VERGEER SLAAT AANBOD VOOR MARATHONS AF Goud voor Irene de Kok Van Miérlo wint in Zeeland Dubbele pech voor Schapers knlnfifi'warm aanbevolen RUSLAND-REIS SCHAATSPLOEG VOL TEGENSLAGEN VERDEGJ Agterhuis stopt in Terneuzen Storme pakt MAANDAG 17 MAART 1986 T12 PAGINA SPORT J maANPAG 17 MAART 11 ALMA ATA - Op het moment dat wereld- en Europees schaatskampioen Hein Vergeer in het Russische Alma Ata de kroon op zijn suc cesvol verlopen seizoen wil zetten ('één we reldrecord, het geeft niet op welke afstand'), slaat het griepvirus geniepig toe. Schaatsen in Alma Ata Voorbij Sneeuwval Indoorrecord Leeuwenburgh Tennis jeugd Durand wint wereldbeker wedstrijd MVIIIm%00 Voor informatie: bel 070-264201, toestel 2301 of 2983 Muller en Van Heek superieur in Halle Persprijs voor Van der Hoek in Tsjechoslowakije Zaalselecties krijgen klop Kikkers eerste kampioen KUlst - in het Hulsterse zaal amma afgewerkt. Het team va „"Pjmt binnen te halen. Het de« «e'ijkspel. Van onze speciale verslaggever ALMA ATA - Na bedenktijd heett wereld- en Europees kam pioen langebaanschaatsen Hein Vergeer een financieel zeer aantrekkelijk aanbod om volgend seizoen marathons te gaan doen afgewezen. Het aanbod hield in dat Vergeer per seizoen in slechts vijf marathons hoefde uit te komen, dat hij bij de spon sor („Nee, ik noem geen naam") in dienst zou kunnen treden en dat hij tot en met de Olympische Winterspelen in het Canadese Galgary zich grotendeels mocht blijven richten op het all round -gebeuren. „Het was een ideale aanbieding, maar ik heb het niet gedaan. Ik was toch bang dat dat marathon-schaatsen teveel invloed op mij zou krijgen. Ik wil namelijk in het langebaanschaatsen nog zoveel. Pas als ik met een gouden plak uit Galgary terugkom, ben ik tevreden", aldus Vergeer, die de desbetreffende sponsor niet geheel afpoeierde. „Na Galgary praten we verder". Dat Vergeer bedenktijd nodig had, kwam voort uit het feit dat hij het in het geheel niet eens is met de financiële begeleiding van de KNSB van de kernploegen. „Het ging in dit geval om be hoorlijk veel geld. Dus dan krab je toch even achter je oren. Ze ker als je weet dat je-in de kernploeg in een trainingskamp bij het eten soms je eigen glas melk moet betalen. En als je ziet dat iedereen over de hele wereld vliegt om aan wedstrijden mee te doen, terwijl ons aan het begin van het seizoen wordt verteld dat voor iets extra's geen geld beschikbaar zou zijn, dan twijfel ik op zulke momenten wel eens of ik eigenlijk aan de goede kant sta". Hein Vergeer geveld door grien Door Rob van Deursen Gistermorgen meldde Vergeer zich bij masseur Anne de Jong misselijk af voor een rondrit door de meer dan een miljoen inwoners tellende hoofdstad van Kazakstan. En gistermiddag consta teerde De Jong een verhoging tot 39 graden. „Hij heeft griep", zo luidde de enig mogelijke conclusie. „en we mogen blij zijn als we Vergeer tegen de tijd dat we naar huis gaan fit hebben. Twee dagen griep betekent een verlies aan kracht van een week". Daarmee ontnam Anne de Jong elke grond aan de trip van de Nederlandse schaat- stop naar de 'wonder-baan' van Alma Ata, waarnaar