meer aandacht voor voetgangers Zeeuws Museum krijgt drie poten Boete en ontzegging voor rijders met borreltje op Slechte tijden voor fruitteelt St. Bavo winnaar voor derde keer in successie 'Apart evacuatieplan voor werknemers in naburige bedrijven' ;t boete Pil IOCCASHMSI OVER EN SLUITEN MAAR. Verdachte van inbraak aangehouden UITSTALLING VAN NIEUWE AANWINSTEN 3INA ZEELAND 3 aatselijk nieuws nONDERPAG 3 APRIL 1986 BIBTIM VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 lippine van Gent liskil ïrneuzen OOSTBURG - Er is weer een nieuw ontwerp voor de reconstructie van Boulevard de Wie lingen te Cadzand-Bad. Paasvoetbaltoernooi Oostburg festdorpe VAN AARDENNE markten Fusie Bond van Ouderen uit zwaar protest von de BMW-dealer Garage Vetfcroggabv Plaatselijk nieuws IJzendijke Oostburg Zuidzande LEIDÉN. In - In restaurant De In werd een piekwed- I gehouden op het Engelse [(darts). Er waren 15 deel- Irs. Uitslag: 1. Michel lelis, 2. Johan Rammeloo, Jnny de Mul. Een kwartet ■werpers van De Zwaan loette een viertal Engel- lit Cottingham nabij Huil. I wedstrijd werd door het Ilse team gewonnen. „.kundige Kring - Dins- f8 april houdt de Heem- tlige Kring Sas van Gent jeuw een dia-lezing in cul- |el centrum De Speye. Jo .Haat uit Oostburg, die ja- l.ang postdirecteur in Sas Gent was, verzorgt deze ng onder de titel: 'De ont- keling van het postvervoer Zeeuwsch-Vlaanderen'. Lens de organisatie wordt Udeze avond zeer boeiend, lalve leden zijn ook andere nngstellenden welkom, nvang 20.00 uur. zijn Ouderen - Door de Ihting Welzijn voor Oude- 1 worden weer diverse acti- piten gehouden. Donderdag pril komt de toneelvereni- j De Veste naar De Sterre, [voorstelling begint om 14.00 De overdekte jeu de tle-baan is in gebruik geno- n. Iedere maandag wordt er |De Sterre gespeeld vanaf uur. Bij de gymnastiek- ep is nog plaats voor men- Hiervoor kan men zich keven in De Sterre op vrij- jgmiddag van half twee tot uur. Woensdag 9 april is J een handwerkverkoopdag |üe Sterre. De deuren gaan 13.30 uur open. Er zijn wa ls en koffie. Voor vervoer [n worden gezorgd. ilavond - Maandag 14 april |udt de postzegel-en mun- nvereniging Zeeuwsch- laanderen weer een ruil- pond in de bovenzaal van ca- Du Commerce aan de Ter- puzense markt. Tevens wordt jaarvergadering van de Éreniging deze avond gehou- gn. Er zal dan een uiteenzet- ng gegeven worden over de kannen rond de viering van |et 60-jarig bestaan van de ereniging in november dit kar. Aanvang 19.30 uur. chminkfestival - Vrijdag kordt in de basisschool De Van een onzer verslaggevers goes/hoogerheide Voorzitter M. Goud van de Tuinbouwcommissie van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij (ZLM) maakt zich zorgen over de steeds weer te- genvallende gevolgen voor de fruitteelt van de winter 1984- 1985, onder meer tot uitdruk king komend in verwachtin- gen voor een onvoldoende bloei. Zowel de wintervorst 1984- 1985 als de grote hagelschade van het afgelopen jaar hebben geleid tot een financiële uit holling van veel bedrijven. Een belangrijk deel van de schade blijft namelijk voor re kening van de teler zelf, zo bleek tijdens de laatste hoofd bestuursvergadering van de ZLM. Gewezen werd op de grote kwetsbaarheid van de tuin bouwbedrijven in het alge meen en de geringe mogelijk heid tot reservering. De heer Goud vroeg zich af of er wer kelijk geen