Arthur van Dongen overtuigt 24 DAGEN VOOR HAlf GELD DE STEM ZEVENBERGENAAR DANKT VEEL AAN PLOEGGENOTEN WV BREDA ^0£G\ff Ralf Moerman volgt broer met zege op 24 DA8EN J i^cze nun in een open emeioppe zonder po naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112 4800 V B^BRI D\ Bellen kan ook 076-236911 De Graaf wil bot Nederlanders in buitenland nauwelijks naar stembus Merijntje ZEGE IN DORPENOMLOOP JUNIOREN I HUIS" Aandacht Gevonden Abraham Straatje om Versterking Uitgeschakeld Boot Boot 2 Rentree Chinese eet en drinkt al 7 jaar niet Miljoen schade bij brand in meubelfabriek Door Cees Pellenaars jr. RUCPHEN - Op het moment dat de renners in de Dorpe nomloop voor junioren voor de laatste maal Schijfse Vaartkant op draaiden, de marreerde Rob Verspeek. Hij kreeg de alert koersende Arthur van Dongen mee in zijn wiel. Na een gezamen lijke vlucht van 18 kilometer haalde Van Dongen in de laatste honderden meters met een sterke demarrage de winst naar zich toe. Op die brede weg met een matige wind op kop leek de aanval van het tweetal op een stukje waaghalzerij. Per slot van rekening moest er nog 18 kilometer gekoerst worden en om dan met zijn tweeën een jagend peloton, dat de koplopers steeds in zicht hield, van het lijf te houden, moet er over erg veel kracht beschikken. Maar kracht hadden deze twee renners, die de gehele wedstrijd op de voorste rij te vinden waren, want aan de finish hadden zij nog altijd die krappe 15 seconden over, waarop hun voorsprong in de finale steeds gebalan ceerd had. Met Arthur van Dongen kreeg de Dorpenomloop voor j unioren een uitstekende winnaar. Maar ook hij kon na afloop niet ontkennen dat het een matte koers was ge weest. „Doordat er zo weinig wind stond, werd er altijd een hoog tempo aangehou den. Zelfs door renners 'op het kantje te zetten' wilde de groep nog niet breken. Maar in de voorbespreking van de districtsselectie van onze trainer Kees Roks waren wij het er over eens dat zo vroeg in het seizoen toch een hoop jongens in de finale het moeilijk zouden krijgen. Ik heb al een goede vorm te pakken en daarom durfde ik met Verspeek het avontuur wel aan". Verspeek uit Schijndel, lid van de districtsselectie van Midden-Brabant, had even eens alle vertrouwen in zijn conditie, want bij nagenoeg elke uitvalspoging werd zijn naam via de radio vermeld. De derde plaats werd be slist in een massaspurt, waarin Alain Stroucken - in 1984 kampioen van Neder land bij de nieuwelingen - als een duiveltje uit een doosje naar voren schoot. De Dorpenomloop voor nieuwelingen werd beslist in een tumultueuze massa spurt, waarin Steyvers uit Someren, die de eerste ont snappingspoging in de koers op zijn naam kreeg, zich de rapste toonde. UITSLAGEN: Junioren: 1 Ar thur van Dongen (Dongen) 102,5 km in 2.21.56,2. op 4 sec. Rob Ver speek (Schijndel), 3. op 19 sec. Alain Stroucken (Munster-Ge leen), 4. E. van Zoelen (Culem- borg), 5. M. van de Wetering (Heesch), 6. B. Overbosch (Epe), 7. W. Veenstra (Harkema), 8. H. Gijzen (Balk), 9. A. Frijters (Rijs- bergen), 10. A. Hopman (Den Haag), 11. V. Timmermans (Hoo- gerheide), 12 J. Valentijn (St. Willebrord), 13. M. Kokkelkoren (Noordwijkerhout), 14. A. Engels (Zwartemeer), 15. R. Brunsman (Wierden), 16. J. van Steen (Fij naart), 17. M. Dols (Geleen), 18. J. Keijzer (Kampen). 