ANDERSEN WINNAAR PARIJS-CAMEMBERT jamo Torre baas over Van der Wiel Verrassende zege van Rob Geurtsen VfB Stuttgart verslaat Hamburger SY HAAN: 'STEAUA BETER DAN BAYERN MUNCHEN' ZATERD Weer blessure Phil Anderson Ernstige blessure Van Manen WOENSDAG 2 APf HORECASERVICE Arnouts in poule met Stenzei Mesker klopt Britse Croft LOTTO T0T0GELIJK EUROPA CUP I EUROPA CUP II EUROPA CUP III NK jeugdschaken west-duitsland uitslagen plus standen buitenlands voetbal ft belgie NK dames Spinveld 32a Breda Tel. 076-227189 VIMOUTIERS (AFP) - De Deen Kim Andersen heeft dinsdag de Franse klassieke wegwedstrijd Parijs - Ca membert gewonnen. De ren ner uit de ploeg van Bernard Hinault versloeg in de eind sprint Laurent Fignon. Het tweetal ontsnapte in de slotfase uit een groep van ne gen man. Animator van de be slissende demarrage was Fig non. Als enige bleek Andersen in staat adequaat te reageren. In de spurt was de Deen net iets fitter dan de tweevoudige Tour de France-winnaar. De eerste serieuze ontsnap ping in de 47e editie van deze koers in het westen van Frankrijk kwam op naam van Vincent Barteau. De vroegere drager van de gele trui in de Tour werd als eenzame vluch ter opgevolgd door Henri Aba- die. De neo-prof uit de ploeg van Bazzo hield het geruime tijd vol. Toen achter hem een kopgroep van negen man werd gevormd, was het met zijn voorsprong snel gedaan. Op de Muur van Champeaux, vijf tien kilometer voor de eind streep, zette Fignon hard aan. Seen van zijn medevluchters reageerde direct. Pas toen de van een achillespees-operatie herstellende Fransman enige afstand had genomen, kwam Andersen in actie. Hij achter haalde Fignon snel. Ruim driehonderd meter voor de finish zette de Frans man al aan. Andersen had alle moeite aan te pikken. In de laatste honderd meter bleek de Deen echter over de grootste reserves te beschikken. Het was voor Andersen zijn eerste overwinning sinds 29 septem ber van vorig jaar. Hij won toen de tiende etappe in de Ronde van de Toekomst. Uitslag: 1. Kim Andersen (Den) 204 kilometer in 6 uur en 57 minuten, 2. Laurent Fignon (Fra) z.t., 3. Thierry Marie (Fra) op 0.52, 4. Francois Lemarchand (Fra) z.t., 5. Stefaan Morjean (Bel) z.t., 6, André Chappuis (Fra) z.t., 7. Eric Louvel (Fra) op 1.25,8. Joel Pelier (Fra) op 2.16.9. Dominique Lecrocq (Fra) op 2.40.10. William Tackaert (Bel) z.t., 11. Vincent Lavenu (Fra) op 2.56,12. Jean-Marie Wampers (Bel) z.t., 13. Pierre le Bigault (Fra) z.t., 14. Jean-Francois Rault (Fra) op 3.01, 15. Thierry Barrault (Fra) z.t. PARIJS (ANP) - Aletta van Manen is tijdens het trai ningskamp van de Neder landse dames-hockeyselectie in de Franse plaats Chatenay- Malabry ernstig geblesseerd geraakt. De 27-jarige speelster van HGC, die sinds februari 1983 deel uitmaakt van de basis van Oranje, moest maandag met gescheurde enkelbanden per vliegtuig naar haar woon plaats Amsterdam worden te ruggebracht. Dinsdag is zij in het Haagse ziekenhuis Leyen- burg geopereerd. Aletta van Manen is voor de rest van het competitie-sei zoen uitgeschakeld. Ze zal ver moedelijk wel op tijd hersteld zijn voor de strijd om de we reldbeker in augustus in Am stelveen. MAASTRICHT (ANP) - Na tionaal kampioen Jan Arnouts is voor het eerste biljarttoer- nooi om het Europees kam pioenschap triathlon, van 24 tot 27 april in Apeldoorn, inge deeld in poule A. Hij komt uit tegen de Oostenrijker Stenzei, dp Deen Lieberkind en de Zwitser Psiskonis. Harrie van de Ven, de num mer twee van Nederland, heeft in