ant :en [duif 4Zeeland staat voor CDA in Aardenburg steunt De Ridder Vijf gewonden bij verkeersongeval wereld aan uilige is doelwit ;urella ïaar uithoek, drukke baan [n rustig |t, eveneens, ^aam. Dat 't lar wat doe >eseft, dat "die- Hide situatie ^aam gevoel, komt u wel- volleybal, een len gezellig ten koken Schoolkantine? eenzaamheid |e een pakt een riendin. lurt en als u It nummer van de achterzijde le nummer tg wijst naar de )rmatie over de lts. PROTEST TEGEN KERNCENTRALE OORSTEL VOOR AANSCHAF VERBINDINGSAPPARATUUR I Tot nu toe was het zo dat de iden van de Oostburgse Irandwacht niet konden com- ■uniceren met deze reddings- Joten. I Wanneer die boten op zee laren en iemand van de red- lingsbrigade moest contact knemen of een aanwijzing leven, dan moest dat via radio [cheveningen of een andere mweg gebeuren. RAVAGE OP N252 BIJ SLUISKIL K( )RT ZEEUWS 'S-HEERENHOEK 'H Eindhoven licht voor Terneuzen Plaatselijk nieuws Hoofdplaat Sas van Gent IN AARDENBURG B en W tegen vernietigen besluit voor uitbreiding van camping ZMF in beroep Terneuzen Terneuzen ^IaANPAG 28 APRIL 1986 Van e irgse Mies wat u tussen duim ëen centimeter, moet I figuur en is een (■ode kunt u in aille, heupen, lemplaatsen, heel Lzen. pnl Wij maken u slanker u door onze totaal node wel twee confectie. |nner, maar uw aigen wens gepro- tvend op. Wij geven boo-20.00 u. 222356/222375 JLÖIffierrilSiM. VAN ZEELAND Iti HAlilNA ZttLAIMU Z Van een onzer verslaggevers Voldoende SteUTl VOOT Uberaal ijtDENBURG - De Aarden- CDA-fractie zal de rfbouderskandidatuur je Ridder steunen. Hiermee je liberaal verzekerd van jt van de elf stemmen. Be- jve de steun van de chris- ,-democraten en die van eigen fractie, krijgt hij k de steun van D66, PvdA en IstRammelaere. christen-democraten „echter niet van plan om de Indidatuur van J. Keijmel- iinbier (PvdA) te ondersteu- volgens R. van de Wijnc is de claim van de WD om pe een wethouder te leveren te recht, omdat de liberalen de grote winnaar van de verkie zingen zijn en ook de grootste fractie hebben. „Met de voor dracht van Keijmel zijn we het echter niet eens, omdat we vinden de een van de zittende wethouders terug moet ko men". Het CDA zal dan ook Van de Wijnckel naar voren schuiven als tweede wethou der. De Ridder is blij met de steun van het CDA. Hij be treurt echter dat de christen democraten geen stem op Keijmel zullen uitbrengen. „De afwijzing van de PvdA- kandidaat door hen haalt ech ter niets uit omdat Keijmel ze ker de steun van zes van de elf raadsleden heeft". Volgens de liberaal moet het besluit van het CDA om hem te steunen een beetje gezien worden als een verzoeningsgebaar. „Hier mee geven ze te kennen dat ze toch willen samenwerken en daar ben ik blij mee", aldus De Ridder. De liberalen hebben beslo ten om J. Dees tot fractieleider te benoemen. Dees maakt zijn debuut in de Aardenburgse raad. Hij heeft echter bestuur lijke ervaring; hij is lange tijd bestuurslid van de West- reeuws-Vlaamse afdeling van dé VVD geweest. tile en sdtoonrwidjjtudlo Iraal 29 BREDA I'm donderdag I0 00 ?0 00uur vnidag fOOO tCOOuur f reklameboodschap |nen op de klep! \itmgen 1 De Stem Stichting Ideële Reclame. lollege Oostburg elpt strandwacht Van een onzer verslaggevers loSTBURG - Het jollege van b en w |an Oostburg wil, (oor het begin van het jomerseizoen, voor lerbindingsappara- luur voor de strand- Lacht zorgen. De portofoons van de Brandwacht moeten [rorden omgebouwd, zo- at ze op één kanaal kun- uitzenden. Tevens [rijgen de Javazee en de Tuimelaar ieder een lieuwe mobilofoon en er |omt een centrale basis- iSt. I Dat dit een onhoudbare si- juatie is, bleek vorig jaar toen r een grote oefening voor de [ostburgse kust werd gehou- len. Plotseling stak er toen «en storm op met het gevolg lat er een paar surfers, die Jan de oefening deelnamen, in stige moeilijkheden kwa ken. Het zou beslist niet zo