i A Tj Mini en Maxi te gast in Brugge De Schelde op linnen Nog te zien THEATER a HOOYMAAYER EN DE GRAAF DE TAD Toneel van Maeterlinck Monumentale objecten A A A A A A 8.00 uur >J\ Ictie en met cie m toch soepel id zit. keuze uit ver- uw gading is, Maar wacht u anders de f500.- e kleuren rund- 3499.- 4299r 4699r velevoorbeef het gaat om uit- bare prijzen moeite om eerst b kijken in Amsterdam Troningen, at, Uden/Volkei u meer weten, llert 05206-42951 sneller. Willem Vermandere speelt in Oostburg Fans Elvis komen samen Volksdans feest op 5 april in De Doelen Toneelstuk KPJ Koewacht Kasteelconcert te Beveren laatste maal Enrico IV in filmhuis Terneuzen Cabaret uit Gent in Sluis A88 nrtMDERPAG 13 MAART 1586 Het Hemelbed met ÏT l\\Zeg'nsAAA-duo in Den Dullaert T1 J t A A A A A A A A A A A! DII rs jjET HEMELBED, een creatie van toneel schrijver en romancier Jan den Hartog mag dan al meer dan 30 jaar geleden gechreven zijn, het stuk is vandaag de dag een regel rechte hit, omdat de twee rollen worden ge speeld door het populaire Zeg 'ns AAA-duo Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf. Het werk van Den Hartiog kan naturalis tisch genoemd worden. Zo schreef hij, naast veel ander bekend werk onder meer het grote succesboek 'Schipper naast God'. Het duo-drama Hemelbed is echt geen to neelstuk van allure, maar de recente uitvoe ring heeft over succes niet te klagen. Dit succes zou dan voor hetr overgrote deel te danken zijn aan de kwaliteit, die Hooy maayer en De Graaf in weten te brengen. Het resultaat is dan ook een echte publieks trekker geworden. Jan den Hartog toont in een aantal scènes twee mensen (Bram en Agnes) in hun kamer. Met als derde tegen speler het monumentale hemelbed, daar waar het leven begint en eindigt. Het stuk toont de prille angst van twee mensen die samen het leven willen begin nen. Het geluk rondom de geboorte van hun eersteling, hun egocentrische houding, die de andere partij verdriet doet, de ongerust heid bij de escapades van de nog niet meer derjarige zoon en de stilte die valt als de zoon zijn levenspartner kiest en het huis verlaat het einde van een 35-jarig samen zijn. Deze komedie wordt in vlotte stijl gere- giseert door André van de Heuvel, die hier mee bewijst meer te kunnen dan acteren (al dan niet voor Sterspotjes van de NMB). Het Hemelbed wordt morgen uitgevoerd in Den Dullaert te Hulst vanaf 20.00 uur. Toegangskaarten zijn via Den Dullaert ver krijgbaar a f 17,50 (CJP en 65+ f 15.00.). Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf in 'Het hemelbed'. - FOTO CHARLES AERTS ZATERDAG GAAT in Gent het toneelstuk Prinses Made leine van de Gentenaar Maurice Maeterlinck in première. Tot en met 1 april speelt het gezelschap van het NTG dit poëtische werk dagelijks (behalve woensdag) vanaf 20.00 uur. Prinses Madeleine is een verhaal over liefde en dood van twee koningskinderen in een wereld van oorlog en terreur, passies en complotten. In april wordt deze produktie ge bracht in de KNS te Antwerpen. Speeldata 5,6, 9,10,11,12 en 13 april steeds vanaf 20.00 uur en op zondag vanaf 15.00 uur. Mini en Maxi. - FOTO ABCHIEF DE STEM DE KPJ in Koewacht voert zaterdag het blijspel 'Punk in 't durp' op, een blijspel in drie bedrijven en gesproken in dialect. Deze uitvoering begint om 20.00 uur in De Vlaschaard. Kaarten zijn daar verkrijg baar op de dag van de uit voering. s'Morgens van 10.00 tot 12.00 uur en s'avonds aan de kassa. De eerste uitvoe ring is zaterdag 15 maart en de tweede vrijdag 4 april. 'SPRAKELOOS' is de titel van her clowns-prögramma van het duo Mini en Maxi, dat donderdag 20 maart wordt gebracht in de stads schouwburg te Brugge. Karei de Rooy (Mini) en Peter de Jong (Maxi) leer den het vak bij Tom Man- ders, de man die met zijn creatie Dorus onvergetelijk is geworden. Daarop gingen ze gedurende jaren op de zo genaamde schnabbeltoer, maar mogen zich de laatste tijd verheugen in echt suc ces. In tegenstelling tot vele andere komische duo's is er bij dit duo geen specifieke rolverdeling en zelfs geen voorgebakken tekst. Aan vang 20.00 uur. IN KASTEEL Cortewalle in Beveren wordt zaterdag cy clus concerten afgesloten met een optreden van twee jonge Vlaamse