|(m/v) Zaalteam Verpoorte wint Zeeuwsch-Vlaamse beker LU Remy Magnus: 'De Griekse vlag ontbreekt nog' Stone Dunkers mikt op kampioenschap JiLOOSTERZANDENAAR NAAR NATIONALE TITELSTRIJD 'romenade kampioen Vlissingen komt tekort INDIGE Trimloop en wandel- Tocht in Westdorpe niveau ZATERDAG 19 APRIL 1986 Kampioenschap aalvoetbal van Zeeland Turnkampioen- schap Ivan de Zebra hm Bladel KLOOSTERZANDE - Hij was nauwelijks te stuiten. Heel gemakkelijk werd hij kampioen. Al voordat de slotpartij in zaal Flora te Goes begon was Benny Durinck onbereikbaar ge worden voor de concurrentie. V Aloy naar luisbergen Vierde ronde kampioenschap voor schaakteams SV ALOY NAAR MARATHON ATHENE Toernooi van BC Terneuzen Laatste wedstrijd voor zwemmers Opening wind- surfseizoen A55 a mtoor in Breda zoeken wij een gelt pij in de Verenigde -fiata taai |en ikele medewerkers It ervaring in een fomatisering is een de HEAO-ers even- elijke sollicitatie met nan van het GITP, desgewenst nadere I van de selectiepro- anisatie- DAM TILBURG T14 PAGINA SPORT 3 fig Oost-Zuid-Beve- an de huidige ver- inverpleging A als- idium van één van lens uitgenodigd te jelijk dienstverband liktheid zal aanstel- onbepaalde tijd. jens de CAO voor een goede uitoefe- |eigen auto noodza- net werkgebied van Mie en Reimerswaal. igkundigen, [nachtdienst dagteams. [onnen bij de hoofd- Hoeven, telefoon 937. tan het bestuur van 4460 AB Goes. NG? natie kunt u terecht bij nde arbeidsburo's. >m even langs. cenisse er, Nieuwe d te Schiedam. ur, Bergen op Zoom, sterhout. Zevenbergen, Rijen, Almkerk. Van onze sportmedewerker jXEL - De Zeeuwsch- Vlaamse beker, inzet van een „ernooi tussen de regionale tayon-bekerwinnaars, is door yerpoorte gewonnen. In sport- jj! 't Sportuus in Axel bleef jet ongeslagen. De bekerstrijd [ende een sensationele en j!notiolenele opening. Sensa- il omdat de Sasse beker winnaar Fabricom met nog ile minuten te gaan een 2- yvoorsprong had opgebouwd tegen de Huls terse bekerwin naar De Ster. Op zich een verrassing. De Fabricom-spelers voelden dit eveneens zo aan en probeer den tijdwinst te boeken door zich niet overmatig te haasten bij de aftrap, nadat het toch nog 2-2 was geworden. Voor scheidsrechter Gerard de Schepper een reden om in te grijpen. De drie seconden-re gel werd volgens hem overtre den en dat hield in dat De Ster vanuit balbezit mocht starten. Onder commentaar van de Fabricom-spelers ging De Ster door om vervolgens 3-2 te co- ren. En toen was het hek van de dam. Als door een wesp ge stoken drongen de Fabricom- spelers rond de arbiter. Deze bleef echter bij zijn besluit. Erger nog, wegens teveel com mentaar op de leiding ging hij zoals hij meldde: „Over tot het uitsluiten van een Fabricom- speler." Een uitsluiting waartoe hij overging na het eindsignaal. Tevens een wegsturen dat geen vervolg kreeg omdat de organisatie, ZVA'81, stelde: „Geen schorsingsbevoegdheid te hebben." En zodoende kon Fabricom volledig mee blijven draaien. En zo wilde men het ook. Want bij een uitsluiting zou, zoals men zei: „Het team opgestapt zijn." Een ander punt van wrevel was het on gelukkig zijn met het af te werken programma. Gezien de tijstippen waarop de 'eigen' club aan de bak mocht, een te recht ontevredenheid gevoel. Dat Fabricom zich ook hier gepakt voelde, het mocht het openingsduel en