'Half uur later weg gaan kan geen probleem zijn' J beurs NIET EENS MET INTREKKEN MOTIE MARTENS Dodenherdenking in Hontenisse Uitgebreide Oranje feesten in alle kernen van Axel Beland VLISSINGEN Parochies gaan samenwerken Zr. Vereecken met pensioen DE STEM Posten van politie succesvol Geslaagd toernooi voor echtparen MIRO JÉ PARKING U{ .22.00 uur moï0en Succes voor De Vossen Oud-leden dag EZAC GROEDE T39 iet overkomt u, buurt of dorp, binnenstad heeft td van de slaap- rnoek, kanerover seling vervangen |lle driekamerflat Dat 't niet altijd je er aan? Als u v-van-hiernaast" Bat al een minder |komt u wellicht ren, 'n vreemde |doen of gewoon veetjes helpen in 'voor bejaarden? tnzaamheid ten- takt een boek. De is u ideeën op wit plefonische Hulp- Ibonboek. ïer 030-94 24 24, Ihtstbijzijnde hulp- pe over de moge- rereldaan. nlNSDAG 29 APRIL 1986 VAN ZEELAND HOOFDBESTUURSLID OUDERENBOND: na OPEN' 13.00 MandaaO ST.-JANSTEEN, HEIKANT EN KOEWACHT Plaatselijk nieuws Terhole Nieuw-Namen Sint-Jansteen Ossenisse St.-Jansteen Heikant Graauw Clinge Licht gewonde bij ongeval te Hulst A12 13 U É3Ü Itichting Ideële Reclame SIRE benutten, i wordt in een groter |t belangrijkste woord. er in de advertentie op. Ikelijk en snel. HET BEDRAG AFLEZEN dat n brieven onder nummer contante betaling kunt u een girokaart (dus géén giro- 0! u een acceptgirokaart stratiekosten in rekening blad De Stem, Postbus 3229. idvertenties. overslaan, ikje gebruiken. Prijs incl. 5% BTW - 5.67 7.56 9.45 ƒ11.34 13.23 15.12 T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HULST - Hoofdbestuurslid P. Weemaes van de Katholieke Bond voor Ouderen begrijpt niet dat de Hulster reiscom missie zijn suggestie, om de bussen voor het uitstapje op 21 mei een half uurtje later te la ten vertrekken, van tafel heeft geveegd. Ik vind dat de mensen die dat willen, moeten kunnen stemmen. Dat half uurtje maakt niets uit. Dan is er geen vuiltje aan de lucht en dan staat de koffie in Nieuwkuyck ook nog wel warm. Zoals gemeld heeft de Hul ster ouderenbond het jaar lijkse lentetripje per ongeluk gepland op de dag van de ka merverkiezingen. Daardoor kunnen de ouderen die aan de reis willen meedoen niet gaan stemmen. Het voorstel van Weemaes werd echter afge daan met de mededeling dat de bejaarden dan maar fami lieleden of kennissen moeten machtigen hun stem- uit te brengen. Vice-voorzitter J. Boere be klaagde zich er vrijdag over dat door de bestuursleden pas aan de bel werd getrokken toen de 1100 stencils al gereed lagen en alles al geregeld was. „Niet de bestuursleden hebben zitten slapen", zegt Weemaes, zelf ook lid van het Hulster bestuur, maar de reiscommis sie die de trip heeft voorbe reid. Daar had een licht moe ten opgaan dat op 21 mei de verkiezingen zijn". Weemaes meent dat er best een nieuwe circulaire rondge stuurd had kunnen worden, waarin wordt meegedeeld dat de bus een half uurtje later vertrekt. „Die paar pakken papier. Dat kost misschien 25 gulden. En voor dat half uurtje hoeft men het ook niet te laten. Als we onderweg in een file komen, heb je meteen ook oponthoud. Dat maakt de dag er niet minder gezellig op". Doorgaans trekt de lentereis zoveel belangstelling dat er drie bussen moeten worden ingezet. Nu hebben zich een kleine tachtig ouderen aange meld. Twee bussen dus. „Ik ben er van overtuigd dat er nu zeker zo'n veertig mensen niet meegaan, omdat ze dan niet kunnen stemmen. Met een beetje goede wil kan dat toch geregeld worden". Weemaes stelt dat iedere oudere die mobiel genoeg is de mogelijkheid moet krijgen om te stemmen. „We hebben pas voor de gemeenteraad ge stemd, maar de kamerverkie zingen zijn ook voor ouderen net zo belangrijk. Ouderen hebben veel belang in de poli tiek. Er wordt toch beslist over belangrijke zaken als de da ling van het bestedingsbedrag of pensioensonderbreking. Wij moeten ons als oudere mensen met de politiek bemoeien en er mee bezig zijn". Weemaes