REGIONALEZIET ERVAN AF Henk F nieuwe O P. de Smet weer Zeeuws kampioen top-biljarten Bouwvereniging verder met minder mensen Koninginnedag weer smartlappenfestival in Sas van Gent ONVREDE Programma voor Koninginnedag in Sas van Gent CITROËN DINSDAG 29 APRIL 1986 VAN ZEELAND W oningzoekenden RT ZEEUWS MIDDELBURG - SPANNENDE STRIJD IN WESTDORPE W. DE BLOCK WISSE B.V. Soldaten pikken op Woensdrecht UIT HET ZAKENLEVEN Plaatselijk nieuws Terneuzen Westdorpe Zaamslag Garage Drijdijk in Koewacht dealer van Suzuki Uitreiking prijzen garage De Bliek Marco Claeys wint hoofdprijs garage Van de Ree weekenddiensten Uitwisseling muziekscholeul groot succes KLAAR VOOR Veilig Plaatselijk nieuws Hengstdijk markten T16 PAGINA ZEELAND 3 DINSDAG 29 APRIL 1986 4Terneuzeir neemt bouw huizen in Biervliet over Van een onzer verslaggevers BIERVLIET - De Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging, gevestigd te Axel, ziet ervan af om zes woningwet-woningen te bouwen in de Terneuzense buitenkern Bier vliet. Na overleg met de bouwvereniging 'Ter- neuzen' heeft deze laatste besloten de bouwac tiviteiten in Biervliet over te nemen. „In feite een logische zaak", zo reageerde gisteren directeur M. Goedbloed van de Regionale op deze ont wikkeling. „Tenslotte heeft 'Terneuzen' tot nu toe alle sociale woningbouw in Biervliet voor zijn rekening genomen, dus ligt het voor de hand dat deze vereni ging de voorkeur verdient boven anderen". Omdat 'Terneuzen' al 12 jaar lang niet in Biervliet had gebouwd (er zouden onvol doende potentiële huurders zijn), benaderde het in dit dorp wonende Terneuzense CDA- raadslid P. Hamelinck eind vorig jaar de Regionale. Vol gens hem zou er wel voldoende belangstelling zijn voor nieuw te bouwen huizen in Biervliet. En omdat 'Terneuzen' geen aanstalten maakte hierop in te springen, wendde Hamelinck zich maar tot de Regionale met de vraag of deze vereni ging er brood in zag om in Biervliet te bouwen. Directeur Goedbloed: „Vol gens onze gegevens staan er momenteel 12 woningzoeken den voor Biervliet ingeschre ven. Dat aantal rechtvaardigt in onze opinie de bouw van in elk geval zes huizen. Ons be stuur ging dan ook in principe met het voorstel van Hame linck akkoord, maar wel op de uitdrukkelijke voorwaarde dat eerst overleg met de bouwvereniging Terneuzen en het gemeentebestuur diende plaats te vinden". Een gesprek met B en W van Terneuzen leerde de Re gionale dat dit college geen enkele moeite had met welk bouwplan voor Biervliet dan ook en er evenmin een punt van maakte wie de huizen zou neerzetten. Het resultaat van het daarop volgend overleg met de woningbouwvereni ging 'Terneuzen' was echter, dat deze laatste zich alsnog bereid verklaarde op korte termijn een aantal huizen in de sociale sector in Biervliet te bouwen. Het exacte aantal wordt afhankelijk gesteld van de beschikbare contingenten woningen voor dit en het vol gendjaar. „Die toezegging was voor ons reden te besluiten van bouw-activiteiten in Biervliet af te zien", aldus Goedbloed. „Tenslotte beschouwen de Re gionale en 'Terneuzen' elkaar als collega's en niet als concur renten". Dat 'Terneuzen' pas in actie komt nadat de Regionale heeft aan kunnen tonen dat er wel degelijk voldoende belangstel ling bestaat voor nieuwbouw in Biervliet, vindt Goedbloed niet zo heel verwonderlijk. „Wij zijn een vereniging, die typisch is gericht op de bouw van kleine projekten in de kleinere kernen. De Regionale is tenslotte actief in 36 dorpen in heel Zeeuwsch-Vlaanderen en daarom hebben