door de schaatsliefhebbers zo reik halzend werd uitgekeken. „Ik had het zaterdag al in de gaten, toen hij bij mij op de massagetafel stapte. Elke spier die ik aanraakte, deed hem pijn. Ik reken er niet meer op dat hij hier nog in ak- tie komt. Zijn seizoen is voor bij". Anne de jong keek er wat treurig bij. Henk Gemser hield er echter de moed in met: „Misschien herstelt hij snel. Dan kan hij nog rijden. Voor de eerste westrijddag heb ik hem ook gewoon mee laten lo ten. Terugtrekken kan altijd nog". Gemsers hoop was waar schijnlijk tegen beter weten in, want de reis naar de Me- deo-piste van de Nederlanders staat tot nu toe bepaald niet onder een gelukkig gesternte. Zo sneeuwde het zaterdag en zondag constant boven het dal, dat Oost-Azië van Siberië scheidt en waarin Alma Ata ligt. „We hebben het wonderijs inderdaad nog niet gezien. Ik vraag me na .mijn eerste erva ringen met de Russen hier trouwens af wat we op deze plek te zoeken hebben. Je loopt constant tegen een muur van onwil op. Twee dagen lang hebben we achter het pro gramma van de wedstrijden aangezeten. Twee dagen lang hield men ons aan het lijntje. En dan blijkt vlak voor de lo ting dat er twee grote meer kampen worden gehouden. Maandag en dinsdag voor de mannen, woensdag en donder dag voor de vrouwen. De be loften dat wij per dag zouden mogen bepalen welke afstan den we wilden rijden, daar komt niets van terecht. Op deze manier kan ik niet wer ken. Voorlopig beschouw ik dze reis alleen maar als een oriëntatie voor het WK heren in 1988. Dus helemaal verloren is alle moeite niet", aldus Henk Gemser opvallend in mineur. Een stemming waarin ook Hein Vergeer in Alma Ata verkeert. „Je kunt griep niet tegenhouden, maar het komt wel op een heel vervelend mo ment. Zaterdag hebben we maar even kunnen trainen. Het ijs was niet snel, maar het gleed wel lekker. En dan ma ken ze tegen zessen de vloer even schoon en dan komt er een Mongool, van wie nog nie mand heeft gehoord, en die rijdt op de 1500 meter even 1.57.10. Op dat moment besefte ik welke mogelijkheden er hier liggen. Goed, je hoort al die verhalen, maar nu zag ik het met eigen ogen. Daarom heb ik flink de pest in dat ik hier in mijn bed lig. Zelfs al was ik niet aan een wereldre cord toegekomen, dan had ik toch via wat persoonlijke re cords op de ranglijst aller tij den een paar plaatsjes kunnen stijgen. En dat was mooi mee genomen geweest". Hein Vergeer dus ook flink de pest in. De rest van de Ne derlandse afvaardiging ver keert in Alma Ata nu ook niet in hoera-stemming. De trai ning gisteravond op de zwaar- besneeuwde piste gaf daar in derdaad weinig aanleiding toe. Jolanda Grimbergen, die Ria Visser vervangt:1 „Het is ver schrikkelijk slecht ijs. Overal zitten gaten. Als je niet uit kijkt, lig je zo op je gezicht. Nog eerder dan op natuurijs". En Petra Moolhuizen: „Ik ben hier gekomen om elke dag een afstand te schaatsen. En nu moet ik ineens in twee dagen een grote meerkamp rijden. Daar heb ik me niet op inge steld". Yvonne van Gennip koos eieren voor haar geld door coach Gemser te vragen haar in te schrijven voor de sprintwedstrijden voor