slotwedstrijd spelen, spreekt voor zich. Zo doende mocht het 240 minuten paraat zijn, terwijl Verpoorte met 168 minuten het kortste in het speeltenue moest vertoe ven. Zaken die bepaald niet sfeerverhogend te noemen waren. Ondanks dat, ging het toer nooi onder leiding van het ar bitrale trio Gerard de Schep per, Loet Bombeleyn en Willy van Gremberghe gewoon door. Zoals gemeld werd Verpoorte winaanr, 4-8; vóór De Ster, 4- 6; Kravo Terneuzen, 4-4; Fa bricom, 4-2 en Zagers uit Oostburg, 4-0. Uitslagen: De Ster-Fabricom 3-2, Ver- poorte-Kravo 3-1, De Ster-Zagers 2-0, Fabricom-Verpoorte 0-3, Kravo-Zagers 2-1, Verpoorte-De Ster 3-0, Fabricom- Kravo 2-6, Zagers-Verpoorte 0-1, De Ster-Kravo 7-2, Fabricom-Zagers 6-4. Durinck met overmacht kampioen Van onze sportmedewerker UIDDELBURG - Naast het upioenschap van Zeeland lvoetbal (de strijd heeft inmiddels toegespitst tus- jjen Parbo en Country Club) is een begin gemaakt met de lilrijd om het Zeeuws zaal- Irtetbalbekerkampioenschap. Maai dagavond 21 april lorden de eerste voorronde- |«edstrijden gespeeld. Rei- ierswaal/Vanko Boys-To- |renboys uit Zierikzee om half legen in sporthal Reimers- aal te Kruiningen en Fabri- uit Sas van Gent tegen avers Sport uit Vlissingen, acht uur in de sporthal in i van Gent. De winnaars spelen maan- jgavond 28 april, evenals de eke winnaar van Oostburg Parbo. Maartens uit ïddelburg speelt vrijdag avond 25 april om 20.50 uur te- ;tn Verpoorte uit Axel en 21 Uil om 20.45 uur speelt in lemeuzen Kravo tegen De tr. De halve finales zijn in incipe gepland voor maan- agavond 5 mei. Van onze sportmedewerker KNEUZEN - Vandaag loudt de Terneuzense gym- astiekvereniging EMM, in nauwe samenwerking met de Zebra (Zeeuws-Brabantse g), de finale van de Jierenigingswedstrijden tur nen in de sporthal 't Zwaantje TeTemeuzen. I De wedstrijden, waaraan »'n 450 turners en turnsters eelnemen, beginnen om 9.15 Die ochtend wedstrijden [toen tot omstreeks 13.00 uur 3 de middagwedstrijden be- (jnnen om 13.30 uur en zullen istreeks 17.00 uur afgelopen. deze wedstrijden wordt selgenomen door tal van ver dingen uit Zeeland en st-Brabant. K AMERIKAAN Randy >»yth heeft de uitgestelde en prkorte derde race voor het preldkampioenschap zeilen F de tornadoklasse gewonnen, pillie van Bladel zakte naar e vierde plaats in de alge- te rangschikking, die door ayth wordt aangevoerd. Van [tel eindigde als 24ste. Door Peter Snelders Een duidelijk teken van overmacht, hetgeen hem de titel van het gewest Zuid-Nederland in de vierde klas bandstoten opleverde. Tevens verwierf hij het recht afgevaardigd te worden naar de nationale eindstrijd. „Even maar heb ik getwij feld", zegt de 31-jarige Du rinck van de biljartvereniging WBC uit Walsoorden. „Dat was in de derde ronde. Toen had ik maar liefst 35 beurten nodig om te winnen. Dan heb je geluk, want normaal ge sproken krijg je zo'n partij aan je broek. Maar ja, zonder geluk word je ook geen kam pioen". Opvallend genoeg kwam die 'gelukkige winst' na twee sterke openingspartijen. „De start kon niet beter. In 19 en 18 beurten maakte ik de 40 ca ramboles vol. Voor die klas sterke partijen. Het zelfver trouwen zou moeten groeien na zulke partijen. Dat was eigenlijk ook wel zo, maar on gemerkt begin je toch aan die titel te denken. Je zet jezelf onder druk. Pas op, als het dan