Terneuzen bedroevend zwak NTJE LIGGEN Titelgevecht vierde klas H blijft open Eerste thuis-nederlaag Biervliet fOE G\Ff Twe 24 DAGEN NJUfGElD UIT GEI Shag goedkoper! 24 BASEN ZEEUWSE DERDEKLASSE SLECHT OP DREEF Lewedorpse Boys pakt weer punten JAN DE BRUIN UIT VELD GESTUURD HUIS- pagina SPORT8 Stijlvol Stijf Broertjes Geplaagd Damesvoetbal I KwClTt Zo moet het I? DE STEM „de 4in1 krant" Merijnt]e TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse vertegenwoordigers in de derde klas D brachten het er gisteren in hun thuis wedstrijden slecht af. Bij Clinge, dat met 2-4 van Clu zona verloor, zal men er nog het minst om rouwen. Anders is dat bij Vogel waarde, dat zijn kansen op de titel na de 0-2-nederlaag tegen Goes wel kan vergeten. Ter- neuzen, dat voor eigen publiek met 0-4 van Steenbergen ver loor, kijkt nu duidelijk recht in de ogen van het degradatie spook. Temeer, omdat BSC op nieuw een puntje rijker werd door het 0-0-gelijke spel tegen SC Gastel. JEKA behaalde met diezelfde uitslag een puntje tegen DIVO. Met de eigen nederlaag tegen de hek- kesluiter konden ook deze uit slagen voor Terneuzen niet slechter uitvallen. Advendo- Roosendaal werd 1-1. DIVO blijft daardoor weliswaar aan de leiding, maar moet van de nog resterende drie wedstrij den, twee keer tegen Goes spe len. CLINGE-CLUZONA 2-4 - Cluzona was de beste ploeg. Zeker in de eerste helft, waarin het een veilige 0-3- voorsprong opbouwde. Door Broekhoven, Maas en nog eens Broekhoven kwam deze score tot stand. Dat nam niet weg dat ook Clinge in die periode enkele fraaie kansen kreeg en meer verdiende dan het kreeg. Zo moest de Cluzona-verdedi- ging drie keer een bal van de doellijn trappen. Na rust kwam Clinge opzetten, maar een strafschop halverwege toegekend aan Cluzona, werd door Maas verzilverd. Daar mee een voor Clinge hopeloze score op het bord zettend. Een vrije trap vijf minuten later werd door Boudewijn van Craenenbroeck fraai ingekopt. Hoewel Clinge hierna iets sterker werd, duurde het toch tot kort voor tijd voordat Danny van Puy velde nummer twee in de touwen schoot. TERNEUZEN-STEENBER- GEN 0-4 - Terneuzen speelde bedroevend slecht. Het was aan het spel van de Zuider sportpark-bewoners nauwe lijks te zien dat het hier ging om een vier puntenwedstrijd. Voor rust kon het de schade nog beperkt houden tot een 0- 1-achterstand door een doel punt van Con de Groot. In de tweede helft was de verdedi ging zo lek als een zeef. Door treffers van John Bakx, Con de Groot en Eric Raaij makers werd het tenslotte 0-4. ADVENDO-ROOSENDAAL 1-1 - Rust 0-1, Toon Dykers 0-1, Kees Buitendijk 1- 1. BSC-SC GASTEL 0-0 - Rust- en eind stand. DIVO-JEKA 0-0 - Rust- en eindstand. A%< 1 W24 en Axel delen de buit Door Eddy de Schrijver HULST - „In dit belangrijke stadium van de competitie mag je eigenlijk geen punt laten liggen. Ik kan het echter geen teleurstelling noemen als we het kampioenschap niet beha len. We zijn immers tegen de verwachting in nog in de kopgroep terecht gekomen. Ik wacht wel op de uitslagen." Die woorden sprak Axel-trainer Rudi Steel na af loop van de wedstrijd HVV'24-Axel. Deze match ein digde zoals hij begonnen was en deze keer paste de dubbelblanke score geheel in het beeld van de strijd op het veld. Want die grasmat leek in derdaad veel op het even ver der gelegen zwembad. Een ware modderpoel na afloop was het resultaat van de 'gul heid' van Pluvius. Serieus voetbal was bijna niet moge lijk in Hulst. Een weinig be nijdenswaardige middag voor de supporters. „En voor de club levert het geen cent op," was duidelijk te horen uit de mond van het