Zware boete voor te lang rijden OLLEGE KAN BEDRIJF NIET TEGENHOUDEN Breskens, Westerscheid Onbekendheid met Zeeland was opvallend Zeeland is klaar voor nieuwe kerncentrales Veertig mille voor beurt zwembad Sluis neuzen tant ifval op openbare veg: boete 125 jachthaven de NA ZEELAND 3 DE MUZIEK ilJPAG 28 MAART 1986 latselijk nieuws keuzen VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 KANTONRECHTER OOSTBURG: Op dat pand rust de bestemming: detailhandel, zodat tt grootwinkelbedrijf zich daar zonder wijziging van tt bestemmingsplan kan vestigen. Voordeel IANTONRECHTER OOSTBURG 'ngeval '°or rood OOSTBURG TEVREDEN OVER HISWA 'RIJK MOET ANGST BEVOLKING WEGNEMEN' 'Uit West' houdt weer concertreizen ALLEEN MASCLEE TEGEN Plaatselijk nieuws Groede Aardenburg Oostburg Eede IJzendijke Sluis Zuidzande Opening van expositie Galerie 66 markten acts contracteren, die ne avond in Gent en nde in Terneuzen spe- heeft Mammola de Jazzclub Zeeuwsch- ren benaderd voor sa lting. „Want afgezien y Bess, wat toch op ent geen echt jazz-ca- is maar een leeg- zaak die af en toe door ting voor concerten nut, heb je hier niks bied. Incidenteel mis- aar van continuïteit prake. Daarom wil ik die mensen in zee, zo- iten het Schelde Jazz ook nog op andere tij- goede jazz in Terneu- luisteren valt." e diverse optredens in h zal, wat het over- 1 betreft, geen entree orden betaald. Mam- as wanneer ik een wel dure groep laat spe- ik van de bezoekers age moeten vragen". Vanavond houdt het leer een soosavond voor exuelen en lesbiennes, Ig 21.00 uur. Deze avond |gehouden in het pand de jongerenbeweging il6. -nadorp - Tel. 01100-12456. eveland en Wolphaarts- fel. 01108-1378. ïld-Beveland - Tel. 01130- Zuid-Beveland - Tel. Jn Hontenlsse - Tel. 01140- euwsch Vlaanderen - Tel. |39 (boodschap inspreken poordapparaat). euwseh Vlaanderen - Voor (vallen dag en nacht be- fr onder tel. nr. 01140-12191 hap inspreken op ant- pparaat). tr. Kanaalzone Zeeuwsch- pren - Dag en nacht bereik- or dringende hulpverlening Itel. 01150-19049. U kunt In telefoonnummer inspre- dat de dienstdoende wijk- gkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Éeinkenszand en Noord-Be- Dierenarts H.v. Dijk, Si- 2, Heinkenszand, tel. In Zaamslag - Dierenarts J. Is, Axelsestr. 108, Zaamslag, 153-1366 en R. Versol, Ple- 18, Hengstdijk, tel. 01148- |i-Zeeuwsch-Vlaanderen, en Axel - Dierenarts chaub, W. de Zwijgerlaan neuzen, tel. 01150-95017, za- Temeuzen, W. de Zwijger- [b, tel. 01150-95017, spreekuur u. en Axel Dierenkliniek, |55-1488. Spreekuur 11-12 u. volgens afspraak, tel. |5017. en e.o. - Praktijk J.P. de iiniek voor kleine huisdie- I bijzondere dieren, Van Die- f 83, Terneuzen, tel. 01150- apreekuur: zat. van 12.30-14 her na telefonische afspraak. ■Aardenburg en Oostburg - ■arts W. Kapsenberg, I No- Irstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. tuur zat. zond. en maand, om Ijk I.tzendijke - Dierenarts Vijver, Hoofdplaat, tel. 11388, bgg. 01174-424. Spreek- pt- om 13 uur en zond. om 12 de dierenkliniek Minne- |tr, 14, IJzendijke. TANDARTSEN IZeeuwsch-Vlaanderen prts I. Buize, praktijk: str. 55, Oostburg, tel. 01170- brivé: Poolster 54, Oostburg, (170-2498. Spreekuur 12-12.30 euwsch-Vlaanderen arts J. Brasseur, Beethoven- a, Terneuzen, tel. 01150-18042 Jen tandarts W. Neve, Oran- 18, Axel, tel. 01155-2332 (zond. land.). Spreekuur zat. 10-10.30 (-18.30 u. zond. en maand. 12- en Oostburg - Tandarts Luc ;e, Volderstr. 