19. M. Zanoli (Wilnis), 20. R. van der Vin (Bu- del), 21. M. Maton (Tilburg), 22. M. van Steen (Dongen), 23. M. ten Hag (Haaksbergen), 24. R. de Vrieze, 25. M. Hermes (Berkel). Ploegenklassement: 1. District Brabant Zuidwest 7.07.10 uur, 2. District Overijssel 7.07.52, 3. Dis trict Midden-Brabant 4.44.37 uur (twee renners). Nieuwelingen: 1. M. Steijvers (Someren) 61,5 km in 1.33.19, 2. R. van Duuren (Rozenburg), 3. D. Overgaag ('s-Gravenzande), 4. H. Brans (Bosschenhoofd), 5. M. van de Meer (Leeuwarden), 6. F. Neg gen (Uden), 7. R. van der Heijden (Schayk), 8. G. Kemper (Edam), 9. A. de Ridder (Arnemuiden), 10. P. de Bruin (Andel), 11. P. Kroo- nen (Raamsdonksveer), 12. R. de Groot (Rotterdam), 13. P. Jans sen (Kerkrade), 14. M. Voets (Schijndel), 15. T Cuypers (Sus- teren), 16. M. Alma (Harskamp), 17. R. Jeltema (Roosendaal), 18. A. Zantboer (Steenbergen), 19. P. Oudshoorn (Sprang-Capelle), 20. J. Steyvers (Someren). Ploegenklassement: 1. PML Gel drop 22 pnt, 2. Westland Wil Vooruit 18 pnt, 3. WV Ouden bosch 17 pnt. Akkernans wint Dornenomloop Door Hein Groothuis BREDA - Tonnie Ak kermans heet de eer ste winnaar van de Dorpenomloop voor amateurs. De zege van de twintig jarige coureur uit Zeven bergen kwam echter op het conto van de ploeg van WV Breda. Zijn club makkers zorgden er voor dat Tonnie Akkermans in kansrijke positie kwam, waarna de sprinter het karwei afmaakte. Tonnie Akkermans was vooral veel dank verschuldigd aan Wies van Dongen en Frank Pirard. De krachtsin spanningen van de ex-prof in de enerverende koers met een thriller-achtige ontknoping zorgden er voor dat Akker mans, Van Dongen, Schouwe- naar, Groot, Boeren en Hage 500 meter voor de finish aan konden sluiten bij de veertien man sterke kopgroep. Frank Pirard had voordien bewerk stelligd dat de leiders bij el kaar bleven. Hij reageerde op bijna elke ontsnapping van ZW Diana-renners en was daardoor nagenoeg in zijn eentje verantwoordelijk voor een blamage voor de renners van de Zundertse club. Met vier man in de frontlinie - Pa trick Bol, Matti de Baat, Theo Akkermans en Theo van de Velde - ging ZW Diana de fi nale in. Zij moesten het opne men tegen louter eenlingen. Desondanks werd het een fias co. Beulswerk Vol bewondering sprak Tonnie Akkermans nader hand over het beulswerk dat Wies van Dongen had ver richt. „De laatste twee kilome ter zijn ik en de anderen een keer op kop geweest. De rest heeft Wies gedaan. Geweldig zoals die koerste". Wies van Dongen hoorde het met vol doening aan. „De eerste vijf ronden", zei hij, „ging het echt slecht. Toen kwam ik er echter doorheen. Tot het laatst liep het daarna echt lekker. Ik denk dat ik dat toch van het koersen bij de profs heb over gehouden, dat finale-rijden". De kopgroep van zes man, die in de derde ronde ontstond. De Dorpenomloop beloofde bij de start een weinig boeiende koers, want zonder kasseien en met bijna wind stilte en een lekker voorjaars zonnetje leek een levendige Weiulillfr strijd al bij voorbaat uitgeslo ten. De renners maakten er ondanks de omstandigheden evenwel een ware happening van. Van begin tot eind was de wedstrijd bijzonder aantrek- kelij k. Witkamp, ook in de eerste lijn aan. we geklopt. Hij is voor ons ge woon te rap". Demarrages Haperingen (ADVERTENTIE) Dal kan. Met 2o'n t:\ siaCM'IOHï vrijblijvend proef-op-de- Hf L AfitWll som abonnement op die ^OOr allemenselijk gevarieerde v.wuv 4-in-l-krant v\pER> gevarieerde 4-in-l-krant. 5 Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel I binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. M I. Naam lonplaais BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50 (NJei betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen j DE STEM de4in1 krant" In de derde van de zeven ronden van ruim twintig kilo meter kreeg de wedstrijd een belangrijke wending. Toen ontsnapte Theo Akkermans en Ad Prinsen, een tweetal, dat al snel gezelschap kreeg van Van Putten, Zwirs, Schrauwen en Van de Velde. Van de zes lei ders