Bekerduel NEC-Ajax in problemen ier. Arnouts start met overwinning Luna bij laatste acht in Monaco EDDY PLANCKAERT ZEGEVIERT IN ZARAGOZA Heidingsplai Knetemann hangt weer grapjas uit Amerikaanse vrees voor terreuracties bij sportevenementen ZATERDAG 26 APRIL 1986 PAGINA SPORT 2 bouw of ver smachten? drachtgever bij len Bouwen? gelijk NVOB- J1180-15055, Icoupon. ZARAGOZA - In het Spaanse Zaragoza, waar voor voetbaltrainer Leo Beenhakker enkele jaren geleden de victorie begon, pakte de wie- Ierformatie van Peter Post de draad van over winningen weer op. Ronde van Spanje Heizel-drama: twee Italiaanse supporters eisen schadevergoeding Pagnin wint de Ronde van Apulië Justitie heeft bewijzen tegen supporters FC Groningen Griekenland heeft weer een voetbalschandaal Silooy en Menzo: drie jaar Ajax _/AUo T26 Van onze sportredactie NIJMEGEN - Er zijn proble men gerezen rond de halve fi nalewedstrijd voor de KNVB- beker tussen Nee en Ajax. Het duel is net ais het andere duel voor de halve finale tussen. rBC en FC Den Haag vastge steld voor de middag van He melvaartsdag. Zeker is, dat NEC-Ajax niet op dat tijdstip in het Goffert- stadion gespeeld kan worden. De Nijmeegse politie voorziet namelijk flinke problemen, omdat op 8 mei een groot vlie- ger-festival wordt gehouden op de vlakbij het stadion gele gen Goffert-wei. Hierbij worden tussen de 10 en 15.000 toeschouwers ver wacht. De naar verwachting enkele honderden met Ajax meereizende supporters zou den bij die gelegenheid wel eens voor een flinke chaos kunnen zorgen, reden voor burgemeester Hermsen van Nijmegen de Hemelvaarts- middag taboe te verklaren voor NEC-Ajax. Volgens NEC-voorzitter Bergamin zijn er weinig mo gelijkheden om met het beker duel uit te wijken. Op dins dagavond 6 mei zendt de tele visie een reportage uit van de tweede finalewedstrijd in het UEFA-Cup toernmooi tussen FC Köln en Real Madrid, ter wijl de volgende avond de Europacup I-finale FC Barce- lona-Steaua Boekarest op de buis te zien zal zijn. Een week later, op woens dag 14 mei speelt het Neder lands elftal in Dortmund te gen West Duitsland en aange nomen mag worden dat het gros van de Ajacieden voor dat duel geselecteerd zal wor den. Een andere mogelijkheid is uit te wijken naar de zater dag voor Pinksteren, maar volgens Bergamin stuit dat van Ajax-zijde op bezwaren. Het liefst ziet de NEC-voor zitter het duel op Hemel vaartsdag verplaatst naar de avonduren. Maar dat is voor de Nijmeegse politie een wei nig aantrekkelijk idee in ver band met al geclaimde vrije dagen. Van de kant van de KNVB heeft men voorgesteld NEC-Ajax dan maar te ver plaatsen naar het Olympisch Stadion in Amsterdam of de Galgenwaard in Utrecht. Die eerste mogelijkheid is onmiddellijk getorpedeerd door NEC. „Naar Utrecht gaan we pas wanneer het echt niet anders kan. Want dat kost ons in ieder geval een bom geld. Ik hoop maar, dat de politie op korte termijn alsnog met de avond van Hemelvaart ak koord wil gaan", aldus Berga min, „want we willen dinsdag al met de voorverkoop begin nen". loeg Post is terug in de rece - 5C3R v N - v? t u ons vrijblijvend het bB-informatiemateriaal. I gewest Zeeland, liddelburg.) Sinds eind maart in de Driedaagse van de Panne boekte de equipe, die toch als de sterkste van de we reld wordt beschouwd, geen enkele zege van impor tantie meer. per 21 april lVBö met genree» tie en maandbetaling achtera! Gisteren was het echter op nieuw raak, want rasspurter Eddy Planckaert