IK JE MET IHEQUES IGD BIJ ADRESSEN Schapers verslaat ook Scanion Dirk Nauta als zesde aangekomen ONRUST AAN VOORAVOND MILAAN-SAN REMO BURG 'Perikelen bij NPO ontstaan door verkeerde organisatie9 liet hebt ontvangen, li naar onze zaak raag dit meer dan jjoekje met zes ncheques. |n zonder kosten [zier is verkrijgbaar bij: IWPI.IDAG 14 MAART 1986 ia- riden tapijt-vloertegel5 h ZEEUWSVLAAMSE KOEBIËÜ tste showroom jwsch-vlaanderek MILAAN - Phil Anderson, de kopman van de Panasonic-ploeg van Peter Post, zou in 1987 voor PDM, de ploeg van Roy Schuiten gaan rijden. Hij zou zelfs al een contract getekend hebben. Nerveus Miljoenendans Drie duels schorsing Ron Jans Geharrewar Twijfels Supporters vallen trainer aan SPORT IN 'T KORT Van Kuyk gewipt VOORZITTER AFDELING ZUID-NEDERLAND: Directeur «CTZ (Rtr) - Michiel Scha ars heeft gisteren in het r rand Prix-toernooi in Metz je kwartfinales bereikt. In de tweede ronde versloeg de Nederlander de Amerikaan Bill Scanion in drie sets: 0-6, s 4 6-3. Het duel tussen de als' vierde geplaatste Scha ars en Scanion kende een Jjterst merkwaardig ver loop- De Rotterdammer verloor je eerste negen games. Moeizaam kwam hij daarna in zijn spel. Slechts met een uiterste krachtsinspanning won hij de tweede set. In de derde set waren beiden te gen elkaar opgewassen. Eén doorbraak van de opslag van de Amerikaan was vol doende voor Schapers de laatste acht te bereiken. Schapers zei na afloop, dat hij niet moedeloos was ge worden bij de achterstand van 0-6, 0-3. „Ik bleef rustig en op kansjes loeren, ook al speelde Scanion tot dat mo ment werkelijk op wereldni veau. Zijn service was ook niet te houden", aldus de Rotterdammer. Hij bleef zich voor houden, dat hij dit jaar in Boca West toch ook van dezelfde tegenstander had gewonnen. „Op een ge geven moment ben ik me wat anders gaan bewegen. Toen ik eindelijk een game pakte, op 1-3, ging het met een paar goede klappen in eens veel beter. Van dat mo ment heb ik Scanion op mijn beurt onder druk kunnen zetten". In de kwartfinales moet Schapers aantreden tegen de Amerikaan Mark Dickson, die eind vorig jaar tijdens het kampioenentoernooi in Antwerpen te sterk voor de nationale kampioen bleek. In de eerste ronde van het dubbelspel won Schapers met zijn Paraguayaanse partner Gonzalez met 7-6 6-2 van de Oostenrijker Maister en de Amerikaan Chamber lain. Buiten Schapers bereikte ook de Amerikaan Mark Dickson, als zesde geplaatst, de kwartfinales. Hij won in twee sets van de Westduitser Peter Elter. In de eerste twee ronden werden twee favorieten uit geschakeld. De nummer drie op de plaatsingslijst, de Fransman Guy Forget, ging 'in drie sets tenonder tegen de Australiër Broderick Dyke in een partij voor de tweede ronde. Slobodan Zi- vojinovic kwam zelfs niet door de eerste ronde heen. De Joegoslaaf, van wie ver wacht werd dat hij de eind strijd zou halen, werd via twee tie-breaks verslagen door de Westduitser Peter Moraing. Uitslagen: eerste ronde: Peter Moraing (WDi) - Slobodan Zivo- jinovic (Joe) 7-6,7-6; tweede ron de: Michiel Schapers (Ned) - Bill Scanion (VSt) 0-6, 6-4, 6-3, Mark Dickson (VSt) - Peter Elter (WDI) 7-6, 6-3, Broderick Dyke (Aus) - Guy Forget (Fra) 7-6,4-6, 6-1. Ivan Lendl, één van de groten, die bij het indoor- toernooi van Rotterdam zal ontbreken, heeft bij het toer nooi van Milaan zonder al te veel moeite de tweede ronde bereikt. In 63 minuten ver sloeg de nummer één van de wereldranglijst de Span jaard Juan Aguilera met 6-3, 6-1. De 26-jarige Tsjechoslo- waak bleef daarmee in het