ILUX 'Iedereen de laan uit en van de grond opbouwen' Bewonerscomité Katspolder wil strijd aangaan ch VING Duitse volksdansers gast van Grutmoole Bezwaren tegen plan Waterdijk ongegrond Druk programma SKW-tienersoos in Sas van Gent EMANSE BESTUURSLID BOUWVERENIGING: Veel nieuwe leden voor Rode Kruis DINSDAG 25 MAART 1986 BIBTIM VAN ZEELAND Tien jaar Vrije teugel Geldsmijterij IN PAASWEEKEINDE Oud-kleuters Hoek houden schoolreünie markten B EN W SAS VAN GENT: NAVORDERING STOOKKOSTEN Goede opbrengst Biervlietse kledingactie Kunstuitleen tot zaterdag in Terneuzen UIT HET ZAKENLEVEN Dierenzaak Uzendijke Diny Salomé winkelt gratis bij Jac Hermans Koole groothandel zet deuren open Juwelier-opticien Axel in het nieuw Terneuzenaar wint fiets Plaatselijk nieuws Sas van Gent Terneuzen Westdorpe Zaamslag Handwerkexpo Westdorpe druk bezocht HUISMERK LATEX MUURVERF voor een wel zeer vriendelijke prijs 'doore door' wil emmer van 10 L. en 2,5 L. emmer kwaliteit voor ogen jen met van die „ringen" in het g ■t meer. Pr uw ogen LENTILUX. bent welkom. ijgbaar bij: /OGMEETKUNDIGE iflNEUZEN, TEL. 01150-13373 jvend inlichtingen leving en is gevestigd laatste indertijd is gende Hollander". N< liging zich alras bied met een eigen jroblemen de oor de hand dat en te promoten. Eén ig van de Vereniging ansluiting gezocht bij srkoepelend orgaan Ook hier geldt het lan Ik ben als ing. Toch durven wij d mogelijke deze hun krachten e presentatie. Deze verbeterd d.m.v. iheid ten behoeve van n samenwerking met dt door samenwerking estraatfeest" een Jels wel vastEn dat k de nazorg die jtimaal is, ook dat is erecht voor praktisch ties van de VOA-ledefl im een respectabel en bezoek aan hun T16 PAGINA ZEELAND 3 Door Co Meertens TERNEUZEN - „Er is in feite maar één op lossing voor de proble men bij de Woning bouwvereniging Ter- neuzen. Iedereen van de huidige werk-orga- nisatie de laan uitstu ren en van de grond af weer een nieuw appa raat opbouwen". Deze keiharde uit spraak neemt bestuurslid J. de Braai van de bouw vereniging dan wel voor eigen rekening, nader contact met voorzitter A. Janse leert dat hij in feite de mening van het vol tallige bestuur vertolkt. De Braai (66) maakt sinds eind 1982 deel uit van het toen nieuw gekozen bestuur, dat zich voornam de teugels bij de 'zeer vrijgevochten' werk-organisatie heel wat strakker aan te halen. Om de belangen van de huur ders zo goed mogelijk te be hartigen, controleerden in dividuele bestuursleden - en met name de 'lastige' De Braai - zeer consequent wat er zoal door de tot dan toe zonder enig daadwerkelijk toezicht opererende organi satie nu precies werd uitge voerd. „En toen kwam er nogal wat aan het licht", aldus De Braai. „Er bleken oneindig veel problemen te zijn, vooral wat betreft het enorme aantal klachten van de huurders. We hebben als bestuur toen het hoofd tech nische dienst Verstraeten (inmiddels op non-actief ge steld en via de kantonrech ter zijn aangezegd ontslag bestrijdend, C.M.) gevraagd hoe dat zat. Nou, die man zei gewoon dat er geen klachten waren". Op verzoek van het be stuur zou De Braai zich toen in de materie hebben ver diept en kwamen er zoveel onbehandelde klachten (waarvan één die zelfs da teerde van tien jaar terug) voor de dag, dat het be stuurslid meende zelf in ac tie te moeten komen. „Veel klachten heb ik kunnen re gelen, 'hoewel dat in feite natuurlijk helemaal mijn taak niet was maar van de heer Verstraeten. Die bleek echter nauwelijks geïnteres seerd. Het is natuurlijk niet zomaar, dat het bestuur tot de conclusie is gekomen dat deze man niet voor zijn taak berekend is