leeuws-Ylaamse uderen lansen in Sas Dow verdubbelt produktie poly-ethyleen Diamanten paar in Zaamslag Hulst snoept weer uit verkeerde pot Week hechtenis voor rijden zonder rijbewijs Gastouderavond van F olklorestichting [RS U OOK IN ALEN. Zoekactie naar vermiste Munitie op strand gevonden LPNSDAG 19 MAART 1986 VAN ZEELAND )f)NDËRDAG IN VLAANDERENHAL politierapport rRucphensebaan pedrijfjanvan ie geleerden 't nog z'n sportiviteit is of] geen enkele reden Irun u deze maand ?m pas volgend [oefrit te laten maken! Informatie bver E. ledicijnen UZER&ZN. B.V..MR ïp Westerschelcle snelle actie oorkomt anken van wee tankers Lfffnde kapitein van de Év/fi xas is een proces- f aal opgemaakt. SAS VAN GENT - De Sasse Vlaanderenhal is donderdag 20 maart de gehele dag het decor voor een groot volksdansfestival van en voor ouderen uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. De organisatie is in handen van een vrijwilligers- werkgroep van het SKW uit Sas van Gent. IN DE SPEYE IN SAS VAN GENT Sponsortocht van Engelse agenten ook door Zeeland Gewond door deksel van mangat Plaatselijk nieuws Westdorpe Geld herbezetting arbeidsplaatsen naar kadaster Tl 6 PAGINA ZEELAND 3 ander één cent rente [levering 1/3 van de nden |>eweg 2, Voorschoten, i wielen tegen meerprijs. .ffiUWVLIET - In de Zwar- loider heeft men een projec- gevonden, een landmijn en Tndgranaten alsmede een ««tal geweerpatronen. Nabij |t Zwindorp bij werkzaam- jen trof men een granaat «n De mijnopruimingsdienst (eft het zaakje opgeruimd. jOSTBURG - In de Nieuw- kwamen twee perso- fcnauto's, bestuurd door H. S. (t schoondijke en T. S. uit (uis met elkaar in botsing. |t gebeurde toen H. S. met lij auto achterop de stil- feande auto van T. S. reed. Materiële schade was het ge- SLl'IS - Op de Kaai te Sluis is jan de bromfietser F. van H. [it Zuidzande een bescherm- i gestolen. De dader ont- |reekt nog steeds. [ERNEUZEN - Bij een in- taak in het aan de Oostbui- ihaven te Terneuzen afge- eerd sportvissersvaartuig llvermeeuw van de heer Van |f! is een radio-cassetterecor- r gestolen. Om binnen te ko ken had men een ruit ver leid. PT (UITGEZONDERD DE RAT PANDA Li NDEN EEN RENTELOOS KREDIET Wil NO. DE RAT RITMO EN DE RAT REGATAj I DAT INDERDAAD DAT U GEEN KOS JiORMALE KONDITIES GEWOON VI fjKHEID BIEDEN DEZE VOOR DE P GELIJKE VOORWAARDEN. WIJ NEMEN BH U BETAALT DUS 10 MAANDEN L EEN Ik Vaneen onzer verslaggevers ...El'ZEN - Tijdens de ..■vergadering van de pa- intenvereniging Samen Be lt wordt morgen (donderdag) tel aandacht besteed aan het tbrulk van medicijnen. [Na het huishoudelijk ge- telte spreekt H. Hermans fan het Zeeuws consultatiebu- au voor Alcohol en Drugs 'CAD) over het onderwerp [ledicijnen en medicijnver- faving'. Daarna is het woord huisarts Den Ouden uit Juist, die het zal hebben over ■ebruik en misbruik van me- jeijnen'. Daarna is er gele- enheid om vragen te stellen. De bijeenkomst begint om 30 uur in café Centraal, arkt 6 te Terneuzen. Iedere iangstellende is welkom. len en zolang de voorraads Van onze correspondent ®KPOLDER - Dank zij een ("e actie van te hulp ge- toten vaartuigen kon gister- «dag worden voorkomen l een koppelverband van te Belgische tankschepen in 4 golven van de Wester- F"tle verdween. F- koppelverband ge- md door het motortank- PP Namur en de tankbak ptur van de Antwerpse re- Jjj Soltrabel, kwam in het ter hoogte van BMder in moeilijkheden, T^rzaakt door de golfslag P het oplopende Noorse zee- PP Berber Texas op weg