HW'24-be- stuur. Dan is de klaagzang van diegene die de shirts moet zien schoon te krijgen nog niet eens opgetekend. Alom kom mer en kwel dus. De hatelijke nul op het bord, maar meer zat er gistermid dag echt niet in. De kloof tus sen Axel en STEEN bleef door de gedeeltelijke misstap van Axel gelijk. De scorebord-jon- gens kwamen niet in actie. Het enige dat wel hoog scoorde in Pulst was de regenmeter. Axel kwam naar Hulst om er twee punten te pakken. Het strijdplan werd door HW'24 doorkruist. De hoekschopver houding was wel dik in het voordeel van de bezoekers, maar zolang de regels nog niet voorschrijven 'drie corners pe nalty' blijft dat voordeel be drog. Het veld in Hulst was dus eigenlijk veel te slecht om op te spelen. Zelfs de meeste fer vente modderballetspecialist kon dat gisteren op z'n klom pen aanvoelen. Scheidsrechter Block voelde het moeilijk te bespelen veld niet vlekkeloos aan. Slachtoffer daarvan werd onder andere Paul Seghers. Niet verwonderlijk gezien zijn reputatie van 'doorzetter', maar deze keer had de man in het zwarte pak geen gelijk. Seghers wilde de bal spelen, gleed door en torpedeerde zo doende een Axelaar. Prompt kwam Seghers in het boekje en kon hij geen goed meer doen in de ogen van Block. Trouwens, Block leek aardig "oranjegezind' te zijn gezien de fluittonen die hij herhaal- deijk - vooral in de eerste helft - liet horen in het nadeel van de geelhemden. Wat de boe kingen betreft hield Block de schaal in evenwicht. Beide partijen kregen er twee te ver werken. Aan beide zijden werd hard gestreden. Voor HW'24 leidde die drift bijna tot een doel punt. Theo Warrens kreeg een unieke kans, maar de wat minder trefzekere Warrens kon zijn geduld niet bewaren. De Hulstenaar schoot de bal veel te gehaast richting doel man Tonnie Gommers. Die had er niets aan te doen van- Spelmoment uit de Zeeuxvs-Vlaamse derby in de vierde klas H tussen HV'24 en Axel. Een verdediger van het Hulsterse HVV24 probeert een Axelse aanval te stoppen. In witte broek de Axelaars aan het werk. - fotoerikossewmrde wege het onscherpe vizier van Warrens. Aan de andere kant liet Axel welgeteld één goede sco ringskans noteren. Ambrosini kwam in de gevarendriehoek en schoot uit moeilijke positie in handen van doelman Van der Kinderen. Angelo Verbraeken leek vlak voor het inrukken op weg naar mogelijk een doelpunt, maar Eric Rijckaert versperde de weg al dan niet volgens de regels. Iedereen die HW'24 een warm toedraagt schreeuwde om een straf schop, maar het spel mocht ge woon doorgaan. Na de pauze leek HW'24 - in andere en drogere shirts - wat sterker. Drukte de Axe laars ver terug op eigen helft, waardoor de Steel-equipe op de counter moest loeren. An gelo Verbraeken zag Warrens vrij staan en deze knalde de bal in het zijnet. Direct daarna werd Paul Seghers veel te hard tegen de graszoden ge werkt. Eric Rijckaert kwam in het boekje, maar het resultaat van de vrije trap was nihil. De wissels bij beide partijen hadden geen enkel meetbaar resultaat waardoor de ploegen met de 0-0-eindstand tevreden moesten zijn. Van onze sportmedevxrker OUDENBOSCH - In de vierde klas G blijft Lewedorpse Boys punten vergaren. In Oudenbosch werd VES'35 op overtuigende wijze door de Bevelandse ploeg geklopt. Le wedorpse Boys begon in een hoog tempo en dat resulteerde na twintig minuten in een door de VES'35-verdediging in paniek weggegeven hoek schop, waaruit Remijn de score opende. Een onoplettendheid in de defensie van De Boys bracht de gelijkmaker op het score bord door Van Kleef. In de tweede helft zorgde Krijger na een kwartier voor 1-2. VES'35, dat