schreef de derde etappe van de Ronde van Spanje Lerida-Zaragoza over 201 km. op zijn naam. De Belg toonde zich de snel ste in een gloedvolle massa spurt. Toch was het nog een dubbeltje op zijn kant, want de ploeggenoten van Planc kaert hebben in de laatste ki lometer alles uit de kast moe ten rijden om de zojuist ont snapte Spanjaard Cueli te achterhalen. Tweehonderd meter voor de streep slaagden Theo de Rooy en Jos Lammertink met in hun wiel Eddy Planckaert daarin. En vanaf dat moment was het eigenlijk helemaal niet zo moeilijk", aldus een op vallend rustige Eddy Planc kaert, die gisteren zijn elfde overwinning van dit seizoen boekte. De 27-jarige Belg uit Nevele zwaaide veel lof toe aan zijn knechten. Ze hebben keihard moeten werken. Ook in de achtervolging op Patrick Ver- sluys, die met een voorsprong van 12 min. en 50 seconden te ver ging weglopen. En het slechte weer heeft iedereen natuurlijk geen goed gedaan. Door die constante regenval verkillen je spieren. Zelf heb ik daar herhaaldelijk last van gehad. Zoals De Rooy en Lam mertink op het laatst op kop reden, kostte het mij zware in spanning om het wiel te hou den. Wat gingen die gasten formidabel hard." Jos Lammertink kwam met een met modder besmeurd ge zicht Eddy Planckaert een handje geven. „Zo moet het Eddy", klonk het uit zijn mond. Lammertink voelde het succes van de jongste Planc kaert een beetje op zichzelf af stralen. „Het werd weer eens tijd dat we wonnen", zo verzuchtte de 28-jarige coureur uit Wierden die zijn noeste knechtenwerk in de belangrijkste klassiekers deze maand niet beloond zag met een overwinning van of Vanderaerden of Eddy Planc kaert. In die koersen heb ik naar mijn idee mijn werk goed gedaan, maar het ging de mist in. Daar moeten we vanaf nu niet langer bij stilstaan. Je ziet dat het vandaag weer goed gaat. Vanderaerden en Planc kaert zijn ook maar mensen en geen machines. Het is overigens opmerke lijk, die rentree van Jos Lam mertink in het profpeloton. Tenminste voor een coureur, die voor de Ster van Bessèges, begin dit seizoen, tien maan den niet op de racefiets zat. Vorig jaar na de Driedaagsde van De Panne bleek dat zijn schildklier nog maar voor 5 Procent arbeid verrichtte. „Toen ze dat ontdekten", al dus Lammertink, „was het voor de heren professoren een geweldig raadsel dat ik nog zo lang op de fiets had gezeten. Die schildklier is, nadat in 1980 de Ziekte van Pfeiffer opliep, minder en minder gaan func tioneren. En vorig jaar deed die dus bijna helemaal niks meer, terwijl als die klier op 0 Procent komt te staan, je acuut dood bent. De schildklier pro duceert voor je lichaam CPK, ven stof, die afvalstoffen in je Woed wegzuivert in alle orga an. En dat CPK kreeg mijn lichaam bijna niet meer. Ik bad op het laatst na 2 km. op de fiets de vermoeidheids graad van iemand die net de ™°nt Ventoux had beklom men, bereikt. Ik leed echt ver schrikkelijke pijnen. Soms Werd ik gek op de fiets." De ontdekking van de dok oren betekende het begin van oet einde van een lijdensweg an 5 jaar voor Jos Lammer- nk. „Na 1980 had ik het niet join de gaten. Omdat het met «etjes minder ging. Ik dacht: 1 is het afzien. Dat hoort bij net wielrennen. Maar mijn prestaties werden steeds slechter. Eerst kon ik nog wel eens een koersje winnen. La ter eindigde ik vaak in de eer ste groep en weer later waaide ik in het peloton verder en verder naar achter. Daarom ben ik zo blij dat de professo ren nu de oplossing hebben