Boris Becker klopt Lendl Titel berei Van NYSTRÖM WINNEND OVER DE MILJOEN-DOLLAR GRENS Niki Rüttimann wint weer etappewedstrijd Titelverdediger Van der Yen wint duel NK motorcross UITSLAGEN EN STANDEN V Streuer en Schnieder in vorm bij Paasraces VERDEQ Karpov leider in Brussel DINSDAG 1 APRIL 1986 T12 PAGINA SPORT -DINSDAG 1 APRIL IN FINALE TOERNOOI CHICAGO SCHAKEN WATERPOLO Ratjetoe is vasthouden- Toernooizeg voor Klaus/ Biesbroeck The Movies a CHICAGO (Reuter) - Boris Becker heeft het toernooi van Chicago op zijn naam ge bracht. In de finale versloeg hij we reldkampioen Ivan Lendl in twee sets: 7-6, 6-3. De West- duitse Wimbledon-winnaar verdiende met zijn zege 50.000 dollar, 130.000 gulden. Voor Becker was zijn eerste overwinning in vier duels op Lendl belangrijker dan het aantrekkelijke prijzengeld. De Westduitser, als derde ge plaatst, was in de 127 minuten durende eindstrijd goed op dreef. In de eerste set brak hij in de zevende game door de opslag van de Tsjechoslowaak. Lendl herstelde zich formida bel en sloeg in het volgende spel direct terug (4-4). Daarna behielden beide spelers hun opslag tot de tiebreak. In de race naar de zeven punten nam Becker na 3-3 drie punten voorsprong alvorens hij het derde setpunt verzilverde (7- 5). In de tweede set was Becker sterker. Met service-doorbra ken in de zevende en negende game liet hij Lendl kansloos (7-6,6-3). De dag ervoor had Becker twee uur en 44 uur minuten op de baan gestaan om zijn jeug didool Jimmy Connors te ver slaan. De als tweede ge plaatste Connors dwong in hun eerste onderlinge treffen zijn zestien jaar jongere oppo nent tot het uiterste: 6-7,6-4,4- 6. Becker was na afloop bekaf. Naar eigen mening had hij zijn beste wedstrijd gespeeld sinds zijn victorie op Wimble don. Vol lof was hij over Con nors. „Ik had gehoord dat Con nors traag was geworden. Na deze partij kan ik zeggen dat hij nog sneller is dan negentig procent van de spelers". Lendl had zich in de halve eindstrijd ontdaan van de on geplaatste Scott Davis. (7-6). De uitslagen in de kwartfinales zijn: Lendl (Tsj) - Kriek (VSt) 6-4,6-3; Con nors (VSt) - Gomez (Ecu) 6-3,6-1; Becker (WD1) - Annacone (VSt) 6-4,6-4; Davis (VSt) - Curren (VSt) 5-7,7-6,6-4. Halve finales: Ivan Lendl (Tsj) - Scott Davis (VSt) 6-1 7-6 (7/4); Boris Becker (WD1)- Jimmy Connors (VSt) 7-6, 4-6, 6- 4. Finale: Becker (WDl)-Lendl (T§j) 7-6, 6- 3. De Amerikaanse combinatie Barbara Potter - Pam Shriver is zondagavond in Nashville winnaar geworden van het tennistoernooi om het wereld kampioenschap damesdubbel spel in Nashville. In de eind strijd versloeg het tweetal het Amerikaans-Australische dubbel Kathy Jordan - Eliza beth Smylie met 6-4,6-3. Potter en Shriver plaatsten zich in de eindstrijd door een overwinning op het Tsje- chisch-Australische dubbel Hana Mandlikova - Wendy Turnbull in de halve finales: 6-3,7-6 (7/4). Jordan en Smylie schakel den de Russinnen Svetlana Parkhomenko en Larissa Savsjenko uit: 6-1,2-6,6-2. Uitslagen kwartfinales zijn: Barbara Potter/Pam Shriver (VSt) - Ros Fair- bank (ZAf)/Candy Reynolds (VSt) 6-2,6- 4; Hana Mandlikova (Tsj)/Wendy Turn- bui) (Aus) - Mary Lou Piatek/Anne White (VSt) 6-7,7-5,7-5; Larissa Savsjen- ko/Svetlana Parkhomenko (Sov) - Elise Burgin/Sharon Walsh (VSt) 4-6,6-3,6-4; Kathy Jordan (VSt)/Elizabeth Smylie (Aus) - Gigi Fernandez/Robin White (VSt) 7-6,7-5. Halve finales: Barbara Potter/Pam Shriver (VSt) - Hana Mandlikova/ Wendy Turnbull (Tsj/Aus) 6-3,7-6 (7/4); Kathy Jordan/Elizabeth Smylie (VSt/ Aus) - Svetlana Parkhomenko/Larissa Savsjenko (Sov) 6-1,2-6,6-2. Finale: Potter/Shriver (VSt)- Jordan/ Smylie (VSt/ Aus) 6-4,6-3. Jimmy Connors hëeft zich niet verzet tegen een schorsing van tien weken en een boete van 20.000 dollar, die hem zijn opgelegd als gevolg van zijn diskwalificatie in de partij te gen Ivan Lendl voor de halve finales van het vorige maand gehouden toernooi van Boca West. Hij heeft de termijn van 31 dagen laten