musici, die nu al hun sporen in de mu ziekwereld verdiend hebben. Robert Groslot op piano en Roel Dieltiens op cello spelen werken van Stravinsky en Schubert. Robert Groslot, laureaat van de Elisabeth-wedstrijd 1978, maakte in tien jaar tijd 20 plaatopnamen, gaf reci talsin 18 landen en is boven dien ook actief als dirigent en componist. Hij beweegt zich op alle fronten in de muziek van barok tot mo dem, maar voelt zich op zijn best als expressief begeleider van klarinet, dwarsfluit, viool of cello. Cellist Dieltiens bouwde eveneens in korte tijd een carrière op. Zijn reputatie werd gevestigd op de con certpodia in Europa en in de studio's. Het concert begint om 20.00 uur, toegang 250 Bfirs. Willem Vermandere. DE VLAAMSE zanger-com ponist Willem Vermandere geeft morgen (vrijdag) een concert in Den Hoekzak te Oostburg. De 46-jarige bard, die pas in 1968 naam maakte door de eerste prijs weg te kapen op het Humorfestival te Heist, gaat om 20.30 uur van start. Vermandere wordt in Vlaanderen beschouwd als een groot componist en zan ger met een kwaliteit die - FOTO ARCHIEF OE STEM dicht in de buurt komt van hetgeen Jacques Brei ooit maakte. Zijn werk wordt op dit moment beschouwd als het beste wat Vlaanderen vandaag aan muzikaal en tertainment te bieden heeft. SINT-NIKLAAS (B) - Wa ter is altijd een belangrijke inspiratiebron voor schil ders. Klassiek is het verhaal van de schilder die met zijn ezel aan de oever van een ri vier of kanaal zit. In het Stedelijk Museum, Zamanstraat 49 te St. Niklaas, zijn vele schilde rijen bijeen gebracht, allen nebben de Schelde als on derwerp. De Scheldeschil- ders uit de peiorde 1850-1950 zijn vooral rijk vertegen woordigd. Een soort ontdek kingstocht langs de oever van de stroom die in Frank rijk begint en via de talloze steden en dorpjes uiteinde- 'l)k uitmondt in de Noord- I zee. Heel wat beroemde schil- ders lieten zich inspiren door de Schelde. De meer dan honderd schilderijen SWen een goed beeld van de I verschillende stijlen die de gelopen periode iri zwang waren. Naast romantische I d<ieken van vissersvaartui gen wordt ook de grootsheid I'® 4e havensteden uitge deeld door onder andere rans Masereel, Isidore Op- somer, Edward Tyck en houis Artan. Zoals in Sint-Martens- atem, waar rondom ueorge Minne (eerste La- „ddde school) en Gustaaf de lu en Constant Permeke I "^e Latemse school) zich een keur van kunste- naars schaarden om de Leie, I al12i'ta'c van 4e Schelde, in 1 "aar pracht te vereeuwi- i a* vest'gde zich ook een in k enll3ke groeP schilders brit' kleine dorp Vlassen- Zj. habij Dendermonde. „i t berden de rivier in al naar facetten. ANTWERPEN (B) - Het concert- en theatergebouw De Singel te Antwerpen be steedt veel aandacht aan de hedendaagse architectuur en stelt ook het werk van jonge en beginnende kunste naars ten toon. De Nederlandse beelhou- wer Ron van de Ven voldoet aan de criteria die de Singel stelt. Hij houdt zich in zijn werk vooral bezig met ar chitecturale vormproble men. Is geboeid door massa, volume en ruimte. Zijn wor steling met deze elementen komt tot uiting in de span ning die hij weet op te roe pen tussen de (gesloten) massa en (open) ruimte. Tij dens zijn academietijd, St. Joost Breda, maakte hij een studie van het Singelge bouw, waarin hij eenzelfde dualiteit ontdekte. Dit inspi reerde hem tot het maken van beeldhouwwerken, fo to's, tekeningen en litho's. Hij experimenteerde met de vorm en maakte zo een aan tal monumentale objecten. Deze objecten en een se lectie uit zijn vroeger werk (1982-'86) zijn te zien in de wandelgangen van de Singel tot 25 maart. De Singel, Des- quinlei 25, is dagelijks ge opend van 14.00 tot 18.30 uur. 'Herinnering aan Veere' van Victor Thonet. Spéciale aandacht is er voor Het Waasland, maar de Zeeuwse plaatsen Walsoor den, Terneuzen, Veere en Zierikzee zijn eveneens op doek gezet (Rosseels en Tho net). 'De Schelde in de schilder kunst' duurt tot en met 11 mei, toegang 30 Bfrs. Ope ningstijden: maandag tot zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur; zaterdag van 9.