LAAT WESTBRABANDER KANSLOOS IN SPURT Superieur STEEN scoort moeilijk jamo iteiten ;iimedag ids voor n en richt 'AGINA ZEELAND; MAANDAG 21 APRIL 1986 1 IOVW STENVER Voorlichting Thema-avond baanloosheid è- Hï'i'-tr w- RIA ONTFUTSELT TITELKANDIDAAT EEN PUNT LUIK - Het moet niet worden uitgesloten dat de als 'onaantastbaar' omschreven positie van Sean Kelly in het Super Prestige-klassement de komende weken serieus wordt aangevallen door Adrie van der Poel. Progressie Geimponeerd Te laat Zwarte periode Oxford wint League-beker Van de Korput maanden uitgeschakeld Militairen dwarsbomen plannen Guy Thijs Twee doden bij voetbalduel Bijna vier ton voor NAC na gala In- en af te voeren via de knpalende woonwijk. Erop gewezen wordt dat 'middels, mede door de po. lieve houding van het col- [ge, al een flinke promotie- |mpagne is gevoerd resui- irend in een flink aantal laats-reserveringen en an vragen voor een vaste jandplaats. j „In het kader van de toe- Istische ontwikkeling bin- en de gemeente Aarden- urg past de uitbreiding kn toeristische verblijfsac- bmmodatie, zoals earn ings", aldus Bonte. tol slaggevers voor Koninginnedag is roni ratselijk oranjecomité is er ii nteiten te organiseren. Tot slot is er een disco me blay-backwedstrijd in (oyer van de sporthal, aan rang 19.00 uur. Kinderei l'anaf elf jaar mogen dit fees ezoeken. Het aantal deelne ers aan de play-backwet Itrijd is beperkt zodat diegen Tie zich het eerst heeft opgege [ren de meeste kans maakt on nee te doen. De volgende dag wordt yatertorenrit, een eenvoudig buzzel-oriëntatietocht voo futo's, gehouden. De tocht litgezet door de Wi Zeeuws-Vlaamse automobii Mub 'WZA'. De lengte is 35 Lometer en men kan inschrij Ten vanaf 13.00 uur bij caf /ictorie. De start is één uui later bij garage Brugge op he Industrieterrein aan de water oren. Van der Poel: aaronder vertegenwoordii ers uit het onderwijs, fysio lerapeuten, kruisverenigin ;en en diverse andere bestu en, werden eerste twee film ertrond die handelden ova iet acceptatieprobleem in mgang met een astmapatiëni n levendige discussie kwait lop gang en veel nieuwe ideeer iwerden geboren. De aanwezl gen waren enthousiast, het op richten van een afdeling het kiezen van een bestuu waren dan ook geen problem. Als voorzitter van de afde ling is gekozen de heer Kra Imer, secretaresse is mevrow IStenvert en mevrouw Rijbei gaat de centen beheren. Lede zijn mevrouw Buyze-Kuipe de heer Nieuwenhuize en me vrouw Bleyenberg. Als disch adviseur van de veren ging is internist dokter Spi ker uit het Julianaziekenhui in Temeuzen benoemd mens de kruisvereniging is di mevrouw Kruisen. De afdeling gaat zich in toekomst vooral bezighoude met voorlichting. Er worde voorlichtingsavonden beleg1 Onderwerpen zijn: allergi astma, medicijngebruik en ternatieve geneeswijs Voorlichting op scholen is één van de taken van de aio ling. „Bij de leraren is va! nog een groot gebrek aan V grip voor de astmapatiënt,2 voorzitter Kramer naar aai leiding van de onder de aai wezigen gehouden enquête. De kruisvereniging sta' over twee weken een spreksgroep voor volwassen' met CARA. Bij voldoende» langstelling wil men ook sta' ten met het in groepsverba' beoefenen van ademhaling en ontspannignsoefening® Als het aan de aanwezigen W gaat de afdeling met de g meenta Temeuzen praten ov het gebruik van open haai die bij CARA-patiënten nog eens voor moeilijkheden gen. Voorts zal de afdem binnekort een gsprek aang® met het bestuur van het J® naziekenhuis, waarin tev het opzetten van een irn0"' trum in het nieuwe CentVJ' ziekenhuis wordt besproken TERNEUZEN - In de OP»]* dingskerk in Temeuzen