Axelse middenstand actief INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUEAXEL EEN KLAPPER Expositie van pentekeningen en schilderijen AXEL Rinus Yerhelst ioen van 4 Ons Genoegen kamp: Kaarting in Axel Polen in manege Magrette Arrestatie Spaanse E' Internation, ACTIVITEITEN INDE GEMEENTE PRESIDENT Benelux wijs (AMSTERDAM: Sponsors Axelse concours Cursus alfa-training Geef nu een cadeaukaart Herdenki 4 mei Axel ZEEUWSVLAAMSE KOERIER 107 DINSDAG 29 APRIL 1986 MEI ACTIEMAAND STICHTING STREEKCENTRUM Programma Axelse concours DINSDAG 29 APRIL 1986 Koninginnedag Schoondijke INFO-AXEL UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDQY DE SCHRIJVER Streekcentrum Axel, de ac tieve middenstandsvereni- ging, heeft de meimaand uitgeroepen tot actiemaand. „Alle vrijdagen in mei gaan we er flink tegenaan. We blijven aan de weg timme ren," zegt een woordvoerster van de Stichting Streekcen trum Axel. De Axelse mid denstandvereniging mag te rugkijken op een zeer ge slaagde paasactie. De geste dat er verschillende paasha zen door de Axelse winkel straten liepen die presentjes uitdeelden, terwijl ook de Axelse winkeliers hier gre tig op inspeelden, bleek ge weldig aan te slaan. Het was een drukte van belang in de Axelse winkelstraten en daar streeft men tenslotte naar. Vrijdag 2 mei zal de Axelse zweefvliegclub EZAC (Eerste Zeeuws- Vlaamse Airo Club) voor de monstraties zorgen in de Noordstraatpromenade. Er zal een tweetal zweefvlieg tuigen in elkaar gezet wor den en de EZAC hoopt op deze wijze tevens nieuwe le denwinst te boeken. De club is kerngezond en wil dat op 2 mei nog eens onderstrepen voor het Axelse publiek. De EZAC is actief in de Axelse winkelstraten van 18.30 tot 21.00 uur. Vrijdag 9 mei houden de Axelse middenstanders, aangesloten bij de Stichting Streekcentrum 'Open Huis'. In verschillende modezaken zullen er mode-presentaties plaatsvinden, er zijn hapjes en drankjes voor het koop lustige publiek, fikse kortin gen en aardige attenties. Vrijdag 16 mei staat ge heel in het teken van de Axelse Pinkster-kermis. Tal van attracties staan opge steld op het kermisterrein aan het Szydlowskiplein en het belooft die avond een sfeervolle aangelegenheid te worden. Vrijdag 23 mei zullen er weer sportdemonstraties zijn in de Noordstraatpro menade. De Stichting RES, de Axelse motorcrossclub, houdt demonstraties schansspringen. Een specta culaire show, die men beslist niet mag missen. Voorts haakt ook de Ruitersport vereniging Axel in op de ac tiemaand van de Axelse middenstanders. De Ruiter sportvereniging zorgt voor een demonstratie ringste-' ken. De ruiters en amazones komen in actie 19.00 tot 20.00 uur en de motorcrossers van 20.00 tot 21.00 uur. Bovendien staat er nog een Lentemarkt op het programma. Vrijag 30 mei wordt ten slotte de halve marathon ge lopen en voorts een aantal trimlopen over kortere af standen, waarover op deze pagina meer nieuws. Op alle vrijdagen in mei zijn er voordeelaanbiedingen. Op alle vrijdagen in mei ook uitdeling van kansbonnen aan het publiek. Hoofdprijs is een réis voor twee perso nen naar Parijs. Voorts zul len dweilorkesten voor de muzikale omlijsting zorgen gedurende de vrijdagavon den in mei. Zaterdag 31 mei tenslotte haakt ook de ambulante "handel in op de actiemaand. Dat gebeurt tijdens de tradi tionele weekmarkt. Kortom, een aantrekkelijk