95 iserie er 'Warme maaltijden te duur' 'COMMISSIE WIJZE MANNEN SAMENSTELLEN V redesconferentie met internationaal karakter in Bergen HUMMELHONK OP DE BOERDERIJ Recreatiegebied De Vogel start het nieuwe seizoen Vlissinger Gevonden spullen te kijk i VW JETTA 3 SPORTir 150-12389 VRIJDAG 28 MAART 1986 VAN ZEELAND RAADSLID P. STEVENS IN HULST: Afscheid voorzitter vrouwenraad Cursus knippen en naaien •JasVoèt mrnmi AXEL - B en W van Axel gaan, ondanks een negatief ambtelijk advies, toch proberen een modus te vinden om culturele prestaties bin nen de gemeente te waarderen. Kruisraketten staan centraal Plaatselijk nieuws Koewacht Clinge St.-Jansteen Hulst Axel J-asVoêt EB<®> 1 2osA/oet 1 hisschoen. random kl me! leer, uilsle- Irmd m v speciale fgepolsterde long, ponstructie ÏLLEEN Normaal DEZE ÜMU .WEEK PAASBEST f CCO *1 PRIJS!! RENO* RlENT* jeten aanwezig. |est gemaakt voor de kenmerken van de Nederlandse voet iiverse wijdte maten ld topkwaliteits leder ■Speciale natuurkurk londer de binnenzool 5. Hoogwaardig. modieus Nederlands kwaliteits product T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een oneer verslaggevers HULST - Veel ouderen zouden best willen meedoen met de verstrekking van warme maaltijden, maar kunnen het „let betalen. Dat stelde P. Stevens (Ge meenschappelijke Belangen) deze week tijdens de raads vergadering in Hulst. Stevens vond de 7,50 gulden per maaltijd wel niet overdre ven veel, maar zei te weten dat het voor velen toch een on overkomelijk bedrag is. Met name voor echtparen, die dan meteen 15 gulden per dag aan hun warme hap kwijt zijn. Hij vroeg of er wellicht een moge lijkheid is dat de gemeente in die gevallen een tegemoetko ming geeft. Wethouder mr. E. de Rech ter constateerde dat er mo menteel geen wachtlijst is voor de warme maaltijdver strekking. „Wat natuurlijk niet wil zeggen dat er geen be hoefte zou zijn. Maar die is ons in ieder geval niet bekend". Het kostenaspect is volgens hem inderdaad een aan dachtspunt voor de toekomst. Wel voegde hij eraan nog geen signalen te hebben gehoord dat mensen om financiële re denen niet meedoen. „Maar als dat wel zo is, dan zal daar ze ker op ingespeeld moeten wor den". H. Vercauteren zei de warme maaltijdverstrekking in Hulst, Sint-Jansteen en Clinge een goede zaak te vin den, „maar, zo vroeg hij zich af, „hoe zit het met de andere kernen". De Rechter kon hem op zijn wenken bedienen. „Vanuit B en W hebben we bij het Gekoördineerd Bejaarden- werk al aangedrongen om ook Nieuw-Namen, Heikant en Graauw onder de loep te ne men". Nu men de beschikking heeft over nieuw transport materiaal voor de maaltijden kan dat volgens hem bok. „We zullen erop aandringen dat de mensen ook in de andere ker nen van deze voorziening ge bruik kunnen maken". Momenteel maken 42 oude ren gebruik van de warme maaltijden. Die worden bereid in de keuken van het zieken huis. Gezien de capaciteit van de keuken kan het project worden uitgebreid tot 60 deel nemers. Van een onzer xxrslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse Vrouwenraad neemt maandag 14 april afscheid van voorzitter D. Bloos-Steenhulzen. Ze heeft de vrouwenraad acht jaargeleid, een pe riode waarin het orgaan steeds meer bekendheid en erkenning kreeg. Het afscheid vindt plaats tijdens de jaarver gadering die in de och tenduren wordt gehou den. Men begint om 10 uur met een huishoude- lijkgedeelte, dat alleen toegankelijk is voor leden van de aangesloten vrou wenorganisaties. Om 11 uur spreekt de vroegere beleidsmedewerker van de vrouwenraad, s. van Heemskerck-Duvekot over de vrouw in het vrijwilligerswerk. Om 11.45 uur krijgt mevrouw