GEMEENTE: ALLEEN WAARSCHUWING' Boeren hopen op goed lenteweer Openbaar vervoer een aanfluiting Zeelieden hoeve niet te eten in varenscentrun >001 en Albi ragen asiel lan in Oosti orming al niet Broomchemie moet maatregelen nemen Weer grote deelname aan Zeeuwse duivenmarathons Kunstexpo Kieldrecht Successen aquarium houders Terneuze WOENSDAG 26 MAART 1986 VAN ZEELAND 'STRENGE WINTER GOEDMAKEN' Brood Honden 'OENSDAG 26 MAART 1986 larine maakt liegtuigbom lissingen nschadelijk KROON SCHERPT VERGUNNING AAN: JANS KEYMEL UIT BRESKENS: Teleurstelling Klachten Vaterstaat nam afscheid van A. Overdulve REKENKAMER IN JAAR VERSLA Plaatselijk nieuws Sas van Gent Sluiskil Westdorpe aard: 'vdA'ER J. DE VRIESl Golfer uit Sluiskil moet 'zaak' sluiten Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De in Sluiskil wonende pro fessionele golfspeler S. Winders uit Enge land mag van de ge meente Terneuzen geen 'winkeltje' in golf-attributen meer uitbaten in het schuurtje achter z'n woning. Dat is tenminste het offi ciële standpunt van B en W van Terneuzen, zoals dat is verwoord in een brief aan Winders. Maar na een gesprek, dat een paar dagen geleden heeft plaatsgevonden tussen de golfer en de gemeente, is er plotseling weer enige hoop. Volgens een woordvoerder van de gemeente zou de brief slechts bedoeld zijn als 'waar schuwing' en loopt het alle maal zo'n vaart niet met de sluiting van de winkel, die overigens door Winders zelf wordt omschreven als 'enkel een showroom'. Aanvankelijk stelde Ter neuzen zich op het standpunt dat het bestemmingsplan voor Sluiskil het door de golfspeler bewoonde huis enkel een woon-functie toeschrijft en dat het vestigen van een win kel daarmee in strijd is. De eis was dan ook dat Winders het winkeltje zou opdoeken. Na het gesprek met de ge meente blijkt deze eis toch niet zo hard te zijn als uit de brief blijkt. Volgens de woordvoer der is er twintig jaar geleden ook dispensatie verleend om in het betrokken pand een kap salon te vestigen. „We zijn blijkbaar wat voorbarig ge weest in ons oordeel", aldus de gemeentelijke zegsman. „Daarom hebben we de heer Winders geadviseerd schrifte lijk aan B en W te verzoeken Van een onzer verslaggevers GOES BREDA - Meer nog dan anders wachten de boe ren met grote spanning af wat voor weer de eerste lente weken gaan brengen. Daarvan hangt af of de groei-ach- terstand die de natuur door de late en strenge winter heeft opgelopen, kan worden goedgemaakt. De natuur heeft tot nu toe zichtbaar moeite om op gang te komen. Het gras in de wei is nog geel, op het bouwland komt aarzelend de wintertarwe door, het bieten- en aardappelland ligt er nog ongerept bij, terwijl daar normaal om deze tijd volop zaai- en pootactiviteiten plaats hebben. Volgens vice-voorzitter A. Vermeer van de NCB, de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond, is de grauwe aanblik die de natuur nog steeds biedt, voorlopig geen reden voor grote zorgen. „Het groei seizoen", zegt hij, „komt wat later op gang. Veel zal afhangen van het weer in april. Hoe is de tempera tuur en wordt het een vochtige of juist een droge maand? Krijgt de natuur geen gelegenheid om echt te herstellen van de winter, dan komen veel boeren in de problemen. We wachten in spanning af. Voorlopig is er nog geen reden tot pa niek. De afgelopen week was het prachtig weer en dan zie je de natuur al meteen een klein beetje bijtrekken. Verder hebben we vorig