pro gramma voor de meimaand, dat er niet om liegt. Poolse ruitertop extra attractief AXEL - „Ik heb het gevoel dat Axel voor de tweede keer door de Polen zal worden bevrijd. We gooien het helemaal op de Axel-Polen-sfeer," zegt Rinus Murre, voorzitter van de Ruitersportvereni- ging Axel, doelend op de komst van een zestal Poolse topruiters naar het internationale concours hippique, dat maandag 19 mei, tweede pinksterdag in Axel zal worden gehouden. Hoogtepunt van dit traditionele hippische festijn vormt dit jaar abso luut de drielandenwedstrijd Polen-Nederland-Bel- gië, met als inzet de Grote Prijs Meermarkt Van der Velde Terneuzen/Sluiskil. Zes Poolse ruiters van Olympisch niveau - parkoersbouwer Anton Hanse zal de hindernissen op recordhoogte zetten tussen de 1.40 en 1.60 meter - geven acte de precense op het aantrekkelijke ruitersportterrein in Axel. Geen sinecure. De Poolse toppers nemen het op te gen een sterke Belgische en Zeeuwse afvaardiging. Rinus Murre is vooral ver guld met de deelname van de Poolse equipe. Met name door de voortreffelijke bemiddeling van de tweede secretaris van de Poolse ambassade in Den Haag en de directe interventie van de Poolse ambassadeur, Jerzy Wojtecki, die zelf met zijn echtgenote en enkele af gevaardigden van de Poolse ambassade het concours in Axel zal bezoeken, konden de Poolse topruiters worden ge contracteerd. Present in Axel zijn Stanislaw Helak met Drutzbin en Dalamierz; Remi- AXEL - Vooral dank zij de inbreng van enkele hoofdsponsors is het mo gelijk geworden het in ternationale concours hippique op tweede pink sterdag, maandag 19 mei, in Axel te realiseren. Hoofdsponsor zijn de ge zamenlijke Rabobanken in Zeeuwsch-Vlaande ren, Meermarkt Van der Velde Terneuzen/Sluiskil adopteert de springru- briek in de Z2-klasse, de landenwedstrijden Ne- derland-Polen-België, SKOL en AKF BV. Het bestuur van de organiserende Ruiter sportvereniging Axel is als volgt samengesteld: Marinus Murre, voorzit ter; Jaap de Beer, secre taris; Piet Dieleman, penningmeester; Jo Goossens, wedstrijdse cretaris; en de leden Ron Pluymers, Rinus Murre en Frans Dieleman. Tijdens het internatio nale concours hippique in Axel komen zowel de paarden als pony's in actie, zo'n 500 combina ties in totaal in dres suur- en springwed- strijden. De dressuur- wedstrijden beginnen 's morgens al om half negen. In de landen- wedstrijd Polen-Ne- derland-België sprin gen de ruiters en ama zones een klassiek par koers en een 'speel uw spel-parkoers'. De organiserende Rui tersportvereniging Axel heeft voorts voor een aantrekkelijk om- lij stingsprogramma gezorgd. Voor de jeugd is er gelegenheid tot gratis ponyrijden, door De Kruisridders uit België zal 'Pyramide' worden gereden en 'In de Triem'n zorgt voor een demonstratie op het unieke Axelse rui tersportterrein. giusz Dierbowski met Laryks en Gron; Stanislaw Jasinski met Sexboy en Mafor; de ab solute uitblinker Wiesla w Hartman met Deuter en Aka- bit en Jaroslaw Szymoniak met Gigant. De zesde man zal nog worden aangewezen door de Poolse nationale hippische sportbond. Als chef-d'equipe fungeert Henryk Helak, direc teur van het ruitersportcen trum in Iwno, zo'n twintig ki lometer onder de rook van Poznan, met wie de eerste con tacten zijn gelegd. Voorts komt er een drietal begelei ders - twee wachters voor de paarden en