THEATER FILMWEEKEND ZUIDLAND DONDERDAG 3 APRIL 1986 DONDERDAG 3 APRIL 191 Ballet van Vlaanderen met Idioot Romantische thriller Het Eeuwige Leven in Sint Jansteen '1941' van Spielberg in Hulst TIPS UIT MIDDEN-ZEELAND fa Veel muziek zaterdag in Midden-Zeeland. Het en semble van het Centre Euro- péen pour la recherche imi- sieale uit Metz (Frankrijk) speelt in het Centrum Nieuwe Muziek, Kloveniers doelen Middelburg werk van Decoust, Levinas, Maig- narcha en Lefèbre. 20.30 uur; f 7,50. In jongerencentrum 't Beest te Goes treden twee popgroepen op: Fatal Flo wer uit Amsterdam en The Moodists uit Australië. 22.00 uur; f 10,00. Jongerencen trum De'Piek te Vlissingen presenteert twee plaatse lijke popgroepen The Cover en The Diggers. 21.80 uur; gratis. fa Het Gezelschap van de Witte Kraai brengt zaterdag in het Vestzaktheater te Vlissingen het stuk 'Tyrna- nie der Hulpverlening' op de planken. De teksten zijn van Fernando Pessoa. 20.30 uur; f 12,50/Pas f 10,00. fa Het Middelburgs Theater fa In het Lunchcafé Stad huis Goes geven Renee Kar- todirdjo (sopraan) en Frenk Casteleyn (gitaar) een kof fieconcert. Ze spelen werk van Sor, Albéniz, Granados, Rodrigo en De Falla. 12.00 uur; f 8,00/pas f 6,00/jeugd f 3,50. fa De Hoofdstad Operette speelt volgende week woensdag tot en met zater dag in Zeeland. De eerste twee dagen is men in de Schouwbrug Middelburg, daarna in de Concertzaal Zierikzee en tenslotte in de Prins van Oranje te Goes. Aanvang steeds 20.00 uur. De voorstelling is vrijwel overal al uitverkocht. Alleen in Goes zijn nog flink wat kaarten verkrijgbaar, die kosten daar 27,50. Films van Pasolini in Singel Ramses en Liesbeth zaterdag in Hulst IN TERNEUZEN Jeugdtheater van hoog gehalte Toneelgroep Tijl brengt Bossemans en Coppenolle Hang-ups in drievoud Drieluik van Kees de Valk. Paolini Toneeldecor Expo oude ansichten in Axel Verwacht NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 Nog te zien ske en Wiske: wKKE: De hinderl T1 IN DE gebouwen van de Opera van Vlaanderen in Gent en Antwerpen danst het Ballet van Vlaanderen de eerste helft van deze maand De Idioot naar het befaamde boek van Dosto- jevski en op muziek van Sjostakovitsj. De choreogra fie is van Valery Panov. De uitvoeringen zijn te Gent van 4 t/m 6 april en te Antwerpen van 11 t/m 13 en 18 t/m 20 april. Aanvang 20.00 uur en op zondagen 15.00 uur. VANAVOND draait de Hul ster filmclub Cinê 83 de ij zingwekkende romantische thriller Jagged Edge (Motief voor Moord) van Richard Marquand. De film draait om een rechtzaak die is aan gespannen tegen Jeff Brid ges, aangeklaagd wegens moord op zijn schatrijke echtgenote. Er zijn geen noe menswaardige bewijzen maar de aanklager is ambi tieus. Jeff moet terechtstaan en doet een beroep op advo cate Glenn Close. Hier doet de romantiek zijn intreden want verliefheid komt om de hoek kijken. 3 april: Hulst: Koning van Engeland: Jagged Edge, toe gang 6.—. DE CAMERE van Rhetorica sint Jan ten Steene speelt aterdag 5 en zondag 6 april in De Warande in Sint Jan steen het blijspel Het eeu wige leven, Amen, van Ro ger Pieters. Hij is de schrij ver van De Mirakelmakers, een doldwaas stuk dat de Steense club enige jaren ge leden met succes op de plan ken bracht. Ook deze keer is het weer eens een echt kol deriek stuk. De voorstellingen in De Warande beginnen telkens om 20.00 uur. Toegangsprijs 7,50. Kinderen betalen 3,75 en donateurs mogen de prestaties gratis komen be kijken. DE COMEDIE '1941' van Steven Spielberg wordt vol gende week woensdag ver- tooont in het Houtenkwar tier te Hulst. Het gaat om de tweede film in een cyclus, die het VEJV en het OJC voor de jongeren hebben sa mengesteld. In Spielberg's '1941' draait het om de enorme paniek die uitbreekt aan de Ameri kaanse westkust, als daar een week na Pearl Harbor een Japanse onderzeeër wordt gesignaleerd. Ieder een vreest een invasie en Hollywood staat dan ook letterlijk en figuurlijk op z'n kop. Aanvang 20.00 uur. Toe gang 5,00 en voor VEJV-le- den reductie. Nieuwe Engelse film centraal in Terneuzen speelt vrijdag in het plaatse lijk mini-theater een stuk van Jules Feiffer: '2, 4, 6, 8.. wie wordt er om zeep ge bracht'. 