Rabottini slapeloos eindwinnaar Brazilië zet liefhebbers in de kou 'EL6 JZEN BV SV 'DERLANDS ELFTAL IN LEIPZIG WEER TE STERK VOOR DDR gelaste wedstrijden 'sker verliest in Dallas my way body-line 'i llllll liiill OPEL? )P DE TOEKOMST. BELKOM 26 Sas van Gent lok zondag open. iric Heiden I aar ven Haag LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal nieuwe formule heeft in Leipzig het door de uitschakeling voor Mexico verbleekte Oranje nieuwe fleur gegeven door een verdiende zege op het trotse team van de DDR: 1-0. De speelse Nederlanders troefden hun opponenten op bijna alle fronten af, al bleef het bij een enkel doelpunt van prijsschutter Van Basten. video banden tapijt-vloert ege kleintje tiesekoop hervat training [hetere vuren gestaan". intje itj< Bonthuis en KNWU sluiten vrede Korbach tekent bij SC Cambuur Duo Rode Ster mist return tegen Atletico Nederland probleemkind Rugbyteam zonder Boske tegen België Kwart miljoen voor Brazilianen bij winst WK Edelbloedt geschorst n if lekker voelen en afvallen en je conditie moeiteloos verbeteren 1 uur BOOY LINE a 7 uur FITNESS IwoerwijK 35 - Breda (Hoge Vucht) 076-877557. JITÉRPAGÏ3 maart 1986" iMiï brk van General J Kerckhaert |is ISUZU-dealer 3uws-Vlaanderen gehele amma waaronder lup, ISUZU >n de succesvolle ïrnemer bij ons ar leasing van uw len- of /raag vrijblijvend ourrerende speciale aar lang de meest in Nederland en louwen en aanschaf van een j garandeert u jaren jijen goede inruilprijs Ie. Dat betekent per |m financieel vele andere r de grote Leid aan modellen en lis er zeker ook een I bij. u misschien niet |euwe OPEL, breng zoek aan onze OPEL Iw. Het is vast en leite waard. TOT ir. benedett* del Lv'TO (ANP) - Luciano ktini beeft er vijf dagen tniet van kunnen slapen. F werd desondanks eind- Lar van de 21e Tirreno- lhan°Laninierts, die 6611 k lang de kamer met hem ue vertelde: „Ik werd een Ée gek van hem. Nadat hij trste etappe won en eerste 1 in het klassement, kon Iran de zenuwen niet meer laap komen. Hij rende af Taan naar het toilet, ijs- fee over de gang, riep weer de soigneur bij len lag met open ogen naar felafond te staren". Jndanks zijn slapeloosheid [de 27-jarige Luciano Ra- Kni de gewonnen positie Kneer uit handen. In de af- tende tijdrit over 18,3 kilo- meter waagde zijn beroemde landgenoot Francesco Moser vanuit achtste stelling met een recorddtijd nog wel een sprong naar de top, maar zijn polsstok was net te kort. Rabottini liet zich uitzinnig van vreugde huldigen. Zijn ploegleider Mauro Battaglini was nog gelukkiger. De vreug detranen stroomden over zijn wangen. Een opvallende verschijning in de top van de uitslag was Laurent Fignon op de tweede plaats. De Tour-winnaar van 1983 en 1984 gaf blijk op de weg terug naar de top te zijn. „Ik ben er nog niet helemaal, maar het gaat van dag tot dag beter. In deze tijdrit kon ik de grote versnellingen, 54 x 12 en 54 x 13, uitstekend rond krij gen". Zo meldden zich op de slot dag toch nog enkele groten aan het front van de Tirreno - Adriatico, die overheerst werd door renners zonder noemens waardige erelijsten. Het kwam slechts één keer op twintig afleveringen voor dat een 'kleintje' de hoofdprijs greep in de eerste Italiaanse etappekoers van het seizoen. De Belgische knecht Tony Houbrechts won