de Stem WETHOUDER DE MUL: „WAS WV Axel bestaat zestig jaar Over de zomertijd en het voorjaar Naftaniël houdt lezing in Axel k George Z Sponselee 2 Subsidie voor jubileum 'Met Moed Vooruit9 WOENSDAG 2 APRIL 1986 VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 AXEL - De PvdA Axel heeft de huurders van de Van Gistellestraat en Generaal Meij er- straat in Axel kort voor de verkiezingen blij gemaakt met een dode mus. Er kan geen sprake van zijn dat de 156.000 gulden, die de gemeente binnen het kader van een nieuwe rijksregeling voor groot onderhoud in de wacht heeft gesleept, onder de huurders ver deeld mag worden. Eigen zak Geldstroom Belazerd Klokken .jb. il ê~+Oi Voorjaar Plaatselijk nieuws Axel Hulst St.-Jansteen Graauw Nieuw-Namen Clinge Ossenisse DIRECTEUR CIDI Gepensioneerden bijeen in Axel Streek VVV naar Hulst en Braakman Huurders Axel lopen 'PvdA extraatje' mis Van een onzer ixrslaggevers Dat geld - elke huurder zou volgens de PvdA een extraatje van 700 gulden kunnen krijgen - gaat naar de woningbouwvereniging. Van een onzer verslaggevers AXEL - De VVV Axel, die met ruim honderd leden een goede basis heeft, bestaat zestig jaar. Het bestuur wil hieraan dit jaar diverse malen aandacht besteden. Maandag 7 april in café-restaurant 'Het Wapen van Axel' gebeurt dat voor de eerste keer. Om 20.00 uur staat een fo rumdiscussie op het pro gramma met het thema 'Axel en toerisme'. Dit onderwerp wordt vanaf 19.30 uur ingeleid door drie sprekers, directeur A. Bontebal van de provinciale WV, een vertegenwoordiger van de Kamer van Koophan del en wethouder P. Apers, die toerisme in zijn portefeuille heeft. Voor de discussie die volgt zijn zowel leden als niet-leden welkom. „Hun inbreng vinden we zeer belangrijk want we zijn ons ervan bewust dat enige verbetering altijd moge lijk is. Dat willen we op die avond graag horen", aldus een bestuurslid van de WV. Na de discussie wordt een open re ceptie gehouden. De WV wil het jubileum jaar ook aangrijpen om extra activiteiten te stimuleren. Zo wordt een Jubileum Spring trofee beschikbaar gesteld bij het Concours Hippique dat met Pinksteren in Axel wordt gehouden. Er wordt ook geld utgege- ven aan een promotiefilm. Op de film worden tal van activi teiten in het Axelse vastge legd. De film wordt uitgeleend aan bedrijven en verenigingen die hun relaties een indruk van Axel willen meegeven. Het jubileumjaar wordt op 11 oktober afgesloten met een groot concert door John Whi te's Big Band in De Halle. Dit kwam gisteren onom stotelijk vast te staan in een gesprek tussen wethouder H. de Mul, de woningbouwvere niging en een twintig man sterke delegatie van de huur ders. Zoals bekend zei de PvdA in de februariraad dat er een mogelijkheid bestond dat geld aan de huurders te gunnen waarop diverse reacties los kwamen. Een kwam van me vrouw Liefting die spontaan een handtekeningactie begon. Wethouder H. de Mul sprak gisteren van een verkiezings stunt van de PvdA omdat de afspraak met de woningbouw vereniging vast stond. Woor voerder E. Merckx van de wo ningbouwvereniging wilde geen politieke uitspraken doen doch stelde vast dat door de PvdA 'verwachtingen zijn ge wekt die niet waargemaakt konden worden'. De bewoners waar het om gaat hebben allen van de wo ningbouwvereniging een be drag van 2000 gulden als tege moetkoming in de herinrich tingskosten gekregen. Dit be drag, bij renovatie van vlaco- woningen, werd voorheen door het minsterie van Volks huisvesting vergoed. Die rege ling werd in 1984 echter stop gezet. Na een interne discussie heeft de woningbouwvereni ging besloten dit geld uit eigen Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - B en W van Hontenisse voelen er veel voor de jubile rende duivensociëteit 'Met Moed Vooruit' uit Vogelwaarde een eenma lige subsidie van 500 gul den te geven. De duiven- vereniging bestaat dit jaar vijftig jaar en wil dit jubileum op gepaste wijze vieren. Omdat in het verleden subsidie verzoeken van de jubilerende vereni gingen P.V. Herleving uit Kloosterzande en De Postduif uit Lamswaarde met een zelfde bedrag zijn gehonoreerd vindt het college dat 'Met Moede Vooruit' daar ook recht op heeft. 