maandag 28 april. aa" „j 19.30 uur, een thema-® gehouden over baanloo» Het is een initiatief wjj, werkgroep Kerk en Sa® ving van de twee Terne® parochies. Drie spreke® ien een korte inleiding o0 waarna de aanwezté® kleinere groepen van ge" y ten kunnen wisselen -o» onderwerp. ét #11 progressie tl JT w 1 i fl. Adrie van der Poel voert de vier man sterke kopgroep aan. foto cor vos Door Peter Snelders WESTDORPE - Aan een van spanning zinderend duel heeft titelkandidaat STEEN slechts één punt over kunnen houden legen belangrijkste degrada tiekandidaat RIA. Negentig minuten voetbal, on- faks een groot STEEN-overwicht, leverde niet meer op dan een 1-1-ge- lijk spel. Voor STEEN te weinig, "ant iedereen die deze ploeg een warm hart toedroeg verliet moppe- wid en ontevreden het sportpark •inde Kapittelstraat te Westdorpe. STEEN scoort moeilijk. Daarop "Bakte het duel tegen RIA geen uit- i®(lering. Zeker in de laatste duels taait de doelpuntenmachine van ®TEEN, die eerder in deze competitie succesvol was, niet meer soepel. .De druk wordt met de week gro- Ook de jongens beseffen dat ze in Wi beslissend stadium terecht zijn fcmen. Het is nu of nooit, als je kampioen wilt worden. Dat vreet aan e Ploeg. Het beetje rust dat je in Mrijpe situaties nodig hebt ont weekt dan. Jammer, maar het is niet anders," verklaarde STEEN-trainer Pater van de Boogert na afloop. Een ®[spraak die het grootste manco aan ®EEN-zijde keihard bloot legt: 'de Wg speelt te gespannen.' 'd de normale spelsituaties levert lat nog weinig problemen op. De bal t soepel en snel van voet tot voet. combinatievoetbal is dus goed 'artorgd en ook de individuele actie #°rdt van tijd tot tijd tevoorschijn Koverd. Tot zover geen enkel pro- "aem. Het hoge tempo kan STEEN ""eiteloos, ook op een gladde en Jare grasmat als zondagmiddag, Wijven draaien. Maar eenmaal aan .cal van de tegenstander, als zich 'acr eens een kansrijke postie Voor st. dan slaat de zaak op tilt. Spelmoment uit de derby in de vierde klas H tussen STEEN en RIA. RIA-aanvaller Peter Rompa is Jo van Re- mortel te vlug af. Links Fons Sturm van STEEN en op de achtergrond Mark van Tatenhove van RIA. - foto de stem/cor j. d€ boer •^gelijkheden Al in het eerste kwartier tegen "JA kreeg STEEN drie goede moge- «taden om afstand te nemen. Eric Nagelkerke, Carlo Nachtegael Jo van Remortel, laatstgenoemde ®et een afstandsschot, mochten jiman Ludwig Cortvriendt al eens 1«eigen. Meer dan dat niet. Door uitblijven van die treffer nam de «Wvositeit bij STEEN met de minuut ..Zou het nu weer niet lukken," door de hoofden van de JJ®N-spelers gespookt hebben, "oral toen RIA enkele minuten rust op voorsprong kwam bij enige kans van de wedstrijd, ht wegwerken van Freddy Bous- en Camiel Bosmans bood Peter Rompa de mogelijkheid om van dichtbij aan te leggen. Via de gladde grasmat ging de schuiver onder doel man Theo de Bot door: 1-0. Dat was een flinke dreun voor STEEN. Trouwens, toen had het voor hetzelfde geld al 2-0 kunnen staan. Want in de 24e minuut plaatste Peter van Kouteren uit een vrije trap de bal tegen de dwarsligger. Dat zou de realiteit geweld aan hebben gedaan, want STEEN was veel sterker dan RIA. Toch was er blessuretijd voor nodig om STEEN langszij te brengen. Terwijl doelman Cortvriendt de muur nog aan formeren was plaatste routinier Jo van Remortel de bal be heerst in de andere hoek. Een opste ker voor STEEN, dat na rust een veldoverwicht had dat er niet om loog. De keren dat RIA nog aan de vijandelijke goal kwam waren op de vingers van één hand te tellen en die situaties leverden geen enkele maal gevaar op. Wel aan de andere kant, waar