woensdag en donderdag. „Zij komen hun beloftes niet na, dan voel ik er weinig voor om tijdens de laatste dagen van het seizoen nog eens tot het uiterste te gaan". Bij de heren waren de rac- ties op de ommezwaai van de Russen, die overigens ver baasd reageerden op de wen sen van de Nederlanders, om dat volgens hen de „wedstrij den van de vakbonden" al ja ren in deze periode op de ka lender staan en altijd worden betwist in meerkampen, kalm. Gerard Kemkers, waar- schijnlkijk de enige in gezel schap die dicht bij een wereld record kan komen of het even tueel zelfs kan verbeteren: „Ach, we zien wel. Als het weer zo blijft, mogen we blij zijn als we de finish halen". De kans dat sneeuwval de kwaliteit van het ijs de ko mende dagen negatief zal blij ven beïnvloeden, is zeer groot. Dat moge blijken uit het feit dat de Russische ploegleiding de aanvankelijke toezegging om de toppers tegen de Neder landers in de baan te brengen inmiddels heeft ingetrokken. De Sovjet-inbreng bestaat nu uit Botskarjev, Korotkov, Jer- molin, Pribjitkov, Zhirnyth en Larionov, bepaald geen echte vedetten. Als excuus wordt aangevoerd dat Bozjev en Sjasjerin geblesseerd zijn, dat Malkov in Sverdlovsk moet zijn en dat de wereldkampioen sprint Sjelekovski inmiddels aan zijn welverdiende vakan tie is begonnen. Gemser veel betekenend. „Oliebollen zijn na afloop van de kermis altijd koud". Gerard Bits, ploegleider van de eveneens in Alma Ata acht man sterke ploeg van de De venter IJs Club geeft de moed echter niet op. „Ik ben hier zelf voor de vierde maal en onze club komt vanaf 1974 naar de Medeo-baan. Uit de ervaring weten we dat het weer van de ene op de andere dag kan om slaan. Je moet niet gek opkij ken als morgen de lucht strak blauw is. Een hart onder de riem, dat gezien de stemming binnen de Nederlandse ploeg nauwelijks indruk maakte. (ADVERTENTIE Irene de Kok in actie tegen de Westduitse Barabara Classen. LONDEN (RTR/AFP) - Driekwart jaar voor de we reldtitelstrijd in eigen land (eind oktober in Maastricht) heeft Irene de Kok de aan dacht op zich gevestigd door in Crystal Palace twee Europese judotitels bij de dames in de wacht te slepen. Zaterdag was zij al het sterkst in de categorie tot 72 kilogram, zondag deed de 20-jarige Tilburgse het dun netjes over in de open klas se. In de klasse tot 72 kilo gram bereikte De Kok de fi nale door een fraaie over winning op viervoudig we reldkampioene Ingrid Berg- hmans uit België, die overi gens lange tijd geblesseerd is geweest. In de finale rekende De Kok, vorige keer tweede in de wereldtitelstrijd, vervol gens af met de Westduitse Barbara Classen. De 28-ja- rige kleuterjuffrouw miste zodoende haar zesde Euro pese kampioenschap sedert 1978. Irene de Kok nam zeer attent over na een Uchi-Ma- ta-techniek van de West duitse, haalde voordeel en stond dit surplus niet meer af. Zondag, liet Irene de Kok opnieuw zien momenteel in grote vorm te verkeren. In de open klasse rekende de Brabantse in de halve fina les van het tableau af met de Poolse Maksymov. Vervol gens plaatste De Kok zich voor de eindstrijd door de Francaise Cicot met yuko terug te