ver jekomen zijn, als de strand den toen goede verbin- lingsapparatuur hadden ge- lad. IHet aanpassen van de por- Ifoons en de aanschaf van de lobilofoons gaat de gemeente len kleine 10.000 gulden kos- len. Het college vraagt de padscommissie financiën ak- aord te gaan met het uitge- hn van dat bedrag. [Het college wil ook tien fcille geven aan het comité (isserijdagen Breskens. Op 9 10 augustus vinden in de Isserplaats de jaarlijks visse rijfeesten plaats. Het is het co- pitê niet gelukt om de begro- ing sluitend te maken, er is |en tekort van 10.000 gulden, ide gemeentelijke begroting gerekend op een subsidie fan zes mille, maar het college lil de extra 4.000 gulden uit de [gemene subsidiepot halen. I Ook willen B en W ruim [Üfduizend gulden aan de stburgse EV A-werkgroep [even. Deze werkgroep houdt [en cursus 'Vrouw en gezond heid'. een 'gesprekgroep ge- Pteiden vrouwen' en een fOS-cursus. De commissie komt donder- 1 mei, bijeen in het ge meentehuis. De bijeenkomst tëint om 15.30 uur. Van onze correspondent SLUISKIL - Bij een verkeersongeval op de N252 nabij Sluiskil zijn zaterdag vijf personen gewond geraakt. Drie van hep moes ten per ambulance worden overgebracht naar het Julianazie- kenhuis in Terneuzen. De door het ongeval ontstane ravage, waarbij vier personenauto's waren betrokken, was aanzienlijk. Brokstukken van een paar personenauto's lagen over een lengte van tientallen meters over het wegdek verspreid. De brandweer van Sluiskil werd te hulp geroepen om de weg weer beschikbaar te krijgen voor het verkeer. Het verkeer werd door de gemeen tepolitie van Terneuzen ongeveer een uur lang omgeleid. Werkbezoek. Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Borsele zal in het kader van de twee maandelijkse werkbezoeken aan de kernen op dinsdag 27 mei een bezoek brengen aan 's-Heerenhoek. Vanaf 19.30 uur kan in de Jeugdhoeve met het college van gedachten worden gewis seld over zaken die het dorp aamgaan. Er is gelegenheid van te voren schriftelijk vra gen in te dienen. Deze worden graag vóór 7 mei ontvangen op de secretarie. Van een onzer verslaggevers ÏRNEUZEN - De Kamer P» Koophandel te Terneuzen [oudt dinsdag 13 mei een °°rlichtingsavond voor het i-euws-Vlaamse bedrijfsle- pi. Het motto van de bijeen- E"jist is: 'Hoe realiseert de Jhne en middelgrote onder- r®ing zijn nieuwe ideeën?'. Pe"sen van de Technische R°Seschool Eindhoven zullen ™c vraag beantwoorden. [De bijeenkomst vindt plaats P nieuwe onderkomen P" de Kamer, Schuttershof- P681, en begint om 19.30 uur. Briefjes van 80 Miljoen verdwijnen in de bodemloze 'put' Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - 'Zeeland staat voor schut. 80 Miljoen in een bodemloze put'. Die boodschap, aangebracht op het hek werk van het PZEM-hoofdkantoor in Middelburg, schreeuwde de toevallige passanten zaterdagochtend een tijdlang tegemoet. Een tiental actievoerders van 'Stop Borssele' en het 'Zeeuws Platform tegen Kernenergie' vestigden daarmee de aandacht op de 80 miljoen gulden die de PZEM al heeft gereserveerd om de eventuele bouw van nieuwe kerncen trales voor te bereiden. Volgens de ac tievoerders gaat het om weggegooid geld. Ze gaan er van uit dat de voorge nomen bouw van nieuwe kerncentrales na de Tweede Kamer-verkiezingen zal worden afgeblazen. Wapperend met zelfgedrukte 'bank biljetten' van 80 miljoen en voorzien van een bodemloze ton verzamelden ze zich omstreeks 10.00 uur voor het PZEM-gebouw. Een tientallen meters lange leus, neergekwast op stroken be hangpapier, zorgde voor verdere tekst en uitleg. Met vereende krachten werd de tekst op het PZEM-hekwerk vastge plakt. „Allemaal flauwekul", mopperde een voorbij fietsende dame op leeftijd, ,,'t Helpt tocht niet", reageerde even later een oud baasje, dat de actievoerders wat meer sympathie toedroeg. Het waren de enige verbale reacties die het groepje mocht ontvangen. De