poule B tegenstand van de Italiaan Zanetti, de Oostenrijker Pilss en de Fransman Massé. Het deelne mersveld van twaalf wordt in poule C gecompleteerd door Grethen (Luxemburg), Wild- förster (West-Duitsland), Arenza (Spanje) en Bracke (België). MARCO ISLAND (RTR) - Marcella Mesker heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi der kampioenes in Marco Island, Florida, waar 400.000 dollar (één miljoen gul den) te verdelen is. De Nederlandse versloeg de Britse Annabel Croft met 6-0 7-6. In de laatste ontmoeting met Croft had Mesker slechts één game gewonnen. Aan het toernooi nemen tennisters deel, die in het afge lopen seizoen goed hebben ge presteerd in evenementen met een prijzenpot van ten minste twintigduizend dollar (45.000 gulden). Voornaamste uitslagen eerste ron de: Marcella Mesker (Ned) - Anna bel Croft (GBr) 6-0 7-6, Maria Lindström (Zwe) - Anne Hobbs (GBr) 6-4 7-5, Sandra Cecchini (Ita) - Karolina Karlsson (Zwe) 6-4 Karlsson geeft geblesseerd op, Ja- nine Thompson (Aus) - Sabine Hack (Bul) 6-3 6-1. (ADVERTENTIE) Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 deelnemers, die elk bruto f. 150.000,00 ontvangen; derde prijs: 34 deelnemers, die elk bruto f. 8.356,30 ontvangen; vierde prijs: 3.508 deelnemers, die elk f. 80,90 ontvangen; vijfde prijs: 66.538 deelnemers, die elk f. 5,00 ontvan gen. Eerste prijs: 20 deelnemers, die elk bruto f. 1.565,60 ontvangen; tweede prijs: 346 deelnemers, die elk f. 44,60 ontvangen; derde prijs: 2.527 deelnemers, die elk f. 15,20 ontvan gen. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 21 deelnemers, die elk f. 121,40 ont vangen; vierde prijs: 607 deelne mers, die elk f. 6,40 ontvangen. 4i; Arte Haan: „Steaua heeft een goede organisatie en veel techniek". Door Theo Vaessen GENVAL - Onbekend maakt onbemind. Ander- leeht kijkt daarom ietwat bevreesd aan tegen Steaua Boekarest, koploper in het Roemeense voetbal en van avond in Brussel tegenstan der in de eerste halve finale wedstrijd van het Europa Cup I-toernooi. Trainer Arie Haan en hulptrainer Martin Lippens zijn de enigen, die de spelers veel kunnen vertellen over de kracht van de ploeg, die maar liefst over zeven inter nationals beschikt. Haan en Lippens waren vorige week zondag als spion in Boeka rest en zagen Steaua spelen. Haan over zijn trip naar Boekarest: „Het leverde veel problemen op, voordat we in Boekarest waren. Het be stuur van Steaua verleende na de loting geen enkele me dewerking, het ontkende zelfs dat de ploeg dat week einde zou spelen. Ik noem dat de Balkan-taktiek. In de Oosteuropese landen kun nen ze dat: wedstrijden om zetten, gewoon een pro gramma eruit gooien, enz.". „Blijkbaar wilde Steaua onbekend blijven, een teken dat het graag de finale wil bereiken. Via de ambassade en andere bronnen kwamen we er achter, dat ze toch speelden. We hebben meteen gehandeld en zijn met een pri^é-jet naar Boekarest ge vlogen. Kosten 20.000 gulden. Eenmaal daar werden we hartelijk ontvangen. We kregen zelfs een plaats op de eretribune". „Tijdens de wedstrijd bleek dat men opnieuw alle moeite deed ons een rad voor de ogen te draaien. Gaande de wedstrijd kwam een in valler opdraven, die, volgens zijn rugnummer, zeg maar Pietje heette. Het publiek begon prompt te lachen, toen zijn naam werd omgeroe pen. Gelukkig had ik vooraf een elftalfoto gezien en de koppen van de spelers goed bestudeerd. Toen begreep ik dat de naam van de invaller anders was dan op het wed strijdformulier stond ver meld". Haan