wijzen. In de finale kwam de Oostenrijkse Ros- witha Hartl er niet aan te pas. Van de andere Neder landse dames was er brons voor Anita van de Pas in de klasse tot 48 kilogram. Van Gameren, Akkermdns en Stoeltjes werden vijfde. Frankrijk was het meest succesvol met drie gouden medailles. Nederland en Groot-Brittannië verover den tweemaal goud. fe2voornaamit« uitslagen van zater dag zijn: Tot 61 kg: kwartfinale*: Ge- raud (Fra) wint op beslissing van Stoeltjes (Ned). Halve finales: Bell (GBr) wint op beslissing Ritschel (WD1); Debrabender (Bel) wint met Yuko van Geraud (Fra). Om het brons: Geraud wint met Shui van Koeva (Bul); Ritschel wint met ippon van Stoeltjes. Finale: Bell wint met koka van Debrabender. Tot 66 kg: kwartfinales: Deydier (Fra) wint met ippon van Staps (Ned). *a) w' Halve finales: Deydier (Fra) wint op beslissing van Karlsson (Zwe).Shrei- ber (WD1) wint met ippon van Fioren- wint op beslissing van Netherwood Br); Karlsson wint met ippon van Hartl (Oos). Finale: Deydier wint met koka van Shreiber. Tot 72 kg: kwartfinales: De Kok (Ned) wint met ippon van Smolentseva (Sov) Halve finales: De Kok wint met waza- ari van Berghmans (Bel); Classen (WD1) wint met koka van Cortavitarte (Spa). Om het brons: Meignan (Fra) wint met ippon van Cortavitarte; Berghmans wint met ippon van Grey (Can). Finale: De Kok wint met yuko van Classen Boven 72 kg: kwartfinales: Van Ga meren (Ned) wint met ippon van Vai- nio (Fin). Halve finales: Bradshaw (GBr) wint op beslissing van Sigmund (WD1); Maksymov (Pol) wint met koka van Van Gameren. Om het brons: Paque (Fra) wint met koka van Van Gameren; Sigmund wint met waza-ari van Arsenovic. Finale: Mak symov wint met ippon van Bradshaw. De voornaamste resultaten van zon dag zijn: tot 48 kg: halve finales: Briggs (Gbr) wint met waza-ari van Boffin (Fra) Verguilas (Spa) wint op beslissing van Van de Pas (Ned) Om het brons: Van de Pas wint met koka van Valvano (Ita) Boffin wint met waza-ari van Koefsjinova (Sov) Fina le: Briggs wint met ippon van Vergui tot 52 kg: halve finales; Brun (Fra) wint met shido van Majdan (Pol) Hor vat (Oos) wint met ippon van Doyle (Gbr) Om het brons: Doyle wint op beslissing van Akkermans (Ned) Maj dan wint met yuko van Wyss (Zwi) Finale: Brun wint met ippon van Hor vat. Tot 56 kg: halve finales: Soraci (Ita) wint met ippon van Winklbauer (Oos) Rodriguez (Fra) wint op beslissing van Goixtowicz (Pol) Om het brons: Gontowiö2 wint met koka van Philips (Wdl) Hughes (Gbr) wint met yuko van Winklbauer ftnale: Rodriguez wint met koka van Soraci open klasse: kwartfinales: De Kok (Ned) wint op beslissing van Maksy mov (Pol) Halve finales: De Kok wint met yuko van Cicot (Fra) Hartl (Oos) wint met ippon van Kutz (Wdl) Om het brons: Kutz wint met yuko van Berghmans (Bel) Cicot wint met ippon van Netherwood (Gbr) Finale: De Kok wint met ippon van Hartl. OKLAHOMA CITY (ANP) - Chris Leeuwenburgh (Sparta) heeft tijdens de Amerikaanse indoor-atletiekkampioen- schappen voor studenten in Oklahoma City het Neder landse indoor-record polsstok hoogspringen voor de tweede maal verbeterd. De In de Ver- enigde Staten