Remise Van der Wiel in Brussel Stewart verkiest Bruysten boven Hoogendoorn Guus Hiddink tekent bij PSV SCHAPERS VIA WINST OP SCANLON RONDE VERDER DOOR Nil bij Den Haag Hockeydames starten WK tegen Schotland FRANK FOKKEMA Jan Keizer naar Madrid I TIMMAN EN KARPOV GAAN DONDERDAG VERDER Titelverdediger Mecir uitgeschakeld Pierre Mathieu blijft bij Starlift SPORT IN 'T KORT WK IJSHOCKEY B-LANDEN Leo Steegman opvolger Baan C-groep NIEUWE HOOFDTRAINER WIL GULLIT IN ANDERE ROL DINSDAG 25 MAART Toernooizege voor NMB en Even Kijk en M (finidfiy maya Dan eerst naar de specialist BRUSSEL (ANP) - De oogst van de twee Nederlandse schaakgrootmeesters Jan Timman en John van der Wiel in de tweede ronde van het in ternationale toernooi in Brus sel was maandag voorlopig niet meer dan een halt punt. Van der Wiel kwam na 52 zet ten remise overeen met de sterke Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic, die wit had. Tim man brak zijn partij met zwart tegen oud-wereldkam pioen Anatoli Karpov af na zestig zetten. De Nederlander heeft welis waar een loper minder, maar een pion meer en bovendien staat de stelling zo 'op slot', dat er voor Karpov hoegenaamd geen aanknopingspunten zijn op winst te spelen. Het duel wordt op de eerste vrije dag, donderdag, hervat. Karpov gaf zijn 61e zet onder couvert af. De voor Zwitserland uitko mende Viktor Kortsjnoi was de enige, die ook in de tweede ronde een winstpartij boekte. Na Van der Wiel versloeg hij nu de zwakke Belg Winants. Ook de Brit Anthony Miles en de Rus Oleg Romanisjin zege vierden maandag, respectie velijk over de Columbiaan Alonso Zapata en de Belg Mi chel Jadoul. Zij volgen Kortsj noi op een half punt. Van der Wiel speelde een interessante partij tegen Lju bojevic. De Leidenaar koos voor de Boleslavski-variant van het Siciliaans met 6. e5, een voortzetting, die een tijd lang in onbruik was. Met zijn 22e zet besloot Ljubojevic zijn dame te geven voor twee to rens. Toen Van der Wiel twee pionnen veroverde, ontstond er een spannend gevecht, waarin de Nederlander op de 41e zet remise door herhaling van zetten uit de weg ging. Elf zetten later moest Van der Wiel echter toch in remise be rusten. Timman en Karpov plegen elkaar met vlammend zwaard te bestrijden. Ook dit keer ont stond een boeiende strijd na de dame-Indische opening. Kar pov kwam beter te staan, maar Timman slaagde er in een keten van pionnen aan te leggen, waar geen doorkomen aan was. Ook met een loper meer tegen een pion was er voor Karpov weinig eer te be halen. Toch besloot hij de par tij na de tweede tijdcontrole (er wordt in Brussel gespeeld volgens de nieuwe regels: eerst veertig zetten in twee uur, vervolgens direct daarna twintig in één uur, waardoor een ronde een uur langer duurt en er minder hangpar- tijen zijn) af te breken om op zijn gemak te bekijken of er toch nog winstmogelijkheden zijn. Karpov heeft tot donder dag de tijd een doorgang in de doolhof te vinden. Vandaag speelt Timman in de derde ronde met wit tegen de Amerikaan Seirawan; Van der Wiel heeft wit tegen Ja doul. De uitslagen: Luc Winants (Bel) - Viktor Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Ljubo mir Ljubojevic (Joe) - John van der Wiel (Ned) - VzMichel Jadoul (Bel) - Oleg Romanisjin (Sov) 0-1, Anatoli Karpov (Sov) - Jan Tim man (Ned) afg., Yasser Seirawan (VSt) - Eugenio Torre (Fil) 14 -14, Alonso Zapata (Col) - Anthony Mi- les (GBr) 0-1. De stand: 1. Kortsjnoi 2 punten, 2. Miles en Romanisjin 114, 4. Tim man 1 1 afg., 5. Ljubojevic, Seira wan en Torre 1, 8. Karpov 14 1 afg., 9. Van der Wiel, Zapata en Winants 14,12. Jadoul 0. Het verloop van de partij Ljuboje vic (wit) - Van der Wiel: 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6, 3. d2-d4 c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl-c3 Pb8-c6, 6. Lfl-e2 e7-e5, 7. Pd4-b3 Lf8-e7, 8. 0-0 0-0, 9. Lel-e3 Lc8-e6, 10. Le2-f3 a7-a5, 11. Pc3-d5 a5-a4, 12. Pb3-d2 Le6xd5, 13. e4xd5 Pc6- b4, 14. c2-c4 Dd8-a5, 15. Pd2-bl Pb4-a6,16. Pbl-c3 a4-a3,17. Ddl-b3 a3xb2, 18. Db3Xb2 Pa6-c5, 19. Le3xc5 Da5xc5, 20. Db2xb7 Dc5xc4, 21. Tfl-cl Dc4-a6, 22. Db7xe7 Ta8-a7, 23. Lf3-e2 Da6-a3, 24. De7xf8 schaak Kg8xf8, 25. Pc3- b5 Da3-a5, 26. Pb5xa7 Da5xa7, 27. Tcl-c8 schaak Kf8-e7, 28. Tal-cl Pf6xd5, 29. Le2-f3 Da7xa2, 30. Lf3xd5 Da2xd5, 31. g2-g3 Ke7-f6, 32. Tcl-c7 Dd5-dl schaak, 33. Kgl- g2 Ddl-d5schaak, 34. Kg2-gl e5-e4, 35. Tc8-e8 h7-h5, 36. h2-h3 h5-h4, 37. g3xh4 Dd5-dl schaak, 38. Kgl- g2 Ddl-f3 schaak, 39. Kg2-gl Df3- dl schaak, 40. Kgl-g2 Ddl-f3 schaak, 41. Kg2-gl d6-d5,42. Tc7-d7 Df3xh3, 43. Td8-d6 schaak Kf6-f5, 44. Td6xd5 schaak Kf5-f4, 45. Td5- g5 g7-g6, 46. Te8-f8 Dh3xh4, 47. Tg5xg6 Dh4-e7, 48. Tg6-g8 e4-e3, 49. f2xe3 De7xe3 schaak, 50. Kgl- h2 De3-e2 schaak, 51. Tg8-g2 De2- h5 schaak, 52. Kh2-gl Dh5-dl schaak; remise. De afgebroken stelling in de partij Karpov - Timman: wit (Karpov): Ke2, Tb3, La4, Lel, pionnen a3, b2, c4, d5, e4, f2; zwart (Timman): Kc8, Thl, Pc7, pionnen a5, b6, c5, d6, e5, f4 en h4. Driemaal is scheepsrecht Van onze sportredactie ROTTERDAM - Het tennis toernooi in Rotterdam be leefde op de eerste dag een enorme verrassing. Titelver dediger Miloslav Mecir werd laat op de avond al in de eerste ronde uitgeschakeld. De Tsjechoslowaak verloor in twee sets van de Poolse ve teraan Wojtek Fibak: 6-4 7-6 (7-5). Van onze sportredactie VOORBURG - Trainer Pierre Mathieu heeft zijn contract met volleybalvereniging Star- lift uit Voorburg, tegen de ver wachtingen in, met één jaar verlengd. De club voert momenteel ook contractbesprekingen met spelers. Het budget voor sala rissen is aanzienlijk verlaagd. Volgens manager Karei ten Bruggencate zal het eerste he renteam volgend seizoen dan ook jeugdiger zijn. Spelers die nu nog deel uitmaken van het tweede team, stromen door naar het eerste. Joop Kuypers en Martin de Groot hebben aangekondigd te stoppen. Schuster HAMBURGER SV probeert Bernd Schuster te laten terug keren naar West-Duitsland. Günter Netzer, manager van de Bundesliga-club, heeft be sprekingen gevoerd met de middenvelder, die bij Barce lona niet langer echt gewenst is. Lineker EVERTON-spits Gary Line ker is uitgeroepen tot speler van het jaar in de Engelse prof-voetbalcompetitie. Op de tweede plaats eindigde Paul McGrath (Manchester United), derde werd Mark Lawrenson (Liverpool). Piontek SEPP Piontek, de voetbal- coach van Denemarken, zal na het wereldkampioenschap in Mexico nog twee jaar in Scan dinavië blijven werken. Maandag vertelde Piontek dat hij zijn contract zal uitdienen. Onlangs werd de overeen komst tussen de Deense bond en de trainer, die jaarlijks ruim 120.000 gulden verdient, verlengd tot 1988. Door Léon Krijnen ROTTERDAM - Driemaal