was verrast door de kracht en de (Latijnse) sou plesse, waarmee Steaua speelde. „De ploeg wordt on derschat. Het heeft geen be kende namen, maar het is een complete ploeg. Steaua heeft een goede organisatie en veel techniek. Ik vond het die zondag beter spelen dan Bayern München". Anderlecht trainde giste ren in Genval zonder natio naal topscorer Erwin Van- denbergh, die met griep in bed lag. De kans dat hij van avond in de basisopstelling voorkomt, is uiterst gering. „Als hij zich woensdag vlak voor de wedstrijd meldt, krijgt hij een plaats op de bank. Want het kan best zijn, dat we hem nog hard nodig hebben", aldus Haan. De trainer van Anderlecht gelooft dat zijn ploeg, mocht het vanavond in het Astrid- park tegen zitten, in staat moet zijn in Boekarest, over veertien dagen, te scoren. Maar het feit dat Anderlecht thuis in het Europa Cup toernooi nog nooit verloren heeft en altijd op z'n minst een keer heeft gescoord, geeft de spelers van Ander lecht extra moed. En moed en durf zal, volgens de schaarse berichten uit het Roemeense kamp, nodig zijn. „Voor ons is 2-0 een droomuitslag", gaf Arie Haan hardop toe. „Maar het Anderlecht (Bel) - Steaua Boekarest (Roe) IFK Göteborfl (Zwe) - CF Barcelona (Spa) Dinamo Kiev (Sov) - Dukla Praag (Tsj) Atletico Madrid (Spa) - Bayer Uerdingen(WDI) 1. FC Köln (WW) - SV Waregem (Bel) Inter Milan (Ita) - Real Madrid (Spa) kan ook zijn, dat de wed strijd zich zo ontwikkelt dat we achteraf met die uitslag ontevreden zijn. Tegen Steaua kan namelijk het zelfde gebeuren als tegen Club Brugge. Die wedstrijd moesten we ook met ruime cijfers winnen, maar de rea liteit was anders. Het aller belangrijkste is dat we geen doelpunt tegen krijgen". BRUSSEL (BELGA) - John van der Wiel heeft zijn achtste partij in het internationale schaaktoernooi in Brussel ver loren. De Filipijn Torre bleef de Nederlander met wit de baas. Jan Timman kwam met wit remise overeen met de Sovjet Romanisjin. Uitslagen achtste ronde: Winants (Bel) - Karpov (Sov) 0-1, Seirawan (VSt) - Jadoul (Bel) 0-1, Zapata (Col) - Ljubojevic (Joe) (4-14, Miles (GBr) - Kortsnoj (Zwi) 0-1, Torre (Fil) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Tim man (Ned) - Romanisjin (Sov) 14- 14. Stand na acht ronden: 1. Karpov 6 punten, 2. Kortsnoj 514,3. Timman, Romanisjin en Torre 5, 6. Miles en Seirawan 414, 8. Ljubojevic en Za pata 314, 10. Van der Wiel 214, 11. Jadoul en Winants 114. Zettenverloop partij Torre (wit) - Van der Wiel: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. Pgl-f3 e7-e6,3. c2-c3 b7-b6,4. g2-g3 Lcl-a6, 5. Ddl-b3 d7-d5, 6. c4xd5 Dd8xd5, 7. Db3-c2 Lf8-b4+, 8. Pbl- c3 Lb4xc3+, 9. b2xc3 Dd5-e4, 10. Dc2-b2 La6-c4, 11. Lfl-g2 De4-b7, 12. Db2-b4 Lc4-d5,13. c3-c4 Ld5-e4, 14. 0-0 Pbl-c6, 15. Db4-c3 0-0, 16. Lcl-g5 Pf6-d7, 17. Tfl-dl h7-h6, 18. Lg5-cl Tf8-d8, 19. Lcl-b2 Pd7-f6, 20. Tal-cl Pc6-e7, 21. Dc3-a3 c7-c6, 22. Lg2-h3 Le4-f5, 23. Lh3-g2 Lf5- e4, 24. Lg2-fl Ta8-c8, 25. Pf3-d2 Le4-g6,26. Lfl-g2 Pe7-f5,27. Pd2-f3 Lg6-h5, 28. h2-h3 Pf5-d6, 29. Pf3-e5 Lh5xe2, 30. Tdl-el Le2-h5, 31. g3- g4 Lh5-g6, 32. Pe5xg6 f7xg6, 33. Telxe6 Db7-d7, 34. Dd4-d5 c6xd5, 35. Lb2xf6 g7xf6, 36. Lg2xd5 Kg8- g7, 37. Tcl-el Tc8-c7, 38. Te6Xf« Pd6Xc4, 39. Da3-c3 Dd7xd5, 40, Tf6-d6+ Kg7-h7, 41. Td6xd5 Td8xd5, 42. Tel-e8 g6-g5, 43. Dc3- h8+ Kh7-g6, 44. Dh8+ zwart geeft op. Uitslagen vierde ronde jongens: Joris Brenninkmeyer - Michiel Bosman 14-14, Tom Bottema - Henk Bruin 14 -14Martin Martens - Bas van de Plassche 14-14, Fitz