'Doorlichten zal noodzaak extra uitbreiding aantonen9 WDERZOEK IN WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN: !K( RT ZEEUWS Veel artiesten op Meerminnefeesten in Waterlandkerkje Jranjefeest te Breskens Clubkampioenschappen van De Wielertoerist ZEELAND 3 ONDERDAG 24 APRIL 1986 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZfctLANU 4 )STBURG - Er moeten meer recreatiedor- in het West-Zeeuws-Vlaamse kustgebied in Gent straat m&ï: euzen olitierapport Succes VAN 23 TOT EN MET 25 MEI Musicals op De Hoge Plaat te Hoofdplaat Hoogste punt vakantiehuis Bundespost MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Benoeming wethouders in Borsele Einde seizoen Cupido's Pijl Plaatselijk nieuws Breskens Spaanse forten ei| chansen'. Achtela Ibewust passeren d| Iers de grenzen. „[J ldus de toelichti'rJ n over de staatsl een, waarbij het dujl ■dt dat - ondanks (]j ige scheiding- een geheel vormt." T bijeenkomst in Sas wordt het woord ge. r Sas' burgemeester! iarduyn, door uitge. ied Lannoo en dooi] ïysels. Aan het eind Visser Neerlandiaj ereikt, waarna hej jestuur een receptjj Ter plaatse geeft eej riling van historia rriaal en actuelJ isfoto's van Dirk Gyl ijkje op het Kreken-I oeger en nu. Meer recreatieparken kust' Van een onzer verslaggevers taien. |(Vanneer er meer van zulke bungalowdorpen ko- i, kunnen er betere voorzieningen, onder andere ■weer-voorzieningen, gerealiseerd worden waar- het toeristenseizoen verlengd wordt. ■pit concluderen studenten jde Vlissingense HEAO die (onderzoek hebben verricht tde gevolgen van de bouw de Coltof-dorpen in hei - In De Vlaanderei le finalewedstrijd! van het zesde Vlaan- nooi. Gespeeld weri games. Uitslag hi lurry Neve, 2. Ronali beiden Sas vi ack Visser, Breskei me Barsleer, Gent; ïenk, Sas van Gent L. Annie Blommaert _,atum, 2. Susan vai Biervliet; 3. Denis Gent; 4. Emi fnamelijk uit gezinnen die :rt, Sas van Gent; 5 alles, Sint-Andries 1. Marion van Da- boven-modaal inkomen to. Door de Coltof-dor- en ook de andere vakan- ssingen, 2. Reggiitfningen, is Zeeuwsch- s, Dow; 3. Hans Bul anderen ook aantrekkelijk lips; 4. Gerard Driel|w<ten om buiten het zo- Rosette, Claeys, Phi in aat begint 's uur met een playback het wijkgebouw Dt iet een koninginneba •dewerking van het ot ie Music Makers. Ver |ïolgens het rapport heeft aantal vakantiewoningen Jjiet kustgebied nog lang niel vezadigingspunt bereikt, studenten waarschuwen ei voor dat de gemeenten en Oostburg de project- ■ikkelaars niet de vrije I mogen geven, omdat bij oei snel het verzadi- ipunt bereikt kan worden, ir de nieuwe vakantie- in is er een kapitaal- (htigere groep toeristen West-Zeeuwsch-Vlaan- ren gekomen. De huurders zomerwoningen bestaan merseizoen te verblijven. De beide gemeenten zouden graag zien dat er een golfslag zwembad komt. Volgens het onderzoek zijn kleinere elk- weer-voorzieningen, zoals een kinderboerderij, ook noodza kelijk. Uit een enquête onder de gebruikers van zomerwo ningen blijkt dat velen goede voorzieningen missen waar men naar toe kan gaan als het geen strandweer is. De meer derheid van de gebruikers liet weten dat men langer in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zou blijven als er meer voor zieningen zijn. 