klaagzang sportraad hulst in jaarverslag «SÉ Molenstraatfeesten in Kloosterzande gaan door PB STEM Oudheidkundige kring verzorgt excursie in basiliek Hulst Daders moeten muren zelf schoonmaken Computergestuurde metaalbewerking in streekschool Bergen op Zoom Plantdag maakt Zeeland honderden bomen rijker VAN ZEELAND ïpleet dustriële shops rtechnologie tnten liek. Het overkomt u, in uw buurt of dorp. n de binnenstad heeft ligheid van de slaap- lerd lar uithoek, kan erover plotseling vervangen en stille driekamerflat, zaam Dat 't niet altijd t doe je er aan? Als u vrouw-van-hiernaast" eft dat al een minder ekt, komt u wellicht wemmen, 'n vreemde rsus doen of gewoon z'n tweetjes helpen in doen voor bejaarden? ie eenzaamheid ten- :en pakt een boek. De en als u ideeën op wilt e Telefonische Hulp telefoonboek, nummer 030-94 24 24 e dichtstbijzijnde hulp' irmatie over de moge- ile wereld aan. Benego gaat gids uitgeven UIT HET ZAKENLEVEN Info-avond Amrobank Advertentie-exploitatie V oetbalinterland marktkooplieden Karin van Schut wint playbackshow GRAFFITY IN VOGELWAARDE BRADERIE EN WIELERKOERS MET ADRIE VAN DER POEL Plaatselijk nieuws Axel Hulst Koewacht Nieuw-Namen markten MOGELIJKHEID OM BIJ TE SPIJKEREN A12 noNPERPAG 10 APRIL 1986 T22 PAGINA ZEELAND 2 GING belangstelling en a het overlijden r, schoonvader en IBAERT e dank. Eerw. H. Rector van het Liduina- ert-Verstraeten len deren. 'Contacten met gemeente slecht' Van een onzer verslaggevers HULST - De Sportraad Hulst is slecht te spre ken over de contacten met de gemeente. Een voortdurende stagnatie in het overleg tussen gemeente en de sportadviescommissie is er de oorzaak van dat de raad een van zijn belangrijkste doelstellin gen, belangenbehartiging van de leden, niet optimaal kan uitvoeren. Deze klaagzang staat te lezen in het jaarverslag over 1985 van de sportraad Hulst. fnummer CIM-Magazine a op CIM-Magazine en heb tiekorling van f 22,50. f ip zonder postzegel f i i i 7 TIJDSCHRIFTEN 'C Nijmegen. De sportraad kan niet te rugkijken op een gelukkig verlopen periode. „Andermaal is gebleken dat het overleg met de gemeente middels de sportadviescommissie stag neert. Het is illustratief te ver melden dat de commissie sinds september 1985 niet meer bij een is geweest en dat een ver zoek vanuit de sportraad een vergadering te beleggen uit eindelijk geen honorering vond". De sportraad spreekt er verder schande van dat 'ook dit jaar geen enkele vooruit gang is geboekt inzake finan ciële kwesties als huurtarie- ven van accommodaties en een vereenvoudiging van het sub sidiesysteem'. Het jaarverslag: „Op dit punt heeft de ge meente geen enkele stap gezet, ook niet nadat burgemeester Jacobs op de hoogte was ge bracht van de denkbeelden van de Hulsterse sportwereld over deze kwesties". Een van de weinige dingen waaraan men wel is toegeko men, is de vereenvoudiging van de criteria voor de huldi ging van sportlieden. Op sportief gebied is echter wel een en ander in beweging gezet. „Er zijn aanzetten ge daan in de richting van de me dische sportkeuring en de sti mulering van de sportbeoefe ning in verenigingsverband", aldus het jaarverslag. Ge streefd wordt om in samen werking met de Zeeuwse Sportraad een dependance van het Sportmedisch Advies Cen trum (SMA) in Hulst te ope nen. In hetzelfde samenwer kingsverband wil de sportraad Hulst ook komen tot een per- met de Stichting Ideële Reclame 2 Van een onzer verslaggevers WOUW - Het Belgisch-Neder lands Grensoverleg (Benego) zal in juni een gratis gids uit geven in samenwerking met Stadsperiodieken te Amster dam. De gids is bedoeld als eerste informatiebron van Benego. Er staan beschrijvingen in van de zeven Belgische en elf Ne- ierlandse gemeenten die in het overleg vertegenwoordigd zijn. Voorts gaat de gids be- J ijfsreportages bevatten. De gids zal kosteloos ver krijgbaar zijn bij de gemeen ten voor verenigingen en an dere belanghebbenden. HULST - De Amrobank houdt maandag 14 april een info- avond in Den Dullaert. Het onderwerp is 'huwe lijksgoederen- en het erf recht'. Een inleiding wordt verzorgd door mr. J. Frijhof. Verder verlenen de notarissen Beltman en Vroome medewer king aan deze avond. Aanvang 19.30 uur. WSBIAD VOOR ZUIDWEST Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijdent 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie ^erneuzen: Rein van der i m (editie-chef), Jan Jansen (piv. chef), Emile alon, Co Meertens, Cor de oer (foto), Ton Koomen Wort). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Inspecteur Zeeiand: 95839™'PriVé,el" 0115°- manent sportstimuleringspro- ject. De gedachten daarbij gaan uit naar een gecombi neerd schoolsportproject/ka deropleidingsproject. Een ac tieve rol van de sportvereni gingen is in dit verband een eerste vereiste. Financieel loopt het pad van menig sportvereniging niet over rozen. Een nieuwe aan slag op de kas dreigt omdat de overheid met richtlijnen voor de exploitatie van sportkanti nes wil komen. Dit in het licht van het toenemende para- commercialisme. De sportraad Hulst is er voorstander van dat verenigingen zichzelf be perkingen opleggen voordat er maatregelen van 'bovenaf' ko men. Geen paracommerciële activiteiten in de kantine toe laten bijvoorbeeld en geen al coholische dranken aan de jeugd verkopen. „Om zo te vermijden dat de overheid straks met zeer rigoreuze maatregelen komt die een goede en verantwoorde ex ploitatie van sportkantines onmogelijk maken". Het jaarverslag komt aan de orde tijdens de eerste alge mene ledenvergadering van de sportraad Hulst. Deze wordt gehouden op dinsdag 15 april in de kantine van de w Clinge. Aanvang 19.30 uur. Van onze correspondente HULST - Het historische ge bouw de St. Willibrordusba- siliek in Hulst kan door le den van de oudheidkundige kring en andere belangstel lenden zaterdag 19 april eens goed bekeken worden. Onder leiding van drie 'gespecialiseerde' gidsen wordt de gothische kerk be zocht. Deze excursie die voor iedereen toegankelijk is be gint om 13.30 uur en zal on geveer twee uur duren. De leden van oudheidkun dige kring 'De Vier Ambach- ten' maken regelmatig trips naar historische gebouwen of vestigingen. Opuitnodi- ging van een bevriende stichting uit het Waasland ondernam men vorig jaar een tocht langs de fortifica ties in het Antwerpse en Zeeuws Vlaanderen. De be langstelling hiervoor was onverwacht groot. Dat was voor het bestuur van de kring aanleiding om meer excursies te organiseren en die dan voor het publiek open te stellen. Zaterdag 19 april vertelt kunsthistoricus Richard de Kindt, die een proefschrift over de basiliek schreef, al les over het interieur, de bouw en de geschiedenis van het gothische bouwwerk. Ook wordt een grafkelder nader onder de loupe geno men. Frans Weemaes be spreekt het exterieur en de toren en koster Meys neemt de oude sacristie voor zijn rekening. Bovendien laat hij de oude kerkschatten zien die tot nu toe nog niet te be zichtigen zijn geweest. Zij die aan dit geleid be zoek willen deelnemen kun nen om 13.30 uur aansluiten. In Kapellebrug hielden de scholieren het bij stekjes. Het resultaat van de samenwerking moet leiden tot 2000 bomen Van een onzer verslaggevers AXEL - Onder auspiciën van het overlegplatform Axel Pro motion wordt dinsdag 15 april een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Zeeuws Vlaamse marktkooplui en hun collega's uit het Vlaamse land. Het treffen vindt plaats op het sportpark in Koewacht. Het is de derde keer dat beide partijen elkaar treffen. De eerste twee ontmoetingen leverden winst op voor de Bel gen. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - Karin van Schut van het woonwagencentrum in Hulst is gisteren eerste ge worden bij playback-wed- strijden in het Houtenkwar tier in Hulst. Zij zette een bijna perfecte imitatie van Madonna op de planken. De tweede plaats ging naar Wendy van de Wal- le. Zij deed Alicia na. De derde plaats was voor de jongste deelnemer Mark van der Aa, 'die een creatie van Danny de Muck vertolkte. Van der Aa was de enige kandidaat die echt zong. In totaal deden gistermid dag vijftien zangers en groe pen aan het festival mee. De prestaties werden beoordeeld door een vierkoppige jury met daarin Jan de Schrijver, Alain Drubbel, Patrick van der We duwe en Rob 'd Hondt. De Eedense jeugd pakte het groots aan in de Schei dingstraat - FOTO'S WIM KOOYMAf|l EEDE/SAS VAN GENT/ KAPELLEBRUG - Zij het enigszins verlaat - het weer heeft tenslotte de afgelopen tijd bepaald niet meege werkt - zijn in het kader van de nationale boomplantdag weer flink wat jonge bomen aan de Zeeuwse aarde toe vertrouwd. Nijvere kinderhanden, on der toeziend oog van onder wijzend personeel, vertegen woordigers van het gemeen tebestuur en de diverse dien sten Gemeentewerken, sloe gen de hand aan de ploeg. In Eede plantten zo'n 120 leerlingen 212 esdoorns in de Vlasstraat, Zwaanstraat en Scheidingstraat. Een tevre den wethouder R. v.d. Wijnckel constateerde nog nooit zoveel gemeentewer kers in één klap aan het werk gehad te hebben. In de gemeente Sas van Gent kon de jeugd zich uitle ven in Sas van Gent, West- dorpe en Philippine. Essen en dennen werden geplant aan de Europalaan en Prin senkade. In De Stelle werden elzenstekken geplant en aan de Molenstraat kregen eikenstekken de beste wen sen mee. De gemeente Hulst had het waterwingebied nabij Interjute in Kapellebrug als boomplantplaats. Diverse scholen wisselden elkaar gistermorgen af en tegen de middag was het gebied en kele honderden bomen rij ker. Dit dank zij de inzet van de Nobelschool en Sint-Wil- librordusschool Hulst en de beide lagere scholen van Sint-Jansteen. Vandaag worden overigens nog meer bomen geplant. In Graauw kon de geplande festiviteit niet doorgaan omdat een ac tieve aannemer het karwei al had geklaard. Minder positief verliep de boomplantdag in Goes. In het enthousiasme bij het planten op de Grote Markt in Goes ging men bij de voorbereidingen iets te ver. Een complete telefoonkabel werd uit de grond getrokken, zodat de bedrijven in de om geving, waaronder de ZLM, nagenoeg de hele dag telefo nisch onbereikbaar waren. Dit kwam mede door een communicatiestoornis bij de PTT. Het incident met de kabel werd netjes gemeld op het postkantoor. „Daar wist men kennelijk niet dat het een technische aangelegen heid betrof en toen wij van middag een telefoontje kre gen met de vraag waar we bleven, wisten we van niets", aldus een medewerker van de technische dienst. Rond 15.00 uur was het euvel ver holpen. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De afgelopen weken zijn de muren van het Dorpscentrum in Vogelwaarde steeds vaker het slachtoffer van viltstiften en spuitbussen, waarmee 'obscene taal' wordt aange bracht. Tekeningen die er het afgelopen weekeinde bijkwamen, hebben inmiddels tot actie geleid. Omdat het bestuur van het Dorpscentrum dinsdagavond een en ander ter ore was gekomen, werd terstond de rijkspolitie te Hontenisse op de hoogte gebracht. Die verrastte dezelfde avond nog de complete groep op hun vaste ontmoetingsplaats. Nader onderzoek wees de daders aan die de verplichting opgelegd kre gen het gebouw van alle onfatsoenlijke afbeeldingen te ontdoen. De politie hield het vooralsnog op een waarschuwing, al werden de daders wel verplicht om in hun vrije uren te schuren en te schrobben. Gistermiddag werd dan ook al driftig gepoogd een en ander te verwijderen. Of dit zal lukken, zal in de komende dagen blijken, want anders zullen de kosten voor het inschakelen van een pro fessioneel bedrijf wel eens het zakgeld te boven kunnen gaan. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Er komt met Pinksteren defini tief een tweede versie van de Molenstraatfeesten in Kloos- terzande. De afdeling Kloosterzande van het KNOV hakte dinsdag avond de knoop door tijdens een vergadering met Wieler- promotion en Tourclub Zeeuwsch-Vlaanderen, de ge zamenlijke horeca, de midden stand en de ambulante handel. Het wordt volgens KNOV- secretaris Toine Raes een uniek feest. „Het is de eerste keer in Kloosterzande dat er op deze manier wordt samen gewerkt". De Molenstraatfeesten zijn vorig jaar ontstaan bij de ope ning van de gerenoveerde Cloosterstraat. De Clooster- straat, die vroeger Molen straat heette, was vorig jaar Pinksteren voor alle verkeer afgesloten. Een unieke gele genheid om er iets te organise ren. Het resultaat mocht er zijn. Mede danzij de goede weersomstandigheden heeft Kloosterzande bijna twee volle dagen achter elkaar feest ge vierd. Raes: „De mensen zaten tot diep in de nacht op de ter rasjes". Veel publiek trok het huzarenslaatje van 740 kilo dat in de openlucht werd be reid en zondagmiddag onder de bevolking werd verdeeld. De feesten konden vorig jaar doorgaan omdat de wie lerkoers, traditioneel met Pinksteren, werd afgelast. Toine Raes: „De Ronde van Midden-Zeeland werd toen verreden. Dat is een be schermde wedstrijd". De koers gaat dit jaar wel door. Zeker is dat Adrie van der Poel komt, maar een en ander gebeurt nu in samen werking met het KNOV, de ambulante handel, en de geza menlijke horeca. Het programma voor die dagen is nog niet helemaal rond, maar gaat er in grote lij nen hetzelfde uitzien als vorig jaar. De Cloosterstraat wordt opnieuw voor het verkeer af gesloten. Overal komen kraampjes te staan, er komt een markt, poppenkast, panto mime, een rondrit met paard en wagen en een tentoonstel ling van oude ambachten. Op beide dagen zullen verschil lende muziekgezelschappen de feesten luister bijzetten. Gentlemenkoers Aan het traditionele wieier- programma met profs en ama teurs, zijn enkele onderdelen toegevoegd. Burgemeester Kessen, het bestuur van de KNOV en bekende namen doen mee aan een eigen versie van de 'Gentlemenkoers', zoals die elk jaar in Sluiskil wordt gehouden. De ronde van Mieke Buys, vorig jaar eigenlijk voor het laatst gereden, wordt vanaf nu elk jaar in Klooster zande verreden. Er wordt die dagen ook een prestatieloop gehouden. De bevolking van Klooster zande profiteert mee van deze unieke samenwerking tussen de verschillende organisaties. Bij de koers wordt enkel en tree geheven vanaf de invals wegen. „De kom van Klooster zande moet niet betalen", al dus Raes. Gratis entree geldt ook voor vrouwen en kinderen tot zestien jaar. De organisatie van de Mo lenstraatfeesten berust bij de volgende personen: Toine Raes, Camiel Roctus en E. Compiet (KNOV), Paul van Waterschoot, Frans Serrae- rens en Theo Voet (Wielerpro- motion), W. Sponselee en Bert van Damme (Horeca), W. van Reyt en Joke Pouwels (winke liers), Schillemans (tourclub). Reisje - De afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gaat dinsdag 27 mei een dagje uit naar het modemuseum te Oelegem (B). De dames ver trekken om 13.00 uur vanaf het Szydlowskiplein en worden om 21.00 uur terug verwacht. Deelname kost 36. Opgeven kan tot en met dinsdag 29 april. Lezing - Vogelvereniging Vo gelvreugd houdt vrijdagavond 11 april een bijeenkomst in ca fé De Ster. Dierenarts J. Ver- sol-ten Hoopen uit Hengstdijk geeft een lezing. Het thema van die avond luidt 'Ziekten bij vogels'. Aanvang 20.00 uur. Biljarten/kaarten - Zaterdag 12 april wordt door de stich ting De Vlaschaard in ge meenschapscentrum De Vla schaard een biljartzaal en op bergruimte in gebruik geno men. Naar aanleiding hiervan wordt er om 19.00 uur een bil jartprijskamp en om 20.00 uur een prijskaarting bieden met roem gehouden. Behalve geld prijzen voor het biljarten en vleesprijzen voor het kaarten worden er tevens zeven bekers beschikbaar gesteld door het bestuur van de Vlaschaard. Rommelmarkt - Zaterdag 12 april wordt door muziekver eniging Eendracht Maakt Macht