Paul Dobbelaer de lat op zijn weg vond en kort daarna rakelings overschoot. Het moet frustrerend gewerkt hebben op de rossige aanvaller, want anders valt het moeilijk te verklaren waarom hij in de slotfase RIA-speler Cees Hamelink, na wat schermutse lingen in horizontale positie, natrap te. Scheidsrechter Hermes uit Breda stond erbij en keek er naar. De man die eerder boekingen gaf, voor over tredingen, aan Eric Nagelkerke en Mario Soethaert hield nu zijn boek op zak. Verwondering alom en zeker toen hij STEEN nog een vrije trap toekende. De gemoederen waren na afloop nog niet bedaard. Paul Dobbe laer wilde zich op de cornervlag wre- ken, maar een toegesneld RIA-be- stuurlid schermde het clubeigendom af en daardoor ontstond nog een rel letje tussen dat tweetal met de in menging van enkele heethoofdige supporters. Ook scheidsrechter Her mes moest duidelijk op zijn tellen passen toen STEEN-supporters na afloop een alleszeggende houding aannamen. Gelukkig bleef het daar bij. Een turbulent slot van deze wed strijd. Reëel bekeken kwam RIA goed weg met dit gelijke spel. Iets wat trainer Gerrit Emans beaamde: „Het was moeilijk, maar we kunnen echt niet beter. Af en toe konden onze verdedigers niets anders dan de bal maar een knal over de zijlijn geven. Dat is degradatievoetbal. Het is niet aantrekkelijk, maar dat kun je de jongens niet kwalijk nemen." Door John Hoofs De Brabander voegde gistermiddag opnieuw een fraaie ereplaats toe aan de imposante reeks, die hij dit voorjaar heeft opgebouwd De tweede opeenvolgende overwinning van de Italiaan Moreno Argentin kon niet verhinderen dat Van der Poel met zijn tweede plaats even eens als een winnaar werd ge vierd door vriend en vijand. Nederland lijkt in ieder geval de komende jaren over een renner te kunnen beschikken, die de door Jan Janssen en Jan Raas opgebouwde traditie in de voorjaarsklassiekers met succes kan voortzetten. De 'twijfelaar' die Van der Poel lange tijd is' geweest, heeft plaatsgemaakt voor een zelf bewuste renner, die zelfs in koersen, die hem qua karakter bepaald niet op het lijf ge schreven zijn, ten aanval trekt. De progressie die Van der Poel in vergelijking met 1985 heeft gemaakt is indrukwekkend. De cijfers vertellen het ver haal: 1985 Milaan-San Remo18e Ronde van Vlaanderen... 15e Gent-Wevelgem Parijs-Roubaix.9e Waalse Pijl Luik-Bastenaken-Luik.. 2e 1986 7e le 10e 3e Zelfs Jan Raas stond perplex op de Boulevard de la Sauve- nière in Luik, ondanks de al tijd ondankbare tweede plaats, waarmee Van der Poel door de slimme en vooral sterke Moreno Argentin werd opgezadeld. „Wat Van der Poel heeft laten zien, verdient alle respect", complimenteerde Raas zijn kopman. „Petje af, hij heeft formidabel gereden. Hij is met ere gesneuveld en hoeft zich niks te verwijten. De komende weken gaan we zeker nog van hem horen". Adrie van der Poel was de eer ste om zijn 'baas' aan te vul len. „Luik-Bastenaken-Luik is voor mij eigenlijk net te zwaar, maar als je zo goed in vorm bent, dan kun je zelfs in dit soort koersen goed preste ren. De komende weken ga ik er in ieder geval nog alles aan doen om de Amstel Gold Race, Rundum den Henninger Turm en het Kampioenschap van Zürich te winnen. Die koersen passen meer bij mijn atleti sche mogelijkheden, al sta ik er van te kijken dat ik in Luik-Bastenaken-Luik zo ver gekomen ben. Dat ik niet heb gewonnen, deert me niet. Ar gentin sprintte gewoon van me weg. Ik had geen schijn van kans. Ik was door en door nat, stijf van de kou en had al les te winnen en niks te verlie zen. Het is mooi geweest". Van der Poel verdiende met zijn tweede plaats in Luik 75 