Cuijpers verovert titel snelschaken RECORD JOH AN DE VLIEGER BLIJFT OVEREIND Biljarttoernooi subtoppers in Terneuzen BC Sas van slag tegen Volharding IJZENDIJl De Rijke succesvol Oostburg krijgt een Nieuwe basketbalclub Jazz Friends is Analist Annemieke Picavet superieur DINSDAG 1 APRIL 1986 ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Vierde plaats Blue Diamonds Titelstrijd vierde klas driebanden Zomeravondvoetbal in Sas van Gent Btegai - Trimloop Westdorpe Peter Picavet in goede vorm A-junioren Terneuzen succesvol Wemeldinge kansloos T8 PAGINA SPORT 6 PINSDAG 1 APRIL 19 Van onze schaakmedeuxrker VLISSINGEN - Een record aantal deelnemers, een onwil lige computer en vooral scha kers van buiten Zeeland die de ereprijzen voor zich opeisten, waren wat kenmerken van het open snelschaakkampioen schap van Zeeland. De organi satie van deze schaakhappe ning was in handen van de schaakclub Vlissingen. Boven dien werd het toernooi ge speeld in het clublokaal van deze vereniging. Niet minder dan 100 deelne mers hadden zich bij de orga nisatie ingeschreven voor het open Zeeuwse snelschaak kampioenschap, een toernooi dat zoals gebruikelijk in Vlis singen werd gespeeld. Mede door de grote toeloop en de vele administratieve hande lingen die verricht moeten worden bij een dergelijk toer nooi, had de organisatie beslo ten de hulp in te roepen van een technisch wonder: de com puter. Door dit apparaat ein digde het toernooi al na de dertiende ronde. Het elektro nisch wonder liet het toen af weten. Veel verschuivingen hadden er in die laatste twee ronden niet meer kunnen komen, want de winnaar Frans Cuij pers uit Eindhoven was op dat moment zo goed als zeker van het kampioenschap. Hij had tot op dat moment nog geen enkel verliespunt moeten in casseren. Op de tweede plaats eindigde Maarten Etmans uit Utrecht en derde werd Thierry Penson uit Antwer pen. Titelverdediger Hans Groffen, een oud-Zeeuw, nu schakend voor Paul Keres uit Utrecht, kon in deze editie van dit toernooi niet echt uitblin ken. Hij moest genoegen ne men met de zesde plaats. De beste Zeeuw was Rudie de Smit uit Vlissingen. Nick Dubbeldam uit Sas van Gent kwam uit op de negende plaats, direct achter De Smit. Een goede prestatie van Dub beldam. Naast de gebruikelijke prij zen waren er nog wat extra's. In het klassement van 50-plus werd Vincent Droogers eerste en Jos de Jager tweede. Bij de jeugd tot 16 jaar was De Hert uit België de beste, gevolgd door Manfred Kindt uit Sas van Gent. Nick Dubbeldam kreeg de eerste prijs bij de jeugd tot 20 jaar. Hij werd ge volgd door zijn HWP-clubge- noot Mare de Waal uit Sluis kil. Uitslag: 1. Cuijpers 13 punten, 2. Etmans 11, 3. Penson 10, 4. Knoppert 9Mt, 5. Hommelus 914, 6. Groffen 914, 7. Baert 9, 8. R. de Smit 9, 9. Dubbel dam 9, 10. Van Rij 9, 11. Schuurmans 814, 12. Van der Zalm 814, 13. Van Oorschot 8,14. Tiggelman 8, 15. Ton 8 punten. Frank Kooman sneuvelt op 75 meter Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Zoals het er nu naar uitziet heeft Oost burg er binnenkort een nieuwe basketbalvereniging bij. De man die met een nieuwe club van start gaat is de huidige Operatie'71-spe- ler/trainer Johan Moerman. De reden dat de 29-jarige Moerman met een nieuwe club begint, ligt in het feit, dat zoals hij meldt: „Binnen Operatie'71 de handbalsectie de touwtjes