(2 ONTBREKEN VAN BASTEN FATAAL VOOR AJAX: 3-1 DE KUIP Vos binnen zeven minuten 6door het lint' :em gehoord! Twintig arrestanten bij WiUem II-NAC Michels: 'Niks kiertje9 VOLWASSENHEID WILLEMII GEEFT DOORSLAG DERBY TEGEN NAC: 2-0 Aanhangwagen nodig? medewerkers r«i- instructeur/trice racefietsen Nieuwe fietsen Bejaarden- schieting schieting Reserveer tijdig voor uw aan staand commu niefeest in café- rest. „De Rei zende Man" Kloosterzande, tel. 01148-1577 Gratis ROTTERDAM - Zonder de geblesseerde su- perspits Marco van Basten, die nog zeker an derhalve week niet zal kunnen spelen wegens een blessure aan zijn knie, is Ajax ook in eigen land een maatje te klein om aan de top vol waardig mee te kunnen draaien. 1?. V9iiUr: &,j nr A53: Dan eerst naar de specialist Speelhuislaan 39 Breda - 076-710418 DINSDAG 1 APRIL 1986 DE STEM S evraagd op Camping De bgel, 1 vaste- en enkele prt-time |>or de kantine, boven 18 ar. Inl. tel. 01148-1625. Wordt dit jaar al start een autorijschool. |it kan als u op 24 of 27 pril met een dag- of zater- lagopleiding start voor hel legeerde kaderschooldi- iloma. Elke cursist heelt (ast en zeker werk met ekomst. Echt waar! L/raag gratis studiegids, bok 's avonds, 04998- 19425. auto's auto-diversen Z.G.A.N. Honda Prelude EX JP-30-RR, blauw metal lic. 3 jr. oud. Tel. 01140- [13727. lietsen/ bromfietsen ■Te koop twee overjarige (Peugeot semi- Ij 499,-. Cornelis Tweewie- llers, Schoondijke, tel. 101173-1233. vanaf 295.-, met garan- tie. Interprice, Kanaalweg 86, Sluiskil. 01157-2042. onroerend goed T.K. "Meloborgh", riante semi-bungalow, bijz. mooi gel. op 4000 m2, aansl woonkern Graauw. Onder architect, gebouwd mei zeer weinig onderh., pr n.o.t.k., tel. 01143-231. T.K. huis, Koninginnestr 5, Westdorpe. Koopje 35.000,-. Inl. 01158-2623 ■AJ •IV diversen op di. 1 april bij J. van Schaik, Vogelwaarde Aanv. 13.30 u. 25.- gra tis. Henk en Yvonne Koek koek op wo 2 april in café De Nederlandse Reisduif wegens jaarmarkt mei 50,- gratis. Aanv.14.30 u 2 nw. fietsen bij 1000 ball points met uw tekst a 52 ct. p.st. 1001 relatie geschenken. Folder, pen kado: box 2278 Utrecht Niet gewenst zwanger' Hulp aan moeder en kind. 01154-1691 /01150-20946. |is een hele onderneming. je met zijn allen. En waar bmen kunnen beslissen. ekt de bedrijfsproblemen tn van de werknemers goed ptere bedrijfsvoering en een en ondernemingsraad? Ir over met uw collega's en noe dat in uw bedrijf het [ad, laat dan uw stem horen :iesbaar voor de OR. In elk len ondernemingsraad. Wilt u fntoor of bij de bibliotheek. )r de bon in te vullen. i met de OR'. "~1 n aan Distributiecentrum AN Den Haag. .J De verveling sloeg toe onder de NAC-supporters in Tilburg. Twee van hen beklommen het dak van de ere tribune en demonstreerden hun edele delen. Dit duo liet het, ook op het tribunedak, bij enig triomfantelijk gewapper met de Bredase vlag. - foto marcel bekken Johan Cruyff kon het geweld van de Amsterdamse aanhang niet meer aanzien. Hij liep tot achter het zui delijke doel om de Ajax-supporters tot kalmte te ma nen. Zijn actie, hoe prijzenswaardig ook, haalde niets uit. - foto anp Van onze sportredactie TILBURG/ROTTERDAM - Achttien NAC- en twee Willem Il-supporters, voornamelijk van jeugdige leeftijd, zijn zaterdag door de politie in Tilburg aangehouden voor, tijdens en na de derby Willem II-NAC. Het grote aantal aanhou dingen was behalve een ge volg van het wangedrag van de voetballiefhebbers ook een resultaat van de strakke begeleiding die de Tilburgse politie toepaste. Die taktiek was geslaagd, want, zo zei een politie woordvoerder, de wedstrijd heeft toch een vrij rustig