CUE Vier titels voor Sint-Aloysius Omloop Braakman is sterk bezet irs m/v m BELG UIT PLOEG BOS WINT TWEEDE ELFSTEDENTOCHT rU'is« bssssws TXVAzè te»?®? raagd Waldegaard wint Safari-rally Hockeydames kloppen Frankrijk Geen Cash meer in Atlanta TON VAN OOSTEN: (EEN UITSTEKENDE AFVAARDIGING' PAGINA SPORT 3 ilder-, behang n sauswerk leckenbauer ïaalt „loeness terug longen las Verona), BuchwaW en För- ensten b.v. /fotograaf I3 J Iter (beiden VFB Stuttgart), Irachten jeeuws-Vlaamse lateurs in driedaagse amenstelling au de jury SAR 2 KAMPIOEN IN EERSTE KLAS A Zesde plaats Johnny Van Cadsaiid Erelijst Omloop Braakman Parkoers Omloop Wieier comité Haak/Desk wint toernooi GSC Goede start van Johnny Willemsen al uw tarief. Tel. 01650. 7. GEMAN 24 jaar i.b.v. r voorlopige selectie bekend ge maakt voor de wedstrijd tegen Zwitserland. Deze wedstrijd zal op woensdag 9 april in Ba zel worden gespeeld. Beckenbauer heeft bij het Samenstellen van de selectie nogal wat problemen gehad. Door drie inhaalwedstrijden ,voor de Bundesliga en blessu res van een groot aantal spe lers moesten bondscoach Bec kenbauer en trainer Horst Koppel hun selectie-beleid u. uc*." aanpassen. Hierdoor kwam Kunt werken, technische Dieter Hoeness, de ntatief bent. Bezit van rij. speler van Bayern Munchen, 1 - <erug in beeld. Als Hoeness wordt opgesteld, wordt het zijn derde interland. In 1979 kwam Hoeness voor zijn va- iflerland uit in wedstrijden te ilen Ierland en IJsland. De voorlopige selectie: doel: gedegen vakkennis en in Stem (Hamburger SV), werken. Schriftelijke reak (Borussia Dortmimd), vwde- p.a. Wilhelminalaan 34 diging: Augenthaler (Bay-ern Munchen), Berthold (Emtracht f-rankfurt), Brehme (1. FC Kaiserslautern), Briegel (Hel- 221094 bservice die bij horeca- ^installaties verzorgt, s zoeken wij pakantie van collega's dn Dor deze functie is hei leen pré. ■r en nadere informatie lantoor te Schiedam, tele- fsoneelszaken. evraagd Iwil graag het kappersval .5^ (Hamburger SV); mid- is..«IJ. Allernwar IVFB tyling/AII-ln den veld: Allgöwer (VFB Stuttgart), Falkenmayer (Ein- fcemen in ons team van 2t pacht Frankfurt), Magathen r Rolff (beiden Hamburger SV), Mattaus (Bayern München), C-nivo Thon (Schalke'04); aanval: Gründel (Hamburger SV), ■Jloeness (Bayern München), i dan even kontakt op me Rummenigge (Inter Milan), i Roovers, tel. 076-224411 Jstraat 31Breda. lillancedienst vragen wij per week. Genegen hei lialen. Sollicitanten in hel leiligingsbeambte genieten Iriftelijke sollicitaties te rich- fblad. ÈSjS. trx, NAIROBI (SID) - De Zweed Björn Waldegaard heeft woensdag met zijn bijrijder, de Engelsman Fred Gallagher, de 34e Safari-rally, tellend voor de wereldtitelstrijd voor coureurs en merken, gewon nen. I Het duo bleef de Zweden Lars-Erik Torph en Bo Thors- zelius, net als de winnaars met een Toyota Celica, 28 strafmi- nuten voor. Derde werden de finnen Markky Alen en Ilkka Kivimaki met een Lancia Ral- l'ly. Eindstand: 1. Björn Waldegaard/ FTed tiallagher (Zwe/GBr) Toyota Ce lica 306 strafminuten, 2. Lars-Erik J(Fin) Gunt Üorph Bo Thorszeltus (Zwej Toyota Ce- ka 334, 3. Markku Alen/Ilkka Kivimaki fin) Lancia Rally 372, 4. Erwin Weber/ «Jünter Wanger (WD1) Toyota Celica 380, 5i Joha