mogelijkheden zijn om onevenredig grote risico's via fondsvorming hoe dan ook beter in te dekken. „Mogelijk kunnen hiervoor de zoge naamde MCB-gelden worden besteed. Het is genoegzaam bekend dat in andere lidstaten van de EG dit blijkbaar ge makkelijk kan zonder be moeienissen van Brussel", zo zei hij. ontwerp voor Boulevard Cadzand gemaal ook een flaneergebied. Daar mogen echter ook voer tuigen rijden, maar weer met de beperking dat auto's niet automatisch voorrang hebben. Hoorzitting Gisteren kregen de leden van de Oostburgse raads commissie voor openbare werken het plan onder ogen, dat is gemaakt naar aanleiding van een rapport van het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). De gemeente Oostburg heeft grootse plannen met de boule vard. Reeds enkele jaren wordt gesproken over recon structie zodat de badplaats aantrekkelijker wordt. Al veel plannen zijn over tafel ge gaan. Het begint er nu echter naar uit te zien dat de voorbe reidingen in het laatste sta dium verkeren. - Het jongste plan gaat uit van de wandelaars. Aan het begin van de boulevard, bij het dagjescentrum, is een groot wandelgebied gepland. Auto's mogen daar nog wel rijden, maar de chauffeurs moeten er wel rekening mee houden dat ze geen voorrang hebben op andere weggebrui kers. Het aantal parkeerplaat gen zal daar ook aanmerkelijk verminderen zodat de terassen een flink stuk groter kunnen worden. Voorbij het dagjescentrum komt er een aparte rijbaan voor de auto's, daarnaast komt een soort ventweg of een brede stoep. Parkeren aan de zee- Van onze correspondent OOSTBURG - De Oostburgse r.k, basisschool St. Bavo pakte gisteren op het Oostburgse sportcomplex 'De Veerhoek' voor de derde keer in successie de winst in het paasvoetbal- toemooi regio West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De rood-witte brigade deed dit met overmacht door in de laatste beslissende wedstrijd tegen OBS Aardenburg met 3- 0 te winnen. Dit met treffers van Mark Sigmond (2x) en Da vid Maes. Dit betekent dat de wissel beker - uitgereikt door A.P. de Groote - voorgoed in hun prij- zenkast gezet mag worden en ze de regio West-Zeeuwsch- Vlaanderen op woensdag 7 mei mogen vertegenwoordi gen in het Zeeuws kampioen schap in Tholen. .olfslag een schminkfestival zijde van de weg zal in de toe- lehouden voor de jeugd van 1 komst niet meer mogelijk zijn. ot en met 12 jaar, aanvanj t.00 uur. De kinderen worden Ban geschminkt en kunnen fich verkleden. Aansluiten: Tolgt om 15.30 uur een optoclï |oor de buurt onder begelei- ling van een geluidswager. 3eze middag wordt gehouden poor de Initiatiefgroep Be nen/Bloemen-buurt, die ij' j/ert voor een buurtvereniging faasprijskamp - Peter de Smet van de topbiljartclut Dude Raedhuys is winnaai geworden van de geslaagde paasprijskamp. Niet minde: dan achtendertig biljarten Ikwamen in actie bij J. van dei Goes. Uitslag: 1. P. de Smet I Westdorpe; 2. B. Bonte, Koe- 1 wacht; 3. M. de Maere, Waas I munster België; 4. L. van Mol Westdorpe; 5. J. van der Goes I Westdorpe. Volgens het ontwerp wordt de parkeerplaats bij het win kelcentrum verkleind en er komt vanaf daar tot aan het De commissie was redelijk tevreden over het voorgelegde plan. Met name de aandacht voor de voetgangers vond men een goede zaak. Het plan is echter nog niet in een defini tief stadium. Komende week wordt er nog een hoorzitting