ge vonden. Ik krijg in tabletvorm de stof toegediend die mijn schildklier onvoldoende aan maakt. En daar voel ik me zeer wel bij. Ik ben eigenlijk na 5 jaar ellende opnieuw als wielrenner begonnen." Lammertink heeft zich in deze Ronde van Spanje hele maal in dienst gesteld van Eddy Planckaert. In de laatste kilometer fungeert hij als loods voor de Belg om die in en goede positie te manoeuvre ren. Zelf ben ik hier kansloos, ook voor een goed klassement, want met mijn 82 kg. aan ge wicht kom ik erg moeilijk de bergen over. Wel op tijd, maar op ruime afstand van de win naars in de bergritten". Niet op tijd was gisteren in Zaragoza Patrick Versluys. De Belg, die gisteren na een solo over 162 km. op km. 190 vooral door aandrang van de Panaso nic's werd teruggepakt, smeet zo met zijn krachten dat hij de tijdslimiet overschreed en door de jury zonder pardon van de deelnemerslijst werd geschrapt. Een ontgoochelde Versluys: „Ik heb die vlucht ondernomen omdat onze ploeg best wat publiciteit kon ge bruiken. Maar dit was nu ook weer niet de bedoeling." In het kamp van Panasonic werd inmiddels allang feest gevierd. Soigneur Piet Boot: „Ik voelde het vanmorgen bij het ontbijt al. Planckaert was gespannen, nerveus, hij zei niet veel, terwijl hij anders al tijd grapjes maakt. Als hij dat beeld vertoont, heeft hij boze plannen." En Eddy Plackaertt tot slot: „Voor de ploeg is het goed dat ik nu gewonnen heb, maar mezelf zegt het niet zo veel. Na de mislukking in de klassiekers kan alleen een we reldkampioenschap mijn sei zoen nog goedmaken." De uiuiaf ven de derde etappe, van Le- rlda naar Zaracoaa, over 201 kilometer: 1. Eddy Planckaert (Bei-Post) 5.36,53 (37.757 km/u); Z Benny van Brabant (Bel-Maxlmo Perez); 3. Stephan Mutter (Zwl-Schuiten); 4. Jesus Suarez-Cueva (Spa-Moreno); 5. Wim Arras (Bei-Schui ten); 6. Alfonso Gutlerreze (Spa-Gonza- les Linares); 7. Pedro Rulz-Cabestany (Perurena); 8. Jorge Dominguez (Spa- Perurena); allen dezelfde tijd als Planc kaert, 9. Sablno Angoitla (Spa-Moreno); 10. Miguel Angel Iglesias (Spa-Carras- co); 12. Peter Hoondert (Ned-Schuiten); 14. Seon Kelly (Ier-De Griblady); 31. Pe dro Delgado (Spa-Schuiten); 43. Erwin Nijboer (Ned-Perurena); 51. Peter Win nen (Ned-Post); 52. Laurent Fignon (Fra- Guimard); 53. Jan van Wijk (Ned-Schui- ten); 55. Gert-Jan Theunisse (Ned-Post); 5#. Alan Peiper (Aus-Poat); 74. Jos Lam mertink (Ned-Post); 93. flobert Millar (Sch-Post); 100. Theo de Rooy (Ned- Post); 102. Guy Nulens (Bei-Post); 106. Peter Harings (Ned-Post); 106 Gerrie Knetemann (Ned-Schuiten); 109. Gerard Veldscholten (Ned-Schulten); 110. Hans Langer!)s (Ned-Schuiten); 111. Henk Boeve (Ned-Schulten) allen dezelfde tijd als Planckaert; 151. Renè Beuker (Ned- Schulten) op 1,20. Het algemeen klassement luidt: 1. Mare Gomez (Fra-Echevarri) 1453,18; 2. Thierry Marie (Fra-Guimard) op 2,23; 3. Jesus Blanco-Villar (Spa-Gonzalez Li nares) op 2,24; 4. Fignon z.t; 5. Kelly op 2,25; 6. Cabestany op 2,27; 7. Charly Mot- tet (Fra-Guimard) z.t; 8. José Reclo (Spa-Carrasco) z.t; 9. Alvaro Pino (Spa- Mlnguez) op 228; 10. Raimund Dietzen (Wdl-Gonzalez Linares) z.t; 12. Knete mann op 2,30; 18. Delgado op 2 38; 21. Mil lar z.t; 33. Mutter op 2,43; 42. Van Wijk op 2,47; *4. Winnen op 2,48; 46. Nijboer op 2,49; 54. Boeve op 2,55; 58. Nulens op 2,58; 71. De Rooy op 3,12; 101. Peiper op 4,30; 112. Veldscholten op 1120, 113. Planc kaert op 11,41; 122. Theunisse op 1227; 123. Lammertink op 12,35; 