Bloos een afscheidsrecep tie aangeboden. Van onze correspondente OOSTBURG - Elke woens dagmorgen en avond worden knip-en naailessen gegeven in het multi-fuctioneel centrum Den Hoekzak te Oostburg. De lessen vinden 's morgens van 9.30 tot 11.15 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.15 uur plaats. Men kan zich opgeven voor de tien achtereenvolgende les sen. De cursus is voor begin nelingen en gevorderden en elke cursist kiest zelf het te maken kledingstuk. (ADVERTENTIE) '4 -IA All VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS Wij wensen U I prettige paasdagen f Frod van Eadenstr. 1 Terneu2en tel. 01150-13456 a X Hol te Zandpl. 17 Kloosterzande tel 01148-1412 Axel: toch prijs voor culturele prestaties Van een onzer verslaggevers Verschillende leden van de welzijnscommisie heb ben daarom gevraagd. Ook showband Axel zou graag zien dat personen of groep die ëen culturele prestatie hebben neergezet door de gemeente in het zonnetje worden gezet. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - In de jeugdherberg Klavervel den aan de Boslustweg 1 is van zondag 30 maart tot en met donderdag 4 jjpril een internationale vredescon ferentie. Hierop wisselen verschil lende actieve vredesgroepen ervaringen uit over het verzet tegen de plaatsing van kern wapens. Enkele programma onderdelen zijn voor iedereen gratis toegankelijk. De conferentie is een initia tief van de Engelse verzets groep Cruise Watch en de vrouwen van Greenham Com mon. Er hebben zich inmiddels al zo'n negentig mensen aan gemeld, die behalve uit Enge land afkomstig zijn uit het Si- ciliaanse Coniso, het Duitse Mutlangen en het Belgische Florennes. In deze plaatsen zijn evenals in Greenham reeds kruisraketten gestatio neerd. Vanuit Nederland zul- „Dat betekent vaak een ex tra stimulans om door te gaan. Als de huldiging van sporters blijft bestaan vind ik ook dat er iets gevonden moet worden voor culturele prestaties", al dus voorzitter G. Heerspink van de muzikanten. Volgens wethouder J. van Schaik wordt het niet eenvou dig om dat in het vat te gieten. Hij stelt de volgende voor waarden. De verenigingen moeten zelf bij de gemeente mensen aanmelden die zich verdienstelijk hebben ge maakt. Het moeten amateurs zijn. Verder moet er een commis sie van zeer wijze mensen worden samengesteld die in beslotenheid bepaalt wie er in aanmerking komt. De com missie stelt een bindend advies op waaraan B en W niet mo gen tornen. De verenigingen moeten daarbij ook goed be seffen dat er geen protest mo gelijk is. „De mensen die in de commissie komen worden geacht kennis van zaken te hebben. Aan hun oordeel mag niet worden getwijfeld", aldus Van Schaik. Mevrouw Reina Sanders verwacht enkel maar proble men met een dergelijke rege ling. „Ik verwacht dat het meer teleurstellingen oplevert dan blijde gezichten". Cul tuurspecialist Van Ham van het CDA vindt daarentegen dat Axel niet bang moet zijn voor kritiek. „Een prijs voor cultuur moet toch mogelijk zijn". Ook hij denkt dat daar een stimulerende werking vanuit gaat. Het ambtelijk advies ver bindt echter tal van haken en ogen aan een dergelijke opzet. Een norm aanleggen voor cul turele prestaties is vrijwel on denkbaar. „Een dergelijk hul digingsysteem leidt onvermij delijk tot ellenlange, uitzicht loze discussies tussen ambte naren, politici, bevolking en andere deskundigen". Verder worden in het advies vraagtekens gezet bij de hul diging van sportkampioenen. Hiervoor zijn de criteria wel iswaar eenvoudiger, kam pioenschappen, maar omdat het in de praktijk vaak gaat om personen op regionaal of provinciaal niveau wordt de vraag gesteld of hiermee