'Het is noodzakelijk dat er meer bekendheid komt voor de recreatie-mogelijkheden die er bestaan in de regio', vin den de studenten. Volgens hen besteedt, met name de VW's, onvoldoende aandacht aan de vakantiedorpen waardoor zo wel Nederlanders als buiten landers vaak niet weten welke mogelijkheden West- Zeeuwsch-Vlaanderen biedt. Van een onzer verslaggevers nnedag - Het konin :st in de buurtschai 1ESKENS - Het programma morgenjr de oranjefeesten op ensdag 30 april te Breskens rond. Het feestcomité is er Vanaf 13.00 uur zijne erin geslaagd om er een rabij gelegen grasvel stdag van te maken waar ielen, bij slecht wee ig en oud zich kunnen ver- sisschool 't Zand. Voo ten. iren is er vanaf ROjiussen egenheid tot gaaibol hrij ven om 13.30 uur. is begint dan een voet itrijd tussen een elftaj^ters Motorclub Zeeuwsch iren en een team, ge door inwoners van c 9.30 en 11.30 uur rden in en rond de kathe te basisschool festiviteiten ir de jeugd gehouden. De vieren feest in de klas. Tussen 13.00 en Buur geeft de EHBO-afde- g een demonstratie op het aat. De dag wordt be j, yan Schoote. Om Duur wordt ook de bolbaan g 20.00 uur, met muzi ;esteld voor wedstrijden en gint in het centrum Goeder een kaart- en biljartwed- ie avond om zeven uu |jgen voor ouderen, ndgang door de wij ja ,je demonstrate van de owband The Arno s ui 20 wordt op het plein een Gent. spelcircuit uitgezet voor de jeugd. Vanaf 15.30 uur vinden er touwtrek wedstrijden plaats voor de plaatselijk vereni gingen en bestaat er de moge lijkheid om mast te klimmen. De muziekvereniging 'Bres- kens-Groede' houdt vanaf 18.30 uur een rondgang door het vissersdorp en om 19.00 uur beginnen biljartwedstrij den in 't Zonneke. Een half uur later start in het Casino een soundmix-playback-show. De winkeliersvereniging houdt die dag een etalage wedstrijd. Vanaf 29 april 15.30 uur liggen in de etalages spe ciale voorwerpen. Formulie ren voor de wedstrijd worden op de drie basisscholen uitge deeld en ze kunnen op konin ginnedag vanaf 13.00 uur tot 16.30 worden ingeleverd in de hal van Goedertijt. - Leden van bridged! d speelden in restaura) liano de zevende we an de derde competiti A-groep: 1. mevrou li-de heer IJsebaert, Sandrini-Visser, 3. m JNKENSZAND - Sky Channel - In ontmoetingscentrum De Bruijns-de heer Bie inge Heinkenszand wordt op woensdag 14 mei een talen- B-groep; 1. here jacht gehouden. Het betreft een voorselectie voor de Kris Van Lare, 2. in-Meeuwsen, 3. here ïboom-Meulenberg. 1. echtpaar Herrebou here here as-Kwis van de satelliet-omroep Sky Channel. Er worden SKENS - Op de :enlust ontstond een ng, waarbij A. vanJ Nieuwvliet en L. k betrokken waren rijding ontstond de V. geen voorrang ide aan K., die ove rangsweg reed. Van® moeten stoppen voC ising om een htwagens door te te laat bemerkt dat een luxe wagen De auto van K' ar beschadigd. DZANDE - Op de t een vrachtauto, t J. A. M. P. uit Ake' j verkeersbord omver !n kandidaten gekozen die zaterdag 24 mei met de kwis kun- eed oen. De opnames vinden dan plaats in De Stenge van J tot 16.00 uur. Het gebeuren vindt plaats in het kader van n Olyslager-Simpela t5-jarig bestaan van De Stenge. De toegang is gratis, rouw Olyslager-de - In het kader van de verkiezingen vo van de Tweede Kam de afdeling Terne® s Partij van de Arbe iag 28 april een op® ij eenkomst in het Zuj eater, aanvang 20.0 Iprekers deze zond 'vdA-Tweede Kame" Moor en Karei va voorzitter van Vlaa1® istische Partij. - Leden van bridged" 11' speelden de twaaffi rijd van de wintered' Uitslag A-groep: 1.» mdrini-IJsebaert, 2. ?ouw-Van de Zand® Kint-Willemstein. i 1. mevrouw Vab e heer Olyslager, 2.®® Bode, 3. dames De J® mstein. C-groep: 1. hjjj di-Bode, 2. damesv» ifan Fraassen, 3. 