is scheepsrecht. Dat geldt ook voor Michiel Schapers, die gisteren in de eerste ronde van het ABN-tennistoernooi in Rotterdam voor de derde achtereenvolgende maal binnen een maand de Amerikaan Bill Scanion in het mondiale competitie-tennis de baas bleef: 6-3 6-3. Moest Scanion, een jaar of drie geleden nog de num mer acht van de wereld, eerder dit jaar in de Grand Prix-toernooien van Boca Raton en Metz in de lange Rotterdammer zijn meerdere erkennen, gisteren kwam hij er tegen de thuisspelende Schapers hele maal niet aan te pas. Een simpele service-break in de eerste set, en een herhaling van dat wapenfeit in de tweede waren genoeg voor Schapers, die zijn opmars in de richting van de dertig bestbetaalde spelers van de wereld dus voorlopig nog niet gestuit ziet. Het sprookje van de 'Reus van Rotterdam', zoals hij in het programmaboekje van het toernooi poëtisch beschreven wordt, begon een maand of drie gedeleden, toen hij zonder illusies naar Melbourne af reisde, als de anonieme num mer 188 van de wereldrang lijst. In de Australische zomer verwierf hij zich vervolgens roem, dollars en punten door twee Westduitsers op de knieën te dwingen. Van zijn eerste slachtoffer, Wolfgang Popp, werd niemand warm of koud, maar toen hij de tweede, Boris Becker, in vijf sets te grazen nam, stond hij ineens in het middelpunt van de be langstelling. Daarna won hij nog een potje van Tim Gullik- son, omdat die een rugspier verrekte, alvorens tegen de Zweed Stefan Edberg kansloos onderuit te gaan, maar dat maakte allemaal niets meer uit. Zijn naam was gemaakt en Schapers bevestigde in de daaropvolgende maanden zijn goede vorm. Ironisch genoeg is Edberg in Rotterdam opnieuw zijn vol gende tegenstander, als die tenminste van de Spanjaard Aguilera wint, maar daar wilde Schapers gisteren nog niet op vooruitlopen. „Eerst ga ik lekker dubbelen met Jona than Canter", aldus een op merkelijk ontspannen Scha pers, „en daarna zien we wel weer verder. Edberg moet eerst maar eens winnen van Aguilera, en dan ga ik weer eens aan Edberg denken. Ik heb nu intussen wel geleerd om me daar niet meer druk om te maken". Wat er in Rotterdam in ieder geval niet veranderd is, is de organisatorische puin hoop die altijd de eerste drie, vier dagen gekenmerkt heeft. Maakte toernooi-directeur Wim Buitendijk een maand geleden nog apetrots bekend, dat uitlopen van de middag sessies definitief tot het verle den zou behoren omdat er in één van de bijgebouwen van Ahoy' een extra baan aange legd was, gisteren bleek dat die baan alleen maar als extra trainingsfaciliteit bedoeld was. De wedstrijd van Scha pers, die om zeven uur had moeten beginnen, stond om kwart over acht nog niet in de steigers, zodat het publiek dat een kaartje voor de middag gekocht had, 's avonds ook vrolijk op de banken kon blij ven zitten. Bovendien kwam er weer eens een nieuw probleem om de hoek kijken, omdat de 'su preme court', een vloerbedek king die overal probleemloos gehanteerd wordt bij de in- doortoernooien, in Rotterdam niet wilde blijven liggen. Zo dat er 's middags al een hand vol officials met infantiele tu betjes lijm over de baan moes ten kruipen om de opgekrulde naden van de vloerbedekking weer netjes vast te lijmen. Ook wat dat betreft was er gisteren in Rotterdam niets nieuws on der de zon. De uitslagen: enkelspel, eerste