Super Prestige-punten en zijn achterstand op Kelly, die dins dag in de Vuelta start, be draagt nog 105 punten. In de Gold Race, Frankfurt en Zu rich, zonder Kelly, liggen tel kens 75 punten op de winnaar te wachten. „De komende we ken zijn nóg beter geschikt voor me dan Luik-Bastena ken-Luik", sprak Van der Poel strijdvaardig. De meesterhand van Jan Raas was opnieuw zichtbaar in de finale van Luik-Bastenaken- Luik. Zijn lessen hebben van de wispelturige Adrie van der Poel een koele finisher ge maakt. In de laatste kilometer van de klassieker weigerde Van der Poel een gat naar de gedemarreerde Claude Cri- quielion te dichten en wachtte, met de benen stil, tot zijn grote concurrent in de eindsprint, Moreno Argentin, zijn geduld zou verliezen. Dat gebeurde en Van der Poel draaide in een zetel, in laatste positie en in het wiel van Argentin, de laat ste bocht door naar het finish- doek. „Als ik achter Criquielion ge sprongen was, zou ik kansloos zijn geweest in de sprint", zei Van der Poel later. „Nu was ik ook kansloos tegen Argentin, maar hoefde ik me niet te ver wijten dat ik onnodig met mijn krachten had gesmeten in de finale". En Jan Raas: „Jammer voor Adrie dat Ar gentin ook meefietste". Van der Poel kwam met nog 40 kilometer te rijden alleen voorop in de finale van Luik- Bastenaken-Luik. Een ondoordachte aanval zo leek het, maar Van der Poel bleek zijn krachten goed te hebben ingeschat. Criquielion, Argentin en vrijetijds-pop- zanger Dag-Erik Pedersen sloten aan en met zijn vieren ging het richting Luik. Van de favorieten bleken Kelly, Le- mond, Fignon (afgestapt), Hi- nault (afgestapt) en Van de Velde niet over de kracht en de ambitie te beschikken om in de druilerige Ardennen mee te spelen om de eerste plaats. Vooral de onopvallende rol van Johan van de Velde sprong in het oog. Zelden eer der was een favoriet zo ver in de finale zo goed omringd door ploeggenoten. Millar, Winnen, De Rooy, Theunisse en de uit blinkende Harings waren pa raat om hand- en spandien sten te verrichten voor de man, die zaterdagavond nog per televisie had laten weten 'dat zondag de dag zou zijn van de wraak'. Steven Rooks miste eveneens het moment waarop de beslis sende slag in de Ardennen werd toegebracht, maar pro beerde in de laatste kilometers nog de schade te repareren met een indrukwekkende ach tervolging aan de zijde van Mare Sergeant. De achterstand op het lei dende viertal Van der Poel, Argentin, Criquielion en Pe dersen slonk spectaculair. „Maar", bekende Rooks later, „ik heb de achtervolging te laat ingezet". Een vijfde plaats was de troostprijs voor zijn vergeefse inspanning. Voor Moreno Argentin bete kende zijn zege in Luik de af sluiting van een zwarte perio de. De Italiaan bereidde zijn seizoen voor op het zonnige Si cilië, maar kreeg een zware bronchitis-aanval te verwer ken toen hij later in het koude en natte voorjaarsweer op het Italiaanse vasteland wedstrij den ging rijden. Zijn hele voorbereiding was meteen voor niks geweest. In Luik- Bastenaken-Luik trof Argen tin opnieuw zwaar weer, maar deze keer deerde het hem niet. Voor hem presteerden alleen Leon Houa en Eddy Merckx (3 keer), Louis Mottiat, Romain Vermandei, Ferdi Kubler en Fred De Bruyne (2 keer) er in de klassieker twee of meer op eenvolgende jaren te winnen. „Ik was veel rustiger dan in 1985 tijdens de finale", be kende Argentin. „Ik had al eens gewonnen in Luik en dan sprint je toch veel meer ont spannen". LONDEN (Rtr) - Oxford Uni ted heeft zondag de eerste En gelse beker van het seizoen veroverd. In het met 90.396 toeschouwers gevulde Wem- bley-stadion won het met 3-0 van het