verdienstelijke prestaties in de klassiekers Morres-jeugd op tweede en derde plaats bex STEM De Stem-beker voor Jong Morres-teams Jubileumwedstrijden AV'56 Bekerduel Sluiskil Opening van triathlon- seizoen in Terneuzen ZILVEREN SCHOEN ZATERDAG 26 APRIL 1986 PAGINA SPORT 2 Belangrijke wedstrijd De Bruinvis Van der Meulen ,'oed op dreef Piet de Koeyer trainer Groede TWrick van passel reed d een amateurkoers in Ro- eux-Rimere naar een derde Paats. Dit in een internatio nal gezelschap Van 210 deel- emers en over een afstand jan 167 kilometer. W in België nog Wielerjeugd in het nieuw GOEDE VERENIGING BESTAAT 30 JAAR KNWU-bestuur dreigt met opstappen SNELSCHAKEN CLUBTEAMS topscorerscompetitie amateurvoetbal ZILVEREN SCHOEN ZEELAND Jfiv I' lEËStë Jpw* i T14 Van onze sportmedewerker HULST-Zowel bij de heren als bij de dames is in het Hulsterse Mdrijfsvolleybal De Stem-beker naar Jong Morres gegaan. Het damesteam klopte in de finale het eigen derde team en de heren dieven de baas over Wemolin. Dat bij de dames de beker naar het team van Jong Mor res zou gaan, was duidelijk, immers, het derde team be staat uit speelsters die nog wat jonger waren dan hun clubge- notes aan de andere kant van (et net en dus nog iets minder ervaren. Daarbij had Jong Morres 1 enkele geroutineerde speelsters zoals Ria Everaert Arno Ferket in de gelede ren. Een duo dat de jongeren helpt op weg naar het grotere merk. Want dat dit tweetal en kele talenten onder de hoede heeft, staat vast. Van Jolein Everaert, dochter van de Hul sterse volleybalnestor Jo Eve raert, Dorothy Wolfs, de links handige Annemarie Langen- dijk en Judith van der Veeken kan in de toekomst nog veel verwacht worden. Zodoende was het eigenlijk heel normaal dat deze forma tie het jongere clubteam in kon pakken. Ondanks dat het derde met een 5-0-voorsprong aan elke set begon. Een maat regel die door het BeVoBo-be- stuur was ingesteld om ook teams die in de lagere klassen spelen een kans te geven ver der in de bekercompetitie te komen dan alleen tot de voor ronde. Eveneens een maatre gel die het sterker geachte team noopt tot goed spelen. Dat dit nodig was, werd in de finale tussen de Jong Morres- teams bewezen. In de eerste set liep het eerste uit naar 14-8 om vervolgens het derde, be staande uit de dames Monique Kerckhaert, Saskia en Femke de Theye, Diana Prenen, Tanja Lauwerijs, Veronique van Osselaer en Karin Kerck haert, terug te zien komen tot 12-14. Verder kwam het echter niet, omdat Jong Morres 1 nog net op tijd de 15 punten haal de. Doorstomen In de tweede set liep het derde uit naar 10-5. Vervol gens werd het 10-10, 11-11, en 11-14 in het voordeel van Jong Morres 3. Met het zicht op de derde set kwam Jong Morres 1 sterk terug. Het slaagde er in 14-14 op het scorebord te krij gen om vervolgens door te sto men naar 15-14. Via een smash die via het Jong Morres 3-blok uitging deelde uiteindelijk aanvoerster Annemarie Lan- gendijk de laatste klap uit. Zij mocht daarna De Stern-bokaal uit handen van Rlnus Ver- berkmoes in ontvangst nemen. Bij de heren ging de strijd om de beker tussen de equipes van Wemolin en Jong Morres 1. Een gevecht waarin Jong Morres 1 slagvaardiger voor de dag kwam. Het speelde van meet af aan geconcentreerder en feller dan Wemolin en liep zodoende