gerald Krudde - Jeroen Bosch 14- 14, Bennie Eerhard - Victor Berg 14 -14Ruurd Dam - Arno Bezemer 1-0, Paul Schrama - Liafbern Rie- mersma 0-1, Mark van de Werf Jock Geselschap 14-14, Harold van Dijk - Johan Booy 0-1, Toine-Gc- rard Prangers - Andries Dekker 1- 0. Stand na vier ronden: 1. Bottema Brenninkmeyer, Bosman en Bruin 3, 5. Van de Plassche, Eerhard, Martens, Krudde, Bosch en Dam 214. Uitslagen vierde ronde meisjes: Masjenka Dubbeldam - Henriëtfc de Greef 1-0, Petra Egbers - Patri cia de Wit 0-1, Mariëtte Drewes Anne-Marie Benschop 14-14, He- leen de Haan - Sylvia de Vries (M, Vibeke Jansen - Nicolette van Po- lanen 0-1, Franka van Hall Foekje Wijnja 1-0, Wilma Wester- neng - Misjelle Donker 0-1, Na- tasja Paulsen - Herma Westerrinlt 1-0. Stand na vier ronden: 1. De Wit en Dubbeldam 314, 3. De Greef, Dre wes, Benschop, De Vries en Egbeis 214. BREDA - Sean K van een metselaa sinds zijn vlucht ov Remo toegetreden lerkampioenen dat zondere klank heef Het is tien jaar gel Jean de Gribaldy me blin vloog en vandaa naar het landelijke naar een jongen met 1 sneden gezicht, die hi bardije de amateurkls winnen. Jean de Gribaldy is een lijke wielerfanaat die al t tig jaar in Europa op zo naar ontluikend fietstalei -naar blijkt- het ook Sean Kelly was uiterst baasd over het Franse be In die tijd bediende hij O] Ierse platteland een betor len en sjouwde hij bakke: ment via een ladder naai In de zevende ronde van het 68e ven waar zijn baas de si nationale damkampioenschap voor heren won alleen tussen de stenen smeerde. UTRECHT (ANP) debutant Rob Geurtsen. Hij versloeg in Utrecht ver- rassend Geert van Aalten. Met nog vier ronden voor W antrouwend de boeg bleef titelverdediger Jannes van der Wal al- j i «j- ,w« j. z De boerenzoon Kelly, leen aan de leiding. Hij wordt op een punt gevolgd ::vader en moeder 30 door oud-kampioen Rob Clerc. koeien houden, was toe| vruchten. Jansen liet zich toet wantrouwend van aari teveel in met de door Van dei -vroeg acht dagen beden Wal gewenste spelpatronen .ging in zijn eentje jagen o Hij zag zodoende nog voor de zanten en hazen om goed klokcontrole zijn tegenstandei denken over het aanbod ten koste van enig materiaal i De Gribaldy beroepswie naar dam doorbreken. Dooi -> ner te worden. Want hel koelbloedig verdedigen en he: natuurlijk een grote stap. Van de overige tien spelers bleef het trio Palmer-Vermin- Vaïi'den Borst op de gedeelde vierde plaats. Het drietal be hield daarmee goede vooruit zichten op twee van de drie beschikbare plaatsen voor het wereldkampioenschap. John van den Borst voelde er gezien de stand op de rang lijst weinig voor tegen de in Zwitserland werkende Hans Vermin zijn goede positie in de kopgroep te verspelen. De Limburger was dus heel snel op een puntendelirig uit en liet dat ook duidelijk blijken. Bin nen twintig zetten verdween een derde van het aantal schijven van het bord en kwam Van den Borst met een remise-voorstel. Vermin sloeg dat af. Toen enkele zetten la ter echter weer vereenvoudi gingen dreigden, zag ook hij er geen heil meer in en stemde hij in met een puntendeling in. Geert van Aalten, door zijn zege in de vorige ronde op Pal mer eveneens kandidaat voor deelname aan het mondiale toernooi, werd in zijn plannen danig gedwarsboomd door de butant Rob Geurtsen. De Gro ninger kreeg in het midden spel kansen, toen Van Aalten een misrekening maakte. Het leverde hem een dubbele door braak op Van Aalten's korte vleugel op. Hoewel de afwer king hem tijd