124. Langerljs z.t; 138. Harings op 13,47; 140. Beuker op 13 53; 149. Arras op 18,11; 153. Hoondert op 18.41. Eddy Planckaert is door zijn ploegmakkers naar de voorste linie gedirigeerd om vervolgens te doen waar hij voor betaald wordt: het winnen van de sprint. - fotoanp/epa Van onze speciale verslaggever ZARAGOZA - De buiten de koers een bril dragende Ge nie Knetemann heeft sinds kort contactlenzen aange schaft om die tijdens de wed strijden zelf te dragen. Vol gens Knetemann is dat, zeker bij slecht weer zoals gisteren in de derde etappe van de Ronde van Spanje een enorme verbetering. Knetemann was gisteren trouwens bijna altijd in de eerste rij van het op Patrick Versluys jagende peloton te vinden. „Als het nu regent doe ik het nog steeds in mijn broek. Dan zie ik de film van mijn botsing met die auto in Dwars door België terug. Daarom rijd ik maar van vo ren. Dan kan ik goed zien wat er komt". De coureur van PDM zorgde gistermorgen bij de start in Lerida nog voor grote hilariteit. Bij het teke nen van de presentielijsten vroeg de speaker tri het Spaans aan de coureur uit Huy bergen wat hij van de Rondevan Spanje dacht. „Ik verstond er niks van. Toen heb ik maar in het Neder lands de toeschouwers de groeten gedaan van mijn schoonvader uit Krommenie van diens koeien. Ik kreeg een enorm applaus. Mis schien konden die Spanjaar den dus wel Nederlands ver staan". NEW YORK (ANP) - De Ame rikaanse acties tegen Libië krijgen ook onverwachte ge volgen voor de sportwereld. Uit vrees voor mogelijke reac ties van terreurgroeperingen, besluiten steeds meer sporters en organisaties uit de Ver enigde Staten hun reis naar Europa af te zeggen. De rij werd begin deze week geopend door de wielerploeg van Seven Eleven. Het team met onder andere Eric Heiden en Dough Shapiro trok zich te rug van deelneming aan de Ronde van Spanje. Angst voor eventuele aanslagen van Ara bische groeperingen was de drijfveer. Het besluit van de coureurs kreeg deze week na volging. De Amerikaanse tennisbond trok zijn jeugd-spelers terug van deelneming aan de Ita liaanse kampioenschappen. Woordvoerder Ed Fabricius van de tennisbond verklaarde dat zijn organisatie een grote verantwoordelijkheid heeft voor de acht spelers. „Ten eerste gaat het hier niet om beroeps-sporters maar om jongeren. Daarom moeten wij als bond belang rijke besluiten voor hen ne- men. Wij hebben in deze een zelfde verantwoordelijkheid als ouders". De tennisbond is tot nu toe de enige bond die zijn spelers heeft teruggetrokken. De vraag is of zij lang die positie als eenling zal blijven inne men. De zwembond uitte deze week ook haar bezorgdheid over de veiligheid van haar sporters bij de wereldkam pioenschappen in Madrid. Ook het basketbaltoernooi dat in juni in Spanje wordt ge houden, zal rekening moeten houden met de afwezigheid van de Verenigde Staten. Het vrouwen-basketbalteam van de Universiteit van Carolina komt deze zomer in ieder ge val niet naar Europa. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ont kent dat er een 'ontmoedi- gings-beleid' wordt gevoerd. Wel wordt er overleg gepleegd met bonden en universiteiten die naar Europa willen afrei zen. Ook het Olympische Co mité heeft actie ondernomen. In Washington is een telefoon lijn geopend waarop actuele informatie kan worden ver kregen over mogelijke terro ristische acties en de adviezen van het comité en het rrtiniste- rie in deze. De coach van het football- team van Depauw University, Nick Mouzoris, kreeg van het ministerie te horen dat de trip naar onder meer Amsterdam en Brussel op het moment 'te risicovol' zou zijn. Mourouzis besloot daarop met zijn ploeg thuis te blijven. Ook Fabricius had voor het nemen van het besluit contact met Buitenlandse Zaken. „Maar dat doen wij meestal. Voor wij deze beslissing na men, hebben we echter ook nog met andere regeringsin stanties gesproken". De woordvoerder van de tennisbond ontkende dat de vrees voor aanslagen de enige aanleiding voor het terugtrek ken van de ploeg was. „Er spelen ook andere zaken een rol. Het is niet leuk voor de spelers als ze steeds overal op moeten letten. Ook de moge lijkheid dat ze zullen worden uitgefloten en beledigd heeft bij ons een rol gespeeld. Het maakt de kans op een onaan gename ervaring alleen maar groter. En dat willen we hen besparen". Het besluit om geen jeugd spelers naar Italië te sturen, houdt volgens Fabricius niet in dat er dit seizoen helemaal geen Amerikanen naar jeugd- toernooien in Europa komen. „Wij willen elk evenement apart bekijken. Het eerste voor ons belangrijke toernooi na Rome zijn de open Franse kampioenschappen op Roland Garros. Over het uitzenden van een ploeg naar Parijs heb ben we het in de bond nog niet gehad". KLARENBEEK (ANP) - Jan Arnouts is het biljarttoernooi om de eerste Europese titel in de driekamp sterk begonnen. De caféhouder uit Etten-Leur, die dit seizoen de eerste natio nale titel in de nieuwe spel- soort veroverde, versloeg in de eerste ronde in poule A zijn Zwitserse tegenstander Psis-" konis met 6-0. Arnouts was in de zes par tijen uit de eerste ronde in Klarenbeek de enige biljarter, die alle drie spelsoorten, het bandstoten, het kader 71/2 en het driebanden, winnend af sloot. Harrie van der Ven, het jeugdige talent uit Eindhoven, leed in poule B een niet ver wachte nederlaag tegen de Oostenrijker Pils: 2-4. Na de krappe winst (75-74) in de ope ningswedstrijd, het bandsto ten, kwam Van der Ven in het 71/2 en het driebanden ruim tekort. Goede indruk in de eerstt- ronde maakten in poule C df kaderspecialisten Wildförstei en Grethen. De Westduitsei Wildförster kwam in het drie banden tegen de Spanjaart Arenaza tot het moyenne vat 1.388. Grethen moest tegen dc Belg Bracke het afluitendt spel winnen om een remise (3 3) te halen. In 21 beurtei schoof hij Bracke in drieban den aan de kant (25-15). Dc uitdagen van de eerate ronde lulden achtereenvolgens uitslag wedstrijd, uit alagen bandstoten, 71/2 en driebanden tussen haakjes het aantal beurten: Poule A: Stenzel-Lieberkind 4-2: 75-5 (10), 125-75 (9), 21-25 (26), Arnouts-Psis konis 6-0:75-14 (11), 125-38 (5), 25-17 (32). Poule B: Van de Ven-Pilss 2-4: 75-74 (10) 93-125 (5); 22-25 (32), Zanetti-Massé 4-2 75-43 (8), 106-125 (2), 25-13 (25). Poule C: Wildförster-Arenaza 4-2: 75-4; (9), 98-125 (6), 25-15 (18), Grethen-Brack< 3-3: 19-75 (6), 125-125 (6), 25-15 (21). Tweede Ronde: Poule A: Lieberkind Psiskonis 6-0: 75-32 (11), 125-7 (5), 25-1' (22). Poule B: Van de Ven-Masae 6-0 75-2 (5), 125-62 (5). 