20.30 uur; f 8,00/Pas f6,00. DE FILMS van de overleden Italiaanse regisseur Pier Paolo Pasolini staan centraal tijdens de film-retrospektieve-da- gen, die van 8 tot en met 12 april in De Singel te Antwerpen worden gehouden. Pasolini wordt tot de grootste na-oorlogse cineasten gere kend, maar was tevens dichter, essayist, dramaturg en jour nalist. Na zijn laatste film, De laatste dagen van Sodom, werd hij dooreen 17-jarige jongen, vermoord. In De Singel worden in totaal 12 films van Pasolini ver toond. 1 Scene uit de film 'Chariots of Fire' van Hugh Hudson. ZOALS IEDER JAAR hef geval is wordt ook dit keer in het weekeinde na Pasen door het Filmhuis Zuidland een Filmweekend gehouden. De cinofielen kunnen zich van 3 tot en met 5 april verdiepen in de nieuwe Engelse film, die centraal staat tijdens de voorstellingen. Na jaren van betrekkelijke rust binnen de Engelse film is er de laatste jaren een nieuwe generatie filmmakers ontstaan. De vijf in Terneuzen te vertonen films (donderdagavond één, vrijdag- en zaterdagavond twee) geven hiervan een aardig overzicht. Hun 'handelsmerk' is niet de 'Engelse humor', jaren lang het synoniem van Britse produkties. De nieuwe generatie wordt gekenmerkt door actueel engagement. In dit verband zijn voor de echte filmliefhebbers regis- vü 0035 SiljasWau ru £0,81 seurs als Peter Greenaway, Hugh Hudson en Michael Redford geen onbekende grootheden. Typisch Brits, want sport neemt een belangrijke plaats in op het eiland, blijft Hugh Hudson wel in zijn film Cha riot of Fire, waarin sport- verdwazing (al in 1924) aan de orde komt maar niet aan de kaak wordt gesteld. De film gaat over de motieven van twee atleten die in '24 op de Olympische Spelen gou den medailles wonnen. De motieven van de beide spor ters zijn zeer verschillend maar toch voldoende voor een prestaties op hoog ni veau. (Donderdag 3 april, 20.00 uur) In The Hit (regie Stephen Frears) schittert Terence Stamp - momenteel te zien in de t.v.-serie 'S'-pionnen - als een bankrover die zijn maten verraadt en ér zelf met de buit vandoor gaat. Hij wordt gewarschuwd dat hij hiervoor eens zal moeten betalen. En dat gebeurt tien jaar later, als de verrader wordt gekidnapt. De ver wikkelingen monden uit in een explosie van geweld met daarbij een verrassende af loop. (Vrijdag 4 april, 20.0 uur). Regisseur Peter Greena way behandelt in A Zed and two Noughts (Z00) - een Z met twee nullen - de surrea listische wederwaardighe den van twee zoölogen Os wald en Oliver. (Vrijdag 22.30 uur). Op de slotavond - zater dag 5 april - eveneens twee voorstellingen. In Another Time another Place de lotge vallen van een jonge Schotse boerin en een Italiaanse krijgsgevangene in 1944. De sombere Schotse plattelan ders steken schril af bij de vrolijke, luidruchtige Italia nen. De boerin valt voor de charme van Luigi, die later hiervoor indirect zal moeten betalen. (Zaterdag 5 april 20.00 uur). Als slotfilm is uitgekozen de verfilming van Betrayal, een der meest succesvolle to neelstukken van Harold Pinter. Het bijzondere aan Betrayal is dat het verhaal van een driehoeksverhou ding wordt verteld in chro nologisch omgekeerde volg orde. We beginnen twee jaar na de beëindiging van een affaire en de film eindigt bij het begin ervan. Filmhuis Zuidland: 3, 4 en 5 april: Filmweekend. Toe gangsprijs CJP/Pas '65: 5,-, overigen: 6,-. IN DEN DULLAERT presenteert Eva van Slooten zaterdag 5 april het programma 'Ramses en Liesbeth'. Twee grote