21, Oostburg, 170-5092. Spreekuur zat. en 10-11u. ren - Tandarts F. Reijnier- intmeesterlaan 245, Middel- tel. 01180-27929 (vrijd.). larts P. Cappenberg, Chopin- 1, Vlissingen, tel. 01184-65557 en zond.) en tandarts J.v.d len, Londensekaai 29, Middel- tel. 01180-12738 (maand.), kuur 11-12 uur. en Noord-Beveland - Tand- |W. Duininck, Dorpsstr. 93a, Ibendijke, tel. 01134-2855 en H. rs, Hoofdstr. 77, Kortgene, tel. -1992. Spreekuur 10-11 uur. APOTHEKEN - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, 1155-2888. Geop. zat. 10-11 en uur. Verder uitsluitend voor lgevallen en recepten. - Goesche apotheek, Klokstr. 01100-27104. Geop. zat. 8.30- u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Apotheek Hulst, Steenstr. 1. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 •n 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 Verder uitsluitend voor gevallen. elburg - Apotheek Humme- Markt 69, tel. 12134. (vanaf 17.30 uur), euzen - Apotheek Klaassen, 1150-12090. Geop. zat. van 8.30- u„ zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 :ingen - Apotheek de Singel, el 9, tel. 12730. ÜENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN eerste hulp bij ongelukken: dienstdoende huisarts raad- n it - St. Liwuinaziekenhuis tel. >-12651. burg - St. Antoniusziekenhuis, 1170-3355. BULANCE EN BRANDWEER iwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 10. Van onze correspondent [jSTBURG - De directie van transportbedrijf gebroe- rs Van L. te IJzendijke moet boete betalen van 3000 gul- a. Bij een door de verkeers- ^oectie ingesteld onderzoek gebleken dat zeven chauf- jrs van het bedrijf in de pe- je van 15 tot en met 29 april j vorig jaar de wet op het lljdenbesluit hebben ove- ,den. pe zaak diende gistermor- voor het Oostburgse kan- berecht, waarbij de officier van justitie Mr. D. van der Bel een boete had geëist van 4100 gulden. Kantonrechter Mr. H. de Mul hield in zijn uitspraak van het vonnis rekening met het feit dat één van de chauf feurs, volgens zijn eigen ver klaring, gereden had met een geopende taxograaf en ook had geknoeid met het invullen van de registratiebladen zon der dat de directie hiervan op de hoogte was. Bovendien, zo stelde hij, raken de registra tiebladen toch meestal zoek. Directeur W. van L. stelde in zijn verweer dat de chauf feurs bij zijn bedrijf getekend hebben dat ze zich zullen hou den aan de wet op het rijtij denbesluit. Hij voerde verder aan dat het oponthoud bij de veerponten en ook bij de grensovergangen weieens voor problemen zorgden. „En ook onze opdrachtgevers hou den geen rekening met de wet op het rijtijdenbesluit en dan is daar nog de concurrentie", zei hij. Mr. Van der Bel wees er op dat de wet ook is gemaakt ter bescherming van de chauf feurs en in het belang van de verkeersveiligheid. Van dui delijke instructies door het be drijf aan de chauffeurs ver strekt, om zich aan rijtijden te houden, had hij geen bewijzen gezien. De heer Akkerhuis van het NOB-wegtransport, die het bedrijf als verdediger bij stond, had berekend dat de rustpauzes van sommige chauffeurs langer waren ge weest dan de computer van de rijksverkeersinspectie had weergegeven. Hij zei verder dat het bedrijf moet werken in een gevoelige sector met het vervoer van groenten en fruit en dat ook de chauffeurs naar eigen inzicht te werk gaan met onderbrekingen in de rustpau zes, maar dat het rijden dan niet in