sterker geachte Queens Park Rangers. Sound Quality from Denmark UITSLAG 1. Moreno Argentin (Ita) 252 km In 6.41.1» (gem. 37.675 km/u); 2. Adrie van der Poel (Ned) z.t; 3. Dag- Erik Pedersen (Noo) z.t; 4. Claude Criquielion (Bel) z.t; 5. Steven Rooks (Ned) op 20 sec,; 6 Mare Sergeant (Bel) tt: 7. Flip van den Brande (Bel) op 44 sec.; Roberto Pagnin (Ita) z.t; Hubert Seiz (Zwi) op 55 sec.; 10. Heinz Imboden (Zwi) z.t; 11. Rolf Gölz (WD1) op Clère (Fra) z.t; 15. Joop I (Ned) z.t.; 16 Acado da Silva (Por) op 1.13; 17. Silvano Contini (Ita) op 5.20; 16 Dirk de Wolf (Bel) z.t; 1». Eddy Schepers (Bel) z.t; 20. Denls Roux (Fra) z.t; klasseringen ove rige Nederlanders: 23. Theo de Rooy z.t; 26 Gert-Jan Theunisse z.t; 31. Peter Harings op 6.50; 33. Maarten Ducrot op 10.32; 34 Johnny Broers z.t; 44 Peter Hoondert op 1620; 45. René Beu ker z.t; 56 Jean Habets z.t; 52. Jacques van Meer op 25.00. ;uper Prestige 1. Sean Kelly (Ier) 420 punten; 2. Adrie van der Poel (Ned) 315; 3. Greg Lemond (VSt) 205; 4 Claude Criquielion (Bel) 175; 5. Steven Rooks (Ned) 160; 6. Flup van den Brande (Bel) 155; 7. Luciano Ra- bottini 140; 6 Francesco Moser (Ita) 130; 9. Rudy Dhaenens (Bel) 125; 10. Marc Sergeant (Bel) 120; 16 Moreno Argentin (Ita) 90. Wereldbeker 1. Kwantum 56 punten; 6 Hitachi 63; 3. Kas 42; 4 La Vie Claire 40; 5. Lotto 15; 6 Can-era 14; 7. Skala 13; 6 Systeme 12; 9. Malvor 11; 10. Sammontana 10; 11. Panasonic, PDM en Del Tongo 9- Van onze sportredactie KEULEN - Voor Michel van de Korput is het seizoen afge lopen. De Brabander verliet zaterdag in het treffen tussen FC Köln en Fortuna Diissel- dorf na ongeveer een uur het veld met een gescheurde achillespees. Van de Korput is door die blessure een drietal maanden uit de roulatie. Hij mist daar door onder andere de twee fi nale-wedstrijden tussen FC Köln en Real Madrid voor de UEFA-beker. BRUSSEL (ANP) - Twee Belgische internationals zijn opgeroepen om met het militaire voetbalteam mee te spelen. Enzo Scifo (Anderlecht) en Mare de Grijse (Club Brugge) moeten woensdag in Al giers meedoen tegen Al gerije. Daarmee dwars bomen de militaire auto riteiten de plannen van bondscoach Guy Thijs. In de aanloop naar de eindronde om het we reldkampioenschap in Mexico speelt België woensdag in de Heizei een oefenwedstrijd tegen Bulgarije. Vandaag be gint in het Brusselse sta dion en oefenstage. Ook die kan het tweetal niet meemaken. Thijs heeft selectie tot 21 spelers ge slonken selectie niet met nieuwelingen aangevuld. DHAKA (DPA) - Een suppor tersoorlog bij een voetbalwed strijd in Bangladesj heeft za terdag aan twee mensen het leven gekost. Honderd toe schouwers raakten bij de ern stige ongeregeldheden ge wond. In de hoofdstad Dhaka ont aardde de wedstrijd tussen re gerend kampioen Abahani en naaste concurrent Mohamme daanse Sportclub, bijgewoond door 80.000 bezoekers, in een veldslag na een omstreden be slissing van de scheidsrechter. De politie trachtte de woe dende menigte met traangas tot bedaren te brengen. .Zon der succes. Na afloop van het duel hakten de fans buiten het stadion verder op elkaar in met messen en stokken. Van onze sportredactie BREDA - Het gala, dat zaterdagavond in het Turfschip in Breda is gehouden, en bijdragen van het bedrijfsleven uit de regio hebben NAC het bedrag van 387.000 gulden opgeleverd, dat in de exploitatie voor komend seizoen zal worden gesto ken. De balans is overigens nog gunstiger voor NAC, want di verse bedrijven hebben steun gegarandeerd voor meerdere jaren. In totaal sleepte de Bredase eerste divisie-verenging een bedrag van 662£50 gulden in de wacht

de Stem | 1986 | | pagina 9