LOGISCHER TAAKTOEBEDELING 4 Van amateuristisch clubje tot een professionele instelling9 St.-Sebastiaan vrijwel zeker superstarteam Scouting Westdorpe heeft vol programma Rode maden nu ookl verboden voor Clingse Hengelaars Benno is Zeeuws kampioen DE STEM Nepal-acties succes in Hoek en Zaamslag Schietingen CITROËN* DINSDAG 15 APRIL 1986 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND J n,MSDAG 15 APRIL 1986 Play back wedstrijden Vogelwaarde HULST - Het aantal vaste comissies in Hulst dat burgemeester en wethouders adviseert over allerlei beleidszaken moet teruggebracht van twaalf naar acht. Actiecentrum Enthousiast 1-Mei-viering Sint Jansteen B. DE SCHEPPER WEG BU MAATSCHAPPELUK WERK Voordeel Zorgen Plaatselijk nieuws Axel W. DE BLOCK WISSE B.V. Graauw Heikant Hulst St.-Jansteen TERNEUZEN - Als het aa en W van Terneuzen ligt, jzense scholen als laatste s uitgerust met een elektr Iteem, teneinde ongewens Eigen school Gevoeliger Afscheid van ds. Rietveld als predikant T22 Van onze correspondent WESTDORPE - Voor de leden van de scoutinggroep West- dorpe is weer een drukke pe riode aangebroken. Na deel te hebben genomen aan het jaar lijkse 'ZePaKa' te Sluiskil, gaat men zich in Westdorpe inzetten voor de actie 'Heitje voor een Karweitje', die zater dag 19 april wordt gehouden. Van tien uur 's morgens gaan alle leden van scouting West dorpe op pad om bij de dorps genoten allerlei klusjes op te knappen. Via een geluidswagen zal de bevolking opgeroepen worden om hun karweitjes voor een keer niet zelf te klaren, maar ze te laten doen door verken ners, welpen, gidsen of kabou ters van de scouting. Door de leiding van de groep worden, net als vorig jaar, bloemen verkocht. Vanaf 's morgens half negen staat een bloemenkraampje bij meermarkt Goethals in de Bernhardstraat. De opbrengst van die bloemenverkoop is dit jaar bestemd voor het Wereld Natuurfonds. De netto opbrengst van de actie 'Heitje voor een Kar weitje' komt in zijn geheel ten goede aan het nieuwe clubge bouw, waarvan inmiddels met de bouw begonnen is. Door middel van strooifolders zul len de Westdorpenaren op de hoogte gebracht worden van de actie. Zaterdag 26 april worden tien welpen geïnstalleerd. Op deze dag zijn ook de familiele den van de nieuwe leden uit genodigd. En natuurlijk wor den dit jaar ook weer enkele kampen gehouden. De welpen zijn van 12 tot en met 16 juli te gast in.Etten-Leur. Zij worden afgelost door welpen en ka bouters, die daar van 16 tot en met 20 j uli vertoeven. Op 19 juli schepen yerken- ners in voor een reis naar En geland, waar zij hun tenten opslaan tot 26 juli. De gidsen maken van 9 tot en met 16 augustus een treinreis naar het Luxemburgse Wiltz en de jongste groep, de bevers, gaat deze zomer een dagje naar het provinciaal domein te Wach- tebeke. Hulst zet mes in commissies Van onze correspondent CLINGE - In navolging van andere visclubs hebben ook de Clingse Hengelaars besloten een verbod in te voeren op het gebruik van rode of anders ge kleurde maden. Dit naar aanleiding van de onderzoeksresultaten van het Rivo, waaruit blijkt dat in de toegevoegde kleurstoffen kan kerverwekkende stoffen zit ten. De kwestie van de rode ma den riep tijdens de ledenver gadering flink wat vragen op. Ook kwamen er sterke verha len op tafel. Zo zouden er, vol- Van onze correspondent VOGELWAARDE - Zaterdag barstte zaal Van Schayck in Vogelwaarde twee keer bijna uit zijn voegen, 's Middags waren er voor de door de stichting Walhalla gehouden play back-wedstrijden acht tien acts. Voor de jury, be staande uit Sieta Biesheuvel, Nicky Hinse en Paul de Vos, een hele klus om tot een goede utslag te komen. Voor de tweede achtereenvolgende keer won Monique Oppeneer met overmacht. Uitslag: 1. Monique Oppe neer, Vogelwaarde als Laura Branniker met 80 punt; 2. Mirelle Lambert, Vogel waarde als Cindy Laufer 71 Vz 3. Ada, Terneuzen als Ma donna 70; 4. Tamara van Bun deren, Vogelwaarde als Ma donna 69 Vz5. Miriam de Klerk uit Vogelwaarde als Anya met 69 punten. 