dienstverband wordt gedaan. Nieuwe supermarkt Oostburg Van een onzer verslaggevers 0STBURG - Het is zo goed als zeker dat lostburg binnen niet al te lange tijd een ieuwe supermarkt rijk is. De Aldi-Markt eeft vergevorderde plannen om het oude and van garage Brugge aan de Callenfels- itraat, naast het bejaardentehuis De Burght te open. permarkten zal komen. „Als overheid mogen we echter de komst niet tegenhouden, om dat de Aldi-Markt waar schijnlijk aan alle voorwaar den voldoet", zegt hij. „Op korte termijn zal het publiek voordeel hebben van de komst van de supermarkt, maar het is de vraag of dat voordeel ook opgaat voor de langere termijn omdat het niet uitgesloten is dat kleine mid denstanders. het niet meer kunnen bolwerken". Aldi-Markt is al jaren aan het proberen in Oostburg een geschikt pand te verwerven. Men heeft onder andere ge probeerd het Ledeltheater te kopen of huren, maar op dat gebouw rust niet de bestem ming detailhandel, zodat de gemeente die plannen kon te gen houden. Een woordvoer der van de supermarktketen heeft goede hoop dat binnen niet al te lange tijd het bedrijf zich in Oostburg kan vestigen. „De onderhandelingen zijn in een vergevorderd stadium", zei hij desgevraagd. Het college van B en W is iet gelukkig met de komst in de supermarkt, maar ziet »en mogelijkheden om de istiging tegen te gaan. „Oost- telt al drie grootwinkel- airijven, de komst van een ierde is een slechte zaak, laar wij kunnen waarschijn- jk niets doen om de vesti ngsplannen tegen te hou- aldus de wethouder van aiddenstandszaken J. Tho- Het is volgens hem zo ■oed als zeker dat Aldi-Markt ch daadwerkelijk in Oost- urg zal vestigen. ,Er is een kleine mogelijk at we de vestiging via be- aalde randvoorwaarden mnen verhinderen. De su- ermarkt zal geen eigen par- eerplaats hebben, maar daar taat weer tegenover dat het «bliek de voertuigen op het lakbij gelegen Ledelplein lan zetten", zegt de wethou- :r. Volgens hem is de komst an de nieuwe supermarkt iet alleen een slechte zaak oor de Oostburgse winke- ers, maar ook voor de mid- enstand in de omliggende leinere kernen, omdat er nu meer publiek naar de su- lOSTBURG - Een niet op de wegenlegger voorko- lende weg, bovendien privé-eigendom, maar wel oor het publiek vrij toegankelijk is een openbare feg. Zo is nu eenmaal de letter van de wet. Voor het Oostburgse kan- april van het vorig jaar in de tngerecht werd dat gisteren- lorgen J.K. uit Cadzand dui- elijk gemaakt door kanton- ichter mr. H. de Mul. In zijn ingehouden zaak stond de hdzandenaar voor het hekje, mdat hij op 15 maart 1984 een artij afvalstoffen had liggen peen perceel landbouwgrond at zichtbaar was vanaf de penbare weg, zo stond in het roces verbaal. Die aandui- ing 'openbare weg' werd toen oor K. bestreden. Officier van justitie Mr. an der Bel zag dan ook de angevoerde afvalstoffen die aar op een hoop lagen als een antasting van het landschap- olijk milieu. Bovendien, zo telde hij„wie geeft mij de ze erheid dat zich daarin geen e stoffen bevonden, die u ter plaatse de grond zijn in ïgaan". Hij eiste een boete an 125 gulden of drie dagen, tr. De Mul vonniste conform heb die fietser niet aan >en komen. Het uitzicht op «t fietspad wordt daar sterk Shinderd door geparkeerd taande voertuigen. Ik ben alfs nog gestopt voor ik ®ksaf sloeg." De Oostburger gaf toe toch fout te zijn 'Weest, toen hij op 30 oktober an het vorig jaar op de krui- lng Nieuwstraat-Oprit