amusementssterren die de laatste jaren ieder hun eigen weg gingen en nu weer te zien zijn in een- gezamenlijk programma. Zij verzekerden zich van de vakkundige begelei ding van eht trio Louis van Dijk. Op het programma een cocktail van oude en nieuwe chansons, solo nummers en enkele be faamde duetten. Zaterdag 5 april: 20.00 uur: Den Dullaert: Ram ses en Liesbeth. Toe gangskaarten 17,50, CJP/Pas '65 ƒ15,—. Ramses Shaffy. Liesbeth List. DE AFGELOPEN jaren heeft de groep Maccus zich ontwikkeld tot een jeugd theatergezelschap van for maat. Hun inspiratiebron zijn belangrijke verhalen of toneelstukken uit de litera tuurgeschiedenis die op ge heel eigen wijze worden be- werkt en over het voetlicht gebracht. Dit jaar heeft Maccus zich geworpen op een stuk litera tuur dat vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen zou moeten aanspreken: het epos van Reinsert de Vos. Wie dit in zijn middelbare schooltijd heeft gelezen weet zich de twee eerste beginre gels meestal wel te herinne ren: Willem die Madoc maecte, daer hi dicke omme waecte. „Een van de oudste en mooiste Reinaert-verhalen werd geschreven in de Mid deleeuwen door ene Willem. ■Willem's achternaam is niet bekend, zijn Madoc-verhaal evenmin", zo schrijft thea tergroep Maccus. „En omdat wij nogal vrij met zijn Rei- naert-verhaal omspringen zijn wij ook deze vrij aan deze Maccus- produktie de titel Madoc mee te geven. Ter ere van Willem". Hoe vrij zij met het gegeven om springen moge blijken uit dank die wordt gebracht aan auteurs als L.P. Boon en La Fontaine (van de fabels). Recensies elders duiden op een enthousiast onthaal van deze produktie. De voorstelling kent een bril jante vormgeving door ori ginele omgang met het licht en het lichtvoetig omgaan met de diverse theaterdisci plines. s Zuidlandtheater: woensdag 9 april 15.00 uur: Theater groep Maccus met Madoc. ST.-NIKLAAS - Het ko mende weekeinde van 5,6 en 7 april brengt de toneelgroep Tijl uit St.-Niklaas in de stadsschouwburg de vro lijke komedie Bossemans en Coppenolle voor het voet licht. Het stuk is geschreven door Paul van Stalle en Joris D'Handwijck, maar is later bewerkt door Leo Rozen straten. Madame Coppenolle leeft al jaren onder de plak van haar boezemvriend en we duwnaar Bossemans. In het bijzijn van madame Violette heeft Bossemans het moei lijk. Dit komt omdat de twee dames supporter zijn van een verschillende voetbal- cub. Bossemans kent niets van voetbal, maar kiest wel de zijde van madame Violet te, in de hoop nog eens met haar te kunnen trouwen. Er komen echter moeilijkhe den, want de zoon van Bos semans wil gaan trouwen met de dochter van madame Coppenolle. Dat geeft veel spanningen, maar alles komt uiteindelijk op een ko mische wijze tot een goed einde. MIDDELBURG - Geweld, vervuiling, honger, geloof en kunst. Vijf 'hang-ups', ofte- wek obsessies, die bezit van de mens kunnen nemen. De Middelburgse kunstenaar Kees de Valk (40) heeft elk van deze thema's vormgege ven. Bij de resultaten kan men stilstaan in Middel burgs BKR-centrum Balans 17. De Valk's 'hang-ups' be staan steeds uit een drieluik, waarvoor een sculptuur is geplaatst, samen vormen ze een 'afgerond verhaal', waarin maatschappelijke betrokkenheid verwoord wordt in beeldtaal, niet -zo als maar al te vaak gebeurt op plaatsen waar ideologie en kunst twee handen op één buik zijn- door kunst aan een politieke boodschap on dergeschikt te maken, maar in een poging om verteltrant en inhoud op elkaar af te stemmen. Het cijfer drie lijkt daarbij een heilig getal. Want wat De Valk ook met elkaar in wisselwerking laat treden, steeds brengt hij elementen samen in groepen van drie. Zo sorteert hij in zijn collage-achtige drielui ken' bijvoorbeeld de beeld houwkunst, de schilderkunst en de tekenkunst. Daarbij vinden de sculpturen, sa mengesteld uit