16?5 IEMA ivers chten lenden tuis banden* 6Het eeuwige Museum leeft bij bevolking NA CONFLICT MET BESTUUR DE HALLE Jemeenschapswerk luist vecht aadsbesluit aan k* Vorming Hontenisser college pas na Pasen ffiSïEM PRIJS VOORAF, GEEN GEZEUR EN ZEER KORREKT! MSDAG 25 MAART 1986 JTUM VAN ZEELAND NU 2 VOOR vond over renspalen Axel DERWET CITROËN^ W. DE BLOCK WISSE B.V. AXEL - Dansschoolhouder Ben Dekker uit Axel, die in conflict is geraakt met het bestuur van De Halle over het gebruik van grote zaal, verhuist volgend seizoen naar het gemeen schapshuis 't Kaaike in Zuiddorpe. ROCTUS NEEM INITIATIEF IVTOKOSTENVERGOEDING DIRECTEUR Raad Hulst op woensdag is. BANDEN SCHOKDEMPERS NA PENSIOEN VAN WEZEL Pastoor Steen nu ook voor Koewacht Plaatselijk nieuws Axel Clinge Heikant Hulst Nleuw-Namen St.-Jansteen T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers jHILST - Vooral veel men- l(0 uit de eigen streek be- men steeds meer de weg vinden naar het streek museum De vier Ambachten In Hulst. pe museumcommissie mosta teert dat in het pas verschenen jaarverslag. Volgens de commissie i;ordt dat aangetoond door verhaalde bezoeken en het limuleren van anderen om ook eens binnen te lopen. Scholen, verenigingen en or ganisaties behoren tot de groeiende groep terugke rende bezoekers. „Het bete kent dat het museum leeft bij de bevolking". Vorig jaar bleek de tweede Paasdag een 'topdag' met 84 muzeumbezoekers. Ook de openstelling op zon- dagdagen in het hoogseizoen bleek weer succesvol. In to taal passeerden vorig jaar 2233 volwassenen de mu seumbalie en 1233 kinderen. Daarnaast mochten 893 mensen, leden van de Kring, gratis naar binnen. Vergele ken met voorgaande jaren zijn de getallen voor groepen en gratis beduidend hoger. Daarmee ziet de commissie de mening gestaafd dat het vooral eigen mensen die het museum meer bezoeken. Al les tesamen kreeg het mu seum 4359 bezoekers over de vloer, een stijging ten op zichte voorgaande jaren. Het besluit om tijdens het weekend de museumbalie tevens te laten fungeren als informatiestand voor toeris ten is een goed initiatief ge bleken. „Toeristen hebben dan meteen ook de weg naar het museum gevonden". Komende Paasvakantie gaan de deuren van het mu seum ook weer open, vanaf tweede Paasdag tot en met 5 april, van 14 tot 17 uur. Te zien zijn dan de textiele werkvormen van mevrouw Thérèse Stallaert. Op zater dag 12 april opent het mu seum feestelijk het seizoen. L - Ter afsluiting van het Jjerseizoen houdt de oud- idkundige kring de Vier Dik brei en haakkatoen ibachten donderdag een 8 kleuren. Bol over? Gr wnkomst in De Halle in terug.! 100 gram. Wil el. écru 4.25; kleur 5 25 1 Stuy uit Terneuzen zal de loorders op bijzondere jie inleiden in de geschiede- GOEDKOPE -van de streek. Dit aan de van talrijke dia's van tnspalen, onder de titel irsteend verleden'. Grenspalen tussen het ichtsgebied van stad en am- •ti(, tiendpalen, grensstenen [d het bezit van particulie- ADmoanW van instellingen' Palen ycii ictrl Htf de rijksgrens en ga zo maar jr. Ze hebben allemaal hun en geschiedenis. Iedere be stellende is welkom. De igang is gratis en de bijeen- inst begint om 20 uur. wethouders van Terneuzen ening aan het bepaalde in arti- ilgemene Bepalingen Milieuhy- ire kennis dat op 26 februi anvraag is ingekomen van Eli Mr. F.J. Haarmanweg 44 (ADVERTENTIE) de gehele Inrichting om- Rnnlng als bedoeld In artikel et ten behoeve van een ver- itabrlek. [tatselijk bekend Mr. F.J. Haa straal bekend gemeente Ter- ïummer(s) 1478 en 1479 andere terzake zijnde stukken |l van heden voor een ieder Ier entesecretarie, afdeling [rel tot 24 april 1986 elke werk- 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 ardag van 19.00 tot 22.00 uur stukken wensen in te zien op |ran 19.00 tot 22.00 uur, worden vooraf mededeling te doen (tel (tel 123.) ijdens de kantooruren een mon- worden verkregen. Staand vanat heden kunnen ge uren schriftelijk bij het college en wethouders worden ingi lie