even niet wil vlotten slaan de paniek en onzekerheid toe. Ik kon geen bal meer, maar had gewoon de mazzel dat mijn te genstander nog slechter speel de". Even had hij tijd nodig om die marathonpartij te verwer ken. In de vierde en vijfde ronde verliep het niet opti maal, maar die partijen zette hij in winst om. „Die druk blijft toch. In feite neemt die alleen maar toe, naarmate het kampioenschap vordert. En daarnaast bleef ook die slechte partij wel even aan me kna gen. In 23 en 26 beurten won ik die partijen. Helemaal niet bijzonder, maar naar maat staven van die vierde klas toch redelijke partijen". Sterk Door die drie niet direct hoogstaande partijen was ook bij de concurrentie de indruk ontstaan dat hij niet zo onaan tastbaar was als zijn ope ningspartijen deden vermoe den. Maar juist toen zijn oppo nenten enige moed begonnen te krijgen, sloeg Durinck sterk toe. „De zesde ronde was be slissend. Dat bleek in feite al tijdens die partij. Want op het andere biljart speelde mijn nog enig overgebleven concur rent De Boer en die stond er tegen Huizers niet best voor. Dat was voor mij een extra Van onze sportmedewerker RNEUZEN - Na het eind- aal van de wedstrijd Zei st 1-Neckermann gingen armen van het voltallig "menade-team, dat vanaf 1 tribune de wedstrijd volg- *1 omhoog. De 2-1-winst voor «ldenrust <15-12, 15-12, 9-14) te weinig om Promenade 1 bedreigen. De winst had •o 3-0 moeten zijn. I Ook al zou Promenade vol ste week de wedstrijd van f'tairust verliezen, dan nog Pat de ploeg één punt voor. r®pioen dus en opvolger 1 Neekermann. Zeldenrust, 1 1 en PSV 1 maken alle Pe nog kans op een tweede Neekermann heeft nog op de beker volgende in de finale tegen Pro- eiiade 1. UIESCOW construction i f'n onze atletiekmedewerker AUW De loopgroep van Aloy zondag 20 april In de nabijheid van de 'borg in Ronse. Dit om Wns op een geacciden- "arkoers te trainen. - vertrekt om half negen l raauw, terwijl de training ben uur op de Kluis berg ïlten Promenade 2 degradeert. Wiekslag of MTS/MEAO gaat mee. Ook daar tot aan de laat ste speeldag volop spanning. Wint Wiekslag volgende week van Promenade 2 met 3-0 dan staat het gelijk met MTS/ MEAO 1 en moet het aantal tegensets de beslissing bren gen. MTS/MEAO 1 versloeg Promenade 2 met 2-1. Midden moter Dow had geen moeite met Wiekslag: 3-0. Dees 1 re kende met 3-0 af met Sterban den. Uitslagen tweede klas: Ge meente 1-De Meijer 3-0, Dees 2- PSV 2 2-1, Kindt TC-Free Lance 3- 0, V&V l-Roelofs 1-2. Derde klas: Juliana-PZEM 1 0-3, Dow 2-Ge- meente 2 1-2, Belastingen-De Pooter 0-3, De Pooter-Belastingen 3-1, Rabo-PSV 3 2-1, Douane 2- Philips 1 1-3. Vierde klas: Dees 34- Promenade 3 3-0. Stand eerste klas: Promenade 1 17-45, Zeldenrust 17-41, Dees 1 17- 41, Neekermann 18-41, PSV 117-39, Dow 1 17-26, Sterbanden 17-15, MTS/MAO 118-13, Wiekslag 17-10, Promenade 2 17-7. Tweede klas: Douane 117-47, Roelofs 18-42, V&V 117-27, De Hoop 17-26, Kind TC 17- 25, PSV 2 17-24, Gemeente 1 18-24, Dees 2 17-22, De Meijer 17-15, Free Lance 17-10. Derde klas: PZEM 1 18-46, De Pooter 18-42, Juliana 18- 33, Belastingen 17-30, Philips 1 18- 25, Gemeente 2 18-25, Dow 2 17-24, Rabo 17-24, PSV 3 17-23, Douane 2 18-4. Vierde klas: MTS/MEAO 2 18-41, De Stem 18-39, Dees 3 18-34, PZEM 2 18-34, Philips 2 18-33, Elo- pak 18-30, Dethon 18-28, Gemeente 3 