viel Theo Akkermans door een valpartij terug op een jachtgroep met Kools, Smits, Frank Pirard en Patrick Bol. De achtervolgers kwamen vrij snel bij de koplopers, mede doordat Theo van de Velde een tijd niet op kop kwam, nadat zijn clubmakker Akkermans had moeten afhaken. Met de tien man op kop - van hen was bij Prinsen en Kools in de zesde ronde de pijp leeg - was de koers nog niet ir een definitieve plooi gelegd. Net na het ingaan van de ze vende ronde sloten Rabe, Pe ter van de Klundert, Polvoro- sa, Van Loon, Eddie van Don gen en De Baat, die aanvanke lijk gezelschap hadden van Toen leek de rol van de rest uitgespeeld, want de groep met Wies van Dongen en Ton nie Akkermans, die oorspron kelijk een man of twintig tel de, had met nog twintig kilo meter voor de boeg een kleine twee minuten achterstand. Bij de veertien man op kop viel evenwel het tempo stil. Dat was een gevolg van de talrijke demarrages. Met name Peter van de Klundert, drie mislukte pogingen, en de vier renners van ZW Diana probeerden herhaaldelijk te ontsnappen. De renners van de Zundertse club werden, zoals gezegd, dwars gezeten door Frank Pi rard, waardoor zij de mist in gingen. Theo van de Velde: „Het betekent een grote tegen valler. Ik had gedacht dat het voor ons niet mis kon gaan. Ik heb iedereen teruggehaald, maar niemand kon het afma ken. Mij lieten ze niet gaan. Ze hadden al snel gezien dat ik niet goed reed". En Matti de Baat: „Wij kregen steeds Pi rard in ons wiel. Het was on voorstelbaar hoe die reed. Met hem konden we niet naar de meet rijden, want dan waren De haperingen vooraan en het formidabele buffelen van Wies van Dongen zorgden voor een slot met een dave rende verrassing. „Net voor de laatste bocht, zo'n 500 meter voor de finish, kwamen wij bij", aldus Tonnie Akkermans. „Wies van Dongen reed met een naar voren door. Daar dreigden wij ingesloten te ra ken. Ik riep het nog tegen Wies. Ineens zag ik echter een gaatje. Daar ben ik meteen in gedoken, want zo'n kans krijg je maar een keer. Op 300 meter vc/or de streep kwam ik op kop en daarna heb ik alles gege ven. Niemand kwam meer langs me". Met Tonnie Akkermans kreeg de Dorpenomloop een winnaar, die af en toe wel eens moeite heeft met het leven voor het wielrennen. Vorig jaar nog koerste hij de hele maand april niet, omdat hij het beu was, hoewel hij in maart als eerstejaarsamateur toch twee wedstrijden had ge wonnen. „Ik kon toen het trai nen niet meer opbrengen. Ik ging ook graag uit". Hij stapte naderhand weer op de fiets, - FOTODESTEM/piCKDEBOER doordat andere mensen hem vertelden dat het zonde was te stoppen met zijn capaciteiten. Momenteel heeft hij weer volop motivatie. Het is echter de vraag hoe lang het duurt. „Het lijkt helemaal in de fami lie te zitten. Johnny en Harrie hebben ook veel gewonnen, maar hadden er van tijd tot tijd ook geen aardigheid meer aan. Ik denk dat wij niet ge noeg karakter hebben". Uitslag: 1. T.Akkermans (Zeven bergen) de 143,5 in 3.20.42, 2. G.Smits (Zwanenburg), 3. P.Bol (Hoeven), 4. F.Pirard (Breda), 5. M.de Baat (De4 Heen), 6. T.Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 7. K.Schouwenaar (Goes), 8. T.v.d.Velde (Rijsbergen), 9. R.Groot (St.Willebrord), 10. A.Polvorosa (Roosendaal), 11. W.v.Dongen (Bre da), 12. R.Rabe (Amsterdam), 13. P.v.d.Klundert (Hoogerheide), 14. A.v.Putten (Oudenhoorn), 15. R.Boeren (St.Willebrord), 16. E.v.Dongen (Roosendaal), 17. N.Hage (St.Maartensdijk), 18. N.Schrauwen (Terheijden), 19. T.Zwirs (Badhoevedorp), 20. A.v.Loon (St. Willebrord), 21. R.Haast (Rijsbergen), 22. W.Paar- dekoper (Heemskerk), 23. H.Kes (Volendam), 24. K.Jonkers (Oud- Gastel), 25. M.Gunst (Yerseke), 26. J.Moen (Uithoorn), 27. B.Zagers (Roosendaal), 28. J.Hoek (Castri- cum), 29 H.Vis ('s-Gravenpolder), 30. R.Bril (Ossendrecht). Ploegenklassement: 1. ZW Diana 10.01.26, 14 punten, 2. WV Breda 10.01.26, 16 punten, 3. Theo Middel kamp 10.02.29. HET ZIJN vaak dezelfde mensen die de aandacht op zich weten te vestigen. In het Hulsterse bedrijfsvol- leybal is dat een Jong Mor- res-speler. Hij had eerder al tijdens een duel van zijn team zoveel commentaar op de leiding, dat de leids man het toen niet meer zag zitten en opstapte. Vervol gens kreeg hij later als ar biter optredend te maken met een team dat opstapte omdat zijn leiding geen ge nade kon vinden. Nu is hij het middelpunt van optre den als ongerechtige speler in het team van Jong Mor- res 2. Deze formatie had eerst slechts vier man, kwam via de 'ophaaldienst' met zeven man te staan en kon dus spelen. Bij deze ze ven man Jong Morres 1- speler Anton Pollet. En aangezien Pollet in de hoogste afdeling speelt, mocht hij dat niet. De 2-1- zege die Jong Morres 2 op Van Wesemael behaalde, wordt hierdoor mogelijk teniet gedaan. Of het zover komt, is een zaak voor het BeVoBo-bestuur. Voor de derde keer moet dat be stuur dit seizoen voor een Pollet-actie rond de tafel gaan zitten. VORIGE WEEK meldden we de diefstal van een por temonnee met 120 gulden tijdens de wedstrijd De Polder-Savok bij de heren. 'Slachtoffer' Eric Engelen heeft inmiddels alles terug. Via een fanatieke opspo ringsactie, waarover ver der niets bekend is, zijn de spelers en bestuursleden van De Polder er in ge slaagd de portemonnee weer bij de rechtmatige eigenaar terug te bezorgen. AV'50-ATLEET DAAF Goedegebuure vierde afge lopen zaterdag zijn vijftig ste verjaardag. Reden voor zijn collega Kees Hooge- steeger voor de vrolijke noot te zorgen. Vlak voor de start van de Stratenloop in Kapelle toverde Kees Hoogesteeger zijn accor deon tevoorschijn om Daaf in 'Abraham-land' te spe len. Het feestvarken zelf was daardoor zo mentaal geladen dat hij aan de Vroonlandseweg meteen de zege pakte in zijn nieuwe Veteranen II-cate- gorie. Wie er tweede werd? Juist, accordeonist Kees Hoogesteeger... DOOR DE hardnekkige mist zaterdag was de veer dienst Breskens-Vlissin- gen langdurig gestremd. Reden voor arbiter Arie van Olmwei uit Souburg om vroegtijdig af te bellen. Hij moest om 16.00 uur in Oostburg de Zeeuws- Vlaamse korfbalderby tus sen BKC en Zaamslag bla zen. Weliswaar kwam de veerdienst Kruiningen- Perkpolder ruim op tijd in de vaart, maar kennelijk was dat 'straatje om' net iets te ver. Een hele tele- foonkanonnade naar di verse scheidsrechters in het Zeeuws-Vlaamse le verde aanvankelijk niets op, maar uiteindelijk wist men toch Piet Geene uit Ternuezen, wel in het bezit van het scheidsrechtersdi- ploma, maar nauwelijks wedstrijden leidend, te pakken te krijgen en hij was wel bereid om naar Oostburg te gaan. Gevolg: een onverwacht sportieve en open wedstrijd die zon der problemen verliep, waar de eerste ontmoeting tussen die twee ploegen flMIfMCTIf TONKOOMEN nogal irritatie teweeg had gebracht. DOORDAT Souburg 3 niet kwam opdagen, mochten de Axelse basketbalheren een oefenwedstrijd spelen tegen BC Sas 2. Voor waarts was opvallend ver sterkt. Naast ex-BC Sas- spelers Paul van Genderen en Cor Koole was ook Stone Dunker Hennie Kot- vis in de Axelse gelederen te vinden. Het is niet be kend of genoemde spelers definitief van club veran derd zijn. Voorwaarts won overigens met 73-55. GRUSE DE Grave is voor de rest van het basketbal seizoen uitgeschakeld. De Terneuzense topscorer scheurde vorige week zijn enkelband. Hierdoor zijn de kansen op promotie voor