kostte, liet Geurtsen zijn prooi niet meer los. Spectaculair was de ope ningsfase van het duel tussen Gerard Jansen en Jannes van der Wal. De Huissenaar kwam in het middenspel een schijf voor. Hij leek in die fase de beste papieren te hebben. Van der Wal had bijzonder veel tijd in de opbouw gestoken en plukte daarvan in de tijdnood fase, zoals gebruikelijk, de surplus-materiaal na de tijd noodfase weer in te leveren In de jaren zeventig de wielersport in de kwam de Huissenaar op tijd' Vrijstaat helemaal niets op dam om daarna handig Op het groene eiland, naar remise af te wikkelen. westen, zuiden en noorde Rob Clerc kwam in eet grensd door de Atlant klassiek duel tegen Jerocr, Oceaan, grazen 5 mi Goudt nauwelijks aan voor deel toe. Na ruim vijf en een half uur spelen moest hij mei remise tevreden zijn. Uitslagen zevende ronde: Jansen Van der Wal 1-1, Van Aalten Geurtsen 0-2, Oudshoorn - Palmei 1-1, Clerc - Goudt 1-1, Van dei Borst - Vermin 1-1, Meijer - Bid 1-1. Stand na zeven ronden: 1. Van dei Wal 10 punten, 2. Clerc 9, 3. Van.j den Borst, Palmer en Vermin 8. Jansen en Oudshoorn 7, 8. Bies enS Van Aalten 6, 10. Geurtsen, Goudli en Meijer 5. Door Alex Ruitenbeek STUTTGART (SID) - VfB Stuttgart is voor volgend sei zoen bijna zeker van deelne ming aan een Europees beker toernooi. De Westduitse sub topper, tevens finalist in de strijd om de Westduitse beker, nestelde zich dinsdag op de vierde plaats van de ranglijst door Hamburg te verslaan met 1-0. De Westduitse kampioen van twee jaar geleden moest die positie voor dinsdag met Bayer Leverkusen delen. Wisselspeler Wolff was in Stuttgart de gevierde man. Nadat interim-trainer Enten- mann hem twee minuten eer der in het veld had gebracht, maakte hij elf minuten voor het einde van de wedstrijd het enige doelpunt. Dat was goed voor de vijfde achtereenvol gende overwinning van Stutt gart. De thuisclub, aangemoedigd door 25.000 toeschouwers, won verdiend. Vanaf het eerste fluitsignaal overheerste Stutt gart. Mede doordat HSV-doel- man Stein in goede vorm ver keerde, bleef de verdiende treffer lang uit. Hannover kan nauwelijks meer ontkomen aan degrada tie. De hekkesluiter verloor in eigen huis met 1-2 van Schalke '04. Klaus Tauber scoorde twee keer voor de gasten. Kaisers- lautern hield één punt over aan de ontmoeting met SV Waldhof Mannheim. Geen van beide partijen kwam tot sco ren. De Bundesliga vestigt dit seizoen in elk geval één record. Tot nu toe lieten de scheids rechters 26 keer de rode kaart zien. Dat is al vijf keer meer dan in het seizoen 1983/'84. Kleppinger (Schalke'04) en Jürgen Fleer (Hannover) wer den dinsdag uit het veld ge stuurd. Uitslagen: Kaiserslautern - Wald hof Mannheim 0-0, Hannover '96 - Schalke 1-2, Stuttgart - Hambur ger SV 1-0. Stand: Werder Bremen 29-45, Bayern München 29-41, Borussia Mönchen-Gldb 28-37, VfB Stutt gart 29-34, Bayer Leverkusen 28- 32, Bayer Uerdingen 26-31, Ham burger SV 28-31, Waldhof Mann heim 28-29, VfL Bochum 28-26, Schalke 28-26, FC Köln 28-25, Ein- tracht Frankfurt 28-25, FC Nürn- berg 29-25, Borussia Dortmund 28- 23, FC Kaiserslautern 29-23, For- tuna Düsseldorf 29-22, Saarbrüc- ken 28-18, Hannover '96 28-15. In de hoogste klasse van de Belgi sche voetbalcompetitie werd dins dag een inhaalduel gespeeld. FC Luik versloeg in een derby Seraing met 1-0. GENT (ANP) - Phil An derson komt voorlopig niet meer in actie. De Australi sche kopman uit de ploeg van Peter Post heeft dins dag na een onderzoek in het Academisch