chauffeur Vvonna Stucka - mee naar Axel. De Polen vertrekken don derdag 15 mei en komen vrij dag 16 mei in de loop van de middag bij het Axelse ruiter sportcentrum aan. Rinus Mur re: „Dan kunnen ze rustig ac climatiseren. Ze zullen onder gebracht worden bij gastge zinnen, de paarden worden ge stald in manege Kosters in Magrette, waar ook de paar- denwachters zullen worden gehuisvest. We zullen ze een warme ontvangst bereiden. We gaan beslist een aantrek kelijk programma voor ze in elkaar draaien. Het is tenslotte een hele eer dat we dit gezel schap op ons concours mogen begroeten. Dinsdag 20 mei, een dag na het concours en de laatste dag dat de Polen in Zeeland verblijven, gaan we in ieder geval een dag met hen op stap in Zeeland om ze het een en ander te laten zien." Bedoeling is dat de Poolse topruiters, die al eerder actief waren in internationale con coursen in Zweden, Lybië, Oostenrijk en West-Duitsland, in actie komen tegen een zestal Zeeuwse topcombinaties en AXEL - De Ruitersportver eniging Axel is er in geslaagd uitstekend onderdak te vinden voor de paarden van de Poolse topruiters die naar het inter nationale concours hippique in Axel komen op maandag 19 mei, tweede pinksterdag. Sa men met enkele begeleiders zullen de paarden van vrijdag 16 tot en met dinsdag 20 mei worden ondergebracht in ma nege Magrette. De familie Kosters van ma nege Magrette in Axel heeft zich bereid verklaard het Poolse gezelschap - paarden en enkele begeleiders - koste loos onder te brengen. Piet Kosters: „Ik vind het enorm leuk dat de Polen naar Axel komen. We zullen ze warm ontvangen". Het Poolse 'Nations Cup-team' met van links naar rechts: Hartman, Sas-Jaworski, Ferenstein en Mrugala. Wieslaw Hartman zal in Axel van de partij zijn in het internationale concours hippique van de Ruitersportvereniging Axel. SKOL zorgt tijdens de landen wedstrijd voor de prijzen in natura en naast de Grote Prijs Meermarkt Van der Velde Terneuzen/Sluiskil is er nog een fraaie NCRV- springtrofee te winnen voor de eerst eindigende combinatie in het klassieke springparkoers. zes Belgen. Van Zeeuwse zijde komen in de Grote Prijs Meer markt Van der Velde Terneu zen/Sluiskil uit: Peter Kosters AXEL - Het programma voor het internationale concours hippique in Axel op tweede pinksterdag, maandag 19 mei, ziet er als volgt uit: 08.00 uur: verkennen par koers B-klasse paarden en B-pony's en L-klasse paarden. 08.30 uur: aanvang afde- lings- en individuele dres suur. 08.30 uur: aanvang sprin gen B-klasse paarden in ponyring. 08.30 uur: aanvang sprin gen L-klasse paarden in paardenring. 09.30 uur: springen B- klasse pony's. 10.15 uur: springen L- klasse pony's. 10.30 uur: springen M- klasse paarden. 11.15 uur: springen M- klasse pony's. 12.00 uur: springen Z- klasse pony's. 13.00 uur: aanvang indivi duele dressuur B-klasse. 14.00 uur: parade. 14.30 uur: demonstratie In de Triem'n. 14.45 uur: springen Z- klasse paarden. 15.30 uur: pyramide-rijden door de Kruisridders uit Eksaarde/Doorslaar. 15.30 uur: ponyrijden voor kinderen in de buitenbak. 15.45 uur: landenwedstrijd Polen-Nederland-België klassiek parkoers. 