enkelspel voor de zeven tiende achtereenvolgende keer ongeslagen. Hij komt in de volgende ronde uit tegen de Joegoslaviër Marco Osfo- De Zwitser Jakob Hlasek en de Amerikaan Bob Green hebben zich reeds geplaatst voor de kwartfinales van het indoortoernooi van Milaan. Hlasek won met 7-6, 6-3 van de Tsjechoslowaak Marian Vajda en Green schakeld na zijn zege op de Amerikaan Vitas Gerulaitis ook de als nummer acht geplaatste Zweed Jan Gunnarsson uit: 6-0,6-2. Voor een verrassing zorgde ook Russell Simpson. De Nieuwzeelander zorgde na een achterstand van 1-4 in de tweede set alsnog voor een vroegtijdige aftocht van de Zweed Henrik Sunds- tröm: 4-6,7-6,6-2. Uitslagen: eerste ronde: Russel Simpson (NZ1) - Henrik Sunds- tröm (Zwe) 4-6, 7-6, 6-2, Emilio Sanchez (Spa) - Claudio Panatta (Ita) 6-1, 7-6; tweede ronde: Ivan Lendl (Tsj) - Juan Aguilera (Spa) 6-3, 6-1, Jakob Hlasek (Zwi) - Marian Vajda (Tsj) 7-6,6- 3, Bob Green (VSt) - Jan Gun narsson (Zwe) 6-0, 6-2, Miloslav Mecir (Tsj) - John Fitzgerald (Aus) 6-2,6.-4, Sergio Casal (Spa) - Russel Simpson (NZ1) 6-2, 3-6, 7-6, Amos Mansdorf (Isr) - Christo Steyn (ZAf) 6-1,6-1, Joa- kim Nyström (Zwe) - Pavel Slo- zil (Tsj) 6-4,6-2. Geruchten over transfer Anderson 01177-1309 or het bouwen van 13 éénge- op een perceel gelegen ach- jen Lange Bellingstraat 26 t/m r.v. de H.W.B.V., Godsplein 23 en wethouders van de gemeente ter openbare kennis dat zij voorne wijking van het ter plaatse geldende in „Kom I" met toepassing van arti- (et op de Ruimtelijke Ordening en ar- in de Woningwet vergunning te verle- iuw van 13 eengezinswoningen ach- n Lange Bellingstraat 26 t/m 46 te al bekend Hulst, sectie A, nr.'s 1254 en 2781. uilen worden gebouwd op een pej- istemming „gemengde bebouwing", inden" en „achtererf B". ie van bovenbedoeld gedeelte van de dat het wegenplan wordt verlegd, is dat het bouwplan strijdt met de be- keersdoeleinden". prake van strijd met de bestemming ndat ep gronden met laatstgenoemde litsluitend achter-uitbouwen en niet bestemde bijgebeuwen mogen wor- 18 maart 1986 ligt het bouwplan ge en dagen op de afdeling algemene za- neentesecretarie voor een ieder ter in- bezwaren heeft tegen het bouwplan, rende voornoemde termijn schriftelijk 11986 De burgemeester, Mr. F.A.W. Jacobs de secretaris, J.F. van Denderen gebruikte, nieuw, n ƒ5000,- Koopje uit faillissenj partij nieuwe diverse ren 50 x 50 20,- p.ro' 08342-3473. «i Koermj-lezers 'én hun vrouwen) li daarbi/de plus >un alles wdlM wielen 5SES,r.: I van klem op iels Kroten, ki/ken lezen in de kram nam de dealer die s Real Madrid REAL MADRID heeft de eer ste wedstrijd tegen Real Zara- goza voor de halve finales van het voetbaltoernooi om de Spaanse beker verloren met 2- 0. Barcelona won met 1-0 van Athletic de Bilbao. Belgisch voetbal BEERSCHOT en KV Meche- len hebben 2-2 gespeeld in hun eerste duel voor de kwartfina les van de strijd om de Belgi sche voetbal-beker. Cerkel Brugge won het inhaalduel voor de competitie tegen SK sveren met 1-0. Badminton ERICA VAN DIJK en Pierre Pelupessy zijn in de tweede ronde van het toernooi om de open Engelse badmintonkam pioenschappen uitgeschakeld. Van Dijk verloor in Londen van dé Zuidkoreaanse Yoo Sang-Hee: 6-11, 7-11. De En gelsman Nick Yates was ster ker dan Pelupessy: 15-8,15-0. Denemarken HET VOETBALELFTAL van Denemarken heeft in de finale van een toernooi in Bangkok met 1-2 verloren van Noord- Korea. I an Unen marjolein VAN UNEN zal over twee weken een beslis sing nemen over voortzetting van haar judoloopbaan. Op nedisch