in de eerste set weg tot een 7-4-voorsprong. Onder impuls van Wemolin-aan- voerder Eric Burm knokten de Heikantenaren zich terug tot 8-11 en 11-12 via lange rally's met prima aanvallen en dito stops. Al met al dus een ener verend duel, waarin de laatste en beslissende klappen uitvie len in het voordeel van het team van Anton Pollet. Met 15-12 won Jong Morres de eer ste confrontatie en dat hield in dat het nog een setzege nodig had om De Stem-beker te be machtigen. Met deze wetenschap in de 'tas' trok het stevig van leer. Het nam een voorsprong van 5-3, bouwde deze uit tot 7-3, waarna Wemolin via een time-out het ritme trachtte te breken. Succes had het hier niet mee. Het werd zelfs 10-3, waarna nogmaals een tijde lijke onderbreking aan arbiter Jo Hageman werd aange vraagd. Deze tussenstop had eveneens geen effect. Jong Morres 1, spelend met Peter Burm, Peter Thuy, Eric en Marcel de Bruin, Rudie Schil- lemans, Anton Pollet en Elly de Theye was toen ontketend en niet meer te stuiten. Wemo lin daarentegen wilde nog wel, maar voelde zich teveel een prooi worden. Met 15-3 verloor het de tweede set waardoor Jong Morres 1 zich winnaar mocht noemen. Het geklopte team van Wemolin kwam uit met de spelers Eric en Fred Burm, Danny Heute, Edwin van Duyse, Eric Mangnus, Pa trick van Goethem en Jean Deruyck. Goed voorseizoen Robin van Hecke Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - De zwem- van De Bruinvis uit Sas van Gent staat zondag in Vlis- slngen voor het belangrijkste treffen van het zwemseizoen 1985-1986. In de beslissende wedstrijd voor de landelijke d-zwemcompetitie komen de Sassenaren uit tegen de C- Uassers Daphnia uit Hoeven en De Stormvogel uit Vlissin- |en. Voor Daphnia staat er niet veel meer op het spel, maar voor De Stormvogel is promo tie naar de B-afdeling goed mogelijk. De Bruinvis staat in de D-afdeling op de tweede plaats en het moet al gek gaan als de promotie niet wordt ge haald. Voorwaarde is echter wel dat trainer Egbert Aude- naert kan beschikken over zijn volledige ploeg. De wed strijd begint om 14.30 uur. Van onze atletiekmedewerker lïKNEUZEN Marco van der Meulen was de snelste op de door de Teraeuzense atletiek vereniging Scheldesport ge houden Coorpertest. De IJzen- dijkenaar legde in twaalf mi nuten 3625 meter af. Terneuzenaar Christian van de Wege eindigde 50 meter na Be Wielingen-atleet op de tweede plaats. De belangstel ling was met ruim negentig deelnemers goed te noemen. Uitslag: 1. Marco van der Meulen, "amdijke 3625 meter; 2. Christian van de Wege, Terneuzen 3575; 3. Jure Groosman, Hoek 3560; 4. Pascal Graeve, Sas van Gent 3550; 5. Pe ur Provoost, Cadzand 3525; 6. Henk van Tatenhove, Terneuzen en Piet «egers Sluiskil, 3500; a Jan Bare- Jan. en Wim Bakker, Terneuzen 10. Harold Platjouw, Lams- "aarde 3400 meter. Van onze sportmedewerker GHOEDE - Piet de Koeyer [julnt volgend seizoen afde- ng 'tweedeklasser Groede. Onlangs tekende hij een één- "fig contract bij de blauw- witten van voorzitter Lou Traas. De Koeyer, op dit moment n°g actief bij Biervliet, volgt interim-trainer Jaap Seen op, die de leemte, ontstaan na het tappen van Ronnie Bou- c*iaut, opvulde. hv°r' kwam eveneens in ac- R°theux-Rimere. In een a-a Y®n ?5 deelnemers ein- Door Peter Snelders SAS VAN GENT - In