jaar ook een heel strenge winter gehad en stonden de 'koeien, dankzij een vroeg voorjaar, al op 20 april in de wei". De Nederlandse Bond van Boomkwekers houdt er rekening mee dat in de komende maanden hard gewerkt zal moeten wor den om de afleverschema's niet al te zeer uit de hand te laten lopen. Pr-functio- naris Frans van Suchtelen: „Door de strenge winter is er vertraging opgetreden in de aflevering. We zijn eindelijk, voorzichtig, aan het werk kunnen gaan. Overigens is de schade als gevolg van de winter veel minder dan begin vorig jaar. Allereerst omdat de vorige winter toch nog wel iets strenger was en meer in fases. En verder omdat ie zo onverwacht streng was. Door allerlei bescher mende maatregelen, inge geven door de rampzalige toestand begin vorig jaar, valt het nu allemaal nogal TERNEUZEN - Wat het aan tal nu al binnen gekomen in schrijvingen betreft, wordt de Marathon Zeeland 1986 zeker een succes. Nog altijd gaat bij de Zeeuwse postduivenhou- KIELDRECHT - Het grens dorp Kieldrecht organiseert jaarlijks een kunsttentoon stelling. Dit jaar is men aan de vijftiende editie toe. In de lokalen van de basis school (Beukenlaan 9) wordt deze tentoonstelling waaraan 28 mensen meedoen zaterdag 29 maart geopend. De inleiding bij deze ope ning die om 20 uur begint wordt gesproken door volks vertegenwoordiger Freddy Willockx. De officiële hande ling wordt verricht door sche pen van cultuur Francois Smet. Omdat er zoveel exposanten zijn is er ook een grote variatie van tentoongestelde werken. Schilderijen, keramiek naast huisvlijtspullen en bloemsier- kunst. Els Sponselee uit Hulst verdedigt de kleuren van Zeeuwsch-Vlaanderen. Haar bloemencollagesen het ver werken van droogbloemen op kaarten kregen ook over de grens al bekendheid. De ten toonstelling is gratis toegan kelijk op zondag 30 maart van 10 tot 19 uur en maandag 31 maart van 12 tot 19 uur. ders de voorkeur uit naar Ma rathon 1 (de eendaagsfond- vluchten voor oude duiven), 'Vnaar ook de beide andere winnen aan populariteit. De Marathoncommissie van de organiserende postduiven vereniging De Eendracht te Terneuzen heeft, toen het een aantal jaren geleden deze vorm van duivensport intro duceerde, in de roos geschoten. De inschrijving voor alle drie de marathons staat nog open tot dinsdag 15 april. Dat kan via de eigen verenigingsecre taris of op het adres Brug straat 19 in Terneuzen. Voor Marathon 1 gelden de volgende wedvluchten: Or leans 17 mei, Moulins 31 mei, Chateauroux 14 juni, La Sou- teraine 28 juni en Limoges 12 juli. Mocht een van deze vluchten niet doorgaan dan geldt als vervangende vlucht Tours op 26 juli. Marathon 2 (overnachtfondvluchten voor de oude duiven): Sint-Vincent 20 juni, Barcelona 4 juli, Dax 18 juli en Bergerac 1 augustus. Marathon 3 (eendaagsfond- vluchten voor de jonge dui ven): Orleans 16 en 30 augus tus, Chateauroux 13 september en Bourges 27 september. Voor klassering gelden al leen de eerste en de tweede af gegeven duif op de poulebrief. Er is voor elke winnaar van een marathon weer een ere prijs beschikbaar. Algemeen kampioen wordt diegene die over alle drie de marathon- vluchten de meeste prijzen heeft behaald. Bij een gelijk aantal prijzen beslist het laag ste coëfficiënt. vrijstelling te krijgen voor het winkeltje. En zoals ik het kan inschatten maakt hij een goede kans". De golfer zelf zegt dat er van een 'winkel' in feite geen sprake is, maar meer van een