ronde: Libor Pimek (Tsj) - Andreas Maurer (WD1) 6-3 3-6 6-3, Brian Teacher (VSt) - Ma rian Vajda (Tsj) 6-7 7-6 7-5, Vijay Amritraj (Ind) - Sergio Casal (Spa) 6-4 4-6 7-6, Michiel Schapers (Ned) - Bill Scanion (VSt) 6-3 6-3. Michiel Schapers: weer verder". „Eerst ga ik lekker dubbelen met Jonathan Carter, daarna zien we wel - FOTO ANP Door Danny van den Broek EINDHOVEN - Jan Bruysten staat vanavond in het belangrijke duel tegen de DDR in het doel van het Nederlands ijshockey, team. Na de twee blunders van Hoogendoorn in de wedstrijden tegen Frankrijk en Japan heeft coach Cliff Stewart de knoop doorgehakt en het vertrouwen gegeven aan de Nijmeegse doel. man. De andere Nijmegenaar, Henri Stoer, staat ook in de basis. Hij begint als winger in de derde lijn, naast Theo van Gerwen en Peter van Ooyen. In de tweede lijn is voorlopig het doek gevallen voor Wayne van Dorp. Zijn plaats is inge nomen Risto Mollen, die gezel schap krijgt van Berteling en Tij nagel. In de eerste lijn spe len Koopmans, De Bruijn en Toren. Geleen-speler Andy Tenbult blijft geblesseerd aan de kant. Gisteravond zagen de spe lers en begeleiders van het Ne derlands team overigens slechts een deel van het duel tussen Oostenrijk en Zwitser land. Als voorbereiding op de belangrijke ontmoeting met de DDR pakte het complete team een bioscoopje. Om vast in de stemming te komen werd de vierde aflevering van Rocky uitgekozen. Na dat geweld waren de spelers net op tijd terug om te zien hoe Zwitserland in de tweede periode Oostenrijk op een beslissende 4-1 achter stand zette. Daarmee werd het beeld van de wedstrijd beslist geen geweld aan gedaan. De DEN HAAG (ANP) - Leo Steegman zal in het nleuwé seizoen Rob Baan, die naar Roda JC vertrekt, opvolgen als trainer van FC Den Haag. Noordhollander Steegman (42) heeft van voorzitter Dé Stoop een aanbieding gekre gen, die in grote lijnen verge lijkbaar is met het bod dat Baan werd gedaan. Het bete kent dat er een overeenkomst is getekend voor één jaar en dat technisch directeur Pim van de Meent mede het veld werk zal doen en als coach op treedt bij het eerste elftal. Steegman, die in 1969 in het betaalde voetbal debuteerde bij Heracles, heeft eerder twee clubs uit de eredivisie onder handen gehad. Hij werkte zes jaar bij Sparta, eerst onder Kessler en Schwartz, later vier seizoenen als eigen baas. Van '78 tot '82 was Steegman in dienst bij MW. Na zijn ver trek bij de Maastrichtse ver eniging heeft Steegman de School voor de Journalistiek gevolgd, waar hij dit jaar eindexamen zal doen. De trai ner verwacht dat zijn taak bij FC Den Haag niet te combine ren zal zijn met de werkzaam heden, die hij voor Studio Sport vericht. Zwitsers heersten vooral in d eerste twee periodes op alle fronten. Oostenrijk kwam in de slot-1 periode, mede door het lank-1 moedige optreden van Zwitsers nog wel terug tot 4-3,1 maar de winst was toch voor! het sterkste land van dit toer- T nooi. Zwitserland lijkt de titelI immers nog nauwelijks tel kunnen ontgaan. Weliswaar! volgt Italië, na de kleinst mo l gelijke winst van 1-0 op Ja-| pan, op twee punten, maar d Zwisters wonnen eerder dill toernooi al van de Italianen! met 4-1. ITALIË - JAPAN 1-0 - Robert de Piero 1-0. Scheids-1 rechter: Hansen (Noo), geas-J sisteerd door Engelsman esl Douwes (Ned). Toeschouwers:! 