in zijn 'oonplaats een aanrijding eroorzaakte en met zijn per- anenauto en een brommer tiakte. Mr. Van der Bel: „Wel geke- ,6n, niet gezien", kwam tot an eis van 225 gulden of vijf agen. Kantonrechter Mr. De maakte, rekening hou- and met de omstandigheden r plaatse en ook de hoge nelheid (50a 60 kilometer) van a. bromfietser, 150 gulden of he dagen van. 1W. te Terneuzen was op 14 Brouwerijstraat te Oostburg door het rode licht gereden. „Kan niet", aldus W. „Het was oranje". „U mag alleen maar door groen licht rijden", stelde De Mul, die conform de eis van de officier van justitie W. ver oordeelde tot een boete van 130 gulden of 3 dagen. „Je drinkt nu eenmaal geen ranja bij een Chinees etentje, maar vergunning voor het schenken van sterke drank en bier moet u toch hebben". Die bedoelde vergunning had J.W. uit Sluis nu net niet. Op 4 ok tober 1984 was dat bij een con trole gebleken. Eis en uit spraak 175 gulden of vier da gen Oostburg is dik tevreden over de afloop van de deelname aan de Hiswa. De Breskense jachthaven deed er goede zaken. - FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER Van onze correspondent OOSTBURG - Met tevreden heid kijkt de gemeente Oost burg terug op de promotie van Oostburg als recreatiege meente op de Hiswa. Oostburg maakte op dit gebeuren in Amsterdam deel uit van de stand Zeeland, die dit jaar als gastprovincie mocht fungeren. „We hebben ons daar gepre senteerd op een manier waar we met zijn allen trots op kun nen zijn", aldus wethouder Bram de Feyter. Voorts stelde hij ook blij te zijn dat deze keer het particuliere bedrijfs leven van de partij was, zoals onder meer de horeca en de campings. Wim van Meer stond aan het hoofd van een delegatie van drie, die voor Oostburg daar promotie maakte. Van Meer: „Weer maar eens bleek Zeeland een onbekend gebied te zijn. Ik dacht dat we erin geslaagd waren onze provincie wat meer in de picture te brengen", aldus de Breskense jachthavenmeester, die ter plaatse al resultaat boekte, daar er vier ligplaatsen aan de man gebracht konden worden. Van Meer vindt overigens, evenals De Feyter, dat er in de nabije toekomst wat meer eenheid moet worden betracht om de recreatie van de provin cie Zeeland te promoten. On der meer door het uitbrengen van één Zeeuws-Vlaamse fol der. Ook is men van mening dat men zich wat meer op de Engelse toerist moet gaan richten. Hun vakanties liggen anders dan hier, wat met name in het voor- en nasei zoen erg belangrijk is. Ook wil men zich wat meer gaan rich ten op het aanbieden van een recreatief totaalpakket, zodat het gehele gezin in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn vakantie kan vieren. Daarnaast ook pakket ten die voor iedere portemon nee haalbaar moeten zijn. Eerder al was de gemeente Oostburg zelfstandig present op de beurzen in West-Duits- land, namelijk die van Essen en Dortmund. Wethouder De Feyter sprak voorts de hoop uit dat de WV het voortouw, dat de gemeente Oostburg de afgelopen jaren heeft geno men, gaat overnemen. Door Henk Postma MIDDELBURG - Het Zeeuwse provinciebe stuur blijft nadrukkelijk lopen aan het handje waarmee de regering op de bouw van nieuwe kerncentrales aanstuurt. Men wil de kandidatuur van Borssele -de meest geliefde vestigingsplaats van de regering- op geen enkele wijze in gevaar brengen. Dat bleek gisterochtend opnieuw toen de statencom missies voor ruimtelijke or dening en milieu zich samen bogen