duidelijk te kampen had met het slechte weer, het gladde veld en de vermoeid heid, kwam er praktisch niet meer aan te pas. Via Remijn en Koens werd het tenslotte 1- 4. Van onze sportmedexverker TERNEUZEN - Koploper Patrijzen blijft in de eerste klas van het zondagafdelingsvoet- bal indruk maken. Nu werd de uitwedstrijd tegen Hulsterloo met 1-5 gewonnen. Ook naaste en enig overgebleven belager Walcheren, al was dat minder overtuigend, maakte geen fout en won met 1-0 van Kwa- dendamme. Corn Boys verloor met alleszeg gende 6-0-cijfers van Zeelandia, Oostburg kreeg thuis met 1-4 klop van Domburg en Robur-Zeeland Sport eindigde in 1-1. Jong Ambon-Aardenburg werd afgelast. HULSTERLOO-PATRIJZEN 1-5 - Op een erbarmelijk, bijna onbespeelbaar terrein, maakte Patrijzen nog eens duidelijk niet zo maar koploper te zijn. De ploeg was duidelijk sterker dan Hulsterloo en zeker in aanval lend opzicht. Na een foutieve terugspeelbal opende Camiel Rentmeester de score.en kort daarna zou die speler voor 0-2 zorgen. Na de pauze bood Hulsterloo, toch zeker op het middenveld, meer tegenstand en kwam zelfs terug tot 1-2 via een kopbal van Jürgen de Deckere. Die pret duurde niet lang, want Ronny Bek bracht de stand op 1-3 en Hans Westdorp verzilverde een penalty: 1-4. In de slotfase maakte Albert de Jonge er nog 1-5 van. ZEELANDIA-CORN BOYS 6-0 - De uitslag spreekt voor zich. Een gehandicapt Corn Boys, met zes invallers, was geen partij voor Zeelandia. Bij rust werd dat al uitgedrukt via een 4-0-stand door goals van Henk Slab- bekoorn (2x), Richard Verweij en Gerard de Nooyer. In de tweede helft kon de Sasse for matie iets meer tegengas geven, maar kon niet voorkomen dat Zeelandia via Frank Bauwens en een eigen goal op 6-0 kwam. WALCHEREN-KWADENDAMME 1-0 - Een verdiende zege voor Walcheren, omdat die ploeg het beste van het spel had en ook voor de meest gevaarlijke acties zorgde. Het ging echter moeizaam. Zo moest uitblinker Aart Groenendijk een inzet van de doellijn halen en stopte doelman Ad Vermeulen een "straf schop van Sjaak Beulens. Daarvoor was Walcheren via Adrie Belfroid op voorsprong gekomen. OOSTBURG-DOMBURG 1-4 - In de eerste helft een gelijk opgaande partij. Door Hans Wisse kwam Domburg op voorsprong, maar door een eigen goal van Hans Geertse kon Oostburg langszij komen. In de tweede helft begon Peter Waasdorp aan zijn act. Via een hattrick bezorgde hij Domburg een riante ze ge. ROBUR-ZEELAND SPORT 1-1 - Geen beste wedstrijd. De terreinsomstandigheden waren daar schuldig aan. Veel balverlies en weinig vloeiende acties. Bij een vrije trap van Zee land Sport werkte de Robur-doelman de bal in eigen goal. Op slag van rust kwam Robur langszij via Rob Krekelberg. Het bleef 1-1. TERNEUZEN - In de vierde klas H moest leider STEEN opnieuw genoegen nemen met een puntende- ling. Het is een teken aan de wand dat de STEEN-for- matie dat deed tegen hekkesluiter RIA. Axel profiteerde niet van deze halve misstap, want de oranjehemden kwamen tegen HW'24 niet verder dan 0-0. Koewacht sloop wel een punt dichterbij door Hoofdplaat met 1-0 te verslaan en ook RCS ziet zijn kansen weer stij gen na de 2-1-winst uit tegen Noormannen. Biervliet liet een lelijke steek vallen door in eigen huis met 1-3 van Honte- nisse te verliezen. Philippine en IJzendijke deelden de pun ten: 3-3. KOEWACHT-HOOFD PLAAT 1-0 - Op een door de regen moeilijk bespeelbaar veld hebben beide teams ge tracht er het beste van te ma ken. Dat lukte in een sportief en spannend duel dat bleef boeien töt de laatste minuut. Koewacht begon het karwei met een licht veldoverwieht. Het bleef