in handen heeft. En de samenwerking met de handbalgroep laat te wen sen over". Voor Moerman, ooit kee per bij Biervliet en Sluis, re den om met een zelfstandige basketbalclub verder te gaan. „Bij de basketbalbond en bij de notaris zijn de sta tuten aangevraagd. Daar naast ben ik in de slag met een sponsor, zodat alles er gunstig uitziet. Wat spelers betreft, zijn er eveneens weinig problemen. Momen teel zijn er vijftien heren die de overstap zullen doen, zo dat er weinig omschakeling nodig is. Alles blijft als het ware bij het oude", aldus Moerman, die momenteel aan zijn vierde jaar bezig is bij Operatie'71. Tevens zijn laatste jaar als alles volgens plan verloopt. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - De Rijke heeft op de laatste speeldag in de bedrijfstenniscompetitie te Sas van Gent beslag gelegd op het kampioenschap in de C- categorie van de herencompe titie. Het team won met 10-2 van Au Port, zodat De Rijke twee punten voorbleef op Auberge des Moules. Coen Dobbeleir opende voor De Rijke de score tegen Peter van Veldhoven met 8-4 en Menno van den Hout eindigde met 8-5-winst op Hans Ver moet. Ronnie van Remortel incasseerde met 6-7-cijfers het enige verliespunt tegen Tim van Veldhoven. Eddie Dobbe leir stelde de eindzege veilig door met 9-6 Hanco van den Akker van zich af te houden. Via winst in de beide dubbels werd het kampioenschap be haald. In de D-categorie werd het herenteam van Royal kam pioen, terwijl Haak het sterk ste bleek in de E-categorie. In de mixed-compettiie was Pe ters superieur, terwijl Segers 2 kampioen werd in de E-cate gorie. Uitslagen: Au Port-De Rijke 2- 10, Faas-Segers 2 2-10. Eindstand C-heren: 1. De Rijke 45 punten, 2. Auberge des Moules 43, 3. De Vlaaneren 32, 4. Au Port 27, 5. Van den Akker 17, 6. Fijn proever 16. D-heren: 1. Royal 54, 2. Van Laethem 45, 3. Fundex en Se gers 1 34, 5. Dow 1 28. E-heren: 1. Haak 24, 2. CPC 19, 3. Zuidam 1 18, 4. TVS 8. Mixed: 1. Peters 46, 2. IPD 42, 3. Van Driel/Deij 35, 4. Dispon 27, 5. De Smit 20, 6. Geuze/De Vries 10. E-mixed: 1. Segers 2 47, 2 Zuidam 2 44,3. Faas 17 punten. Van onze sportmedexverker ROOSENDAAL - Het Terneu- zense rugbyteam Blue Dia monds behaalde op het RCC- toernooi in Roosendaal een vierde plaats. Winnaar van dit sportieve treffen werd het derde team van de comman do's. Achter winnaar RCC 3 plaatste het team van The Du- kes/The Elephants zich als tweede, vóór RCC 4, Blue Dia monds en Tilburg. Van onze biljartmedexverker WOLPHAARTSDIJK - De biljartvereniging SNA uit Wolphaarstdijk houdt in de weekeinden van 12 en 20 april het kampioenschap vierde klas driebanden van het dis trict Walcheren/De Bevelan- den. Voor deze eindstrijd, die in •café Royal gehouden wordt, hebben zich de volgende spe lers geplaatst: 1. D. Pater, On der Ons Goes 0.268; 2. J. de Rijcke, Delta Colijnsplaat 0.250; 3. N. Buijze, De Smidse 's-Gravenpolder 0.2488; 4. J. Schreurs, DOS Ovezande 0.2487; 5. A. Castel, 't Raed- thuys Middelburg 0.244; 6. B. van de Dries, DOS Ovezande 0.2469; 7. J. Schuerman, DOS Ovezande 0.2468; 8. C. Poppe, DOS Middelburg 0.223. Reserves zijn: J. Schroevers van VEG/ABV uit Souburg met 0.205, A. Verhoef van Avontuur Goes met 0.245 en W. Brusket, Onder Ons Goes, met 0.227. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De 33e edi tie van de zomeravondvoet balcompetitie van het rayon Sas van Gent gaat maandag 14 april van start. Evenals vorig jaar staat deze competitie in het teken van de tanende be langstelling. DEHO'80, Racing White en Corn Boys 2 keren niet terug in deze competitie. Dat bete kent dat slechts zes ploegen de strijd zullen aanbinden. De zes overgebleven ploegen worden daardoor in de gele genheid gesteld een volledige competitie af te werken. In te genstelling tot voorgaande ja ren, toen een halve competitie met daarop aansluitend een nacompetitie verwerkt werd. Op 14 april gaan de eerste duels van start en er wordt deze keer gespeeld op de vel den van Corn Boys en Philip pine. Het programma voor die eerste wedstrijddag ziet er als volgt uit: De Tekkelaars 1- Philippine 1 en Corn Boys-De Tekkelaars 2. Dinsdagavond wordt de wedstrijd CSM-Phi- lippine 2 gespeeld. Alle wed strijden in deze competitie be ginnen om 19.00 uur, met uit zondering van de slotavond op 16 juni, die op het sportpark van Philippine gehouden wordt. Nieuw in het zomer avondvoetbal is de invoering van het strafbankje. Mogelijk een welkome bijkomstigheid voor de veteranen in deze competitie, die aan rust toe zijn. PIERRE RAAS uit 's Heeren- hoek wist in de Grote Paas- prijs in het Belgische Aflig- hem beslag te leggen op de derde plaats. Nap Hage uit Sint Maartensdijk ging als elfde over de streep en Kees Schouwenaar (Goes) eindigde op de 22e plaats in deze ama- teurkoers over 167 kilometer. De wielerclub Theo Middel kamp werd derde in het ploe- genklassement. STEFAN KOLE uit 's Heeren- hoek finishte als tweede in de Brabantse klassieker voor amateurs, de dr. Pepper-race over 140 kilometer. Winnaar werd John van der Vleuten uit Veldhoven, die zich evenals Stefan Kole had losgemaakt uit het peloton. Door Fred Rabout HOEK - Zes jaar lang al staat het record van de Braakmanuurloop op 18 kilometer en 150 meter. Ook zaterdag bleef het inmiddels magi sche bordje met de naam van Johan de Vlieger erop onaangetast. Hoe moedig de poging van Frank Kooman ook was, de lange Middelbur ger sneuvelde op slechts 75 passen. Lange tijd zat het er dik in dat Staf Dobbelaere nu eindelijk weer eens aan het schilderen van een nieuw bordje zou toekomen. Kooman zat op de tien kilome ter nog goed op het schema dat Dobbelaere had opge steld. Slechts veertien seconden moest hij nog goed maken. Het lukte hem niet. Zoals zovelen de afgelopen jaren strandde hij luid aangemoe digd door Dobbelaere in de volgauto op minder dan 100 meter. Kooman had de pech dat hij een uur lang alleen door de fraaie zuidelijke Braakmanbossen moest lopen. De concurrentie liet het im mers al na een kilometer af weten. Johan de Vlieger, zelf present, maar door een bles sure niet bij de eerste twintig toen de einduitslag werd opge maakt: „Ik had in 1980 die con currentie wel. Toen waren er mannen als Johan Breel een Simon Blom die me opjoegen. Frank moest het vandaag al leen doen en dan blijkt het toch scherp te staan". Ook Kooman en trouwens wie niet, was die mening toe gedaan. „In het begin liep ik voluit, maar er was niemand die me kon volgen. Wat moet je dan? Als je het record wil breken dus gewoon doorgaan. Jammer, want als Leon van der Velden en Peter Hameete- man er waren geweest dan hadden we het gepakt". Die waren er niet en de concur rentie bestond nu uit Piet Westerweele, sinds een paar weken pas in training, Jan Guiljam en Rinus Schrijver. Dit trio kon dan ook, zij het al vrij vlug, in geslagen posi ties zien hoe Kooman aan zijn recordjacht bezig was. Een strak tempo voerend bleef Kooman tegen het schema aanleunen. Dan weer een paar seconden er onder, dan weer een paar er boven. Toen eigen lijk niemand het meer ver wachtte kwam hij er in de slotfase nog akelig dicht bij.