advies besloot de 23- arige sportschoolhoudster uit Brielle woensdag haar Euro pe titel niet te verdedigen, van Unen kampt al bijna een sar met een lastige rugbles sure. De medische commissie 'an de Judobond Nederland iad haar geadviseerd haar loopbaan te beëindigen. Riessen Marty riessen is de nieuwe coach van de Ameri kaanse tennisploegen voor de federatie- en Wightman-be- ker, Riessen (44) was in zijn actieve loopbaan enige jaren nubbeispelpartner van de Ne derlander Tom Okker. De Amerikaan, die zich in zijn ■earn voor de Federatiebeker erzekerd weet van de steun van Martina Navratilova, is de pvolger van Tom Gorman, nerder was Riessen trainer- raach van Tracy Austin, Ka- y Rtnaldi en Kathy Horvath. Voetbal tihNFJCA' Penafiel en Spor- g Braga hebben zich ge- aatst voor de halve finales ,1 1 toernooi om de Portu- e, v°etbalbeker. Benfica liLsnstadgenootSporting m 'n tklenenses Lissabon j eP°ttivo Chaves kwamen sla» beslissing. De uit- 5 n T ziin: Benfica - Sporting „"■Academica - Penafiel 0-1, KWmg Braga - Varzim 3-2, tivr, ?,?nses Lissabon - Depor- 'viLhaves 1-1. Vla faihon lopers ÖUES. VALENTIN Jos k pus '7°. Naaldwijk) en kullen?^611 (SPrint, Breda) nemPh dag 22 maart deel- BaS 8an het «Pen Hon- schan marathonkampioen- Cden nSzeged wordt ge- Door Jean Nelissen Dit gerucht veroorzaakte gisteren in het Milanese hotel Leonardo da Vinei veel onrust. Want in dit hotel logeren vele ploegen, die morgen in Milaan-San Remo starten, ook Panasonic en PDM. De afgelopen dagen dook de Belgische pers al enkele keren op deze 'sensationele transfer'. Journalisten noteerden uit de mond van Peter Post boze re acties dat de huidige renners onbetrouwbaar zouden zijn en dat het een schandaal is, dat waar het seizoen eigenlijk nog pas begonnen is, sponsors al op toprenners jagen, die voor een andere werkgever rijden. Is er aan de vooravond van de 'Prima'vera' inderdaad al een schandaal ontstaan?" Phil Anderson gisteravond'. „Ik lees het ook allemaal, maar ik weet van niets. Misschien pro beren ze Post en mij nerveus te maken. Ik heb geen gesprek met PDM gehad en het enige dat mij op dit moment interes seert, is dat mijn been zo gauw mogelijk geneest, zodat ik weer aan wedstrijden kan deelnemen". In Milaan reageerde Peter Post gisteravond terughouden. „Als het niet waar is, waarom ontkent Phil Anderson het dan niet in de pers?" Phil Ander son: „Er heeft mij over deze zaak niemand aangesproken. Dit is de eerste keer dat ik er rechtstreeks naar gevraagd word. Ik hoop Post de vol gende week te spreken en het misverstand dan uit de wereld te helpen". Sinds de miljoenentransfer van Andersons vriend en trai ningsmaat Greg Lemond van Renault naar 'La Vie Claire' (de ploeg van Bernard Hi- ZEIST (ANP) - Ron Jans (Roda JC), in het weekeinde uit het veld gestuurd in de wedstrijd tegen Eortuna Sit- tard wegens het slaan van een tegenstander, is door de tucht- commissie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Hij kreeg bovendien nog een boete van 200 gulden. Zes spelers werden voor één wedstrijd uitgesloten wegens het completeren van een col lectie gele kaarten. Chris Tre- ling (SW) is op dat punt top scorer. Hij kreeg in het afgelo pen weekeinde zijn zevende. De spelers met een wed strijd straf zijn: Gritter (Hera cles, vijfde kaart), Van Stave ren (MW, derde), Eleveld (Fortuna Sittard, derde), Tre- ling (SW, zevende), Kuut (Telstar, derde), Kelderman (De Graafschap, derde). nauit, red.) is het steeds onrus tig geweest rond Phil Ander son. Met het voorbeeld van Greg Lemond