Antwerpen naar Ham- 8- De snelheid van het bruto register ton me- ro-roschip was zo groot, if heks'ag de verbinding L Belgische koppelver- verbrak, zodat de bol- t rf1 het dek werden ge- Ij, °°k de trossen braken, ff' Belgische binnenvaart- fcf rit nam het koppel- Ftand op sleeptouw en zette anderhalve kilometer ver- Ti °P een zandbank in de jrfr van Waarde aan de [l z°dat de schepen voor Pen werden behoed, f.far ,°°k werd de lading, fraande uit 380 ton gasolie gepompt. Later in de mid- treeg de combinatie toe- J"m'ng om met een pomp- L„ langszij naar een i.Pawerf in Langerbrugge tart te varen waar de Hie t!' vo'gens de rijkspo- Lwater aanzienlijk was P worden hersteld. Van onze correspondent Maar liefst 350 bejaarde volksdansers, afkomstig van ouderengroepen uit geheel Zeeuwsch-Vlaande- ren, verzorgen het dagvullende dansprogramma. De deelnemers staat 's mor gens om half tien al een ont vangst te wachten, waarna Lucien van Waes, voorzitter van het SKW-bestuur in Sas, het openingswoord doet. Aan sluitend volgen dan de eerste dansen, waarbij achtereenvol gens de diverse groepen op de vloer komen. De dans- en mu zikale leiding is in handen van Nel van Weele uit Terneuzen. Rond twaalf uur is er een lunchpauze, 's Middags kun nen bezoekers terecht in De Vlaanderen vanaf kwart over een. De toegangsprijs is 2,50 en ter plaatse is een program- maboekj e beschikbaar. Voor het begin van de tweede serie dansen houdt burgemeester W. Dusarduijn van Sas van Gent een korte toespraak. Om kwart voor drie is er weer een korte pau ze, waarna de derde dansserie volgt. Wethouder Jan Plat- schorre sluit het gebeuren af rond de klok van vier uur. Tot slotvan de dag zullen alle deelnemende ouderen als apo theose nog eens gezamenlijk de beentjes van de vloer lich ten. Het volksdansfestival voor ouderen is een vervolg op het succes van het festival vo rig jaar, dat toen voor de eer ste keer werd gehouden. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Gisteren vierde het echtpaar J. van de Velde-Wilhelm het dia manten huwelijksfeest. Beiden genieten nog een redelijk goede gezondheid en verblijven nu alweer bijna negen jaar in het be jaardencentrum De Mo lenhof te Zaamslag. De heer Van de Velde is 88, zijn echtgenote 85 jaar. Beiden zijn geboren en ge togen in Zaamslag waar Jan als zelfstandig metse laar een eigen bedrijf voerde. Het echtpaar heeft een zoon en twee kleinkin deren. Hoewel de heer Van de Velde keihard en vele uren per dag werkte, zag hij toch nog kans enkele bestuurlijek functies te vervullen. Zo was hij een aantal ja ren penningmeester van de diakonie van de Neder lands Hervormde kerk en bestuurslid van de plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis. Het feest begon reeds gistermorgen in de ont spanningszaal van de Mo lenhof met een bijeen komst met de overige be woners, directie en het personeel. Daar kwam ook burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen, vergezeld van zijn echtgenote, het diamanten paar namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aanbieden en tevens een bloemstuk. Gisteravond was er een De heer en mevrouw Van de Velde-Wilhelm. druk bezochte receptie in restaurant De Kraag waar velen blijk gaven van hun belangstelling. Ook de ge lukstelegrammen van ko ningin en de commissaris - foto de stem cor j. de boer der koningin in Zeeland ontbraken niet bij het be reiken van deze mijlpaal. Van onze correspondent TERNEUZEN - Een week onvoorwaar delijke hechtenis