voor rust 0-0. Een kwartier na de hervatting gaf Hoofdplaat onnodig een hoek schop weg. Sneu voor die ploeg dat het juist daardoor op ach terstand kwam. Peter van Gremberghe scoorde 1-0. Hoofdplaat begon te drukken en Koewacht moest zich be perken tot de counter, die ech ter wel gevaar opleverde. De spannig bleef, omdat Hoofd plaat alles in het werk stelde om een punt aan dit duel over te houden. Dat lukte uiteinde lijk niet. PHILIPPINE-IJZENDIJKE 3-3 - Toen diep in de tweede helft Frank Neve IJzendijke een 1-3 voorsprong bezorgde gaf niemand meeer iets voor de kansen van Philippine. IJ zendijke speelde beter en Phi lippine kon tot dan toe geen vuist maken. Toch kreeg dat duel een verrasend slot, want in de laatste twee minuten kwamen de mosseldorpbewo ners toch nog op gelijke hoog te. Een minuut voor tijd kopte Hans Lauret een goed geno men vrije trap feilloos binnen en kort voor het laatste fluit signaal mocht Philippine nog een corner nemen waaruit, eveneens met een kopbal, Pa trick van Hecke de eindstand op 3-3 bracht. NOORMANNEN-RCS 1-2 - Een verdiende overwinning voor de Souburgers. Noor mannen begon slecht. Nog voordat een Noormannen-spe ler de bal had aangeraakt lag die al in het doel. Vanaf de af trap scoorde RCS via Danny de Nooyer. Voorlopig kon Noormannen het nog bijbenen en kwam na een half uur op 1- 1 door een kopbal van Kees van Sighem. Door Fred. Ra bout BIERVLIET - Biervliet is dui delijk van slag af. De ploeg speelt niet slecht, alleen als het op scoren aan komt is men niet thuis. Met name Erwin Duys- selinck -hoopt volgende week weer speelklaar te zijn- wordt node gemist. De afgelopen weken kon men de schade met een gelijk spel beperken, maar gisteren kon ment tegen Hontenisse de zaak niet verbloemen. De for matie uit „Klooster" won met 1-3, en het was nog verdiend ook. Aanvallend speelde Honte nisse een puike partij, en Jef Pauwels vertolkte daarbij een hoofdrol. Zijn directe oppo nent Ronny Bracke had totaal geen vat op de rechterspits, en hij knalde niet alleen de tweede goal voorbij Pol van de Vijver, maar ook op de derde beslissende treffer drukte hij zijn stempel. In de beginfase zag het er overigens niet naar uit dat Hontenisse met de winst zou gaan strijken, want de eerst 20 minuten waren voor de thuisploeg. De tandem Piet de Koyer/Koos Krul, draaide op volle toeren, en de degradatiezorgen voor de for matie van trainer Wilfried Bogaert leken grotere vormen aan te gaan nemen. Met name Hontenisses voorstopper Peter de Rooze had totaal geen vat op de Koyer, maar laatste man Frans van Meele bleef bij de zaak en doelman George van Damme hoefde maar spora disch in actie komen. Eenmaal de druk van de ke tel kon men bij Hontenisse, waar Jos van Meele op de bank begon, na een twintigtal minuten wat terug doen. Men had minder tijd nodig om te scoren, want in de 23'ste mi nuut was het al prijs. Een af geslagen corner van Jos de Waal werd met de „slechte" linker van Arnold Morcus loeihad in het hok van Pol van de Vijver gehangen, 0-1. Even later zou bij Biervliet Robby Versluys -zwaar geraakt aan de knie- van het veld worden gedragen, en mocht Raymond Ingels zijn opwachting maken. Tonnie Versluys, overal inzet baar, nam de plaats van zijn broer Robby als rechtervleu gelverdediger in, terwijl ingels ging 'spitsen'. Ondanks dat Biervliet via Koos Krul -rakelings over- en Jan de Bruin -net naast- nog mogelijkheden kreeg, hield Hontenisse de 0-1 tot aan de rust vast. Amper opnieuw ge start stond het bijna 0-2 toen Jacques Lijbaert te kort terug speelde. Guido Buysrogge zat er goed tussen, aarzelde te