portier bij de slagboom voor de PZEM-inrlt hield zich ogenschijnlijk van de domme, al bleek na enig wach ten dat hij toch de politie had gealar meerd. Twee surveillerende agenten kwamen poolshoogte nemen. „Hoe lang gaat dit duren?", wilden ze van actie- - FOTO WILLEM MIERAS voerder H. Bannink, vice-voorzitter van de Zeeuwse Milieu Federatie, weten. „Dat weten we nog niet, maar 't zal te gen een uur of twaalf wel afgelopen zijn. Ik geloof niet dat u er bang voor hoeft te zijn dat de zaak zal escaleren", stelde hij de sterke arm op nonchalante toon gerust. „Nou, veel succes dan maar", voegde het geüniformeerde tweetal het groepje demonstranten la chend toe en het duo verdween weer. De korte conversatie betekende met een ook het einde van het actie-ritueel. De krant zou de gevisualiseerde bood schap wel verder brengen. Helemaal ze ker over de goede afloop van de Kamer verkiezingen bleken de actievoerders overigens toch niet. Voor de zekerheid kreeg de verslaggever nog een persbe richtje in de hand gedrukt. Het eindigde met de oproep: 'Stem tegen kernenergie. Kies voor het milieu'. Even later res teerde van de actie nog slechts de leus op het PZEM-hekwerk. Het ongeval gebeurde om streeks 15.40 uur, toen be stuurder J. W. uit Terneuzen een voor hem rijdende perso nenauto, bestuurd door M. van K. uit Sluiskil, ging inhalen. Uit de tegenovergestelde rich ting naderde op dat moment een personenauto, bestuurd door F. de S. uit Sluiskil. Deze ging krachtig afremmen, raakte daardoor in een slip, verloor de machtover het stuur, kwam in botsing met een personenauto bestuurd door D. O. uit Sluiskil, en sloeg daarna verschillende keren over de kop. Direct na. het ongeval, dat ich in eerste instantie zeer ernstig liet aanzien, kwamen de hulpverlening op gang. J. W. (hoofdwonden), D. O. (on derbeen-fractuur) en F. de S. (hoofdwond) werden overge bracht naar het Terneuzense ziekenhuis. Twee andere inzit tenden, mejuffrouw A. D. uit Terneuzen in het voertuig van De S., en J. R. uit Sluiskil, die bij O. als passagier meereed, konden na behandeling van verwondingen en kneuzingen naar huis. De voertuigen van J.W., D.O. en F. de S. werden geheel vernield, terwijl het voertuig van M. van K. licht werd beschadigd. Muziek - De Hoofdplaatse muziekvereniging 'Oefening baart Kunst' begint in septem ber, samen met de muziek school uit Oostburg, weer met een opleiding noten-lezen en instrumentenleer. De lessen vinden elke dinsdagavond plaats in café 'De Vriend schap' en worden gegeven door de muziekleraar Sass- azijn uit Brugge. Alle jongens en meisjes van acht jaar en ouder zijn wel kom, maar ook volwassenen mogen komen, 'want mucise- ren is een hobby die je geheel je leven kan blijven beoefe nen', schrijft de vereniging. Tentoonstelling - De tentoon stelling over de bevrijding en de oorlog in en om Hoofdplaat is uitgesteld. Deze èxpositie zou eerst in mei worden ge houden in het Hoofdplaatse dorpshuis, maar er is nog niet genoeg materiaal verzameld. De tentoonstelling is uitge steld tot 1 november. Rond die datum is West-Zeeuwsch- Vlaanderen, 42 jaar geleden, bevrijd. Koninginnedag - Het evene menten-comité heeft getracht een zo leuk mogelijk pro gramma voor kinderen van de kleuter- en de lagere school samen te stellen. Zo staat er voor een aantal kinderen een duivenvlucht op het program ma. Een heuse wedstrijd waaraan zij met de medewer king van de plaatselijke dui- venliefhebbers deel kunnen nemen. Om 9.30 uur wordt de vlag op het dorpsplein gehe sen, terwijl de muziekvereni ging 'Oefening Baart Kunst' het Wilhelmus zal spelen. Daarna zijn er op het sport veld of in het Dorpshuis, af hankelijk van de weersom standigheden, spelletjes voor de jeugd. Om 11.30 uur krijgen de kinderen in het dorpshuis wafels met limonade, zodat men niet naar huis hoeft om te eten. In de middagpauze wor den er tekenfilms