en dat hij daarom weg moest. Ten slotte had Verstraeten, toen hij door het vorige bestuur werd aangesteld, beloofd zelf terug te treden als zou blijken dat de job te zwaar voor hem zou zijn. Maar dat stond niet zwart op wit, dus dat heeft hij nooit gedaan". Dat het bestuur zich daadwerkelijk met de werk organisatie ging bemoeien was tot dat moment nog nooit voorgekomen in de ge schiedenis van de Woning bouwvereniging Terneuzen. En daar ligt, zo meent De Braai, dan ook de oorzaak van de steeds slechter wor dende verhoudingen, die tenslotte hebben geleid tot de bezetting door het perso neel van het hoofdkantoor. „Logisch natuurlijk, want wanneer mensen - met alle maal een prima salaris - ja renlang de vrije teugel heb ben gekregen, dan vraag je als bestuur natuurlijk om problemen wanneer je die teugel strakker aan gaat ha len. Vroeger moest je als huurder zowat op je knieën, wilde er aandacht aan je klachten worden besteed. Want de organisatie besliste over alles. Maar dat is nu anders geworden, omdat wij als bestuur er in de eerste plaats voor de huurders zijn en pas dan voor het perso neel". En dan nog wel een perso neel dat, ondanks die prima salarissen, niet direct uit blinkt door vakbekwaam heid, zo stelt De Braai met nadruk. „Want wanneer ik als simpel bestuurslid in staat ben de premie voor het verzekeren van nieuwbouw met 123.000 gulden per jaar omlaag te krijgen, dan mag je toch de vraag stellen of.de afdelingschef, die deze za ken zo goed mogelijk moet regelen, wel voor z'n taak geschikt is. Zo'n man zit er toch niet om ten koste van de huurders geld over de balk te gooien". Nog een voorbeeld van 'geldsmijterij' kan De Braai zo opnoemen: „Het wagen park van de organisatie viel aanvankelijk onder een lea se-contract, waarbij per auto 12.000 kilometer per jaar in rekening werd ge bracht. Toen we eens gingen rekenen bleek dat elke auto jaarlijks gemiddeld niet meer dan 8000 km reed. Tel uit je verlies als vereniging, want het betekent wel dat er tijdens de contract-duur van De Braai: knieën .Vroeger moest je als huurder op je - FOTO DE STEM COR J. DE BOER vijf jaar 83.000 gulden teveel is betaald". En daar wringt de schoen, meent het bestuurslid. „Want geen enkele organi satie, die zichzelf als profes sioneel beschouwt, vindt het leuk wanneer amateurtjes uit een bestuur zulke resul taten boeken. En dan nog zonder er voor betaald te worden ook. Daardoor is de steeds hevigere vormen aannemende competentie kwestie, waarin we nu be land zijn, ontstaan. Een machtsstrijd tussen de be langen van de huurders, die recht hebben op een goede en zo goedkoop mogelijke service, en van het personeel dat zich er nog steeds niet van bewust is dat juist die huurders zorgen voor hun poen". SAS VAN GENT - Het komende paasweekeinde is de uit het Westduitse Soest afkomstige volksdansgroep Volkstanz Kreiz Hattrop te gast in Sas van Gent bij volksdansvereniging De Grutmoole. Beide groepen verzorgen zondag 30 maart, eerste paasdag, een optreden in het restaurant van camping Schone- veld te Breskens. Dit optreden start om half drie. gramma van de Sassenaren. Dit allemaal ter voorbereiding op het komende bezoek aan Polen van De Grutmoole van 6 tot en met 14 juni. De Sassena ren zijn dan de gasten van de groep Chemitex Wistom Cul- tuurfabriek te Tomaszow, die De Duitse groep brengt dan sen van eigen cultuur en wordt muzikaal begeleid door een klein ensemble met histo rische instrumenten. Volks dansgroep De Grutmoole danst een gedeelte van haar nieuwe programma. Dit geheel nieuwe program ma, waarvan de choreografie en het aanleren van de