we wellicht een iets betere kijk op zo'n kwestie-Biervliet dan 'Ter neuzen', die hoofdzakelijk gro tere projecten in Terneuzen- stad aanpakt". Een locatie voor de nieuw bouw in Biervliet hoeft de Terneuzense bouwvereniging in elk geval niet meer te zoe ken. Al sinds vele jaren heeft men een optie op een stuk grond in deze kern. Handelsmissie - Drie Zeeuwse exportbedrijven nemen van 28 tot en met 30 april deel aan een Nederlands-Franse handels missie naar het Engelse Kent. Het zijn: Tron uit Wemeldin- ge, Hubro Vleesproducten uit Domburg en Molenaar's Be- tonindustrie uit Goes. Men gaat er praten met mogelijke afnemers en bezoekt een re gionale beurs. Verder bezoekt men een seminar over het handelsverkeer tussen Enge land en het vasteland. De ka mer van koophandel te Mid delburg is bij de trip betrok ken. CLINGE - Op de Molenstraat te Clinge werd de Belg J. van G. uit De Klinge gistermorgen licht gewond bij een aanrij ding. De man stak als laatste van een groep wielrijders de straat over en werd daabij aangereden door een perso nenauto bestuurd door E. O. uit Terneuzen. GOES- Namens de gemeente Goes werd gisteren bij de ge meentepolitie aangifte gedaan van van schade tot een bedrag van ongeveer 2500 gulden aan een aan de Kleine Kade afge meerd gelegen werkboot. Deze werd in het afgelopen week einde door onbekenden 'ge leend' en beschadigd aan de Houtkade teruggevonden. GOES - In het afgelopen weekeinde werd ingebroken in tuincentrum W. aan de 's-Heer Hendriksdijk te Goes. Vermist wordt een motorket tingzaag ter waarde van 1500 gulden. VLISSINGEN - De rijkspolitie te water heeft gistermorgen na een alarm dat twee Belgen zouden zijn vermist met een speedboot enige tijd een zoek actie ondernomen langs de Zeeuwse kust. Al spoedig daarna bleek dat de beide mannen uit Lokeren zich op de veerboot Vlissingen-Breskens bevonden. De mannen waren zondagmiddag uitgevaren vanuit de haven van Breskens en diezelfde avond niet terug gekeerd. Later bleek dat ze voor de kust nabij Oostkapelle in moeilijkheden waren ge raakt door de opkomende mist. Ze werden door de in middels uitgevaren reddings boot van Burgh/Sluis opgepikt en in de haven van Wissen- kerke aan land gebracht. Van uit die plaats zochten de man nen contact met hun familie, doch dit geruststellend tele foontje ging de mist in. Gister morgen werd, toen geen van beiden op het werk verscheen, de politie ingeschakeld. PHILIPPINE - Zondagavond omstreeks 22.00 uur ontstond op de Mosselbank een aanrij ding en wel toen een perso nenauto bestuurd door M.v.H. uit Philippine de Mosselbank opgereden kwam en daar te gen een geparkeerd staande auto van M.J.L.D. uit Goes aanreed. Beide voertuigen lie pen zware materiële schade op. 'Van onze correspondent SAS VAN GENT-Het oranjecomité in Sas van Gent is er weer in geslaagd een aantrek kelijk programma sa men te stellen voor Koninginnedag. Met name de jeugd komt ruimschoots aan zijn trekken. Het pro gamma kwam tot stand dank zij de fi nanciële steun van de gemeente, de mede werking van midden- standsverëniging Sas'70 en de diverse basisscholen. Harmonie De Ver- eenigde Vrienden opent met de traditio nele aubade. Rond half tien worden de leerlingen van de Sasse basisscholen af gehaald door de drumband, De Arno's en de showband. De stoet verzamelt zich in de Canadalaan voor het vertrek van de kinderoptocht richting centrum. Kinderen van groep 1 tot en met 4 nemen deel aan kin derspelen op de pro menade, de oudere groepen gaan kinder spelen op het Keizer