Kankkunen/Juha Pirronen (Fin) Peugeot 205 Turbo 432, 6. Mike Kirk- land/Robin Nixon (Ken) Subaru Turbo Stand WK coureurs: 1. Kankkunen 36 punten, 2 Alen 27, 3. Henri Toivonen (Fin), Waldegaard en Joaquim Moutinho (Por) 20. Stand WK merken: 1. Lancia 51 punten, 1 Peugeot 47.3. Audi 29. SPORT IN 'T KORT bg een hoogst aantrek- jTJ~~ i kracht van de Starlet DE bouwactiviteiten in Calga ry, de Canadese stad waar in de Olympische Winter den worden gehouden, zijn zó vertraagd, dat de strijd om de wereldtitel schaatsen irint, vastgesteld voor 31 ja- ern- aISU houdt er rekening mee, dat de Jitelstrijd elders onderge- acht zal moeten worden. T> 1 A TA A "O nuari en 1 februari 1987, VV/\Alv' gevaar loopt. De Van onze sportmedewerker HOEK - De wielervereniging Zeeuw.sch-Vlaanderen neemt op vrijdag 4, zaterdag 5 en ïdag 6 april met een ama- irformatie deel aan de drie- tagse van de Westkust, die in f West-Vlaamse heuvelland reden wordt. Jet zestal dat de geel-rode _:uren zal verdedigen bestaat uit Patrick van Passel, Karei van Goethem, Wilfried de iger, Conno van de Sande, lus Barhorst en Frank insen. EVERBAAR MET AUTOMAAT. PK), IN 3- OF S-DEURS UIT- 1E OP ROESTEN VAN BINNENUIT. EXHL. AFLEVERINGSKOSTEN. 17 - Tel. 01640-41250. BREDA umweg 7-13 - Tel. 01100-14810 ELEN B.V. - Scherpdeel 20 - Tel (RIJF DE TOL-VERVAET - Lange M.BEDRIJFP.G. V.D. VELDE &ZN Vftn onze sportmedewerker IILIPPINE - Het jurykorps or de zeventiende editie van Omloop van de Braakman ter als volgt uit: ^drie de Winter (Middel- "g), voorzitter wedstrijdlei- Pierre Eysackers (Ter gen), assistent-wedstrijd- Ier; Wim Luitwieler (Tho- wedstrijdcommissaris- retaris; Jan Roovers (Ter gen), wedstrijdcommissa- Lou Meijer (Terneuzen), ikomstrechter; Fred Ver- ersch (Terneufcen), commis- is bezemwagen; J.Kerre- ds (Oudenbosch), motoror- 'nance; J. Verschoor (Dor- ^ht), motorrijder; Ton van ■ten (Retranchement), mi- tonist; Michiel de Pooter tel) (tijdwaamemer). tzen) De wraak van Verleyen LEEUWARDEN (ANP) - De tweede Friese El- stedentocht was zestig kilometer onderweg, toen in het peloton een homerisch gelach op klonk. In de fietsbroek van Frank Verleyen uit Antwerpen, een 'verschoppeling' van het wielcrmetier, was een gat ontdekt. Een grappenmaker uit de ploeg van Peter Post stak zijn vinger erin en trok. De synthetische stof scheurde van onder tot boven. Verleyen zat plotseling met blote billen op het zadel. Vijf uur later bestond er geen onderbroekenlol meer en was het gelach verstomd. Frank Verleyen versloeg Eric Vanderaerden in de sprint en werd na Jac Hanegraaf de tweede winnaar van de Elfste dentocht voor beroepsrenners. De door niemand voorspelde overwinning van de sprinter uit Nederlands kleinste prof formatie was een oorvijg voor de verzamelde elite uit de veel rijker gedoteerde groeperin gen. Zij hadden van de Elfste denronde een trainingstocht gemaakt. De tweede editie was een wedstrijd van niets. De eerste serieuze ontsnapping deed zich pas na 260 kilometer, tien kilometer voor de eind streep, voor. Als de koers niet groot is, zijn de kleintjes in de slotfase ook mee vooraan. De groten wilden met het oog op de reeks april-klassiekers, beginnend met zondag de Ronde van Vlaanderen, niet