spreekt de hoop uit dat er als nog besloten zal worden een half uurtje later te vertrek ken. Helft PvdA-bestuur in Hulst treedt af Van een onzer verslaggevers HULST - Vier van de zeven bestuursleden van de PvdA-afdeling Hulst zijn gisteren uit het bestuur gestapt. Ze zijn het niet eens met het besluit van de leden vergadering om de motie van wantrouwen tegen raadslid B. Martens voorlopig in de koelkast te zetten. De vier, T. Nabuurs, Fr. Ha melink, M. van Egmond en P. de Cock, wilden gisteren des gevraagd hun plotse opstap pen niet nader toelichten. Ver- Van onze correspondent HULST - De kruisvere niging Oost Zeeuwsch- Vlaanderen heeft af scheid genomen van hoofdverpleegkundige zuster Marieke Vereec ken uit Lamswaarde. Ze gaat in de VUT. Na eerst geruime tijd als verpleegkundige te hebben gewerkt, -heeft ze meer dan tien jaar de functie van hoofdwijk- verpleegkundige vervuld. Het afscheid vond plaats in het Bonte Hert in Hulst, waar behalve het bestuur ook alle perso neelsleden aanwezig wa ren en ook directeur A. Hermans en personeels chef H. Nellen van het Zeeuwse Kruis. Voorzitter P. de Schrij ver sprak zijn dank uit voor het vele werk dat zuster Vereecken heeft verricht. Hij bood haar een bos bloemen aan en een envelop met inhoud. Van de collega's was er een plakboek met allerlei herinneringen uit de werkperiode. wacht wordt dat ze vandaag met een gezamenlijke pers verklaring naar buiten ko men. Ook voorzitter J. Habra- ken, die zijn bestuur gehal veerd ziet, kon vooruitlopend daarop nog weinig commen taar geven. „Het is bij onze partij zo dat ze dat schriftelijk moeten melden", aldus Habra- ken. „Het is allemaal gebeurd tijdens een besloten ledenver gadering, dus ik kan daar ver der niets over zeggen. Maar we gaan als afdeling rustig aan de slag en na alle perike len die we gehad hebben de zaken eens op een rijtje zet ten". In kringen van de Huister PvdA heerst inmiddels wel de bezorgdheid dat de vier afge treden bestuursleden door hun gedrag mogelijk de wethou derszetel van de PvdA in ge vaar brengen. De andere frac ties in de Hulster gemeente raad hebben tijdens de colle gevorming steeds de eis ge steld dat de PvdA, wil men een wethouder leveren, eensgezind naar buiten moet treden. Wat de fractie betreft zitten de drie PvdA-raadsleden op één lijn. In de rest van de afdeling is de eenheid echter nog ver te zoe ken. Vandaag (dinsdag) wordt in Hulst overigens de nieuwe ge meenteraad geïnstalleerd. Dat gebeurt om 19 uur in het stad huis. Dan vindt ook de wet houdersverkiezing plaats. De verschillende raadsfracties hebben al overeenstemming bereikt dat de komende vier jaar G. van de Voorde (CDA), W. Kayser (WD) en P. Wee maes (PvdA) achter de colle getafel plaatsnemen. Van een onzer verslaggevers HONTENISSE - De gemeente Hontenisse herdenkt zondag 4 mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Om 19.35 uur vertrekken vanaf het gemeentehuis alle belangstel lenden voor een stille tocht OAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef). Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C.Menu, privé tel. 01150- 95839. «5-10 naar de Algemene Begraaf plaats te Kloosterzande. Daar worden bloemen ge legd op de graven van de drie militairen die in Hontenisse gesneuveld zijn. De Konink lijke Harmonie St. Cecicilia speelt bij die gelegenheid 'The Last Post'. Vervolgens worden bloemen gelegd bij de herden kingsplaat in het gemeente huis. Daarop staan de namen vermeld van de inwoners van Hontenisse die tijdens de laat ste Wereldoorlog zijn gesneu veld. Tot nagedachtenis van hen wordt twee volle minuten stilte gehouden en het Wilhel mus gezongen. Aan de inwo ners van Kloosterzande is ge vraagd de vlag tot zonsonder gang halfstok te hangen. Van onze correspondent HULST - De rijkspolitie in Hulst heeft zondagavond en kele minderjarigen aangehou den die zich bezig hielden met het vernielen van spiegels aan geparkeerd