200. Strafminuten: Italië en| Japan 12. ZWITSERLAND - OOSTEN RIJK 4-3 - 3.07. Marcel Bart- schi 0-1, 7.58. Johann Fritz 1-11 8.56. Peter Schlagenhauf 2-1,1 24.29. Schlagenhauf 3-1, 29.551 Thomas Muller 4-1, 48.17. Her- bert Poek 4-2, 51.44. Edward! Hebler 4-3. Scheidsrechte! Adam (Tsj), geassisteerd doorl Van Agtmael en Plas (NedjJ Toeschouwers: 300. StrafmiT nuten: Zwitserland en Oosten-I rijk 12. De stand: Zwitserland 4-8, Ita-| lië 4-6, Oostenrijk 4-4 (15-11 Japan 4-4 (10-11), Nederlar.il 3-2 (12-11), Oost-Duitsland 3-!§ (11-12), Frankrijk 3-2, Joego-| slavië 3-0. China en Noorwegen heb-| ben maandag, tijdens de eersts| dag van de strijd om het wel reldkampioenschap ijshockevl in de C-groep in Puigcerda, dil grootste overwinningen be-| haald: 15-0 tegen Australië 18-3 tegen gastland Spanje. De uitslagen: China - Austra-I lië 15-0, Noorwegen - Spanje! 18-3, Noord-Korea - Hongarije! 4-2, Roemenië - Zuid-Korea| 13-0. AMSTELVEEN (ANP) - Het Nederlands dames-hockeyteam be gint de verdediging van de in 1983 veroverde wereldbeker op vrijdag 15 augustus in het Wagenerstadion in Amstelveen tegen Schotland. Daarna speelt Oranje, dat ook Europees- en Olympisch kam pioen is, voor groep A achtereenvolgens tegen Engeland (16 augustus), Australië (17 augustus,. Canada (19 augusl i l Spanje (20 augustus). Na een rustdag staan op vrijdag 22 augustus de hal ...les op het programma. Zondag 24 augustus wordt het toernooi alge- sloten met de wedstr om de derde plaats en de fina Ie. Door Gerard Hachmang EINDHOVEN - Hoewel de va derlandse voetbalcompetitie nog volop aan de gang is, is Guus Hiddink met zijn ge dachten al bij het nieuwe sei- zoen.De Zelhemmer tekende afgelopen zaterdagavond een tweejarig contract als hoofd coach bij PSV. Hij wordt de opvolger van Jan Reker, die bij WV Sjef Vergoossen op volgt. Met het plaatsen'van zijn handtekening kwam er voor Guus Hiddink een einde aan een moeilijke periode. De hui dige assistent van Jan Reker had immers niet alleen een aanbieding van de Eindho- vense club op zak, maar ook één van de nieuwe technisch directeur van FC Twente, Kees Rijvers. „Het is een hele tijd dubben geweest", bekent Hiddink. „Het probleem was dat PSV me in geen geval wilde laten gaan. Ik had nog een contract voor een jaar als hulptrainer. Het zou dus al een hele toer geweest zijn om daar van af te komen, als ik dat per sé gewild zou hebben. Ander zijds is het zo, dat ik ook graag bij FC Twente aan de slag zou zijn gegaan. Ik had best een paar jaar willen samenwerken met Rijvers". Toen Hans Kraay bij PSV zijn opwachting maakte als technisch manager werd dat door velen gezien als een aan val op de kwaliteiten van Jan Reker. De trainer zelf had er aanvankelijk ook nogal pro blemen mee en overwoog zelfs even de handdoek in de ring te gooien. Pas na intern beraad in de boezem van de Eindho- vense club werd de vrede gete kend. Guus Hiddink vreest to taal geen moeilijkheden met Hans Kraay. „Ik weet niet wat er precies in het contract van Reker staat, maar Kraay en ik waren het over de taakverde ling in een half uur eens". De ex-speler van onder meer De Graafschap en NEC krijgt bij PSV dus de verant woordelijkheid over het eerste team. De functie van hulptrai ner wordt overgenomen door Willy van der Kuylen, terwijl het ambt van jeugdcoördina- tor in handen komt van Huub 