verloop gehad. De politie had vijftig man extra inge zet. Al om tien voor half negen 's ochtends werd de eerste NAC'er in de kraag gevat. Een jongen uit Rijen vroeg een fietser of hij uit Tilburg kwam en gaf de man onmid dellijk na het bevestigende antwoord een klap in het ge zicht. De overtredingen waarvoor de supporters werden opgepakt, betreffen mishandeling, baldadigheid, het urineren op straat en 'ongewenst handwapenbe- zit'. Dat wapen was een ka tapult met twaalf metalen munten. Twee NAC-supporters moesten van het dak van de eretribune worden gehaald, waar zij hun broek hadden laten zakken en meer aan hun trekken kwamen dan bij het voor de Bredanaars onbevredigende verloop van het voetbalduel. In hun pro ces-verbaal wordt melding gemaakt van 'schennis der eerbaarheid'. Alle suppor ters zijn zaterdag na ver hoor weer op vrije voeten gesteld. De Rotterdamse politie heeft bij grote ongeregeld heden na afloop van de voet bal wedstrijd Feyenoord- Ajax 23 aanhoudingen ver richt wegens openlijke ge weldpleging. Alle verdach ten zijn nog zondagavond voor de officier van justitie geleid. De politie moest na afloop van de wedstrijd op het Stadionplein met name optreden tegen de met ste nen gooiende Feyenoord- supporters. Bij de charges die door de politie, die ge bruik maakte van 200 man, werden uitgevoerd raakten in totaal 17 agenten, 20 sup porters, drie paarden en twee honden gewond, zo heeft een woordvoerder van de Rotterdamse politie mee gedeeld. Een agent moest vanwege een gebroken been in het ziekenhuis blijven. De ge wond geraakte agenten wa ren voor het merendeel ge troffen door stenen, de sup porters waren voor het me rendeel door hondenbeten gewond geraakt. Tien minuten voor afloop van de wedstrijd braken de ongeregeldheden uit. Ajax- supporters richtten in korte tijd een puinhoop aan. Ze trokken hekken omver, ver nielden reclameborden en vielen twee hondegeleiders aan, die met hun honden voor het Ajax-vak stonden. In het tumult slaagde de Mobiele Eenheid er niet in tijdig bij de rebellerende supporters te geraken. Zaterdag kwam het in Alkmaar tot gevechten tus sen aanhangers van PSV en AZ'67. De Alkmaarders gooiden een zelfgemaakte bom. Die actie had geen ge wonden tot gevolg. Wel werd een PSV-supporter met een mes gestoken. De Eindhovenaar moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Wat Rinus Michels betreft is de 'zaak- Beenhakker' afgedaan. Gisteren waren beiden aanwezig tij dens Feyenoord-Ajax. „Wie op dit niveau te kennen geeft dat het voor hem niet meer hoeft," aldus directeur Michels, „kan natuurlijk nooit meer terug. Dat maakt hem ongeloofwaardig." Bij aankomst op Schiphol, Beenhakker was vervroegd te ruggekeerd uit Oporto, had de scheidende bondscoach gerept over een 'deur die mogelijk nog op een kier zou staan'. Mi chels hieip hem snel uit de droom. „Niks kiertje, de deur is dicht." Over de opvolging van Beenhakker is binnen het sectiebe- stuur ai druk gesproken. Michels, die zaterdag terugkeerde van een vakantie in Zwitserland, heeft daarin de belang rijkste stem. De al dan niet officiële 'kandidatenlijst' telt drie Nederlandse namen: Han Berger (FC Groningen), Jo han Cruijff (Ajax) en Thijs Libregts (Aris Saioniki). De eer ste twee kunnen nauwelijks serieus genomen worden (Cruijff: „volgens mij werk ik komend seizoen gewoon bij Ajax"), maar de bij Aris vertrekkende Libregts heeft te ken nen gegeven 'in' te zijn voor de job. Feyenoord wint aan prestige Door Chris van Nij natten Dat werd gistermiddag in een door bijna veertig duizend bezoekers bezette Kuip duidelijk met een 3-1 nederlaag tegen Feyenoord. noten