„Wat is 75 meter op een uur lopen", concludeerde Johan de Vlieger tevreden na afloop, niet om zijn prestatie maar om het behoud van zij record. Blessure De Vlieger zelf zit in de hoek waar de klappen vallen. Afge lopen week bezeerde hij dus danig'zijn knie, dat hij tegen de wil van zijn trainer Ad Goudswaard toch naar De Braakman kwam. „Ik ben 15 jaar wedstrijdatleet, maar de ellende die ik de afgelopen maanden over me uitgestort kreeg, heb ik nog nooit meege maakt. Eerst een ongeluk met de auto, toen een keelontste king en nu weer een geha vende knie". Piet Westerweele was tevreden met zijn tweede plaats. „Het ging zelfs boven verwachting, want ik train amper weer twee weken", al dus de Aardenburger. Henk Hamelink was eveneens te vreden. De Sassenaar werd ze vende. „Als ze me dat van te voren hadden gezegd had ik gevraagd of alles bij die per soon nog in orde was". Ron Abuijs werd eerste ve teraan, ondanks dat hij 300 meter boven zijn beste presta tie in deze uurloop bleef. Cor- rie Dekker werd eerste dame. Toch was ze niet tevreden. „Het ging slecht. Vorig jaar had ik 13.500 meter, nu slechts 12.975. Ik heb er het laatste stuk zelfs niet meer voor gelo pen". Eerste niet-KNAU-at- leet werd Maarten de Heus uit Terneuzen op een elfde plaats. Naast de uurloop had het or ganiserende Scheldesport nog een 3 en 7 kilometer op het programma staan met als winnaars respectievelijk Je roen Provoost en Angelo Obrie. Uitslagi en 3 km: 1. Jeroen Provoost, Schelde sport 11.00; 2. Ad van Overbeeke, Scheldesport 11.20; 3. Angelo de Klerk, Scheldesport 16.07; 4. Tino van de Bossche, Biervliet 17.43; 5. Ilona Wedage, Scheldesport 18.02. 7 km: 1. Angelo Obrie, Sas van Gent 23.36; 2. Mark van de Meulen, IJzendijke 23.45; 3. Pasccal de Grave, Sas van Gent 24.32; 4. Karei Meertens, Hoek 24.38; 5. Tonnie Strijdonck, Terneu zen 25.07. Uurloop heren: 1. Frank Kooman, Dynamo 18.075 meter; 2. Piet Westerweele, Wielingen 17.500; 3. Jan Guiljam, AV'56 17.400; 4. Rinus Schrijver, AV'56 17.000; 5. Adrie Jo- ziasse, Dynamo'16.900; 6. Ron Abuijs (eerste veteraan), Dynamo 16.900; 7. Henk Hamelink, Scheldesport 16.800; 8. Cor Peute (tweede veteraan), Dy namo 16.500; 9 Georges Valckx, Prins Hendrik 16.400; 10. Job Mathijsse, Dynamo 16.400; 11. Maarten de Heus (eerste trimmer), Terneuzen 16.300; 12. Mark Willaert, RKHAV 16.280; 13. Jan van Drongelen, Dynamo 16.150; 14. Adri Versluys, Wielingen 16.000; 15. Jan Koch, Scheldesport 16.000; 16. Piet Zeegers (tweede trimmer), Sluiskil 15.850; 17. Wim Bakker (derde trimmer), Terneuzen 15.500; 8. Jaap Fremouw, Wielingen 15.250; 19. Bert Wille (vierde trimmer), Oost burg 15.200; 20. Wim van der Linde (vijfde trimmer), Heinkenszand 15.000 meter. Dames: 1. Corrie Dek ker, Scheldesport 12.975; 2." Gré Hen driks, Scheldesport 11.750, 3. Betsy Wedage, Scheldesport 11.300; 4, In- grid van Assche, Hoek 10.975; 5. Yvonne de Grave, Terneuzen 10.800 meter. 