'Stevens, die aan het einde van Guus Hiddink: „Het is een hele tijd dubben geweest". - FOTO GER DIJKSTRA dit seizoen een punt zet achter zijn actieve voetbalcarrière. Willy van de Kerkhof is ge vraagd de leiding op zich te nemen van de op te richten voetbalschool. Hoewel Guus Hiddink nog niet aan het roer staat van de aankomende landskampioen, heeft hij reeds ideeën over de spelwijze van PSV volgend seizoen. De nieuwe hoofdtrai ner wil dat Ruud Gullit een nog voornamere rol krijgt bin nen het team. Op dit moment fungeert de international als libero, maar Guus Hiddink is de mening toegedaan dat de inbreng van Gullit in offensief opzicht veel groter moet wor den. „Ik vind dat er veel meer rendement moet worden ge haald uit het spel van Ruud Gullit. En dan maakt het mij niet uit of hij in de aanval of juist daarachter speelt. Of voor mijn part op het midden veld. Maar we moeten meer van zijn aanvallende kwalitei ten gebruik maken. In wed strijden tegen mindere ploe gen is hij al vaak voorin te vinden. Maar ook tegen de be tere teams moet hij daar zijn. Ik wil dat PSV ook veel meer aan klantenbinding gaat doen. Kijk nou eens naar zo'n wed strijd als tegen FC Twente. We krijgen genoeg kansen om de score fors op te voeren. Nou, dan moet dat ook gebeuren". Guus Hiddink is zich er uiteraard van bewust, dat zijn zienswijze met betrekking tot de speelwijze van Gullit ge volgen heeft voor de samen stelling van zijn formatie. „De taak van Gullit zal door iemand anders moeten worden overgenomen. We zijn driftig op zoek naar geschikte kandi daten". Of Ivan Nielsen de op volger van Ruud Gullit wordt bij PSV, wilde hij niet bevesti gen. „Die naam is wel geval len, maar we hebben meer spelers op de korrel". Inmiddels doet hardnekkig het gerucht de ronde, dat Ivan Nielsen al een principe-ak koord zou hebben bereikt over een contract bij de Eindho- vense club. Beide partijen wil len op dit moment echter geen mededelingen doen. ZEIST (ANP) - Jan Keia staat hoog genoteerd op lijst van de Europese toparbi| ters. De Volendamse scheids rechter werd na Juventus j Barcelona andermaal een t per in het Europese bekeif voetbal toegewezen. De scheidsrechtercommissf van de UEFA stelde hem voor de return in de halve fi| nales van het UEFA-toerno) tussen Real Madrid en Intel] Milan op 16 april in Spaanse hoofdstad. De gre rechters zullen door de KNïil in de loop van deze week aai| gewezen worden. Eerste prijs: geen winnaï tweede prijs: één winnafl bruto f. 300.000,-; derde pi 46 winnaars, bruto f, Van onze motorsportmedewerker TEBNEUZEN - Het zag er aanvankelijk naar uit dat de BLB-motorcross jn het grens- plaatsje Overslag één groot Jnodderbad zou worden. Re genbuien en een asgrauwe lucht vormden het decor voor de morgentrainingen. Het zag er naar uit dat de piloten die hun motor thuis gelaten had den, waaronder Alex Warrens en Marlon Hemelsoet, het ge lijk aan hun kant hadden. Het pakte anders uit, want met het verschijnen van de zon bleef het zware zandcir- cuit, een paar modderputten uitgezonderd, uitstekend be rijdbaar. In vergelijking met de wed strijd van vorige week lagen de verhoudingen in de ver schillende klassen nagenoeg gelijk, wat door de overwin- Van onze tennis TERNEUZEN - De vit] staande inhaalwedstrijt petitie tennis, herbergde geen boeiend slot. Aan de top van de mixed-t