Mannen moeten kleur bekennen Lopen op kleur A103 69.- 89.- 79.- >- SKI - GOLF laat 15 Sluis ÏCHUREN Zn. I A59 I /9S6 Bette IHINEHMDEI-REPARATIEINRICHTING istraat 8Tel. 01155-1583 «straat 96-Tel. 01150-97013 :«UU een pantalon van i Dogma's over hoe men zich kleedt hebben ook voor mannen hun kracht verloren. Het 'grijze' tijdperk behoort definitief tot het verleden. Hoewel verfijnd grijs jarenlang in al zijn variaties in tal van collecties een hoofdrol speelde, nu is duidelijk gekozen voor kleur. Primaire kleuren voor kolberts zijn bijvoorbeeld blauw, geel, groen en rood, dikwijls samen met zwart. Verder bepalen ook andere zomerse, uitgesproken frisse kleuren als oxford blue, mint en turkoois het nieuwe modebeeld. De mannen van 1986 zullen dus kleur moeten durven bekennen. Er is voor mannen een ongebreidelde variëteit aan prachtige weefsels, zoals zijde, linnen, katoen, en natuurlijk 'cool wool'. In het oog springen glanzende stoffen in metalic kleuren verwerkt tot soepel vallende costuums, maar ook ruiten, jacquards en op meubelstof geïnspireerde dessins. Zowel kostuums als kolberts hebben brede schouders in de nieuwe versie op de oversized look. De kolberts zijn lang, vaak niet gevoerd en hebben weer zijsplitten. De bandplooibroeken zijn breed van boven, smal op de voet en vaak voorzien van een omslag. Ze worden gedragen in combinatie met - veel - vesten, jacks en blazers. Het is wel een mode, die vraagt om accenten in de vorm van shirts, vesten, polo's, truien, jacks en blazers al naar gelang de situatie van het moment. Het shirt gaat komend seizoen een grote rol spelen. In zowel de sportieve als de dress-shirts zitten vaak geraffineerde kleurencombinaties. Ze zijn vrolijk, sprankelend, zonder al te opvallend te zijn. Met vaak helder wit als basis. Naast turkoois is vooral rose een tint, die de durvers onder de shirt- liefhebbers zal aanspreken. Natuurlijk zijn er nog de klassieke strepen van de dress-shirts. Ze hebben een nieuwe impuls gekregen door de toepassing van kleuren. De ruime belijning van de shirts, vorig jaar gestart als trend, is voor komend seizoen eën vaststaand feit. De sportieve shirts, meestal met korte mouw, springen in het oog door brede uitgesproken strepen en madrastruien. Dé zogenaamde business en city kleding hebben weer meer aan flair en souplesse gewonnen, waardoor het geheel er ogenschijnlijk zeer informeel uitziet. Vrijetijdsmode oogt daarentegen soms juist wat formeler. Het is een spel, waarbij de confectionair de voorzet geeft en de drager voor het doelpunt moet zorgen. uj Q9 ■Een oversized kolbert, dat half gevoerd is en een a-symmetrische sluiting heeft. De schoenmode voor dit voorjaar kan in ruime mate bestempeld worden als een 'zomerzotheid'. Niet door de vormgeving, want op dat gebied is er weinig nieuws onder de zon. Het gaat of om 'blijvertjes', zoals queenies of om 'comebaks' als de plateauschoenen. Het zijn de kleuren en materialen die de schoenmode op zijn kop zetten. Veel staat in het teken van vrolijke en felle kleuren, van make-up tot coniectie en dus ontkomt de schoenmode daar niet aan. Hetzelfde breed geschakeerde kleurenpalet, dat voor veel kleding gehanteerd wordt, is terug te vinden in de schoenmode. Zoals daar zijn: fel geel, groen, oranje, fuchsia, turkoois en het onuitroeibare wit en marine. Met name in de queenies en in het linnen-, satijn- en plasticgebeuren zijn de kleuren oogverblindend. Soms letterlijk door gebruik van lurexeffecten. Grote strikken, gespen en veters doen daar nog een schepje bovenop. Het is een grote kleurexplosie. De belangstelling voor gympies en basketballschoenen gemaakt van linnen, satijn en chintz belooft enorm groot te worden. De kleuren sluiten haarfijn aan bij die van de kleding. Sommige modellen zijn bedrukt in madrasruiten, strepen, noppen en graffiti motieven. Dit type schoenen heeft als voordeel, dat ze stevig zijn, relatief goedkoop en er hartstikke leuk uitzien door de kleuren en de bedrukkingen. Een ander alternatief voor leer is plastic of pvc. Van dit materiaal zijn er extreme ballerina's en sandalen in gaas- en kantmotieven vol kleurige en fantasievolle details. Voor mode-minded lieden zijn ""-sportief kolbert in fantasie geweven linnenstmcuur.

de Stem | 1986 | | pagina 23