met de billen bloot. De tweede Friese Elfste dentocht bood veel kilometers, maar verder hield elke verge lijking met een echte klassie ker op. Frank Verleyen greep de gelegenheid aan voor de verwezenlijking van een droom. De Belg zag kans de vedette Vanderaerden in een rechtstreeks sprintduel te kloppen. Eric Vanderaerden kon de nederlaag moeilijk verteren. Hij stond minutenlang per soonlijk de finishfoto te bestu deren en kon geen onderscheid tussen de voorwielen onder scheiden. Vanderaerden was de eindsprint van de kopgroep van acht weer eens overmoe dig ingegaan. Hij kwam ver voor de eindstreep op kop in de veronderstelling, dat nie mand bekwaam zou zijn er over heen te kunnen komen. Verleyen kon het. Als Vanderaerden beter had nagedacht, was hem deze af gang bespaard gebleven. Hij had met opzet weinig voedsel tot zich genomen om goed door zijn reserves te komen. Voor de Ronde van Vlaanderen zou hij ze opnieuw opbouwen. Slappe wedstrijd of niet, de vele kilometers hadden hoe dan ook zijn krachten aange sproken. Ook had de vedette van Post kunnen bedenken, dat Verleyen een gevaarlijke tegenstander kon zijn. Hij had immers de Ronde van het Waasland, een Belgische semi-klassieker, gewonnen en was tweede geworden in de Liedekerkse en Nielse Pijl, zonder uitzondering wedstrij den van meer dan 200 kilome ter. Verleyen ging er niet prat op. Hij was nooit de populaire jongen in het peloton. Hij durfde nauwelijks te praten, bood geen atletische aanblik met zijn gezette lichaam, was kortom blij het wielrennen te hebben als afreageermiddel van de vele tegenslagen, die hij in zijn 23-jarige leven ken de. Dat hij al gauw mikpunt van spotvogels werd, hield Frank Verleyen (rechts) wint de tweede Elfstedenronde voor zijn landgenoot Eric Vanderaerden. Frits Pirard (midden) wordt derde. - fotoanp hem niet tegen. Hij fietste door met hoop in het hart. In 1983 won Verleyen tien tallen koersen bij de amateurs, waaronder Ftarijs-Roubaix. Voor zo'n renner stonden nor maal de profploegen in de rij. Niet voor Verleyen. Het ver haal ging rond dat hij cortiso- nen diende te gebruiken voor een ziekte in de hals. Cortiso- nen staan op de verboden lijst van de wielrenners. Voor de snelle Verleyen was er voor zijn debuut bij de profs vorig jaar alleen plaats in de kleine Nikon-formatie. Het werd een hel voor hem. In de Ronde van Sicilië kwam hij zwaar ten val, in de Ronde van Midden-Zeeland brak hij zijn stuitbeentje en na drie maan den rust viel hij opnieuw zwaar in de Scheldeprijs. Voor dit seizoen wilde geen enkele profploeg Verleyen een contract aanbieden. Wie niet presteert, wordt vergeten. Naar de oorzaken wordt niet gevraagd. Piet Bos is meer een sociaal bewogen conrector aan het lyceum in Bergen op Zoom dan een harde wielerploeglei- der. Hij nam Verleyen op in de ploeg Transvemij-Van Schilt. „Wij hebben deze verschoppe ling overeind geholpen", zei de trotse Bos bij de eindstreep van de Elfstedentocht. Bos zei er geen spijt van te hebben. Verleyen bezorgde hem en zijn ploeg een glorieuze dag. Bos beloofde in de kleedkamer een dubbele premie. Hij moest wel nog een broek afrekenen bij Jan Raas. De Zeeuw had on derweg een nieuwe broek ge leend, niet zonder de