lang, waarna Pol van de Vij ver hem niet geheel volgens de regels het scoren belette. On danks dat alles wat Honte nisse was om een penalty schreeuwde, hield Bredanaar Jacques van de Perre zijn in strument in ruste. Het was uitstel van executie want acht minuten na de pauze rolde Jef Pauwels het gehele linkerver- dedigingsblok van Biervliet op, om Pol van de Vijver zon der verhaal te laten, 0-2. Koos Krul had op aangeven van Piet de Koyer de aansluiting weten te bewerkstelligen. Hij besloot in riante positie naast. Zesentwintig minuten na de rust werd het lot van Biervliet bezegeld. Jef Pauwels gleed op rechts nog maar eens door de Biervliet-defensie, bediende Jos van Meele -na de pauze in gekomen voor Mark Cam- been- die Guino Buysrogge het orgelpunt liet plaatsen, 0- 3. André van Liere kwam ver volgens Adrie de Meyer aan Biervliet-kant vervangen, ter wijl bij Hontenisse doelman George van Damme het veld moest ruimen toen hij in de voeten van Raymond Ingels dook, en een ribblessure op liep. Zijn vervanger Kenny van Waas stond amper tussen de palen toen Jan de Bruyn op de paal knalde en Piet de Koyer de rebound niet onge bruikt liet, 1-3. De overigens sportieve partij zou een akelig slot kennen. Immers,drie mi nuten voor tijd zond Jacques van de Perre Jan de Bruyn vervroegd naar de douches. Tijdens een klein onbenullig opstootje diende De Bruyn een ellenboogstoot uit aan Jacco Neve -"Ik stond er met mijn neus bovenop", aldus de arbi ter- en hij mocht vertrekken. De eerste thuis-nederlaag van Biervliet was op dat moment al een feit. STONE DUNKERS-coach Mare Luijten moet zater dagmiddag ongetwijfeld gedacht hebben aan het gezegde 'sterven in schoon heid'. De Antwerpse Hul stenaar strooide kwistig de meest magistrale passes in het rond. Ook onder de ring kwam de bebaarde coach meermalen tot stilis tische hoogstandjes. Jam mer genoeg begrepen zijn medespelers het niet steeds even goed. Gelukkig voor Mare Luijten werd het tenslotte toch zegevieren in schoonheid. Voor het eerst in zijn tweejarig bestaan haalde Stone Dunkers een titel binnen. DE KAMPIOENSWED STRIJD van Stone Dun kers leek aanvankelijk toch niet geheel probleem loos te zullen verlopen. Sterspeler André Dobbe laar verscheen namelijk met een stijve nek op het strijdtoneel. Slechts een halve helft hield de Hul stenaar het uit met zijn stijve nek. Zolang de bal vooruit ging, lukte het nog vrij aardig, maar in de te genovergestelde richting ging het al heel wat min der. Ondanks deze zware mentale klap hield Stone Dunkers zich sterk en won de wedstrijd en de titel. DE SITUATIE in de eerste klas heren van de Zeeuwse basketbalcompetitie wordt steeds gecompliceerder. Vorige week nog kon ge meld worden dat het 'zwakkere' broertje, Sou burg 2, waarschijnlijk kon promoveren door het te rugtrekken van Volhar ding, BC Sas en Schelde- sport, maar nu blijkt ook Souburg zelf niets voor promotie te voelen. Boven dien zijn de kaarten verre van geschud in deze afde ling. Door uitstekende eindresultaten speelt het zelfde Souburg volgende week nota bene voor de eerste plaats. Een sterk staaltje van een toch niet zo zwak broertje. WISSENKERKE-TRAI- NER Van de Broek mag zich zo langzamerhand gaan rekenen tot de meest geplaagde coach in het Zeeuwse afdelingsvoetbal. In de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen Cadzand moest hij toezien hoe Sjaak Dieleman al na tien minu ten voetbal geblesseerd het veld moest verlaten. Diele man had bij een overigens ongelukkige botsing met een tegenstander een bloe dende wond aan het ge zicht opgelopen en moest naar het Oostburgse