moet worden doorgegaan. Kaarting - Vrijdag 28 maart houdt de biljartvereniging TOVAK uit Koewacht een prijskaarting in zaal Wilton. Er wordt gespeeld om vlees- prijzen. De aanvang is 20.00 uur. Tennis - Zaterdag 29 maart worden de tennisbanen van de TC Eikenhof weer geopend voor het nieuwe seizoen. Naar aanleiding van dat nieuwe tennisseizoen is er zondag 13 april een openingstoernooi voor alle leden vanaf 13 jaar. Disco - In het gemeenschaps centrum De Vlaschaard in Koewacht wordt vrijdag 28 maart een dico-show gehou den, met medewerking van discobar El Djedda. Aanvang 20 uur en iedereen is welkom. Bezoekers maken tevens kans op gratis wijn. Rommelmarkt - Muziekver eniging E.M.M. houdt binnen kort de jaarlijkse rommel markt. Om de benodigde koopwaar bij elkaar te krij gen, trekken de leden op 5 april de deuren langs om de nog bruikbare spullen op te halen. De rommelmarkt is op 12 april in en om het muziek- lokaal de Roffel. Ouderenkaarting - In het ge meenschapscentrum Malper- tuus werd een prijskaarting voor ouderen gehouden. Uit slag: 1. j. de Leteer, 2. G. Ber tram, 3. mevrouw Marcus, 4. mevrouw Buyze, 5. J. van de Hende. De stand voor het kampioenschap is momenteel: Heren: 1. A. Schelfhout, 2. R. van de Branden, 3. J. de Letter. Dames: I. L. Buyze, 2. P.Ver meulen. Buurtvereniging - Na enkele jaren op non-actief te hebben gestaan wordt nu een poging ondernomen om de buurtvere niging 'De Brouwers' nieuw leven in te blazen. Daarbij wordt nu al gedacht aan het volgende karnaval. Dan is het de bedoeling een wagen te houwen of met een groep deel te nemen aan de optocht. Voorlopig kan men voor meer informatie terecht bij Ronny Wijsevelde. Bij aanvang van het nieuwe seizoen zal een vaste contactpersoon gekozen worden. Alle belangstellenden uit de Heerstraat, Brouwerij straat, Verrekijker en Roskam zijn welkom. Bejaardenschieting - Aan de bejaardenschieting in het ge meenschapscentrum De Wa rande namen 46 schutters deel. Uitslag: Hoge vogel: J. van Kerckhoven, St. Jansteen; eer ste zij vogel: J. van Meele, Kloosterzande; tweede zijvo gel: A. van Himste, Hulst; grootste aantal (4); F. de Kindt, St.-Jansteen en J.Cocq- heyt, Absdale. Parochie - Met ingang van de zomertijd, dus na het paas weekeinde, zijn de eucharis tievieringen op weekdagen enigszins gewijzigd. De mis van dinsdagavond wordt niet in de kerk, maar in de kapel van O.L. Vrouw ter Eecken te Kapellebrug gehouden. De aanvangstijd blijft 19.00 uur. Op donderdagmorgen blijft de mis om 10.00 uur en op vrij dagavond om 19.00 uur. Als er op deze dagen een uitvaart dienst te St.-Jansteen of te Koewacht is, vervalt de ge wone dienst. Ouderenbiljart - De Clingse ouderen hebben hun eigen ne~ derlaag-biljarttoernooi ge wonnen. De ouderenclubs uit Axel, Koewacht, Sint-Jan steen, Hulst en Terneuzen konden de Clingenaren niet op de knieën krijgen. De trofee werd aan voorzitter Alb. van der Kelen van de Clingse ouderenbiljarters overhan digd door voorzitter Cam. Ha- geman van het Gekoördineerd Ouderenwerk. Prijskaarting - In de kantine van de voetbalvereniging op het gemeentelijk sportterrein werd een prijskaarting gehou den waaraan door 24 kaarters werd deelgenomen. Uitslag; 1. R. de Vos, 2. R. Martens, 3. L. de Smet, 4. A. van Eerdenburg, 5. W. de Block. Bridge - Aan de voorronde van het door de Nederlandse Bridgebond georganiseerde Ruitenboertoernooi deden 18 paren van de bridgeclub Hulst mee. Uitslag: 1. heren de Nijs- van Leeuwen, 2. dames Voet van Hooteghem, 3. echtpaar Borm, 4. en 5. gelijk dames Al- laertpvan Dorselaar en heren Heyndrickx-Deltour. De eer ste drie paren gaan door naar de halve