18-23, Havenschap 18-22, Prome- stimulans om er tegenaan te gaan". In slechts 18 beurten won hij van De Brouwer en op de an dere tafel verloor De Boer van Huizers. Durinck was kam pioen, maar ook de nationale eindstrijd, een evenement dat iedere biljarter wel eens mee wil maken, lonkte. Dan moest hij wel zijn algemeen gemid delde tot onder de tien pro cent-grens laten zakken. „Sommigen noemen dat on sportief. Ik vind van niet. Ik verkeerde in de uitgelezen omstandigheid dat ik mijn moyenne kon drukken zonder dat mijn titel in gevaar kwam. Moet ik dan doorspelen en die unieke gelegenheid om natio naal te spelen weggooien? Kom nou, ik denk dat iedereen in mijn plaats hetzelfde zou hebben gedaan. Het is natuur lijk gemakkelijk praten als je er niet zo voorstaat. Dan kun je wel zeggen van: je moet je sportieve plicht doen en spelen voor wat je waard bent, maar als je er eenmaal voorstaat, dan lap je dat aan je laars". Hij wist zijn moyenne (verlies in 25 beurten met de cijfers 40- 26) tot aanvaardbare propor ties terug te brengen en mag van 9 tot en met 11 mei naar het Nederlands kampioen schap te Nieuwleusen. Het was in Goes niet de eer ste titel voor Durinck. Eerder dit seizoen werd hij kampioen van het district in diezelfde vierde klas en in het seizoen 1979-1980 werd hij districts kampioen vierde klas libre. Vijftien jaar biljart hij al, waarvan zeven jaar op een laag pitje stonden, omdat hij vanwege zijn werkzaamheden op de binnenvaart nauwelijks in de gelegenheid was regel matig te spelen. Sinds kort heeft hij zich iets meer toegelegd op het band stoten. Voorheen beperkte zijn biljarten zich tot, de biljart vereniging WBC eigen, drie banden. „Nu ik wat meer over band speel, voel ik dat ik ster ker geworden ben. Straks, als ik naar het nationaal kam pioenschap ga, probeer ik nog wat extra te trainen, want daar zou ik graag een goed fi guur slaan. Het is natuurlijk moeilijk in zo'n eindstrijd, want de sterkste acht van Ne derland komen bijeen. Als ik echter de vorm van het dis tricts- en gewestelijk kam pioenschap vast kan houden, zal ik mijn partij wel meebla- zen". Benny Durinck, de speler van het Walsoordense WBC, zal deelnemen aan het Nederlands kampioenschap vierde klas bandstoten. - fotowim koovman Van onze schaakmedewerker VLISSINGEN - Vandaag wordt in Vlissingen de vierde ronde van het jeugdschaak- kampoenschap voor clubtems gespeeld. De ronde moet beslissingen brengen in de drie leeftijds groepen. De jeugdschakers spelen in het clublokaal van Vlissingen en de eerste zet valt om 13.15 uur. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de landelijke B-jeugdklas slaagde Vlissingen er woensdagavond bijna in een punt in de Scheldestad te houden, maar kwam tegen RVC net iets te kort met 1-2. De B-jeugd van SC Feyenoord lijkt aan voorjaarsmoe heid te lijden. Na het moeizame gelijke spel van zaterdag tegen RKAW werd nu met 3-2 van Sparta verloren, dat daardoor de nieuwe leider werd. Uitslagen: FC Den Haag-RBC 6-0, Quick Boys-SW 4-2, DS'79- RKAW 0-2, Excelsior-Unitas 1-1. Stand: Sparta 21-36, SC Feyenoord 21-35, RKAW 22-33, FC Den Haag 22-32, Excelsior 21-28, Quick Boys 21-24, SW 21-22, Unitas 20-19, DS'79 20-14, UVS 21-14, RVC 21-13, RBC 21-12, Vlissingen 22-6, Kloetinge 19-4. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Na deelname aan de marathon van Berlijn en New York zijn de voorbereidingen van SV Aloy in voile gang om aan de marathon van Athene (12 oktober) deel te nemen. Daarmee gaat opnieuw een hartewens van Aloy-hoofdman Remy Magnus in vervulling. jaargetijde zo'n 23 25 graden. Daarnaast is het parkoers nooit vlak. Steeds naar boven „Griekenland, meer bepaald het plaatsje Marathon, is toch de bakermat van de mara thon", aldus Magnus, zijn schoolkennis opfrissend met het feit dat voor onze jaartel ling een Griekse ordonnans al lopend van de plaats Mara thon - waar een veldslag ge houden werd - naar Athene snelde om de overwinning op de Perzen te melden. Een af stand van 43.2 kilometer. De betrokken marathonlo per moest destijds overigens zijn prestatie met de dood be kopen. Nadat hij zijn taak vol bracht had viel hij levenloos neer. Een voorval dat de hui dige marathonloper niet moet verontrusten, want men is nu beter op een dergelijke presta tie voorbereid dan destijds. De belangstelling voor Ath- nene is nu groter dan vorig jaar voor New York. Magnus: „We hebben al 49 aanmeldin gen met daaronder 19 lopers. Eind april sluiten we de in schrijving, want we zitten nu eenmaal vast aan de startbe wijzen, terwijl ook de hotel- accomodatie moet worden ge reserveerd. Velen koppelen er hun vakantie aan vast. Er zijn er die vijftien dagen Grieken land aandoen en anderen be perken hun verblijf tot een achttal dagen". Toen Magnus vijf jaar terug zijn trim-imperium op poten zette moest deelname aan de marathon van New York het absolute hoogtepunt worden. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. „Toen we met zijn allen in New York zaten werd er al over Athene gepraat. Tij dens een bepaald evenement zijn we alweer met het vol gende bezig. Zo denk ik dat er in oktober in Athene wel weer iets uit de bus zal komen". De marathon van Athene is ove rigens niet de gemakkelijkste klus. Magnus: „Het is in dat en beneden, dat gaat in de kui ten zitten. Om de warmte enigzins te reduceren wordt er al om acht uur 's morgens ge start". Voor het overgrote deel van de mensen die zich tot nu toe hebben aangemeld wordt het hun marathon-debuut. Niet echter voor Willy de Fe- ber, Machiel Kruyt, Richard Palliwoda en Gilles Kentin, die ook in New York van de partij waren. Bergen werk moet er voor een dergelijk gebeuren verzet worden. Wat in Remy's brein vaak ontspruit moet worden uitgewerkt. „Dat is inderdaad zo. Ik lanceer een idee binnen de groep. Blijkt er voldoende animo dan gaan we aan de slag. Op de achtergrond wordt keihard gewerkt en ik mag mijn vrouw daarbij wel be trekken. Zij is het die de admi nistratie, waar ik geen bal verstand van heb, doet. Het moet immers zo goed, maar wel zo goedkoop mogelijk ge beuren. Er moeten offertes aangevraagd worden. Het moet allemaal goed geregeld worden en kloppen. Zo maar eventjes naar Athene gaan, vergeet het maar. Naast mijn vrouw verzet ook de secretaris van onze vereniging, Hans Jasperse uit Axel, veel werk. Zonder hun steun zou dit alle maal niet mogelijk zijn. Maar je krijgt er ook wat voor. Als ik terugdenk aan New York komen de emoties nog los". „Wat een geweldig feest. We waren één grote familie. We brachten de Amerikaanse vlag mee. Straks moet naast deze Amerikaanse vlag de Griekse in de Graauwse Dorpstraat wapperen. Dat