feite bewoog hij zich de voorgaande twee seizoenen in de anonimiteit. Vaak in de prijzen, maar zelden, vooral in belang rijke wedstrijden, op de voorgrond. Sinds dit seizoen is daar verandering in gekomen. Ineens manifesteerde de 18- jarige Robin van Hecke uit Sas van Gent zich bij de junio ren. Niet direct goed voor hoofdprijzen, 'maar wel tot meer dan verdienstelijke pres taties in staat en dat in de zware voorjaarsklassiekers. Een hele ommekeer. Een greep uit dit voor hem zo succesvolle voorseizoen: 14e in de moordende klassieker Luik-Bastenaken-Luik, 15e in de klassieker te Oreye, 19e te Diegem, 35e in de Dorpenom loop, 39e in de Hel van Mergel land en 6e in de Zeeuwse titel strijd. Een opvallend lijstje, zeker als men weet dat in de klassiekers altijd zo'n hon derd, soms iets minder, maar meestal meer, renners van start gaan. Vanwaar ineens die in het oog springende resultaten? Robin van Hecke: „Ja, waarom het nu beter gaat weet ik eigenlijk niet. Het draait gewoon lekker. Het kost me allemaal minder moeite om beter te presteren dan voorgaande seizoenen." „Het heeft te maken met het groei proces," laat zijn vader Rig- nald weten. „Op die leeftijd wil daar nog wel eens energie door verloren gaan. Nu hij vrijwel uitgegroeid is, zijn de kracht en energie toegeno men." „En dan het vertrou wen," reageert Robin. „Vorig seizoen kon ik geen gat van vijftig, honderd meter dich trijden. Als je dat een paar keer probeert en het lukt niet, dan gaat de lust voorbij om het bij een volgende gelegen heid opnieuw te poberen. Nu heb ik daar minder moeite mee. Zelfvertrouwen dus." Opvallend Opvallend is wel dat hij zich SLUISKIL - De wedstrijd tus sen Sluiskil en Steenbergen, een duel voor de vierde ronde van de strijd om de KNVB-be- ker van het district Zuid 1, zal woensdag 30 april, koningin nedag, worden gespeeld. De wedstrijd stond aanvan kelijk gepland voor zondag 27 april. Het duel wordt afge werkt op het terrein van de voetbalvereniging Terneu- zense Boys en begint om 17.00 uur. Sluiskil moet uitwijken naar het Terneuzense Boys terrein, omdat het eigen ter rein wordt gerenoveerd. HOEK - De jeugd van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen wordt dit jaar in het nieuw gestoken. Dinsdag 29 april wordt het nieuwe te nue getoond. Dat gebeurt ten huize van sponsor bloemisterij Hollebek te Axel, waar men zich om 10 30 uur nresenteerf in de klassiekers, onder de be zielende leiding van Willem Verplanke, manifesteert. De zwaarste wedstrijden van de wielersport. „Die wedstrijden spreken me meer aan," ver volgt hij.Je bent meer gemo tiveerd en die lange afstanden dat ligt men echt wel. Ver, zwaar en liefst een geacciden teerd terrein, dat mag ik wel. Criteria, daar ben ik niet zo dol op. Steeds aanzetten in dat rondje is eigenlijk niets voor mij. Ik kom duidelijk snelheid en explosiviteit tekort. Ik ben dus geen spurter en dat heeft me al verschillende keren een goede uitslag gekost." Robin van Hecke is aan zijn derde seizoen bezig. Aange trokken door het trimmerspe loton, waar zijn vader destijds deel van uitmaakte, besloot hij twee jaar terug een licentie aan te vragen. Zonder enige basis, behalve een partijtje ta feltennis en voetbal in zijn ba gage, stortte hij zich in het wielermetier. Met zo'n geringe