's Avonds waren er 14 acts die elkaar weinig toegaven. Hier bestond de jury uit Nellie Bogaert, Brigitte Steyns en Ronald Platjouw. Uitslag: 1. Marie-Louise Kint, Vogel waarde als Tracy Ullman met 74 punten; 2. Rob de Klerk, Vogelwaarde als Franky Boy 73 Vz\ 3. Wim van de Starre, Vogelwaarde als Angelique 72; 4. Richard van Dijk, Vogel waarde als Jo Hoogendoorn 70; 5. Trudie de Klerk, Vogel waarde als Brenda Lee met 67 punten. Iedereen kreeg een foto mee naar huis. Ook wer den de gehele dag video-opna men gemaakt. Van onze correspondent CLINGE - Politiehond Benno van Jan de Nooyer uit Arne- muiden heeft het Zeeuws kampioenschap voor politie honden gewonden. Hij bleef de trouwe viervoeter Carlo van J. Cappon uit Borsele met een half puntje voor. Aan de kampioenswedstrij den op het terrein van politie hondenvereniging Saeftinghe in Clinge deden elf honden mee. In de ochtenduren werd be gonnen met het kleinere werk, zoals volgen, springen, zoeken, voedsel weigeren en afliggen. Daarna kwamen de zwaar dere proeven aan bod, zoals een voorwerp rivieren. De rest van de uitslag: 3. B. de Ridder uit Arnemuiden met Youry, 4. P. Ferket uit Clinge met Racky, 5. P. de Bakker uit Graauw met Guido, 6. P. Vreeke uit Grijpskerke met Wartou, 7. F. Schijf uit Drie wegen met Rex, 8. R. Pardon uit St. Jansteen met Racky, 9. C. van Lier uit Oost Souburg met Rudy, 10. J. van de Plasse uit Westkapelle met Mirra en 11. E. Nagelkerke uit Koe wacht met Racky. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef). Jan Janspn (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. Van een onzer verslaggevers Dit om een grotere uniformiteit van de commissies te bewerkstelligen en te komen tot een logischer opzet van de taaktoebedeling dan nu het geval is. B en W denken dat onder meer te bereiken door samen voeging van een aantal be staande commissies met on derling verwante taken. Bo vendien kan zo'n samenvoe ging de doelmatigheid bevor deren en worden de ambtena ren met een berg minder pa pierwerk opgescheept. Nu moeten die samenvoe gingen volgens het college ook Van onze correspondent TERNEUZEN - Verenigingen, kerken en scholen hadden za terdag in de kernen Hoek en Zaamslag de krachten gebun deld voor de provinciale actie 'Zeeland helpt Nepal'. In Hoek bedroeg de op brengst 1905, in Zaamslag komt men zeker boven de ƒ4000. Vermeerderd met het provinciale kwartje kan men hiervan drie schooltjes stich ten in Nepal. In Zaamslag werd de actie geopend door burgemeester C. Ockeloen. „De activiteiten voor de actie voor Nepal pas sen precies in de gemeentevi sie wat betreft het stimuleren van activiteiten door de bur gers. Gezien het enthousiasme heb ik het grootste vertrouwen in het slagen van de actie." Coördinator Hans Jongepier zette voor de aanwezigen de succesformule uiteen: „De ac tie heeft tot nu toe zijn succes te danken aan de manier van werken. In de nieuwe aanpak zijn verenigingen, kerken en scholen gevraagd gezamenlijk iets op touw te zetten. Hier door ontstaat een groot draag vlak bij de bevolking." De school aan de Riemens- straat was omgetoverd tot ac tiecentrum, dat herkenbaar was aan een groot spandoek met als tekst 'Zaamslag helpt Nepal'. Bezoekers konden deelnemen aan tal van activi teiten zoals een rad van avon tuur en enveloppen trekken. In een van de lokalen was een tentoonstelling ingericht met informatie over de actie. Tachtig kinderen probeerden via een sponsorloop over vijf kilometer door het dorp zoveel mogelijk geld voor Nepal bij een te krijgen. Vrijwilligers gingen huis-aan-huis om loten voor de actie aan de man te brengen en wafels te koop aan te bieden. Aan het eind van de dag bleek dat de Zaamslagse bevolking gul had gegeven. In Hoek concentreerden de activiteiten zich in en om het buurthuis De Hoekse Rakkers. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, de Ne derlands Christelijke Vrou wenbond, Hervormde Vrou wenvereniging, gymvereni ging Vlugheid en Kracht en HSV Hoek hadden de handen ineen geslagen. Hoek was daarmee de derde kern die een actiedag voor Nepal hield. Om 14.00 uur begon een sponsor loop annex wandeltocht door Hoek. Hiervoor hadden zich 55 deelnemers aangemeld. Tevens kon men deelnemen aan tal van spelleljes. De ver koop van koffie, wafels en oliebollen liep goed en zorgde voor een goede bron van in komsten voor het actiecomité. De opbrengst bedroeg hier 1905, gezien de korte voorbe reidingstijd een goed resul taat. Na afloop waren de orga nisatoren enthousiast. Men overweegt dan ook om in okto ber voor de actie Nepal een grote wandeltocht te houden. Met de acties in Zaamslag en Hoek is de provincie de vier ton voor Nepal gepasseerd. weer niet te ver gaan. Immers, het terrein dat de commissie bestrijkt, moet voor de leden overzienbaar blijven om goed te kunnen werken. Op grond van die overwegingen stellen B en W voor de commissie voor Openbare Orde en Poli- tieaangelegenheden en de commissie Verordeningen en Reglementen samen te smel ten. Dat gebeurt ook met de commissies Ruimtelijke Orde ning en Openbare Werken en met de Sportadviescommissie en de Zwembadcommissie. Die krijgt bovendien ook nog het onderwerp 'recreatie' erbij van de welzij nscommissie. Deze laatste is wat de orga nisatie-structuur betreft, eigenlijk een buitenbeentje. Ze bestrijkt een groot terrein, waarop ook andere commis sies adviserend werkzaam zijn. Door het overkoepelend karakter kan dit, zo menen B en W, conflicten veroorzaken tussen commissies onderling en demotiverend werken. De meest aangewezen oplossing is, dat de welzij nscommissie zich adviserend gaat richten op een afzonderlijk, onder de welzijnsplanning vallend ter rein, en dat de coördinatie van de welzijnsplanning geheel bij B en W komt te liggen. Het werkterrein van de commissie zal voortaan worden afgeba kend op de sectoren zorg en educatie. Vanwege de gewijzigde wetgeving zijn de mogelijkhe den voor een zinvolle inscha keling van de onderwijscom missie zo beperkt geworden, dan B en W deze commissie per 1 mei willen opdoeken. Het geschuif met de verschillende adviescommissies is onder werp van gesprek tijdens de komende raadsvergadering. Van een onzer verslaggevers SINT JANSTEEN - Diverse organisaties van rode garni tuur in Zeeuwsch-Vlaanderen vieren dit jaar het 1-mei-feest in De Warande in Sint Jan steen. Begonnen wordt om 19.30 uur. Op het programma onder meer toespraken van PvdA- Statenlid Greet de Vries en het Zeeuwse aspirant-Kamerlid John Lillipally. Tussen de be drijven door wordt opgetreden door Frans de Schepper uit Hulst met De Vogels en Paul Schrijvers met Zwarte Vertel sels. Als muzikaal intermezzo is er een optreden van de Hul ster pianist Arthur Wouters. Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - „Als je geen oog hebt voor de noden van de medemens begin je er niet aan. Maar ik heb dat altijd vanzelfsprekend ge vonden, graag gedaan. En misschien niet eens zo slecht, anders hadden ze me niet zo lang op die stoel laten zitten". Na bijna een kwart eeuw actief te zijn geweest in het maatschappelijk werk vindt B. de Schepper het tijd dat jongere krachten aan bod komen. Zaterdag nam hij afscheid als voorzitter van de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverle ning in Hulst en Hontenisse. Hij heeft de