eerste dag van het ABN-toernooi pleegt te bevolken. Zeker niet als men bedenkt dat dat toer nooi dit jaar 54.000 toeschou wers trok, terwijl Pluim en de zijnen er met 20.000 al uit zeg gen te springen. Net als in Antwerpen, dat in die zin de laatste jaren al aar dig nageaapt werd door Rot terdam en het Hilversumse Melkhuisje, is er in Ede een promotiedorp uit de grond ge stampt, dat qua oppervlakte, en overigens ook qua gezellig heid, niet onderdoet voor het onderonsje van de Belgische diamantairs. Het prijzengeld doet nog een beetje magertjes aan, vergele ken bij de astronomische be dragen die er in Antwerpen uitgekeerd worden, maar dat is wellicht maar een kwestie van tijd. Het Edese toernooi is begroot op totaal 2.1 miljoen gulden, terwijl er voor de spe lers 213.000 dollar te verdelen valt. De hoofdprijs is 50.000 dollar, en daar zal Lendl onge twijfeld een gooi naar willen doen in het kader van deze trainingsstage op gravel. Getennist werd er gisteren ook nog. De Amerikaan Scott Davis maakte in de ouverture korte metten met Jan Willem Lodder (6-0, 6-2). Twee andere afgevaardigden uit de Ver enigde Staten, Mike Leach en Mike De Palmer, bereikten de volgende ronde ook. De lange Leach verloor de eerste set van het Franse talent Tarik Benhabiles, voordat hij in de race kwam (3-6, 6-0, 6-7). De Palmer versloeg zijn trai ningsmakker John Sadri, een speler die op snelle banen nog wel eens door wil stoten met zijn keiharde service, maar die op gravel in de regel niet veel klaarmaakt: 7-6,6-3. Jaime Yzaga, de stijlvole lichtgewicht uit Peru, bij wiens beschrijving in het pro grammablad overigens een foto was geplaatst van de atle tische veteraan en zwaarge wicht Ricardo Ycaza uit Ecua dor (what's in a name?), gaf de roodharige Australiër Mark Woodforde een stevig pak slaag (6-0, 6-3) en daarna was het de beurt aan Michiel Scha pers, weer terug aan het ko men na een in Keulen opgelo pen liesblessure. Schapers had al voorspeld dat de vastheid van de Engels man Jeremy Bates, met wie hij binnenkort in München een dubbel gaat vormen, hem de nodige problemen op zou gaan leveren, maar die voor spelling werd eigenlijk alleen in de tweede set bewaarheid. Die won Bates met 4-6, nadat Schapers de eerste set met 6-1 simpel had gewonnen. In de derde set trok Schapers de partij weer naar zich toe: 6-3. Hetgeen hem in ieder geval 5500 dollar opleverde, want dat ontvangt in Ede de verlie zer van de tweede ronde. In de tweede ronde moet Schapers het opnemen tegen de Tsje- choslowaak Miroslav Mecir, in 1985 winnaar van het ABN- toernooi. Uitslagen eerste ronde: Jaime Yzaga (Peru) - Mark Woodforde (VSt) 6-0, 6-3; Scott Davis (VSt) - Jan Willem Lodder (Ned) 6-0, 6-2, Libor Pimek (Tsj) - Bob Green (VSt) 6-2, 6-3, Michiel Schapers (Ned) - Jeremy Bates (GBr) 6-1, 4- 6, 6-3, Mike Leach (VSt) - Tarik Benhabiles (Fra) 3-6,6-0, 7-6, Mike DePalmer (VSt) - John Sadri (VSt) 7-6,6-3. duwden. Knetemann wist niet dat de PR-man van zijn ploeg PDM, Harry Jansen, voor de doorkomst van de renners fo to's van de coureur uit Huy- bergen had uitgedeeld met het verzoek om Knetemann een duwtje te geven. En dat werd dus gedaan. ZURICH (SI) - De commissie van beroep van de UEFA heeft het protest van FC Köln tegen de verbanning naar een sta dion op 350 kilometer van de thuisbasis afgewezen. FC Köln blijft daardoor gedwongen voor de return van de Europa- cup-finale tegen Real Madrid op 8 mei naar West-Berlijn uit te wijken. De tuchtcommissie van de UEFA nam die maatregel te gen de Keulse vereniging we gens het wangedrag van haar supporters tijdens en na de halve finale tegen Waregem in Kortrijk. UITSLAGEN TENNIS Damestoernooi in Wild Dunes (VSt) Finale: Elise Burgin (VSt) - Tine Scheuer-Larsen (Den) 6-1,6-3. Herentoejrnooi Monte Carlo Finale dubbelspel: Yannick Noah/Guy Forget (Fra) - Joakim