expositie-ruimte, waarin golf- artikelen door belangstellen den bekeken kunnen worden. Dat hij via deze sport zijn brood wil verdienen in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt door Winders niet ontkend. „Maar het gaat daarbij om to taal andere zaken dan het uit baten van zo'n winkeltje. Ik heb heel andere plannen, zoals het opzetten en exploiteren van een golfterrein in Cad- zand-Bad en het organiseren van golf-vakanties voor be drijven en scholen". Het verzoek van Winders aan de gemeente om toestem ming te krijgen voor het aan leggen van een demonstratie terrein op het braakliggende Groenoord te Sluiskil is wel definitief afgewezen. „Wij achten het ongewenst een ge meentelijk terrein beschik baar te stellen ter bevordering van de verkoop van golf-arti- kelen", aldus B en W in hun brief, waarin tevens wordt ge steld dat anders mogelijk 'een precedentwerking' zou kun nen ontstaan. Winders houdt er echter een andere mening op na. „Dat terrein is wordt nu enkel maar gebruikt om honden op uit te laten. Het zou beter zijn om het door mij te laten gebrui ken, zodat ik jonge mensen de beginselen van de golf-sport bij kan brengen. En daar was ik al mee bezig, zonder daar geld voor te vragen. Dus van enige commerciële opzet is geen sprake". jSSINGEN (ANP) - De Ex- tasieven Opruiming» Dienst de Koninklijke Marine ft dinsdagmiddag in Vlis- jgen een 500 ton zware jegtuigbom uit de Tweede 'ereldoorlog onschadelijk ge- akt. ,Het projectiel was bij graaf- grkzaamheden aan de zee- jring in Vlissingen naar bo- gekomen. De bom, die in nJ door de Engelsen is neer- ,gooid tijdens het bombarde- ;nt van de Vlissingse zeewe- Jg, verkeerde nog in goede iat. Nadat de ontsteking was ■rwijderd werd de bom ter ■rnietiging afgevoerd, det verkeer ter plaatse >ft ruim anderhalf uur stil stegen- Van 01 MIDDEL1 zense café weken opi M. K. de gantische en klein si Inventa ken leven op van m< die de eige dinsdag vi in Middel ontwaardi vorm van en vrijwi mee, zou Sean Winders: .Ik heb heel andere plannen. Van onze correspondent DEN HAAG/TERNEUZEN - Het in Terneuzen gevestigde bedrijf Broomchemie moet zelf maatregelen nemen om de kans op ontsnapping van gif tig broom tot een minimum te beperken. Daarvoor moet het bedrijf in overleg met de provincie apparatuur aanschaffen, die automatisch de leidingen af sluit en via een signaal het personeel waarschuwt op het moment dat er sprake is van een broom-ontsnapping. Via deze uitspraak heeft de Raad van State de zeven jaar geleden door het Zeeuwse pro vinciebestuur aan Broomche mie verleende vergunning aangescherpt. Dit naar aanlei ding van een beroep, dat door de Zeeuwse Milieufederatie bij de Kroon was aangetekend. Verder is bepaald dat de man, die bij het bedrijf ver antwoordelijk is voor het transport van de broom, onder alle omstandigheden moet kunnen zien of er een lek ont staat in de leidingen. Daarom wordt geadviseerd een moni tor met camera's te installe ren, zodat een totaal-overzicht van de leidingen mogelijk wordt. Door Willy van Leeuwen BRESKENS - Minister Smit- Kroes ontwikkelt actie op ac tie om het openbaar vervoer aantrekkelijker te maken. Het is de minister echter nog niet gelukt om het openbaar ver voer zo te organiseren dat een dagje uit met bus, boot en trein een pretje is. Dat is de mening van Jans Keymel uit Breskens. Haar dagje uit werd een kwelling. Ze wilde met haar vriendin en haar acht weken oude zoon