verlopen, die stond om beroep aan te teke nen tegen de uitspraak van de MTPC. De 33-jarige Amerikaanse tennisser is derhalve met in gang van 31 maart geschorst tot 8 juni aanstaande. In de tijd, dat hij geschorst is, vin den onder meer de open Franse kampioenschappen plaats. Deze beginnen op 26 mei in het stadion Roland- Garros in Parijs. Weinig strijd In Rotterdam door Leon Krijnen ROTTERDAM - Bijgeloof of niet, het der tiende ABN-tennistoernooi in Rotterdam gaat de geschiedenis in als het saaiste van de hele reeks. Weinig staaltjes van aansprekend top- tennis en een finale die geheel in de geest van de steeds verdergaande nivellering in de top 100 afgewerkt werd. Tussen de spelers in die top-100, Lendl en Becker daargelaten, bestaat op dit moment in technisch op zicht zo weinig verschil, dat de vorm van de dag de doorslag geeft. Sneuvelden eerder in het toernooi al de nummers een en twee, de Zweden Wilander en Edberg omdat de vorm van de dag te wensen over liet, op Paaszondag was Anders Jar ryd met de verkeerde tennis schoen uit bed gestapt. De nummer negen van de wereld kreeg een lesje base-line-ten- nis van zijn landgenoot Joa kim Nyström waarbij de pas- seerslagen hem aan alle kan ten om de oren vlogen, of hij nou achterin bleef of niet: 6-0, 6-3. Viel er voor het publiek dus opnieuw niet bijster veel te genieten, voor Nyström kan 1986 al niet meer kapot. De Zweed won zijn derde toernooi in het nog prille seizoen, nadat hij in Toronto en in Boca Ra- ton al de vetste prijs in de wacht sleepte. Al was het al leen maar omdat hij in Rotter dam als de zoveelste tennis speler over de grens van één miljoen dollar heenschoot. Ook met de dalende koers van de Amerikaanse munteenheid een bedrag dat hem wellicht nog stoïcijnser zal maken dan hij al was. Want hij was niet bepaald onder de indruk van de prettige verhoging van zijn bankrekening: „Tja, die kerel van de televisie vertelde me dat net", mompelde hij na af loop, „anders had ik het niet eens geweten". De finale was eigenlijk na twee games al een gelopen koers. In de openingsgame werkte Nyström een achter stand op eigen service net op tijd weg, in de tweede game brak hij door de service van Jarryd heen nadat die de 40-15 niet wist te consolideren en dat was eigenlijk dat. Daarna kon Jarryd probe ren wat hij wilde, tot en met 5- 1 in de tweede set kwam hij er helemaal niet meer aan te pas. Het werd nog even leuk toen Jarryd op die 5-1 het eerste matchpoint wegwerkte en zich vervolgens op 5-3 nog wat breakpoints verwierf, alvo rens de wedstrijd definitief werd besloten met de zoveelste scheidsrechterlijke blunder. Op 'deuce' belandde een passeerslag van Jarryd boven op de zijlijn, de lijnrechter keek ernaar, hield in eerste in stantie zijn lippen stijf op el kaar geklemd om vervolgens, terwijl het publiek al massaal zijn waardering toonde, toch nog aarzelend een hand uit te steken, ten teken dat de bal uit was. De Amerikaanse hoofd- scheidsrechter Kaufmann, no- tabene een professional, deelde daarna in de malaise door eerst de indruk te wek ken het punt aan Jarryd te ge ven, vervolgens wat over een 'let', punt overspelen dus, te brabbelen om uiteindelijk Nyström het cruciale punt toe te kennen. Resteert de conclusie dat de finale een staaltje was van het oer-Zweedse, door Björn Borg geïntroduceerde base-line ten nis. Aan de zijde van Nyström omdat dat nou eenmaal zijn spelletje is en het hem geen windeieren gelegd heeft, aan de andere kant van het net omdat Jarryd ditmaal niets anders kon dan achter de ma chinaal geslagen ballen van zijn maatje aan te lopen. Edberg, vanaf het begin van zijn carrière en Wilander, het laatste jaar, proberen tenmin ste nog om aan die traditie te ontsnappen door aanvallend spel in de praktijk te brengen, Nysrtöm is vooralsnog hele maal niet van plan om de toe schouwers meer waar voor hun dure kaartje te bieden. „Dit is mijn spel", ver klaarde hij na afloop beschei den, „hier ben ik goed