ALS EERSTE STORTPLAATS ZEELAND Enzinck verlaat BKR-commissie OLLEGE Sas lost ereschuld in Jozef kleuterschool wordt Lijsttrekkers in Sas spoedig rond de tafel Manhattan Terneuzen wordt eafé-ehantant Afval op oj weg: boete VRIJDAG 28 MAART 1986 PAGINA ZEELAND 3 politierapport Dow wil deel Schuttershof gebouw H huren 'HETZE' ROND OORLOGSVERLEDEN OVER VORMING NIEUIV COLLEGE EENS PER WEEK LEVENDE MUZIEK Plaatselijk nieuws Terneuzen weekenddiensten plJDAG 28 MAART 1986 KANTONRECHTEl ingeval iUiïïü iöFIL'MiNf VAN ZEELAND T16 Van onze correspondent SAS VAN GENT - De ge meente Sas van Gent heeft met het aangaan van een af- valcontract met Zegwaard BV een oude ereschuld ingelost. Dat was de algemene teneur die gisteravond tijdens een overigens korte gemeente raadsvergadering te bespeu ren viel. De overeenkomst met Zeg waard behelst de huur en het vervoer van afvalcontainers voor bedrijfsafvalsystemen, die door Zegwaard in de toe komst afgevoerd gaan worden naar de gemeenschappelijke vuilstortplaats in de Koegor- spolder. Voor Zegwaard - dochter onderneming van de Centrale Vuilverwerkende Industrie (CVI) - betekent de overeen komst duidelijk een pleister op de wonde. Eerder was de gemeente Sas van Gent gedwongen tot een tussentijdse contractbreuk met de CVI betreffende het storten van vuil in de Dekker spolder. Evenals de gemeente Hontenisse stelde het provin ciaal. afvalstoffenplan ook de gemeente Sas van Gent ver plicht afval te storten op de gemeenschappelijke vuilstort plaats in de Koegorspolder in Terneuzen. „Met gesloten beurzen heb ben we indertijd de overeen komst kunnen annuleren", al dus wethouder Marquinie, in reactie op vragen van CDA- raadslid R. de Mul, die wei eens zwart op wit wilde weten wat het afkopen van de over eenkomst de gemeente had ge kost. „Het voordeel dat Zeg waard nu heeft behaald is slechts een troostprijs", liet de wethouder weten. De gemeenteraad kon zich gisteravond op de CDA-fractie na goed vinden in het voorstel van B en W om de ingekomen bezwaren tegen de bosaan- plant in plan Waterdijk te Philippine ongegrond te ver klaren. Folie-bodem belt Koegors MIDDELBURG - Bij een in braak in de Driestromen- school aan de Grevelingen- straat te Middelburg is in de nacht van woensdag op don derdag voor ongeveer 6000 gulden aan electronica en af speelapparatuur gestolen. Men had zich toegang tot het gebouw verschaft door het vernielen van een keuken raam. TERNEUZEN - Opnieuw is woensdagnacht een inbraak gepleegd bij Mikro Elektro aan de Schependijk te Terneu zen, nadat eerder deze week daartoe een poging mislukte. Woensdagnacht had men meer succes. Er werd voor enkele duizenden guldens aan electri- sche apparaten ontvreemd. Men was binnengedrongen door het vernielen van een TERNEUZEN - Uit een wo ning aan de Donze Visser straat te Terneuzen is woens dagavond tussen 18 en 19.30 uur een videorecorder gesto len. Men verschafte zich toe gang tot de woning door het opentrappen van de achter deur. De benadeelde C. deed hiervan gisteren aangifte bij de gemeente politie te Terneu zen. AXEL - De rijkspolitie te Axel heeft maandagavond de 27-ja rige A. van de V. uit die plaats aangehouden op verdenking van diefstal van een personen auto van P. D. uit Axel. Het voertuig, dat niet was afgeslo ten, verdween omstreeks 18 uur die dag van een parkeer plaats van een supermarkt te Axel. Later op de avond werd het voertuig teruggevonden bij het zwembad te Axel, waar ook Van de V. werd aangehou den. Uit het onderzoek is ko men vast te staan dat hij zich aan de diefstal heeft schuldig gemaakt. Hij is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Na de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die en kele maanden geleden de eer ste twee verdiepingen van het Schuttershofgebouw in Ter- neuzen betrok, wil nu ook Dow Chemical een deel van deze kantorenflat huren. Volgens een woordvoerster van het bedrijf is gebrek aan kantoorruimte op het Dow- complex zelf de reden, dat er wordt uitgeweken naar de rand van de Terneuzense bin nenstad. Het staat nog niet vast of Dow de resterende twee bo venste etages huurt of één verdieping. Wanneer het eer ste het geval is zal het voor malige hoofdkantoor van de legendarische Terneuzense zakenman Jan Rouw na ja renlange leegstand weer vol ledig in gebruik zijn. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Als eerste van de vier regio nale stortplaatsen in Zeeland krijgt het nieuwe deel van de belt in de Koegorspolder bij Sluiskil een waterdichte bodemafsluiting van folie. Rond het nieuwe stort-gedeelte (4,3 hectare) wordt een dijkje van 2,5 meter hoogte aangelegd, eveneens bedekt met folie, zodat één grote gesloten bak ont staat. Deze maatregelen zijn con form de laatste richtlijnen op stort-gebied, maar betekenen tevens een kostenverhoging per ton te storten afval. Vanaf volgend jaar zullen dan ook met regelmaat kleine tariefs verhogingen worden doorbe rekend. Wanneer het nieuwe stort- vak medio volgend jaar in ge bruik komt, heeft de stort plaats Koegors een opper vlakte van in totaal ruim tien hectare. Omdat gestort Wordt tot een hoogte van maximaal 25 meter is de totale inhoud berekend op meer dan twee miljoen ton. En dat is, volgens de Terneuzense wethouder A. Doorduyn (openbare werken), voldoende voor de eerstko mende twintig jaar. Met de verwezenlijking van dit plan is een totale investe ring van 5,7 miljoen gulden gemoeid. Het huidige top-ta- rief van 18,20 per ton zal daarom in de komende jaren stapsgewijs worden opgevoerd tot 20,75. Het project, dat in twee fa sen wordt uitgevoerd, werd ontworpen door de dienst openbare werken van de ge meente Terneuzen. Het nieuwe stortgedeelte is uitge graven tot zo'n 25 centimeter boven NAP en daarna voor zien van een zandlaag. Daarop wordt momenteel de 2 millimeter dikke folie aan gebracht, waarop later ook weer een laag zand van zo'n halve meter dikte zal worden gestort. Dat is nodig voor de aanleg van een drainage-sys teem, waarbij het zogeheten percolaat (water dat door het gestorte afval heen sijpelt en tenslotte vervuild op de folie- De commissie Stortplaats Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin alle acht gemeenten uit dit gebied sinds vorig jaar zijn vertegenwoordigd, nam gisteren een kijkje bij het aanbrengen van de folie-bodem op het nieuwe deel van de belt. - foto gemeente terneuzen bodem terecht komt) weer wordt opgepompt en opnieuw over het gestorte vuil wordt gesproeid. Via dit recirculatie systeem wordt een zuiverings proces op gang gebracht in de stortplaats. Kleuters maken een dansje bij het zilveren jubileum. - foto de stem cor j. de boer Van onze correspondent TERNEUZEN - Met een feest voor kleuters, ouders en belangstellenden en een extra uitgave van de schoolkrant vierde de Jo zefkleuterschool uit Terneuzen gisteren het vijfde lustrum. Tevens werd bekend ge maakt dat de school na 25 jaar in het ver volg verder zal werken onder de naam RK basisschool St. Willibrord. Voor de dertig kleuters begon het feest gisteren met het zoeken en versieren van paaseieren. Het jubileum stond dan ook in het teken van de paasviering. Hoogtepunt van de feestelijkheden was een gezamen lijke maaltijd, waarbij de kinderen zich het kindermenu goed lieten smaken. 's Middags werd er een poppenkastvoor stelling gegeven en werden allerlei spel letjes gedaan, zoals een stoelendans en en kele volksdansjes. De ouders konden een kijkje komen nemen in de feestelijk ver sierde school aan de Begoniastraat. Met het bekend maken van de naam van de basisschool heeft men gewacht om dit jubileum te kunnen vieren. „Oorspronke lijk droeg de kleuterschool als naam 'Kleu tervreugde'. Het beeld - een vogel met een fluit - op het dak van de opgeheven school aan de Anna Bijnsstraat herinnert hier nog aan. Na het overlijden van de oprichter van de school, pastoor Jos van Campen, kreeg de school als naam 'Josephkleuterschool'. In de volksmond werd het echter 'St. Jozef', aldus adjunct-directrice L. Verbrugge. Voor de nieuwe naam van de basisschool, die ont stond door samenvoeging van de Jozefkleu terschool en de St. Willibrord, werd een wedstrijd uitgeschreven. Namen als: de Bo- menhof, de Grondslag, de Uitkomst en de Vergeet-me-niet haalden het niet bij de oude naam, aldus de speciaal in het leven geroepen commissie. Verder was de keuze commissie van mening dat de oude naam grote bekendheid geniet in Terneuzen. Thans bezoeken 106 leerlingen de nieuwe basisschool. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Oostburgse letterkundige en kunstcriticus Willem Enzinck (65) is opgestapt als lid van de Zeeuwse commissie voor de Beeldende Kun- stenaarsregeling (BKR). Dat is gebeurd nadat hij door de commissie ter verantwoording werd geroepen voor zijn rol tijdens de oorlogsjaren '40-'45. Enzinck, pseudoniem voor A. Wensink, publiceerde in die tijd bij een nationaal-socialis- tische uitgeverij en schreef ar tikelen waarin sympathieën voor de cultuuropvattingen van de bezetter doorklonken. Ook keerde hij zich, publice rend onder schuilnamen, in beschuldigende zin tegen de groep schrijvers rond de tijd schriften Criterium en Forum. Hij pleitte daarbij voor een meer intuïtieve benadering van de kunst. Na de oorlog werd hij gestraft met een tij delijk publicatieverbod. Zijn oorlogsverleden werd vorig jaar opgerakeld door de tentoonstelling 'De Nieuwe Orde en de Nederlandse Let terkunde 1940-1945'. In enkele krante-artikelen werd En zinck nogmaals aan de schandpaal genageld, waarop de Middelburgse kunstenaar Frits van Til de kwestie aan kaartte bij de Middelburgse wethouder M. Vinke, voorzit ter van de BKR-commissie. Van Til, zelf ook lid van de commissie, vindt dat Enzinck zich - gezien zijn oorlogsverle den - niet had moeten opwer pen als lid van BKR-commis- sie_s, waarin hij vele jaren lang werk beoordeelde van kunste naars die van de BKR-rege- ling afhankelijk zijn. Van Til verwijt de Zeeuwse gemeente bestuurders dat ze onzorgvul dig te werk zijn gegaan door Enzinck in de commissies te benoemen. Van Til wordt in die opvatting gesteund door de Bond van Beeldende Kunste naars. Van de betrokken com missies, momenteel werkend voor de gemeenten Middel burg en Vlissingen, maakten in het verleden ook gemeenten als Terneuzen, Oostburg en Hulst gebruik. Enzinck beschouwt de acties tegen zijn persoon als een 'het ze'. Hij erkent dat hij destijds als 'onrijpe knul van 21 jaar' aan de verkeerde kant stond van de literaire streep, maar beschouwt zijn oorlogsverle den als 'afgerond, uitgeboet en afgedaan'. „Wat ik gedaan heb is toch allemaal al lang bekend." En zinck zou tijdens de oorlog 'nergens lid van zijn geweest' en nog voor de bevrijding zijn dwalingen hebben ingezien. Dat veel van zijn gewraakte publicaties fel van toon waren, verklaart hij uit het gegeven dat het ging om 'polemische twisten'. Gemeentebestuurders, die in het verleden soms vage 'tips' kregen over het oorlogs verleden van Enzinck, rea geerden steeds terughoudend. Ook de recente acties tegen Enzinck - waartegen deze zich in de Middelburgs commissie moest verdedigden - leidden niet tot ingrijpen Enzinck stapte uiteindelijk zelf op, naar eigen zeggen slechts ten dele vanwege de 'kwade wil', waarmee hij werd bejegend. Zijn vertrek zou mede ingegeven zijn geweest door zijn leeftijd en de afbouw van de BKR-regeling. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De voorzit ters van de vier fracties die de komende vier jaar de dienst uitmaken in de Sasse gemeen teraad praten zeer binnenkort, wellicht nog voor Pasen, over de vorming van een nieuw col lege van B en W'. Dat gebeurt op uitnodiging van het CDA, de groepering die in stemmentpl het grootst werd bij de verkiezingen van vorige week. CDA en PvdA behaalden wel evenveel zetels (vier) en werden daarmee de grootste fracties. Gemeentebelangen Groot-Sas van wethouder L. Marquinie viel terug naar drie zetels, de WD als nieuwko mer haalde er twee. Het CDA eiste direct na de verkiezingen het initiatief om