in Cadzand-Bad gehouden. Ook het parkeerprobleem is nog niet helemaal opgelost. Hoogst waarschijnlijk zullen automibilisten onder andere hun voertuig net voor Cad zand-Bad op een perceel van een particulier kwijt kunnen. Er zijn van verschillende kanten ook voorstellen geko men om het gebied tussen de boulevard en dè zee wat aan te passen door daar onder andere een golfterreintje aan te leg gen. Wethouder A. de Feijter ziet het liefst dat dat gebied blijft zoals het nu is. „Laten we dat stukje groen houden", zei hij. De meeste commissie leden deelden zijn mening. DEN HAAG - Aan de evacuatie van grote aantal len werknemers in bedrijven die vlakbij nieuwe kerncentrales zijn gesitueerd, moet in het toekom stig beleid apart aandacht worden geschonken. Daarbij gaat het om de veiligheid van de betrokken werknemers en het voorkomen van schade aan de installaties. Dat meldt minister Van Aardenne (Economische Zaken) in antwoord op schriftelijke vragen uit de Kamer. De antwoorden lopen vooruit op een nog voor het zomerreces te houden debat over de vestigingsplaatsen van de minimaal twee nieuwe kern centrales, die het kabinet tegen 1995 in bedrijf willen hebben. Bedrijven waar de Kamer het oog op had toen de vragen werden gesteld, waren Shell Moerdijk en enkele grotere bedrijven in het Sloegebied. In grote lijnen houdt Van Aardenne vast aan de bevolkings normen zoals de Gezondheidsraad in Nederland die in '82 op grond van een toen in de VS gepubliceerde interimstudie van de Nuclear Regulatory Commission voorstelde. Het probleem dat grote bedrijven waar eerst de produktieprocessen moeten wor den stilgezet niet meteen kunnen worden ontruimd, wordt door Van Aardenne onderkend. Maar werknemers in die bedrijven kunnen in elk geval rekenen op extra voorzieningen, zoals een goede ventilatie en verstrekking van jodiumtabletten, aldus de Bewindsman in zijn antwoorden. Hij ziet verder geen aanleiding af te wijken van ambtelijke adviezen tot nu toe over de vestigingsplaatsen op grond van in cidenteel hoge bevolkingsconcentraties, bijvoorbeeld als gevolg van grote toeristische drukte. In zijn antwoorden erkent Van Aardenne, dat lange termijn gevolgen van een ernstig reactorongeval - het zogenaamde kernsmeltingsongeval - zich niet tot een gebied van 20, maar tot een sigaarvormig gebied van 77 kilometer beperken. Als door wat voor omstandigheden ook het aantal mogelijke vestigings plaatsen tot één beperkt zou blijven, zou - aldus Van Aardenne - de regering dat zeer betreuren. In dat geval zou het kabinet niet aarzelen desnoods één of meer alternatieve plaatsen aan te wij zen Van onze correspondent ZAAMSLAG - In het Frans plaatsje Dieppe werd giste' morgen de 33-jarige Brusst laar De R. aangehouden i verband met een in de nacl van maandag op dinsdag pleegde inbraak in de wonifl van P. K. te Zaamslag. fl bood in die plaats euro-cl» ques aan die, naar bleek, i Zaamslag waren gestolen. Oo de Belgische rijkswafl schijnt belangstelling voorI Brusselaar te hebben. zoveelste keer huilend w' thuis gekomen, dan ma' eigen rechter te spelen. AMSTERDAM, 2 april - Aardap- „Omdat zijn ouders P®ltermijnmarkt. In bintje 35-50 blijkbaar niet wilden doen, 0 ccntr™ten lertandeM vZrteve? ik hem gewoon een oude™* nng april tegen ƒ6,00 per 100 kg pak slaag", aldus C., die hit De stemming was kalm. In bintje voor dinsdag bij