in, waarom zou ik dit verande ren?". Er is echter nog hoop, want ook Wilander liet zich twee jaar geleden consequent in die zin uit, en die speelt te genwoordig net zo consequent flitsend serveer en volley ten nis. In Rotterdam zal voorlopig nog wel alles bij het oude blij ven, zodat de base-liners er heer en meester zullen blijven. Vooral omdat de Amerikanen, naast enkele Australiërs de voornaamste propagandisten van het opportunistische ten nis, behalve Roland Garros en Wimbledon steeds meer de Europese toernooien blijken te mijden om het in eigen land uitgebreide circuit af te wer ken. Hoe het ook zij, voor het pu bliek lijkt het niet veel uit te maken wie er nou eigenlijk spelen in Rotterdam, want met 54.000 betalende bezoekers was de editie 1986 de op een na best bezochte van de reeks van dertien. Met die wetenschap zal toernooi-directeur Wim Buitendijk zich niet al te druk maken als hij het spelersveld voor 1987 samen moet gaan stellen. Behalve twee spelers uit de top-tien, die door de 'council' van de ATP verplicht worden om in Rotterdam aan te tre den, kunnen de andere 23 uit de top 25 zelf uitmaken waar ze hun centjes bij elkaar graaien. Volgens jaar 'zit' Rot terdam opnieuw in dezelfde week als Chicago, waar Bec ker in de finale Lendl de baas bleef. Die twee spelen dus volgend jaar weer niet in Rotterdam, ook al omdat ene Tiriac, ma nager van Becker en drie jaar geleden van Vilas, na de ge ruchtmakende startgeld-af- faire, gezworen heeft om nooit meer een voet in de Maasstad te zetten. Connors en McEnroe, als die volgend jaar rond deze tijd tenminste nog in de top-tien staat, kiezen ook voor Chicago, zodat de conclusie voor de hand ligt: het ABN-toernooi van 1987 wordt opnieuw een soort veredelde interland: Zweden tegen de rest van Europa. Uitslagen: enkelspel, halve finales: Joa kim Nyström (Zwe)-Guy Forget (Fra) 6- 2, 6-2; Anders Jarryd (Zwe)-Eric Jelen (WD1) 6-4,6-4. Finale: Joakim Nyström (Zwe)-Anders Jarryd (Zwe) 6-0,6-3. Halve finale dubbelspel: Edberg/Zivoji- novic (Zwe/Joe)- Wilander/Edberg (Zwe) 6-3,6-3; Fibak/Mitchell (Pol/VSt)- Dyke/Masur (VSt/Aus) 6-3,7-6 (tiebreak 7-4). Finale: Edberg (Zwe)/Zivojinovic (Joe)- Fibak (Pol)/Mitchell (VSt) 2-6,6-3,6-2. Joakim Nyström na de finale. De Zweed had geen enkele moeite met zijn landgenoot Jarryd. CASTRES (AFP) - Niki Rüttimann is de beste etapperenner van het wieier- seizoen tot Pasen. De 23-jarige Zwitser werd zaterdag eindwinnaar van de Ronde van de Midi-Pyreneeën. Eerder dit seizoen zegevierde hij ook in de Ster van Bessèges. Rüttimanns leidende positie kwam zaterdag in de laatste etappe niet meer in gevaar. De slotrit Albi-Castres over 189 kilometer ging naar de Fransman Francis Castaing. In de eindsprint ver sloeg hij zijn vluchtmakker en ploeg genoot André Chappuis. Dit betekende het eerste belangrijke succes voor de in de winter geformeerde ploeg van Ber nard Thevenet. Op de overwinningen- lijst stond alleen een criterium in Aix, eveneens gewonnen door Castaing. De uitslag van de vierde en laatste etappe van de Ronde van de Midi-Pyreneeën is: 1 Francis Cas taing (Fra) 189 km in 5.04.25 (met bonif. 5.04.25); 2. André Chappuis (Fra) z.t. (met bonif. 5.04.29); 3. Rocco Cattaneo (Zwi) op 1.30 (met bonif 5.06.01); 4. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 1.42; 5. Flup van den Brande (Bel) op 1.43; 6. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) op 1.47; 7. Stephan Joho (Zwi) op 2.06; 8. Franky van Oyen (Bel) z.t. 9. Paulo Ferreira (Por) z.t. 10. Claude Criquielion (Bel) en vervolgens het peloton met Rüt timann in dezelfde tijd. Het eindklassement is: 1. Niki Rüttimann (Zwi) 20.10.38; 2. Charly Mottet (Fra) op 7 sec.; 3. Claude Criquielion (Bel) z.t.; 4. Ronan Pensee (Fra) op 8 sec.; 5. Anselmo Fuerte (Spa) op 15 sec.; 6. Bernard Hi- nault (Fra) op 17 sec.; 7. Nestor Mora (Col) op 32 sec.; 8. Jan Nevens (Bel) op 52 sec.; 9. Rocco Cattaneo (Zwi) op 2.31; 10. Philippe Bouvatier (Fra) op 2.32; 11 Pascal Richard (Zwi) op 2.38; 12. Jerome Simon (Fra) op 2.45; 13. Pascal Simon (Fra) z.t.; 14. Jean-René Bernaudeau (Fra) op 2.48, 15. Mauro Gianetti (Zwi) op 3.02; 16. Carlos Jaramillo (Col) op 3.05; 17. Domini que Garde (Fra) op 3.21; 18. Pablo Wilches (Col) op 3.27; 19. Omar Hernandez (Col) op 5.50; 20. André Chappuis (Fra) op* 10.40. Johan Lammerts heeft zaterdag zijn eerste resultaat in Italiaanse dienst ge boekt. De Brabander finishte als tiende in de Italiaanse semi-klassieker Reggio Calabria, een lastige wegwedstrijd over 246,7 kilometer. De koers werd in een massasprint gewonnen door de Ita liaan Guido Bontempi. Francesco Mo- ser werd tweede. De wielrenners werden kort na de start opgehouden door de demonstre rende winkelbedienden. Zij blokkeer den het parkoers enkele minuten. In Loccri deed zich een grote valpartij voor. Giuseppe Saronni raakte daarbij gewond in zijn gezicht en aan zijn rug. 'Beppe' werd in het ziekenhuis opgeno men. Dertig kilometer voor het einde waagde Gianbattista Baronchelli een solo tijdens een afdaling. In het zicht van de eindstreep kreeg hij een inzin king, waarna sprinter Bontempi toe sloeg in de massasprint. De uitslag van de Reggio Calabria is: 1. Guido Bon tempi (Ita) 246,7 km in 6.31.55; 2. Francesco Moser (Ita) 3. Moreno Argentin (Ita) 4. Acacio da Silva (Por) 5. Silvano Ricco (Ita) 6. Emanuele Bombini (Ita) 7. Giuseppe Pétito (Ita) 8. Jesper Worre (Den) 9. Alfio Vandi (Ita) 10. Johan Lammerts (Ned). De Belgische beroepsrenner Mare Sergeant heeft paaszondag met veer tien seconden voorsprong op zijn land genoot Frank Verleyen de 212 kilome ter lange wegwedstrijd in Gingelom gewonnen. De uitslag is: 1. Mare Sergeant (Bel) 212 km in 5.46.30; 2. Frank Verleyen (Bel) op 14 sec.; 3. Nico Emonds (Bel) op 17 sec.; 4. Noël Segers (Bel) op 3.45; 5. William Tackaert (Bel) z.t.; 13. Sean Kelly (Ier) op 5.02; 17. John Bogers (Ned) z.t.; 20. Gert Jakobs (Ned) op 5.18; 22. Maarten Ducrot (Ned) op 7 min. De Omloop van Lierop, een B-wed strijd voor amateurs, werd paaszondag gewonnen door Johan van der Vleuten. In barre weersomstandigheden bouwde hij met een solo ruim drie mi nuten voorsprong op Jef Koole op. De uitslag van de Omloop van Lierop is: 1. Johan van der Vleuten (Veldhoven) 140 km in 3.30.34; 2. Jef Koole (Eindhoven) op 3.12; 3. Nico Martens (Deurne) op 4.10; 4. Dave Das (Bergeijk); 5. Arthur Louwerse (Beek-Ubbergen); 6. Anjo Polvorosa (Roosendaal); 7 Henri van der Schouw (Lierop); 8. Manfred de Groot (Lierop); 9. Armand van Muiken (Stein); 10. Wim Jennen (Grevenbicht) allen dezelfde tijd als Mar tens. Gerard Schipper uit Ter Apel heeft op Paaszaterdag zijn tweede B-klas- sieker van dit seizoen gewonnen. De 37-jarige renner uit Ter Apel won de Gasbeltour na een solo van vijftien ki lometer, die hem dertig seconden winst bracht op Henri Kess en Gerrit van Hall. Schipper, eerder het sterkst in de Ronde van Groningen, ontsnapte veer tig kilometer voor het einde van de koers over 173 kilometer met Kes en Van Hall. Het trio nam een ruime voorsprong, maar aan het einde van de winderige koers wilde Schipper het niet op de eindsprint laten aankomen. De uitslag van de Gasbeltour, 173 kilometer met vertrek en aankomst in Harkstede is: 1. Gerard Schipper (Ter Apel) 4 uur 20 minuten en 10 seconden, 2. Henri Kes (Volendam) op 30 seconden, 3.. Gerrit van Hall (Zuidwolde) zelfde tijd, 4. David Pots (Hoogkerk) op 1 minuut en 58 seconden, 5. Halbe de Vries (Surhuizum), 6. Henk Nauta (Stiens), 7. Henk de Vries (Waskemeer), 8. Jan Uitham (Groningen), zelfde tijd als Pots, 9. Rob Wassenberg (Den Helder) op 3.42,10. Jacob Dijkstra (Haskehome) op 3.47. Ton Swerts heeft zaterdag de Om loop van de Noord-Veluwe, een wed strijd over 153 kilometer met start en finish te Wezep gewonnen. De Badhoe vedorper ontsnapte in de laatste kilo meter uit een kopgroep van zeven man, die vijftig kilometer voorop had gere den en kwam met dertig meter