afvalmate- rialen en gevonden objecten, steeds hun getekende af schaduwing op de middelste panelen. Bij deze tentoonstelling Eindredactie: Henk Postma hoort ook een openingsma chine, een hommage aan de schrijver Gerrit Komrij. Deze installatie laat frag menten horen uit Komrij 's nieuwste boek 'de gelukkige Schizo', omlijst door klanken van de zestiger-jaren-pop groep Silver Apple. Hier is beeldende kunst samenge bracht met literatuur en muziek. Opbouwwerkers en 'cul tuurpausen' in het Zeeuwse kunnen al jarenlang niet meer om het werk van Kees de Valk heen. Zo maakte hij groepsportretten van leden van de Zeeuwse Culturele Raad. Ze hangen in de ver gaderzaal van het provin ciaal opbouworgaan, Stich ting Zeeland. Ook nam De Valk regelmatig deel aan groepstentoonstellingen. Maar wat nu in Balans 17 kan worden bekeken is zijn eerste solo-expositie. De Valk: "Ik wilde wachten met een éénmanstentoonstelling tot ik een afgerond verhaal kon brengen". Te zien tot 11 mei. .Open: woensdag t/m vrijdag 12-17 uur, zaterdag 11-16 uur. Kunstuitleen SBK Middel- burg. Houten Objecten van Govert Heikoop. Spel met vorm en kleur. Tot 27 april. Open: dinsdag t/m zaterdag 13.30-17.00 uur, donderdag ook 19-21 uur. De Stenge Heinkenszand. Werk van Jan Wolffers. Tot 11 april. Open: maandag t/m vrijdag 13.30-17 uur, woens dag en vrijdag ook 18-20 uur. MIDDELBURg - Opnieuw buitenlandse kunst in de ge meentelijke expositieruimte De Vleeshal bij het stadhuis in Middelburg. Deze keer heeft de Italiaan Julio Pao lini zich in de hal mogen uit leven. Behalve een wereldbol, een houten vlonder en een hoge hoed, schijnbaar achte loos op elkaar gegooid in het midden van de zaal vindt de geïnteresseerde er op het eerste gezicht niets van zijn gading. Bij nadere beschou wing ontwaart hij tegen de muren van de monumendale ruimte een achttal kleine collages, waarin het dam bord-patroon van de uit oude tegels bestaande Vlees hal-vloer overhoop wordt gehaald als decor voor we reldse objecten. 'Abat-jour' heet deze tentoonstelling, die De liefhebber ongetwijfeld zal inspireren tot diepzin nige bespiegelingen. Te zien tot 28 april. Open: dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur, zon dag 14-17 uur. OOSTBURG - Galerie 66 in Oostburg wil de bezoekers in contact brengen met ver nieuwende kunst. Niet alleen schilderijen, maar ook an dere vormen van kunst. Zo is in deze Oostburgse galerie reeds tweemaal een exposi tie van mail-art te zien ge weest. Voor deze maand heeft de galerie weer iets nieuws naar Oostburg gehaald, na melijk toneeldecorstukken, gemaakt door oud-Oostbur- gér Joost Cords. Deze Cords studeert momenteel af aan de de AKI, de kunstacade mie te Enschede, richting monumentale vormgeving. Als onderdeel van zijn eind examen heeft hij het toneel decor ontworpen voor het stuk 'Blut am halz der Katze' van de bekende, doch inmid- Decorstuk van Joost Cords. dels overleden Duitse regis seur R. W. Fassbinder. Omdat de Oostburgse ga lerie niet groot genoeg is om het hele decor op te stellen, is - FOTO DE STEM COR J. DE BOER slecht een deel tentoon ge steld. De rest is op foto's te zien. Te zien tot 27 april. Open: woensdag t/m zondag 14-17 uur. IN het museum Het land van Axel is tot en met zater dag 19 april een expositie van oude ansichtkaarten van Axel, Koewacht, Over slag en Zuiddorpe te zien. Het gaat om de collectie van Axelaar J. Boeye die in de afgelopen dertig jaar zo'n driehonderd oude ansichten bij elkaar wsit te krijgen. De opening van de ten toonstelling kreeg deze week een officieel tintje mee om dat het tevens de opening van het museumseizoen be tekent. Een woord van wel kom tot een kleine groep ge nodigden werd verricht door wethouder J. van Schaik. P. Olijslager, die veel over de geschiedenis van Axel weet, verzorgde een inleiding. Het museum is