vanmiddag en daar gaat het om". Breed grijnzend stond win nend coach Wim van Hane- gem zijn gehoor te woord. Hij mocht aantreden als eerste technische man, omdat Ab Fa- fié (op sollicatiegesprek bij Paok Saioniki) zijn vliegtuig miste op het vliegveld van Athene. De oud-speler van Feyenoord had pai voor de wedstrijd eens uit een ander vaatje getapt. In plaats van de van hem bekende scherpe tek sten, sprak hij zijn spelers groep opbeurend toe en repte slechts van de individuele kwaliteiten der Feyenoorders. Die aanpak had succes. Feyenoord viel zijn aarstri- vaal met open vizier aan (vier man voorin), maakte Koeman èn Spelbos het spelen haast onmogelijk en plukte de vruchten van die voor Rotter dam-Zuid onverwachte da dendrang. Bij de Maasstedelingen mo gen nogal wat spelers weg en dat was te merken aan het spel van de betreffende perso nen. Men gebruikte de Kuip nadrukkelijk als etalage. Ling produceerde schaarbewegin gen alsof hij die truc juist voor de wedstrijd bedacht had, de verguisde Brard deed qua on verzettelijkheid Wijnstekers bijna vergeten en Tahamata speelde in de door hem ge liefde rol van 'zwerver' een Ajax -dat ook de gebles seerde Mühren moest missen- leed in de van competitiespan ning ontdane, maar daarom niet onaantrekkelijke, klassie ker zijn zesde competitiene derlaag. Er moet teruggegaan worden naar het seizoen '80/ '81 om nog zo'n slecht seizoen aan te treffen. Toen verloren de Ajacieden acht wedstrij den. Daarvoor is het pas de voetbaljaargang '64/'65, die meer dan zes verloren partijen te zien geeft. Destijds beten de hoofdstedelingen dertien keer in het stof. De Rotterdammers zege vierden, omdat ze in een wed strijd waar het slechts om het vergaren van prestige ging, duidelijk meer dan de Am sterdammers de behoefte had den om de puntjes op de i te zetten. Ajax creëerde zich wel iswaar meer kansen, zeker in de eerste helft, maar bij on- stentenis van Van Basten, blijkt een nog ongepolijst ta lent als John Bosman onvol doende als enige afmaker te kunnen functioneren. „Als je zoveel kansen maakt en er gaat er geeneen in, dan gaan de koppies hangen", stelde Johan Cruijff vast. „Maar kom, laten we niet zeu ren over puntverlies. Er stond niets op het spel. Ajax en Feyenoord spelen beide vol gend jaar Europees voetbal. Het publiek moet hebben ge- '-"-..«„.ui, «°f.4 •mt* t 'V Jï' De 3-0 van Hoekstra in beeld. Silooy (links) komt te laat, Hoekstra (midden) wil al gaan juichen en Molenaar (rechts) krab belt overeind. - foto anp duel op hoog niveau. Het was behalve aan het fa len van Bosman, vooral aan het goed uitkomen en de refle xen van doelman Joop Hiele te danken, dat Ajax in het eerste half uur niet tot doelpunten kwam. De Ajacieden Van 't Schip en De Wit moeten Hiele als een ware kwelgeest hebben leren kennen. Vlak voor rust leidde Ling, op dat moment was hij na vele duels eindelijk boven opponent Boeve uitge groeid, het eerste Feyenoord- doelpunt in. Hij speelde Troost knap vrij, die zette voor en het was Keje Molenaar, de ex- Ajacied, die met een fraaie snoekduik het stadion op zijn kop zette. Na rust kwam Ajax de spe- lerstunnel uit zonder Vanen burg, terwijl die bepaald niet de slechtste Ajacied genoemd kon worden. Cruijff weer sprak, dat die wissel iets te maken had met de controverse die tussen beide heren lijkt te bestaan. Cruijff heeft momenteel een lijstje op zak, waarop de spe lers staan, die na het seizoen moeten afvloeien. Namen wei gert hij te noemen, evenmin als die van de versterkingen welke er aan zitten te komen, maar dat Vanenburg mag ver kassen wordt met de week duidelijker. De kleine midden velder moet 