verrassend in 1970. Na hem zegevierden lou ter sterren. Het is niet aanne melijk dat Rabottini in zijn zesde profjaar er nog een zal worden. De uitslag van de zesde en laatste etappe: 1. Francesco Moser (Ita, Stanga) de 18,3 kilometer bij San Benedetto del Tronto in 22,00 mi nuten (49,909 km/uur); 2. Laurent Fignon (Fra, Guimard) op 19 se conden; 3. Lech Piasecki (Pol, Al- geri) op 0,24; 4. Eric Vanderaerden (Bel, Post) op 0,27; 5. Dag-Erik Pe- dersen (Noo, Ferreti) zelfde tijd; 6. Roberto Visentini (Ita, Boifava) op 0,39; 7. Toni Rominger (Zwi, Giusa- ni) op 0,45; 8. Alan Peiper (Aus, Post) op 0,52; 9. Giuseppe Petito (Ita, Vanucci) z.t.; 10. Jesper Worre (Den, Reverberi) op 0,55; 11. Heinz Imboden (Zwi, Giusani) op 0,56; 12. Tommi Prim (Zwe, Bartolozzi) op 1,01; 13. Gerrie Knetemann (Ned, Swerts) op 1,02; 14. Harald Maier (Oos, Stanga) op 1,03; 15. Giuseppe Calcaterra (Ita, Cribiori) op 1,12; 16. Luciano Rabottini (Ita, Bat taglini) op 1,15; 17. Urs Freuler (Zwi, Cribiori) op 1,16; 18. Jonasse Tegström (Zwe, Giumard) z.t.; 19. Acacio da Silva (Por, Zandegu) z.t.; 20. Christophe Lavainne (Fra, Giu mard) z.t; 21. Steven Rooks (Ned, Schuiten) op 1,17; 23. Joop Zoete melk (Ned, Raas) op 1,20; 24. Dave Akam (GBr, Schuiten) op 1,22; 26. Teun van Vliet (Ned, Post) op 1,23; 27. Stefan Mutter (Zwi, Schuiten) op 1,24; 28. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1,25; 32. John Bo- gers (Ned, Swerts) op 1,31; 40. Nico Emonds (Bel, Raas) op 1,46; 42. Ge rard Veldscholten (Ned, Schuiten) op 1,51; 44. Ferdi van den Haute (Bel, Swerts) op 1,55; 45. Fons de Wolf (Bel, Swerts) z.t.; 48. Adri van der Poel (Ned, Raas) op 2,01; 52. Twan Poels (Ned, Raas) op 2,08; 53. Johan van der Velde (Ned, Post) op 2,10; 55. Pedro Delgado (Spa, Schuiten) op 2,11; 57. Jos Lammer- tink (Ned, Post) op 2,16; 65. Johan Lammerts (Ned, Battaglini) op 2,33; 72. Guy Nulens (Bel, Post) op 2,50; 86. Henk Lubberding (Ned, Post) op 3,30; 110. Ludo de Keule- naer (Bel, Post) op 4,29; 118. en laatste Giovanni Mantovani (Ra, Battaglini) op 6,10. Het eindklassement van de 21ste Tirreno - Adriatico is: 1. Rabottini 26 uur 52 minuten 22 seconden; 2. Moser op 1 minuut 34; 3. Petito op 2,21; 4. Lavainne op z.t.; 5. Rooks op 2,24; 6. Da Silva op 2,30; 7. Visentini op 2,32; 8. Maier op 2,36; 9. Imboden op 2,50; 10. Van Vliet op 2,51; 11. Pe- dersen op 2,52; 12. Zoetemelk op 3,06; 13. Tegström op 3,08; 14. Mut ter op 3,13; 15. Mario Beccia (Ita, Zandagu) op 3,35; 16. Marco Vitali (Ita, Giusani) op 3,49; 17. Rolf Sö- rensen (Den, Bini) op 3,51; 18. Del gado op 4,05; 19. Van der Velde op 4,07; 20. Prim op 4,10; 22. Veldschol ten op 4,27; 26. Emonds op 5,43; 28. Knetemann op 8,09; 34. Nulens op 11.48; 39. Fignon op 14,13; 40. Poels op 15,38; 46. Vanderaerden op 19,39; 60. Lammertink op 25,59; 62. De Keulenaer op 26,56; 64. Van der Poel op 27,20; 68. Peiper op 28,08; 70. Lubberding op 29,23; 75. De Wolf op 31,28; 85. Akam 37,55; 90. Van den Haute op 39,16; 91. Lammerts op 39,37 98. Bogers op 46,39; 103. Jan van Houwelingen op 48,55; 118. en laatste Michael Wilson (Aus, Fran- chini) op 1.35,15. iris Oranje geeft hoop op toekomst EN HAAG (ANP) - jsn achtervolging tus- 1 de top-vier van de dstrijdenreeks om de NSB-beker en een iilenlands kwartet irmt zaterdag de