ondergrond niet verwonder lijk dat hij geen potten brak in dat eerste seizoen. Ook vorig seizoen blonk hij nog niet uit. Nu lijkt hij echter de eerste stappen tot een definitieve doorbraak te hebben gezet. En dat gezien het feit dat hij slechts vier keer per week, in clusief de wedstrijd, in actie komt. Niet veel, eerder aan de karige kant. Er lijkt dan ook nog veel meer in te zitten voor hem. Het gegeven dat hij in de lange wedstrijden (klassie kers) beter tot zijn recht komt, doet vermoeden dat de proces techniek-leerling bij de ama teurs ook goed voor de dag moet kunnen komen. Als dat ter sprake wordt ge bracht, reageert hij enigszins schuchter: „Ik hoop het, maar dat is een kwestie van af wachten. Ik streef er wel naar om een degelijke amateur te worden. Verder kijk ik niet. Eerst mijn juniorenperiode zo goed mogelijk zien te voltooi en, dan mogelijk de amateurs en daarna zien we het wel weer." Robin van Hecke: „Ik heb meer zelfvertrouwen gekregen. En dan komen de resultaten vanzelf.- foto de stem/cor j de boer. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Goese atletiekver eniging AV'56 herdenkt dit jaar bet feit dat het dertig jaar geleden - 17 februari 1956 - het levenslicht zag. Hoogtepunt in het kader van dit jubileum wordt dit jaar ongetwijfeld het Nederlands kampioen schap op de weg over 25 kilo meter voor heren en de 15 ki lometer voor de dames en jon gens A. Dat gebeurt op zater dag 19 juli. Zaterdag 26 april staan, eveneens in het kader van het feestjaar, de jubileumwed strijden op het programma op het sportpark 't Schenge. Alle Zeeuwse verenigingen en het Belgische Duffel waren uitge nodigd om aan deze interclub- wedstrijden deel te nemen. Duffel, waarmee de Goese vereniging nog altijd nauwe banden heeft, is die dag ver hinderd, terwijl ook AV Flak- kee wegens het geringe leden tal niet van de partij kan zijn. De ploegen die wel aan zullen treden, zes in totaal, bestaan uit het organiserende AV'56, Delta Sport, Dynamo, Schel desport en de combinaties RKHAV/Wielingen en Mara thon/Zeeland Sport. In de morgenuren komen de pupillen C tot en met de C-ju- nioren aan de bak, waarbij de pupillen een driekamp afwer ken en de overige categorieën een aantal aparte nummers. Hun wedstrijden lopen van 10.00 tot 13.00 uur. Om 14.00 uur is het de beurt aan de AB- junioren en senioren/vetera nen. Van iedere ploeg tellen de twee beste resultaten mee voor de puntentelling met de speciaal vervaardigde 'Jubi leum-bokaal' als inzet. Na de wedstrijden wordt het toneel verplaatst naar het Lunchcafé Goes waar van 17.00 tot 19.00 uur een receptie wordt gehouden. Om half ne gen wordt de dag besloten met een feestavond, eveneens in het Lunchcafé op de Goese markt waarvan men de slui tingstijd nog niet kon medede len. TERNEUZEN - Omdat de Zeeuwse districtsselectie voor junioren verstek heeft laten gaan in de Omloop van de Lage Landen in Zaandam op 23 maart en in de Omloop van Noordwest Overijssel op 5 april, is genoemde formatie door de KNWU uitgesloten voor deelname aan alle ver dere wedstrijden die nog op het programma staan. Deze maatregel is bij het districts- bestuur zacht gezegd in het verkeerde keelgat geschoten. Districtsvoorzitter Walter van Acker uit Koewacht: „Ab soluut geen stijl. We hebben geprotesteerd