staande personen auto's. Ze werden na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Al geruime tijd kwamen er bij de politie klachten binnen van eigenaars van geparkeerd staande voertuigen rond het gemeenschapscentrum Den Dullaert waarvan met name op zondagavonden spiegels werden afgerukt. Omdat de klachten volgens de buurtbe woners niet tot een gewenst resultaat leidden, werd zelfs een burgerwacht gevormd op de zondagen, die evenwel niets opleverde. Afgelopen zondag besloot de politie zelf eens een kijkje te gaan nemen. Dat had meer succes en een aantal jon geren kon worden aangehou den. De politie hoopt hiermee de bewoners in die buurt, waarvan sommigen reeds wa ren overgegaan om in het weekend de buitenspiegels van hun voertuig af te schroe ven, gerust te hebben gesteld. Van een onzer verslaggevers AXEL - De Oranjevereniging Groot Axel heeft dit jaar op Koninginnedag een uitgebreid programma in petto voor alle kernen in Axel. De dag begint voor alle kernen met klokge lui. In Axel en Zuiddorpe (de groepen 7 en 8 van de Cani- siusschool) wordt vervolgens tussen 8.30 en 9.00 uur de schooljeugd opgehaald door showkorps Thalia, showband Axel en drumfanfare Hosan na. Van de scholen gaat de tocht naar de Markt waar eerst de Nederlandse driekleur wordt gehesen. Daarna wordt het Zeeuws Vlaamse volkslied en het Wilhelmus gezongen. Om 9.30 uur houdt burgemeester A. Hack zijn jaarlijkse toe spraak. De groepen 1 en 2 van de Axelse basisscholen worden om 9.30 uur in de Halle ver wacht voor een voorstelling door het poppentheater opge past van Joop van de Putten. Voor de wat oudere jeugd worden tussen 9.45 en 11.45 uur kinderspelen op het Szydklowskiplein gehouden. Om 10.00 uur begint in café Cambrinus een seriekaarting. Op hetzelfde tijdstip vangen voor de groepen 7 en 8 de wa genrennen aan. Dit gebeurt De showband presenteert zich aan het publiek in de sporthal Van onze correspondent AXEL - Zaterdagavond presenteerde showband Axel het nieuwe uniform aan de vele toeschou wers die voor deze speciale gelegenheid naar de Axelse sporthal waren gekomen, waar de presen tatie plaatsvond. Na een openingstoespraak van algemeen voorzitter G. Heerstink en het uitgaan van het licht, kwam de Axelse showband in nieuw uniform de sporthal binnen. Nadat de lichten waren aangegaan, en de aan wezigen het nieuwe uniform konden bewonderen, hoorde men menige waardering voor de nieuwe uitrusting van de Axelse showband. De kleuren blauw-geel en een witte broek met blauwe bies, vervangen hef rood-wit-blauwe uniform waar men acht jaar lang vele shows mee heeft opgeluis terd. Algemeen voorzitter G. Heerstink gaf in zijn in leidende toespraak tot de 500 aanwezigen aan waarom de showband aan een nieuw uniform toe was. Het nieuwe uniform kwam er echter niet zo- - FOTO ERIK OSSEWAAROE maar. „Als je berichten verneemt, dat wegens sta king de noodzakelijke uniform-onderdelen uit Amerika in de haven blijven liggen begin deze week, krab je je wel eens in je haar", gaf Gerard Heerstink een van de vele problemen aan. Naast vernieuwing van de uniformen vond er ook een totale vernieuwing van het slagwerk plaats, alsmede van de vlaggen van de Colorguard. Na de presentatie van de nieuwe uniformen wer den enkele stukken ten gehore gebracht. Het ge heel werd afgesloten met Musical memory's. Van onze correspondent CLINGE - Voor het eerst werd door de tennisvereniging Ga- me'78 een echtparentoernooi gehouden. Dit werd gewonnen door Leo en Vera van Hoye en wel op overtuigende wijze. Al om half tien 's morgens werd begonnen. In totaal had den twintig echtparen inge schreven. Alles verliep in een buitengewoon goede sfeer, ter wijl op het terrein grote be langstelling was. Dagblad De Stem had een aantal prijzen ter beschikking gesteld. Uitslag: 1. Leo en Vera van Hoye, 2. Karei en Anja Lansu, 3. Fred en Ineke van Cauteren. (ADVERTENTIE) nfl Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Voor