af- jiiting van het niara- pnseizoen. Richard Kempen, Hilbert der Duim, Jos onk en Ruud Chris- Ifers nemen het na de ernationaie mara- on om de wereldbeker tegen een viertal, Marvan de vijfvoudig npische kampioen tic Heiden kopman is. Je organisatoren bben deze week tele- ttiseh een bevestiging itvangen dat de Ame bian, die al geruime niet op schaatsen eft gestaan, naar De jthof komt. „Er is een Btract getekend en hij eft gebeld dat hij mt", verklaarde aas Verweij woens- namens de organi- lie. „Meer zekerheid n ik niet geven". De andere rijders van buitenlandse achter- Igingsploeg, die een dstrijd over vijftien «den afwerkt, zijn de ireldrecordhouder op tien kilometer, de jwr Geir Karlstad, de weed Tomas Gustaf- en de Oostenrijker ichael Hadschieff. De Oostduitsers, al bijna een jaar (acht wedstrijden) ongeslagen, werden op hun nummer gezet door een team, waarvoor bondscoach Leo Beenhakker alleen het plan op papier had. Inzicht over de uitvoerbaar heid kreeg hij gedurende de eerste vijfenveertig mi nuten. Voetbaltechnisch was er daarna op het tot prut geroerde veld weinig meer mogelijk. „Een zeer nuttige oefenwed strijd", kon Beenhakker na af loop opgelucht zeggen. Wat hij voor ogen had, was nu een helft lang te zien. „Helaas was het maar een beeld van een halve wedstrijd. Na rust moest het komen van hard werken. We weten zo langzamerhand dat die Oostduitsers daarin beter zijn. Maar verdedigend zijn we goed overeind geble ven. Dat kunnen we dus ook". Dat de Oostduitsers dit jaar al een serie succesvolle oefen wedstrijden achter de rug hadden en veel meer competi tieritme dan de Nederlanders, die tijdens de lange koude wintermaanden slechts warm bleven tegen amateurteams, daar was in de eerste helft niets van te merken voor de 22.000 kijkers in het centrale stadion van Leipzig, waar Oranje in 1979 al eens met 2-3 van de DDR won. De in de Oostduitse pers bejubelde overwinningen op deelnemers aan het toernooi om het we reldkampioenschap als Mexi co, Bulgarije jen Portugal kwamen gezien de verrichtin gen van woensdag in eigen land in een verdacht licht te staan. Met uitzondering van An dreas Thorn, die als enige aan toonde over internationale kwaliteiten te beschikken, was er in de logge DDR-ploeg wei nig te bespeuren dat op een wederopstanding van het Oostduitse voetbal duidde. Het Nederlands elftal was daarbij vergeleken een verademing. Dat het de eerste helft van een enkel doelpunt van Van Bas ten bleef, was voor een klein deel te wijten aan aarzeling bij het zoeken naar nog fraai ere oplossingen en voor een groot deel aan pech. Het vernieuwde Oranje werkte van begin af aan ver frissend ondanks het gebrek aan wedstrijdritme. De Oost duitsers voelden al heel snel de dreiging van de koppeling in het centrum van de aanval tussen Van Basten en Gullit. De laatste, tevens aanvoerder, sprintte voortdurend in de vrije ruimte, liep daarbij nog wel eens buitenspel, maar werd ook regelmatig over af stand bereikt met name door Ronald Koeman. Het Nederlands doelpunt was na twaalf minuten even wel te danken aan een van de vele aanvalsneigingen van vleugelverdediger Silooy, die zijn gebruikelijke taak als be- Het doelpunt van Marco van Basten. De Ajacied duikt over zijn tegenstander heen en kopt Oranje naar 0-1. waker regelmatig