25-20 (19). Poule C: Grethen-Arezana 4-2:75-69 (20) 125-2 (1), 24-25 (30). VENETIE (Rtr) - Twee Italiaanse voetbalsupporters, gewom geraakt bij het Heizel-drama van vorig jaar, hebben vrijdag h Venetië een eis tot schadevergoeding ingediend bij Europa-Cup winnaar Juventus. De club uit Turijn won in de finale van Li verpoot (1-0), nadat bij eerdere rellen op de tribunes van he Brusselse stadion 39 voornamelijk Italiaanse supporters het ie ven hadden gelaten. Egidio Faveretto en Giuseppe Carraro, twee uit Venetië af komstige fans, zijn een strafvervolging begonnen tegen de Ita liaanse club. De schadevergoeding moet worden betaald uit di opbrengsten van de finale. Het tweetal beschuldigt Juventus van het profijt trekken ui menselijk leed. De twee fans overleefden het stadiondrama waarbij 350 mensen gewond werden toen een muur het begal onder het geweld van een wijkende menigte. Engelse relschop pers joegen de Italianen uit het vak. Velen werden vertrapt ol stikten. Carraro brak het been en verschillende ribben. Faverettf kwam er met een gebroken enkel van af. Het geweld voor de fi nale, die met vertraging toch werd gespeeld, resulteerde in df uitsluiting van Engelse clubs voor de Europese bekertoernooien. MARTINA FRANCA (Rtr) - De Italiaan Roberto Pagnin heeft de Ronde van Apulië ge wonnen. Na vier dagen fietsen had Pagnin één seconde voor sprong op zijn landgenoot Beppe Saronni, die de laatste etappe in een pelotonsprint naar zich toe trok. Uitslag vierde en laatste etappe Ronde van Apulië, over 170 kilometer: 1. Giu seppe Saronni (Ita) 4 uur 1 minuut en 37 seconden; 2. Flavio Chesini (Ita): 3. Fran cesco Moser (Ita); 4- Michael Wilson (Aus); 5. Enrico Galleschi (Ita) allen de zelfde tijd als Saronni. Eindklassement: 1. Roberto Pagnin (Ita) 19.22,07; 2. Saronni op 0,01; 3. Erik Peder- sen (Noo) op 0,09; 4. Franco Chioccioli (Ita) op 0,10; 5. Giovanni Bugno (Ita) z,t; 6. Moser op 0,11. Eddy Schurer uit Bakkeveen heeft vrijdag de tweede etappe gewonnen van de Grote Prijs Francois Faber in Luxemburg. In de eindsprint van de 144 km lange etappe: Luxemburg - Echternach zegevierde Schu rer over vijf mede-vluchters. De uitslag: 1. Eddy Schurer (Ned) 3.25.49 2. Lars Wahlqvist (Zwe) z.t 3. Krasniak (Pol) z.t. 7. Rob Harmeling (Ned) op 1.28 10. Tom Cordes (Ned) z.t. 21. Arjan Jagt (Ned) z.t. 22. Frans Maassen (Ned) z.t 25. Gerrit de Vries (Ned) z.t algemeen klas sement: 1. Wahlqvist 6.28.44 2. Hartmut Boelts (Wdl) op 1 sec 3. Eddy Schurer (Ned) op 40 sec 8. Tom Cordes (Ned) op 1.57 13. Rob Harmeling (Ned) op 2.13 14. Frans Maassen (Ned) z.t. 15. Arjan Jagt (Ned) z.t. 24. Gerrit de Vries (Ned) z.t GRONINGEN (ANP) - Tegen in ieder geval tien van de in totaal 49 supporters die woensdagavond na afloop van de wedstrijd Ajax-Groningen werden aangehouden, heeft justitie inmiddels bewijzen verzameld om hen openbare geweldpleging en of opzette lijke brandstichting ten laste te kunnen leggen. Twee van hen hebben in middels bekend. De tien zullen in juni voor de rechter moeten verschijnen. Dit heeft de Gro ningse officier van justitie H. van Voorst vrijdagmiddag op een persconferentie meege deeld. MONTE CARLO (Rtr) - Met Fernando Luna is een speler uit de kwalificatie doorge drongen tot de laatste acht van het 325.000-dollartoernool van Monaco. De één dag eerder 28 jaar geworden Spanjaard ver sloeg de nummer vijf Miloslav Mecir met 1-6,6-4,6-2. Voor de derde dag in succes sie stuurde de regen het toer- nooischema ernstig in de war. Een groot gedeelte van de dag was het spel alleen mogelijk op baan twee, die tegen de re gen beschermd kan worden. Zelfs daar ging het licht uit, juist op het moment, dat Mecir begon te denken aan de vol gende ronde. Hij had de eerste set gewon nen en had net een doorbraak geforceerd voor 4-3 in de tweede. De onderbreking kostte hem de concentratie. De ruim honderd plaatsen