geopend van woensdag tot en met zater dag van 13.30 tot 17.00 uur. Museum Terneuzen. Mis- sie(verkoop)tentoons telling. Kunst en gebruiksvoorwer pen uit de Derde Wereld. Vrijdag 4 t/m zondag 6 april. Open: vrijdag 14-20 uur, za terdag 10-20 uur, zondag 10- 17 uur. Van Geyt Hulst. Galerie Van Geyt in Hulst begint deze week met een expositie 'Met waterverf op stap'. Getoond worden aquarellen van H. J. Slijper. Tot 21 april. Open tijdens winkeluren. Bellamy 19 Vlissingen. De gemeentelijke expositie ruimte Bellamy 19 sluit De reeks 'Omtrent schilder kunst' af met werk van de Limburgse schilder Peter Defesche (64). Deze nestor van de 'pure' schilders maakt kleurrijk, expressief werk, dat spontaniteit en emotie verraadt. Nico Out spreekt zaterdag, een inlei dend openingswoord. Aan vang 15 uur. Zeeuws Kunstenaarscen trum. Kloveniersdoelen Middelburg. Zaterdag opent Ton van Kraay een expositie met schilderijen van Viktor Majdandzic. Het Walchers Balkan Orkest Letnica zorgt voor muziek. Aanvang 16.00 uur. 88$ 88 Mickey Rooney en Helen Hut zelfstandigheid' (Nederland 1, 2d BUI: naar zelfstandigheid In 1984 zond de EO de tv- film 'Bill' met Mickey Roo ney uit, waarop de tv-film van vanavond een vervolg is. In 'Bill: on his own' speelt opnieuw Mickey Rooney de rol van Bill Sackter, een goedaardige geestelijk ach tergebleven man van in de veertig. Het eerste deel ein digde met de verhuizing van lijn beste vriend, Barry Morrow naar Californië. In 'Bill: on his own' besluit Bill de verantwoordelijkheid voor zijn eigen leven op zich te nemen. Wel blijft hij in de koffieshop van de universi teit van Iowa werken, maar hij huurt een kamer bij mrs. Taylor, die nog twee andere 'akbegaafden in huis leeft. 20.25 Maalstroom In de eerste aflevering van de driedelige tv-film 'Maal- roorn' van Michael J. Bird ieeft de Engelse Catherine urrell een belangrijke er fenis van een onbekende Noor gehad. Als ze naar Noorwegen reist om iets over haar weldoener, de in dustrieel Hjalmar Jordahl te weten te komen, wordt ze hartelijk door zijn familie jbntvangen. Ze ontdekt ech ter diverse geheimzinnighe den rond de familie, die alle maal te maken hebben met Freya Jordahl, de moeder van Ingrid en Anne-Marie. Dit zijn de twee zusters, die laar zo vriendelijk hebben itvangen. Geïntrigeerd irobeert Catherine met de hulp van journalist Anders ijornson meer over de ach- rgronden van de erfenis te ontdekken. Pi re 'P aa ne no oo vo W vi ve eil re m di dc In ce hi za tii di sl st st bi ai P< M zi st P' VI 21.57 Met Plancius naar Orinoco De afgelopen maanden heeft het expeditieschip 'Plancius' een reis naar het Caribisch gebied gemaakt voor een on derzoek naar de Indianen, die hier leven. Verslaggever Esprit Clinge, Zeeuwse land schappen van Henny Huser, Karei en Jenneke Weijland, Hugo Metsers, Ferdinant Slock, Léon de Buck, Trees Verwilghen, Marcel Robbe, Joh. Kollaard jr, Krijn Dool aard, Nelly van Nieuwen- huizen, Joop Dam, en Her man Bischop. Tot 10 april. Open: dagelijks 13.30-18 uur, dinsdag gesloten. Trouvaille Terneuzen, Zeeuwse landschappen en taferel van Krijn Doolaard. Tot 27 april. Open tijdens winkeluren. Raiffeissen Breskens. 'Bres- kens en omstreken', recente pentekeningen en pastels van Gerard van Grieken. Typische Westzeeuws- vlaamse plekjes als de vis sershaven te Breskens en de molens van de omliggende dorpen. Tot en met 6 april. Open: dagelijks 14-17 uur. Galerij Bellemans Axel. Te keningen van Frise Henstra. Tot 27 april. Open tijdens winkeluren. Streekmuseum Axel. Prent briefkaarten van oud-Axel en dorpen. Tot 20 april. Open: woensdag t/m zater dag 13.30-17 uur. (jT HlKIPPEtl i tor Homt tante 2e doet zo rreemd l JA ZEG, Hoe ZIT HET Nl&MAND HAD JE "TOC^ UITGESTUURD i NEB IK BEN ZOMAA EENS OP VER NING GEGAAN. NIET VOOR I WAMT NIB

de Stem | 1986 | | pagina 20