studerende Ha genaar sprong dit maal 5,38 meter. Hij kwam daarmee acht centimeter hoger dan zijn oude record, dat hij 22 fe bruari in Oklahoma City ves tigde met 5,30 meter. Frans Maas (Unitas) leverde een uitstekende prestatie bij het verspringen met 7,83 me ter. Het nationale record op dit nummer staat met 7,99 meter op naam van Emiel Mellaard (AA C). DE AMSTERDAMSE tennis ser Paul Dogger is zondag in Geldrop Nederlands indoor- kampioen bij de zestienjarigen geworden. In de finale stond hij alleen de tweede set in de tiebreak af aan Jan Siemerink uit Leiden. ZEELAND (ANP) - Toine van Mierlo uit Venhorst heeft zondag in de openingscross om het nationaal kampioenschap in de 250 cc-klasse op het circuit de Trense Bergen in Zeeland de meeste punten vergaard. Hij eindigde driemaal als tweede. Grote favoriet en titelver dediger Gerd-Jan van Doorn uit Veghel won wel de eerste en derde manches, maar finishte niet in de tweede reeks wegens een defecte bougie. Daarom staat hij in de tussenstand op de vierde plaats, nog achter Leo Combee (tweede op een punt van Van Mierlo) en Karl-Jan Beckers (derde). Er waren ongeveer 2.500 toeschouwers. De voornaamste uitslagen zijn: Eerste manche: 1. Gerd-Jan van Doorn (Voghel) Honda; 2. Henk van Mierlo (Venhorst) Honda; 3. Leo Combee (Woudrichem) Honda; 4. Karl-Jan Beckers (Hilvarenbeek) Honda; 5. Wil lie van der Laar (Milheese) Honda; 6. Henk Fraterman (De Krim) Honda. Tweede ménche: 1. Combee, 2. Van Mierlo, 3. Beckers, 4. Mark Smits (Lierop) Husqvarna, 5. Theo Eggers (Hooghalen) Honda), 6. Gerard Eg- gers (Cuyk) Kawasaki. Derde manche: 1. Van Doorn, 2. Van Mierlo, 3. Combee, 4. Eggers, 5. Bec kers, 6. Jurgen van Vught (Oss) Honda. Totaalstand om de nationale titel: 1. Van Mierlo 81 punten, 2. Combee 80, 3. Beckers 69,4. Van Doorn 60,5. Eggers 51,6. Fraterman 47. METZ (RTR/AFP) - Michiel Schapers heeft dit we«|J einde in het met 85.000 dollar gedoteerde Grand pty toernooi van Metz pech gehad. In de halve finales eJ kelspel verloor de boomlange Rotterdammer zaterdag in drie sets van de als eerste geplaatste Fransn^ Thierry Tulasne en een dag later ging hij eveneens J drie sets ten onder in de eindstrijd van het dubbelspel Tulasne verspeelde de eer ste set tegen de als vierde ge rangschikte Schapers, die op de wereldranglijst langzaam aan omhoog schuift (voor Metz was hij 66e), in de tiebreak. Daarin was de nationale kam pioen heerser (7-1). Daarna bleef Tulasne toch een com pleter tennisser te zijn. Hij greep de volgende sets tame lijk gemakkelijk met achter eenvolgens 6-3 en 6-4. In de fi nale rekende Tulasne in twee sets af met de Australiër Bro- derick Dyke. Ook in de eindstrijd van het dubbelspel begon Schapers met zijn partner Francisco Gonzalez uit Paraquay met setwinst (6-2). Vervolgens ver loor het duo echter de greep op het spel van de Poolse vete raan Wojtek Fibak en de Fransman Guy Forget (3-6 4- 6). Ivan Lendl heeft zondag in Milaan het eerste van de drie grote Europese indoor-tennis- toernooien gewonnen. De nummer één van de wereld ranglijst die steeds verder af stand neemt van John McEn roe, versloeg in de