ten geschud en behaalde TSl: schap. Onderaan was De Bongerd al gedegradeerd, maar de tweede degradant was nog niet geheel bekend, hoewel het Terneuzense Animo hiervoor de eerst aangewezen formatie was. De Terneuzenaren zagen zich in de inhaalwedstrijd te genover het sterker geachte TSI 2 geplaatst, maar sleepten toch met 5-7-verlies, een niet onverdienstelijk resultaat in de wacht. Voor Animo won Coen Dob- beleir het treffen tegen Marcel van Sabben met 9-4. Mark Al- bers en Dimitri Kaijser konde niet tot een beslissing komen. Zij speelden met 8-8 gelijk. Martine Nijsten en Annemarie Robesin moesten daarna de kracht ervaren van Emerenqe van Wingen en Angela Latu- heru en verloren met de res pectievelijke cijfers 4-6 en 5- 10. Het duo Dobbeleir/Albers behaalde 9-6-winst, terwijl het koppel Nijsten/Robesin verloor met 5-7, zodat de eind stand op 5-7 werd bepaald in het voordeel van de Goesena- ren, die daarmee Animo één punt voorbleven. Van belang zou tevens ge weest zijn het duel tussen De Schelde 1 en Ludo et Emergo. Het Vlissingse De Schelde stond op 25 punten en had daarmee alle belang bij een goed resultaat tegen de Oost- burgse equipe. De wedstrijd tussen beide teams ging niet door, zodat competitieleider Jan Piet Willemse de vraag kreeg voorgelegd wat de be slissing hierover was. „Offi cieel volgens het competitie reglement wint De Schelde de wedstrijd, omdat Ludo et Emergo niet komt opdagen", aldus Willemse, die daarbij te vens vermeldde dat Ludo et Emergo te kennen had gege ven op de vastgestelde datum niet te kunnen spelen. Patrick Marteijn van Ludo et Emergo hierover: „Als men op deze manier probeert het uistrictsgebeuren kapot te ■naken, dan heb ik daarop niets meer te zeggen. Er was vooraf in het geheel geen vaste ■nhaaldatum vastgesteld, zo dat men van ons moeilijk kan verlangen dat wij op elk ge wenst moment maar kunnen spelen. Als er vooraf een da tum was vastgesteld, dan wa- vierde prijs: 3317 winnaars 85,20; vijfde prijs: 61.328 wit] naars, f. 5,-. In de jackpot vtfj lotto 13 zit een bedrag vï| ruim 86.000 gulden. In cijferspel 12 zal de hooflj prijs niet worden uitgekei Er zijn drie kandidaten vo« de tweede prijs van 10.0 den. Eerste prijs: 8 winnaars, brij f. 2883,70; tweede prijs: i winnaars, f. 77,20; derde pril 1700 winnaars, f. 25,40. TOTO GELIJK/ Eerste prijs: geen winnaf tweede prijs: één winnaar, 467,70;derde prijs: 12 «i» naars, f. 194,80; vierde Pr 347 winnaars, f. 10,70. Bij hoofdprijs voor toto gelijk 1»| een jackpot van ruim den. Van onze volleybalmedewerker OOStburg - De recreatieve °"eybalcompetitie, die afge ven maanden in sporthal De eerhoek te Oostburg werd "Kfwerkt. |s ten einde. Het toernooi voor de teams 's afgewerkt, waarbij nmb en ®n Kijken als winnaars uit bus kwamen. Voor volgend zoen z'jn er al volop pian- maar dan wordt er wel- 'n de n»euwe sporthal te ^adzand gespeeld. Ak hoop dat we dan niet Ln ^op de vrijdagavond spe- bH Uat blijkt voor veel teams stpH?.der moeilijk te zijn", peter Don, één van de or- tjp lsa toren van deze competi- on H kunnen we er avr^Ü maandag- of dinsdag avond terecht". ken Poule L 1. Even Kij- 3;4 ^IVOC 3"3(4 J3 't Zwin 3- 4 (i5ro 3-1Poule 2:1. NMB 3- MaktapvPzencfrd 3~3 3- Stichting 3-2;lYvc?3^0 Dienstverlenir>g ak^r^'onaars kregen een taart - eerste prijs.

de Stem | 1986 | | pagina 6