voor ogen, die van 'La Vie Claire' een miljoen dollar zou hebben gekregen, schroefde ook Anderson zijn eisen hoog op. Het leek er aan vankelijk op dat Post hem het vorig seizoen al niet meer kon houden. Vooral niet, toen be kend werd dat Sean Kelly in Spanje bij KAS ƒ700.000 ging verdienen en dat ook Laurent Fignon meer dan een miljoen gulden zou gaan ontvangen van zijn nieuwe sponsor 'Sys- tème U', een warenhuisketen. Bovendien stond uitgebreid in de pers dat de kopman van de PDM-ploeg, de Spanjaard Pe dro Delgado van zijn firma een half miljoen salaris zal ontvangen. De bedragen die door uit blinkende wielrenners tegen woordig geïncasseerd worden, zijn In korte tijd verdubbeld, mede omdat plotseling nieu we, financieel krachtige spon sors op de wielermarkt ver schenen, die wel geld hadden voor het stichten van een nieuwe ploeg, maar kennelijk onvoldoende aan toptalent op de fiets konden geraken. Uiteindelijk, na veel gehar rewar, bleef Phil Anderson bij Peter Post, zodat het gerucht werd ontzenuwd dat hij ook bijna een miljoen had kunnen verdienen bij La Vie Claire. Nu dan zou PDM de jacht op Anderson geopend hebben. Anderson: „Ik herhaal dat ik niet met Roy Schuiten gespro ken heb. Ik hoop gewoon ook het volgend jaar voor Post te rijden, meer kan ik er niet van zeggen". Het zaad van de twijfel is echter weer gezaaid. Met vijf ploegen is de Nederlandse markt min of meer overspan nen, hetgeen de rust niet ten goede komt. Wat zegt tenslotte Roy Schuiten over deze geruchten? Schuiten, gisteravond in het Leonardo da Vinci-hotel in Milaan: „Ik weet echt van niets. Het laatst heb ik Phil Anderson gespróken tijdens de Tour de France van het vorig jaar in Grenoble. Davide Boi- fava, de ploegleider van Car- rera-Inoxpran, die ik nog uit mijn Italiaanse tijd goed ken, was op zoek naar een nieuwe kopman. Hij vroeg mij: Roy, jij spreekt goed Engels, kun je Anderson niet vragen of hij bij ons wil komen? Dat heb ik toen in Grenoble gedaan. Ik sprak dus met Anderson niet voor mijn eigen ploeg, maar voor die Italiaanse ploeg van Boifava. Phil Anderson ver koos echter bij Post te blijven en Boifava contracteerde daarna de Ier Stephen Roche. Daarna heb ik Phil Anderson nooit meer gezien. Dus ik weet niet wie nu weer die verhalen in de wereld helpt, Ik kan er in elk geval niets aan doen". PUNTA DEL ESTE (AFP/ANP) - Dirk Nauta, een van de twee Nederlandse deelnemers aan de zeilrace rond de wereld, is gisteren met zijn jacht Innovator als zesde aangekomen in de derde etappeplaats, Punta del Este in Uruguay. Ondanks het zeer vroege uur, half vijf in de ochtend, waren enkele honderden men sen naar de haven gekomen om bij de aankomst aan wezig te zijn. Onder hen was ook Andrea Lopez, miss Uruguay 1985, die Nauta verwelkomde met een boeket bloemen en een omhelzing. In het handicapklassement zal de Innovator vermoedelijk als vierde eindigden in dit derde traject. In de algemene rangschikking is hij waar schijnlijk tweede "achter de nog niet in Uruguay gearri veerde l'Esprit d'Equipe. Nauta vertelde na aankomst dat hij enkele malen hinder had ondervonden van het te kalme weer. „We hebben wel een keer of vier, vijf stilgele- FLORENCE (AFP) - Aldo Agroppi, de trainer van Fio- rentina, is woensdag tijdens de training aangevallen door een groep ontevreden supporters. De fans waren boos omdat de trainer Giancarlo Antognoni niet meer opstelde in het eerste team. Het was de tweede maal dat de trainer het moest ont gelden. Dezelfde groep supporters had zich na afloop van de wedstrijd