0AGBlAD_VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (piv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. 85-10 zak te betalen. „Maar er is toen gezegd dat we tegelijker tijd gaan proberen dit geld op een andere manier, via ge meenten, terug te krijgen", al dus Merckx. Die mogelijkheid kwam er begin 1985 toen er via een nieuwe rijksregeling alsnog geld vrijkwam voor ingrij pende klussen als groot onder houd. Die geldstroom liep via de gemeente. Axel kreeg 156.000 gulden. Merckx: „Ook andere gemeenten kregen geld. Afgesproken werd dat dat geld terug naar de wo ningbouwvereniging zou vloeien. Met de gemeenten Hontenisse en Terneuzen heb ben we geen problemen ge kend. En met Axel is die af spraak ook gemaakt. Ik heb tot nu toe ook van niemand gehoord dat ze zich niet aan die afspraken zullen houden". Merckx wijst er ook op dat de kwestie van te voren heel goed met de bewoners is door gesproken. „Met de huidige regeling schieten we er nog steeds 1000 gulden per woning mee in. En als je gaat praten over verde len van geld dan komen niet alleen de huurders van Axel in aanmerking. Het zou niet eer lijk zijn tegenover de anderen die ook maar 2000 gulden heb ben gekregen. Maar je begrijpt dat als wij geld voorschieten en er komt wat van terug wij niet tegen de gemeenten gaan zeggen: houdt dat maar". De huurders van de Gistel- lelaan en Generaal Meijer- straat die gisteren voor een gesprek waren uitgenodigd spraken na afloop van een smakeloze 1 april grap. „Dat gesprek was niet eens nodig. Het is nooit de bedoeling ge weest dat we geld kregen. We voelen ons behoorlijk bela zerd". Van PvdA-zijde is al eerder verklaard, dat het extraatje nooit als verkiezingsstunt be doeld is geweest. Men ver keerde daar, zo is gezegd, in de veronderstelling dat een uit kering aan de huurders wel degelijk tot de mogelijkheden behoorde. De woensdag na Pasen dachten we, is het een goed moment om eens over zo mer- en wintertijd te praten. Netjes lieten we bijgaande foto maken en wat bleek za terdag jongstleden: Connie de Laat van de centrale re dactie in Breda was ons voor; was ook op dat klok- kenidee gekomen. Toch wil len we er nog even over pra ten. We hebben namelijk wat andere informatie. Het idee om een zomer- en een wintertijd te hanteren is immers niet zo heel nieuw. Dit jaar precies tachtig jaar geleden werd het idee gebo ren. Vroeg in de morgen op en mooie dag in mei van het jaar 1906 reed de Londense aannemer William Willet door het dorpje Petts Wood in Kent. Het viel hem op dat alle gordijnen nog gesloten waren. Ook hij dacht: Is dat nu geen verkwisting; het daglicht buitensluiten en 's avonds met kunstlicht le ven? Hij werkte zijn idee uit. Op vier achtereenvolgende zondagen in april zou men de klok telkens twintig mi nuten voor moeten zetten, op even zoveel zondagen in de herfst weer vier keer twin tig minuten terug. Resul taat: bijna anderhalf uur meer profijt van het zon licht. Zoals iedereen die een goed idee heeft, begon Willet zijn plan te promoten, onder andere door inschakeling van politici. Twee jaar later kreeg hij ene Robert Pearce zo ver dat die in het Lager huis een