finale. Eierenzoektocht - De buurt vereniging Den Dullaert houdt zaterdag 29 maart een eierenzoektocht voor de jeug dige buurtbewoners tot 8 jaar. De samenkomst is om 10 uur bij gemeenschapscentrum Den Dullaert. Van daaruit vertrekt de meute naar de plaats waar gezocht moet worden. Vrouwengilde - Het Katholiek Vrouwengilde Zeeland hield de jaarvergadering in Den Dullaert te Hulst. Na de ge bruikelijke jaarverslagen werd met algemene stemmen een nieuwe voorzitster geko zen, mevrouw M. Strik-van de Brande. Zij volgt mevrouw W. van Nassau op, die om gezond heidsredenen moest aftreden. Het Melanieproject in Indone sië werd afgesloten. De op brengst van 5.000 gulden is. in middels besteed aan de inrich ting van een verloskamer. Dit jaar wil het KVG Zeeland een basisschool steunen in Nieuw Guinea. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden Kontakt in Hulst houdt zaterag 29 maart een gezellige avond in Den Dullaert. Het orkest de Man- dica's verzorgt de muziek. Tussen het dansen door wor den enkele bingospelletjes en een verloting gehouden. Aan vang 20 uur. Tentoonstelling - In het streekmuseum 'Het land van Axel' wordt van 2 april tot en met 19 april een expositie van prentbriefkaarten en foto's van J. Boeije gehouden. De tentoonstelling wordt dinsdag 1 april geopend door P. Olij- slager om 19.30 uur. Het mu seum is geopend van woens dag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Ossenisse - Kaartclub Ons Vermaak houdt tweede Paas dag een prijskaarting in het verenigingsgebouw. Op de winnaars liggen in eider geval 40 kilo gezouten harsten te wachten. Aanvang 14.30 uur. Gaaibolling - Gaaibolclub de Dwarsliggers houdt eerste Paasdag een gaaibolling in het verenigingsgebouw. Aanvang 14.30 uur. Van een onzer verslaggevers WESTDORPE - Hummels tussen lammetjes. Dat beeld bood gisterochtend de boerderij van George van Waes in Westdorpe, waar een kleine twintig peuters van peuterspeelzaal Hummelhonk uit Sas van Gent op bezoek waren. In de schuur -buiten was het te nat en te koud- werd dat een hele belevenis, want de kinderen liepen vrij rond temidden van de jonge schapen, die ze ook mochten aanraken. Het uitstapje werd bekroond met een tractatie van de boer en later ook nog een lek kernij in het Hummelhonk zelf. De Sasse peuterspeelzaal timmert ook in april aan de weg. Dan worden -op 15, 16, 17 en 22 april- vier zoge naamde werkochtenden gehouden. Peuters en hun ouders mogen bij die gelegenheid samen in de slag om iverkstukjes te vervaardigen. De ochtenden duren van 9 tot 11.45 uur. In juni staat een 'schoolreis' op het pro gramma van de peuterzaal. - foto s de stem cor j. de boer len onder meer mensen van Atoomvrijstaat in Woens- drecht aan de gesprekken deelnemen. Op maandag 31 maart, dins dag 1 april en woensdag 2 april zijn een aantal program- ma-onderdelen voor iedereen toegankelijk. Maandag wordt om 14.00, 16.00 en 20.00 uur de film 'Cruise convoys' gedraaid. Deze documentaire laat zien hoe in Engeland maandelijks vrachtwagens met kruisraket ten op de openbare wegen rij den. Daarmee wordt geoefend in het bos of op de hei in de omgeving. Soms zijn ze gela den, maar niemand weet wan neer. „Bij de stationering van kruisraketten denken veel mensen dat ze op de basis blij ven", zegt Anita Sint Clair, die in Nederland de conferentie coördineert. „Maar ze rijden iedere maand in grote con- vooien van vijftig tot honderd vrachtwagens het hek van de basis uit. De film over Green ham, waar de steun van de plaatselijke bevolking steeds groter wordt, laat zien hoe het dagelijkse leven in een dorp erdoor wordt ontwricht. We hopen dat ook hier meer men sen