achter hem staande Luna herstelde zich en boekte zijn tweede achtereenvolgende zege op een promimente Tsjechoslowaak. In de voorgaande ronde had hij de als twaalfde geplaatste Tomas Smid uitgeschakeld. Van de Zweedse 'bende' be haalden de eerste, tweede en derde geplaatste Mats Wilan- der, Stefan Edberg en Joakim Nyström de kwartfinales. Al leen Edberg deed er drie sets over. De kampioen van Australië verloor de eerste set tegen An dreas Maurer met 0-6, maar herstelde zich onder de dakbe dekking van baan twee: 6-4,6- 3. De niet-geplaatste in Tsje- cho-Slowakije geboren Zwit ser Jakob Hlasek kwalifi ceerde zich ten koste van de Amerikaan Aaron Krickstein: 1-6,6-4,6-4. De uitslagen van de partijen, die vrijdag zijn gespeeld voor de achtste finales van het 325.000 dollartoernool van Monaco: Fernando Luna (Spa)-Miloslav Mecir (Tsj) 1-6, 6-4, 6-2 Jakob Hlasek (Zwi)- Aaron Krickstein (Vst) 1-6, 6-4, 6-2 Joa kim Nystroem (Zwe)-Tarik Benhabiles (Fra) 6-1, 6-2 Andres Gomez (Ecu)-Mar tin Jaite (Spa) 6-3, 6-2 Yannick Noah (Fra)-Horacio de la Pena (Mex) 6-3, 6-3 Stefan Edberg (Zwe)-Andreas Maurer (Wdl) 0-6, 6-4, 6-3 Mats Wilander (Zwe)- Slobodan Zivqjinovic (Jsl) 6-1, 6-4 Ro nald Agenor (Hai)-Jimmy Arias (Vst) 6- 3, 6-2 in de kwartfinales komen tegen elkaar uit: Mats Wilander-Ronald Age nor Yannick Noah-Fernando Luna Ja kob Hlasek-Joakim Nystroem Andres Gomez-Stefan Edberg ATHENE (ANP) - Wegens po ging tot omkoping zijn el vroegere spelers en een off! cial van de zevenvoudig kampioen AEK Athene In eer ste Instantie veroordeeld to elk een jaar gevangenisstraf. Daarnaast loopt de club he gevaar teruggezet te worde) naar een lagere klasse. Chriso vitsanos en de in de jaren ze ventig voor AEK uitkomend Rigas boden drie spelers vai het in degradatienood verke rende Panserraikos Serre 40.000 gulden als de Atheens ploeg zou winnen. De spelers brachten de po ging tot omkoping in de publi citeit, wonnen de bewust wedstrijd met 2-0 en brachte: daarmee de deelname va AEK aan de UEFA-cup in ge vaar. Het is niet de eerste keer da zich in Griekenland iets der gelijks voordoet. In 1980 wer Iraklis Saloniki, de huidig nummer vier van de ranglijs wegens een omkoopschandaa teruggezet naar de tweede di visie. AMSTERDAM - StanJe Menzo en Sonny Silooy heb ben hun verbintenissen m< Ajax met nog eens drie jaa verlengd. Gisteren legde d Amsterdamse club definitii beslag op Jan Wouters. D middenvelder van FC Utrecfc tekende een eveneens drieja rig contract. Met Johnny Bosman en Ro nald Koeman is het bestuu van de Amsterdamse vereni ging nog niet tot overeenstem ming kunnen komen. Beide hebben een, volgens vice voorzitter Arie van Eijdei vorstelijk aanbod gekregei maar schermen ook met bui tenlandse belangstelling Doelman Hans Galjé zal vrij wel zeker gekocht worde door FC Utrecht, dat hem enige maanden huurt. Anderlecht heeft naar d vraagprijs van Adrie van Tig gelen, de vrije verdediger va FC Groningen geinformeert Anderlecht, dat aan het eind van dit seizoen Morten Olse kwijt raakt omdat hij stop met voetbal, is in Van Tigge len geïnteresseerd. Eerder was Anderlecht 'ii voor Ivan Nielsen van Feyen oord, maar nu gaat de voor keur blijkbaar uit naar Va Tiggelen. FC Groningen wil rond eei miljoen voor internationa Van Tiggelen, die inmiddel. een nieuw contract aangebo den heeft gekregen. Ook AJa: is in de markt voor Van Tigge len en heeft FC Groningen a een bod gedaan van 800.00 gulden.

de Stem | 1986 | | pagina 13