voor sprong over de streep. De uitslag van de Omloop van de Noord-Veluwe is; 1. Ton Swerts (Badhoevedorp), 153 kilometer in 3 uur 59 minuten en 17 seconden, 2. Frank Pirard (Breda) op 2 seconden, 3. Nico van de Klundert (Zevenber gen), 4. Rob Bijvank (Sas van Gent), 5. Hans Nieu- wenhuis (Steenderen), 6. Johan de Crom (Hooger- heid), 7. Henri Akkermans (Zevenbergen) zelfde tijd als Pirard, 8. Gerrit Möhlmann (Apeldoorn) op 2 mi nuten, 9. Peter de Groot (Ede), 10. Wim Otte (Haar lem) zelfde tijd als Möhlmann. Matthieu Hermans uit Drunen ein digde maandag als tweede in de Grote Prijs van Salamanca. De Nederlandse wielerprof in Spaanse dienst moest in de eindsprint van 28 renners zijn meer dere erkennen in Alfonso Guttierrez, de snelste Spaanse wegrenner op dit moment. De derde plaats was voor de Spanjaard Isabel Zabala. Hermans werd vorig jaar winnaar van deze wedstrijd. De Brabander heeft afge zien van zijn poging het werelduurre cord voor profstayers op de baan van San Sebastian te verbeteren. De Spaanse baan is niet snel genoeg in zijn ogen. Hermans heeft besloten de aan val te verplaatsen naar de derde zater dag van september op de Olympische piste in Moskou. De Belg Eddy Planckaert heeft zon dag de wegwedstrijd voor beroepsren ners in Hannuit gewonnen. Na 185 kilo meter sprintte hij sneller dan zijn landgenoot Frank Hoste en Jelle Nij- dam. Voor Planckaert betekende dit de tiende overwinning in dit seizoen. De uitslag van de Ronde van Hannuit is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 185 km in 4.23.00; 2. Frank Hoste (Bel); 3. Jelle Nijdam (Ned); 4. Alan Peiper (Aus); 5. Johan Lammerts (Ned); 6. Hans Daams (Ned); 7. Eddy van Hoof (Bel); 8. Dirk Heirwegh (Bel); 9. Wim van Eijnde (Bel); 10. Peter Harings (Ned); 11. Jan van Hou welingen (Ned) allen dezelfde tijd als Planckaert; 14. Leon Nevels (Ned) op 10 sec.; 22. Jan Siemons (Ned) op 3 min; 28. Peter Heeren (Ned) z.t; 30. Theo de Rooy (Ned) z.t. De 24-jarige Italiaan Francesco Ce- sarini heeft maandag in Syracuse in de sprint de 12e Trofeo Pantalica gewon nen. De Portugees Acacio da Silva werd tweede, Francesco Moser derde. De uitslag van de 12 Trofeó Pantalica is: 1. Fran cesco Cesarini (Ita) 166 km in 4 uur 14 min. (gem. 39.213 km/u); 2. Acacio da Silva (Por); 3. Francesco Moser (Ita); 4. Stefano Colage (Ita); 5. Alberto Volpi (Ita); 6, Dag-Erik Pedersen (Noo); 7. Enrico Galle- schi (Ita); 8. Gianbattista Baronchelli (Ita); 9. Urs Zimmermann (Zwi); 10. Franco Chioccioli (Ita) allen dezelfde tijd als de winnaar. ROSMALEN (ANP) - Titelverdediger Kees van dei Ven heeft zich maandag de sterkste getoond bij dt eerste wedstrijd om het nationaal kampioenschap motorcross 500 cc. Hij won twee manches en eindigdt in de derde als vijfde, nadat hij twee keer was geval len. De titelhouder in de 250cc moest genoegen nemen met een ondergeschikte rol. Gert Jan van Doorn werd in Olde- broek tweede achter Henk van Mierlo. In de tussenstand na twee races staat Van Doorn derde achter Van Mierlo en Combee. In Vriezenveen had kam pioen Dave Strijbos uit Oss in de 125 cc-klasse concurrentie van zijn stadgenoot John van den Berk, die na drie manches op de tweede plaats eindigde. De uitslagen van de motocrossraces om het NK zijn: Rosmalen, 500 cc: Eerste manche: 1. Kees van der Ven (Bakel, KTM); 2. Dinand Zijlstra (Daarlerveen, KTM); 3. Toon Karsmakers (Waalre, Honda); 4. Addie Janssen (Handel, Hon da); 5. Bert Kuipers (Noordbroek, Hon da); 6, Peter Herlings (Gemert, Honda). Tweede manche: 1 Van der Ven; 2. Johnny Popjee (Nieuw Bergen, Kawasa ki); 3. GeraFd Rond (Ingen, KTM); 4. Herlings; 5. Zijlstra; 6. Kuipers. Derde manche: 1. Ponjee; 2. Zijlstra; 3. Rond; 4. Karsmakers; 5. Van der Ven; 6. Herlings. Stand na één wedstrijd: 1. Van der Ven 61 punten; 2. Zijlstra 75; 3. Ponjee 72; 4. Herlings en Rond ieder 61; 6. Kuipers 57. Het Assense duo bleef de Zwitserse broers Martin en Uri Egloff en het Engelse tweetal Jones/ Ay