Karelplein. Fietslief- hebbers kunnen zich om 13.00 uur in Het Schippershuis in schrijven voor een fiets-toertocht van Toerclub Sas. De af stand is naar keuze en het inschrijfgeld is twee gulden, 's Middags kan de schooljeugd naar har telust springen in een op het Keizer Karei- plein opgesteld lucht- kussenspringkasteel. Tegelijkertijd ver zorgt Walker Promo tions in samenwer- king met Sas'70 een play back-show voor kinderen. De beide ouderenbonden heb ben in hun eigen on derkomens diverse feestactiviteiten. De dag wordt besloten met het traditonele concert van De Veree- nigde Vrienden op de kiosk, aanvang 20.00 j uur, met daarna de lampionoptocht vanaf de kiosk. 1 De topbiljarters bijeen in 't Oude Raedhuys. Van onze correspondent WESTDORPE - Onder grote publieke be langstelling zijn zaterdag in Westdorpe de finalewedstrijden gespeeld om het top-bil- jartkampioenschap van Zeeland. Via drie voorronden hadden zich hiervoor dertien spelers geplaatst, van wie uiteindelijk Peter de Smet de sterkste bleek. Hij prolongeerde zijn titel van vorig jaar. Na een welkomstwoord door voorzitter P. de Smet van de Zeeuwse bond, reikte de heer G. de Buck bekers uit aan de deelne mende clubs. Hij prees het bestuur van de Westdorpse verenigingen voor de organisa tie van dit vijf weken durende toernooi, en zei dat het voor een dorp een goede zaak is een dergelijk evenement te organiseren. Het kampioenschap is een sportief succes geworden. De spanning was vaak te snijden. Tot de laatste partij bleef het erg druk in de zaal. Er zijn niet minder dan 156 partijen ge speeld tijdens de finaleavond. Om een uur 's nachts kon de prijsuitreiking beginnen. Pe ter de Smet van 't Oude Raedhuys uit West dorpe is net als vorig jaar Zeeuws kampioen geworden. Na afloop reikte de heer de Buck de bekers uit aan de finalisten. Hij zei blij te zijn dat het toernooi volgend jaar weer in Westdorpe plaats vindt. Uitslagen: 1. en Zeeuws kampioen, P. de Smet (Westdorpe) 10 partijen gewonnen, 2. M. van der Goes (Westdorpe) 9 3. T. Baert (Heijkant) 8, 4. F. Thijs (St. Jansteen) 8,5. J. van Delft (Hulst) 7, 6. F. Dumez (Westdorpe) 7 7. J. Cools (Hulst) 6, 8. E. Maenhout (Westdorpe) 5, 9. J. van der Goes (West dorpe) 5,10. W. van Acker (Heijkant) 4,11. A. Thijs (St. Jansteen) 4,12. F. Rombout (Koewacht) 3,13. B. Segers (St. Jansteen) 2. Verootp van pap. De Stem van Zeeland 1 HET personeelsbestand van de Woningbouwvereniging Ter neuzen moet binnen vijf jaar worden ingekrompen van 45 tot ongeveer 30 medewerkers. Dit resultaat moet echter wel het gevolg zijn van 'natuur lijke afvloeiing' en niet van gedwongen ontslagen. Dit is een van de belangrijk ste aanbevelingen die de inge huurde organisatie-deskun dige F. van Eindhoven eind vorige week aan het bestuur van de bouwvereniging en de betrokken vakbonden heeft gedaan. „Afgezet tegen vergelijk bare corporaties heeft die in Terneuzen wel erg veel men sen in dienst, op sommige af delingen soms wel het dubbele aantal", stelt Van Eindhoven. „Een organisatie kan met te weinig wensen niet efficiënt werken, maar ook niet met te veel". Om het reorganisatie-pro ces bij het werk-apparaat van de toch al zo geplaagde bouw vereniging zonder extra con flicten te laten verlopen, heeft de 'puinruimer' dan ook niet gekozen voor de botte bijl. „Dat is ook niet nodig, want zowel management als perso neel heeft voldoende poten tieel en kan z'n taken aan, zo dat niemand wat dat betreft voor gedwongen ontslag in aanmerking komt". Van Eind hoven heeft daarom gekozen