bij de KNWU, maar dat hielp geen zier. We hebben nu de KNWU uitgeno digd nog eens naar Zeeland te komen om over deze zaak te praten. Krijgen we geen ge lijk, dan stapt het complete districtsbestuur op. Voor ons is de maat vol." Van Acker is hoogst veront waardigd en hij niet alleen. Van Acker: „Het zou voor ons een veel te kostbare zaak wor den als we aan alle klassiekers deel zouden nemen. Voor deel name aan een wedstrijd in het noorden van het land bijvoor beeld zijn we aan reiskosten en logies een bedrag kwijt van duizend gulden. Dat kunnen we niet ophoesten. Tijdens de KNWU-vergadering die op 21 november in Utrecht werd ge houden is een motie aangeno men van het district Limburg, dat elk district zelf mocht be palen aan welke wedstrijden men zou deelnemen. We heb ben het gewoon te fatsoenlijk gespeeld. We hebben de KNWU netjes bericht ge stuurd aan een zestal wed strijden te zullen deelnemen. En dan krijg je ineens afwij zend bericht. Terwijl er an dere districten zijn, die niets aangemeld hebben, gewoon een aantal wedstrijden mee rijden en er straks mee stop pen. We worden gestraft om dat we het netjes gespeeld hebben. En daar passen we voor." Adrie de Winter en dis trictssecretaris Bert van Gils hadden de zaken keurig voor elkaar. De districtsselectie was geformeerd. Zo zou op za terdag 26 april worden deelge nomen aan de Omloop van de Veluwe. Daarvoor waren uit genodigd de Middelkampers Wilfred Geijs en Leo Goeree; Robert de Jonge, Eddy Crom- heecke en Robin van Hecke van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en Jacco Schroevers, Michéle So- mers en Eric Oostdijk van de wielervereniging Zeeland. Walter van Acker: „De KNWU krijgt van ons nog één kans de zaak terug te draaien. Dan moet men naar Zeeland komen om met ons te praten. Gebeurt dan niet, dan stapt het complete districtsbestuur op. Zo liggen de zaken nu en niet anders." Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - In Terneuzen wordt zaterdag 26 april het Zeeuws-Vlaamse triathlonseizoen geopendmet een achtste en een kwart triathlon. Vrijwel allen bekende Zeeuwse triatleten zijn van de partij met op de kwart Jan van de Linde, Mario Wil lem», Patrick Rotthier, Kees Nooyens, Sjaak Sinke, Hans Corne lls, Hans in den Bosch (Alkmaar) em mede-organisator Camiel de Rooy. Op de achtste is Adrie Geraerds uit Zierikzee present terwijl ook hier de enige dame, Ingrid van Assche uit Hoek, is inge schreven. In totaal zijn er per categorie twintig deelnemers in geschreven terwijl het maximum door de organisatie op dertig is gesteld. Om 11.00 uur is het afhalen van de caps in de MTS aan de Zeldenrustlaan. De kwart triathlon start om 12.00 uur met het zwemmen in De Honte. Een half uur later wordt de achtste triathlon weggeschoten. Vervolgens gaat het per fiets naar Othene waar ook het laatste onderdeel, lopen, wordt afgewerkt. Het betreft een recreatief gebeuren, maar wel wordt er een klassement opgemaakt. Van onze volleybalmedewerker SCHIEDAM - Het meisjesteam van Morres uit Hulst behaalde in het nationaal mini-toernooi, dat in Schiedam gehouden werd, een tweede plaats in de poule. De jongens werden derde in de eindrangschikking. Voor de jeugdige Hulstenaren weer een goed resultaat. De meisje begonnen tegen Flevoll, de latere poulewin