1,8 miljoen op brengen. Naar verluidt is Olympique Marseille in de markt voor hem. De invaller voor Vanen burg, Rob Rijnink, maakte in de slotminuten nog 3-1. Daar voor had André Hoekstra het doek laten vallen voor zijn gasten. Hij maakte halver wege de tweede helft 2-0 na een prachtige actie van Ivan Nielsen. De Deen kwam opzet ten vanaf eigen helft en bood de blonde middenvelder een niet te missen kans. De 3-0 kwam voort uit een van de vele fraaie acties van Taha mata. Hij tikte op Rep, het ex- goudhaantje plaatste voor en Hoekstra schoot tussen twee andere Feyenoorders raak. Feyenoord had zijn revan che voor een compleet ver knald en door interne proble men (Fafié en Van Hanegem weten al maandenlang dat ze weg moeten) vergald seizoen te pakken. Het lijkt te passen, om eens een redenering van Cruyff te hanteren, in het ont wikkelingsproces van de Aja cieden, om ook eens in de Kuip een uitglijder te maken. De oude meester blijkt echter on der dat proces een streep gezet te hebben: „Een seizoen be staat uit drie fasen. In de eer ste signaleer je fouten, in de tweede leg je die uit en in de derde mogen ze bewijzen iets geleerd te hebben. We zijn in die derde fase aanbeland. Ik heb mijn conclusies al getrok ken". FEYENOORD - AJAX 3-1 (1-0). 40. Mo- lenaar 1-0, 68. Hoekstra 2-0, 76. Hoekstra 3-0, 85. Rijnink 3-1. Scheidsrechter: Van Swieten, toeschouwers: 38.257. Gele kaart: Silooy (Ajax) en Rep (Feyenoord). Feyenoord: Hiele; Troost, Nielsen en Brard; Hoekstra, Duut, Molenaar en Ta hamata; Ling, Eriksen en Rep. Ajax: Menzo; Ophof, Spelbos, Koeman en Boeve; Vanenburg (Rijnink), Rijk aard en Silooy (Gemert); Van 't Schip, Bosman en De Wit. Door Chris van Nijnatten TILBURG - Niet het verlies met 2- 0, waardoor NAC tamelijk vast in de middenmoot van de eerste divisie gedrukt is, maar de ongehoorde vuistslag van Henk Vos in het ge zicht van Hans van den Dungen bleek zaterdagmiddag na afloop van de derby WiUem II-NAC de meeste indruk gemaakt te hebben in het kamp van de Bredanaars. Het betekende het dieptepunt in een soms te harde wedstrijd vol irritant voetbal. Het was geen alledaags vergrijp waarvoor de Wouwenaar in de 52e minuut van het veld gestuurd werd door scheidsrechter Van Mierlo. In de rust werd de door Willem II van PSV gehuurde spits door oefgen- meester Piet de Visser in het elftal nee gebracht voor Ton van de Ven. Bin nen zeven minuten ging de jeugdige voetballer 'door het lint'. Na een schermutseling voor het doel van NAC liepen Van den Dungen en Vos gezamenlijk terug. Van den Dungen tikte de Willem Il'er daarbij in de rug, waarop Vos als door een horzel gestoken omdraaide en onmiddel lijk uithaalde. Zijn klap deed de neus van Van den Dungen op twee plaatsen breken en verschafte het linkeroog van de Gilzenaar alle kleuren van de regenboog. „Voor mijn part voetbalt die jon gen nooit meer. Ik heb nog zo'n gore reactie gezien", aldus een geëmotio neerde Bob Maaskant na de wed strijd in Tilburg. „Normaal probeer je elkaar te helpen als je bij de tuchtcommissie moet verschijnen. Daar zal nu geen sprake van zijn. We proberen ons best te doen om die Vos zoveel mogelijk wedstrijden aan zijn broek te geven. Het kan nooit genoeg zijn voor zo'n overtre ding". Even is door Van den Dungen overwogen bij de politie een aan klacht tegen Vos in te dienen. „Maar dat doe ik niet", meldde de verdedi ger een dag later. „Je krijgt dan een heleboel publiciteit over je heen, want zo'n stap is niet gebruikelijk. Ik ga die zaak verder niet opblazen. Maar ik snap er nog steeds niks van. het leek wel of Vos opdracht had om me onmiddellijk een knal te geven". De