voor een soort 'harmonie-mo del', waarbij de beoogde in krimping van het medewer kers-bestand op geleidelijke wijze, maar binnen maximaal vijf jaar kan worden bereikt. Daarnaast moet onder aan voering van een op specifieke kwaliteiten geselecteerd be stuur (zie pag. Zeeland 1) bin nen één of twee jaar worden toegewerkt naar een totaal andere structuur van de orga nisatie. Van Eindhoven: „Die bestaat nu nog uit drie poten: administratie, bewonerszaken en technische dienst. Mijn ad vies is om deze drie poten te rug te brengen tot twee: de af delingen beleid/externe zaken en beheer/interne zaken". Het gevolg van een derge lijke reorganisatie zal zijn dat veel personeelsleden binnen de organisatie van plaatsje moeten veranderen. Een nood zaak, benadrukt de 'puinrui mer', omdat zijn uitgangspunt tenslotte is dat er geen ge dwongen ontslagen mogen vallen. De natuurlijke afvloei ing (VUT, vrijwillig vertrek) en de herstructurering moeten dan na enkele jaren leiden tot een weliswaar afgeslankte, maar desondanks toch effi ciënter opererende organisa tie. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - Enige jeugdige militairen van de vliegbasis Woensdrecht heb ben bekend dat zij diefstallen hebben gepleegd in militaire gebouwen op de basis. Volgens adjudant Moens van de Koninklijk Mare- chausse uit Putte gaat het om kleine vegrijpen. „Kruimel diefstallen te vergelijken met wat pakken koffie en wat rookwaar", aldus de adjudant. Berichten als zouden er een stafkaart ontvreemd zijn en militaire voertuigen zijn ver nietigd worden door de adju dant ontkend. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliuilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflllflllllllllllllll ten moest er een slagzin wor den afgemaakt. De jeugd liet zich tijdens de drukbezochte Opel-show niet onbetuigd. Vandaar dat er ook enkele jongeren waren onder de prijswinnaars, zoals Eve line van Zuijen uit Breskens en haar broer Michel. De andere waardebonnen gin gen naar de families De Smet en Westerweele en Cindy Dij kers, allen Sluis en de familie Oosterling in Breskens. Film - In het gebouw van de Jongerenbeweging, Blokken 16, wordt vanavond, dinsdag, de film 'Andy-bloed en blond haar' vertoond, eanvang 20.00 uur. De film vertelt het ver haal van een agressieve jonge man uit de provincie, die af reist naar Amsterdam om te kijken hoe het leven daar is. In een park ontmoet hij Ellen, een gefrustreerd fotomodel. Zij is er getuige van hoe Andy een argeloze voorbijganger af tuigt. Gefascineerd door dit optreden ziet ze hierin een nieuwe manier om bij anderen respect af te dwingen. Ze neemt de jongen in huis. Sa men vormen ze daarna een paar dat voor geen kleintje is vervaard. Tenslotte geeft El len na het zoveelste avontuur Andy bij de politie aan. De toegangsprijs is twee gulden. ABVA/KABO - In Het Oude Raedhuys wordt vanavond (dinsdag) een bijeenkomst ge- hoduen door de vakbond AB VA/KABO afdeling Midden- Zeeusch-Vlaanderen. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. Het betreft een kennismaking waarbij enkele actuele zaken in de bejaardenzorg worden besproken. De ABVA/KABO heeft een duidelijke visie op de stand van zaken in de bejaar denzorg en met name op de in stelling van een personeels- raad. De aanwezigen kunnen kennismaken met regiobe stuurder Frans Kramer. Gaaibolling - Op Koninginne dag wordt bij Het Oude Raed huys een gaaibolling gehou den voor iedereen. Tussen 9.00 en 10.00 uur kunnen de boilers zich inschrijven. Er zijn mooie prijzen