wetsvoorstel in diende tot wettelijke invoe ring van de zomertijd. De meerderheid echter verzette zich en het voorstel haalde het niet. Toch vond zijn idee in het Parlement aanhang. Eén voorstander werd een geweldige propagandist voor invoering van de zo mertijd en die werd dan ook de eerste voorzitter van de Bond voor Daglichtbespa ring. Die voorzitter was de bekende Winston Churchill. Zoals Connie de Laat al schreef: in 1916, midden in wereldoorlog 1, werd bij ons de zomertijd ingevoerd. Re den: brandstof besparing. Ed Steyns uit Klooster zande reageerde op het klokkenverhaal. Hij schrijft: „De kwade kape laan van de Graauw deed me denken aan wat hier op Groenendijk op de klok werd geschreven. Toen de klok van Groenendijk uit de toren was gehaald bleef hij een hele tijd op het kerk plein staan. Die klok was namelijk van ijzer en daar door onbruikbaar voor de Duitsers. 'Die stomme me tiers 'aolden'm d'r eve'goed uit'! Iemand schreef 'Mee 'n kruitjen' op de klok: De klok uit den toren, de Krieg ver loren". Hij gaat verder: „Blijk baar hangen er op Ossenisse twee klokken in de toren, 'n'n dieren', waar dan die lange spreuk op staat uit grasduinen: Ik ben gegoten te Middelborg enz. en 'n'n goe'kööperen' uit 1946. Wat er op deze klok staat, heeft eens iemand van Ossenisse opgeschreven. Ik doe het hierbij in zijn eigen hand schrift: Willibrordus U ter eer, ga de klippel geen en weer. tot vermaak ter parogie aan die trouw ter kerke gaan. Gegoten in het jaar 1946 Os senisse". We zullen eens de toren in moeten om te kijken of er een luidklok en een klikpklok hangt. Onze bron: De geschiedenis van Osse nisse door pastoor G. Bonge- naar vermeldt uitdrukke- IO J Zomer- en wintertijd feestelijk bijeen met een lentebloemetje. FOTO ERIK OSSEWAARDE lijk: Ook werd in de kerkto ren een elektrische luidap- paraat aangebracht voor het luiden van de klok. Deze klok van 340 kg, middellijn 82 cm, weeggehaald op last van de Duitse autoriteiten op 4 maart 1943 door de firma P.J. Meulenberg, Her- ingerweg te Venlo, is einde 1945 teruggeplaatst. Overi gens waren we zelf vergeten te vermelden dat het on langs verschenen kunstreis boek voor Zeeland geen en kele klok noemt, ook niet de historisch waardevolle. En naar het voorjaar, want het is er weer. De zo mergasten beginnen terug te keren. C. van Putte meldde de eerste tjiftjaf op 26 maart in de WMZ-bossen te Clinge. D. Stam uit Spui zag 28 maart een rode wouw boven de Spuikreek rondcirkelen. Voor de aankomstdata van vogels is veel belangstelling. Voor natuurbeschermings vereniging De Steltkluut houdt Marcel Capello, Am- stelstraat 6,4535 CG Terneu zen, 01150-96833, zich aanbe volen voor meldingen. Ook uit het westen, die worden dan wel doorgegeven aan 't Duumpje. De soorten waarvoor be langstelling bestaat vormen een nogal lange lijst, waar onder wat moeilijkere. Daarom een greep van en kele onmiskenbare soorten: zwarte stern, doortrekkend bij ons. Tortelduif, niet de Turkse tortel, amar de Europese met die wat wee moedige roep. Koekoek na tuurlijk en vooral gier-, boe- ren-, huis- en oeverzwaluw. Gele kwikstaart, gekraagd- en zwarte roodstaart, graauwe- en bonte vliegen vanger en wielewaal. Uw waarnemingen graag schriftelijk of telefonisch aan bovenstaand adres. Daar kan ook een formulier met de volledige lijst aange vraagd worden. Tot slot voor wie zijn win- tervet wat wil kwijtraken: 13, 19 en 20 april wordt er weer gewerkt op de Hooge Platen voor Hoofdplaat. Alle genoemde dagen vertrek vanaf Nummer Een om 10.00 uur. Voor meer inlichtingen: 01172-1809. Liefhebbers van herpeto- logie (kennis van slangen, kikkers, padden enzovoorts) kunnen een