Zieken huis in Gent enige weken rust voorgeschreven ge kregen. De Australiër heeft op nieuw last gekregen van zijn knie. De kwetsuur openbaarde zich tijdens de etappekoers Parijs - Nice, enkele weken geleden. An derson moest daardoor ai de Catalaanse Week laten schieten. Ook zal hij van daag afwezig zijn in de Elfstedentocht. In de zon dag te houden Ronde van Vlaanderen en de Ronde van Baskenland zal de Australiër eveneens geen acte de présence kunnen geven. Het herstel van de knie-blessure is nog zo on zeker, dat ook het aantre den van Anderson in de Ronde van Italië, begin mei, ongewis is. De Australiër is al de derde renner uit de ploeg van Peter Post, die dit sei zoen last krijgt van de knie. Neo-prof Eric Breu- kink en tijdrit-specialist Bert Oosterbosch hebben eveneens problemen met dat gewricht. Zij komen vandaag evenmin in actie tijdens de rit langs elf Friese steden. Het tweetal is,echter wel herstellende. Aan de tweede Elfste dentocht voor beroeps- In de zesde ronde van dl NIJMEGEN - Al een k strijd om de nationale dam- vijf jaar behoort Ancl titel voor dames is Leun Otten Grubba tot de Europese tj haar leidende positie kwijtge- tennistop. Toch is hij nooil raakt. De Groningse oud- lemaal voor vol aangel kampioene kwam tegen debu- Grubba was geen slecht! tante Erna Wanders ondank fel tennisser heette het, i materiaalvoordeel niet verdei 'een echte ster zou hij dan remise. worden. Uitslagen zesde ronde: Wanden I verklaring daarvoorl (Veenoord) - Otten (Groningen) 1 -®ven simpel als fout: Gr! 1, N. Schouten (Santpoort) - Heit -komt uit Polen, een lanen meier (Amstelveen) 1-1, Polma: 'geen tafeltennistraditie W (Huissen) - Van der Kraats (Ben en waar de trainines-rri' nekom) 2-0, Van Lith (Rosmalen) T e trainings Poepjes (Lemmer) 2-0, Graa Alkheden zeer beperkt zij) (Wormerveer) - J. Schouten (Sant Grubba heette daarbij 1 poort)2-0. Ij,'winner' te zijn, hij was tJ Stand na zes ronden: 1. Van Lith II aldus de kenners punten, 2. Otten 9, 3. Graas ei Nn Heitmeier 8, 5. Polman en I e vooravond! Schouten 6, 7. Poepjes 5, 8. J, ae Europese kampioenscl Schouten 4, 9. Wanders 3, 10. Vai -pen in Praag, staan de zl der Kraats 1. er anders voor. Grubba i in de Superdivisie op 1 Schrikkelijke wijze huisl houden. Hij verloor maan wedstrijd: de Roemeense! derlander Paul Haldan 1 sloeg Grubba in de laatste] moeting, toen er voor J teams niets meer op het] stond. In de belangrijke IJ strijden - tegen Zwedea Tsjecho-Slowakije - I Grubba onaantastbaar. I aantastbaar leidde de nurJ twee van de Europese il lijst zijn land naar de I kundig bijgestaan dooil nummer zes van die 1 Adam Kucharski. I Velen keken op vanl Poolse succes, de 28-jarig<J dent lichamelijke opvoJ uit Gdansk niet. „Dit sucfl geen verrassing, we wistel we een goede kans haddeil hebben wel een beetje a gehad: de Zweden lieten! ./matchpoints tegen ons lifl maar dat is winnaars-g! We waren gewoon heel sB we wonnen voor het eer! wielrenners nemen vijftien amateurs deel. Zij comple teren het peloton profs, omdat de organisatoren nog geen buitenlandse ploegen mogen uitnodigen. Reglementair kan dit pas als de wedstrijd vijf jaar bestaat. De vijftien amateurs zijn: Arie Hassink, Ragner Martens, Han Vaanhold, Erik Cent, Rob Harmeling, Rob Kleinsma, Corné van Rijen, Dick Dekker, Henri Dorgelo, Thijs de Vries, Stefan Rakers, Daan Luykx, Frans Maessen, John Talen en Cor van Dijk. De Elfstedentocht heeft een lengte van 262 ki lometer.

de Stem | 1986 | | pagina 6