beschikbaar en de bol ling begint om tien uur. Koninginnedag - De viering van koninginnedag begint in Zaamslag om 9.30 uur met een reveille, gevolgd door een op treden van de muziekvereni ging De Volharding aan de zuidzijde van het Plein. De be jaarden kunnen van 10.00 tot 12.00 uur terecht in De Poort voor een bingo-spel. In 't Klup-uus is er van 10.00 tot 17.00 uur een foto-tentoonstel ling waaraan iedereen kan deelnemen. De schooljeugd kan zich in de morgenuren vermaten op een vlaamse kermis óp het Plein, terwijl in de school aan de Riemenstraat een doorlopende videofilm- voorstelling te zien is. In de middaguren begint om 15.00 uur aan de oostzijde van het Plein een zeskamp waaraan acht ploegen deelnemen. KOEWACHT - Garage Drij dijk, aan de Emmabaan 4 te Koewacht wordt met ingang van 1 mei subdealer van Suzu- ki-auto's. Om dit te vieren is er tijdens het weekeinde van 3 en 4 mei een show van Suzuki- modellen. Zowel zaterdag als zondagmiddag wordt het pu bliek in de gelegenheid gesteld de Japanse auto's bij garage Drijdijk van dichtbij te bekij ken. BRESKENS - Bij garage De Bliek in Breskens werden zes beschikbaar gestelde waarde bonnen uitgereikt aan de ge lukkige winnaars van de len teshow. Sport en recreatie vormden het thema voor deze autoshow. Voor deze gelegen heid werd de showroom mede ingericht door sportshop Chris Francke uit Oostburg. De deelnemers moesten vijf sporten zien 'thuis te brengen', uitgebeeld door een sportieve jongedame, gekleed in uitrus tingsstukken van deze ver schillende sporten. Behalve het raden van de juiste spor- BRESKENS - Bij garage Van de Ree in Breskens vond vo rige week >de prijsuitreiking plaats van de prijsvraag 'Wie tekent de mooiste Escort'. Deze wedstrijd werd uitgeschreven tijdens een introductieshow. van de Escort/Orion '86. De jury bestond onder andere uit onderwijzers van basischolen uit Breskens en de heer Van Overbeeke. De hoofdprijs, een crossfiets, werd gewonnen door Marco Claeys uit IJzendijke. Verdere uitslag: 1-6 jaar: 1. Corine Hoeck, Breskens, 2. Rebecca Verlinde, Zaamslag, 3. Werner de Feij- ter, Schoondijke. 7-9 jaar: 1. Marco van 't Westeinde, Oost burg, 2. Tamara van de Velde, Breskens, 3. Marco de Feijter, Schoondijke. 10-14 jaar: 1. An- net Vercruysse, Schoondijke, 2. Thierry de Concink, Bres kens, 3. Shi Lam Choi, Oost burg. De prijzen kunnen wor den afgehaald bij garagebe drijf Van de Ree aan het Mo lenwater in Breskens. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent SAS VAN GENT - Liefhebbers van het weemoedige genre in de Nederlandse muziek en de tijd van weleer, kunnen woensdag 30 april, Koninginnedag, in Sas van Gent hun hart ophalen. Voor de twee keer wordt dan het smartlappenfestival gehouden, een festijn dat vorig jaar veel suces oogstte. Organisator Fred Aaldijk: „We hebben zo'n tien acts op de planken, zeg eerder op straat, weten te krijgen. Goed voor een doorlopende smartlappenshow van drie kwartier. Alles is live, geen play back." Het festival begint om 13.00 uur in zaal Plane tarium en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Afhankelijk van het weer doet het Sasse smartlapgezelschap diverse terrassen aan in het Sasse centrum. Bij slecht weer is men gedwongen zijn toevlucht te nemen tot de staminees. Be halve vele prominente in Sas bekend staande 'entertainers' ver leent de Sasse Kadees haar medewerking aan het festival. Gast is muziektheater Vreemd uit Eindhoven (Freddy ten Hoor). De muzikale begeleiding van het Smartlappenfestival is in handen van Roger Neyt op sax, Jos Boon op slagwerk en Bart Neyt op trom. HUISARTSEN Axel - Dokter Hoefman, Oranjestr 10, tel. 