de polit' :„Vnm van de oogst 1985 werden rechter in Middelburg op W TCrinTan^ihïiV^nhan-eld V0?U™ matje was geroepen. J tot j 19,90 per 100 CSde «3 sindsdien is het afgelopen w contracten levering mei tegen het getreiter", zo stelde C. j 21,90 tot 23,40. De stemming was vreden vast. Berust Van de oogst 1986 waren Politierechter mr Jan#r iï 3 contracten tegen ƒ29,40 voor van oXn stelde' allS] ET5 april was halve tevreden' te zijn, ov' t deze gang van zaken, en v# ^^^UZEN, 2 april - Per stuk: oordeelde de Goesenaar ^u-rs^ie 4o"i pér kut'LdUvie een boete van 200. 106 147, prei 67-101, spinazie 1OT- - uitspruiten klasse 1 135, klasse 2 76-79, witlof Al 170, A2 90-140. Dorine Zelders presenteert een van de jongste aanwinsten van het Zeeuws Museum: een verzameling tinnen gespen en sieraden uit de afgelopen vijf eeuwen, geschonken door H. Hendrikse uit Breskens. Op de achtergrond het andere gezicht van het museum: hedendaags keramiek van Lidy Hoewaer. foto willem mieras de keuzes die tot de aankopen hebben geleid. "Het gaat in ieder geval om wat van belang is voor Zeeland", omschrijft ze ruim. De keramische objecten van Hoewaer vallen op het eerste gezicht niet onder dat criterium, maar ook voor die aankoop heeft ze een verklaring. "Het kan gezien worden als een heden daagse aanvulling op onze collectie por selein". De tijdelijke exposities, waarmee het museum sinds kort aan de weg timmert zijn onderdeel van de pogingen om de presentatie van het museum te verle vendigen. Er wordt nu ook gewerkt aan onderwijsprojecten zoals dat in Oostka- pelle al langer gebeurt bij het natuur kundig museum. Dit onderdeel van het museumbeleid is in handen van Dorine Zelders, die er vorig jaar voor werd aangetrokken. Ze stelt zich projecten voor rond thema's als de VOC, de 'Dom- burgse schilders', de Abdij, de 80-jarige oorlog én de late Middeleeuwen. Door Henk Postma MIDDELBURG - Het lijkt een absurd allegaartje, de keuze uit de jongste aan winsten, waaraan het Zeeuws Museum momenteel een tentoonstelling wijdt: moderne kunst (Jan Dibbets, Lidy Hoe waer en Joris Ghekiere) naast opgezette bontbekplevieren, een schilderij van de overleden Zeeuwse schrijver Johan van Schagen tegenover aardewerkscherven uit de ijzertijd, een Romeins Nehalen- nia-altaar in de buurt van een diepge vroren berkenzwam. Maar wie aan educatief medewerk ster Dorine Zelders om enige uitleg vraagt wordt snel deelgenoot van de or dening die achter deze uitstalling van ongerijmdheid schuilt. Het Zeeuws Museum, gevestigd aan Middelburgs Abdijplein, is begonnen aan een drastische reorganisatie. Er is een meer publieksgericht beleid in de maak, dat niet alleen stoelt op de tradi tionele poot van het museum, de cul tuurhistorie en de archeologie, maar evenzeer op de natuurhistorische kan ten van Zeeland en op aandacht voor eigentijdse kunst. De expositie, zo ver klaart Dorine Zelders, moet een goed beeld geven van de richting die het mu seum met de collectievorming is inge slagen. Vooral door de bemoeiingen van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen kon het museum door de jaren heen een rijke collectie opbou wen van cultuurhistorische voorwer pen, oudheidkundige vondsten en (am bachtelijke) kunst uit vorige eeuwen. Zoals de tentoonstelling laat zien heeft men daar ook vorig jaar weer het een en ander aan toe kunnen voegen. Zo