vertoond en om 13.30 uur is er een rommel en doemarkt, waar vereni gingen en andere belangstel lenden met een kraampje staan. Die markt is om 15.30 uur afgelopen en dan wordt er een voetbalwedstrijd op het sportpark gespeeld tussen de veteranen en VZV. Om 19.00 uur begint een lampion-op- tocht, met medewerking van OBK en van 20.00 tot 24.00 uur is er een koninginnebal in het Dorpshuis. Herdenking - De bewoners van Hoofdplaat wordt ver zocht om op 4 mei, de nationale herdenkingsdag, de vlag vanaf 18.00 uur halfstok te hangen. Tevens verzoekt men, middels een schrijven, vanaf 18.00 tot 21.00 uur geen andere muziek dan die van Nederlandse ra dioprogramma's te beluiste ren. Van 20.00 uur uur tot twee minuten erna is er een alge mene stilte. De herdenkings- piechtigheden bij het Dorps huis worden vanaf 19.55 uur gehouden. Creatieve morgen - Op 5 mei begint om 9.30 uur een crea tieve morgen in het Dorpshuis, met tussendoor een tractatie. Vanaf 13.00 uur kan er inge schreven worden in het Wa pen van Zeeland voor de fiets tocht. Deelname is gratis en de start en aankomst zijn bij het inschrijflokaal. Karabijnclub - De karabijn club Sas van Gent hield de maandelijkse uitwisselings- karabijnschieting in zaal Pla netarium. Er namen 32 schut ters deel. Uitslag: Hoge vogel: A. van den Bergen; linkervo gel: A. Ingels; rechtervogelF. Kox. De volgende schieting is zondag 11 mei. Hartstichting - De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Sas van Gent 2991,15 opgebracht. Dat was ruim 500,- meer dan vorig jaar. De Sasse Vrienden van de Hart stichting houden woensdag 28 mei overigens weer een herha lingsavond voor mensen die eerder aan een cursus reani matie deelnamen. Ex-reani- matie-cursisten kunnen dan tussen 19.00 en 21.00 uur te recht in het- buurtcentrum Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar denburgse college van b en w is fel tegen het vernietigen van het besluit om camping De El- derschans uitbreiding toe te staan. Vorige week keurde de raad dat besluit goed, maar H. van Rie (D66) wil dat de nieuwe raad morgen de beslis sing terugdraait. Hij heeft hiertoe een voorstel ingediend. Het voorstel wordt morgen behandeld tijdens de installa tie van de nieuwe raad, maar het college stelt voor om het voorstel van Van Rie door te schuiven naar een volgende bijeenkomst om zo de installa tie-bijeenkomst rustig te laten verlopfen. Nu de machtsver houdingen in de Aarden burgse raad flink zijn veran derd had het voorstel van Van Rie flinke kans van slagen. De democraat kan zich echter vinden in het plan van het col lege om het besluit door te schuiven naar een volgense bijeenkomst. Volgens B en W heeft de raad, vorige week, een legaal en rechtsgeldig besluit geno men. „Met het ongedaan ma ken hiervan zal de camping houder rechtstreeks in zijn be langen worden geschaad", schrijft het college. Bovendien is het dagelijks bestuur van Aardenburg van mening dat het vernietigen ten zeerste in strijd is met het beginsel van rechtszekerheid. Wanneer de raad het besluit zou vernieti gen kan de campinghouder naar de rechter stappen en dan is het volgens het college niet onwaarschijnlijk dat de rechter Aardenburg zal ver oordelen wegens onbehoorlijk bestuur. B en W wijzen er bovendien op dat Van Rie reeds eerder heeft voorgesteld om de pony weide te gebruiken als gezins camping. „Nu een particulier dat voorstel wil uitvoeren moeten we die gelegenheid met beide handen aangrijpen', schrijft het college. ELLEMEET- Bij een ver keersongeval op de Stoofweg te Ellemeet op Schouwen-Dui- veland zijn zondagmorgen omstreeks 02.00 uur vier men sen gewond geraakt. De 37-ja- rige D. B. uit Serooskerke (W) moest met hersenletsel wor den overgebracht naar het Dij kzigt-ziekenhuis te Rotter dam. Drie andere bestuurders, R. B. uit Rijswijk, N. van K. uit Kerkwerve en L. K. uit Zierikzee, werden opgenomen