lang weekeinde mee inventariseren in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van donderdag 8 mei (Hemel vaart) tot en met zondag 11 mei. Men onderzoekt met name veedrinkputten, niet alleen op kikkers en sala manders, ook op libellen en waterkevers. Naast deskun digen van studiegroepen el ders in den lande is er plaats voor 15 to 20 Zeeuwse deel nemers. Het verblijf is in het Van Eeghenhuis te Aardenburg, Volkshogeschool. De kosten voor de vier dagen bedragen zestig gulden, all-in, dus overnachtig, eten, materiaal en dergelijke. Mensen die willen deelnemen aan de studiedagen kunnen zich op geven bij Thijs Kramer, Zeeuwse Milieufederatie, postbus 334,4460 AS Goes. Er wordt van uitgegaan dat deelnemers alle vier dagen aanwezig zullen zijn. Na op gave ontvangt elke deelne mer informatie over pro gramma en andere prakti sche zaken. PCOB - De vorig jaar opge richte afdeling Axel van de Protestants Christelijke Ouderenbond heeft het vol gende dagelijks bestuur sa mengesteld: voorzitter P. van de Bosse, secretaris A. de Regt, penningmeester S. den Doel- der-Geensen. Parapsychologie - Cor Geysen, voorziter van de Gentse Braidkring, een vereniging van mensen met interesse voor parapsychologie en aanver wante onderwerpen, houdt vrijdag 4 april een lezing over parapsychologie in zaal Tiffa ny. Aanvang 20.00 uur. Entree zeven gulden vijftig. Bridge - Bridgeclub Hulst hield de tiende kaarting van de wintercompetitie. Uitslag A-groep: 1. heren De Nijs-van Leeuwen, 2. heren Biesbroeck- Beuzenberg, 3. echtpaar Borm. B-groep: 1. heren Sandrini- Borm, 2. mevrouw Bruyns-de heer Van Wijnsbergen, 3. da mes Den Boer-Smulders. C- groep: 1. mevrouw Snoodijk- de heer De Leeuw, 2. mevrouw Stallaert-de heer De Nijs, 3. heren „Wendels-Boddaert. Benoeming - Het bestuur van de erkende Kruisorganisatie Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft A. Saman uit St.-Jan- steen met ingang van 1 juli be noemd tot hoofdwijkverpleeg- kundige. Hij volgt zuster M. Vereecken uit Lamswaarde op, die gedurende verschei dende jaren in deze functie heeft gewerkt. Zij maakt van de gelegenheid gebruik om vervroegd uit te treden. Kaarting - In zaal Oud Ant werpen werd een kaarting ge houden waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Pol let, 2. mevrouw I. de Winkel, 3. P. Piessens, 4. J. van de Ende, 5. C. de Winkel, allen Hulst. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 71 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Burger, Clinge; 2. mevrouw Haulez, 3. W. Sorber, beiden Hulst; 4. I. de Winkel, Nieuw- Namen; 5. G. de Witte, Hulst. Vlasserscursus - Tijdens de wintermaanden werd in Kort- rijk een cursus vlassen gehou den, namelijk een praktrijk- cursus elektriciteit-hydrauli- ca. Ook een aantal vlassers en in de vlasbranche werkzame heren uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen namen hieraan deel. Zij sloten de cursus met succes af. Tegelijkertijd werd ook een basiscursus vlastech nologie gegeven voor de echt genoten van de vlassers. Ook hieraan namen enkele Steense dames deel, die de cursus met succes afsloten. De cursus werd afgesloten met een ge zellig dineetje waarbij de ban den tussen de Belgische en Ne derlandse vlassers versterkt werden. Zowel de dames als de heren waren vol lof over de cursus. Buurtvereniging - Na enkele jaren op non-actief te hebben gestaan gaat cjp buurtvereni ging De Brouwers weer alle krachten bundelen om vol gend jaar met carnaval met een wagen of groep in de op tocht te verschijnen. Enkele oud-leden hebben met een tiental andere buurtbewoners de wagenbouwersgroep nieuw leven ingeblazen. Voorlopig kan men voor in formatie