vindt men er niet alleen een Nehalennia-al- taar, waarvan er bij Colijnsplaat al zo veel zijn opgedoken, er liggen nu bij voorbeeld ook een ijzeren borstkuras uit de zestiende eeuw, een ijzeren vleugel lans uit de Karolingische tijd en tinnen gespen uit de afgelopen vijf eeuwen. De aanwinsten zijn voor een deel het resul taat van regulier archeologisch werk zoals dat wordt verricht door de provin ciale archeoloog, voor een ander deel af komstig van schenkingen. Door een fusie met het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle heeft het Zeeuws museum er nu ook een natuur historische poot bij gekregen. Het is de bedoeling dat een belangrijk deel van de collectie in Oostkapelle naar Middel burg verhuist. Het biologisch museum blijft daarnaast in stand als 'bezoekers centrum', waarbij onder meer een bota nische tuin zal worden aangelegd. Tenslotte de moderne kunst. Sinds vorig jaar een nieuwe directeur werd aangetrokken, I. Szenassy, afkomstig van het Bonefantenmuseum te Maas tricht, zijn de eerste eigentijdse werken aangekocht. Men pronkt nu met twee foto/pen-collages van de bekende Ne derlandse kunstenaar Jan Dibbets, de ene geeft een beeld van de Vleeshal, de andere van de Koorkerk, twee histori sche gebouwen in Middelburg. Van de Belgische kunstenares Lidy Hoewaer werden vier keramische objecten aan gekocht. Dit naar aanleiding van een recente tentoonstelling van Hoewaer in het Zeeuws Museum. Drie van deze sculpturen komen uit de Vlissingse ga lerie Marquis. Szenassy zelf schonk een acryl-compositie van de Vlaming Joris Ghekiere aan het museum. Van Ghe kiere waren vorig jaar beschilderde zeildoeken in het museum te zien. Deze zomer wordt verder aandacht besteed aan een Zeeuws kunstenaar. Dan richt de Vlissinger Bob Pingen een tentoon stelling in. Ruim Dorine Zelders kan nog geen duide lijk licht werpen op de achtergrond van Toegankelijk Dorine Zelders moet de collectie ook toegankelijker maken voor het alge meen publiek. Daartoe zal de hele op stelling van de collectie worden gewij zigd. „De bezoekers krijgen meer een verhaal verteld, zowel door de manier van presentatie als door allerlei andere activiteiten". Ze schat dat de hele ope ratie zo'n twee tot drie jaar zal duren. De veelzijdiger presentatie moet het museum niet alleen in Nederland, maar ook buiten de landsgrenzen meer in de kijker brengen. „We willen een wat meer gesettelder plek worden, waar door we ook in landelijke museumagen da's aandacht krijgen". Maar voor het zover is, geeft ze toe, zal het museum nog een 'wat warriger en chaotischer' beeld te zien geven. MIDDELBURG - De laatste jaren voor de VUT vielen de 61-jarige Goese ambtenaar P.P. zo zwaar dat hij meer en meer zijn heil had gezocht in de drank. Toen hij in november boven dien opzij werd geschoven voor een veel jongere collega gooide hij alle voorzichtigheid overboord. Op 15 no vember dronk hij zich tot een alcohol- promillage van 2.06, waarmee hij ver volgens in de dienstauto stapte om naar huis te rijden. In Kapelle reed hij de wagen tegen een lichtmast total-loss, „maar", aldus P. dinsdag voor de politierechter in Middelburg, „gelukkig was het een oud karretje dat toch al was afge schreven". Voor de schade hoefde P. dan ook niet op te draaien. Van de po litierechter kreeg hij een boete opge legd van 1000, een vorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en