Nyström/Mats Wilander (Zwe) 6-4, 3-6,6-4. Heren-invitatietoernooi in Tulsa (VSt) Finale: Jimmy Connors (VSt) - Ke vin Curren (VSt) 6-3,6-2. ATLETIEK Uitslagen wedstrijden Walnut Heren: 100 meter: 1. Carl Lewis (VSt) 10.14, 2. Harvey Glance (VSt) 10.32, 3. Lewis Morales (VSt) 10.34; 200 meter: 1. Darrell Robinson (VSt) 20.41; 400 meter: 1. Innocent Egbunike (Nig) 45.28, 2. Clarence Daniels (VSt) 45.52; 5000 meter: 1. Peter Koch (Ken) 13.34.2, 2. Sulei man Nambui (Tan) 13.34.7; 10.000 meter: 1. Herrado Alcala (Mex) 27.54.8, 2. Mike Musyoki (Ken) 27.55.6; 400 meter horden: 1. Bernie Holloway (VSt) 49.63, 2. Ed Cooper (VSt) 49.68; verspringen: 1. Carl Lewis (VSt) 8.33 meter2. Mike Po well (VSt) 8.22 meter; hinkstap- springen: 1. Frank Rutherford (VSt) 16.79 meter 2. Jacek Pastu- sinski (Pol) 16.78 meter; hoogsprin gen: 1. Tyke Peacock (VSt) 2.24 me ter; polsstokhoogspringen: 1. Doug Fraley (VSt) 5.77 meter; kogelsto ten: 1. John Brenner (VSt) 21.78 meter, 2. Randy Barnes (VSt) 21.59 meter; kogelslingeren: 1. Judd Lo gan (VSt) 80.88 meter, 2. Juha Tiai- nen (Fin) 66.74 meter; speerwer pen: 1. Einar Vilhjalmsson (IJs) 78.60 meter; 4x100 meter: 1. Univ. Texas 39.48 sec. Dames: 100 meter: 1. Evelyn Ash- ford (VSt) 11.11 sec, 2. Sheila Echols (VSt) 11.46 sec; 200 meter: 1. Pam Marshall (VSt) 22.28 sec.; 400 me ter: 1. Delisa Walton-Floyd (VSt) 51.44 sec; 800 meter: 1. Claudette Gronendaal (VSt) 2.02.38, 2. Jane Colebrook (GBr) 2.03.61; 3000 me ter: 1. Patty Sue Pulmer (VSt) 8.59.6; 100 meter horden: 1. Benita Fitzgerald-Brown (VSt) 13.40 sec; 400 meter horden: 1. Shariffa Barksdale (VSt) 55.26 sec; speer werpen: 1. Cathy Sulinski (VSt) 60.20 meter. WIELRENNEN Damesronde van Saint Ambroix Tweede etappe: 1. Jannie Longo (Fra) 75,5 km in 1 uur 55 minuten; 2. Valery Simmonet (Fra) op 0.42; 3. Vicky Thomas (GBr) z.t.; 7. Connie Meijer z.t.; 9. Monique de Bruin z.t.; 11. Monique Knol z.t.; 20. He- leen Hage z.t.; 34. Mieke Havik op 2.00; 36. Thea van Rijnsoever z.t. Algemeen klassement: 1. Hines 4.01.07; 2. Longo op 0.18; 3. Danny Stephen (VSt) op 1.00; 12. Hage op 1.40; 20. Meijer op 2.10; 21. De Bruin op 2.12; 27. Havik op 2.45; 29. Van Rijnsoever op 3.45. Ruban Granitier Breton (ama teurs) Tweede deel eerste etappe: 1. Henri Dorgelo (Ned) de 94,5 km in 2.16,20, 2. Christophe Manin (Fra) op 8 sec., 3. Jean-Luc Garnier (Fra) op 29 sec., 4. Gervaix Rioux (Can) z.t., 5. Denis Pelizzari (Fra) z.t., 6. Claude Carlin (Fra) z.t., 7. Eladio Marti - nez-de-Geurenu (Spa) op 31 sec. Giro delle Regioni (amateurs) Tweede rit: 1. Roberto Pelliconi (Ita) 2.32,17 2. Dante Rezze (Fra) z.t., 3. Marco Branti (Ita) z.t., 4. Jean-Pierre Heyndericks (Bel) z.t., 5. Rodolfo Massi (Ita) z.t., 6. Johan Braavier (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Jiri Skoda (Tsj) 8.31,25 2. Alvares Os- mani (Cub) op 6 sec., 3. Maurizio Fondriest (Ita) z.t., 4. Alonzo Gon zales (Cub) z.t., 5. Tomas Kirsipoem (Sov) op 16 sec., 6. Jure Pavlic (Joe) op 24 sec., 7. Mark van Orsouw (Ned) z.t. DEN HAAG (ANP) - Resulta ten sportprijs vragen: TOTO 17: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 7 winnaars, die elk bruto f. 8,292,20 ontvangen. TOTO-GELIJK 17: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 2 winnaars, die elk f. 235,80 ontvangen, 3e prijs: 20 winnaars, die elk f. 117,90 ontvan gen, 4e prijs: 625 winnaars, die elk f. 6,00 ontvangen, LOTTO 17: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 57 winnaars, die elk bruto f. 7.940,70 ontvangen, 4e prijs: 3.429 win naars, die elk f. 131,90 ontvangen, 5e prijs: 60.541 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen. CIJFERSPEL: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 3 win naars, 4 cijfers goed: 25 winnaars, 3 cijfers goed: 249 winnaars, 2 cijfers goed: 2.266 winnaars.

de Stem | 1986 | | pagina 7