een nieuw college te vormen voor zich op. In de afgelopen vier jaar ont braken de christen-democra ten in het college, waarin Groot-Sas en de PvdA de ze tels verdeelden. „Het CDA mag beginnen, als ze dat zo graag willen," al dus PvdA-wethouder J. Plat- schorre, die zegt nog geen con tact te hebben gehad met zijn Groot-Sasse collega Marqui nie. Er bestaat geen twijfel over dat hij daarmee eventu eel verder wil. „Wij bedrijven politiek vol gens bepaalde fatsoensnor men. Dat wil zeggen dat je de voorbije vier jaar waarin we samen een beleid hebben ge voerd, niet kunt wegpoetsen. Praten over voortzetting is wel het minste." Groot-Sas wacht ook af. „Het voortouw ligt uiteraard niet bij ons, maar men weet dat wij het bestuur niet schu wen," zegt Marquinie, er nog eens aan herinnerend dat hij vooral in Philippine aanhang verloor, omdat daar de cam pagne 'op de man' gespeeld zou zijn. Rancune plaatselijke vanwege dorpshuis, het dat niet doorging, is de achter grond, meent hij. „Maar ik blijf achter het beleid staan, dat er toe leidde dat Sas geen artikel-12 gemeente werd, en waarvan het dorpshuis tijde lijk het slachtoffer werd", blikt Marquinie terug. Ondanks de verrassende .wee zetels lijkt voor de WD slechts een bijrol weggelegd. Geen van de anderen heeft de liberalen nodig voor een meer derheid. Niettemin is WD- lijstaanvoerder C. Barbé (voorheen Groot-Sas) uitgeno digd bij het gesprek. Welke richting dat zal uitgaan is nog een open vraag. PvdA en Groot-Sas lijken elkaar voor lopig niet los te zullen laten, maar het CDA wil -na vier jaar oppositie- dolgraag aan de bak. Fractievoorzitter L. van Waes van dat CDA houdt zich voorlopig zeer op de vlakte: „Ik kan nu nog geen medede lingen doen." Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Terneuzen wordt vanaf vandaag verrijkt met een heus eafé-ehantant, een gelegenheid waar het draait om akoestische life- muziek in vrijwel elke be staande stijlsoort. Café Manhattan aan de Nieuwstraat opent om 17.00 uur z'n deuren en komt 's avonds met de eerste attractie, een optreden van het Luis Marquez Quartet, een Zuida- merikaanse formatie met twee percussionisten, een saxofo nist en een bassist. Uitbater Angelo Mammola vindt dat een dergelijk soort horecabedrijf net ontbreekt in een toch ruimschoots van al lerhande tapperijen voorziene stad als Terneuzen. „Rock bands kun je overal horen, maar voor Afrikaanse, Zuida- merikaanse en zigeunermu- ziek, salsa, akoestische blues en ga zo maar door heb je in Terneuzen geen podium. Daarom treedt hier minstens eenmaal per week een groep op die in één van die genres tot de top gerekend kan worden." Maar ook de jazz-liefheb- bers kunnen in Manhattan straks terecht, want Mammola wil in de nabije toekomst elke woensdagavond een jazz-for- matie binnenhalen. In samen werking met het befaamde Gentse jazz-café Dambert gaat hij acts contracteren, die dan de ene avond in Gent en de volgende in Terneuzen spe len. Tevens heeft Mammola de Stichting Jazzclub Zeeuwsch- Vlaanderen benaderd voor sa menwerking. „Want afgezien van Porgy Bess, wat toch op dit moment geen echt jazz-ca- fé meer is maar een leeg staande zaak die af en toe door die stichting voor concerten wordt benut, heb je hier niks op dat gebied. Incidenteel mis schien, maar van continuïteit is geen sprake. Daarom wil ik ook met die mensen in zee, zo dat er buiten het Schelde Jazz Festival óok nog op andere tij den eens goede jazz in Terneu zen te beluisteren valt." Voor de diverse optredens in Manhattah zal, wat het over grote deel betreft, geen entree moeten worden betaald. Mam mola: „Pas wanneer ik een wel heel erg dure groep laat spe len, zal ik van de bezoekers een bijdrage moeten vragen". Soos - Vanavond houdt het COC weer een soosavond voor homosexuelen en lesbiennes, aanvang 21.00 uur. Deze avond wordt gehouden in het pand van de jongerenbeweging Blokken 16. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot dinsdagmorgen 8 u. dokter W. Jongsma, Oude Kerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot dins dagmorgen 8 u. dokter G. Hasr- kamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Van maand. 8 u. tot dinsd. 8 u. dokter v.d. Maas, Beurs- str. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot dinsd. 08.00 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17- Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. zond. en maand, om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, sluis, tel. 01178-1366 (zond.) en dok ter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178- 1366 (maand.). Driewegen e.o. - Tot dinsdagmor gen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes en Kloetlnge - Van vrijd. 18 u. tot zond. 18 u. dokter J.v.d. Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100- 17451. Van zond. 18 u. tot maand. 23 u. dokter J. Deen, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Spreek uur zat. zond. en maand. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot dinsdagmorgen 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot dinsd. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's- Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot maand. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacis- weg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen za. zo. en maand, om 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten, dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokter Lips, tel. 11674. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot maand. 22 u. dokter J. de Beij, tel. 01130-1344. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Barendregt, tel. 01134- 1544. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter A. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag dokter G. Meyjer, de Krammer 14, tel. 14664. Maand, dokter F. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen zat. zond. en maand. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot dinsdagmorgen 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, tel. 01158-1777. Spreekuur maand, om 10.30 uur op Stationsstr. 26, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. zond. en maand, om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Van maand. 8 uur tot dinsd. 8 uur dokter H. Meye- rink, Serlippeiisstr. 11, praktijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. zond. en maand. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter v. Pelt, tel. 12225. Van zond. 24 u. tot maand. 24 u. dokter Thiadens, tel. 01183-64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. zond. en maand. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp -Tel. 01100-12456 Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en'Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel, 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, za terdag; Terneuzen, W. de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdie ren en bijzondere dieren. Van Die- menstr. 83, Terneuzen, tel. 01150- 19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. zond. en maand, om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts I. Buize, praktijk: Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170- 3580, privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170-2498. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen Tandarts J. Brasseur, Beethoven- hof 3a, Terneuzen, tel. 01150-18042 (zat) en tandarts W. Neve, Oran- jestr. 18, Axel, tel. 01155-2332 (zond. en maand.). Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. en maand. 12- 12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Walcheren - Tandarts F. Reijnier- se. Rentmeesterlaan 245, Middel burg, tel. 01180-27929 (vrijd.). Tandarts P. Cappenberg, Chopin- laan 71, Vlissingen, tel. 01184-65557 (zat. en zond.) en tandarts J.v.d. Heijden, Londensekaai 29, Middel burg, tel. 01180-12738 (maand). Spreekuur 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts W. Duininck, Dorpsstr. 93a, Krabbendijke, tel. 01134-2855 en H. Heijers, Hoofdstr. 