spottende woorden: „Ik heb de grootste maat gegeven voor die dik- kont". Verleyen was de enige die lachte aan de Oldehove in Leeuwarden. Tekenend voor hem was, dat hij zelfs na zijn overwinning niet wilde zeggen of het Vanderaerden dan wel Planckaert was geweest, die zijn broek aan flarden trok. Alle overigen liepen met zure gezichten. Naast de duurbe taalde verliezers uit de ploe gen van Post, Raas, Schuiten en Swerts waren dat de orga nisatoren. Zij hadden een in alle opzichten vlakke koers gekregen. De wedstrijdleiders, want zij konden toen de be slissing viel geen enkele ren ner herkennen, omdat de rug nummers waren afgewaaid. Tenslotte keken de toeschou wers op hun neuzen, want een kwartier na de sprint wisten ze nog niet wie had gewonnen. Uitslag: 1. Frank Verleyen (Bei-Bos) 270,6 kilometer in 6 uur, 50 minuten en 55 seconden, 2. Eric Vanderaerden (Bel- Post), 3. Frits Pirard (Ned-Swerts), 4. Steven Rooks (Ned-Schuiten), 5. Peter Pieters (Ned-Swerts), 6. Jelle Nijdam (Ned-Raas), 7 Twan Poels (Ned-Raas), 8. Peter Heeren (Ned-Raas), 9. Hennie Kui per (Ned-Swerts), 10. John Talen (Ned- amateur), 11. Jac van der Poel (Ned- Swerts), 12. Johnny Broers (Ned-Swerts), 13. Henk Lubberding (Ned-Post), 14. John Bogers (Ned-Swerts), 15. Jac Hane graaf (Ned-Raas) allen dezelfde tijd als Verleyen, 16. Alan Peiper (Aus-Post) op 0.45, 17. Fons van Katwijk (Ned-ind), 18. Theo de Rooy (Ned-Post), 19. Leon Ne vels (Ned-Bos), 20. Hans Daams (Ned- Raas), 21. Danny Vanderaerden (Bel- Post), 24. Dick Dekker (Ned-amateur). PARIJS (ANP) - Het Nederlands dames-hockeyteam heeft de eerste test van de trainingsstage in Parijs uitstekend doorstaan. Nederland versloeg Frankrijk in een vriendschappelijke inter land met 5-0. De marge had nog groter kunnen zijn. De pupillen van Gijs van Heumen kregen twaalf strafcorners, maar profiteerden slechts één keer. Sophie von Weiier bewees in goede vorm te verkeren. De aanvalster maakte twee treffers en leverde de voorzet voor het vijfde doelpunt. FRANKRIJK - NEDERLAND 0-5 (0-2). 17. Le Poole 0-1, 35. Von Weiier 0-2,37. Von Weiier 0-3, 50. Eijsvogel 0-4, 67. Van Doorn 0- 5. Nederland: Buter; Lejeune, Sibbing, Nieuwenhuizen en Willem- se; Van Doorn, Havenga en Benninga; Le Poole, Eijsvogel en Von Weiier. ATLANTA (RTR) - Het zit de Australiër Pat Cash niet mee in zijn pogingen, na een afwe zigheid van acht maanden we gens een rugblessure, zijn oude positie op de wereldrang lijst te heroveren. In de eerste ronde van het toernooi in Atlanta, waarvoor Cash een wild card had gekre gen, stuitte hij op de als ze vende geplaatste Amerikaan Tim Mayotte: 4-6 3-6. Er deden zich twee verrassingen voor. De als achtste gerangschikte Amerikaan Matt Anger ver loor in drie sets van zijn 34-ja- rige landgenoot Tom Gullik- son en de Amerikaan Scott Davis, 33e van de wereld, leed een nederlaag tegen de num mer 131, de Rus Andrej Sjes- nokov. Voornaamste uitslagen eerste ron de: Tom Gullikson (VSt) - Matt Anger (VSt) 4-6 7-6 6-3, Brad Gil bert (VSt) - Ricardo Acuna (Chi) 6- 4 6-3, Tim Mayotte (VSt) - Pat Cash (Aus) 6-4 6-3, Andrej Sjesno- kov (Sov) - Scott Davis (VSt) 6-4 7- 6, Kevin Curren (VSt) - Ramesh Krishnan (Ind) 6-4 7-6. De Australische Janine