16.30 uur: demonstratie In de Triem'n. 16.45 uur: landenwedstrijd Polen-Nederland-België parkoers 'Speel uw spel'. met Varant van Graeve Jan; de 24-jarige Luc Cornelissens met Vazal van Luctor et Emergo uit Nieuw-Namen; in ternationaal springruiter Si mon den Exter met Tristan, een bekende instructeur uit Kortgene; Sandy den Exter met Orkaan de Normandie van Noord-Beveland, een 16- jarige MAVO-leeriinge, heer send Zeeuws springkampioene van het groene seizoen en pro vinciaal kampioene 1984; de 22-jarige Lauries Boonman met Vident van Schouwse Ruiters en Piet Huige met Sa lerno van De Weelruiters, suc cesvol ruiter en voorzitter van zijn vereniging. De Belgische ruiters die al gecontracteerd zijn betreft Gerda Rooms met Alien en Kolien van Jong Waasland uit Belsele; Wilfried Rooms Caro- lien, eveneens van Jong Waas land; Ivan Wytack van de Haasdonkse Tassijnsridders en Valentijn de Bock met Cie- ré de Louis van de Tassijns ridders. Rinus Murre: „We zullen het ruitersportterrein speciaal aankleden voor deze unieke gelegenheid. Het belooft een enorme trekpleister te wor den. Vergeet niet dat de Polen geweldig geliefd zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen. Denk maar eens aan datgene wat AXEL - Na de succesvolle expositie van oude ansichten en fotokaarten van de heer Boeije uit Axel, is het tot en met zaterdag 10 mei opnieuw de beurt aan een Axelaar om te exposeren in het Axelse streekmuseum 'Het Land van Axel' in de Noordstraatpro menade. Tijdens deze periode kan men in het streekmuseum een expositie bezichtigen van pentekeningen en schilderijen, vervaardigd door de Axelaar J. P. Smies. De heer Smies begon reeds op jonge leeftijd met tekenen en werd daarin destijds gesti muleerd door een onderwijzer van zijn school, die zelf ook zeer bekwaam was in de te kenkunst. Hoewel het leven van de heer Smies wordt be heerst door een tweetal hob by's, muziek en tekenen, is vooral het laatste sinds enkele jaren steeds meer op de voor grond getreden, met name vanwege het feit dat de heer Smies steeds meer beschik king kreeg over vrije tijd. Zijn verzameling penteke ningen en schilderijen omvat voornamelijk stads- en zeege zichten, landschappen en mo numenten (onder andere het Kasteel Nijenrode aan de Vecht, de Markt en het Axelse stadhuis, Dreischor, de Hul- sterse basiliek en het Axelse bos). Geïnteresseerden in deze expositie kunnen tot en met zaterdag 10 mei gedurende iedere woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur terecht in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Men zal daar vele bekende plekjes en ge bouwen terugzien in de wer ken van de heer Smies. Kinde ren tot en met 12 jaar betalen slechts vijftig cent entree voor deze expositie en volwassenen één gulden. wij aan de Polen te danken hebben in Zeeuwsch-Vlaande ren in de tweede wereldoorlog. Het zijn onze bevrijders. Daarom staat de drielanden wedstrijd Polen-Nederland- België geheel in het teken van de Axel-Polen-betrekkingen. Gelukkig hebben we enkele hoofdsponsors kunnen aan trekken, zoals de Rabobanken in Zeeuwsch-Vlaanderen, Meermarkt Van der Velde Terneuzen/Sluiskil, SKOL en AKF BV. We willen onze Poolse gasten een onvergete lijke happening aanbieden. En het publiek natuurlijk even eens. Het belooft uiterst sfeer vol te worden met een giganti sche bloemenpracht, verzorgd door bloemisterij gebroeders Hollebek uit Axel, Poolse, Bel gische en Nederlandse vlaggen en nationale volksliederen van de drie betrokken landen. We kijken al reikhalzend uit naar tweede pinksterdag." OOSTBURG - Naar aanlei ding van de lezing suggesto- logi volgt in Oostburg een cur sus alfatraining in Den Hoek zak te Oostburg. De cursus be gint om zaterdag 21 juni en de kosten bedragen 150,-. Ook op zondag 22 juni vindt een cursudag plaats. Bij de kosten zijn casettes snelleersys- teemm, maaltijden en con sumpties inbegrepen. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle le den van de Stichting Streek centrum Axel. Activiteiten in de gemeente Axel Dinsdag 29 april: vergadering van Axelse gemeenteraad in raadzaal van het stadhuis, aanvang 19.00 uur. Woensdag 30 april: Oranje-festivi teiten in alle kernen van de ge meente Axel. Meimaand: actiemaand Stichting Streekcentrum Axel met onder an dere op de vrijdagen 2, 9, 16 en 23 mei verloting volledig verzorgde reizen naar Parijs. Zaterdag 3 mei: weekmarkt kern Axel. Motorcrosswedstrijden op RES- motorerossterrein, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 3 en zondag 4 mei: trai ningsweekend Dutch Obedience Society in LM-Hondentrainings- school te Koewacht. Zondag 4 mei: nationale doden- en bevrijdingsherdenking. Mei-kermismarkt te Koewacht. Zondag 4 en maandag 5 mei: ker mis in de kern Overslag. Woensdag 7 mei: motorcrosswed strijden voor licentiehouders op het RES-motorcrossterrein, aan vang 18.15 uur. Donderdag 8 mei: kringconcours voor paarden en pony's op het rui tersportterrein in Axel. Zaterdag 10 mei: weekmarkt kern Axel. Zondag 11 mei: BVM-motorcross op het RES-motorcrossterrein in Axel. Jubileum-voetbaltoernooi Al-, BI- en Cl-junioren opj terrein van de voetbalvererug Axel, aanvang 11.00 uur. Zondag 11 en maandag 12 i kermis in kern Overslag. Woensdag 14 mei: motorcrosswej strijden voor licentiehouders het RES-motorcrossterrein Axel, aanvang 18.15 uur. Commissievergaderingen in stadhuis van Axel, aanva- 19.00,19.30 en 20.00 uur. Woensdag 14 mei tot en met zattt dag 7 juni: expositie van realistische schilderijen, vervaal digd door de heer C. DermouiJ streekmuseum 'Het Land Axel'. Zaterdag 17 mei: weekmarkt l Axel. Soos voqr alleenstaanden in J meenschapscentrum 'De \rJ schaard' te Koewacht, aanvj 20.00 uur. Handboogschieting op staande wip op terrein aan Boslaan te Axel, aanvang uur. Zaterdag 17 tot en met woen 21 mei: kermis in de kern Axel. Maandag 19 mei: internationa concours hippique met landenw strijd Polen-Nederland-België J ruitersportterrein aan de in Axel. Handboogschieting op staande wip op terrein aanj Boslaan in Axel. Jubileum-zeskamp voetbalvj eniging Axel in het Axelse b van 12.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 20 mei: wielerwedstrijd voor amateurs in kern Axel. Woensdag 21 mei: motorcro strijden voor amateurs op RES-motorcrossterrein te aanvang 18.15 uur. Zaterdag 24 mei: weekmarkt k Axel. Motorcrosswedstrijden vi amateurs op RES-motorcrJ sterrein te Axel, aanvang lij uur. Jubileum-voetbaltoernooi senioren op terrein voetbalvi eniging Axel, aanvang 11.00 ui] Zondag 25 mei: jubileum-vi baltoernooi voor tweede en dei elftallen op terrein voetbalvi eniging Axel, aanvang 11.00 ui Ball JAKARTA /DEN HAAG (ANP-UPI) - De toeristen ontbre ken dezer dagen op de stranden van Nusa Dua in het zuiden van het Indonesische Bali. In plaats daarvan zwermt het er van de Amerikaanse veiligheidsagenten die onaf scheidelijk zijn van president Reagan, zeker na de Ameri kaanse bombardementen