over een regerings stuk, waarin alle bezwaren tegen nieuwe kerncentrales aan de kant worden gescho ven en geconstateerd wordt dat in Zeeland sprake is van 'maatschappelijke accepta tie'. Gedeputeerde Staten - ge steund door een ruime sta tenmeerderheid (CDA,WD, SGP en RPF/GPV) - maken zodanig vastbesloten ruimte vrij voor nieuwe kerncentra les bij Borssele, dat zelfs de enige uitgesproken tegen stander binnen het college, PvdA-gedeputeerde J. Boersma (milieu), het zinloos vindt om de bevolking op de gebruikelijke uitgebreide wijze te horen. Een statenmeerderheid be sloot afgelopen vrijdag dan ook om van een inspraakpro cedure af te zien. Behalve Boersma (hij vindt dat het afvalprobleem nog niet af doende is <~--<»elost) is ook PvdA-gedej. .ierde W. Don (energie) nog steeds tegen nieuwe kerncentrales ge kant, althans met de mond. Als PZEM-voorzitter vindt Don dat hij loyaal behoort mee te werken. Sinds kort ligt hij dan ook tijdens stem mingen niet meer dwars. Bij een deel van zijn achterban, met name in de PvdA-afde- ling Middelburg, is daarover al gemor ontstaan. Tijdens de laatste gewestelijke vergade ring van de PvdA wist Boersma het rumoer te sus sen. Hij noemde het belang rijk dat de PvdA bij het energiebeleid betrokken blijft. Wanneer Don voortdu rend dwars zou blijven lig gen, zou dat zijn voorzitter schap bij de PZEM in gevaar kunnen brengen. Don zelf wees er eerder al eens op dat hij als PZEM-voorzitter ge loofwaardig dient te blijven. „Ik ben geen paling die in een emmer ligt te kronkelen", voegde hij zijn critici toe. Gedeputeerde Staten blij ven zich ondertussen ver schuilen achter eenzijdige regeringsrapporten die de gevolgen van een, overigens zeer onwaarschijnlijke, cala miteit in een kerncentrale, kleineren. De gedeputeerde voor ruimtelijke ordening, E. Maris-Koster (WD), wei gerde gisteren opnieuw in te gaan op verontrustender we tenschappelijk materiaal, aangedragen door de com missieleden J. Jorritsma (D66) en J. Dupre (PSP/ CPN). Ze zei dat de regering verantwoordelijkheid draagt voor de waarschijnlijkheids- en risico-berekeningen. De provincie zelf zou niet bij machte zijn om het weten schappelijk materiaal te be oordelen en vertrouwt der halve blindelings op de cij fers van het Rijk. Aan de andere kant willen Gedeputeerde Staten toch enige schijn ophouden dat de vinger aan de pols gehouden wordt. Zo zegde Maris-Kos- ter gisteren toe dat opnieuw nog eens bij het Rijk geïnfor meerd zal worden of de op eenhoping van explosie-ge vaarlijke activiteiten in de Scheldemond niet tot extra risico's leidt. De regering is op die vraag tot nu toe niet ingegaan. De gedeputeerde vindt ook dat de regering te ver gaat met de conclusie dat kern energie in Zeeland 'maat schappelijk' wordt geaccep teerd. „Hiermee wordt nogal gemakkelijk over de minder heid heengelopen." Veel meer had Maris-Koster de tegen standers van kernenergie gisteren niet te bieden. Eën verzoek van J. Jorritsma (D66) om een slag te slaan naar de financiële schade die kan ontstaan bij een (toege geven: zeer onwaarschijnlij ke) calamiteit van rampza lige omvang legde ze naast zich neer. „Dat kunnen wij niet berekenen." Jorritsma hield het erop dat de door de staat gegarandeerde schade vergoeding van maximaal 1 miljard gulden bij lange na niet genoeg is. Op één punt zijn Gedepu teerde Staten het ondertus sen met de regering oneens. De regering vindt dat de bouwers van nieuwe