een bezwaarschrift indient 1 persoonlijke gegevens niet be- AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Dansschool Axel naar Zuiddorpe Dekker kiest voor die oplossing omdat het bestuur van De Halle hem niet kan garanderen dat hij vol gend seizoen op dagen die voor hem het best uitko men, vrijdag en zaterdag, de grote zaal mag hebben. KLOOSTERZANDE - Het ziet er naar uit dat de on derhandelingen over het nieuw te vormen college van Ben Win Hontenisse naar na Pasen worden gescho ven. Na die feestdagen is lijst trekker A. Roctus van de ge lijknamige groepering van plan de verschillende fractie voorzitters voor een gesprek uit te nodigen. De fractie A. Roctus blijft met vier zetels de grootse partij in de nieuwe Hontenisser raad. Gezien het recordaantal van 862 voorkeurstemmen dat op hem is uitgebracht, goed voor een dikke twee zetels, stelt Roctus zich in ieder geval be schikbaar als wethouder. „Af gaande op die uitslag zit er eigenlijk niets anders op". Maar in het achterhoofd houdt hij ook rekening met de moge lijkheid dat de fractie P. Mangnus en het CDA het met elkaar op een akkoordje gooi en. „Mangnus en Bruggeman (overgestapt naar het CDA, red.) hebben de afgelopen vier jaar samen geregeerd en ik weet niet hoe goed die met el kaar kunnen opschieten". Roctus ziet zelf twee moge lijkheden voor de collegevor ming. Of de huidige coalitie met P. Mangnus voortzetten, of in zee gaan met het CDA. „Maar dan zullen ze wel moe ten aanvaarden dat het beleid van de afgelopen vier jaar wordt voortgezet". Roctus zegt momenteel geen voorkeur voor een 'regeringspartner' te hebben, „maar", voegt hij er aan toe, „de afgelopen periode hebben we tot volle tevreden heid met Mangnus samenge werkt". In de Halle blijven zou voor Dekker bovendien tot een gro tere onkostenpost hebben ge leid. Het bestuur zou met in gang van het volgend seizoen het volle pond aan zaalhuur van Dekker verlangen. Nu be taalt Dekker negen tientjes per avond. Dat zou dan 281 gulden worden, het tarief voor particulieren. Met deze oplossing wordt een punt gezet achter een nie- tes-welles spelletje tussen het Hallebestuur en de dans schoolschouder. Dekker maakte zich begin dit jaar ontzettend kwaad toen hij te mondeling bezwaren worden i een openbare zitting op dins- i om 10.00 uur in het stadhuis aarbij tevens gelegenheid wordt dachtenwisseling over de aan- I bevoegd gezag, de aanvrager ■verige aanwezigen Van een onzer verslaggevers ILST - Het Gemeenschapswerk Hulst heeft be- islotte de aandacht op, dat de-, aar aangetekend tegen het raadsbesluit om de on- aren hebben ingebracht op d« n wijze en een ieder, die aan- Itoe redelijkerwijs niet in staal is vallenverzekéring voor mede-inzittenden en de autokostenvergoeding voor directeur C. van gelegenheid zullen worden gs- iiven niet meer te subsidiëren, sin tegen de ontwerp-beschikkins part 1986 I wethouders van Terneuzen, burgemeester C. Ockeloen Het Stichtingsbestuur stelt l het in beide gevallen de rplichte uitvoering betreft n de CAO welzijnswerk en worden volgens het raads- inte- secretaris, A.J. van PagMjfuit van december lal vergoed. ongevallenverzekering, schrijft het bestuur, is een verplichting, larom is bij de aanstelling n de directeur in 1968 beso- fide kosten daarvan te ver- Bij de toepassing- iklaring van de CAO-Wel- tewerk in 1980 is deze ver- eding als verworven recht continueerd. Ook de vaste [ZEN tel. 01150-95538 ^kostenvergoeding dateert uit 1968. Gebaseerd op de ftnen die golden in de 'oude' jneente Hulst een bedrag jik aan de vergoeding voor M kilometer tegen het geï nde vergoedingstarief. Bij gemeentelijke herindeling die vergoeding gehand- afd en werd in 1980 als ver ben recht gecontinueerd. ilgaat om zo'n 1.800 gulden. 