de periode van een jaar weten de kerkbesturen van de parochies in Sint-Jansteen, Heikant en Koewacht zich verzekerd van pastorale hulp. In de moeilijke periode waarin de parochie Koewacht geen pastoor meer heeft, zal Jan voeten hulp komen bieden als pastoraal werker. Voeten legt na zijn priesterwijding in juli zijn taak als districtskate- cheet neer. Vanaf 1 augustus zal hij dan in de pastorie te Koewacht gaan wonen en ge durende een jaar in Koewacht waarnemend pastoor Claes- sens een handje toesteken. Ook in Sint-Jansteen en Hei kant kan worden gerekend op zijn hulp in het parochiewerk, wanneer dat nodig is. Koninginnedag - Het Terho- lense feestcomité heeft op ko ninginnedag voor de school jeugd een 'superganzenbord spel' op touw gezet. De kinde ren kunnen er in groepjes aan meedoen. Het spel begint om 9.30 uur bij het dorpshuis. Als het regent verhuist alles naar school. Vanaf 14 uur kunnen belangstellenden meedoen aan een gezelligheidsrit op de fiets. Inschrijven bij café De Kroon. Om 18.30 uur maakt fanfare Excelsior een rondgang door het dorp. Aansluitend wordt het startsein gegeven voor een steppenrace in de omgeving van het dorpshuis. Inschrijven bij Karei Freyser. De eerste plaatsen in deze race worden bepaald door snelheid en be hendigheid. De prijsuitreiking vind plaats in café De Kroon. Koninginnedag - Het pro gramma dat het feest- en sportcomité te Nieuw-Namen voor koninginnedag in elkaar heeft geknutseld ziet er als volgt uit: 9.30: kinderen van de kleuterschool en de eerste vier klassen van de lagere school brengen een bezoek aan de kinderboerderij van De Sterre te Clinge; De klassen 5 en 6 maken onder leiding van Ri chard Bleyenberg een wandel tocht langs de forten in de om liggende polders; 13.30 uur: in schrijving bij café Pica vet voor een fietsenrally voor de vijfde en zesde klassers en de leerlingen van het voortgezet onderwijs; 14 uur: kinderspe len op het voetbalveld voor de eerste vier klassen; 20 uur: Muziekvereniging De Schel- dezonen maakt een rondgang door het dorp. Koninginnedag - Hoogtepunt van de koninginnedagviering in Sint-Jansteen wordt de vijf kamp, waarvoor zich 13 ploegen uit het verenigingsle ven en de verschillende buur ten hebben aangemeld. De wedstrijden beginnen om 15 uur en worden muzikaal opge luisterd door de Rattenband. Een gezellige straatbarbecue zorgt 's middags en 's avonds voor de warme hap. Interes sant is ook het volksspelencir cuit in de Warande, waaraan iedereen gratis kan meestrij den om de prijzen. Ook 's avonds tijdens het oranjebal zijn er prijzen te verdienen. Koninginnedag - Het plaatse lijk feest- en activiteitencomi té in Ossenisse heeft op konin ginnedag een poppenkast voorstelling op touw gezet voor de jeugd. Plaats van han deling is het verenigingsge bouw en de voorstelling wordt gebracht door poppentheater Pinokkio. Behalve heel wat kinderen wordt ook burge meester Kessen verwacht. Aanvang 15 uur. Als het weer goed is kiest om 19 uur een he teluchtballon het luchtruim. Een half uurtje later begint een oranjebolling voor jong en oud, georganiseerd door de Dwarsliggers. Schieting - De schutterssocië- teit Groot-Hulst houdt woens dag 30 april een bejaarden- schieting in café De Kroon, aanvang 13.30 uur. Bingo - De rk Bejaardenbond houdt donderdag 1 mei een bingomiddag in het gemeen schapscentrum 't Heike, aan vang 13.30 uur. Hengelen - Zeehengelclub De Knorhanen houdt zondag 4 mei de derde clubwedstrijd in de Westerschelde. Er wordt gevist van 11.00 tot 14.00 uur tussen het oude gemaal en Zeedorp. Koninginnedag - De oranje feesten in Graauwe beginnen 's morgens om half tien met spelletjes en een fotozoektocht voor de schooljeugd, 's Mid dags vanaf een uur wordt een fietsenarelly gehouden voor iedereen, inschrijven vanaf half een in café Van Grol. Om 14.00 uur is er een puntenprijs- kaarting voor iedereen in het gemeenschapshuis, 's Avonds om half acht wordt door de fanfare Nooit Gedacht en drumband een rondgang ge houden door het dorp. Kaarting - In café De Schaapskooi werd een prijs- kaarting gehouden waaraan 30 kaarters deelnamen. Uit slag: 1. F. Piessens, 2. F. Wol- fert, 3. F. Dobbelaar, 4. K. Ivens, 5. R. Thieleman. ook op het Szydklowskiplein. Het middagprogramma biedt een optocht door de straten van Axel. Deelnemers kunnen zich tussen 13.15 en 14.00 uur op het plein opstellen. De op tocht wordt vergezeld door de drie Axelse muziekgezel schappen. 