res voor. Rolf Biland én zijn bakkenist Kurt Waltisperger uit Zwit serland vielen in de eerste manche uit met materiaalpech en bleven in de tweede man che aan de kant. Ondanks het slechte weer viel het aantal valpartijen mee. Rob Janssens uit Rotter dam brak zaterdag bij de trai ning in de klasse tot 125cc een kuitbeen. De Westduitser Gustaf Reiner won de wed strijd in de 500cc klasse. Daarin werd de Nederlander Koos van Leyen tweede. In de 250cc was Ad Spruyt de beste Nederlander met de derde plaats achter winnaar Rein- hold Roth en Harald Eckle, beiden uit West-Duitsland. De uitslagen van de Paasraces zijn: Tot 125cc, nationaal (acht ronden): 1. Hans Spaan (Castricum, Special) 19 minuten 33,47 seconden (118,982 km/uur); 2. Arie Molenaar (Lopiker Kapel, Rotax) 19.45,43; 3. Theo Timmer (Lobith, Special) 20.00,89; 4. Hans Koopman (Heino, Ziegler); 5. Kees Besseling (Venhuizen, Special). Snelste ronde: Spaan 2.24,01 (121,191km/uur). 125cc, internationaal (acht ronden): 1. Antoon Straver (Ned, MBA) 18.18,27 (127,129 km/uur); 2. Jean-Claude Selini (Fra, MBA) 18.40,62; 3. Hakan Olsson (Zwe, Starol) 18.54,32; 4. Johnny Wicki tröm (Fin, Tanturi Silja); 5. Boy van Er (Ned, HMB). Snelste ronde: Straver e Selini ieder 2.14,87 (129,404 km/uur). 250cc Eerste manche (tien ronden): Reinhold Roth (WD1, Honda) 21.33) (134,888 km/uur); 2. Frank Wagner (WC Honda) 21.43,42 3. Brant Jones (NZi Yamaha) 21.54,79; 4. Siegfried Minnie (Oos, Yamaha); 5. Harald Eckle (WC Honda) Snelste ronde: André Stamsni; der (Ned, Honda) 2.04,99 (139,633 km/uui Tweede manche (twaalf ronden): 1. Ro; 25.24,64 2. Stamsnijder 25.42,05; 3. Eelt 25.49,45; 4. Manfred Herweh (WD1, Apr: lia); 5. Guus ten Tije (Ned, Special). Sne ste ronde: Roth 2.05,19 (139,410 km/uur) Eindstand: 1. Roth 2 punten; 2. Eckle 8; Ad Spruijt (Ned, Yamaha) 12. 500cc Eerste manche (tien ronden); 1. D dier de Ra digues (Bel, Honda) 20.26) (142,258 km/uur); 2. Gustaf Reiner (WD Honda) 21.06,61; 3. Koos van Leyen (Ne Suzuki)21.41,37; 4. Simon Buckmasti (Eng, Honda); 5. Johan van Eyk (Ne: Suzuki). Snelste ronde: De Radigu 2.00,51 (145,378 km/uur). Tweede manche (twaalf ronden): 1. Re ner 24.32,72 (142,208 km/uur); 2. Vi Leyen 25.15,03; 3. Buckmaster 25.20,43,1 Van Eyk; 5. Boet van Duimen (Ned, Ho: da). Snelste ronde: Reiner 2.00,67 (144,6) km/uur). Eindstand: 1. Reiner 3; 2. Va Leyen 5; 3. Buckmaster 7. Zijspanklasse Eerste manche (acht ro: den): 1. Egbert Streuer/Bernard Schnit ders (Ned, Yamaha) 19.11,93 (121,207 kr uur); 2. Theo van Kempen/Geral de Hai (Ned, Yamaha) 19.14,15; 3. Martin en Uf Egloff (Zwi, LCR) 19.14,69; 4. Derk Jo nes/Brian Ayres (Eng, LCR); 5. Lvi Petrwalsky/Cor van Lith (Ned, Yam ha). Tweede manche (tien ronden): Streuer/Schnieders 22.28,04 2. EgloC Egloff 22.28,81; 3. Jones/Ayres 22.29,41, Niek en Tonny van Bergen (Ned, Yam- ha); 5. Henk van Vijfeyken/Jaap Bakkt (Ned, Yamaha). Eindstand: 1. Streuer/Schnieders 2; Egloff/Egloff 5; 3. Jones/Ayres De uitslagen van NK jeugschaken zijn: tweede ronde jongens: Brenninkmeyer - Schrama 1-0, Bruin - Eerhard 1-0, Beze- mer - Krudde Vz-Vz, Geselschap - Bot- tema 0-1, Bosman - Booy 1-0, Bosch - Martens Vz-Vz, Prangers - Riemersma 0- 1, Dekker - Van der Plassche 0-1, Van de Werf - Van Dijk 1-0, Dam - Berg Vz-Vz. Derde ronde: Bruin - Brenninkmeyer Vz- Vz, Krudde - Bottema Bezemer - Bosman 0-1, Riemersma - Martens 0-1, Van der Plassche - Schrama 1-0, Bosch - Van der Werf 1-0, Eergard - Geselschap afg, Booy - Dam 0-1, Berg- Prangers 1-0, Van Dijk - Dekker afg. De stand: 1. Henk Bruin, Joris Brennik- meyer, Tom Bottema en Michiel Bosman allen 2Vz pnt, 5. Fitzgerald Krudde, Mar tin Martens, Bas van de Plassche en Je roen Bosch allen 2 pnt, 9. Arno Bezemer, Ruurd Dam en Victor Berg allen 114 pnt. Meisjeskampioenschap, tweede ronde: Drewes - Egbers 0-1, Benschop - De Greef 0-1, Dubbeldam - De Vries Vz-Vz, De Wit - Van Polanen 1-0, Westerneng - Jansen Me-%, De Haan - Van Hal 1-0, Donker - Paulsen 1-0, Wijnja - Weste rink Vz-Vz. Derde ronde: De Greef - Egbers Vz - MiDe Vries - De Wit 0-1, Van Polanen - Dub beldam 0-1, Donker - Drewwqes 0-1, Jansen - Bensachop 0-1, Westerink - De Haan 0-1, Wijnja - Westerneng afg., Van Hall - Paulsen 1-0. Stand: 1. Hewnriette de Greef, Petra Eg bers, Patricia de Wit en Masjenka Dub beldam allen 2Vz pnt, 5. Mariette Drewes, Annemarie Benschop, Heieen de Haan allen 2 pnt, 8. Sylvia de Vries 1 Vz pnt. Belangrijkste uitslagen intematiom toernooi Hyères: Nona Gaprindasjv (Sov) - Elfi Janus (WD1) 1-0; Ingrid Dl' (Noo) - Szuzsa Makai (Hon) Vz-VzAl xandra van der Mije (Ned) - Marthe R mazotti (Fra) 1-0; Tunde Csonkics (Ho - Helga Luft (WD1) 1-0; Elisabeth PoL roniade (Roe) - Nathalie Baesjou (Fra 0, Corry Vreeken (Ned) - Corinne U font (Fra) 1-0; Eva Karakas (Hon) - bine Kaufmann (Zwi) 1-0; Paulina A gelova (Bul) - Mariene Esteve (Fra) 1 Luba Kristol (Isr) - Vreeken 1-0; Vand Meije - Karakas V4-V4; Polihroniade Rike Wohlers (WD1) 1-0; Makai - Ann Marie Eichner (WD1) Vz-Vz; Lydia Seir nova (Sov) - Brigitta Sinka (Hon) 1 Dahl - Ines Abraham (Zwi) Vz-Vz\ T guhree Sa the (Indi) - Gaprindasjvili gebroken. Stand: 1. Polihroniade, Julia Lebel (Fr Kristol allen 2 punten; 4. Van der Mr Semenova, Karakas 1 Vz. Het Nederlandse waterpolo-jeugdtea (tot 18 jaar) is derde geworden bij 1 zeslandentoernooi, dat met Pasen in Noordfranse stad Rijssel is gehoude Nederland won van West-Duitsland Frankrijk, speelde gelijk tegen Joegos vie en verloor van Spanje en toernoo winnaar Italië. Uitslagen: West-Duitsland - Nederla 9-11 (1-2, 1-3, 5-2, 2-4), Frankrijk derland 6-15 (0-5,1-3,2-3,3-4), Nederla - Joegoslavië 4-4 (1-1, 2-1, 1-1, 0-1), N derland - Italië 10-13 (3-2,4-3,1-3,2-5). Eindstand: 1. Italië 10 pnt, 2. Spanje 8 Nederland 5, 4. Joegoslavië 3, 5. WeJ Duitsland 2,6. Frankrijk 0 pnt. BRUSSEL (ANP) - Oud-wereldkampioen Anatoli Karpov hef tijdens het paas-weekeinde de leiding genomen bij het schaal toernooi van Brussel. De Sovjetrussische grootmeester won zaterdag met wit va Ljubojevic, zondag met zwart van de Belg Jadoul en kwa' maandag na 21 zetten remise overeen in het uitgestelde duel u de vijfde ronde tegen Viktor Kortsjnoj. De aartsrivaal van Karpov had zaterdag zijn leidende posit verspeeld door een nederlaag tegen zijn voormalige secondair de Amerikaan Yasser Seirawan. Met vijf punten uit zeven ror den heeft Karpov een voorsprong van een half punt op het quir tet Timman, Miles, Seirawan, Kortsjnoj en Romanisjin. Timma kwam zaterdag remise overeen mét de Philippijn Torre en dee zondag een dreigende nederlaag tegen Luc Winants verkeren een overwinning. Uitslagen zesde ronde:Winants (Bel) - Jadoul (Bel) "4-"4, Karpov (Sov) - Ljubojev 1 (Joe) 1-0, Seirawan (VSt) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Zapata (Col) - Van der Wiel (Ned) at Miles (GBr) - Romanisjin (Sov) Vz-Vz, Torre (Fil) - Timman (Ned) Vz-Vz. Zevende ronde zijn: Timman - Winants 1-0, Romanishin - Torre afg., Van der Wie Miles 0-1, Kortsjnoi - Zapata Vz-Vz, ljubojevic - Seirawan 0-1, Jadoul - Karpov0-1. Inhaal-partij uit de vijfde ronde: Kortsjnoj - Karpov Vz-Vt. Afgebroken partijen: Zesde ronde: Zapata - Van der Wiel 1-0. Zevende ronde: Romanisjin - Torre Vz-Vt. Stand na zeven ronden: 1. Karpov 5 pnt; 2. Timman, Kortsjnoj, Miles, Seirawan, BH manisjin 4Vz;7, Torre 4; 8. Ljubojevic, Zapata 3; 10. Van der Wiel 2Vz11. Winants 1 f 12. Jadoul Vz Oldebroek, 250 cc: Eerste manche: 1. Ger Jan van Doorn (Veghel, Honda); 2. Le - Combee (Woudrichem, Honda); 3. Hen; l van Mierlo (Venhorst, Honda); 4. Theo door Bouchee (Geldrop, Honda); 5. Heni Fraterman (De Krim, Honda); 6. Marl Smits (Lierop, Husqvarna). Tweede manche: 1. Van Mierlo; 2. Com i bee; 3. Van Doorn; 4. Theo Eggens (Hoog - halen, Honda); 5. Erik Looman (Zeiten Maico); 6. Smits. Derde manche: 1. Van Mierlo; 2. Va' Doorn; 3. Combee; 4. Fraterman; 5. Ern Thoonen (Eindhoven, Honda); 6. Th& van Hoevelaken (Moordrecht, Honda). Eindstand: 1. Van Mierlo 85; 2. Va Doorn 82; 3. Combee 79. Stand NK na twee wedstrijden: 1. Va Mierlo 166; 2. Combee 159; 3. Van Dar 142; 4. Eggens 104; 5. Fraterman 96; 6. Ka rel Jan Beckers (Hilvarenbeek, Hond- 92. Vriezenveen, 125 cc: Eerste manche: Dave Strijbos (Oss, Yamaha); 2. Joh van den Berk (Oss, Yamaha); 3. Antoa Pruymboom (Eindhoven, Honda); 4. Pt dro Tragter (Epse, Honda); 5. Jopie Riij kers (Eindhoven, Kawasaki); 6. Fram Xhofleer (Oss, Yamaha). Tweede manche: 1. Strijbos; 2. Van dt Berk; 3. Pruymboom; 4. Jacky Hulzebo (Blijham, Kawasaki); 5. Xhofleer; Tragter. Derde manche: 1. Van den Berk; 2. Str bos; 3. Pruymboom; 4. Hulzebos; 5. Xh. fleer; 6. Teus Visser (Papendrecht, Hor da). Stand: 1. Strijbos 87; 2. Van den Berk 3. Pruymboom 75; 4. Xhofleer 61; 5. Hl zebos 59; 6. Rijkers. Van onze sportmedeiverker HULST - In het Hulsterse drijfsvolieybal wordt lai zaam naar het eind toe werkt. Bij de dames is er volop activiteit, terwijl bij heren het wachten is op de nales om De Stem-beker. Zo kon het gebeuren teams uit de hoogste heren, deling slechts binnen de lijr| kwamen voor een vrier schappelijke partij. Bij de mes ging in de eerste klas competitie onvermindt voort. Hierin onder andere duel CVC Tiptop-SC Morre: Een duel dat door de Clini HENGELO (ANP) - Wereldkampioenen in de zijspanklasse E( - bert Streuer en Bernard Schnieders hebben maandag in Hei gelo met overmacht de twintigste editie van de Paasraces ge wonnen. YVC AXEL - In de hoogste af linggn van het Axelse voetbal blijft Ratjetoe ko per Corretje hardnekkig gen. Afgelopen week deed dit door Wapen van Kesbeke met 5-2 te versl Een zege die eigenlijk moment in gevaar kw waardoor Ratjetoe terug een punt van de koploper recht kwam. Daarmee blijft het gev om de promotieplaats - d telwinnaar mag volgend zoen uitkomen in de ee klas van het regiovoetb" voortduren. De slag om derde plaats in de rangsc' king lijkt definitief in voordeel van Le Feber ui vallen. In een rechtstr treffen om deze stek versl het Primus/Pluym met cijfers. Uitslagen eerste klas: Den Hamer- zende Man 4-3, Dieleman-Moy Fa 0- Pooter-Kerckhaert 7-0, Dax-G man/Smulders 2-3. Tweede Broomchemie-Wilton 1-2, Bliek en De Meyer 6-3, Moy Fa 2-Elocoat 5- Bourse-Haak 0-1. Stand eerste klas: Corretje 21-33, toe 21-32, Le Feber 20-27, Primus/ 21-25, Kota Radja 20-24, Moy Fa Groovy 20-21, De Pooter 20-19, W van Axel/Kesbeke 20-17, Reizende 21-17, Dieleman 20-15, Groosman/S ders 21-14, Dax 20-13, Kerckhaert Tweede klas: HCG 19-34, Disco Lov 34, Cito 19-29, Eeuwig Lente 19-" Bourse 19-23, Bliek en Vos 18-20, Va ten 19-20, Moy Fa 2 20-19, Wilton Haak 20-14, Markt Boys/Schoot 19-1 Maayer 17-12, De Meyer 21-10, Br chemie 21-10, Elocoat 18-9. HULST - Het team Klaus/Biesbroeck heeft Joop van de Brande-zaalv baltoernooi gewonnen. I finale klopte het de fo van De Snor met 1-0. Achter deze teams ein den vervolgens de equipes Storme, Neckermann, Meyer uit Stekene, Portug de Massy, Deto en Den laert. Van o OOSTBURG - Van d het Oostburgse KNV de titel verwijderd. Zwaan gewonnen en gaan kan de champa den. Alleen Vooruit, dat van pen van Sluis won, kan V* Bosse nog dwarsbomen, Bron dat tegen Cok niet der kwam dan een gelijk is uitgeschakeld. Onderaa ranglijst lijkt het lot va Commerce bezegeld. In de tweede klas zijn telkansen van De Ploe twee weken tijd vrijwel geworden. Afgelopen verloren de Groedenaren Oude Raedthuys en o Bonte en Jopie allebei wo heeft dit duo de leiding genomen. Met Jopie-Bon 7 april als sluitstuk is de Van o~ HULST - Door GTI met 3 ding in het HuZaVo-voet Biesbroeck verspeelde len tegen Vervaet. Van d De Snor. Met 3-1 klopte h de top toe. Storme, hekkesluiter i puntje te pakken tegen eigenlijk de enige verrass' ma. Uitslagen tweede klas: Bogaert-T den-Witte Huis 7-1. Stand eerste klas: The Movies 9-1 mann 8-8, Vervaet 6-6, Pierrot 8- Torr° 7-10, De Meerpaal 7-9, KI Witte Huis 8-6, Shing Garden 8-5,

de Stem | 1986 | | pagina 14