00 nge-Mattens. sk - In het Terneuz® ikeafé Manhattan SP lagmiddag 26 april de irmuziekgroep Waa ien begint om 15.00 toegang is gratis. Van onze correspondent WATERLANDKERKJE - De twaalfde edtitie van de Meerminnefeesten in Wa terlandkerkje belooft op nieuw een groots spektakel te worden. Naast de gebrui kelijke trekker-trekwed- strijden, ieder jaar goed voor vele duizenden bezoe kers, zijn er veel artiesten, zoals André Hazes, José, Saski» en Serge, Denny Christian en showorkest Classis Illustration. Toen Cor Bron een aantal jaren geleden het initiatief nam tot het Meerminnefeest, had hij waarschijnlijk nooit gedacht dat dit evenement vele duizenden bezoekers naar het kleine dorp tussen IJzendijke en Oostburg zou lokken. Bron, die later de organi satie overdroeg aan de dorpsraad, kwam toen met zijn plan, omdat de jaar lijkse kermis niets meer voorstelde. Nu is de formule mischien enigszins gewij zigd in de loop van de jaren, maar het evenement, dat in het weekeinde na Pinkste ren wordt gehouden, is een groot succes. Dit succes schuilt voorna melijk in de kracht van de vele tientallen vrijwilligers, die de sinds kort opgerichte stichting Meerminnecomité terzijde staat. „Wij hebben er nu ook weer al veel nieuwe twintigers bij", al dus Willy de Houck, een van de steunpilaren van de stichting. „We hebben de be doeling ieder jaar op gelijk niveau te blijven, maar door de enorme belangstelling krijg je toch nog steeds nieuwe ontwikkelingen. Er gaat veel tijd in de voorbe reidingen zitten, maar vooral in de laatste week moet er nog veel geregeld worden." Saskia en Serge. Herb Mews Vrijdagavond begint het Meerminnefeest traditiege trouw met een popavond. Dit keer treedt Herb Mews and the Mules op, aanvang 20.30 uur. De toegang is gra tis. De officiële opening wordt eigenlijk verricht door de IJzendijkse show band Jeugdbelang, die om 19.00 uur de spits afbijt. Op hetzelfde tijdstip is de start van de Meerminneioop over 5,10 of 15 kilometer. Zaterdagmorgen vanaf 8.00 uur is er weer een grote rommelmarkt, terwijl een uur later de trainingen be ginnen voor de trekker- trekwedstrijden. Rond 10.00 uur gaat de mini-trekker- trek al van start. De verdere morgen staat in het teken - FOTO'S ARCHIEF DE STEM wc-wagens en natuurlijk weer betaalbare prijzen." Het stichtingsbestuur is er alles aan gelegen deze avond weer tot een grandioos suc ces te maken. „We hebben nu bijna wel allé artiesten gehad, maar toch komen er steeds nieuwe bij zoals Koos Alberts, Gerard Joling en ga zo maar door." De entree prijzen bedragen 12,50 in de voorverkoop en 15 gulden aan de tent. Zondag zijn er vanaf 13.30 auur wielerwedstrijden voor nieuwelingen en amateurs, terwijl s'avonds een bal wordt gehouden met mede werking van de Apollo's. Als nieuwtje is er dit jaar een optreden van Ellen Minder- houd, de winnares van de IJzendijkse talentenjacht. Ook wordt tussendoor een modeshow gehouden, en een soundmix-wedstrij d. Opladen Denny Christian. van dit stoffige en lawaaie rige spektakel. „Een pu bliekstrekker van de eerste orde", aldus De Houck. Om 13.00 uur zullen er dan waarschijnlijk al vele dui zenden toegestroomd zijn voor de eigenlijke wedstrij den. André Hazes, José, Sas- José. kia en Serge, Danny Chris tian en het showorkest Clas sis Illustration verzorgen in de avonduren een optreden. Natuurlijk weer in de grote tent. De Houck: „Nu kunnen er zeker tweeduizend bezoe kers in zonder problemen. Verder is er een verhoogd podium, mobiele trap, extra De Houck: „Ieder jaar moeten we de accu opnieuw opladen. Dit jaar zijn we zelfs laat geweest met de voorbereidingen. Na het Meerminnefeest houden we altijd een groot medewer- kersfeest als compensatie voor de inzet tijdens het ge hele feestweekeinde." Voorverkoopadressen Meerminnefeesten: Molen straat 69 en 74 te Waterland- kerkje, Adri Jansen Oost burg en Breskens, 't Win keltje in Aardenburg, Tiere lantijntje in Terneuzen en Tonny van Voorenberghe te IJzendijke. Van onze correspondent DRAAIBRUG.