dansen in handen zijn van dansleiders Raymond en Wies Brugge- man, is vooral gericht op dan sen uit de eigen regio. In het nieuwe Grutmoole-pro- gramma zijn ook oude liede ren verweven, onder meer het Schepentrekkerslied. Orkestleider Herman van de Berg draagt zorg voor het aanleren van de oude liederen. Uniek in het nieuwe pro gramma is ook dat het orkest "an De Grutmoole zonder bladmuziek speelt. Tijdens een optreden van de groep op de HISWA in Amsterdam is dit voor het eerst uitgeprobeerd en oogstte de groep veel suc- <ss. De Grutmoole is tijdens net ruim een uur durende pro gramma uitgedost in oude Axelse en Cadzandse kleder drachten. Men is naarstig op zoek naar nog meer oude kle derdrachten om de presentatie ■e kunnen uitbreiden. Voor de komende tijd staan diverse optredens op het pro zijn 75-jarig jubileum viert. Ook de tiener- en jeugdgroep van De Grutmoole zijn druk bezig met het aanleren van een nieuw programma. De di verse groepen van De Grut moole presenteren hun nieuwe programma voor het eerst tij dens de jaarlijkse folklore- week van 19 tot en met 26 j uli. HOEK - Voor (oud-)inwo- ners van Hoek, die in de periode van 1 oktober 1966 tot 1 oktober 1969 de open bare kleuterschool in het dorp hebben bezocht, wordt vrijdag 4 april een reünie gehouden in het schoolgebouw. Van de 120 aangeschre venen hebben er inmiddels ruim 70 laten weten aan wezig te zullen zijn. Het gaat daarbij niet enkel om voormalige kleuters, maar ook om de leidsters uit die periode. De initiatiefne mers zijn Ruben van der Lijke, Mark van Gugt en Jaap de Bruijn. Het programma voor de reünie (aanvang 20.00 uur) is nog niet helemaal rond. Maar naast wat liedjes en sketches zal het toch hoofdzakelijk gaan om 'bijpraten'. ^STERDAM, 24 maart - Aardap- Peitermijnmarkt. In bintje 35-50mm *an de oogst 1985 werden 15 contrac- verhandeld voor levering april te- 8,00. De stemming was kalm. In ?mqe 50mm van de oogst 1985 werden contracten verhandeld voor leve- "S?april bij een prijs van 18,50 tot w100 alsmede 72 contrac- fiaievering mei teëen f 19.40 tot ÜJj De stemming was prijshou dend. Van de oogst 1986 waren het 36 contracten tegen 29,50 voor levering dend stemm*nS was prijshou- jtotterdam - Consumptie-aardap- Pe'en, los verladen af bedrijf, in gul- JJ?r 100 kg, excl. btw.: klei-aard- ffien bintïe 35-50mm 5,50-6,00. 35-55mm 8,1)0-10,00. bintje 525™ opwaarts 14,50-15,00. bintje opwaarts (frites) 17,50-18,50. ^^ardappeten; bintje 35-50mm jfiS6,00-Jantje 50mm opwaarts 15,50- •-,0U' Exportaardappelen 45rrun an„, opwaarts 12,00-13,00. vuci- tao PP!- n 4,00-5,50. De stemming nf,]UrustIS- (N B- Volgende aardap- Peibeurs op dinsdag 1 april). bintje Voer- Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Burgemeester en wethouders van Sas van Gent stellen de gemeenteraad voor de ingekomen bezwaren te gen de bosaanplant in het plan Waterdijk te Philippine onge grond te verklaren. Volgens de twee particulie ren en de NCB-afdelingen Philippine en Biervliet die de bezwaren hadden ingediend, zijn er al genoeg recreatieve voorzieningen en ze vinden dat de grond beter een agrari sche bestemming kan krijgen. B en W vinden de reactie vanuit de agrarische sector wel begrijpelijk. Ze stellen echter dat het maar om een lapje van vijf hectare gaat en dat de gebruikers altijd al ge weten hebben dat het gebruik van tijdelijke aard zou zijn. Volgens het college mag aan de bosinplant, die een compen satie is voor een niet in te planten bos elders in de streek, gezien het regionaal belang, een hogere waarde toegekend worden dan aan handhaving van de agrarische bestem