naar. Deze wedstrijd werd na een spannende strijd verloren met 15-11 en 15-9. Ook tegen Victoria leek het in het begin fout te gaan. De eerste set werd verloren, maar de tweede set werd binnenge haald met 15-8. De Hulsterse ploeg begon hierdoor steeds beter te spelen. Daar werd Horn het slachtoffer van (15-8 en 15-6) en om het succes com pleet te maken liep Morres ook over TROM-Olympus uit Sneek met twee keer 15-4. Daardoor werd de tweede plaats in de poule een feit, al leen was dat voor Joyce de Booy, Cindy Buysrogge, Anne- miek van Cauteren, Sandra de Geest, Claudine Kerckhaert en Ellen Thomas sneu, want al leen de eerste plaats gaf recht op een plaats in de eindronde. Het jongensteam be staande uit Nischa Courtin, Ralf Schut, Dennis van Vee- nendaal en Job Verpoorte, speelde vijf poule-wedstrij den. Tegen Kangoeroe, Juvoc en Set Up werd gewonnen. Te gen Scock liep het even mis: 1- 1. De laatste wedstrijd tegen Dynamo Apeldoorn werd bij zonder spannend, maar helaas kon men geen kwalificatie voor de finale afdwingen. Hierdoor moest men voor de derde en vierde plaats spelen tegen Kwiek uit Raalte. Mor res ging furieus van start en won de eerste set met 15-4. Ook de tweede set bracht, on danks de mindere confronta tie, toch winst: 15-11. De derde plaats was een feit. Op 31 mei mag Morres Nederland verte genwoordigen bij een inter land tegen België in Malonne nabij Namen. Eindstanden: Meisjes: 1. Spiker, 2. DOVO, 3. Flevoll, 4. Surf. Jongens: 1. Scock, 2. GW, 3. Morres, 4. Kwiek. Van onze schaakmedevoerker AXEL - In de christelijke mavo De Welle te Axel wordt zater dag 26 april het Zeeuwse snelschaakkampioenschap voor club teams gehouden. Volgens de inschrijvingen zullen de meeste clubs met een team aanwezig ziin. De eerste voorronde begint om 10 00 uur 1. E. Nagelkerke Steen met 13 doelp. 2/3. B. v. Craenenbroek Clinge, E. de Block Koewacht met 12 doelp. 4. H. Ottens Breskens met 11 doelp. 5/8. G. Maas AZW, G. Buysrogge Hontenisse, P. de Waard Kapelle, P. v.d. Hooft Sluiskil met 9 doelp. 9/15. E. Duysserinck Biervliet, S. Soulimans Hoofdplaat, W. Blanc- kaert Steen, R. Scheele Tem. Boys, M. v.d. Bosse Tern. Boys, J. de Zwarte Zaamslag, G. Lokhorst Zaamslag met 8 doelp. 16. P. van Hekke Philippine met 7 doelp. 17/23. F. Verstraete Axel, E. Dey Axel, T. Hanny AZW, F. v. Koute ren Clinge, N. v. Houten Hoek, F. Baart Hoofdplaat, M. de Kunder Sluiskil met 6 doelp. 24/39. M. Verhelst Axel, D. v. Puy- velde Clinge, R. Krijger Goes, P. Lin- denberg Goes, M. Quateart Hoek, F. v.d. Pijl Hoek, J. v.d. Walle HW'24, B. Emeleer HW'24, T. Warrens HW'24, A. den Dekker Kloetinge, K. Romijn Lew. Boys, A. Krijger Lew. Boys, M. Soethaart Ria W, J. v. Re- mortel Steen, F. Bogaard Terneuzen, C. de Jong Vogelwaarde met 5 doelp. 40/51. D. de Poorter Axel, E. Dohmen Goes, J.P. Hubregse Hoek, A. Ver- braecken HW'24, J. Leendertse HVV'24, H. de Waard Kapelle, A. Schillemans Kloetinge, B. Rietjens Koewacht, A. Uitterhoeve Lew. Boys, W. Corijn Philippine, R. Boeye IJ- zendijke, P. Jansen Zaamslag met 4 doelp. Clubscore: 1. Steen met 38 doelp. 2. Axel, HW'24, Philippine met 30 doelp. (57-t.- ->;;if f ,,-ssr J -m foto's de stem/cor j boer en de twee meisjesteams De jongens ixm Morres met de twee behaalde bekers

de Stem | 1986 | | pagina 15