finale de Zweed Joakim Nyström (acht ste van de wereld) met 6-2,6-2, 6-4. Het Europese circuit wordt voortgezet met de toer nooien van Brussel en Rotter dam. In de halve finales had Lendl met 7-5, 6-4 gewonnen van zijn landgenoot Mkloslav Mecir. Dat ging hem moeilij ker af dan de winst in de fina le. Mecir gaf in de eerste game geen enkel punt af op zijn ser vice. Lendl moest hard werken om gelijk te blijven. Jn de ne gende game forceerde hij een doorbraak, die onmiddellijk door Mecir werd beantwoord. Na een nieuwe doorbraak greep Lendl de setwinst, die hij door een 'break' in de ze vende game van de tweede set uitbouwde tot partij-winst. In de finale had Joakim Nyström minder in te brengen dan op grond van diens eind zege in het toernooi van La Quinta van veertien dagen ge leden mocht worden verwacht. De Zweedse lichtgewicht, die volgens kenners licht als een vlinder over de baan gaat, was niet opgewassen tegen Lendls machtige forehand-klappen. De Tsjechoslowaak verdiende met deze 22ste achtereenvol gende partij-overwinning 60.000 dollar (ƒ150.000,-). PARIJS (SID) - De Franse ruiter Pierre Durand heeft zondagmiddag tijdens het concours hippique in Parijs de voorlaatste kwalificatiewed strijd voor de strijd om de we reldbeker gewonnen. Met het paard Jappeloup bleef hij in de tweede barrage foutloos in 34,88 seconden. De Britse prof Nick Skelton werd met St. James tweede. Hij liep acht strafpunten op, evenals zijn landgenoot Malcolm Py- rah, die met Diamond derde werd. De Fransman Frederic Cottier, de vierde, die zich voor de tweede barrage had geplaatst, kreeg elf strafpun ten. Rob Ehrens werd gedeeld tiende. Hij had met Oscar Drum acht strafpunten in het hoofdparkoers. Met alleen nog de wedstrijd van het komende> weekeinde in Den Bosch op het pro gramma als afsluiting van het Europese circuit, waaruit zich de beste negentien ruiters en amazones voor de finale van half april in Gothenburg plaatsen, delen Durand en Skelton met ieder 79 punten de eerste plaats, voor de Brit John Whitaker, die 77 punten heeft. Nóóit meer zafh winter! 6,6-3,6-4. Schapers (Par/Jfojj Damestennis toernooi Dallas Damesenkelspel: kwartfinales: Kath I Rinaldi (VSt)-Stephanie Rehe (VSt) u I teruggetrokken; Hana Mandlikov. (TSj)-Robln White (VSt) 6-0, 4-6 2 Chris Evert-Lloyd (VSt)-Zlna Gartlim (VSt) 6-4, 6-3;Martlna Navratilow I VSt)-Helena Sukova (TSD 6-4,6 -2 1 Uitslagen: enkelspel, halve finalen Mar. tlna Navratilova (VSt)-Hana Mandll- """i| Evert- '-1,5-1 In het I dubbelspel sljn: Hana Mandlikova m I /Wnnriir Tmmkiill A 1 ml..71nn f-1 1 I 3,6- rgii -4. HALLE (ANP) - August Mui- Ier en Henk van Heek waren zondag op het zandcircult In Halle oppermachtig in de eer ste Internationale zijspancrosi voor de intersldecar-serle. Het duo won beide manches I van de wedstrijd, die door on geveer 4.500 toeschouwers I werd bijgewoond. In de eerste I manche viel het brutale optre- den van debutanten Timmer mans en Verhagen op. Zij I werden tweede en kwamen In de tweede manches als zesde binnen. De buitenlandse deel nemers hadden grote moeite in I het zand voorin te komen. De I Zwitsers Graf