kern centrales de 'voorlichting' ter hand dienen te nemen, waar mee de 'risico-beleving' bij de bevolking kan worden weggenomen. GS zijn de me ning toegedaan dat het Rijk zelf de angst bij de bevolking dient weg te nemen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De stichting 'Uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen' houdt de komende maanden weer enkele concertreizen. Via die reizen worden de inwoners van de regio in de gelegenheid ge steld om belangrijke culturele evenementen in België te bezoe ken. De stichting heeft dit initiatief genomen omdat het ondoenlijk is om grote evenementen naar de regio te halen. De eerste busreis vindt zaterdag 19 april plaats. Men bezoekt dan een concert, gegeven door de Filharmonie van Vlaanderen en het groot koor van de nationale Opera van Sofia. Op het pro gramma staat werk van Lalo (Spaanse Symphony/viool) en de Cantate Alexander Newski van Prokofjev. Het concert vindt 's avonds plaats in de Elisabeth-zaal te Ant werpen. Het is de beetling dat de bus 's middags vanuit Bres kens vertrekt zodat de reizigers nog een deel van de dag in Ant werpen kunnen rondlopen. Maandag 5 mei gaat de reis naar de stadschouwburg te Brugge waar de opera 'Faust' van Goudod wordt opgevoerd door de Opera van Vlaanderen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor belangstellenden. Op vrijdag 23 en 30 mei gaat de reis naar Antwerpen waar de nieuwe voorstellling van Herman van Veen wordt aangedaan. Hij treedt op in het Arensbergtheater. Kaarten voor de busreis kunnen bij het secretariaat van 'Uit' in het cultureel centrum Den Hoekzak te Oostburg worden besteld. Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise raad heeft gisteren 40.000 gulden beschikbaar te stellen voor een opknapbeurt van het zwembad. De enige tegenstemmer was H. Masclee (D66). Het college wilde in eerste instantie dertig mille geven, maar een voorstel van J. Boogaard (PvdA) om het be drag te verhogen werd over genomen. Met dat geld zal het bad niet Paasconcert - De muziekver eniging 'Groede' geeft tweede paasdag een concert in bar- dancing De Ploeg aan de Markt. Het concert begint om 11.00 uur en het gezelschap brengt sfeervolle muziek. De muziekvereniging staat onder leiding van dirigent Raymond de Cock, de toegang is gratis. Collecte - De collecte ten bate van SIMAVI heeft in de kern Aardenburg 560,25 opge bracht. Vrouwengilde - Maandag 7 april verzorgt bloemisterij Matthijs uit Maldegem een avond bloemschikken voor het Aardenburgse vrouwengilde in café De Zwaan. Aanvang 19.30 uur. Gregoriaans koor - Het West- Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor zal de hoogmis van Pasen opluisteren in de parochiekerk te Oostburg. Het koor zingt de wisselende gezangen van het paasfeest. De dienst begint om 10.30 uur. Natuurrit - De internationale vereniging 'De Wielertoerist' houdt op tweede paasdag de dertiende Natuurrit met start en finish in café De Tol te Eede, grensovergang Eede/ Middelburg. De rit gaat voor een gedeelte over Belgisch grondgebied en via de West- Zeeuws-Vlaamse kust. De om lopen, met keuze uit 60 en 120 kilometer, zijn volledig uigezet en iedere deelnemer ontvangt een route-wijzer. Er kan wor den gestart van 9.00 tot 14.00 uur. De sluitingstijd is bepaald op 19.00 uur. De inschrijfkos ten bedragen ƒ2,50. Voor de drie clubs met de meeste deel nemers, de verstkomende ver eniging (minimaal vijf deelne