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke- Dokter Kalkman, Burg. Maarle^ I veldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - j Dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St.- Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter Later- veer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens tel. 01172-1956 Driewegen e.o. - Dokter Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van di. 18 u. tot I wo. 23 u. dokter Thijssen, Zonne- I bloemstr. 2 a, Goes, tel. 01100-19003. Hontenisse en Kloosterzande - Van I di. 18 u. tot do. 8 u. dokter Ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel 01148-1377 Heinkenszand, 's Heer Arendskcrke, 1 Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter Aarnout se, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. j 01196-12327. (boodschappen tussen 8 en 10 u.) Hulst - Dokter Van de Mee, Wilhel- I minalaan 13, tel. 01140-14215. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en I Kruiningen - Dokter Polderman, tel I 01131-3520. Krabbendijke, Waarde en Rilland- I Bath - Dokter A. Constandse, tel 01134-1444 Middelburg - Dokter Berghauser I Pont, Bellinkplein 1, tel. 26483. Sas van Gent en Westdorpe - Dokter I Dierick, Graaf Jansdijk 185, tel 01158-1366. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter I Van Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel 01157-1955. Terneuzen - Dokter Stevens, Ooste-1 lijk Bolwerk 12 c, tel. 01150-14000. Vlissingen - Dokter De greef, tel I 68021. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk I -Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1 1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-1 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel, I 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor I spoedgevallen dag en nacht bereik-1 baar onder tel. nr. 01140-12191 (bood- r schap inspreken op antwoordappa raat). I Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik- f baar voor dringende hulpverlening I onder tel. 01150-19049. U kunt naam I en telefoonnummer inspreken, zodat I de dienstdoende wijkverpleegkun- dige u kan bereiken. DIERENARTSEN Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter-1 neuzen en Axel - Dierenarts Kop, I Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand-1 arts Van Herk, Breedestr. 25, Oost-1 burg, tel. 01170-2493. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen -"Tand-1 arts Tan, Markt 5, Axel, tel. 01155-1 1686. Walcheren - Tandarts De Stigter, I Van Borselelaan 38, Veere, tel. 01181- r 830. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts I Tamminga, Grote Kade 28, Goes, teL I 01100-16727. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. f tel. 01155-2888. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35 tel. 01140-4255. Middelburg - Apotheek Van del Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471 r Dienst van 8.30-17.30 u. I Terneuzen - Apotheek Hamman, tel I 01150-12060. Vlissingen - Apotheek Paauwen l burg, Troelstraweg 2 a, tel. 70717. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken eerst dienstdoende huisarts raadpie-1 gen I Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tei 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355 AMBULANCE EN BRANDWEER I Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 0115ö-| 12200. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De uitwissel ling tussen de leerlingen vC de Terneuzense muziekschol en die van de muziek-acadj mie in het Belgische Wilrijk het afgelopen weekeinde i groot succes geworden. Van onze correspondent SLUIS - In het bijzijn van ouders en diverse scoutinglei- ders van het district werd za terdagmiddag in het clubge bouw aan De Brugstraat te Sluis officieel de rowans/cher- pa-groep van scouting Sluis geïnstalleerd. nil Dit gebeurde door de qJ groepsvoorzitster die, geassis- njl teerd door de begeleiders Mo- del Verl Van onze correspondente EEDE - De dorpsraad 'Een kern waar pit in zit' uit Eede wil deze zomer twee wed strijden houden voor Eedese tuinliefhebbers. Deze hebben de keuze uit de categorie mooiste sier- of bloementuin en mooiste groentetuin, of beide. Een li jury komt in de tweede helft fl Van een onzer i BRESKENS - Het gaat niet go sers, toch worden er nog steeds Langstraat, de secretaris van schuwde zaterdag in Breskens van 'Ons Belang' voor de aanko „De zaak loopt uit de hand", zei hij. „Waar moeten al die nieuwe schuiten straks vissen en wat moeten ze straks vissen?". In de zaal zat visser Henk Fenijn. Hij is niet zo pessi mistisch als Langstraat en laat een nieuwe kotter van 45 meter lengte bouwen. Het schip gaat de BR 57 heten. Tot vorig jaar had Fenijn de BR 32, een kotter van 40 me ter lengte. Hij heeft die schuit verkocht. Het casco van de BR 57 is gebouwd in Urk en wordt momenteel af gewerkt in Stellendam. De werf stelt alles in het werk om het schip voor de visse- rijdagen, 9 en 10 augustus, klaar te hebben zodat de Breskense bevolking die da gen kennis kan maken met het nieuwste pronkstuk van de plaatselijke vloot. Het nieuwe schip kost in totaal acht miljoen gulden. Een heel bedrag om in deze tijd uit te geven, zeker nu de overheid de vissers allerlei beperkende maatregelen op legt. „Ik weet het, ik neem een groot risico, maar mijn zoon moet straks toch ook kunnen vissen", zegt Henk Fenijn (46) desgevraagd. „De bankdirecteur had ook zo zijn bedenkingen, maar heeft mij toch geholpen. Hij gelooft in mij en ik geloof in mijn vak. Wij moeten dur ven. Ondanks al die beper kende maatregelen is er toch nog een goede boterham in dit vak te verdienen, maar je moet wel durven". „Kijk, ik heb deze winter op een klein werfscheepje gezeten. Dat doe ik niet meer. Als het weerbericht een beetje slecht was, ging ik met angst en beven de zee op. Al moet ik mijn hele le ven in de schulden zitten, ik wil met een veilig schip va ren. Voor de Noordzee heb je gewoon een groot schip no dig. Niet alleen voor mijzelf, maar ook voor de beman ning. Ik vaar straks met acht mensen uit, die wil ik 4- Zaterdagmiddag traden de zaal van de muziekschool Terneuzen voor ruim 50 langstellenden 13 pianisi hoboïsten en violisten op beide instituten. Een dag la' werd hetzelfde prograi herhaald in de slotzaal v kasteel Steytelinck te Wil'' voor een groot aantal toehoo1 ders. De scholen, Bing0 - Op recreatiecentrum I e Vogel werd eee bingo ge- 28 april - Con- —^OTTERDAM, »H,„ V,U1I. directeuren van be1" '"""Pbe-aardappelen, los verladen smuien, H. VerschraeS' "^orijf, in gulden per 100 kg, (Wilrijk) en A. Karrern» ^^otw. ^ei-aardappelen bintje (Terneuzen), toonden zich 1» «,00-14,00, bi^e soï opwaste zonder ingenomen met het» ^00-22,00. bintje 50mm opwaarts wisselings-weekend en wu" Lgs' 24,00-25,00. Exportaardap- op korte termijn dan ook 19oo^onnn^frklei 45mm opwaarts herhaling van het gebeuren p.Óo. De'sw^ was rJStfg" 6,0°"

de Stem | 1986 | | pagina 14