en Furigo wer- den in de eerste manche zesde De uitslagen zijn: Eerste manche I 1. Muller/Van Heek (Ned) Hondi VMC, 2. Timmermans/Verhage (Ned) Maico EMC, 3. M. Bens/Va Deutekom (Ned) Volan EML, 4. De I Vries/De Bresser (Ned) EML Mai-1 co, 6. Van Heugten/Kiggen (Nedi I Volan EML, 6. Graf/Furigo (Zwi) I KTM VMC. Tweede manche: 1.MuIler/'Vac I Heek, 2. Janssen/Geurts van Hes-1 sel (Ned) Maico EML, 3. M. Bens/ Van Deutekom, 4. T. Bens/De Will I (Ned) Maico EML,5. De Vries/De I Bresser, 6. Timmermans/Verha- f ;and na één wedstrijd «u I de kop: 1. Muller/Van Heek 2 pun-1 ten,2. M. Bens/Van Deutekom 6,11 Timmermans/Verhagen 8. USTI NAD LABEM (ANP) Reino van der Hoek, de Neder landse lichtweltergewicht heeft tijdens het internatio nale boks toernooi in Ustl Nau Labem in Tsjechoslowakije® persprijs gekregen. De amateur uit Leeuwarden kon vrijdag wegens een wenk- brauwblessure niet aantrede» voor de halve finales, waar door hij genoegen moest ne men met een bronzen medail le. Het was een van de vier derde prijzen, die de Neder landse amateurs in de pi»8» in Noord-Bohemen verover- Cuba beheerste het toernooi volledig. De Cubanen verover den acht gouden, een zilverfj en een bronzen medaille- Cubaanse weltergewicht Can- delario Duvergel werd uitge roepen tot de beste techmcl° van het toernooi. Uitslagen finales: JlchtvlW Zhang Yong Chol (N-Kor) w» van Hamed Halbouni (Alg); ljj* Pedro Reyes (Cub) wint door In* ventle in de eerste ronde van Myong Chol (N-Kor); bar»; Klaus-Dleter Kirchstein P) w.o.p van lm Song Se (N-Kor); der: Jesus Sollet (Cub) w.o.p J Al Shawa Talal (Syr); licht: Ado" Horta (Cub) wint door k.o kt eerste ronde van Dusan Wfl) (Tsj); iichtwelter: Stefan CW» ((Tsj) w.o.p van Sedefgcho Jaws (Bul); weiter: Candelario Duv®g (Cub) wint door k.o in de tt/wj ronde van Joeri Kondratkov (0® zwaarwelter: Angel n-sF'S. (Cub) wint door walk over van J chael Franek (Tsj); midden: J» Quintana (Cub) w.o.p van «wv Sjalov (Sov); halfzwaar: M8IL Bott (WD1) w.o.p van Pablo 1» mero (Cub); zwaar: Felix S» (Cub) w.o.p van Anatoli &a» (Sov); super-zwaar: Teofilo venson (Cub) w.o.p van Istvan vai (Hon). Van onx sportmedewerker I ..11 KT - In het Hulsterse be- ?riJfsvolleybal zijn de halve analisten van de strijd om De K-bokaal bekend. Als laat- I schaarden zieh bij de I w® „„iriocspprdpn bij de he- Uitslagen toernooi Milaan: herenenLi I spel: halve finales: Ivan Lendl mnn?' I loslav Mecir (Tsj) 7-5 6-4; Joakim nÜ' I tröm (Zwe)-Anders Jarryd (Z\ve) MVi I (7-5) Finale: Lendl-Nyström 6-2 6-2'if I finale dubbespel: Colin DovvdS1 Christo Steyn <Gbr/Zaf)-Laurie uï der/Brlan Levine (Aus/Vst) 6-3 4-6 ê.i Uitslagen toernooi Mets Herenenkelspel: kwartfinales: This** Tulasne (Fra)-Todd Nelson (VSt) u 6-1, Mansour Bahrami (Iran)-ivo w., ner (WD1) 6-3,6-4. Halve finales; MlZ Schapers (Ned)-Thierry Tuslane (Fra' 6, 3-6, 4-6; Broderick Dyke (Ausuï JI sour Bahrami (Iran) 6-4, 7-5. IW 1 Thierry Tulasne (Fra) Broderik Dv?; (Aus) 6-4,0-3. Herendubbelspel: kwartfinales: fin. Forget/Wojtek Fibak (Fra/Pol). tJ fington/Todd Nelson (VSt) 6-3, 3-g fi' Michiel Schapers/Francisco Gonnk (Ned/Par)-Michael Robertson/Tom w? reke (ZAf/VSt) 6-3, 0-4; Francois Pr rard/Eric Winogradsky (Fra)-Jeromi Potier/Thierry Tulasne (Fra) 7-6 no!? 0-3, halve finales: Wojtek Fibak/gué Forget (Pol/Fra)-Edouardo Masso/Ales sandro Demenicus (Arg/Ita). 