zonder schroom ter beschikking stel de. De Ajacied werd knap aangespeeld door clubgenoot Koeman, draaide om de stok stijve Zötzsche heen en mikte de voorzet secuur naar de kruin van Van Basten. De va derlandse topscorer gaf zijn bewaker niet eens de kans mee te springen en kopte beheerst raak: 0-1. Luttele minuten later had De Wit de tweede treffer voor de voeten liggen. Eerst bracht de linksbuiten van Ajax Gullit in stelling en schoot, toen de allrounder van PSV de voet dwars werd gezet zelf in de herkansing via de paal recht in de handen van Müller. De Oostduitse doelman, die zijn ploeg enkele keren voor een grotere en terechtere achter stand behoedde, had minder zicht op de harde knal van Si looy vlak voor rust. De paal bracht echter opnieuw uit komst en De Wit was met de terugspringende bal niet uit op snel succes. Wat de Oost duitsers er tegenover stelden kwam vooral op naam van Thom, die sporadisch het goedspelende centrale duo Koeman en Van Tiggelen in lichte verlegenheid kon bren gen. Joop Hiele bewees echter steeds een betrouwbare ver vanger te zijn van Van Breu- kelen. De ogenschijnlijke min puntjes in het opvallend soe pele Oranje-team waren Wouters, die in het systeem verloren dreigde te gaan, en Valke, die nauwelijks initia tief ontplooide als spelbepaler. Het tweetal onderscheidde zich echter, in tegenstelling tot bij hun club, door bijna in de anonimiteit enorm veel vuil werk op te knappen, in navol ging van de gedreven uitblin ker in de defensie Van Tigge len. Het spel van Wouters en Valke, de meest teruggetrok ken middenvelders, 'stemden Beenhakker tot tevredenheid. „Omdat ik toch nog wel vraagtekens had over de speelwijze met zoveel moge lijk aanvallers, was hun op dracht ter compensatie in de defensie vooral een behou dende en dienende. Zeker in het begin. Als het eenmaal ging lopen, mocht er mee wor den geschoven. Vanenburg en De Wit verder naar voren en Valke er dichter achter", ver klaarde Beenhakker. Na de rust bleef Gullit nog meer als stoorzender in de spits en drongen de Oostduit sers, voor de aanval gebruik makende van de iets minder onbespeelbare lap grond, wel meer aan. Op een riante moge lijkheid van Kirsten na (knappe reactie Hiele) bleven de gastheren teveel goed ge trainde hardlopers en te wei nig begenadigde voetballers. Een grotere achterstand was ook vaker dichterbij dan de gelijkmaker. DDR - Nederland 0-1 (0-1) 12. Van Bas- ten 0-1. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos), toeschouwers: 22.000. DDR: Müller; Kreer, Rohde, Sanger en Zötzche; Pilz, Liebers, Stübner en Thom; Kirsten en Ernst (Lesser). Nederland: Hiele; Silooy, Ronald Koe man, Van Tiggelen en Boeve; Vanen burg, Wouters, Gullit en Valke; Van Basten en De Wit. ff (ANP) - Op dinsdagavond 18 maart zijn vier wedstrijden ie competitie betaald voetbal ingelast. jdeeredivisie staat FC Twente - MVV op het programma, in rste divisie worden gespeeld: Veendam - Heerenveen, luur - ds'79 en Emmen - Vitesse. Op dezelfde avond staan de volgende bekerwedstrijden (derde ronde) op de rol: li - pec Zwolle, Groningen - Papendrecht, Fortuna S - f®d> Fe Den Haag - NAC, RBC - Telstar en NEC - de wiap. iwe, PP e 12 ipère !342- Te koop 200 st. gebw maar in staat van nieu' l Betamex, samen ƒ5 Tel. 08342-3473. et de 