in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De laatse drie, die kort daarvoor betrokken wa ren geweest bij een kop- staart-botsing, die niet van ernstige aard was, stonden het onderling te regelen. Op dat moment knalde D. B. met zijn personenauto de op de weg staande voertuigen in. Alle vier de auto's werden zwaar beschadigd. HULST - Op de kruising Ti- voliweg-Lyceumstraat ver leende gistermiddag de be stuurder van een personenau to, A. de K. uit Huist, geen voorrang aan de motorrijder E. D. uit Zuiddorpe. Bij de bot sing kwam de motorrijder ten val. De narigheid bleef be perkt tot schade aan de auto en de motor. VLISSINGEN - De gemeente politie van Vlissingen heeft een tasjesrover in de kraag ge grepen, die de laatste tijd nogal actief was in de Schel- destad. Met de aanhouding van de 19-jarige Vlissinger N. IJ. zijn zes berovingen op gelost. Het waren veelal oudere dames die het mikpunt waren. Verder bekende IJ. diefstal van twee fietsen en van geld uit een telefooncel in een zie kenhuis, alsmede een poging tot inbraak in een woning. Dit laatste gebeurde met een me deplichtige, de 25-jarige M. B. uit Vlissingen, die verder ook van heling van de gestolen waar wordt verdacht. Beiden zijn na het opmaken van proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. TERNEUZEN - De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) is het niet eens met het besluit van het ministerie van verkeer en waterstaat om toe te staan dat baggerspecie uit de Sloehaven in de Westerschelde wordt ge stort. Tegen dit besluit heeft de ZMF beroep aangetekend. Sint Albert. Deze avond staat onder leiding van reanimatie- instructrice mevrouw Lekens. Zeehengelen - De zeehengel- vereniging CPC houdt op 10 mei haar jaarlijkse zeehengel- wedstrijd voor alle werkne mers en hun huisgenoten. Ook de werknemers en huisgeno ten van de firma's die werk zaam zijn bij CPC zijn wel kom. Er wordt gevist vanaf 15.30 tot 18.30 uur aan het dijk vak tussen het gemaal van Campen en de bocht voor het witte huis. Als aas gebruikt men uitsluitend zeepieren en er wordt gevist om varkens vlees. De prijsuitreiking is omstreeks 20.30 uur in café Oud Raedhuis te Westdorpe. Binnenstad - Het wijkcomité Binnenstad Terneuzen is op 30 april Koninginnedag en op 5 mei actief voor kinderen. Op 30 april is er in het gebouw van de Centrale Stichting van 14 tot 17 uur een doorlopende filmvoorstelling, op 5 mei houdt het comité om 14 uur kinderspelen en om 18 uur een play-backshow, in hetzelfde gebouw. Hartstichting - De in Terneu zen gehouden collecte ten bate van de Nederlandse Hart stichting heeft een bedrag van 13.539,20 opgeleverd. In totaal waren 107 collectanten daar voor actief. De opbrengst van de collecte lag dit jaar onge veer 2000,- hoger dan in 1985. Project - Op de basisschool St.-Joseph wordt een project fotowerk gehouden in het ka der van de kunstzinnige vor ming. De leerlingen zijn ver deeld in een aantal groepen. Drie van deze groepen zijn er met fotocamera's op uit ge gaan en hebben foto's gemaakt rond bepaalde thema's, zoals beroepen, mooie plekjes, ge bouwen en water in Westdor pe. Na het nemen van de foto's is de kinderen op school ge toond hoe die afgedrukt wor den. Om het werk af te ronden zijn de leerlingen met de afge drukte exemplaren aan de slag gegaan om werkstukken te vervaardigen. Tot eind van het schooljaar zijn de werk stukken op de St.-Joseph- school in de Wilhelminastraat te Westdorpe te zien. Hartstichting De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Westdorpe 1463,45 opgebracht. Bingo/dansavond - De zaal voetbalvereniging VV Polder ken houdt vrijdag 9 mei een bingo/dansavond in de zaal van Het Oude Raedhuys. De muziek wordt verzorgd door The Midnights. Er zijn mooie prijzen te winnen en de toe gang is voor iedereen gratis. Aanvang 19.30 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 7