op Libië. Reagan verblijft enkele da gen op Bali voor hij doorreist naar Tokio, waar op 4, 5 en 6 mei de economische topconfe rentie van de zeven rijkste in dustrielanden plaatsvindt. Uit vrees voor vergeldings acties na de aanval op Libië zijn ongekend scherpe veilig heidsmaatregelen getroffen op het eiland. Het Indonesische I leger, de luchtmacht en de ma- SCHOONDIJKE - De acti viteitencommissie van Schoondijke heeft voor .konin ginnedag weer een gevarieerd programma samen gesteld. Dat programma begint om 9.00 uur met kinderspeken zoals paaltjes slaan, blokjes dansen en voetbal lepelen. Om 11.00 uur wordt ei| het oude voetbalveld brood gebakken. OKK/D1 doet om 13.00 uur een roi gang door het dorp. Om 1' uur start een fietsoriëntatiej terwijl om 15.30 uur een kistenrace start. POm 19.15 uur staat de ja lijkse Vlaamse kermis pland, terwijl de Schoondijl krachtpastsers voor het toiif trekken ook nog in de an verschijnen. Docrr onze correspondent BARCELONA - De Spaanse autoriteiten hebben met gematigd op timisme gereageerd op het bericht dat de hoogste leider van de Baskische afscheidingsbeweging ETA-Militar - de 42-ja- rige Domingo Iturbe Abasolo - zondagavond in Zuid-Frankrijk bij een routinecontrole door de Franse rijkspolitie is gearresteerd. AXEL - De Axelse kaartclub Ons Genoegen hield ter afsluiting van het seizoen een gezellige feest avond in het clublokaal, Mossel en palinghuis aan de Tuinstraat in Axel. Daarbij werden tevens de di verse prijzen uitgereikt Clubkam pioen van Ons Genoegen bij het bieden werd Rinus Verhelst en de titel bij het jokeren ging naar me vrouw Verhelst De Supercup van Ons Genoegen werd gewonnen door Machiel de Kayser. Eindstand bieden: 1. M. Verhelst 436 punten, 2. M. Kayser 419, 3. A. Messadi 409, 4. L. de Kraker 408, 5. G. Ambrosini 400, 6. P. Vermeulen 396, 7. R. Lindhout 395, 8. Th. van Alten 390, 9. M. Herman 388, 10. K. Scheele 381,11. W. de Jager 379, 12. A. Scheele 379, 13. P. Asselman 366, 14. A. de Pooter 357, 15. J. Jansen 347,16. mevrouw Van de Berge 346, 17. C. de Deijn 343, 18. M. Klaassen 343, 19. Th. van de Bosch 339, 20. mevrouw Van Eenenaam 339, 21. Iz. Lindhout 337, 22. J. de Feijter 330, 23. J. van der Hooft 322, 24. F. de Beer 321, 25. mej. Van Ham 318, 26. H. Borgt 316, 27. mevrouw Kay ser 313, 28. P. van Hoeve 312, 29. L. Vorstenbos 275, 30. W. Strijdonck 265, 31. J. van de Bos 259, 32. me vrouw De Groote 250, 33. J. Maas 248, 34. mevrouw De Koning 247,35. mevrouw Vorstenbos 237, 36. H. Ploegaart 213, 37. D. Riemens 207, 38. A. Bareman 195, 39. C. Witte 90, 40. J. Harms 36, 41. P. Stouthamer 26 punten. AXEL - In het clublokaal van de Showband Axel zal vrijdag 9 mei een marathon- kaarting - spelsoort bieden zonder roem - worden gehou den. De organisatie is in han den van de Showband Axel. Er wordt de gehele dag ge kaart. Te beginnen van 10.00 tot 12.00 uur, daarna van 13.00 tot 17.00 uur en vervolgens na een pauze van één uur van 18.00 tot 22.00 uur. Soep en broodjes zijn verkrijgbaar in het clublokaal van de Show band Axel aan de Tuinstraat 5 in Axel. Voor iedere deelne mer of deelneemster is er een vleesprijs beschikbaar. Men kan zich laten inschrijven voor deze kaartmarathon van negen tot half tien 's morgens op vrijdag 9 mei. Eindstand Supercup: 1. M Kayser, 2. A. Scheele, 3. M. helst, 4. L. de Kraker, 5. H. Borj