ming. In tegenstelling tot de klagers menen B en W dat de recreatieve mogelijkheden in de gemeente toch al niet dik gezaaid zijn, zodat een impuls in die sfeer zeer welkom is. Uit planologische overwe gingen bestaan er volgens het college geen beletselen tegen de aanleg van een recreatieve voorziening aan de rand van de bebouwde kom van Philip pine. Het bos, zo menen ze, zal de aantrekklijkheid van het woongebied enkel verhogen. Ook een bezwaar van het Landbouwschap, om een zone van honderd meter te houden tussen boerderijen en wonin gen, gaat als het aan B en W ligt in de prullemand. Het be zwaarschrift is namelijk niet op tijd binnengekomen. Hoewel het uitbreidings plan Waterdijk donderdag nog door de gemeenteraad moet worden vastgesteld, heeft zich al een eerste gegadigde gemeld voor een lapje grond. Zehamij BV uit Terneuzen wil ruim 400 vierkante meter grond kopen om er twee premie A-wonin gen te bouwen. De grond gaat voor 77,30 gulden exclusief btw van de hand. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De tiener- soosleiding van het SKW in Sas van Gent presenteerde deze week het tieneractivitei tenprogramma voor de ko mende weken. Het pro gramma is bedoeld voor tie ners in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar. Iedere week is er wel wat te doen. Vaak zijn dit ontspan nende activiteiten zoals disco, film of bowling. Daarnaast is het de bedoe ling ook informatieve avonden op touw te zetten, waarbij de jeugd zelf ideeën aandraagt. De activiteiten worden voor namelijk in De Roselaar te Sas van Gent of in Concordia te Westdorpe gehouden. De voor naamste bedoeling van de tie- nersoosleiding is om de tieners naast school en eigen hobby's, de kans te geven eens andere mensen van dezelfde leeftijd te ontmoeten. Het programma voor maart en april ziet er als volgt uit: zaterdag 29 maart: rock and roll-avond Westdorpe, aan vang 19.30 uur; maandag 31 maart: bowling Vlaanderen- hal, aanvang 16.00 uur; zater dag 5 april: disco Westdorpe, aanvang 19.30 uur; woensdag 9 april: uitstap Bobbejaanland, vertrek bus 08.45 uur bij Con cordia en 09.00 uur bij De Ro- selaer; zaterdag 12 april: disco Westdorpe, aanvang 19.30 uur. Voor de bowling en de uit stap nar Bobbej aanland kan men zich opgeven bij De Rose- laer te Sas van Gent. Voor de bowling opgeven voor 29 maart, de uitstap voor 5 april. De uitstap gaat alleen door bij een deelname van dertig of meer personen. Voor meer in formatie kan mén terecht bij Anneke Vereecken, Eurpalaan 12 te Sas van Gent of bij Roos Verstraeten, De Roselaer te Sas van Gent. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het pas gevormde bewonerscomité van de acht flatgebouwen in de Terneuzense wijk Katspolder gaat de strijd aanbinden met de twee be heerders (de vastgoed-maatschappijen Witte-Bous- sen en Van Alten) over de hoogte van de navorderin gen op de in 1985 gemaakte stookkosten. Ook wil men zich beraden wat te doen met de aangekon digde maandelijkse verhoging van de serviceskosten van 210 tot 225 gulden per apparte ment. Dit valt af te leiden uit de agenda voor de eerste bijeen komst van het bewonerscomi té, die donderdag wordt ge houden. Tijdens deze vergade ring komt tevens een rapport van het Ministerie voor Volks huisvesting op tafel, met daarin diverse methodes en aanbevelingen om blokver- warming (waarbij elke bewo ner per flatgebouw evenveel betaalt aan stookkosten) op meer individuele basis per ap partement te berekenen dan wel te bemeteren. De initiatiefnemer tot de huurders-actie, voorzitter D. Nimmegeers van de FNV-af- deling Terneuzen, heeft in