moet toch een mooi gezicht zijn. Of niet soms"? Van onze atletiekmedewerker WESTDORPE - Het trim merslegioen en de wandelaars kunnen vandaag terecht in Westdorpe, waar de plaatse lijke middenstandsvereniging in samenwerking met SV Aloy Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag en zondag houdt badmintonvere niging Terneuzen zijn jaar lijkse internationaal badmin- tontoernooi in de klassen A, B, C en D. Onder de deelnemers, 85 in totaal, zijn er 12 spelers uit Engeland. Er worden 209 partijen ge speeld, alles in poulesysteem of met verliezersronden en geen, zoals gebruikelijk, af- valsysteem. Zaterdag in sport hal Oude Vaart van 9.00 tot 20.00 uur en zondag in sporthal 't Zwaantje van 9.00 tot 16.00 uur. Wedstrijdleider is Theo van de Voort, bondsgedele- geerde Simon Christiaansen en hoofdscheidsrechter Frans ten Broecke. William van Eek: „...in zinkingen zijn bijna tradi tioneel - foto de stem/cofl j. de boer Door Mark Janse HULST - Het gaat weer goed met het Hulsterse basketbal. Nadat de plaatselijke basket balvereniging twee jaar gele den opgedoekt werd, werd de draad nauwelijks enkele maanden later opgepakt in de vorm van Stone Dunkers. Om elke herinnering aan BVH te vermijden werd St.-Jansteen als standplaats gekozen, maar het Hulsterse element kreeg weer meer invloed in de ver eniging. Met name de heren van Stone Dunkers leverden vrijwel onmiddellijk keurige prestaties af. In het eerste levensjaar ein digde Stone Dunkers bij de eerste vier in de vierde klas. Dit leverde een onverwachte promotie op toen de Zeeuwse afdeling een nieuwe indeling kreeg. Stone Dunkers mocht dit jaar namelijk in de nieuwe tweede klas optreden. En de Steense heren deden dit met bijzonder veel succes. Tot nu toe werden slechts drie neder lagen geïncasseerd. Medekop loper Marathon 3 won een keer thuis, maar moest daar wel drie verlieswedstrijden tegenover stellen. De lastigste tegenstaader voor Stone Dun kers bleef uitgerekend Opera tief 1. De enige echte concur rent in Zeeuwsch-Vlaanderen die zelf evenwel de kansen op promotie aan zich voorbij zag gaan. In de competitie wonnen de Oostburgers beide wedstrij den. maar het tij keerde in de play offs. Vorige week vrijdag stond de eerste confrontatie tussen beide teams op het pro gramma. En Stone Dunkers won op vrij overtuigende wijze na een spannende en at tractieve wedstrijd. Vandaag, zaterdag, om 15.00 uur wordt dan in Den Dullaert definitief beslist over kampioenschap en titel in de tweede klas. Veel zal afhangen van het resultaat van de strijd tussen Marathon 3 en hetzelfde Operatie,71 1, die vrijdag in Oostburg ge speeld werd. Bij verlies van de Vlissingers mag Stone Dun kers verliezen. Bij winst moet de wedstrijd van vandaag on verbiddelijk gewonnen wor den. In dat geval is het resul taat van de onderlinge wed strijden tussen Stone Dunkers en Marathon doorslaggevend. En promoveert Stone Dunkers dus, want het staat drie tegen een in het voordeel van de Steense formatie. William van Eek blikt al vast even vooruit. Vijf jaar ge leden begon hij met basketbal. Gestimuleerd door Ton de Booij werd sij lid van het toenmalige BV Hulst. Hij bleef dat tot het einde van de verne- niging in 1985. Maar bij de op richting van Stone Dunkers in december van datzelfde jaar was hij opnieuw van de partij. Na de snelle