terecht bij R. van Wijsevelde, maar bij het begin van het nieuwe seizoen zal een vaste contactpersoon worden gekozen. Alle geïnteresserden uit de Heerstraat, Brouwerij straat, Verrekijker en Roskam zijn welkom. Kaarting - Door de Bond van Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Kouyzer, 2. E. Kouyzer, beiden Graauw; 3. Th. Vet, Hulst; 4. J. Schelfhout, Graauw; 5. E. Dankaert, Hulst. Stand na 12 kaartingen: 1. J. Schelfhout, 2. W. Sorber, 3. mevrouw Mat- theijssen, 4. P. Leeraert, 5. P. de Caluwé. De volgende kaar ting is donderdag 3 april. Rommelmarkt - De tafelten nisvereniging St.-Aloysius wil een rommelmarkt houden. Om de benodigde koopwaar bij el kaar te krijgen komen de le den zaterdag 12 april langs de deuren om de voor mensen overbodige spullen op te halen. De rommelmarkt zelf is 3 mei in het gemeenschapshuis. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 65 personen deelna men. Uitslag: 1. J. van Waes, Heikant; 2. H. Sorber, Graauw; 3. A. Boone, Hulst; 4. P. D'haens, 5. P. Praet, beiden Nieuw-Namen. Tentoonstelling - Bij Foto Ro land van Damme exposeert Etienne Blanckaert uit Kloos terzande met gewassen pente keningen, voorstellend land schappen uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De tentoonstel ling loopt van 30 maart tot en met 20 mei en is dagelijks te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van de winkel. Kaarting - In zaal Jo Schroder werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. R. Thilleman/C. Strooband, 2. A. de Maeyer/B. Abbeel, 3. H. van de Ede/M. Petinda, 4. J. Schroder/J. Ver- meerssen. Lenteconcert - In gemeen schapscentrum de Kauter wordt zaterdag 5 april een len teconcert gehouden met mede werking van fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Na men onder leiding van Pierre van Hecke en fanfare St.-Jan uit St.-Jansteen onder leiding van Leo Verstiggel. De pre sentatie geschiedt door Nadia van Damme-de Kind. De toe gang is gratis en het concert begint om 19.30 uur. Scheldezonen - Het bestuur van de fanfare De Scheldezo nen stelt houders van de obli gatielening 1980-1986 in de ge legenheid deze obilgaties te verzilveren bij de penning meester van De Scheldezonen, P. van Hecke, Hombachstraat 15. KVO - De KVO afdeling Nieuw-Namen houdt donder dag 3 april een demonstratite in soep koken in Het Centrum te Kieldrecht, aanvang 19.30 uur. Opgave kan bij mevrouw De Gendt-Baecke. Kaarting - In zaal J. de Loos werd een kaarting gehouden waaraan 34 personen deelna men. Uitslag: 1. G. Stroob- and/F. Apers, 2. R. Thille- man/K. van Waterschoot, 3. P. de Deckere/L. van Roeyen, 4. A. Thielens/E. van de Bossche, 5. J. Dillis/F. Abbeel. Nieuw voorzitter - Op de jaar vergadering van de plaatse lijke EHBO werd E. Schelf hout gekozen tot nieuwe voor zitter. Hij volgt Frans Plas- schaeart op. De periodiek af tredende bestuursleden F. Plassschaert en C. Ivens-Ca- pello werden herkozen, terwijl L. de Blijzer als nieuw lid in hét bestuur werd gekozen. Bij de functieverdeling wilde nie mand van de bestuursleden penningmeester worden. Frans Plassachaert gaat zich belasten met dit financiële ge deelte van de afdeling. Lintjes toernooi - Ondanks het slechte weer heeft tennisvere niging Game'78 een geslaagd lintjestoernooi gehouden. Aan dit toernooi namen 50 leden deel. Oorspronkelijk hadden 90 leden ingeschreven, maar verscheidene deelnemers lie ten het afweten zodat het pro gramma opnieuw bijgesteld moest worden. Tijdens de wedstrijden moest af en toe gevlucht worden naar 't Per- repluuije, maar dat mocht de sfeer op de banen niet hinde ren. Alles kreeg een normaal verloop. Winnaars: senioren: Erik de