Laurens naar Middelburg, met het openbaar vervoer, maar ze heeft ondervonden dat dat niet meevalt, zeker als de zoon in een kinderwagen ligt. „Het is gewoon een aanflui ting", zegt de Bressiaanse fel. Wat gebeurde er eigenlijk al lemaal? Te voet gingen ze aan boord van de nieuwe dubbel dekker, de fabelachtige boot van gedeputeerde De Voogd. De eerste moeilijkheid on dervond ze toen ze gebruik wilde maken van de lift om op het bovendek te komen. „Die lift klapte zomaar dicht. Drie maal heb ik er met de kinder wagen tussen gezeten. Daar naast is de salon niet bereik baar met de kinderwagen. Tenminste, zover ik kon ont dekken niet. Ik moest met de kleine in de wachtruimte ach terblijven. In Vlissingen deed de lift het ook al niet. Wat een ramp! Gelukkig was het PSD- personeel zeer hulpvaardig, zodat ik nog nog op de vaste wal aankwam, zonder hulp was dat echter nooit gelukt". Om er helemaal een pech dag van te maken, kregen Jans en vriendin het niet voor elkaar de intercity-trein te halen. Uiteindelijk dan toch maar de stoptrein genomen, omdat ze besefte dat ze met de kinderwagen nog meer moeite zou ondervinden als ze de bus zou nemen. Een normale zit plaats was er voor haar in de stoptrein niet bij. Met de kin derwagen kon ze alleen in het voorportiek van de eerste klas terecht. „Gelukkig was het maar een klein stukje, maar je zal er tot Roosendaal moeten zitten met zo'n wagen", aldus Jans Keymel, nog steeds een beetje teleurgesteld in het openbaar vervoer. Ook in Middelburg zat het haar niet mee. Er is geen mo gelijkheid aan de andere kant van het perron te komen, zon der de kinderwagen te dragen. Gelukkig was het uitstapje in Middelburg nog gezellig, want ook de terugreis verliep alles behalve voorspoedig. In Vlis singen deed de lift het we derom niet. Een hulpvaardige PSD-ambtenaar schoot te hulp en droeg samen met de Jans Keymel: .Een hele belevenis. vriendin de kinderwagen naar boven. Alsof er nog niet ge noeg ellende was, viel de boot van 17.25 uur ijjt in verband met dichte mist. „De boot is uit de vaart in verband met mist op de rivier", schalde er door de luidsprekers. Gelukkig kon de nieuwe dubbeldekker wel door de dichte mist heen. Het gebeurt echter regelmatig dat passagiers lange tijd in het on gewisse worden gelaten over het al dan niet varen van het veer. „Ik blijf in het vervolg wel thuis met de kinderwagen. Al leen met de auto durf ik de reis nog aan. Ik zeg niets over de boot zelf, maar erg gemak kelijk voor mij en wellicht ook voor mensen met een invalide wagen is het niet", aldus 'het slachtoffer'. „Die kleine is door al het gesjouw als een biervat door elkaar geslingerd. Een hele belevenis, zo'n dagje met het openbaar vervoer." Jans is toch van plan dit probleem eens nader bij de ge meente Oostburg aan te kaar ten. „Voor mij is een uitstapje te voet en kinderwagen er niet meer bij naar de overkant", besluit ze enigzins teleurge steld. Er zijn meer klachten over - foto wtm kooyman de nieuwste trots van Zeeland, de dubbeldekker. Het komt re gelmatig voor dat de roltrap pen dienst weigeren. Het komt ook geregeld voor dat men vergeet de deuren aan het eind van de voetgangerstunnels te openen. De salon hebben een lawaaierige blaasinstallatie. Er is weinig wachtruimte bij het verlaten van de boot en de trappen zijn erg steil, voor ouderen zijn ze zèer moeilijk te bestijgen of af te dalen. De dubbeldekker is een uit komst voor het