promotie beleefde hij dit jaar een uitstekend sei zoen met zijn ploeg. „We wonnen drie keer van de sterkste ploeg," aldus Van Eek. „Marathon 3. Alleen Ope ra tie'71 speelde tegen ons al tijd een sterke wedstrijd. Pas vorige week konden we de rol len omkeren." Een belangrijke rol in dit resultaat vervulde hij zelf. In de tweede helft bracht zijn geweldige af standsschot de Steense forma tie weer op het goede spoor na een flinke inzinking. „Ja, die inzinkingen zijn bijna tradi tioneel. Gelukkig profiteren onze tegenstanders te wienig van de slechte perioden van ons. Anders hadden we zeker veel meer verloren. Volgend jaar moet dat wel veranderen, ervan uitgaande dat we inder daad promoveren natuurlijk!" De kansen op promotie schat hij overigens redelijk hoog in: „Ik denk dat we opti mistisch mogen zijn. We spe len goed, onze conditie is goed, dus wat wil je nog meer. Maar we mogen Operatie'71 niet on derschatten. Het is een sterke ploeg, met een paar goede af- standsschutters en veel erva ring. We zullen kort moeten verdedigen. Daarnaast zal de lengte van Tonnie de Booij ze ker weer een belangrijk voor deel voor ons. betekenen. Met een sterke rebound en goed sa menspel moeten we zaterdag de wedstrijd kunnen winnen." Hoe staat het met de plan nen van Stone Dunkers en in het bijzonder van Williem van Eek zelf? „Bram Majooor ver trekt jammer genoeg volgend jaar. Verder blijft de ploeg bij elkaar. Ik ook, dus alleen moet ik het enigszins kalmer aan doen vanwege mijn armbles- sure. Maar ik vind basketbal een geweldig leuke sport, dus blijf ik doorgaan." de afstanden 2,6 en 12 kilome ter op het programma heeft staan. Alles wordt tegelijk om 15.00 uur weggeschoten bij ca fé De Gravin aan de Graaf- jansdijk. Daar is tevens het inschrij vingssecretariaat gevestigd, waar men vanaf twee uur te recht kan. Kleed- en wasac- commodatie is aanwezig in sportzaal De Vliet. Het par koers lopt door de kern en be staat uit een ronde van twee kilometer. Het ligt in de be doeling om van dit gebeuren een jaarlijks terugkerend eve nement te maken, zo deelde de heer Swagemakers van de middenstandsvereniging mee. Van onze zwemmede werker KAPELLE - Met uitzondering van De Bruinvis (deze ploeg komt volgende week uit in Vlissingen) trekken de Zeeuwsch-Vlaamse zwem ploegen voor de laatste wed strijd van de landelijke zwem- competities naar Middelburg of Kapelle. De zwemclub Koewacht verdedigt zondag in Middel burg de 15e plaats in het alge meen klassement in de E-af- deling. Promotie zit er echter niet meer in. ZC Koewacht le vert strijd met Warande (18), De Schelde (31) en De Zuid westers (42). In de F-afdeling ontvangt De Bevelanders (66) zondag middag in Kapelle de teams van Scheldestroom (20), De Ganze (57) en De Braakman (101). De Braakman zal vol gend jaar uitkomen in de nieuw te vormen G-afdeling. Geen van de overige ploegen uit deze poule zal promoveren. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Windsurf Vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren opent vandaag het nieuwe seizoen met surfwed- strijden op de Otheense kreek. De start is om 11.00 uur. Gevaren wordt in de klas sen divisie 1 en 2, terwijl ook de fun boards aan bod kunnen komen. Inschrijven voor deel name vanaf 10.30 uur aan de jachthaven van de kreek.

de Stem | 1986 | | pagina 13