middels bij de Huurcommissie Zeeland te Goes een verzoek schrift ingediend om de door Witte-Boussen en Van Alten aan de 328 huurders van de Katspolder-flats gepresen teerde navorderingen op hun juistheid te laten beoordelen. Ook heeft hij de rechtskundige dienst van de FNV ingescha keld. Zoals gemeld variëren deze nabetalingen van ruim 97 tot bijna 330 gulden per appar tement, afhankelijk van het flatgebouw waarin men woont. Volgens Nimmegeers zou er nu ook zijn gebleken dat er geen strikte scheiding bestaat tussen de twee beheerders, waarvan Witte-Boussen zes en Van Alten twee blokken of ficieel in beheer heeft. „Er zijn aanwijzingen dat er een zeker verwevenheid bestaat", aldus de Terneuzense FNV-voor- man. „Bij sommige blokken heeft de ene maatschappij het daadwerkelijke beheer, ter wijl de administratie weer door de andere wordt gedaan". Wat de mogelijke consequen ties hiervan zijn voor de huur ders moet nog worden nage gaan. Na cursus Terneuzen Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu zense colonne van het Rode Kruis is weer redelijk op sterkte, nadat twaalf van de achttien geslaagden van de door de afdeling verzorgde EHBO-cursus voor volwasse nen zich als lid hebben aange meld. Dit deelde P. Ummenthum van de colonne mee tijdens een voorlichtingsavond in de brandweerkazerne voor de ge slaagde EHBO-ers. Na verto ning van de Rode Kruis-film 'Opgeleid om te helpen', gaf waarnemend commandant R. Vriens van de Terneuzense af deling een overzicht van de werkzaamheden van de colon ne. De EHBO-cursus voor vol wassen werd gegeven door dokter Koomen uit Hulst en kader-instructeur A. Caluri uit Terneuzen. Bij voldoende deelname gaat in september een nieuwe cursus van start. De geslaagden voor het EHBO-examen van het Rode Kruis zijn: de dames H. de Putter, M. Lesage, M. vd Berg, A. de Putter, L. Blewanis, G. de Bruyne, C. de Croock, A. de Lint, N. Pladdet, R. de Wijs, I. de Smet, B. vd Sijpe, A. Bijl, M. vd Berge en de heren J. de Pauw, W. Dekkers, Q. vd Berge en T. Goudzwaard. Van onze correspondent BIERVLIET - De kledingactie voor het Don Bosco instituut in Itajai (Brazilië) heeft in to taal 1870 gulden opgebracht. De drie initiatiefneemsters Roos Picavet, Lean Kieboom en Rita Buysen zijn zowel vrijdagavond als zaterdag steeds druk bezig geweest in hun winkel in de RK pastorie te Biervliet. „Vrijdagavond hadden we al voor ruim 1400 gulden ver kocht. Het liep gewoon storm", aldus Roos Picavet zeer tevre den over deze 'Vastenaktie'. Er zijn nog heel wat jassen, broeken en andere kleding stukken over. Op vrijdag 4 april van 19.00 tot 21.00 uur zal er weer in de RK pastorie te Biervliet een verkoop worden gehouden. Dan tegen een stuntprijs van een gulden per kledingstuk. Mochten er dan nog kledingstukken overblij ven dan worden deze geschon ken aan de IJzendijkse koster Jacques van Voorenberghe. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Tot en met za terdag 29 maart kunnen leden van de Kunstuitleen van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland weer kunstwerken le nen of ruilen in het Terneu- zens Museum aan de Burg. Geillstraat. Er is in een nieuwe collectie van meer dan honderd schil derijen, objecten en plastieken in het museum bijeenge bracht, waaruit kan worden gekozen. De collectie in Ter neuzen wordt tweemaal per jaar 'ververst'. De Kunstuitleen telt in heel Zeeland zo'n 700 leden, waar van honderd in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het permanente uitleen-centrum is gevestigd aan de Kuiperspoort 22 in Middelburg. Het Terneuzens Museum is voor de kunstuitleen geopend