G. Ambrosini, 7. J. van de Bos.i Vermeulen. Eindstand jokeren: 1. men Verhelst 180 punten, 2. men De Beer 178, 3. mevrouw 176, 4. mevrouw De Pooter 1H| mej. Bosch 165, 6. mevrouw F 163, 7. mevrouw Vorstenbos 9 mevrouw Maas 94, 9. men Jansen 86, 10. mevrouw De I 30, 11. mevrouw De Jager 27 p ten. AXEL - Dit jaar zal u>: gemeente Axel opnieuw dei dige aandacht worden schonken aan de nationale den- en bevrijdingsher king. Teneinde deze her king op zondag 4 mei op correcte wijze te doen pla' vinden, nodigt het college burgemeester en wetboi de inwoners van Axel uil deze dag de vlag halfstok hangen en van 20.00 tot 2 uur volkomen stilte in acij nemen. Uiteraard is men ook harte welkom bij de te hoiij herdenkingsplechtigheid het Poolse monument aanl Zeestraat te Axel. Boven: nodig het college de Axelse woners uit hetzij persoor hetzij in verenigingsvert deel te nemen aan de blo legging bij dit Poolse nw ment. Het programma van herdenkingsplechtigheid er als volgt uit: 19.50-20.00' luiden van de kerkklok 20.00-20.02 uur: twee min"! stilte ter nagedachtenis allen - zowel burger als' tair - die sinds 10 mei 'I wanneer en waar ook ter' reld, in het belang van he'] ninkrijk zijn gevallen, mede aan allen die door logshandelingen en ter zijn omgekomen; 20.02 krans- en bloemleggingi ontsteking van het be' dingsvuur door burgemo Hack van Axel. DEN HAAG (ANP) - België, Nedeif van de 14 in de Benelux geaccre uitwijzen. Dit heeft een woordvo buitenlandse zaken in Den Haag mJ De zeven die zijn verbonden aal (ambassade) in Brussel zullen won sona non grata' verklaard. Op 10 ml ben verlaten. Behalve de zeven cï niet-diplomatieke personeelsleden! wezen. Onder de zeven diplomaten die ken, zijn er twee die in ons land gd ven Libische diplomaten die aanbl land worden geaccrediteerd. 1 De Benelux-landen zullen voori AMSTERDAM (ANP) - De Amster damse effectenbeurs heeft de week kalm ingezet met dalende koersen voor de internationale aandelen en lichte verliezen voor de overige hoofdfond- tof sen, terwijl de lokale markt enigszins teJ terug bleek te moeten. Op de obligatie- te J markt veranderde weinig. dei i Terwijl de dollar zich in de och- loll I tenduren bewoog tussen 2,46 en 2,45 di^ I verloor Akzo 2,60 op 166,40 en ging I Hoogovens verder terug van 111,20 f *}aar 108,70. Unilever gaf 5 prijs op ƒ428 en Koninklijke Olie daalde 1,60 I door naar 192,40. Philips had tegen f het middaguur vier dubbeltjes prijsge- geven op 61 en KLM 0,30 op 49,70. De financiële waarden gingen licht terug. Alleen NMB en Stad Rotterdam 8 melden de koersen vast Ahold no- dif teerde 1 lager op 76, Heineken no- bej f teerde ex dividend van een derde in j honusaandelen en een slotdividend f van 21 166,50 na een slotkoers van [vrijdag van ƒ220,50. Voor het overige was er weinig Handel. Fokker viel op door in een da- I ende markt 0,30 aan de koers toe te lri^en op 91- Enraf-Nonius werd op parallelmarkt een tientje meer i Goud Inkoop Verkoop alver .Inkoop |Verkoop 26.900 per kg 27.400 per kg 365 per kg 435 per kg jf antonius J J antonius KÏc°ngr. o.l.v. i daniel [J* gasthuis gasthuis J gasthuis 5J gasthuis hooghuys Sprot 7% Prot.z.hs z.hs Protz.hs aeneas (oostb.) (oostb.) lourdés de brouwer (tilburg) (tilburg) (tilburg) (tilburg) (het) klokkenberg liduina ('s-h'bosch) ..('s-h'bosch) ('s-h'bosch)

de Stem | 1986 | | pagina 4