2- - Piet Westerweele, de Aardenburger die best tevreden was met zijn tweede plaats in de uurloop van Scheldesport in De Braakman. - fotodestem/corj deboer Van onze sportmedewerker WESTDORPE - In Westdorpe wordt zaterdag 19 april de 'Polderkensloop' gehouden, een tocht voor wandelaars en trimlopers, georganiseerd door de Westdorpse midden stand. Er worden trimlopen gehouden over afstanden van 2,6 en 12 kilometer. De deelnemers kunnen zich vanaf 14.00 uur laten inschrij ven in café 'De Gravin' aan de Graafjansdijk, waar om 15.00 uur de eerste trimloop van start gaat. Er is douche-gele genheid aanwezig. Iedere deelnemers ontvangt na af loop een herinnering. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Ondanks het 6-6-gelijke spel tegen De Schelde bereikte Jazz Friends de finale in de tweede poule van de bedrijfstenniscompeti tie in de Adorhal, via een gun stiger game-saldo. De dubbel spelen verliepen voor Jazz Friends gunstig, want hieruit werden vier winstpunten be haald. Meivin van Amersfoorth bleek de enige te zijn voor Jazz Friends die een nipte overwin ning behaalde op Eddo Lokken met 8-7. Jan de Putter, Dirk Boers en Jan van Strien won nen weliswaar, maar met on voldoende verschil om een fi naleplaats voor zich op te kun nen eisen. De wedstrijd in de eerste poule tussen Herrebout en Dropshot ging niet door. Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - Niet de toppers, maar de subtoppers van hel Zeeuws-Vlaamse biljartwereldje komen 17, 18, 19 en 20 april in actie in de biljartaccommodatie van Roffel-sport te Terneuzen, Garant voor de organisatie van dit evenement, dat over drie spelsoorten betwist wordt, is de biljartvereniging KOT uit Ter neuzen. Niet de bekende namen, maar de iets minder bekende spelers geven in dit toernooi acte de présence in de spel soorten libre, bandstoten en driebanden. Een initiatief van KOT-lid en districtsarbiter Louis van der Hooft, die zelf deel uitmaakt van het gezel schap dat strijd gaat leveren. „Links en rechts had ik verno men dat er veel belangstelling was voor een dergelijk toer nooi. En dan heb ik het met name over de jongens die vooral op het tweede plan ac teren. Voor de toppers zijn er toernooien genoeg, maar spe lers die daar juist of wat ver der onder staan, komen naast de bondswedstrijden, nauwe lijks aan hun trekken. Een deelnemersveld bij el kaar krijgen was geen enkel probleem, want iedereen was direct laaiend enthousiast. We hebben er, organisatorisch ge zien, dan ook alles aan gedaan om die dagen knap voor de dag te komen. Kosten nog moeite gespaard, door de no dige reclame bijeen geschaard. We hopen dan ook dat het toernooi succesvol verloopt. Is dat het geval dan is het zeker niet ondenkbaar dat we vol- Van onze atletiekmedewerker DE KLINGE - Peter Picavet uit Hulst zegevierde op de 10 kilometer tijdens de Paasloop te De Klinge. De RKHAV-at- leet liet Jo David uit Koe wacht twaalf seconden achter zich. Op de langste afstand van deze trimloop met de fraaie Clingse bossen als par koers, werden de eerste drie plaatsen door onze zuiderbu ren opgeëist. Romain Geleyn won. Eddy Vink was de eerste Zeeuws-Vlaming in dit gezel schap. De Westdorpenaar ein digde als vierde. Jef Thuy uit Heikant greep de zege op de vijf kilometer. Deze trimloop was georga niseerd door de trimclub NSM, die