ontwikkeling van het maatschappelijk werk in de streek vanaf het begin meegemaakt. „Van een amateuristisch clubje toen, tot de professionele in stelling die de Stichting nu is". De eerste bemoeienis met het maatschappelijk werk dateert uit 1962. Op initiatief van de toenmalige burgemeester P. Molthoff werd in Vogelwaarde een Stichting Maatschappelijk Werk in het leven geroepen. E. Hiel werd voorzitter en B. de Schepper secretaris/pen ningmeester. „We trokken toen één beroepskracht aan. Ter vergelijking, nu werken we met 140 mensen. Het had eigenlijk meer de vorm van een gemeenschapswerk. Nog niet zozeer individueel ge richte hulp". Met de gemeentelijke her indeling in 1970 werden alle instellingen op het gebied van maatschappelijk werk in de nieuwe gemeenten Hulst en Hontenisse in één Stichting ondergebracht. De Schepper werd aanvanke lijk bestuurslid, maar volgde in 1975 dokter Nies ten op als voorzitter. Zijn dagelijks werk als gemeen tesecretaris van Hontenisse heeft hij daarbij als een voordeel ervaren. „In het overleg met de gemeenten over de subsidie wist ik na tuurlijk maar al te goed in welke moeilijke financiële positie die zitten. Het is niet zo dat ik daar met twee pet ten op zat. Uitsluitend om de belangen van de Stichting te behartigen. Maar als je de positie van je gesprekspart ner kent is er toch een we derzijds begrip". B. de Schepper maakt ruimte voor een jongere kracht. Hij constateert dat het werk in de loop der jaren veel veranderd is. „Vroeger was er een bestuur en dat regelde het wel. Nu is daar een ondernemingsraad bij gekomen en allerlei com missies. Vooral aan het so ciaal beleid wordt veel meer aandacht besteed. En zaken als deskundigheidsbevorde ring. Dat zijn dingen die we vroeger niet kenden". Zelf heeft hij altijd gestreefd naar goede harmonie tussen de bestuur en de mensen 'in het veld'. „Ruimte vragen is gemakkelijk, maar ruimte geven is andere koek. Toch heb ik steeds geprobeerd de staf en de medewerkers vanuit hun visies zoveel mo gelijk die ruimte te geven". De laatste jaren is vooral de gezinsverzorging mik punt van bezuinigingen ge- - FOTO DE STEM COR J. DE BOER weest. „Nu is het budget toch weer iets verhoogd. Maar in alle behoeften kun nen we nog niet voorzien, zoals avond- en weekend hulp. Het zal gewoon moei lijk blijven om aan de vraag vanuit de gezinshulp te vol doen. En daarnaast blijven de financiën en de huisves ting ons zorgen baren". De Schepper wordt als voorzitter opgevolgd door de Hulster huisarts C. van der Mee. HULST - Zaal W. Blommaert, 35 schutters: hoge vogel: J. van Kerk hoven, St.-Jansteen; eerste zijvo gel: W. de Cuyper, Hulst; tweede zijvogel: E. de Bakker, St.-Jan steen; grootste aantal (6): A. Geerts, Moerbeke. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 31 schut ters: hoge en eerste zijvogel: E. Janssens, Moerbeke; tweede zijvo gel: C. Gijsel; grootste aantal (4): G. Baart, beiden Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 34 schutters: hoge vogel: J van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: F. Jansen; tweede zij vo gel: J. Verstraeten, beiden Kloos- terzande; grootste aantal (5): B. Beulaert, Hulst. LAMS WAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 19 schutters: hoge vogel: F. Rijk; eerste zijvogel: mevrouw Van Meelen, beiden Klooster- zande; tweede zij vogel: P. Strobbe, Lamswaarde; grootste aantal (5): D. Beulaert, Hulst en J. van Leu ven, Vogelwaarde. AXEL - Staande wip, Ons Ver maak, 40 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. de Dijker, Axel; tweede hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zij vogel: R. van de Velde, Moerbeke; tweede zijvo gel: A. Herman, Axel; derde zij vo gel: J. Sijssens, Kruibeke; vierde zij vogel: J. Verberkmoes, Terneu zen. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Lambrechts; tweede hoge vogel: H. Lambrechts, beiden Putte; eerste zijvogel: L. Vermeulen, Nieuw-na- men; tweede zij vogel: A. Hopmans, Tilburg; derde zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; vierde zij vogel: J. Smet, Axel. KOEWACHT Zaal P. van Steene, 27 schutters: hoge vogel: J. Bolle- man, Axel; eerste zij vogel: R Smet; tweede zij vogel: F. Martens; grootste aantal (4): P. Martens, al len Koewacht. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 35 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; tweede hoge vogel: A. van Hooy, Koewacht; eerste zij vo gel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; groot ste aantal (5)mevrouw Lammers, Sas van Gent; O. de Jaeger, West dorpe en H. van Hooy, Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 30 schut ters: hoge vogel: R de Sterke, Zei- zate; eerste zij vogel: mevrouw Hermans, Ossenisse; tweede zij vo gel: D. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (6): J. Koemans, Terneuzen. KLOOSTERANDE - Zaal De Kas tanje, 42 schutters: eerste hoge vo gel: J. de Kort, Ossenisse: tweede hoge en tweede en derde zij vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; eer ste zij vogel: P. Maas, Kloosterzan de; vierde zij vogel: P. van Meelen, Graauw; grootste aantal (5): me vrouw Van Meelen, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 20 schutters: eerste hoge vogel: J. Verschoten; tweede hoge vogel: mevrouw Van Meelen; eer ste zij vogel: mevrouw Maas; tweede zijvogel: H. van Rijt, allen Kloosterzande; derde zij vogel: J. de Kort, Ossenisse; vierde zij vogel: J. Hoop; grootste aantal (6): J. Clippelaar, beiden Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 33 schutters: eerste hoge vogel: A. van Hooye, Koewacht; tweede hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; eerste zij vogel: P. van Meelen, Graauw; tweede zij vogel: Ch. On- genae, Koewacht; grootste aantal (5): E. Boone, Hulst en G. Baart, Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 40 schutters: Wip 1: hoge vogel: E. Hulsthout, Lams waarde; eerste zij vogel: A. Dobbe laar, Boschkapelle; tweede zij vo gel: R Verschoten, Hulst; grootste aantal (5): J. Hulshout, Lamswaar de. Wip 2: hoge en eerste zijvogel: P. Asselman, Groenendijk; tweede zij vogel: R. Verschoten, Hulst; grootste aantal (6): mevrouw Ivens, St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 71 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Fopma, Ter neuzen; tweede hoge vogel: B. Her mans; eerste en vierde zijvogel: R Apers, beiden Zuiddorpe; tweede zij vogel: R. Vermeire, Koewacht; derde zij vogel: J. de Wolf, Zuid dorpe. Wip 2: hoge vogel: N. Goos- sen, Kloosterzsnde; tweede hoge vogel: R. Apers, Zuiddorpe; eerste en derde zij vogel: M. Baas; tweede zij vogel: P. van Overloop, beiden Stekene; vierde zij vogel: M. de Cock, Zuiddorpe. HULST - OZO, 25 schutters: hoge en eerste zij vogel: R Sterkx, Zei- zate; tweede zij vogel: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (11): J. Dobbelaar, Boschkapelle. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het moet gek gaan wil het team van de boog schuttersvereniging St-Sebastiaan uit Westdorpe de titel su perstar van het seizoen 1985-1986 ontgaan. Door tijdens het laat ste onderdeel als tweede te eindigen achter winnaar Corn Boys, maar ruim voor naaste concurrent St-Albert, is St.-Sebastiaan twee punten uitgelopen op de bowlingclub. Op het oog een overbrug- het voordeel van de organisé- bare voorsprong, maar gezien rende vereniging. het eigen onderdeel van St- Sebastiaan, boogschieten, nog op het programma staat, een vrijwel niet meer in te halen achterstand voor St.