Inter - Fiorentina, die de Florentijnse club met 0-2 verloor, ook al ontevreden getoond. Agroppi en de spelers werden bij het instappen van de bus uitgeschol den door de ontevreden fans. Bij het begin van de training werd Agroppi door de supporters in het gezicht geslagen. De trainer werd na een hevige vechtpartij ontzet door de Argentijnse aan voerder van Fiorentina, Daniel Passarella. De aanvallers namen de vlucht. Ondanks een blauw oog werkte Agroppi de training normaal af. Passarella was zo onder indruk van het gebeurde dat hij naar huis ging. Gisterochtend ontbeet Boris Becker (tweede van links) ge zamenlijk met de spelers van PSV, van wie Willy van de Kerkhof, Halvar Thoresen en Eric Gerets (v.l.n.r.) op de foto staan. Becker was gisteren in Eindhoven in verband met de driejarige sponsorverbintenis, die hij met Philips is overeen gekomen. - FOTO ANP gen. Achter ons was toen wel wind, zodat de schepen, die daar voeren, wel vooruit kwa men en op ons konden inlopen. We zagen de kleinere boten, zoals de l'Esprit, dan zo'n zes tig mijl dichterbij komen", al dus Nauta. Desondanks was hij niet ontevreden over de prestaties van zijn jacht en de bemanning. „We hebben er al les aan gedaan, maar het weer kun je niet naar je hand zet ten. Het was voor ons steeds frustrerend te merken hoe een moeizaam opgebouwde voor sprong teniet werd gedaan. Maar ja, zo zit zeezeilen nu eenmaal in elkaar". De volgorde van binnenkomst in Punta del Este is tot nu toe: 1. UBS Switserland (Zwi) 24 dagen, 14 uur, 11 minuten, 20 seconden, 2. Drum (GBr) 24 - 23 - 30,35,3. Atlantic Pri vateer (VSt) 25 - 00 - 50,25, 4. Cote d'Or (Bel) 25 - 01 - 20,35, 5. Lion New Zealand (NwZ) 25 - 22 - 53,59, 6. Innovator (Ned) 26 - 09 - 19,51, 7. Fazer (Fin) 26 - 10 - 15,43. RKC-Den Haag DE EERSTE DIVISIE-wed- strijd RKC - FC Den Haag zal ondanks de aanvankelijke be zwaren van burgemeester Van Casteren van Waalwijk toch op dinsdag 25 maart worden gehouden. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen de burgemeester, een vertegen woordiger van de politie van Waalwijk, iemand namens RKC en veiligheidsman De Bakker van de KNVB. In het midweekse inhaalpro gramma voor volgende week dinsdag is ook de wedstrijd AZ '67 - FC Utrecht opgenomen. Het duel begint dinsdag om 20.00 uur. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Frans van Kuyk is in de tweede ronde van het driebandentoernooi in Rotterdam, waarin om geld prijzen wordt gespeeld, uitge schakeld door Arie Weyen- burg. De Oudenbosschenaar, die zijn nederlaag een draag lijk aanzien gaf door een reeks van zeven in de nabeurt, ver loor met 50-43 in 50 beurten. In een andere partij voor de tweede ronde won René Wij nen met 50-33 in 48 beurten van Ad Verlouw. Door Rens Eist BREDA - „De organisatie is verkeerd en de duivenhou- dersorganisatie heeft een on bekwaam bestuur waardoor het niet loopt in de NPO", zei J. Geerdink, bondsvoorzitter van de afdeling Zuid-Neder land van de Nederlandse Post- duivenhouders Organisatie, in een reactie op het aftreden van het bestuur van de Neder landse Postduivenhouders Or ganisatie. De boel is fout gelo pen, volgens Geerdink, omdat het het bestuur ontbrak aan onderlinge samenwerking. „Hierdoor zijn er fouten ge maakt die in de toekomst ho pelijk opgelost kunnen wor den". „Ja, we zijn fout geweest. Als ik minister-president was, kon ik zelf mijn medebe stuursleden kiezen. Ik moest regeren met wat mij gegeven is", zei R. Hesselink na zijn af treden als voorzitter van de Nederlandse Postduivenhou ders Organisatie. 