van dit gebeuren een jaar lijks terugkerend evenement wil maken. Voor deze ope ningseditie passeerden 172 deelnemers de inschrijvings tafel. Het parkoers werd uit gezet door Oswald van Over loop. Uitslag 5 km: 1. Jef Thuy, Heikant 19.09: 2. Jan Buize, Vogelwaarde 19.14; 3. Stefan van Liere, Bonheiden 19.45; 4. Peter van Driessche, Nieuw- Namen 19.55; 5. Frans van Puyen- broek, Hulst 20.21.10 km: 1 Peter Pi cavet, Hulst 35.13; 2. Jo David, Koe wacht 37.25; 3. Rudi Willems, Basse- velde 37.58; 4. Jack Boekhout, Ter neuzen 38.10; 5. Mark de Jong, Kem- zeke 39.03; 6. Frans Steyaert, Graauw 39.24. 15 km: 1. Romain Geleyn, De Klinge 52.20; 2. Hubert Pieters, De Klinge 53.22; 3. Antoine van Hijfte, Lokeren 54.18; 4. Eddy Vink, West dorpe 54.32; 5. Freddy Steveninck, De Klinge 55.28; 6. Willy Fermont, Hulst 55.50; 7 Fons Warrens, Sluiskil 56.08; 11 Hubert van Landeghem, Overslag 58.27; 12. Peter de Waal, Westdorpe 58.30; 13. Oswald van Overloop, Hulst 59.26, 14. André Gijsel, St.-Jansteen 59.34; 15. Jan Neeteson, Kapellebrug 1.00.5. Dames 5 km: 1. Esther Vink, Westdorpe 25.44. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De herenteams van BC Sas waren in het paasweekeinde totaal van slag af in de basketbalcompetitie. Het eerste team verloor met 111-65 van Volharding. Het tweede kreeg met 40-63 klop van MEVO en het damesteam kon niet in actie komen omdat tegenstander Souburg het af liet weten. VOLHARDING-BC SAS 1 Spelmoment uit de basketbalwedstrijd in de eerste klas heren tussen BCSas en Volharding. Het verliezende BC Sas (lichte shirts) hier in de aanval. - fotowillem mieras. 111-65 - Dat BC Sas het in Goes moeilijk zou krijgen, stond vooraf al vast. Immers, Volharding is koploper en had pas twee keer van concurrent Souburg verloren. Tegen BC Sas moest dus revanche geno men worden. Op zich lovens waardig, maar het werd iet wat te eenzijdig, omdat de Sassenaren aan moesten tre den met invallers voor Mark Pieters, Rob van Bremen, Jo ris Spuessens en Frank Ver- vaet. Een te forse aderlating waardoor de lengte niet alleen terugliep, maar ook de score. En daar gaat het nu eenmaal om. Volharding, dat in tegen stelling tot BC Sas wel over wisselspelers beschikte, buitte dit goed uit. Via een 50-27 ruststand liep het uit naar een 111-67-eindstand. Een score die BC Sas-coach Vaal nog niet eens zo slecht vond. „Wij hebben gedaan wat we kon den. De jongens hebben hard voor een goed resiiltaat ge knokt. Zo verliezen is dus geen schande". BC SAS 2-MEVO 40-63 - Dat het tweede herenteam van de Sassenaren nog kampt met startproblemen, werd duide lijk in het duel tegen MEVO. De mannen uit Zierikzee be schikten over een forse dosis routine en daarmee klopten zij hun opponenten overduidelijk. Met name de overgang van verdediging naar aanval ver loopt bij BC Sas nog te traag. Een 'schoonheidsfoutje' dat nog de nodige tijd vergt om weggepoetst te kunnen wor den. Uitslagen eerste klas heren: Dynamo 2-Dynamo 1 60-123. Tweede klas heren: BC Sas 1-MEVO 49-70. Derde klas heren: Dynamo 3-MEVO 2 35-39, Souburg 4- Opefatie'71 2, Operatie niet opgekomen. Tweede klas dames: Dynamo 2-MEVO 16-30, BC Sas-Souburg 3, Souburg niet opgekomen. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - „Een echte ouderwetse BLB-motorcross zo betitelde een trouwe BLB- bezoeker de motorcross om de paastrofee In Overmere. Een stuk land met een paar diepe greppels en modder, veel mod der. Dat leverde in de meeste klassen vijftig procent uitval lers op, terwijl de doorzetters na een paar ronden niet be paald op hun paasbest op de motor zaten. De weinige Nederlandse deelnemers die in Overmere aan de start kwamen, wisten blijkbaar wel waar ze aan be gonnen waren, want ze zaten gend jaar opnieuw iets derge lijks op touw zetten", aldus Louis van der Hooft. Donderdag 17 april om 18.3t uur opent ex-voorzitter van het district Zeeuwsch-Vlaan deren van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond, Ter- neuzenaar Cor Dirven dit in- vitatietoernooi. Vanaf zeven uur wordt er dan strijd gele verd en vrijdag 18 april gaal men om 18.00 uur verder. Za terdag 19 en zondag 20 april begint de organisatie om 12.00: uur en de kruisfinales op de slotdag zijn omstreeks 15.30 uur. De finale staat gepland om half zes. Het aantal te ma ken caramboles is voor het li bre vastgesteld op 75, bandsto ten 25 en het driebanden op 10. De deelnemers zijn in de A- poule: Bennie Rammeloo, Jc d'Hooghe, Tonnie van Eenen- naam, Bram de Kraker, Cor Verlinde en Tonnie Roffel. In de B-poule komen uit: Theo Verlinde, Louis van der Hooft Jack de Maat, Ronnie de Waal, Jan van Tiel en Frans Hun- tink. allen goed voorin, met als uit schieter natuurlijk weer Gino de Jonghe uit Sluiskil, die met de overwinning in de 250 cc- categorie nationalen ging strijken. Sela Door Fred IJZENDIJKE - Ee vloerde paaszaterdag zelfs een zwak fluiten geen verandering in b De fluitist uit Scharendi lang spelen tot grote woe heette, maar een slecht v 0-achterstand, opgelopen ten wedstrijd, ook in deze Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de interrc gionale A-juniorencompetitii won Terneuzen zaterdag mei 5-1 van Kapelle. HVV'24 ver sloeg Serooskerke in eigen huis met 4-1. Arnemuiden-Pa- trijzen werd 2-1 en Middel- burg-RCS 4-2. Stand: Middelburg 15-21, Terneuzen 15-20, Zierikzee 15-IS HVV'24 14-18, Goes 15-18, Arnemuide: 15-17, RCS 13-16, Clinge 14-14, Seroos kerke 16-9, Patrijzen 14-4, Kapelle 14-4/ Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de derdf klas A van het KNVB-zater- dagvoetbal kan Wemeldingt zich gaan opmaken voor de gradatie. Het verloor zaterdag met 3-0 van het bezoekend) Kloetinge. Bovendien zal de ploeg hel t enkele wedstrijden zondei Kees de Vos moeten stellen, die in de slotfase van dit duel uit het veld werd gestuurd. WEMELDINGE-KLOETINGE 0-3 Rust 0-2, Joop Zoetewei 0-1, Aijan der Dekker 0-2, André Schillemans 0-3. Sterker nog, de thuisploeg had met wat meer geluk de cijfers groter kunnen maken, want de counters van IJzen dijke in de tweede helft waren levensgevaa rli j k. IJzendijke, dat STEEN in eigen huis een gelijk spel af dwong, ook toen kreeg de wed strijd een extra toegift wat de strijd betreft, won dus en het was nog verdiend ook. STEEN had ongetwijfeld meer indivi duele klasse in huis, maar het vergat het spel open te gooien. Alles ging door het centrum en dat was juist datgene wat IJ zendijke wilde. Hans Porrey en zijn maats vingen alles keurig in de trechter op en stuurden met lange ballen Pa trick van de Hemel en Frank van de Vijver (in de tweede helft vervangen door Ronald Boeye) weg. IJzendijke, startend zonder routinier Bennie Smit (Frits Verstraeten