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.0 uur; zondag van 10.00 tot 13.00 en 15.00 tot 18.00 uur. Galerie 66 Oostburg, Mail-art- project van 312 kunstenaars. Tot 24 maart, geopend woens dag t/m zaterdag 14-17 uur. Esprit Clinge, Zeeuwse land schappen van Henny Huser, Karei en Jenneke Weijiand, Hugo Metsers, Ferdinant Slock, Léon de Buck, Trees Verwilghen, Marcel Kobbe, Joh. Kollaard jr, Krijn Dool aard, Nelly van Nieuwenhui- zen, Joop Dam, en Herman Bi- schop. Tto 10 april, open dage- lijk van 13.30 tot 18 uur, dins dag gesloten. Trouvaille Terneuzen, Zeeuwse landschappen en ta- ferel van Krijn Doolaard. Tot 27 april, geopend tijdens win keluren. Blokken 7 Terneuzen, Vijfhon derd versierde en beschilderde eieren van Wolfje van de Kamp, Els Visser, Levina Wol- fert, Marika de Meyer, Betty Kohier en Cockie Acke. Tot 1 april, Open: dinsdag t/m za terdag 14-18 uur, vrijdag ook 19-21 uur. Arthouse Biervliet, Beschil derde eieren van Wil van Maa- nen, droogbloem-composities van Lucia-Robert-Wijnen en pen- en pasteeltekeningen van Gerard van Grieken. Tot 1 april, geopend maandag t/m zaterdag 9-12 uur, zaterdag ook 14-17 uur. Abdijcomplex Middelburg. Manifestatie Forum. Beelden, sculpturen en installaties van Nigel Coates, Luc Deleu, Al fred Eikelenboom, Pjotr Mid ler, Anne en Patric Poirier, Cornelius Rogge. Tot half maart. Open: dagelijks 10-17 uur. Centrum Nieuwe Muziek, Klo veniersdoelen Middelburg. Beeld van David van de Kop (Dreischor). Schilderijen van Ben Sleeuwenhoek Middel burg). Tot half maart. Open: donderdag-, vrijdag- en zater dagmiddag. De Vleeshal Middelburg. In stallatie van de Weense kun stenaars Peter Kogler, Wolf gang Stengl en Romana Scheffknecht. Tot 24 maart. Open: dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur, zondag 14-17 uur. DE IN 1984 vervaardigde film 'Enrico IV', met in de hoofdrollen Claudia Cardi- nale en Marcello Mastroian- ni, wordt vanavond ver toond in het filmhuis Zuid- land in het Terneuzense Zuidlandtheater. Regisseur Marco Bello- chio heeft als basis voor deze film een toneelstuk van Pi randello genomen, waarin Mastroianni de geflipte edelman speelt, die meent koning Hendrik IV (in Italië heet hij dus Enrico Quatro) te zijn. De film duurt ruim an derhalf uur en begint om 20.00 uur. VERLEDEN JAAR bleek het organiseren van een nachtje Elvis Presley-muziek in Hulst een groot succes. Het is daarom dat men in bar De Smidse aan de Grote Bagij ne straat morgen (vrij dag) weer zo'n evene ment houdt. De keizer van de rock heeft nog een grote groep trouwe fans en gezien zjn kwaliteiten op vocaal gebied is dat natuur lijk een logsiche zaak. In Hulst wordt aan de imitators van de nog immer betreurde Elvis kans gegeven om hun held weer tot le ven te brengen. Bo vendien verlenen een dansschool, een mode zaak en dj Eric hun medewerking. De lief hebbers kunnen ook genieten van docu- mentatie-materiaal en video-opnamen over de negen jaar geleden overleden Presley. De toegang is gratis en de aanvang 20.00 uur. VANAVOND KAN men in zaal Het Zoute Vestje te Sluis terecht voor een uit voering van de cabaretgroep Terzina uit Gent. Dit optreden is een initia tief van het departement Sluis/Aardenburg van de Maatschappij tot nut van 't Algemeen. Aanvang 20.00 uur. Op 5 april zal voor de eerste maal een groot Folkloristisch Festival in de Rotterdamse Doelen worden gehouden. Een aantal Nederlandse top- volksdansgroepen maakt op die zaterdag zijn op wachting, terwijl ook het publiek zelf kan deelnej-1 men onder leiding van vakbekwame docenten. De 'zelfdans' is over dag, onderbroken door optredens van de volks- dansgoep La Popoldan- cantoy, Nitsanim en Achalay. Om 19.30 uur begint het theaterpro gramma, dat wordt ge presenteerd door Therese Steinmetz en waaraan deelnemen het Internati- naal Folkloristisch Dans theater en de groepen Praznik, Gaida en Aidja- mal. Om 22.00 uur begint een volksdansbal in de grote hal van De Doelen, dat doorgaat tot rond middernacht. Marktkra men met informatie over volksdans zijn aanwezig. De toegangsprijzen va riëren tussen vijf en vijf tien gulden per persoon. Informatie kan worden ingewonnen en kaarten gereserveerd via tel.nr. 010-804044 of 010-132490. De organisatie is in han den van de werkgroep uitwisseling Charlois- Starigrad.

de Stem | 1986 | | pagina 31