43 Van de 56 kiesmannen stemden zaterdag in Nuland tegen het functioneren van het NPO-bestuur. Vijf bestuursle den voldeden aan het verzoek van de zaal om vrijwillig af te treden en demissionair te wer ken tot een nieuw bestuur is samengesteld. Dit heeft tot ge volg dat over de andere pun ten in het rapport op latere datum vergaderd gaat wor den. Voorzitter Hesselink en penningmeester H. Arets wil den dat er gestemd werd over het wel of niet wegsturen van het hele bestuur. De waar schuwing uit de zaal om de confrontatie met de kiesman nen uit de weg te gaan, werd in de wind geslagen. Na de fa tale stemuitslag stapten beide bestuurders op. De vergade ring werd geschorst. Vice-voorzitter G. van Daal neemt voorlopig de taak van Hesselink waar. „Het gaat waarschijnlijk een paar maanden duren, voordat er een nieuw bestuur komt, want we moeten nu eerst gaan pra ten over de reglementen en statuten. Daarna informeren we bij de afdelingen of zij mensen hebben die bereid zijn om in het bestuur gekozen te worden", zegt Van Daal. Arets en Hesselink waren niet be reid tot het geven van een re actie. Aanleiding voor deze verga dering en het wegsturen van het bestuur was het rappport van de vijf man sterke com missie van goede diensten. In dit rapport, dat werd opge steld aan de hand van inter views met bestuursleden van de 30 afdelingen, werd het be stuur blokvorming, disfunc tioneren en onderling wan trouwen verweten. De gesignaleerde proble men, verlangens en aanbeve lingen zijn veelvuldig en veel zijdig en hebben financiële consequenties. Voorgesteld wordt voor het NPO-bureau in Veenendaal een directeur te benoemen die verantwoorde lijk is voor de interne organi satie, het personeelsbeleid, het budget van het bureau en de automatisering van de admi nistratie. Het personeel moet worden ondergebracht in een C.A.O. zoals die geldt voor vergelijkbare organisaties. De honorering moet gerelateerd worden aan de prestaties die de mensen leveren. Volgens secretaris A. van Heifsten van de afdeling ZNB- Zeeland zijn de bestuurlijke problemen in de NPO onstaan na de reorganisatie, zo'n twee jaar geleden. „Vroeger be stond de organisatie uit ver schillende zelfstandige regio nale bonden, die hun eigen af delingen hadden. Een paar jaar geleden werden de bon den opgeheven en werden de afdelingen ondergebracht in de NPO. Momenteel telt de or ganisatie 55.000 leden. De in vloed van de oude bonden geldt nog steeds. Binnen de or ganisatie hebben zich hierdoor machtsblokken gevormd, die allerlei regelingen zonder veel moeite goedgekeurd kunnen krijgen". Geerdink beaamt dit „Vroeger liep het beter, maar de situatie is niet zonder reden veranderd. Ook ik dacht dat een overkoepelende organisa tie efficiënter zou werken. Maar dan moet je wel beschik ken over een aantal bekwame bestuurders, dat in een goede verstandhouding de juiste be slissingen neemt. Daar heeft het tot nu toe duidelijk aan ontbroken". In het rapport staat: 'Er mo gen geen overlappingen meer voorkomen waardoor er on derlinge concurrentie onti staat'. F. Zwols, lid van de commissie van goede diensten, zegt dat na overleg met de af delingen er zeer waarschijn lijk gesproken gaat worden over reorganisatie. „Het werk gebied mag maar één afdeling bevatten. Dit alles zal geen furictie wijziging betekenen voor het bestuur, maar het maakt een betere organisatie mogelijk". De overgang van verenigingen van de ene bondsafdeling naar de andere moet aan duidelijke spelregels worden onderworpen.

de Stem | 1986 | | pagina 7