600,-. kking Ayans 186. Koopje uit failliss01™ partij nieuwe diverse ren 50 X 50 20,- p."1' 08342-3473. KRUISING blonde dor, reu, 5 nind- 150,-. Tel. 016223 Goed, beter: UtENSWAARD (ANP) - Bettine Vriesekoop zal eind week de training hervatten. De nationale kampioene prak woensdag in de wedstrijd van het Nederlands team |B °'en wegens een spier- en ribblessure. toht6 aard van ^et kwetsuur heeft Vriesekoop trai- Bdp stand opgelopen in haar voorbereiding op de It seri Utelstriid' heg'n april in Praag. De Hazerswoudse Thet r' vor'ge week maandag geen bal meer geslagen Lh?neZmgsproces niet te verstoren. Gerard Bakker L inLgeen nadelige invloed van de blessure op de pres- Ne F aag' "*let tijdstip valt ongunstig, zo'n drie weken opese kampioenschappen. Maar we hebben wel ■Vali'f^ P'1 Marcella Mesker heeft zich dinsdag niet kun- toern "n VOOr de twee(fe ronde van het internationale Kt!?001 ln ®a"as. De Haagse verloor in de openingsronde ,va,n de Amerikaanse Susan Mascarin. L. G6?0 ronde ging de als zevende geplaatste Bulgaarse te Rnh fVa m0t 6"i 3-6 2-6 ten onder tegen de Ameri- Odou ln "hite. Het toernooi heeft een prijzengeld van Door Ted van Leeuwen FRANKFURT - Gisteren maakte Brazilië in de oefenwed strijd tegen West-Duitsland (2-0 voor de Duitsers) de hoogge spannen verwachtingen niet waar en liet 60.000 Ideumende liefhebbers letterlijk en figuur lijk in de kou staan. Tegen een overigens ook matig West-Duitsland vormden de hoge schoolvoetballers uit Zuid-Amerika een allesbehalve ingespeelde indruk, ofschoon het team rechtstreeks uit een trainingskamp kwam, waaraan het al een maand geleden begonnen was. Natuurlijk is het - 80 dagen voor de WK - wat vroeg om verregaande con clusies te trekken, maar aan de andere kant is er ook geen enkele aanwijzing dat er over 2,5 maand wel een swin gend team aan de aftrap zal staan. Tot de WK blijft Brazilië in trainings kamp, al zal dat zonder de 5 in Europa spelende kandidaten zijn. West-Duitsland maakte een wat meer gedegen indruk, zonder ooit tot groots spel te komen. Brazilië, zondag de tegenstander van Hongarije, had te gen de zin van bondscoach Tele San- tana in, het warme Belo Horizonte ver laten om in het ijskoude Europa de no dige dollars op te strijken. Santana kon bovendien niet beschik ken over de geblesseerde cracks Zico en Leandro en de in Italië werkende ba sisspelers Cerezo en Junior. In tegen stelling tot zijn rijtje voorgangers is Santana gedeeltelijk teruggevallen op de oude garde Oscar, Falcao en Socra tes, aangevuld met de jeugdwereld kampioenen van 1983 Müller en Sidney, een vooralsnog niet geheel geslaagde mixture. Alleen de debuterende Müller (die eigenlijk Luis Antonio Correira da Costa heet) maar zich de naam van de oude Duitse aanvaller aangemeten heeft, speelde een sterke wedstrijd. De aanvaller uit Sao Pa ulo maakte zijn faam van grootst Braziliaans talent waar. Op het middenveld liepen Falcao en Socrates elkaar vooral voor de voeten. De oude meesters - allebei net hersteld van zware operaties en nauwelijks fit - trekken beiden het spel graag naar zich toe en hinderen elkaar daarbij. Nu het er naar uitziet dat de aan zijn knie geblesseerde Zico niet op tijd voor de mundial fit zal zijn, maakt Santana zich dan ook terecht grote zorgen. De defensie was ook