-Albert. Voor die riante uitgangsposi tie van het Westdorpse team zorgde het onderdeel penalty- schieten dat bij de Sasse voet balclub Corn Boys op sport park De Valcke werd afge werkt. Dit keer werd het onderdeel niet volgens het handicap-sys teem afgewerkt en dat was in Eindstand penaltyschieten: 1. Corn Boys 48 goals, 2. St-Sebas tiaan 42,3. Het Groene Laken 37,4. St.-Albert 34, 5. karabijnclub Sas van Gent 12 goals. Individueel: 1. Piet Boot en Joop van der Vliet 143 goals; 2. Luc de Beleir en Koen van Waes 13,3. Pe ter Roos 12 goals. De minst gepas seerde doelman was Luc de Beleir. Totaalstand: 1. St-Sebastiaan 11 punten, 2. St.-Albert 13, 3. Corn Boys 14,4. Het Groene Laken 16, 5. karabijnclub Sas van Gent 21 pun ten. Het volgende en laatste onder deel is het boogschieten op de staande wip. Dat wordt zondag 4 mei bij StSebastiaan gehouden en begint om 14.00 uur. gens de aanwezige hengelaars I al rode palingen en andere I vissen gevangen zijn. Voorzitter Hugo Willaen I attendeerde de leden ook er het gebruik van hengels dij I gemaakt zijn van carbo-1 kunststof. Het blijkt dat visroeden bijzonder goede ge. I leiders zijn van electriciteit I Bijgevolg dus erg gevaarlijk I in de nabijheid van hoogspan. I ningskabels of tijdens een on- weersbuitje. Wat de viswaters betreft I kon secretaris Cyriel Peetersl meedelen dat de vergunning I op zak is voor de Zestigvoet I De huurovereenkomst is ver-1 lengd tot 1991. Ook is er een re-1 geling in opgenomen die bë I roepsvisser Moorthamer uit I Kuitaart de ruimte geeft zijn I brood te verdienen. Over dt I Zandput moeten nog onder-1 handelingen worden gevoerd met de nieuwe eigenaar i het Zeeuwse Landschap. De verwachting is echter dat, i de hengelaars geen buitenspo-1 righeden veroorzaken, de I huurovereenkomst met een jaar verlengd wordt, zwemmen in de Zandput is het echter gedaan. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tfvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg Terneuzen Tel. 01150-94300 Bijeenkomst - Het genoot-1 schap Nederland-Israël houdt vanavond, dinsdag, een t eenkomst in de Ichtuskerki de Pironstraat. De heer Nafta-1 niël, directeur van het Cen-I trum voor Inforamtie en Do-I cumentatie Israël in Haag, houdt een lezing over at I Joods-Islamitische verhou-F dingen. De bijeenkomst begin: om 20.00 uur. Kaarting - De Bond vail Ouderen heeft in het gemeen-f schapshuis een kaarting houden waaraan 36 personal hebben deel genomen. Uitslag 1. P. de Caluwé, 2. mevrou«| Matthijssen, beiden Graarel 3. H. van Dorselaer, Absdale j 4. A. Boone, Hulst; 5. J. Scheli l hout, Graauw. De volgend! kaarting is donderdag 17 april| aanvang 14.00 uur. ANBO - De algemene voor-I jaarsvergadering van de Alge-I men Nederlandse Bond voel Ouderen afdeling Heikant! werd goed bezocht. De gebrui f kelijke agendapunten werdeil afgewerkt, waarna een bel stuursverkiezing volgde. Twal vacatures werden opgevuld door de benoeming van me-l vrouw Van Gassen-Bloitl maert uit St.-Jansteen en mei vrouw Scheppers uit Clingel Secretaris Vertregt van de Al gemene Bond voor Oudenj sprak waarderende woordeil over de afdeling Heikant disl er als afdeling gezond uitzie! Verder sprak hij over het al-r gemene beleid ten aanzien va: j ouderen. Tenslotte werd mei vrouw Pierssens-Sip gehuil digd als kampioen sport a| spel 1985 en ontving zij voorzitter Rombout een deau. De middag werd be ten met een bingo en een j tis verloting. Toertocht - De toertocht die dl Toerclub Hulst zaterdag hieltl kende een matige bezettirfl „De kou, het vroor bij de stadl nog drie graden, nekte ons-T aldus een TC Hulst-woorcj voerder. Voor de rit over 60 k; I lometer door het grensgebied schreven uiteindelijk maart! wielerenthousiasten in. Bingo - In zaal De Smi®| werd een bingo gehoudel waaraan 70 personen deelwl men. Uitslag: 1. J. Mortiej Clinge; 2. J. van de Voorde l F. Claerhout, beiden Hulst; J| J. Blommaert, St.