mers), de jongste en oudste deelnemer, zijn prijzen be schikbaar. Collecte - De SIMAVI-collecte, die van 17 tot en met 23 maart met behulp van zes 'collectan ten in IJzendijke gehouden werd, heeft 427,05 opgele verd. Gregoriaans koor - Het West- Zeeuwsch-Vlaams Grego riaans koor is op tweede paas dag te gast in de parochiekerk te Sluis. Daar zal het koor de hoogmis van 10.00 uur opluis teren. Paaseierspeurtocht - Op paas zaterdag houdt de Zuidzandse dorpsraad de traditionele 'Paaseierspeurtocht' voor de plaatselijke jeugd van één tot twdalf jaar. De deelnemers worden om 10.00 uur verwacht bij de muziektent op het Dorpsplein. helemaal worden opgeknapt, maar wel in een dusdanige staat gebracht worden dat het weer veilig zwemmen is in Sluis. Zo zal het hokje van de badmeester worden verbeterd, de w.c.' betegeld en douches worden aangelegd. De PvdA zag het liefst dat men nog meer geld zou uit trekken, zodat ook het bad kan worden schoongemaakt, om dat er vrij veel slib op de bo dem ligt, maar dat wilde de raad voorlopig nog niet. Masclee kwam met een voorstel om slechts 10.000 gul den voor de hoogst noodzake lijke opknapbeurt uit te trek ken en twintig mille te gebrui ken om een onderzoek naar de mogelijkheid van een water speeltuin in te stellen. „40.000 gulden uitgeven is onvoldoende om het zwembad echt beter te maken. Met dat bedrag lukt het niet om meer mensen naar Sluis te halen. We moeten het idee van het zwembad verlaten en met iets nieuws komen", stelde hij. Zijn voorstel werd echter niet gesteund. De raad ging, wederom met uitzondering van Masclee, ak koord om de subsidie aan de stichting maatschappelijke dienstverlening West- Zeeuwsch-Vlaanderen zo te verhogen dat de stichting zijn informatie met tien uren kan uitbreiden. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Galerie 66 te Oostburg laat de komende maand objecten van Joost Cords zien. De opening vindt morgen, zaterdag, plaats, om 16.00 uur en wordt verricht door Huub Storm, oud-leraar Nederlands aan het Koningin Wilhelmina Lyceum (KWL). Joost Cords studeert dit jaar af aan de AKI, de kustacade- mie te Enschede, richting mo- mumentale vormgeving. Als onderdeel van zijn eind-exa men heeft hij het decor ont worpen voor het toneelstuk 'Blut am Halz der Katze' van de nog niet lang geleden over leden filmregisseur Fassbin- der. Het stuk handelt over de machtstrijd tussen mensen. Delen van dat decor zijn naar de Oostburgse galerie ge haald. Omdat de galerie niet groot genoeg is om alles te la ten zien, zijn er ook foto's van het decor aanwezig. Cords is in '60 geboren in Bremen, later verhuisde hij naar Oostburg waar hij het KWL bezocht. Huub Storm was een van de weinige lera ren waar hij het goed mee kon vinden, om die reden verricht Storm de opening. Over zijn werk zegt Cords: „Ik wil mij niet beperken tot het zuiver monumentale werk, maar ge bruik zoveel mogelijk beel dende vormen om mijn ge dachten uit te drukken. Het zijn mijn beelden die de kijker hopelijk met de gebakken pe ren laten zitten." De expositie duurt tot 27 april en is geopend van de woensdag tot en met de zon dag tussen 14.00 en 17.00 uur. AMSTERDAM, 27 maart - Aardappel- termij nmarkL In Bintje 50mm vart de oogst 1985 werden 103 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van 18,50 tot 17,90 per 100 kg, alsmede 86 contracten levering mei tegen ƒ20,50 tot 20,30. De stemming was vast

de Stem | 1986 | | pagina 17