- In Draaibrug werd het vierde onderdeel van het clubkampioenschap van de recreatie-afdeling van De Wie- Iertoerist betwist. Het ging om een snelheidsrit over 11 kilome ter. In de eerste kilometers vormde zich een kopgroep van vier, gevolgd door eenlingen. In de laatste kilometers ontdeed Marco Goethals zich van zijn medevluchters en won met een voor sprong van 12 seconden. Luc Croes won voor de Sluise familie Van Lare. Uitslag: 1. Marco Goethals, Draaibrug; 2. Luc Croes, Knokke; 3. Leonie van Lare, Sluis; 4. Terese van Lare, Sluis; 5. Abi van Lare, Sluis. Marco Goethals heeft drie van de vier onderdelen van het clubkampioenscahp gewonnen. Alleen de cross wedstrijd bleek niet zijn specialiteit te zijn. Hij werd toen vierde. Einduitslag van het clubkampioenschap van de recreatie-afdleing: 1. Marco Goethals, Draaiburg 50 punten; 2. Abi van Lare, Sluis 45; 3. Ed win Blondeel, Draaibrug 39; 4. Leonie van Lare 38, 5. Terese van Lare 35, beiden Sluis; 6. Ricardo de Smit, IJzendijke 29, 7. Geert Baecke, Draaibrug 29; 8. Luc Croes, Knokke 27; 9. Rens Ulijn, Sluis 19; 10. Serge de Wispelaere, St.-Kruis 8 punten. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Alle leerlin gen van de rk basisschool De Hoge Plaat te Hoofdplaat voe ren vrijdag 25 en zondag 27 april twee musicals en een to neelstukje op in de gemeen schapsruimte van de basis school De vrijdagvoorstelling, bestemd voor de ouders, be gint om 19.15 uur. De kleutergroep opent de avond met het toneelstukje 'De poppenwinkel', waarna het de beurt is aan de midden groep met de .musicial 'Fijn dat er kabouters zijn'. Na de pauze komt de bovenbouw met de musical 'De Luie lift'. Voor beide voorstellingen is er een fraai decor. Zondag 27 april, vanaf 14.15 uur, wordt alles nog eens herhaald voor de verdere familieleden en eventuele belangstellingen uit de kern Hoofdplaat. Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - Het va kantiecomplex van de Bun despost, de Duitse PTT, te Cadzand-Bad is binnenkort een gemeenschapshuis rijker. Gisteren bereikten de bouwers het hoogste punt van het in aanbouw zijnde gebouw. Waarschijnlijk zal het eind juni, begin juli in gebruik worden genomen. Het complex is opgezet door een sociale instelling van de Duitse PTT. Postbeambten met een klein salaris en veel kinderen kunnen tegen een verlaagd tarief hun vakantie doorbrengen in Cadzand-Bad. Het eerste gedeelte van het complex is in '74 gebouwd. Voorlopig heeft de Bundespost geen plannen om nog wat bij te bouwen. Veel postbeambten brengen hun vakantie Cadand door. Ruim 70.000 overnachtingen worden in het complex door gebracht. In het gemeen schapshuis komen allerlei ruimten waar men zich kan ontspannen, zoals sportzalen, bibliotheek en jeugdruimten. Ad gesprek met de krant is op dit mo ment niet in ons belang", zegt G. ten Zijt- Mf. „Mogelijk worden dan meer mensen °P ons attent gemaakt met het gevolg dat lich nieuwe cliënten melden. Zoiets kun- wn we momenteel absoluut niet gebrui- i'Ti. Feitelijk kunnen we geen één cliënt trbij hebben, we zitten tot onze nek in het ik, maar als iemand komt helpen we latuur lijk. Mensen de deur wijzen, is onze ftoepseer te na, maar gezien de beslissin- I® van, met name de gemeenteraden van Aardenburg en Sluis, kunnen we feitelijk (een nieuwe cliënten gebruiken". Door Emile Calon DIRECTEUR van de stichting voor Maatschappelijke Dienstverle- ving West Zeeuwsch-Vlaanderen, G. *n Zijthoff, en maatschappelijk wer- 'et H. Martens willen, ondanks het