Thompson zorgde tijdens het tennistoernooi in Marco Island voor een verrassing door de als achtste geplaatste Bul gaarse Manuele Malejeva in drie sets uit te schakelen: 6-2 1-6 6-2. Daardoor bereikte de 18-jarige Thompson de derde ronde. De als vierde geplaatste Amerikaanse Bonnie Gadusek en de nummer zes, de Argen tijnse Gabriela Sabatini, kwa men wel de tweede ronde door. Zij wonnen respectievelijk van de Italiaanse Laura Go- larsa (6-3 6-3) en de Tsjecho- slowaakse Jana Novotna (6-3 6-1). Van onze tafeltennismedewerker UITSLAGEN: SENIOREN: Eerste KLOOSTERZANDE - In de eerste klas A van de Zeeuwse afdelingscompetitie heeft SAR 2 na de 9-1-winst op Goese Polder 1 definitief de eerste plaats veroverd. In de eerste klas B deed MZ 5 hetzelfde na een 8-2-zege op Arnemuiden 1. SAR 2 en MZ 5 gaan nu in een beslissingsduel op neutraal terrein uitmaken wie zich Zeeuws kampioen mag noe men en de plaats in de vijfde divisie in gaat nemen. St.-Aloysius 2, bestaande uit Huub de Maat, Kamiel Dumez en Mare de Moor, kon zich na de 5-5-uitslag tegen RWS kampioen noemen in de derde klas D, waarbij de terugkeer naar de tweede klas een defi nitief feit werd. Ook PZEM 1 keerde terug naar de derde klas na het kampioenschap in 4D, waarvoor Eric en Harold Houg en Jaap de Bruijne ver antwoordelijk zijn. In 5D wist St.-Aloysius 3 na 9-1-winst op IJzendijke 2 zich eindwinnaar en promoveert weer naar de vierde k)as. De Zeeuwse jon- genstitel bij de jeugd kwam terecht bij Arnemuiden 1, dat ondanks een 6-4-nederlaag te gen Zand'2, toch eindwinnaar werd. Voor de meisjestitel zorgden Annemiek Verstraa- ten, Inge Leeraert en Jacque line Vermue, als St.-Aloysius 1, op overtuigende wijze na de winstpartijen op Arnemuiden 4 en St.-Aloy 2. Ook bij de pu pillen/welpen haalde St.- Aloysius 1 de titel na een 6-4- zege op Arnemuiden 3. In de derde klas B behaalde Effect 4 het kampioenschap na bij Reynaert 2 met 3-7 aan het langste eind te hebben getrok ken. Van onze sportmedewerker GOES - Een aantal jeugdli- centiehouders heeft deelgeno men aan een toernooi in Til burg. Ronald Lijbaart en Johnny van Cadsand van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen reikten allebei naar een zesde plaats, respec tievelijk bij de 13- en 14-jari- gen. In laatstgenoemde cate gorie finishte Randy van Gils van Theo Middelkamp als achtste. Bij de 12-jarigen werd Wil- mar van de Berghe (wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren) zestiende en zijn club genoot Richard van Cadsand kwam als achttiende over de streep. Richard van Gils van Theo Middelkamp klasseerde zich als elfde bij de 11-jarigen. Door Eddy de Schrijver PHILIPPINE - Het wieier- comité Philippine heeft over het aantal inschrijvingen voor de Omloop van de Braakman voor amateurs, die zaterdag 5 aprii wordt verreden, geen klagen. De Omloop is dan ook met twin tig formaties 'volgeboekt'. Daaronder twee ploegen van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en één van Theo Middelkamp. Afwezige is de wielervereni ging Zeeland. „Dat vinden we toch wel wat raar. Je houdt een klassieker voor verenigingen en dan laat een Zeeuwse vereniging het af weten. Voor mij niet zo'n lo gische zaak", aldus secreta ris Johan