'n het kader van zoeken ar bezuinigen rees de vraag de vergoedingen aange zet konden worden als ^-verplichtingen. Han dde het onderzoek werden ze in 1985 en 1986 van de be groting geschrapt. Inmiddels is het bestuur tot de conclusie gekomen dat het inderdaad gaat om verworven rechten en derhalve CAO-verplichtingen. Als de betalingen indertijd niet waren opgeschort, zo laat de stichting doorschemeren, had het gemeentebestuur er niet naar gekraaid. De Abva Kabo steunt de zienswijze van het stichtingsbestuur, evenals het ministerie van economi sche zaken. De gemeentelijke commissie bezwaarschriften buigt zich op 2 april over het geschil. „We staan hierin erg sterk", licht voorzitter G. van Berkel toe. „Wij hopen dat de commissie en de gemeenteraad ons be zwaar zal onderkennen. We doen immers niets anders dan aan onze CAO-verplichtingen voldoen. Als men dat niet in ziet zijn we bereid de zaak tot de hoogste instantie uit te vechten. De onderste steen moet boven komen". horen kreeg dat er de tweede helft van het seizoen 1985/1986 maar liefst 22 van de afge sproken dansavonden, waar onder de hele maand maart, wegvielen omdat er afspraken met andere verenigingen zijn gemaakt. Omdat daarmee de conti nuïteit van zijn dansschool in het geding kwam eiste Dekker van het Halle bestuur dat ze zich aan de mondelinge af spraak hield. Het Hallebe stuur vond echter dat Dekker geen recht van spreken had. „Dekker is bij ons met een avond in de week begonnen. Dat werden er gauw twee en nu dus drie. Maar mijnheer Dekker vergeet dat dat is ge beurd met de uitdrukkelijke restrictie, en dat geldt vooral voor de zaterdagavond, dat verenigingen die per se op een bepaalde dag zijn aangewezen voorrang zouden krijgen. Dat zijn er nu toevallig wat veel geworden. Dus Dekker heeft geen recht op die dagen, hij heeft er alleen een optie op", zo reageerde het Hallebestuur toen, waarbij Dekker voor de keus werd gesteld zich daarin te schikken of op te krassen. Dat laatste lijkt Dekker nu het verstandigste. Overigens ziet het er niet naar uit dat zijn dansschool erg te lijden krijgt onder de locatieveran dering. „De meesten zijn er al aan gewend en vinden het veel gezelliger in het Kaaike. Er zijn ook wat meer mogelijkhe den. Als er geen andere alter natief komt, en dat zit er voor lopig niet in, blijven we in Zuiddorpe", aldus Dekker. HULST - De Hulster gemeen teraad kom woensdag bijeen voor de maandelijkse raads vergadering. Aan de orde komen onder meer de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris, nog niet afgewerkte subsidie verzoeken, de vaststelling vanhet meerjarenplan stads en dorpsvernieuwing en een hele trits onderwijsvoorstel- len. De raadsvergadering wordt gehouden in het stad huis en begint zoals gewoon lijk om 19 uur. (ADVERTENTIE) 'Moren 'fnèuzen. Hulst en Goes, rassen en telefoon- lrnraers op pagina 2. Mngstl|den: 3°-12.30/i3.30-17.00uur. Wactle huzen: Rein van der l,TI (editie-chef), Jan ?sen (Plv. chet), Emile 0n. Co Meertens, Cor de fcJi!oto)' T°n Koomen La Huls,: Frank Deij. [j9ène Verstraeten. delburg: Henk Postma. S; c'é van Katwijk. •artentle-exploltatle jS.p.ec,eur Zeeland: t_Menu, privé tel. 01150- Uitsluitend topmerken. Groot assortiment, vele profielen. Wij weten precies welke band onder uw auto het beste resultaat geeft' Niet zichtbaar, wel net zo belangrijk als de ban den. Slappe schokdempers maken van uw auto een dweil op de weg. Laat ze even testen! Leverings* Dienstenpakket: u kunt bij ons terecht voor banden, balanceren, uitlijnen, schokdempers, accu's, uitla ten, sportvelgen, enz. Informeer maar eens. ERKEND specialist TIVOLIWEG 63 HULST TEL 01140-12461 Na 'Op hoop van zegen' wordt het nu lachen in Sint-Jansteen Ook de liefde speelt een rol in 'Het eeuwige leven' - FOTO'SOESTEM/CORJ.DEBOER Frans de Schepper als Zeno Baes en Annie Coppieters als zijn echtgenote Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene sluit na de succesvolle opvoering van 'Op hoop van zegen' het seizoen af met het blij spel 'Het eeuwige leven, Amen'. Het toneelstuk is geschreven door de Belg Roger Pieters. De Steense acteurs brengen het stuk in dialect, deels Steens, deels Hulsters en deels Hei kants. Geen