bovenstaande, toch praten omdat ze teleurgesteld zijn in de YVest-Zeeuvv- M-Vlaamse bestuurders. zulke geluiden laten horen", deelt Ten Zijthoff mee. Bodemloze put kunnen komen. Ik vind dat je zo niet met mensen om kunt gaan", zegt de directeur. Minder tijd fei, wil Midden vorig jaar heeft de stichting om o uitbreiding van het aantal maat schappelijk werkers gevraagd. Ze wilden Eiland voor 24 uur per week aantrekken. college's van B en W van de drie ge beenten besloten dat verzoek slechts ten 'ele te honoreren, de ambtenaren waren het begin zelfs tegen uitbreiding. De ge meenteraden van Sluis en Aardenburg Volgden het advies van het dagelijks be duur op, en gaven een extra subsidie voor "en uur, de meerderheid van Oostburg esloot het verzoek van de stichting in te vhigen, tegen het uitdrukkelijke advies van burgemeester C. Spijkerboer in. ..De Oostburgse raad besloot twee 'aanden geleden om extra subsidie te ge- 'an. Officieel hebben we echter nog niets Behoord. Ik vind dat niet netjes. Van Sluis Jebben we tien dagen na de vergadering 4an de gemeenteraad bericht onvangen, ardenburg heeft tot nu ook nog niets van b" laten horen. Wij weten officieel dus steeds niet waar we aan toe zijn, we nen nog steeds geen extra kracht aan- ekken, terwijl we die extra hulp drin- nodig hebben. De man die wij op het hebben, die we willen aanstellen, zit steeds in onzekerheid. In het begin 'ent hij dat hij in januari in dienst kon men, waarschijnlijk zal hij pas na mei - I door w* «rde ÜWrt tunne ad j Vff k< Door het besluit van de drie gemeente raden kan de stichting een extra maat schappelijk werker voor 20 uur per week aantrekken. Feitelijk is het een verster king voor tien uur omdat de andere uren dienen ter compensatie van de arbeids tijd-verkorting. Tijdens de vergaderingen van de ge meenteraden kwamen allerlei cijfers en getallen boven tafel. Zo heeft Madi meer maatschappelijk werkers dan volgens lan delijke normen nodig zouden zijn. „Dat cijfer klopt, maar het is maar een cijfer, een landelijk gemiddelde", zegt Martens die teamleider van de maatschappelijk werkers is. „Waar iedereen echter aan voorbij is gegaan, is het feit dat in verge lijking tot enkele jaren geleden, 1982, ons cliëntenbestand met vijftig procent ge groeid is terwijl we nog steeds met het zelfde aantal maatschappelijk werkers zijn. Dat betekent doodeenvoudig dat we veel minder tijd per geval kunnen uittrek ken, wat niet erg bevorderlijk is voor het oplossen van problemen". „Wij staan echt met de rug tegen de muur, we boffen dat niemand van ons ernstig ziek is, want dan redden we het absoluut niet meer. Dan vallen er grote gaten, met alle gevolgen van dien", zegt Ten Zijthoff. „Door de grote stijging van het aantal cliënten kunnen we onze va kantiedagen maar zeer moeilijk opnemen, we kunnen de werkers ook niet meer op cursus sturen. Daar is geen tijd en geen geld voor. We werken onder een grote druk, extra dingen zijn niet mogelijk". Martens: „Als een nieuwe cliënt bij ons aan df deur komt, slaken de werkers af en toe echt een zucht. Elke nieuweling bete kent gewoon extra werk, terwijl iedereen al een overvolle agenda heeft. Zo'n cliënt wordt echter toch opgevangen, want wij kunnen gewoon niemand de deur wijzen, dat is onze beroepseer te na. Niet vergeten mag worden, dat wij een vrij goedkope in stelling zijn. Als wij ons werk goed doen, dan zorgen wij er voor dat de mensen in dé streek kunnen blijven en dat men niet te recht komt in dure instellingen of echt uit de band springt. Wij voorkomen dat bij voorbeeld mensen in aanraking komen met justitie". De forse stijging van