7.5 Francisco Gonzalez/ Michiel Schanen (Par/Ned)-Francois Errard/Eric nrtho MOK en bij de da- Jong Morres 3. Ortho MOK dwong zijn plaats bij de S ^«tste vier af door Jong Mor- ft re" 2 met 2-0 te verslaan, naardoor mag het samen met I tiffany's, Jong Morres 1 en Vfemolin uitkomen in de halve I finale. Scha Van onze sportmedewerker ZIERIKZEE - De Zeeuwse zaalvoetbalselecties kwamen legen hun opponenten uit Rot terdam klasse tekort. De heren verloren met 5-2, de dames kregen met 9-2 klop en de jeugd werd met 8-4 inge maakt. „Het Rotterdamse heren- team was technisch sterker, maar bleek bikkelhard te spe len. Chris Mouthaan werd daar het slachtoffer van. Een harde charge van een Rotte- dammer betekende voor hem uitvallen met een knieblessu re", aldus de Zeeuwse zaal- coach Armand Doesburg. Mouthaan was overigens de maker van een van de Zeeuwse treffers. Johnny Ta- hapary scoorde de tweede goal. Bij de dames knalden Carolien Lauwers en Pally Steyaert raak. „De Rotter damse dames waren veel beter op elkaar ingespeeld en had den meer routine", meldde Doesburg. Bij de jeugd waren de prijsschutters Richard van Ruiten (2x), Paul Bom en Gio- vanny Garsel. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Na tien jaar volledige inzet voor het zaal voetbal in Terneuzen heeft voorzitter Gerrie Agterhuis, die de laatste jaren ook het se cretariaat bemande, besloten er een punt achter te zetten. De combinaties binnen het rayon, de regio, afdeling en zijn werkzaamheden, gaven een zo grote belasting, dat hij zich genoodzaakt zag te stop pen. Het betekent wel dat het rayon Terneuzen op zoek moet naar een nieuwe voorzitter en secretaris. Zou men daar niet in slagen tijdens de algemene ledenvergadering van donder dag 10 april, dan zal de KNVB met enkele secondanten het zaalvoetbal gaan leiden. „Ze ker geen gezonde situatie", al dus de scheidende voorzitter, die hoopt alsnog twee perso nen bereid te vinden zich voor de vacante functies beschik baar te stellen. Van onze volleybalmedewerker AARDENBURG - De wed strijd in de derde klas B heren van het district Zeeland tussen Kikkers en CVC 2 leverde de eerste kampioen op van dit volleybalseizoen. Kikkers, na het vorig seizoen vrijwillig ge degradeerd, is nu kampioen geworden. De gehele competitie waren de mannen uit het 'kikker dorp' superieur. Enkele wed strijden voor het einde van de competitie konden ze zodoende 31 tot promovendus worden Sekroond. Competitieleider Hans Dieleman overhandigde de spelers een bloemetje. Van onze sportme v ^°Pl?Per Biesbroeck kwam e htwigdc zijn leidersrol door éér? ^eze twee duels in de eers met 641 afgewerkt witte Huis Lovi"SïS,en dames: Van Jole/Anthon herberg 2-5, Hans Bouhlé-A) NeoiÜïle€rste klas: Biesbroeck 6-10, C broi»<5ïiSnn 7_8> Pierrot 6-4, Vervaet' kermn!, ,aus 19-30, Marco's Gym 19-27,' ^isco Lote^lO 2 ^ta er^>erg I0" l8» Ko

de Stem | 1986 | | pagina 14