eiste officier van justi tie mevrouw mr. Arendsen tegen G.H. uit Schoondijke. H. stond gistermogen voor het hekje van het kantongerecht te Ter neuzen wegens het rijden zonder rijbe wijs. En dat was niet voor het eerst dat hij voor deze overtreding was bekeurd. Op 10 april van het vorig jaar was hij be trapt toen hij over de Zusterstraat in Sas van Gent reed. Op de vraag van kantonrechter mr. H. de Mul, waarom hij geen lessen nam voor het verkrijgen van een rijbewijs, ant woordde H.: „Daar moetje toch geld voor hebben". Mr. Arendsen stelde dat H. ken nelijk wel geld heeft om in een auto te rijden en kwam tot genoemd vonnis. De kantonrechter vonniste conform deze eis. Hulstenaar M. van H. was 24 juli 1985 bekeurd omdat hij in de gemeente Honte- nisse reed me een vrachtauto waarvoor geen keuringsbewijs was afgegeven en de taxograaf al sinds 1980 niet was her keurd. Verder voor het feit dat dezelfde (koel)auto in strijd met de bepalingen op 14 juli stond geparkeerd op het 's-Gra- venhofplein te Hulst. Deze drie overtre dingen kwamen hem op een geldboete van in totaal 455 gulden of 10 dagen hech tenis. E. A. uit Oostbrug had 20 november van het vorig jaar op de kruising Louisa- straat-Middenstraat te Sluiskil geen voorrang verleend aan een andere auto mobilist en het gevolg was een forse klap, waarbij een gewonde viel. Eis en uit spraak 300 gulden of 6 dagen. „Het proces verbaal was nog slechter leesbaar dan mijn kentekennummer plaat. De laatste vier cijfers waren niet te zien, dus kon ik niet betalen. Ik heb daar voor heel wat in het werk moeten stellen. Ik sta nu hier en dan vind ik 50 gulden veel". Zo verweerde zich A.M. uit Zaam slag na het aanhoren van de eis van de officier van justitie. M. was vorig jaar 23 juli door de politie bekeurd aan de Lek straat te Terneuzen, omdat de nummer plaat van zijn personenauto slecht lees baar was. Dat gaf M. wel toe. Er was een dag daarvoor per ongeluk wat verf opge komen en bij het schoonmaken van de nummerplaat waren de letters wat aan getast. Bovendien had M. al een nieuwe nummerplaat besteld. Kantonrechter mr. De Mul halveerde de eis tot 25 gulden of 1 dag. In de aangehouden zaak tegen J.V. uit Hoek legde mr. De Mul de man uit hoe het kon gebeuren dat hij 2 maart van het vorig jaar pas staande werd gehouden tussen Terhole en Kuitaart, terwijl de ge constateerde overtreding, een snelheid van 137 kilometer per uur, op de weg Ter- neuzen-Zaamslag plaatsvond. „Volgens de u achtervolgende politie reed u zo hard en passeerde u zo vaak dat het eerder niet kon". Mr. Arendsen eiste en boete van 275 gulden of 6 dagen met de waarschuwing dat bij herhaling zijn rijbewijs in het ge ding kon komen. Mr. De Mul vonniste conform deze eis. Het verzoek van L.V. uit Hoek om van zijn in beslag genomen bromfiets van Belgisch fabrikaat, maar een Nederlands motorblok daaronder bevestigd, het mo torblok terug te krijgen en het frame te vernietigen, werd niet gehonoreerd. De verbeurdverklaring werd bekrachtigd en V. kreeg bovendien voor het feit dat hij daarop reed 26 juli 1985 over de Hoekse- weg zonder verzekerd te zijn, nog een boete van 110 gulden of 3 dagen. M.P. uit Clinge had zijn personenauto aan de Gravenstraat in zijn woonplaats geparkeerd zonder dat daarop een geldig deel drie was aangebracht. P. gebruikte het voertuig niet meer en het stond op particulier terrein en had van de eige naar daarvan toestemming gekregen. „Een misverstand wat nog al eens voor komt", zo stelde