een rij-ontzegging van 5 maanden. De 29-jarige Goesenaar J.R. kon het drinken niet laten telkens wanneer hij met zijn band ergens had opgetreden. Op 17 november gebeurde dit weer, en omdat hij zijn met muziekinstrumen ten volgeladen auto niet durfde te la ten staan, meende hij toch zelf naar huis-te moeten rijden. In een bocht schampte hij vervolgens twee gepar keerde auto's, en dinsdag werd hij door de politierechter veroordeeld tot een boete van 1500, een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 weken en een rij -ontzegging voor de duur van 12 maanden. De 23-jarige C.Z. uit Krabbendijke tenslotte reed op 3 november na alco holgebruik in Goes met zijn auto ach terop de auto van een mede-wegge bruiker. 'In paniek' gaf hij vervolgens gas en reed met gedoofde lichten rechtstreeks door naar zijn broer om daar de nacht door te brengen. Wel waarschuwde hij eerst nog zijn moe der, „maar", aldus politierechter mr. Janzen-van Oosten, „U had natuurlijk beter de politie kunnen waarschu wen". Inzittenden van de aangereden auto hadden het kenteken genoteerd, en diezelfde nacht nog werd Z. van zijn logeerbed gelicht om de bloed proef te ondergaan. De drankjes in een discotheek bleken een alcoholpromil lage op te leveren van 1.40. Dit alles kwam Z. te staan op een voorwaarde lijke gevangenisstraf van tweeweken, een boete van 1500 en een rij-ontzeg ging van vijf maanden. Bij de meisjes ging de titel bij de basisschooljeugd naar de r.k. Sluis door in de finale met 1-0 van OBS Breskens te winnen. Zij spelen eveneens op 7 mei in Zierikzee om het Zeeuws kampioenschap. In totaal kwamen 19 jon gens- en 17 meisjesteams bij de basisschooljeugd in actie. Bij het voortgezet onderwijs traden 29 teams in het strijd perk. Het was voor de 39e keer dat dit paasschoolvoetbal in Oostburg werd gehouden. Ook de negentiende keer dat de heer A.P. de Groote de regie in handen had. EindstandemBasis- schooljeugd jongens: 1. r.k. Oost burg, 2. r.k. Hoofdplaat, 3. OBS Aardenburg, 4. r.k. Groede. Meisjes: 1. r.k. Sluis, 2. ols Bres kens, 3. ols Oostburg, 4. r.k. Eede. Voortgezet onderwijs jongens afdeling B: 1. Zwin 8, 2. lts 4, 3. Zwin 10. Afdeling C: 1. lts 2, 2. lts 3, 3. Zwin 5. Afdeling D: 1. Zwin 2, 2. Zwin 1, 3. Zwin 3. Meisjes afdeling B: 1. Zwin 8, 2. lhno Schoondij ke 4. Afdeling C: 1. Zwin 6, 2. Zwin 5, 3. Zwin 7. Afdeling D: 1. lhno Schoondijke, 2. Zwin 2. Tegen bezuiniging Van onze correspondente GOES - Het gewestelijk bestuur Zeeland van de ANBO (Algemene Neder landse Bond voor Ouderen) heeft met verontwaardi ging kennis genomen van de grove bezuinigingsplan nen van de overheid ten aanzien van de bejaar denoorden. De plannen zijn van een dusdanige omvang dat er sprake is van een aanzienlijke verlaging van het levenspeil van de oudere mensen: 1. in krimping van personeel heeft een sterk verminderde verzor ging tot gevolg, 2. directe hulp 's nachts geschiedt nu reeds op onverantwoorde wijze, 3. di rect contact personeel-bewo- ners is practisch onmogelijk geowrden, 4. deze plannen versterken de vereenzaming van de oudere mens. Het gewestelijk bestuur is van mening dat deze onver antwoorde bezuinigingen niet zonder meer door mogen gaan en zal niet nalaten te trachten paal en perk te stellen aan deze onzalige plannen. Vol gens de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen hebben de ouderen dit niet verdiend. (ADVERTENTIES) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 GOES - De 21-jarige C. H. uit Goes is gistermorgen bij een arbeidsongeval te Wolfaarts- dijk gewond en moest met een hersenschudding per ambu lance worden vervoerd naar het Bergzicht ziekenhuis te Goes. Het ongeval gebeurde doordat de man tijdens het aanbrengen van nieuwe golf platen op een dak van een schuur een misstap deed, waardoor een plaat brak en de man viel. MIDDELBURG - De gemeen tepolitie te Middelburg heeft twee jongens uit de hoofdstad aangehouden verdacht van vernieling van en diefstal uit 25 in Middelburg geplaatste parkeermeters. Een schade voor de gemeente Middelburg van circa 25.000 gulden. De jongens R. N. en W. de L., bei den 20 jaar, hebben bekend en zijn na verhoor en het opma ken van een proces verbaal weer op vrije voeten gesteld. SAS VAN GENT - Gistermor gen werd ontdekt dat in de voorgaande nacht was inge broken in het buurthuis De Roselaer. Daaruit was ont vreemd de complete muziek installatie en verder was in het buurthuis alles overhoop gehaald. Lege bierflesjes lagen her en der verspreid en ook vond men afgestreken luci fers. Men was het gebouw bin nen gedrongen door het ver nielen van een ruit. TERNEUZEN - Opnieuw zijn in Terneuzen in de nacht van dinsdag op woensdag een drie tal inbraken gepleegd in ge parkeerd staande personenau to's. Dit keer in de bloemen- buurt. Doelwit waren autora dio's en cassetterecorders. Ook werd in een van de voertuigen de daar aanwezige brandblus ser leeg gespoten. EHBO - De afdeling IJzen dijke van de EHBO heeft exa mens gehouden. Er zijn veer tien kandidaten geslaagd. Het examen werd afgenomen door de heren Kapteijn en J. Pie- ters. Maandag 28 april is de di ploma-uitreiking. Ouderavond - De wesi- Zeeuws-Vlaamse streekschool voor Speciaal Onderwijs en Voortgezet Speciaal Onder wijs, Prins Willem Alexander, houdt donderdag 24 april een ouderavond. De bijeenkomst begint om 18.00 uur. Twee uur later zal de directeur, R. Boen der, de bezoekers toespreken en het een en ander vertellen over de school. Om 21.30 uur voeren leerkrachten het to neelstuk 'Knalgas' op. Bridge - Leden van de bridge sociëteit Oostburg speelden in hotel Victory een vrije drive. De uitslag daarvan was als volgt: 1 heren Visser-Ra- mondt, 2 heren Arkenbou- t-Ouweneel, 3 heren Kuyk Messagie, 4 mevrouw De Vuyst en de heer Theunis. Rollenwedstrijd - De Zuid zande sportvereniging houdt kermiszaterdag, 5 april, een rollenwedstrijd voor koppels. Afgewerkt wordèn een 250 meter sprint, 500 meter rijdrit en 1000 meter koppelkoers in hotel De Zwaan aan het Dorp plein. Men begint om 20.00 uur. Opgave bij Jan Vergouwe of Bram Kools. Wijziging in. uitvoering en specificaties voorbehouden Met dit model kunt u alle uitgaande gesprekken blokkeren dankzij het in gebouwde slot. U voorkomt hiermee eventueel misbruik van uw toestel. Verkrijgbaar in de kleurencombinaties wit/groen, geel/groen en beige/groen. Prijs f49,- f 3,75 per maand ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT. PTT Telefoonwinkels: Bergen op Zoom. Van Konijnenburgweg 23. Breda. Oude Vest 2. Goes. Schuttershof 24. Middelburg. Lange Noordstraat 42. Roosendaal. Schotsbossenstraat19.Terneuzen. Mr. F.J. Haarmanweg 38. Voor meer informatie: bel gratis 004.

de Stem | 1986 | | pagina 17