zware kost dit keer, want het is de bedoeling de toeschouwers een een avondje lekker te laten lachen. Voor een amateursgezelschap is het een hele krachttoer om in een seizoen twee toneelstukken op te voeren, maar de Steense Camere is er toch in ge slaagd. Dit dankzij een maximale inzet van de betrokkenen en de bezielende leiding van regisseur Piet Verwer. In het verhaal kan actrice Annie Coppieters als de vrouw van Zeno eens lekker te keer gaan. De overige dames- rollen zijn voor Emmy de Bot, Lionda Buijs en Christian MacTaggart. Bij de heren treden voor het voetlicht Frans de Schepper als Zeno Baes, Walter Boussen, Eddy Weemaes, George Mar- tens, Frans Junier en Henk van den Branden. De voorstellingen vinden plaats op zaterdad 5 en zondag 6 april, om 20 uur in gemeenschapscentrum De Warande in Sint-Jansteen. Kaarten zijn in voor verkoop op de bekende adressen. BRESKENS - Van transport bedrijf V. uit Breskens zijn 12 dozen met 12 kg gepelde gar nalen gestolen. De waarde van deze dozen bedraagt 3.500. Deze vermissing is pas in Hamburg ontdekt, bij het los sen van de auto, IJZENDIJKE - De personen auto van de heer D.C.N. uit IJ- zendijke, die voor zijn woning op de Isabellaweg stond, is ge stolen. De auto was niet afge sloten en de sleutels waren op de auto blij ven zitten. OOSTBURG - In het bejaar denhuis De Burcht is van me vrouw E. de M. een bedrag van 600 gulden uit haar kamer ge stolen. Dit is gebeurd tussen afgelopen woensdag en afge lopen zondag. De kamer was niet afgesloten. TERNEUZEN - Op de T-krui- sing Westkolkstraat-Grenu- laan-Dijkstraat kwam de automobilist W. H. uit Ter neuzen gistermorgen om streeks 11 uur frontaal in bot sing met een personenauto be stuurd door zijn plaatsgenoot H.P. Bij het ongeval, dat mede te wijten was aan het gladde wegdek,werden beide voertui gen aanzienlijk beschadigd, maar niemand liep enig letsel op. TERNEUZEN - Maandagmor gen om 04. 15 uur werd inge broken bij AMikro Elektro aan de Schependijk te Terneu zen. Onmiddelijk daarop trad het automatich alarmsysteem in werking. Toen de politie arriveerde bleek dat er er een trap tegen de gevel stond. Ook was een ruit vernield De daders wa ren niet te vinden. Wel kon la ter worden vastgesteld dat uit het gebouw een videorecorder was verdwenen. TERNEUZEN - Zondagavond omstreeks kwart voor twaalf werd ingebroken in restaurant Vijverhof aan de Frederik van Eedenstraat te Terneuzen. Bij aankomst van de politie werd daar de Terneuzenaar W. de Z. aangetroffen. De man werd meegenomen naar het poltiebureau en bleek in het bezit te zijn van wat le vensmiddelen. Hij bekende de inbraak en werd na het opma ken van een prees verbaal weer in vrijheid gesteld. Van onze correspondent KOEWACHT - Met ingang van 6 april gaat pastoor Van Wezel, de pastoor van de H. Philippus en Jacobus-paro- chie te Koewacht, met pen sioen. In overleg met het bis dom en de kerkbesturen van Koewacht en St.-Jansteen heeft pastoor Claessens zich bereid verklaard ook in Koe wacht waar te nemen zolang er geen pastoraal werker is gevonden. De twee kerkbesturen, waarbij ook het kerkbestuur van Heikant zich aangesloten heeft, hebben besloten een sa men-werkingskring te gaan vormen. Die telt dan ruim 6000 mensen. In de toekomst zal getracht worden voor deze kring twee pastors, één pastoor en één pastoraal werker te krijgen. De drie parochies blijven zelf standig, maar gaan zoveel mo gelijk samenwerken. Deze sa- menwerkingskring past in het geheel van de regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zijn op het moment plannen om in dit gebied de krachten te bun delen en om de pastorale zorg voor de toekomst veilig te stel len. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle het Ruiten- boertoernooi met een deel name van 28 paren. Uitslag groep 1: 1. dames Scheele-Ma- ris, 2. echtpaar Scheele, 3. da mes Dekker-Pel en mevrouw Groenewoud-de heer Schuur man. Groep 2: heren Scheele- De Block, 2. heren Moeliker- Olyslager, 3. mevrouw Kocka- de heer Vermunt en heren Pel-Van Bambost. Voetbal - Voor de vierde keer krijgt de voetbalvereniging Clinge komend paasweek einde een delegatie Engelse voetballertjes uit Braintree op bezoek. De 128 gasten worden ondergebracht bij gezinnen in het dorp. Vrijdag komen ze aan en zaterdag is er een uit stap naar Brugge en Antwer pen. 's Avonds is er in Malper- tuus een verbroederingsbal. Zondag worden vijf wedstrij den gespeeld. De trofeeën worden uitgereikt door oud- secretaris E. de Deckere. Maandagochtend stapt het Engelse gezelschap weer op de bus voor de thuisreis. Gezinsverzorging - In Clinge wordt donderdag 27 maart een informatie-avond gehouden van de gezinsverzorging, aan vang om 20.00 uur in gemeen schapscentrum Malpertuus. Op deze bijeenkomst wil de gezinsverzorging het beleid en de veranderingen presenteren. Voorts is er gelegenheid voor vragen, opmerkingen of sug gesties vanuit het publiek. Paasviering - In gemeen schapscentrum 't Heike be zocht een groot aantal leden van de Gehandicapten Orga nisatie Nederland de paasvie ring. Na een eucharistievie ring vertoonde voorzitter Me- chelink uit Westdorpe dia's van een polio-revalidatiecen trum in Kenya. De gaven die via de collecte werden opge haald gaan rechtsteeks naar de plaats Nyabondo, waar Me- chelink jr. als fysiotherapeut werkzaam is. Zeehengelen - Zeehengelvere- niging De Knorhanen hield een zeehengelwedstrijd in de Westerschelde. Wegens het slechte weer was het aantal vissers niet groot. Uitslag: 1. J. Morcus, Kloosterzande 1680 punten; 2. Th. van Broeck, Clinge 1340; 3. E. Morcus,. Kloosterzande 460; 4. J. van Broeck, Clinge 405; 5. F. Braem, Heikant 290 punten. Gemeentesecretaris - In het bericht over de nieuwe ge meentesecretaris in Hulst is ten onrechte gemeld dat de huidige secretaris J. van Den deren in de VUT gaat. Hij gaat gewoon met pensioen. Kaartclub - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas de den 24 kaarters mee. Uitslag: 1. V. de Klerk, 2. P. van Kerck- hoven, 3. mevrouw Van Mul- lem, 4. Fr. Buys, 5. mevrouw Buyze. Sjoelclub - De sjoelclub Wij Blijven Actief speelde een wedstrijd bij Ron de Vilder. Uitslag: 1. B. van Ecke, 2. S. van Koert, 3. S. Lauwereys, 4. M. van Brand. der Heyden, 5. C. Kaarting - In zaal W. Blom- maert werd een kaarting ge houden waaraan 33 perssonen deelnamen. Uitslag: 1. P. Jon kers, Kloosterzande; 2. J. van de Ende, 3. W. Cuyper, beiden Hulst; 4. J. Sorber, Graauw; 5. W. Neve, Kloosterzande. Sport - In het gemeenschaps centrum De Kauter kunnen belangstellenden wekelijks te recht om mee te doen aan een aantal sporten. Op de dinsdag avond is dat vanaf 20.00 uur badminton, op woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur bad minton en tafeltennis en op donderdagavond vanaf 20.00 uur tafeltennis. Paasviering - De bejaarden- bond hield een druk bezochte paasviering in gemeenschaps centrum De Warande. Na de eucharistieviering, die werd voorgegaan door pastor Van Leemput met medewerking van het bejaardenkoor, was er een koffiepeuze. Daarna wer den er prachtige dia's ver toond van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, de Westerschelde en Brugge. Vastenaktie - Het afgelopen weekeinde zijn 32 jongeren ac tief geweest voor de vastenak tie. Via een huis-aan-huis-ac- tie van de zakjes werd f 2200,- en 1300 Bfrs opgehaald. Een geweldig resultaat, zeker om dat er al via een andere actie 1600,- was opgehaald. Al het geld is bestemd voor het Ilo- project in Peru. Bejaardenschieting - In ge meenschapscentrum De Wa rande wordt woensdag 26 maart een bejaardenschieting gehouden. De inschrijving be gint om 13.00 uur en om 13.30 uur worden de eerste pijlen afgeschoten. Dansclub - De dansamuse- mentsclub St.-Jan hield een groot sluitingsbal in Den Dul- laert te Hulst. Op muziek van Frans Bonne konden de tal rijke aanwezigen naar harte lust dansen. Een mooie slui ting van een succesvol winter- dansseizoen.

de Stem | 1986 | | pagina 11