vanaf vandaag tot en met za terdag, dagelijks tussen 9.30 en 12.00 en 13.00 en 17.00 uur. IJZENDIJKE - Onlangs open den de heer en mevrouw Van de Broeke hun dierenspeciaal zaak aan de Molenstraat 7, in het centrum van IJzendijke. In de zaak treft men een ruim assortiment aan van die- renvoeders en verzorgings middelen. Uniek in het assor timent is het échte beschuit meel, een begrip voor kanarie- liefhebbers, dat in de rest van Zeeland praktisch niet ver krijgbaar is. Voor het eerst sinds enkele jaren is er voor de vogellief hebber nu ook weer het ouder wetse kiemzaad, naar samen stelling van de heer Campens uit Oostburg. Verder biedt de zaak aan verwante dingen als pootgoed, tuinzaden, mestartikelen etc. Ook voor tuinartikelen en klompen, kan men bij Van de Broeke terecht. De zaak is ge opend op de gebruikelijke uren, plus de koopavond op vrijdag. Op woensdagen is de winkel 's middags gesloten. OOSTBURG - In Jac. Her mans Prijsslag in Oostburg vond afgelopen donderdag een bijzondere stunt plaats. Diny Salomé uit IJzendijke werd om klokslag drie uur omge roepen en mocht vervolgens één minuut gratis winkelen. De boodschappen waarmee ze binnen die tijd haar wagentje wist te vullen verte genwoordigden een waarde van tweehonderdenzesenvijf tig gulden. Het gratis winkelen vormde de hoofdprijs in een landelijke actie bij Hermans. In totaal waren er twintig winnaars, in elk filiaal één, van een slag zinwedstrijd. Deze wedstrijd was enkele maanden geleden uitgeschreven door de firma Bougrain, importeur van Franse kazen. TERNEUZEN - P.C. Koole Groothandel in Terneuzen, Langereksestraat 19, in Ter neuzen houdt woensdag een open dag. P.O. Koole is onder meer een bedieningsgroothan del voor Zeeuwsch-Vlaande ren. De open dag start om 14 uur en duurt tot 22 uur. Woensdag kunnen de on dernemers uit de levensmid delenbranche er terecht. Ver der staat de dag open voor bakkers en slagers, groente en zuivelhandelaren, eigena ren van rijdende winkels, campinghouders en andere seizoenbedrij ven. In Terneuzen zijn woensdag zo'n 25 fabrikanten aanwezig in het bedrijf van P.C. Kooie met een stand waarin de arti kelen onder de aandacht wor den gebracht. AXEL - 'Blauw is een kleur, die niet snel verveelt' vindt opticien Wikkerink in Axel. Om die reden is blauw in een mooie tint een belangrijke kleur van het vernieuwde in terieur van de zaak. Aange vuld met wit en een vloerbe dekking die ook door blauwe vervangen zal worden. Tl lampen verhogen nog het effect van licht en ruimte. „Wij hebben nog altijd een grote collectie klokken, wek kers,en horloges", zegt hij, „en verder kan men als vanouds terecht voor groeibriljanten, parels, bloedkoraal, trouwrin gen etc. Alleen onze collectie gouden en zilveren sieraden gaan we minderen". TERNEUZEN - Erwin-Frank Barentsen uit Terneuzen is de gelukkige winnaar geworden van een disco-fiets. Hij won deze in een prijsvraag van de Melkunie. Een vertegenwoordiger van de Melkunie overhandigde de elfjarige Erwin-Frank de gloednieuwe bruine fiets van het merk Sparta op zijn ver jaardag. De prijsvraag was uitge schreven voor St. Nicolaas 1985. Erwin-Frank's winnende slagzin luidde: „Als het heer lijk avondje is gekomen, met chocoladeletters en speculaas voor elk, dan staat er tussen de cadeaus van mijn dromen, een glas heerlijke Melfri chocola demelk! Hij had zijn gedicht verpakt in een lucifersdoosje als onderdeel van een leuke tekening. Eieren kleuren - Gewapend met penseel en verfdoos na men zaterdagmorgen zo'n 45 kinderen deel aan de eierkleurwedstrijd in buurt centrum Sint-Albert. Vooral in de jongste