autoverkeer. Maar de voetgangers lijken weer eens te zijn vergeten. AXEL - De heer A. Over dulve uit Axel, opzichter van de dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen van de Provinciale Wa terstaat, heeft gisteren fotowimkkn officieel afscheid geno men. Door onze Haagse redactie DEN HAAG - In het Terneuzense varenscentrum is geetl hoefte aan maaltijden die door de betrokken welzijnsinsH worden verzorgd. Dat heeft staatssecretaris Scherpenh« (Verkeer en Waterstaat) gerapporteerd aan de Algemem kenkamer. In het algemeen kunnen de zeevarenden zolang zij aange monsterd zijn aan boord eten. Maar ook daarna hoeven zij blijkbaar niet op het varens centrum terug te vallen. De Rekenkamer heeft de welzijnsvoorzieningen in ver schillende havensteden door gelicht op grond van een oude aanbeveling van de ILO ternationale Arbeidsorgai tie), die tot regelmatige trole heeft opgeroepen. Voor ander opmerkli dan over de maaltijdvooi ning heeft de Rekenkar» het geval van Terneuzen, aanleiding gezien. Karabijnschieting - Karabijn club Sas van Gent hield de maandelijkse uitwisselingska- rabijnschieting in zaal Plane tarium. Bij deze schieting wa ren 28 schutters aanwezig. Uitslag: topvogel: W.Arens; linkerzij vogel: R. Inghels; rechterzij vogel,: W. Detender. De eerstvolgende schieting is zondag 13 april. Paas-inn - Op maandag 31 maart houdt de hervormde kerk te Sluiskil een open huis in de kerk. Het initiatief tot deze open dag is genomen door de Jong volwassenen-kring. Deze open dag begint om 14.30 uur met koffie of thee. Daarna worden er enkele films ver toond, vertelt men een paas- verhaal en omstreeks 17.00 uur is er een broodmaaltijd met soep. De open dag is omstreeks 20.00 uur afgelopen. Iedereen is welkom en voor vervoer kan gezorgd worden. Feestavond - De trimclub Westdorpe hield in de zaal van Het Oude Raedhuys een ge slaagde feestavond. Tijdens een gezellig samenzijn werd gedanst en er werden spel letjes gedaan. Heel wat leden, vergezeld van hun echtgenote, waren daarbij aanwezig. Te vens werd er een verloting ge houden met leuke prijzen. Kaartingen - Voor de leden van de bejaardenbond staan nog twee kaartingen op het programma, die meetellen voor de wisselbeker 1986. In Concordia worden donderdag 27 maart en donderdag 10 april de kaartingen gehouden. De wedstrijden om de wisselbe ker worden door de plaatse lijke bejaardenbond gehouden in samenwerking met het SKW. Voor de niet-kaarters worden enkele ronden bingo gespeeld. KVO - Maandag 21 april komt de heer Colsen uit Koewacht de KVO-dames wat vertellen over de eigen streek. Daarbij wordt onder meer aandacht besteed aan het ontstaan van de Graafjansdijk, kleder drachten en oude gebruiken. Ook worden dia's over onze streek vertoond. De vertel avond in Concordia begint om half acht. Van onze correspond:: distri ■bod TERNEUZEN - Op de il delburg gehouden keuring van aquaria twee leden van de aquari vereniging Albino drager uit Terneuzen eau resultaat. W. van Maele won vo# derde maal in successie dei ste prijs in de categorie ut ter. Hierdoor is hij gereclt deel te nemen aan de bi» kort te houden landelijke ring. In de categorie zoet* gezelschaps-aquaria kreei Hamelink een derde prijs gekend. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst met zijn collega's in restaurant Zomerlust te Axel. Overdulve is 38 jaar in dienst van de Provinciale Waterstaat en hij maakt gebruik van de VUT-re- geling. Hij begon zijn loopbaan als kantonnier en werd later opzichter. In die functie was hij on der meer betrokken bij de voorbereiding van verbeteringswerken en het toezicht daarop. Ook de jaarlijkse asfalte- ringswerken vielen onder zijn toezicht, evenals de ontgrondingen, de con trole op vuilstortplaatsen en en schouwen van woonwagens. De heer Overdulve wordt in zijn functie opgevolgd door J. van de Velde ujt Terneu zen. als eei vraag Dienstt Vlaand gebeur* Dit zei AsselbeJ Aan de| stel om stichting gen dat van de fol per week f De stiq zelf om i uur gevrJ ring van steunde dl het voors De drie het verzo honorererj Nu de genomen I moeilijkhj ting, on raad akk een verhj tegen de heid van 1 van Oostq Dat colj van Aarq een lijn zake de 1 Van een onzer verslaggevef 9STBURG - Een 36-jarige Albanees ejl Ibben zich afgelopen zondag gemeld bij I Oostburgse rijkspolitie en asiel aangd 'blijft momenteel ergens in Oostburg, wf 'ij het ministerie van justitie was gist in de aanvragen van de twee. Bij de died 'n van het ministerie komen alle aanvrl )rdt gekeken of de aanvragen gegrond zijl gemeente Oostburg wil, zolang het ol bedelingen doen over deze zaak. „Medl Jende onderzoek kunnen schaden", aldusl Voor zover gisteren was na te gaan spel| "n hoofdrol bij de asiel-aanvraag. GOES - GAB - Het aanla registreerde werkloze zoekenden is in de maai»! bruari 1986 per saldo me'J honderd gedaald. Het geregistreerde werkloze" nen is met 70 gedaald en het aantal geregis"j werkloze vrouwen met I 765. Deze lichte daling "I bruikelijk in deze periodJ het jaar (vorig jaar wasl de maand februari spra«j een daling van 130 wetw In totaal hebben zich maand februari kleine 200 personen laK schrijven en zijn er ca.3#| sonen uitgeschreven. OOSTKAPELLE - Je seumdagen - Het Zeeu»"| seum, afdeling Natuc te Oostkapelle, houüt Paasvakantie tal van teiten voor de jeugd. Ze1' zowel plaats in het als in het kasteel Wë' en het nabijgelegen boë tekriebel', luidt het zijn speurtochten, ningen, spel- en knuv eenkomsten. Per dag 1 200 kinderen toegelatejj den. De deelnemers een opdrachten- en boekje mee naar huis. ten zijn 1,50 gulden P"! soon. De activiteiten I steeds van 10 tot 15 uuj gave via telefoon# 01188-2620. Van een onzer verslaggevers j*STBURG - Het ziet er naar dat PvdA, WD en CDA nieuwe Oostburgse college •en vormen. Deze drie poli- *e partijen vormen nu ook dagelijks bestuur van de »eente. ^l&T heeft laten weten dat jb nu ook een plaatsje ach- Oostburgse collegetafel e. kans dat deze wens Ffdt ingewilligd is echter rst gering. Vertegenwoor- ff.rs Van de drie Oostburgse ueke partijen hebben «•malen laten weten dat F niet met een vertegen- prdiger van D&T in het col ls wu zitten. De WD heeft zelfs in haar verkiezings- ifwmrna 0Pëenomen. D&T G alleen een kans op een •mouderspost als PvdA, f en VVD niet tot elkaar nen komen. Vries, fractieleider van jdA, verwaejit dat de vor- g van een nieuw college zal zijn. „Wij zijn "ët voortzetten v n het ge beleid. De partijen die gelopen vier jaar het be oerden zijn met één zetel gegroeid, redelijk t De Vrij Oostburg| weer de veren. „Aj tel hebb wij wel portefeuilj sociaal-dq taak de 1 moet krij^ even. „Da willen al| breng". De Pvd programn vier jaar Oostburgfl ten in dal! sterk ovey zingsprog ciaal-den avond w| gramma zal men de collegl burgse fn vergader! Opvallf beleidsprl herinvoei verorden van twe gaan, Schoondil

de Stem | 1986 | | pagina 16