zich dat gaan realiseren". Op dinsdag 1 april om 20.30 uur zingt het Amsterdams Jongerentoneel onder leiding van Henk Meulenbelt in het Nederlands verzets- en strijd liederen van Dario Fo, Bertolt Brecht en Theodorakis. Na af loop wordt de film 'Duizend bommen en granaten' ver toond over het verzet in en vanuit Woensdrecht tegen de plaatsing van de kruisraket ten. Woensdag om 14.00, 16.00 en 20.00 uur kan de film 'There is a nucleair war inside me' wor den bekeken. De film laat op dezelfde interviewtechniek gebaseerde gesprekken zien met Amerikaanse en Russi sche kinderen over nucleaire wapens. (ADVERTENTIE) Cr Tl JAAR VERTROUWD VAKM*N5C"AP N( T £VEN ANOtBS l VW JETTA Grootste koffer In deze klasse j Fred van Eedenstr 1 Terneuzen tel 01150-13456 a v Hol Ie Zandpl 17 Kloosterzande tel 01148-1412 HULST - Wie de afgelopen tijd een fiets, bromfiets of an dere voorwerpen is kwijt ge raakt, kan vrijdag 4 april een kijkje komen nemen bij de rijkspolitie in Hulst. Daar wordt op het groeps- bureau aan de Van der Mael- stedeweg 52 van 10 tot 18 uur kijkdag gehouden. Bij de Hulster politie liggen nog heel wat zaken op de rechtmatige eigenaar te wach ten. Het gaat onder meer om portemonnee's met inhoud, etui's met sleutels, sleutelbos sen en losse sleutels, plastiek draagtassen met kleding, een linnen tas met kleren en caset- tebandjes, wollen truien, auto- velgsierdoppen, een pijpetui met drie pijpen, een zwarte bromfietshelm, een draagtas met videobanden, brillen, een plait, een kunstleren tas, twee paraplu's en een plastic post bus. Voorts zijn er verschillende gevonden sierraden binnen gebracht; een gouden ring met inscriptie, drie zilveren ringen met inscriptie, een zilveren ring met ivoor inleg, een zilve ren kinderarmbandje met in scriptie, een doublé armband en een digitaal polshorloge. (ADVERTENTIE* '5 JAAR V£«T«OUWO VAKMAHSCHAP NE T £vEN ANOEflS 660 llr. kofferruimte v Fred van Eedenstr 1 Terneuzen tel 01150-13456 v Hof te Zandpl. 17 Kloosterzande tel. 01148-1412 Van onze correspondent HENGSTDIJK - 'De Vogel vrienden', het reereatieteam van camping De Vogel te Hengstdijk, heeft voor dit jaar extra veel activiteiten op het programma staan, omdat De Vogel dit jaar tien jaar van de familie Van den Bosch is. Alle activiteiten zijn toe gankelijk voor zowel cam- pinggasten als niet-kampeer- ders. De eerste activiteit die op het programma staat is het traditionele eieren zoeken voor de kinderen. Dat is op eerste paasdag om 14.30 uur, waarbij de deelnemers prijzen kunnen winnen. Ook kinderen van buiten de camping mogen aan deze zoekwedstrijden deelnemen, maar moeten dan om 14.30 uur naar de kantine van het recreatiegebied ko men. Eerste paasdag is er een openingsavond bingo met mooie prijzen. Voor het naderende seizoen staan er veel punten op de ac tiviteitenkalender. Daaronder jeux de boules-wedstrijden, schietingen, gaaibolwedstrij- den, kaartingen, kindermid dagen, sport-en spelavonden, viswedstrijden, surf-en kano wedstrijden, zwemwedstrij den, koffieconcerten, honden- rennen, play-back-wedstrijd en een grote feestdag ter vie ring van het 10-jarig bestaan. Voor de inwoners van de ge meente Hontenisse worden er variaf Pasen weer gratis pas jes afgegeven bij de receptie van De Vogel. Deze pasjes ver lenen toegang tot het recrea tiegebied, de kampeerboerde rij en het zwemwater. Voor de kampeerders ko men er weer extra faciliteiten bij dit seizoen. Zo komt er bij de kampeerboerderij een ma nege, voor de tennisliefheb- bers een tennisbaan en voor de surfers komt er een opslag plaats, waar ieder zijn surf plank en gerief kan opbergen.

de Stem | 1986 | | pagina 15