in Frankfurt naar oude tradities zwak. De jonge vleugelbacks Edson en Dida zullen in Mexico vervangen zijn door de gelou terde sterren Junior en Leandro, maar het centrum Oscar-Mozer zat bij elke hoge voorzet mis. En Carlos in het doel beschikt over ijzersterke reflexen, maar is voor zijn doel een dolende. Ook de Duitse coach Beckenbauer had niet de beschikking over zijn volle dige selektie. Het is twijfelachtig of de aanvallers Voller en Littbarski de WK halen. Vervanger Mill kon niet over tuigen op de vacante positie naast Rummenigge. Achterin ontbrak naast voorstopper Förster ook libero Augen- thaler, waardoor Herget, normaal de meest verdedigende middenvelder, laatste man moest spelen. Echt erg vond Beckenbauer de verandering van zijn concept niet. Hij rekent er steeds meer op dat de terugkeer van Schuster in het nationale elftal gestalte gaat krijgen en het orthodoxe systeem weer toegepast kan worden. De in defensief opzicht zwakke Herget maakt een goede kans zijn plaats te verspelen. Duitsland was sterk begonnen, het geen resulteerde in een doelpunt van Brigel uit een hoekschop, waarbij de gehele Braziliaanse defensie hulpeloos toekeek. Toen Brazilië na een uur enig vat op het gedegen maar van verras singen gespeende Duitse spel kreeg, kreeg het niet geheel gevulde Waldsta- dion enige hogeschoolnummers voor geschoteld. Vooral vanuit stilstand kon het Braziliaanse elftal razendsnel de marreren. De vertwijfeld om zich heen kijkende Duitse defensie zag de kansen echter te loor gaan. Illustratief voor de Braziliaanse malaise, was de manier waarop de begaafde Falcao de bal kort voor tijd als een kruk aan de voor Mill ingevallen Gründel verspeelde, waarop Rummenigge-vervanger Allofs op een leeg doel kon afgaan: 2-0. West-Duitsland - Brazilië 2-0 (1-0) 2 Briegel 1-0, 87. Allofs 2-0. Scheidsrechter: Agnolin (Ita), toeschou wers: 50.000. Gele kaart: Thon (WD1) en Casagrande (Bra). West-Duitsland: Schumacher; Herget, Brehme, Ja- kobs (Buchwald) en Briegel; Matthaus, Thon, Ma- ga th en Rolff; Mill (Grundel) en Rummenigge (Klaus Allofs). Brazilië: Carlos; Oscar, Edson, Mozer en Dida; Fal cao, Casagrande, Socrates en Sidney (Eder); Careca en Müller (Marinho). WOERDEN - De sectie be- roepswielrennen van de wiel- renunie (KNWU) heeft alsnog overeenstemming bereikt met oud-coördinator Peter Bont huis. Tussen hem en coördinator Gerrie van Gerwen is volgens directeur Buddels van het uniebureau een samenwer kingsverband gevonden. Bonthuis zal in incidentele gel vallen op verzoek en onder lei ding van Van Gerwen als be middelaar optreden bij het af sluiten van contracten van renners voor wedstrijden. Het is de bedoeling dat Bonthuis naast Van Gerwen als bemiddelaar voor alle ren ners mag optreden als er twee koersen op een dag zijn. Is dat niet het geval, dan lopen de contracten van alle buiten landse renners via Bonthuis. Met de Nederlanders heeft hij dan geen bemoeienis meer. Ook die van de ploeg Post, waarmee hij al contracten af gesloten had, laat hij met rust- Voor de coureurs van Post, diitt eerst meer dan tien procent per contract aan de KNWU dreigden te moeten betalen, blijft die afdracht op tien pro cent gehandhaafd. Met dit compromis lijken alle neteligheden tussen Bont huis en de KNWU tot het ver leden te