van Steenberge. Samen met zijn andere bestuursleden, en daarbij heel wat wielerenthousiaste- lingen die ontgewijfeld het parkoers zullen omzomen, moet er toch een sportieve 'kater' weggeslikt worden. De twee favorieten uit eigen streek, Patrick van Passel en Karei van Goethem, zijn na melijk afwezig. Zij rijden op het ogenblik dat de Omloop van de Braakman wordt verreden in de driedaagse van West-Vlaanderen. „De echte wielerenthousiast zal zich dan ook terecht afvra gen waar je dan mee bezig bent. Het is toch ongeloof waardig zeker. Ik begrijp het niet", aldus Van Steen- berge. Voorzitter Ton van Oosten begrijpt de beschul digingen niet helemaal. „We komen zeker niet met een tweederangs ploeg naar Phi lippine. We rekenen zelfs op een een hoge klassering van Ab Verplanke. Van Goethem en Van Passel vinden dat ze in West-Vlaanderen beter tot hun recht komen. Dat moet je dan respecteren. En duidelijk", stelt Van Steen- berge teleurgesteld vast. Of de Zeeuwse wielersport er mee gebaat is, dat de grootste Zeeuws-Vlaamse troeven ontbreken blijkt eerder negatief dan positief te moeten worden beant woord. Het zou in De Braak man eindelijk eens een con frontatie kunnen worden met de Nederlandse 'top pers'. Behoorlijk Ab Verplanke van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zal alles in het werk stellen hoog te eindi gen in de zeventiende editie van de Omloop van de Braakman. - foto de stem/cor j. de boer je gaat ook niet naar een driedaagse met renners die er niets te zoeken hebben", aldus Van Oosten. Het wielercomité Philip pine had al bepaalde ver moedens rond de samenstel ling van de ploeg van Zeeuwsch-Vlaanderen. „We kregen eerst de namen door van de renners. Daar ston den de beide renners niet bij. Daarna heeft onze wed strijdleider nog geïnfor meerd bij de vereniging en toen werd het ons allemaal Het deelnemersveld ziet er overigens toch nog behoor lijk uit. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen mag zelfs met twee ploegen star ten. Daarbij Ab Verplanke, die ongetwijfeld hoge ogen zaf gooien evenals Eric Ver- eecken en Niek de Taeye, de eerstejaars amateur die nu al een revelatie genoemd kan worden. In de A-ploeg zitten verder Theo de Krij ger en Frank Gommers. Zij rijden een thuiswedstrijd. „De samenstelling van de ploegen is weloverwogen ge beurd. Sommige renners hebben jarenlang voor Wis- kerke gereden en die hebben we dus nu ook hier opge steld. Een goede zaak", aldus Van Oosten. Tot nu toe lijkt alleen Frank Gommers zich in het amateurwereldje met de besten te kunnen meten. Dat bleek in de criteriums van Graauw en Sluiskil al. De andere ploeg van Zeeuwsch-Vlaanderen be staat uit de renners Mark de Smit, Wim Wolfert, Philippe Lampaert, Chris Goeree, Jos van Baal en Frans van Wa terschoot. Theo Middelkamp zet debutant Piet Hoondert - ook hij is een aanwinst voor het amateurkorps - in met Peter Mol en Cees Schouwe- naar als mogelijke prijsrij- ders. ZW Diana is sterk ver tegenwoordigd en zal de te kloppen formatie worden met renners als Patrick Bol, Theo Akkermans, reeds winnaar dit seizoen, Rik Martens, Matti de Baat en Jan Mobach. De Jonge Ren ner heeft een sterk ijzer in het vuur zitten met Anjo van Loon. WV Breda