-Jansteen; mevrouw Van Pantel® Kloosterzande. Biljarten - Biljartclub De rande van de Bond van Ou» ren speelde twee wedstrijd uit en thuis tegen biljartclu voor bejaarden De VlaschaJj uit Koewacht. Er namen A- en een B-groep deel. slag eerste wedstrijd; A-Koewacht A 520-446 ca ra boles; STEEN B-KoewachtI 211-179. Tweede weds try STEEN A-Koewacht A 439; STEEN B-Koewacht 244-178. Biljartclub De W| rande won de beker. scho Van onze correspond [schrikken. Terneuzen is dan een van d Nederland die een dergelijke m Uit het aantal aangiften bij de politiekorpsen en de scba- idemeldingen bij de diensten gemeentewerken in Zeeland in 1984 en 1985 is gebleken dat de delicten vernieling en inbraak in scholen sterk toenemen, al dus de vorige maand uitgeko- men brochure beveiliging van scholen, een uitgave van het regionaal bureau voorkoming van misdrijven Zeeland. De brochure is samengesteld met bedoeling informatie te verstrekken en de kans op [diefstal van attractief lesma teriaal of vernielingen aan de school terug te dringen. Steeds blijkt dat het risico van in braak of vandalisme voor scholen duidelijk hoger ligt dan voor andere gebouwen. [Na een inbraak of vernieling ontstaan er vaak onrustgevoe lens onder leerlingen en perso- [neel. Landelijk gezien verdubbelt [het aantal inbraken ongeveer iedere zes jaar. Wat de regio Zeeland betreft nam het aan- [tal inbraken in 1984 toe met |33,44 procent, terwijl dit lan delijk maar 10,54 procent was. De zomermaanden geven een piek te zien wat betreft het aantal inbraken. Adjudant André van de ge- Imeentepolitie Terneuzen: „De zomermaanden geven een on- j gunstig beeld te zien wat gro tendeels te wijten is aan de [vakantie van de jeugd. Dat de grote stroom toeristen van in vloed zou zijn, is niet steek houdend gebleken. Ruim 92 procent van alle inbraken wordt door zogenaamde gele genheidsinbrekers gepleegd. Dikwijls blijkt dat scholieren in hun eigen school inbreken". Uit onderzoek van het bu reau voorkoming misdrijven blijkt dat sommige scholen in- braakgevoeliger zijn dan an dere. Factoren die van belang 'zijn: de ligging, de sociale con trole, staat van onderhoud en de al of niet getroffen in- braakremmende maatregelen. Wat dit laatste betreft, wil het Terneuzens college geen halve maatregelen treffen. Een to- itale beveiliging van scholen is in de meeste gevallen niet mo gelijk, derhalve is een elektro nische inbraakbeveiliging in scholen meestal gebaseerd op een zogenaamd val- of zwerf- detectiesysteem. Hiermee is het mede mogeliik vandalisme Van onze correspondent TERNEUZEN - Met een kerk dienst zondagmiddag in de bpstandingskerk in Terneu zen nam ds. E. Rietveld af scheid als predikant van de hervormde gemeente te Ter neuzen, wijkgemeente zuid. ™J wordt opgevolgd door ds. ,„e R°°y uit Zierikzee. Sinds 1968 was ds. Rietveld werk- aam in Terneuzen. Daarvoor erkte hij onder meer in Op dist, Markelo en Harder wijk. 2?' Rietveld is 35 jaar als en h werkzaam geweest i heeft in september vorig vfi-^hcuik gemaakt van de hii Jegeüng. Zondag nam wv, s°heid met een dienst oor een overvolle kerk. Di- k se sprekers, waaronder l^gemeester c. Ockeloen, J' en lovende woorden tot m ^beidende predikant. Na- lljjde wijkgemeente kreeg [den v rnotormaaier aangebo- voor der waren er bonnen rUi' eeo tuinset en een diase- r>e over Terneuzen. rar> werd afscheid genomen mwrcmw Rietveld, die de [ar ehstlessen op de open- school verzorgde. Zij was Vor °prichtster van de her- leerio I vrouwengroep en heer 'hverse bezoeken af. De Verh. 6n mevr°uw Rietveld Mar,Ulf® binnenkort naar ten van Waar ZÜ eaan senie- een welverdiende rust.

de Stem | 1986 | | pagina 10