Deckere; dames met gelijk aantal lintjes: Cecile Everaert, Ella Vergauwen en Ricky Rombaut; jeugd tot 12 jaar: Rody Bolssens. Kaarting - In zaal Hof ter Nesse werd door Ons Ver maak een kaarting gehouden, waaraan 80 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 2. mevrouw Lucasse, Kloosterzande; 3. V. van de Bergen, Hengstdijk; 4. P. van de Klooster, Hulst; 5. A. van Geertruy, Terhole. Gaaibolling - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibolling gehouden waaraan 38 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: H. de Waal; rechter zij vogel: Pim Haskick, beiden Ossenisse; linker zijvogel: J. de Cock, Walsoorden; grootste aantal (7): Tonny Reyns, Osse- Van een onzer verslaggevers AXEL - R. Naftaniël, de direc teur van het Centrum voor In formatie en Documentatie Is raël (CIDI), houdt dinsdag 15 april een lezing in de Ichtus- kerk, Pironstraat 1 te Axel. Hij zal spreken over de Joods- Islamitische verhoudingen. Naftaniël is ter afsluiting van het seizoen '85-'86 uitge nodigd door het Genootschap Nederland-Israël, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij treedt regelmatig voor radio en televisie op om de belangen van de Joods-Israëlische zaak te behartigen. Ook is hij een zeer fel tegenstander van anti semitisme en fascisme. De bij eenkomst in Axel begint om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers AXEL - De afdeling oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bond van Gepen sioneerden houdt dinsdag 8 april de jaarvergadering in De Halle te Axel. De bijeenkomst, waarop ook echtgenote(n)(s) en introducees welkom zijn, begint om 14.15 uur. De leden krijgen een om vangrijke agenda af te wer ken. Op het programma onder meer de bestuursverkiezing waarbij de aftredende be- stuusleden N. Eekman, J. Ku- see en J. van Dorsselaer her kiesbaar zijn. Voor de be staande vacature wordt P. Molthoff uit Hulst kandidaat gesteld. Na het huishoudelijk ge deelte is het de beurt aan de heer M. Scheele, belasting ambtenaar, die spreekt over 'De gepensioneerden en de be lastingen'. aarsexcursie Voorj Van een onzer verslaggevers HULST - De pas opgerichte stichting Streek VVV Zeeuwsch-Vlaanderen houdt binnenkort een voorjaarsex cursie. Alle mensen die in het dagelijks leven betrokken zijn bij de recreatie en het toe risme in de regio zijn uitgeno digd voor die rondreis. De groep zal met name Hulst en De Braakman aandoen. Het thema van de voor jaarsexcursie is 'De eerste groepsdagtocht'. De WV wil dagtochten opzetten om zo de regio te promoten en toeristen die bijvoorbeeld aan de kust verblijven ook met een ander deel van Zeeuwsch-Vlaande ren kennis te laten maken. Het gezelschap komt dins dag 6 mei om 13.00 uur bijeen in restaurant De Braakman. Vervolgens gaat men per bus naar Hulst waar de groep een rondleiding krijgt. Het histori sche karakter van Hulst zal tijdens die rondleiding vooral aandacht krijgen. Om 15.00 uur wordt het gezelschap ont vangen door burgemeester F. Jacobs. Daarna zullen F. Lie- vens, voorzitter van de streek WV, iemand van de stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaande ren, A. Bontebal, directeur WV Zeeland, en gedepu teerde J. Ventevogel het heb ben over de laatste en de toe komstige ontwikkelingen op het gebied van recreatie en toerisme. Na de toespraken vertrekt de groep weer naar het recrea tiecentrum De Braakman, waar men kan kiezen uit een rondvaart en een rondleiding in het sportcomplex. Daarna is er nog een waterski-demon stratie en laat de familie Van de Bosch, eigenaar van De Braakman, een primeur op watersportgebied zien. Wat dat is, is nog niet bekend.

de Stem | 1986 | | pagina 11