het aantal cliënten komt volgens het tweetal doordat de stich ting een erg lage drempel heeft en omdat mensen zich niet meer schamen wanneer ze een beroep moeten doen op een maat schappelijk werker. „Wij hebben er de laatste jaren naar gestreeft om onze drem pel zo laag mogelijk te laten zijn. Dat heeft effect gehad, maar dat wordt niet beloond door de gemeenten, terwijl ze feitelijk blij moeten zijn dat we zo goed werken", zegt de directeur die in september met zijn werk stopt. Hij treedt dan vervroegd uit. Door de verschillende besluiten van de gemeenteraden zal de stichting officieel meer aandacht moeten besteden aan pro bleemgevallen uit de gemeente Oostburg en minder aan cliënten uit Sluis en Aar denburg. In de praktijk zal dat echter niet het geval zijn, vertellen ze. „Als er iemand hulp nodig heeft, dan helpen we". Richtlijnen Waar de mensen van Madi nu niet meer aan toekomen, is het opvolgen van de richtlijnen van het ministerie en de pro vincie. „We moeten feitelijk probleemge vallen opsporen. Dat doen we gewoon niet, daar hebben we geen tijd en geen man kracht voor, met alle gevolgen van dien. De problemen worden dus groter omdat wij niet optijd er bij kunnen zijn. Volgens een richtlijn moeten we meer aan slacht offer-hulp doen. Dat lukt gewoon niet, we krijgen daar niet de middelen voor", ver telt Martens. Burgemeester J. Asselbergs pleitte tij dens de vergadering van de Aardenburgse raad voor het doorlichten van Madi. Het subsidie-verzoek was namelijk door de stichting zelf opgesteld. Volgens de burge meester zou een onafhankelijke instantie zich eens over de stichting moeten buigen en kijken of men wel op de juiste manier te werk gaat. De directeur hoopt dat die doorlichting morgen al plaats zal vinden. „De uitkomst zal echter wat anders aan het licht brengen dan Asselbergs ver wacht. Het onderzoek zal aantonen dat we met te weinig mensen zijn en het werk ge woon niet aankunnen. De burgemeester mag dan wel zeggen dat wij oneigenlijk werk uitvoeren, gevallen helpen die feite lijk ergens anders moeten zijn, maar dat is onzin. We zijn niet eens in staat om alle richtlijnen op te volgen. Daar komt nog eens bij dat vervolghulp alleen in Terneu zen of aan de overkant van de Wester- schelde is te krijgen. Dat is gewoon te ver voor veel mensen. Ga maar eens met de bus van Zuidzande naar Terneuzen. Nee, alle burgemeesters zouden ons jaarverslag eens goed moeten lezen, dan zouden ze niet Hij heeft zich vooral geërgerd aan de uitspraak van Spijkerboer dat de maat schappelijke dienstverlening een bodem loze put zou zijn. „Als wij ons werk niet goed kunnen doen, dan wordt het pas echt een bodemloze put, dan gaat het de over heid nog veel meer kosten. De gemeente besturen zouden eens met ons moeten ko men praten, dan kunnen we precies uit leggen waar we mee bezig zijn, en dan worden niet zulke vreemde opmerkingen geplaatst". De helft van het aantal cliënten van Madi, vorig jaar 660, zijn mensen die min der dan het minimumloon verdienen. Slechts acht procent is particulier verze kerd, heeft dus een bovenmodaal inkomen. „Bij ons komt vooral de meest kwetsbare groep. Wij zijn het laatste vangnet voor hun. De sterke stijging van het aantal cliënten komt ook door de forse overheids bezuinigingen. Steeds meer mensen raken financieel in de knel. Daardoor kunnen er allerlei moeilijkheden in het gezin ont staan", aldus Martens. Hij zegt verder: „De gevolgen van ons werk zijn niet te meten. Als we inplaats van zes maatschappelijk werkers er maar twee hebben, dan zal West-Zeeuwsch- Vlaanderen echt niet ten onder gaan, maar er zullen dan