behoren. LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Fritz Korbach, aan zijn derde seizoen bezig bij eredivisieclub FC Twente, treedt per 1 juli in dienst van eerste-divisievereniging SC Cambuur. Korbach, opvolger van de naar DS'79 terugkerende Si mon Kistemaker, tekende woensdag een contract, da t hem voor twee jaar aan de- club uit Leeuwarden bindt. Bij Twente fungeert voormalig bondscoach Kees Rijvers vol gend seizoen als technisch di recteur. BERN (ANP) - Rode Ster zal in de tweede wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi der bekerwinnaars tegen At letico Madrid twee spelers moeten missen. De UEFA heeft Miko Djur- kovski en Milan Jankovic voor de return geschorst. In totaal zijn zeven spelers voor de wedstrijden op 19 maart door de Europese voetbalunie uit gesloten. De schorsingen: landskampioenen: Hannu Jantti (Kuusysi Lahti). beker winnaars: Steffen Büttner (Dynamo Dresden), Milko Djurkovski en Milan Jankovic (beiden Rode Ster Belgrado) ten Leo Lainer (Rapid Wien). UEFA-bekeir: Don Givens (Neuchatel Xamax) en Ra fael Gordillo (Real Madrid). VALKENSWAARD (ANP) - Het Nederlands tafeltennisteam behoort tot de probleemkinderen in de Superliga. Op de zevende en laatste speeldag werd het verblijf van de nationale ploeg in de hoogste Europese divisie weer met een sei zoen gerekt. Op eigen kracht werd het lijfsbehoud niet verwe zenlijkt. Daarvoor was andermaal een vriendendienst nodig. Was het vorig seizoen het Poolse team, dat de hand over het hart streek en te hulp schoot, dit maal snelden de Hongaren toe om Neder land uit de puree te halen. Zij verdrongen de Westduitsers met 5-2 dinsdagavond naar de eerste divisie, waardoor het verlies", van Nederland tegen Polen (3-4) woensdagavond in Valkens- waard alleen van statistisch belang werd. DEN HAAG (ANP) - Rugby- coach Dick Jansma kan zon dag niet beschikken over Rob Boske. De spelers van Hilver sum is zich onlangs te buiten gegaan aan (te) ruw spel. De ontmoeting met België in Dendermonde geldt voor de B- poule van de FIRA-competitie. Nederland won in die reeks met 16-11 van Zweden, België verloor van Tsjecho-Slowa- kije met 3-14. De samenstelling van het Nederlands team is: Kees Koemans (DIOK), Joep Verbraak (REL), George de Vries (AAC), John Dam (Castricum), Michel van der Loos (Den Haag), Dirk-Jan Straathof (REL), Mare Visser (Hilversum), Dick Altink (DIOK), Hans Marcker (Castri cum), Chris Gale (NFC), Sep van Kam pen (Wasps), Joost Takken (Ascrum), Paul Henget":ld (NFC), Edwin Jansma (NFC) er. Andre Marcker (Castricum). Resen ts zijn: William van Altena, Henk Bottenberg en Henny Vermeulen (allen Hilversum), Bernd Verhofstadt (Castri cum), Henk Batterman (AAC) en Marcel Biermans (NFC). RIO DE JANEIRO (DPA) - Wanneer het 'Braziliaanse voetbalelftal in juni in Mexico voor de vierde maal wereld kampioen zou worden, kunnen de spelers van de selectie re kenen op een premie van 100.000 dollar (250.000 gulden). De Braziliaanse voetballers hadden eerder een premie van 50.000 dollar als te gering van de hand gewezen. BRUSSEL (ANP)- De Neder landse voetballer Sjaak Edel bloedt, uitkomend voor de Belgische eersteklasser RWDM, is geschorst voor één wedstrijd. Hij kreeg tijdens het competitieduel tegen KV Kortrijk de rode kaart.

de Stem | 1986 | | pagina 7