is een ploeg waar terdege rekening mee gehouden zal moeten wor den. In deze formatie rijden Rob Sienders, Frank Pirard, Wies van Dongen en Akker mans. De Zuidwesthoek brengt Reinier Valkenburg, Jan Cloots en Van Est naar Philippine, terwijl Peter Schroen van TWC Maas tricht een gevaarlijke klant zal worden. De start en de finish van de Omloop van de Braak man zijn in de Posthoorn- straat en de ruim honderd amateurs moeten ruim 165 kilometer afleggen. PHILIPPINE - De erelijst van de Omloop van de Braakman ziet er als volgt uit: 1970: Wim Bravenboer, 1971: Charles de Smit, 1972: Cees van Dongen, 1973: Gaby Minneboo, 1974: Jules Brues- sing, 1975: Toine van de Bun der, 1976: Toine van de Bun der, 1977: Martin Havik, 1978: Toine van de Bunder, 1979: Peer Maas, 1980: Bert Zoontjes, 1981: Peer Maas, 1982: Bert Wekema, 1983: Dries Kleine, 1984: Theo Ap peldoorn, 1985: Ger Jakobs. PHILIPPINE - Om 12.15 uur worden de renners voor de Omloop van de Braakman weggeschoten aan de Post hoornstraat. De rennerska ravaan moet een ronde van 34,9 kilometer afleggen en drie ronden van 43,6 kilome ter, zodat in totaal de chro no's op 165,7 kilometer stil zullen blijven staan. De fi nish wordt omstreeks 16.12 uur verwacht. Het parkoers ziet er als volgt uit: Posthoornstraat (start en finish)-Gentse- breedstraat-Weststraat-Mos selpolder-Kruisweg-Stella- weg-Laureynestraat-Vis- serslaan-Wiskerke-Paral lelweg-Provinciale weg-Ka- naalpolder-VanWijckhuize- weg-Langeweg-Pierssen- spolder-Noordwestenrij k- polder-Binnendijk-Huis Al- tenaKruising Provinciale weg-Lovenpolderstraat-Sa- voyaardstraat-Braakman- weg-Spanj aardweg-Provin ciale weg-Isabellasluis- Boekhoute Haven-Note- laarsstraat-Meuleken-Mo- lenplein-Boekhoute dorp- Posthoornstraat-Posthoorn- Posthoornstraat. PHILIPPINE - De organisa tie van de Omloop van de Braakman is in handen van het wielercomité Philippine. Het wielercomité is als volgt samengesteld: Johny Spuessens (voorzit ter/penningmeester), Johan van Steenberge (secretaris) en de overige bestuursleden Wim Spuessens, A. Vermei- re, Fred Pilaet, G. Segers, F. Wiskerke en H. Duyvetter. Idas A: Aloy 1-Westerzlcht 1 7-3. SAR 2- Goese Polder 1 9-1, Laurens 2-MZ 6 4-6. Eerste klas B: Laurens 1-Big Smash 1 5- 5, MZ 5-Arnemuiden 1 8-2, Zand 2-Effect 1 5-5. Tweede klas A: Goese Polder 2-Ar- nemuiden 3 8-2, MZ 7-SAR 3 7-3. Derde Idas D: STEEN 1-ONA 1 4-fl, Aloy 2- RWS 5-5 Vierde klas D: Philips 2- STEEN 2 8-2, STV 2-Reynaert 1 6-4, Ef fect 4-PZEM 1 2-8. Vierde klas E: SAR 4- Effect 3 1-9, HCG 1-STV 1 2-8. Vijfde klas D: B&S 1-Effect 5 5-5, ONA 2-PZEM 2 6-4, Aloy 3-lJzendijke 2 9-1. Vijfde klas E: STV 4-Philips 3 4-6, STV 3-Reynaert 3 7-3, STEEN 3-Reynaert 2 7-3. JEUGD Eerste klas: MZ 2-Goese Polder 2 7-3, Ef fect 1-Wilno 2 3-7, Zand 2-Arnemuiden 1 6-4. Tweede klas A: Laurens 1-Effect 2 6- 4, Arnemuiden 2-MZ 4 3-7, Slagvast 1- SAR 1 4-6 Tweede klas B: MZ 3-Scaldis 1 7-3, Westerzicht 2-Effect 3 8-2, Zand 3- Wilno 3 3-7. Derde klas A: MZ 6-Rey- naert 1 2-8, Wilno 4-MZ 8 3-7, Scaldis 2- Goese Polder 3 8-2. Derde klas B: MZ 5- Zand 4 8-2, Westerzicht 3-MZ 7 4-6, Rey naert 2-Effect 4 3-7. Vierde klas A: MZ 9- Zand 5 4-6, Oudelande 1-Kapelle 1 5-5, Slagvast 2-Reynaert 4 