de traditionele rom melmarkt gehouden in en om De Roffel,gelegen bij de sport velden. De markt begint om 11.00 uur. Om 13.00 uur begint een veiling van antiek. De op brengst komt ten goede aan het uniformen- en instrumen tenfonds van EMM. Play-back - Vrijdag 18 april wordt in gemeenschapscen trum De Vlaschaard een play back- en sound-mix- show ge houden m.m.v van disco bar El Djedda. Er doen minstens zes tig kandidaten mee. Het zang festijn is georganiseerd in sa menwerking met diverse be kende vrije radio's. Iedereen is vanaf 20.00 uur welkom. Op geven kan nog op telefoon nummer 01140-16970. Kaarting - Aan de kaarting bij Rich. Tieleman namen 38 kaarters deel. Uitslag: 1. Alb. de Mayer en G. Stroohand, 2. K. van Waterschoot en R. Sturm, 3. P. de Deckere en J. Dillis, 4. L. van Roeyen en M. Coenen-Thilleman, 5. J. de Loos en Flor. Penneman. Ruildag - De Kieldrechtse Verzamelvrienden richten hun twaalfde grote nationale ruildag in op zondag 20 april. Plaats van gebeuren is de feestzaal Centrum aan de Beukenlaan. Aanvang 9.00 uur. AMSTERDAM, 9 april - Bintje 30- 50mm van de oogst 1985 werd 1 spot contract verhandeld voor levering apr tegen ƒ4.80 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm waren het 133 contracten te gen ƒ22,50 tot 22,30 voor levering april en 318 contracten levering mei tegen ƒ23,30 tot 24,00. Stem ming was resp. prijshoudend en nauwelijks prijshoudend. In Bintje 50mm van de oogst 1986 werden 77 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van 30,30 tot 30,20 per 100 kg. De stemming was kalm. Het lijkt met de computer een fluitje van een cent om een stuk metaal te bewerken - foto de stem ben steffen Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Leerkrachten van bedrijfsoplei dingen en kaderpersoneel van metaalbedrijven uit Zee land en West-Brabant kunnen zich met ingang van sep tember laten bijscholen in het programmeren en bedie nen van electronisch gestuurde machines. Aan de KMBO-opleiding op de Streekschool te Bergen op Zoom dient die mogelijkheid zich thans aan. Daar loopt al een tweejarige opleiding voor partieel leerplich tigen, die werkzaam zijn bij metaalbedrijven en één of twee dagen per week theorie- en praktijklessen krijgen op de Streekschool. Die beschikt als enige school in Zuid-WesONederland over een computernetwerk en computergestuurde frees- en draaimachines, waarvan ook steeds meer metaalbe drijven zich gaan bedienen. Gisteren werd een voorlichtingsdag georganiseerd voor zo'n dertigtal vertegenwoordigers van metaalbe drijven en bedrijfsopleidingen uit Zeeland en West-Bra bant. Die konden met eigen ogen zien hoe vaardig Streek school-leerlingen kunnen omspringen met de computers. Vanuit een lesboek worden programma's voor metaal bewerking in de computer gestopt en vervolgens aan de geautomatiseerde draai- en freesbanken uitgevoerd. Voordeel van deze werkwijze boven handgedraaide of gefreesde werkstukken is dat een en hetzelfde model tal loze malen tot op de millimeter nauwkeurig gecopieerd kan worden. „Bij de handbewerking blijf je toch altijd minimale afwijkingen houden", aldus de heer Schunck van de werkgeversorganisatie FME uit Tilburg. Volgens de voorschriften van het ministerie moeten de lesgroepen op de Streekschool uit tenminste zestien deel nemers bestaan. Er ligt nu een verzoek vanuit Bergen op Zoom om dispensatie te verlenen zodat in groepen van twaalf cursisten gewerkt kan worden. „Grotere groepen kunnen we eigenlijk niet hebben, omdat we Over te wei nig apparatuur beschikken", aldus adjunct-directeur De Jong van de Streekschool en docent Ligt. De opleiding wordt gegeven in samnewerking met de Sichting Opleiding Metalen (SMO) en kost ongeveer 1030 voor de eenjarige bijscholingscursus en 1500 voor de tweejarige cursus. Zowel aan het eind van de een- als tweejarige opleiding wordt een examen afgenomen door de Streekschool.

de Stem | 1986 | | pagina 15