had van Jan Geelhoed de voorkeur gekre gen) trok meteen alle registers open. Dit in een te hard duel, waarin Paul van Leiden te recht als eerste op de bon ging. De voorstopper van de thuis ploeg torpedeerde Fons Sturm en toen had Jan Maranus al moeten aanvoelen hoe de za ken er voor stonden. Hij bleef echter veel te lankmoedig en het gevolg was dat er een on nodige brok irritaie aan beide zijden ontstond. IJzendijke, dat het eerste half uur de wed strijd in handen had, drukte na achttien minuten dit over wicht uit in een doelpunt. Juul van Lierde (een jongen waar IJzendijke nog veel plezier aan kan beleven) verliet zijn verdedigende stek om een voorzet van Frank van de Vij ver in het hok van Theo de Bot te deponeren. Definitief Na een half uur had d thuisploeg de zaak definitie Van onze paardesportmedewerke, kunnen ^slissen toen Patric van de Hemel Frank van d ERMELO - In het federatie centrum te Ermelo werden za terdag de nationale indoor kampioenschappen dressuui van de Koninklijke Neder landse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen afge werkt. Kampioen in de M- klasse werd de uit Zeeuwsch- I Vlaanderen afkomstige Anne- mieke Hamminga-Picavel Door EddV de Schrijver met Virtuoos, die zich supe rieur toonde. In de Z-klasse L - Danny Lippe - - - - was zaterdag duidelijk d sterkste amateur in Sluiski Vijver in het straatje stuurd Zijn afdrukken misten echte de nauwkeurigheid, want d bal ging naast. Vanaf dat mo ment begon STEEN zich na drukkelijker met de zaak bemoeien. De thuisploe ging de titel naar Hanny Nag tegaal met Primeur uit Halle. De Zeeuwse selectie was voltallig vertegenwoordigd ir Ermelo. In de Z-klasse kwarr Zeeuws kampioen Kees Steen- dijk met Boy van Reimers- waal in actie samen met reser ve-kampioene Centien Krijger met Urgento van Jacoba var Beieren. In de M-klasse kwa men als Zeeuwse representan ten in de ring kampioene Lies tijdens het paascriteriu vorig seizoen no deel uitmakend van de Post ploeg, stak met kop en schou ders boven de rest van he deelnemersveld uit. Lippens reed zijn eers' wedstrijd op Zeeuwse bode en maakte dankbaar gebrui van de nieuwe KNWU-rege ling. Renners die minder da tea Hl uc i iug aauipivjcuc uico f beth Haerinck met Tamara! V™ Ja^ri Prof zijn gewees mogen het opnieuw probere bij de amateurs. „Tot nu tc reed ik niet zo goed. Heb ge sukkeld met mijn bloed, maa vandaag was ik berester Nee, praat me niet meer ove prof worden. Daar heb ik ge noeg gezien en heb ik mij buik van vol", liet Danny Lip pens weten. Toon van de Steen spurtte naar de tweed Plaats met Karei van Goethe en Patrick van Passel in zij wiel. De amateurkoers van Sluis kil trok heel wat deelnemer maar op het winderige par koers was snel het kaf van h koren gescheiden. Vooraa van Jacoba van Beieren en re serve-kampioene Marleen vat Doeselaar met Pegasus van De Zwinruiters. Beide Zeeuwse amazones it de M-klasse leverden goede prestaties in dit nationale deelnemersveld. Liesbetl Haerinck reikte naar een ze vende plaats en Marleen Doe selaar werd negende. Van de 28 Z-combinaties haalde Kees Steendijk me Boy de 27e plaats. Als excuus voor zijn matige optreden voerde hij aan dat het noga rumoerig was op de tribunes Centien Krijger, de reserve kampioene van Zeeland kwam met Urgento op de 26e plaats terecht.

de Stem | 1986 | | pagina 16