77, Kortgene, tel. 01108-1992. Spreekuur 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30- 17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Humme- len, Markt 69, tel. 12134. (vanal vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u„ zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 Vlissingen - Apotheek de Singel, Singel 9, tel. 12730. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis. tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200. Van onze correspondent OSTBURG - De directie van 4 transportbedrijf gebroe- 'rs Van L. te IJzendijke moet n boete betalen van 3000 gul- Bij een door de verkeers- speetie ingesteld onderzoek gebleken dat zeven chauf- urs van het bedrijf in de pe- „de van 15 tot en met 29 april ,n vorig jaar de wet op het jtijdenbesluit hebben ove- eden. pe zaak diende gistermor- ,n voor het Oostburgse kan- (ngerecht, waarbij de officier K vai eer gul de vai het fei kla ge< ha< rt Vieuv Van een onzer ver. )OSTBURG - Het is zo )ostburg binnen niet al lieu we supermarkt rijk leeft vergevorderde plai jand van garage Brugge raat, naast het bej aarder ;open. Op dat pand rust de bestemn iet grootwinkelbedrijf zich da, et bestemmingsplan kan vest Het college van B en W is liet gelukkig met de komst ran de supermarkt, maar ziet reen mogelijkheden om de Jestiging tegen te gaan. „Oost- iurg telt al drie grootwinkel- edrijven, de komst van een nerde is een slechte zaak, naar wij kunnen waarschijn- ijk niets doen om de vesti- ;ingsplannen tegen te hou- jen", aldus de wethouder van iiiddenstandszaken J. Tho- naes. Het is volgens hem zo oed als zeker dat Aldi-Markt ich daadwerkelijk in Oost- rurg zal vestigen. „Er is een kleine mogelijk lat we de vestiging via be taalde randvoorwaarden :unnen verhinderen. De su- lermarkt zal geen eigen par keerplaats hebben, maar daar taat weer tegenover dat het wbliek de voertuigen op het 'lakbij gelegen Ledelplein tan zetten", zegt de wethou- ler. Volgens hem is de komst ran de nieuwe supermarkt liet alleen een slechte zaak roor de Oostburgse winke- iers, maar ook voor de mid- lenstand in de omliggende [leinere kernen, omdat er nu log meer publiek naar de su- pe: ov, ko da sci dei pu de m; vo lar uil de ku he ge M< pr ko ge m ge ge de he ni zi< „I ee ze DOSTBURG - Een niet op nende weg, bovendien priv 'oor het publiek vrij toegai tveg. Zo is nu eenmaal de lette Voor het Oostburgse kan- ongerecht werd dat gisteren- norgen J.K. uit Cadzand dui- lelijk gemaakt door kanton- echter mr. H. de Mul. In zijn langehouden zaak stond de "adzandenaar voor het hekje, imdat hij op 15 maart 1984 een lartij afvalstoffen had liggen >P een perceel landbouwgrond lat zichtbaar was vanaf de ipenbare weg, zo stond in het iroces verbaal. Die aandui- Ung 'openbare weg' werd toen loor K. bestreden. ai B o: d D d ch r: n s< b Officier van justitie Mr. 'an der Bel zag dan ook de langevoerde afvalstoffen die laar op een hoop lagen als een lantasting van het landschap- lelijk milieu. Bovendien, zo telde hij„wie geeft mij de ze- ierheid dat zich daarin geen liftige stoffen bevonden, die iu ter plaatse de grond zijn in legaan". Hij eiste een boete 'an 125 gulden of drie dagen. Ar. De Mul vonniste conform 'e eis. t< ti s] g •fk heb die fietser niet aan tfen komen. Het uitzicht op iet fietspad wordt daar sterk 'ehinderd door geparkeerd taande voertuigen. Ik ben »lfs nog gestopt voor ik inksaf sloeg." De Oostburger •T. gaf toe toch fout te zijn leweest, toen hij op 30 oktober ran het vorig jaar op de krui- 'hg Nieuwstraat-Oprit in zijn Woonplaats een aanrijding 'eroorzaakte en met zijn per- lonenauto en een brommer 'aakte. Mr. Van der Bel: „Wel geke- [en, niet gezien", kwam tot «n eis van 225 gulden of vijf kigen. Kantonrechter Mr. De ™ul maakte, rekening hou- ®nd met de omstandigheden plaatse en ook de hoge elheid (50a 60 kilometer) van jja bromfietser, 150 gulden of "'e dagen van. Wr rood M.W. te Terneuzen was op 14

de Stem | 1986 | | pagina 16