8-2. Vierde klas B: Laurens 2-Reynaert 3 1-9, Oudelande 2- Kerkwerve 1 6-4, Scaldis 3-Big Smash 1 8-1. MEISJES: Eerste Idas: Wilno 1- Zand 3 8-2, Arnemuiden 4-Aloy 1 0-10, Aloy 2-Arnemuiden 3 5-5, Aloy 1-Aloy 2 8-2. P/W eerste klas: SAR 2-Westerzicht 4 1-9, Arnemuiden 4-MZ 10 7-3, Aloy 1- Amemuiden 3 6-4. Vijfde klas B: Effect 5-Reynaert 5 9-1, STEEN 1-Effect 6 2-8, STV 1-Effect 7 9-1. P/W 2A: Wilno 5-Ar nemuiden 5 9-1, Zand 6-Big Smash 4 1-9. RICHARD DE VRIEZE uit Goes was bij de junioren goed op dreef tijdens het paasweek einde. In Galder reikte hij naar een derde plaats en in Steenbergen kwam hij als ze vende over de streep. RO BERT DE JONGE uit Lewe- dorp finishte in Steenbergen als tiende. WIM DE WAAL boekte afge lopen week een tweetal over winningen. Hij won de WAOD-wedstrijd in Zele. Ook in De Klinge pakte hij de bloe men. Hier betrof het een VWB-wedstrijd. In Mere, waar de WAOD eveneens een wedstrijd hield, eindigde WILLY DE FEBER op de tweede en RENE HEYBOER op de vierde plaats. WILLY TANGHE kwam als tweede over de finish in een BWF-koers in het Belgische St.-Pieters-Brugge. RUDI LAMMENS werd er derde. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De Goese handbalvereniging GSC heeft een geslaagd zaalhandbaltoer- nooi gehouden voor dames- en heren-senioren. Zowel bij de dames als heren trok het team van Haak/Desk aan het lang ste eind. Bij de heren was Haak/ Desk een klas apart, want alle duels werden gewonnen. Al leen tegen Ceasar ondervond de toernooiwinnaar enige te genstand van betekenis. Bij de dames verliep het eveneens vlot, maar was de te genstand iets groter. Twee keer werd er met slechts één treffer verschil gewonnen en tegen UVG ging Haak/Desk het schip in. Toch bleef Haak/Desk riant aan kop, om dat de overige duels winnend werden afgesloten. Na afloop kon de toernooicommissie te rugzien op een vlekkeloos ver lopen toernooi met een rede lijke belangstelling. Eindstand dames: 1. Haak/ Desk, 2. Ceasar, 3. Zonne bloem, 4. ex aequo GSC en UVG. Heren: 1. Haak/Desk, 2. Ceasar, 3. Arena/Hechtel, 4. Animo, 5. GSC. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - In tegenstel ling tot de in Hengelo verre den wegraces, die geteisterd werden door de meest barre weersomstandigheden, opende de Internationale wegrace competitie om het Europees kampioenschap onder ideale omstandigheden. In het Ita liaanse Vallelunga zorgde het voorjaarszonnetje voor een aangename temperatuur van 22 graden, waardoor er ook echt op het scherp van de snede gereden kon worden. Voor de Terneuzense weg- racer Johnny Willemsen liep de wedstrijd in de 500 ce-klas heel wat beter dan vorig jaar, toen Willemsen in zijn Ita liaanse debuut met een gang van 270 kilometer per uur in de strobalen dook. Dat over kwam deze keer zijn collega Theo Louwes, die precies op dezelfde plaats als destijds Willemsen in de fout ging. In een veld van 47 inschrij vers liet Willemsen tijdens de trainingen de zevenentwintig ste rondetijd voor zich afdruk ken. In de wedstrijd iag Wil lemsen lange tijd op de 22e plaats, maar wist naar gelang de wedstrijd vorderde nog op te klimmen naar de zeven tiende plaats om zo als beste Nederlander te finishen.

de Stem | 1986 | | pagina 9