mr. De Mul. „Het mag dan particulier terrein zijn, maar als dat niet is afgesloten en.dus voor een ieder vrij toegankelijk, is het volgens de letter van de wet openbaar". Eis en uitspraak 110 gulden of 3 dagen. Directeur Larry Adcock bedient de poken tijdens het slaan van de eerste paal - foto de stem/corj.de boer Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Door het slaan van de eerste paal voor de tweede Dowlex-fabriek op het terrein van Dow Chemical in Terneuzen zal dit chemisch bedrijf de produktie van po ly-ethyleen (een plastic) in Europa over enkele jaren kun nen verdubbelen tot 260.000 ton per jaar. Dow Chemical heeft ook Dowlex-tabrieken in ae vs en in Spanje. Dowlex is een plastic, dat onder meer wordt ge bruikt voor de vervaardiging van draagtasjes, vuilniszak ken en huishoudelijke artikelen. De nieuwe fabriek is door Dow zelf ontworpen en zal begin 1988 in gebruik worden genomen. De bouw van de fabriek zal werk bieden aan 150 tot 200 personen. De Dowlex 2 zelf geeft werkgelegenheid aan 25 personen. De investering bedraagt enkele tientallen mil joenen guldens. Het ritueel van de eerste paal werd gisterochtend ver richt door directeur Larry Adcock van Dow-Terneuzen. Het geheel was zeer sober gehouden, omdat de Terneu- zense Dow-vestiging pas afgelopen vrijdag officieel toe stemming kreeg van de grote bazen in de Verenigde Staten om met de bouw van de nieuwe fabriek te beginnen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De stichting Sasse Folkloreweek houdt don derdag 20 maart een gastouderavond in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. Potentiële en reeds bereid gevonden gastouders, de mensen waarbij de stichting hun volkdansgasten onderbrengt, krijgen dan informatie over de twaalfde uitvoe ring van de folkloreweek, die dit jaar in Sas van Gent van zater dag 29 tot en met zaterdag 26 juii wordt gehouden. De gastouders krijgei 1 lil- formatie over het folklore- week-programma en toelich ting op de deelnemende groe pen. De deelname van vier buitenlandse dansgroepen is inmiddels vrijwel zeker vast komen te staan. Uit Tsjecho- Slowakije wordt de groep Po- lana verwacht en uit Spanje is de groep Sietemancas te gast in Sas van Gent. Beide groe pen zijn een hele week te gast. Voorts komen tijdens het eer ste weekeinde de Zweedse groep Mora en de Franse groep Aux quatre vents. De gastouders van 1985 ontvan gen donderdagavond een foto collage van het festival van vorig jaar. Op de avond bestaat tevens gelegenheid voor nieuwe gast gezinnen om zich te laten in schrijven voor het komende festival. De gastouderavond is dan ook vanzelfsprekend toe gankelijk voor belangstellen den die kennis willen maken met het fenomeen folklore week. Zij krijgen uitvoerige informatie over het belang van de gastgezinnen in de or ganisatie van en tijdens de jaarlijkse folkloreweek. De gastouderavond begint om acht uur. Van onze correspondent GOES - Een aantal Engelse politieagenten, afkomstig uit Grays in de buurt van Londen, hoopt in de periode 19 tot en met 26 maart de afstand Grays-Mönchen-Gladbach hardlopend te zullen afleggen. De route loopt via Vllssingen, Goes, Roosendaal, Baarle en Bladel. Het idee werd geboren door dat een van hun collega's door kanker getroffen werd. Met hun hardlooptocht hopen zij door middel van sponsoring per kilometer door een aantal Engelse firma's ongeveer 5000 pond sterling aan de kanker bestrijding te kunnen over handigen. Van onze correspondent SLUISKIL - Maandagavond werd tijdens werkzaamheden aan boord van de Duitse coas ter Neil-W, afgemeerd aan de kade van de Nederlandse stik stofmaatschappij, een beman ningslid gewond. De man kreeg het ijzeren deksel van een mangat op het hoofd en werd per ambulance overgebracht naar het Juliana ziekenhuis te Terneuzen. Na behandeling kon hij naar zijn schip terugkeren. OOSTBURG - Dinsdag is een zoekactie gehouden naar de vermiste Hennie Smit, die enige weken geleden spoorloos is verdwenen. Met een vlieg tuig van de dienst luchtvaart heeft men vanuit de lucht het hele gebied rond Groede, het strand en de monding van de Westerschelde afgezocht. Deze zoekactie heeft nog geen resultaat opgeleverd. De rijkspolitie blijft echter attent en zoekt verder. Wie denkt bruikbare inlichtingen te heb ben, kan zich met haar in ver binding stellen, tel. 01170-3156. Koor - Het parochieel ge mengd koor verzorgt 5 april een optreden voor de Diabetes Vereniging Nederland, die dag wordt in het Zuidlandtheater in Terneuzen een voorlich tingsdag gehouden door de af deling Zeeuwsch-Vlaanderen. In een programma, dat geti teld is 'Leven voor diabeten', voert het koor, na enkele inlei dingen door specialisten, om twaalf uur een kort concert uit. Gezinsdienst - Voor de gebrui kelijke voorjaarsviering die zondag in de parochiekerk werd gehouden, bestond goede belangstelling. Pastor Jos Thiellier leidde de dienst, waaraan door de SOS-groep, het gemengd koor, het jeugd koor en de Lezersgroep werd meegewerkt. Het thema van de viering was 'Leven steeds opnieuw'. CADZAND - Op het strand nabij boulevard De Wielingen heeft men flink wat munitie gevonden. Het gaat hier om vijftig stuks kleine munitie, granaten, pantsergranaten en andere. De mijnopruimingsdienst heeft inmiddels de projectielen onschadelijk gemaakt. Op korte termijn zal er op het hele strand een zoekactie worden georganiseerd met detectors. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst willen opnieuw wat afsnoepen van het geld dat eigenlijk gereser veerd is voor de herbezetting van arbeidsplaatsen. Vorige maand werd van dat geld al 25.000 gehaald voor de exploitatie van de voormalige kleuterschool De Blokkendoos, die als hulsvesting voor de af deling welzijn gaat dienen. Nu is er 9700 gulden nodig voor de aanschaf van bewerkings- apparatuur in verband met de automatisering van het ka daster. Door die omschakeling krijgt de gemeente de gege vens op microfiches aangele verd en daarvoor is een lees- apparaat nodig. Tot nu toe hoefden voor het gemeentelijk afschrift van de kadastrale legger, dat eens per jaar werd bijgewerkt, geen kosten be taald te worden. Met ingang van dit jaar rekent het Kadas ter echter 70 cent per mutatie. Dat betekent voor de ge meente dat de overschakeling met de microfiches per jaar ongeveer 1500 gulden gaat kosten. Dat bedrag is nog wel te vinden in de begroting. Maar de 9700 gulden voor de benodigde apparatuur niet. Vandaar dat B en W de herbe- zettingsgelden willen aan spreken. Volgend jaar, zo voe gen ze eraan toe, is dat bedrag dan weer beschikbaar voor het doel waarvoor de raad het heeft bestemd. Voor het raadplegen van de kadastrale gegevens door der den worden op de legesveror dening gebaseerde tarieven in rekening gebracht. In de prak tijk zal volgens B en W blijken of die tarieven ook na inge bruikname van het nieuwe systeem nog toereikend zijn. Als dat niet het geval is, dan zullen de legestarieven om hoog moeten.

de Stem | 1986 | | pagina 15