zie- bijdragen: Mark Janse Cees de Zeeuw en Rinus Verbs, moes kenhuis worden vervioera voor verdere behandeling. „Dat is nu al de negende speler uit de basisopst ling die ik dit seizoen voor I korte of langere tijd moet missen. En dat met een se- lectie die in totaal uit zes tien spelers bestaat. Ik be- grijp nog niet hoe we er dit I seizoen ondanks alle te genslagen in slagen zo hoog in de top mee te draaien," verzuchtte de in Souburg woonachtige Van de Broek zaterdagavond. tm koog» gevraagd of Mn «o bla Even laten horen via een ..Kleintje" in D< en hei komt in orde immers tienduizenden Stern-lezers lezeressen (een op de drie) lezen uw adv» omdat zij speciale belangstelling hebb voor onze "Kleintjes"-rubriek Huisdier on 126ste jaargang Ka Van onze correspondent BARCELONA - Vanwe vermoedelijk electorale i tieven heeft het Spaanse cialistische kabinet van pi mier Gonzalez besloten b parlement te ontbinden de verkiezingen met vi maanden te vervroegen vi oktober naar 22 juni. De socialistische par behaalde bij de algemei verkiezingen van 1982 2 van de 350 zetels in het pai lement. Dankzij deze ruin meerderheid is de regerii van Gonzalez de afgelop vier jaar op geen enkel m ment in gevaar geweest. Volgens alle opiniepeili gen wordt de socialistisc: partij bij nieuwe verkiezi: gen opnieuw met ruir HET DAMESVOETBAL neemt in het totale voet- balgebeuren nog altijd een aparte plaats in. Het heef! een geheel eigen proble- matiek en een eigen we reldje. Het zaalvoetbal-1 team van Neckermann, uitkomend in de HuZaVo, kampt daar eveneens mee Was deze formatie altijd een geduchte tegenstander, sinds de laatste tijd is daar I enige verandering in geko men. De problemen ont stonden nadat de sponsor geen speelsters meer toe liet van elders. Dus slechts uit eigen bedrijf (discrimi natie?). Deze maatregel had tot gevolg dat het team enkele vaste krachten verdwijnen. Hun plaatsen werden weliswaar opge vuld tot er, zoals men van I HuZaVo-zijde meldt: „Een drietal meisjes in de ziek tewet verdween en er twee in verwachting raakten." En dat had tot gevolg dat het team onvoldoende mes op de been kon krijgen I en dus uitstel van het spe-1 len van wedstrijden moes! vragen. De Franse motorcoureur I Sarron heeft donderdag I tijdens de perspresentatie I van zijn nieuwe racemoto- ren een botje in de linker hand gebroken. Dit ge-1 beurde bij een demonstra-1 tierace van zijn Yamaha I 500cc-machine, die hij op I een nat wegdek onderuil I trok. Sarron, vorig jaar derde in de wereldtitel strijd achter Spencer en Lawson, geldt als regenrij der. Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- MKK SMOOWM* K<«S *1* koStWM abonnement op die f j. allemenselijk gevarieerde ïSjjt 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur'm op. Dan iSi kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen W&A lang voor half geld in de 1>^*? bus. I.Naam: Adres: I Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM I VRIJBLIJVEND OP PROEF voor de halve prijs van 10.50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen J, naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911 Een kxvart miljoen jong Nederlanders is gisteren be- Bonnen aan de afsluiting win de schooltijd: het exa rien. Stilte daarbij was wc Heboden. Zie voor examerr ttbrielc pagina 2. - foto a (ADVERTENTIE) De dollar daalt. En dat be-l tekent; lekker voordelig! «raaien. Met Texas shag. Zwaar, half-zwaar of mild f2,50 per Pakje. Op een hele slof] spneelt dat toch mooi eenl tientje. Met Texas bespaart ut Jaarlijks honderden guldens °P uw rookgenot. Artsenij(d)

de Stem | 1986 | | pagina 16