leeftijdsgroep bleek nogal wat paasinspiratie aanwezig. Organisator Nel Kamp van buurtvereniging Sint-Albert toonde zich tevrden met de be langstelling en de resulta ten. Alle deelnemertjes, voor het grootste deel uit de wijk Sint-Albert zelf, ontvingen na afloop van de schilderpartij een zakje met paaseitjes. Win naars: 3-6 jaar: Gina Tijdink; 6-9 jaar: Danny ten Berghe; 9- 12 jaar: Abraham Esposito. Paasconcert - Harmonie De Vereenigde Vrienden geeft zondag 30 maart, eerste paas dag, het traditionele voor jaarsconcert in cultureel cen trum De Speye. De harmonie staat dan onder leiding van Johan de Witte. Zowel de drumband als de ensembles en de voltallige harmonie van De Vereenigde Vrienden werken mee aan het concert. Het paas concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Lezingen - Bij de familie Fer- mont, Jeroen Boschstraat 41, worden in het paaswekeinde twee casette-lezingen gehou den, die zijn ingesproken door een trance-medium. „De luis teraar wordt geconfronteerd met het Godsbewustzijn in zichzelf, het doel van het eigen leven en de keuzes die je daarin kunt maken", aldus de organiserende familie. Verder wordt in principe iedere veertien dagen een le zing en/of meditatie gehouden om dit verder uit te diepen. „Dromen en uittredingen is iets waar ieder mee te maken heeft". De eerste lezing wordt gehouden eerste paasdag om 11.00 uur en tweede paasdag om 20.00 uur met als titel: 'Het Godsbewustzijn in de mens'. Informatie of opgave op bo venstaand adres. Kennismaking - In de kerk werd een kennismakingsvie ring gehouden, waarbij de kinderen die binnenkort hun eerste communie doen, aan wezig waren. Ook heel wat ouders en familieleden van deze jongens en meisjes waren in de kerk. Pastor Jos Thiellier ging voor en de kinderen zorg den voor een fraaie omlijsting. Gaaibolling - Tweede paas dag, maandag 31 maart, wordt op het terrein van het Oude Raedhuys een gaaibolling ge houden. Het wielercomité Westdorpe probeert met de or ganisatie van deze gaaibolling de verenigingskas wat te spekken. Het wordt een pun- tenbolling, waarvoor de deel nemers zich vanaf twee uur 's middags kunnen inschrijven. De bolling begint om half drie. Iedereen mag deelnemen DW - Leden van kaartvere- niging DW speelden in café Het Wapen van Zeeland de derde ronde, meetellend voor het clubkampioenschap 1986. Uitslag: 1. C. van Doorn, 2. M. Michielsen, 3. Jac. van Doorn, 4. J. Hamelink, 5. Jac. de Koeljer. Stand drie ronden: 1. C. van Doorn 174 punten, 2. Jac. van Doorn 150, 3, M. Mi chielsen 143, 4. H. Stouten 142, 5. J. Hamelink 140 punten. Uit slag jokeren: 1. W. Menheere, 2. T. Bareman, 3. M. Stoffels. Van onze correspondent WESTDORPE - De welfare tentoonstelling annex open dag die zaterdag in bejaarden centrum 't Verlaet te West dorpe werd gehouden, is een groot succes geworden. Velen toonden hun belangstelling voor de circa vierhonderd fraaie handwerken en hand werkjes, in het afgelopen jaar door leden van de handwerk- club van het tehuis vervaar digd. Veel van het geëxpo seerde werk werd ter plaatse verkocht. Naast de tentoonstelling en de goed lopende verkoop van diverse brei-, naai-, haak- en borduurwerken waren nog enkele andere attracties in de recreatiezaal van 't Verlaet aanwezig. De talrijke bezoe kers konden sjoelen, dobbèlen of enveloppen trekken. Dé opbrengst van de expo wordt besteed voor de aan koop van nieuw materiaal ten behoeve van de handwerkclub van 't Verlaet. Veel bezoekers hebben tevgns van de gelegen heid gebruik gemaakt het ver nieuwde en heringerichte te huis eens te bekijken.

de Stem | 1986 | | pagina 13