's Avonds geeft jeugdcircus Reinardi een op treden op de Markt. De Oran jefeesten worden afgesloten met een groot bal in De Halle. In Koewacht worden in ba- sischool De Eikelaar vanaf 8.30 uur de fietsen van de jeugd opgetuigd. De kleurrijke op tocht vertrekt om 9.30 uur en eindigt bij gemeenschapscen trum De Vlaschaard. Daar is aansluitend een kindervor- stelling. De jeugd van 10 tot en met 14 jaar kan na de middag meerijden in een oriëntatie- tocht. De jongere kinderen kunnen meedoen aan een puz zelzoektocht. Beide speurtoch ten beginnen om 14.00 uur bij de Vlasschaard. Als alterna tief kan er ook getennist wor den. Deelnemers moeten ech ter wel ouder dan 12 jaar zijn. In café De Oude molen be gint om 14.00 uur een zoge naamde kloefkesschieting. De oudere jeugd kan vanaf 19.30 uur in het gemeenschapscen trum terecht voor de disco. In Zuiddorpe doen de oudere schoolkinderen 's mor gens mee aan de wagenrennen in Axel. De jongste groepen vertrekken naar Koewacht voor de jeugdvoorstelling. Na de middag zijn er kin derspelen in de gymzaal. In de café's In den Herbergh en Het Gemeentehuis worden schie tingen gehouden, 's Avonds kan daar gekaart worden, aanvang 18.30 uur. Jong en oud kunnen vervolgens vanaf 19.00 uur meedoen aan de playbackwedstrij den. In Overslag tenslotte begin nen de activiteiten pas 's mid dags. Vanaf 14.00 uur kinder spelen, een paar uur later een fietsenrally. Om 20.00 uur is er een afsluitende optocht door de straten van het dorp. Van een onzer verslagevers HULST - Vijf solisten van het Hulster majorettenpeloton De Vossen uit Hulst hebben met succes meegedaan aan het so listen- en ensembleconcours voor majoretten in Huyber- gen. De vijf meisjes behaalden allemaal een eerste prijs, Na- tasja van Dorselaer (49% pnt) en Anoesjka Valent (4814) in de derde divisie, Yvonne Pe ters (49%), Natasja Hendriks (49) en Tamara Vermeulen (49) in de tweede divisie. In de ver schillende divisies deden in to taal 96 meisjes mee. Van onze correspondent AXEL - De eerste Zeeuws- Vlaamse Aeorclub te Axel heeft een oud-ledendag ge houden in het kader van het 20-jarig bestaan van de club. Om tien uur werden de oud leden, ongeveer veertig uit alle delen van Nederland, op koffie getracteerd. Voorzitter W. Bakker gaf een kort overzicht en daarna werd begonnen aan de vliegdag. Hoewel het weer niet opti maal was, werden de kisten uit de hangaars gesleept. Om dat het weer slechter werd, moest om kwart voor twaalf gestopt worden. Er werd een groepsfoto gemaakt voor het jubileumboek dat uitgegeven wordt op het vliegfeest van 28 en 29 juni. De dag werd toen verder doorgebracht met een koud buffet, een drankje en herinneringen ophalen. Van onze correspondent HULST - Bij een verkeerson geval op de T-kruising Zoute- straat-Rooseveltstraat te Hulst werd de bestuurster van een rijwiel S. B. uit Hulst gis termiddag licht gewond. Ze kwam op genoemde kruising in botsing met een personen auto bestuurd door J. F. uit Hulst. Daar het ongeval, waarbij de fietsster werd overreden door de wagen zich in eerste aanleg ernstig liet aanzien, werd ze overgebracht naar het Sint Luidinaziekenhuis in haar woonplaats. Daar wezen foto's uit dat alles wel meeviel en kon ze naar huis worden vervoerd. Het ongeval ont stond doordat beiden de bocht iets te ruim namen. Het rijwiel werd aanzienlijk, de perso nenauto nauwelijks bescha digd.

de Stem | 1986 | | pagina 13