Willem Il'er bood, begrijpelij- kewijs, een andere lezing. „Iedere keer als ik bij Van den Dungen in de buurt liep, kreeg ik een duw. Hij maakte een sliding op mij met twee benen, schopte tegen mijn kuit en Wim van Dongen haalt uit, Patrick Cohen linkskomt te laat, maar het schot van de NAC'er zou geen doel treffen. foto marcel bekken tikte me achter in mijn nek. Toen was de maat vol voor mij. Door de snelheid waarmee ik achteruit zwaaide, viel die klap te hard uit. Ik heb er wel spijt van, deze week nog ga ik die jongen bellen". Van den Dungen werd gisteren al opgenomen in het ziekenhuis, waar hij vandaag aan zijn neus geope reerd wordt. Hij moet daar tot za terdag blijven. Willem II speelde gisteren tegen Wageningen (0-0). Vos moest voor straf van Piet de Visser op de tribune blijven zitten. Het incident rond Vos was aanlei ding voor hevig gekrakeel onder de Bredanaars, maar daardoor werd niet verholen, dat Willem II met volwassen voetbal de zwakke plek ken van NAC, dat in de beginopstel ling Van Dongen voor Bannon in de ploeg had, weer eens pijnlijk had bloot gelegd. De ploeg gaat keer op keer dartel ten aanval zonder een maximaal rendement uit die offen sieven te halen. Daarnaast vergeten sommigen, dat er in modern voetbal ook meeverdedigd moet worden. Bij NAC wordt vanaf het begin van het seizoen een 'Engels' systeem gepro pageerd; 4-4-2 dus. Maar aan de overkant van de Noordzee worden de vleugels bezet door spelers die opkomen èn weer terugtrekken. In Breda wordt dat laatste aspect ver geten, vooral op links. Voor rust had NAC zich een gun stige uitgangspositie kunnen ver werven. Daar leek het niet op, toen Van Kraay een schot van de prima spelende libero Wanny van Gils uit het doel sloeg. John Feskens mocht na die overtreding een strafschop nemen. De Tilburger, die zijn penal ties altijd in de (voor hem) linker hoek schiet, wist echter niet, dat ook doelman Frank Bastiaansen die van dat gegeven op de hoogte gebracht was. Hij koos de goede hoek en keerde de 'pingel' moeiteloos. Daarna kwamen er een kans voor Van Helmond, na een foutje van Van Gils en een voor Van Dongen, op aangeven van Van Helmond, maar beiden verzaakten. Onmiddel lijk na rust kwam Willem II volko men verdiend op voorsprong. Kevin Maddock maakte het doelpunt, na een voorzet van Ruud Donders. De wissel Van den Dungen/Ban- non bracht de geelzwarten geen soe laas. Integendeel, de tegen zijn oude club gemotiveerd spelende Van Gils prikte nog een tweede doelpunt ach ter Bastiaansen, die bij die goal ze ker niet vrijuit ging. „Toch liggen we nog niet uit de race om een plaats bovenin", sprak Maaskant zichzelf moed in. „Zelfs de vierde en vijfde plaats zullen recht geven op een plaats in de na- competitie, vermoed ik. Een paar keer winnen en je telt weer mee. We moeten alleen Veendam en Volen- dam niet weg laten lopen. We zullen het niet eenvoudig krijgen, want, ik geef dat toe, ons spelpeil begint me zorgen te baren. Wat de oorzaak van dat slechte spel is, Joost mag het weten. Tijdens de training vliegen de stukken er vanaf, in de wedstrijd zie ik daar niks van". WILLEM II-NAC 2-0 (0-0). 46. Maddock 1-0, 63. Van Gils 2-0. Gele kaarten: Van Kraay en Van der Borgt (beiden NAC) en Van Gils (Willem II). Rode kaart: Vos (Willem II). Toeschouwers: 4200 Scheidsrechter: J. van Mierlo. Willem II: Verkerk; Van Gils; Cohen, Donders, Busio, Hoofs; Feskens, Van de Ven (46. Vos), Smits; Maddock, Broeken. NAC: Bastiaansen; Van Kraay (75. Sweres); Van den Dungen (62. Bannon), De Kort, Flight, Van Helmond, De Schepper, Van Dongen, Nelemans; Van der Borgt, Small.

de Stem | 1986 | | pagina 11