wel flink wat mensen echt in de knoei raken". Volgens hem wordt het steeds moeilijker om de maat schappelijke werkers te motiveren om door te gaan. „Het is een wonder dat we tot nu toe alle cliënten kunnen helpen". Van Zijthoff: „Wij zijn echt verbaasd over het wantrouwen en de onkunde van de gemeenten tegenover ons. Het zou goed zijn als Madi wordt doorgelicht, maar ook als de bestuurders eens de moeite doen om zich op de hoogte te stellen van de gang van zaken hier. Er zijn stichtingen die, wanneer een cliënt voor de tiende maal komt, die man of vrouw gewoon doorver wijzen. Ze laten zo iemand feitelijk vallen. Dat doen wij niet, we blijven ons inzetten en dat wordt niet altijd in danks aan vaard. Wel door de cliënten, maar niet door de bestuurders". Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - In de raadsvergadering van de gemeente Borsele, die dinsdag 29 april om 19 uur in het gemeentehuis te Heinkenszand wordt gehouden zullen de wet houders worden benoemd of herbenoemd. De nieuwe wethouder WD-raadslid H.F. Tij dens, die de plaats van zijn partijgenoot G.W. Eijssens gaat innemen, krijgt de portefeuille van financiën, verkeer en vervoer en openbare werken. CDA-wethouder P.L. Peeters krijgt de porte feuille van ruimtelijke ordening en volkshuis vesting, eigendommen, grondbedrijf, milieu, so ciale zaken, ouderen be leid inclusief welzijn ouderenbeleid. Wethou der drs. P.J. Vollaard (PVDA) behoudt de afde ling welzijn (met uitzon dering van ouderen be leid), krijgt daarbij on derwijs, dorpshuizen en verenigingsgebouwen. Burgemeester drs. G.C.G. van den Heuvel beheert openbare orde, politie en brandweer, voorlichting en kabinet, automatisering, economi sche zaken, algemene za ken en personeel en orga nisatie. Van onze correspondent SLUIS - De onderlinge com petitie van de Sluise damesvo- gelpiekclub Cupido's Pijl is geëindigd met een overwin ning voor T. Smoorenburg-de Boevere. Zij verwierf daarmee de titel 'de beste van het sei zoen 1985/'86' en kreeg van voorzitster E. van Beijser- veldt, naast een bloemenhulde een speciale herinneringspla quette. Zij behaalde tien punten en had daarmee drie punten voorsprong op N. Boomert die nu tweede werd, maar onlangs de koninginnetitel behaalde. Derde werd A. van de Plasse met 6 punten, vierde N. Dries- sens met 5 punten en vijfde C. Buysse met 4 punten. De bekendmaking ge schiedde tijdens een gezellig samenzijn in een Chinees res taurant, waar de plannen van de Sluise vogelpieksters voor het stille seizoen bekend ge maakt werden. Naast het se rieus beoefenen van de piek- sport hebben de leden van Cu pido's Pijl buiten de meestal druk bezochte clubavonden, ook andere activiteiten op hun programma staan. Zoals bijvoorbeeld bezoeken aan culterele evenementen en gezamenlijke fietstochten. Om in conditie te blijven is er in ieder geval begin juni een fietstocht van ongeveer 50 ki lometer gepland. Het is nog de vraag of de daarin geplande rustplaats in een gerenom meerd restaurant zal bijdra gen tot de bevordering van de conditie van de leden van deze unieke club. Dodenherdenking - In Bres kens wordt op 4 mei, doden herdenking, vanaf 19.40 uur en stille omgang gehouden. Hengelwedstrijd - Op bevrij dingsdag, 5 mei, wordt in Breskens aan de Duvelshoek tussen 13.00 en 15.00 uur hen- gelwedstrijden gehouden. Bevrijdingsloop - Op bevrij dingsdag wordt in Breskens wederom de bevrijdingsloop gehouden. Om 18.30 uur start de jeugd en een half uur later vertrekken de ouderen. De jeugd van de basisscholen kan gratis meedoen. De start vindt plaats aan het Oranjeplein.

de Stem | 1986 | | pagina 19