Scheldesport vrijwel nihil geworden. Naast De Grave moeten de Terneu- zenaren ook nog Ruud de Groot missen, die naar Duitsland is overgeplaatst De belangrijke wedstrijd tegen BC Sas I, volgende week zaterdag, zal door de afwezigheid van Grusé de Grave ongetwijfeld een heel ander gezicht krijgen. PETER HEINE liet zijn mede-spelers dit week einde flink de boot ingaan De Terneuzense basket balspeler liet verstek gaan voor de uitwedstrijd tegen Souburg 2, die Schelde sport met minimaal ver schil verloor. Peter Heine zelf ging op een heel an dere manier de boot in. Het huwelijksbootje welis waar, gevolgd door een aantal wittebroodsweken Vandaar ook zijn afwezig heid. WIE BEPAALD niet de boot inging, was Souburg 2. De Axelse dames wacht ten zaterdag tevergeefs op hun tegenstanders, die om kwart voor tien afbelden Met de mededeling dat de boot van elf uur niet zou varen. Bij navraag bleek dit echter onjuist te zijn Voorwaarts zal dan ook een klacht indienen en de kans is niet ondenkbaar dat Souburg alsnog flink de boot zal ingaan. VOOR DE 35-jarige Annie Vyncke betekende de wed strijd van Voorwaarts 2 te gen Volharding 2 haar ren tree in het competitiebas ketbal. De ex-Batavo- speelster speelde voor het eerst na twee jaar en drie maanden weer een basket balwedstrijd. Zij deed het op ben voorbeeldige wijze De conditie en de rebound waren nog prima in orde Alleen het afstandsschot miste nog wat pricisie, maar Voorwaarts won de wedstrijd van koploper Volharding 2 toch met groot machtsvertoon. Bijdragen van: Rlnui Vertier*- moe*, Willy van Leeuwen, Frw Rabout, Rinu* den Doelder Mark Janse. Van onze wielermedewerker NIEUW-BORGVLIET - Vorig jaar ging broer Rik met de overwinning slepen in de ronde van Nieuw-Borgvliet, en nu was het de beurt aan Ralf Moerman. Waarschijnlijk was hem door broerlief ingefluisterd dat hij, indien hij zou moeten sprinten voor de zege, in het lastige S-bochtje op een paar honderd meter voor de finish er als eerste doorheen moest flitsen. En dat deed Ralf Moer man dan ook met zijn twee vluchtmakkers John de Crom en Zwirs in het wiel. En daar mede kreeg deze wielerronde een ontknoping zoals die hier wel meer aan de orde is ge weest. Een niet geheei vlekke loze eindspurt. Maar John de Crom had als sprinter beter moeten weten. In plaats van de gehele breedte van de weg te benutten, wilde hij die laat ste honderden meters zich toch tussen Moerman en de drang hekken wringen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Moerman op een reguliere manier de deur voor hem ge sloten hield. UITSLAGEN: Amateurs: 1. Ralf Moerman (Amsterdam), 85 kilome ter in 2.06.47 uur, 2. John de Crom (Hoogerheide), 3. T. Zwirs (Bad hoevedorp), 4. Barend Huveneers (Berkel Rodenrijs), 5. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 6. Pierre Raas ('s Heerenhoek), 7. Andreas Biletzki (West-Duits- land), 8. Harrie Akkerrpans (Ze venbergen), 9. Peter Hofland (Roosendaal), 10. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel) 11. Kees Hopmans (Hoogerheide), 12. Eddy van Don gen (Roosendaal), 13. Toon Kayen (Zevenbergen), 14. Hans Bogers (Fijnaart), 15. Rik Moerman (Am sterdam), 16. Peter van de Klun dert (Hoogerheide), 17. John Cools (Roosendaal), 18. J. van der Vleu ten (Veldhoven), 19. R. Greupink (Leusden), 20. H. Stam (Schalui- nen). JUNIOREN: 1. A. van Boeijen (Baarn) 60 kilometer in 1.24.56 uur, 2. M. van der Heijden (Schuit), 3. op 30 seconden B. Voskamp (Wage- ningen), 4. R. van Wesenbeek (Heerle), 5. op 40 seconden W. Geijs (Kwadendamme), 6. M. Hermes (Berkel-Rodenrijs), 7. A. Arp (Hil versum), 8. R. Tak (Oudenbosch), 9. J. Akma (Harkamp), 10. J. van den Boom (Roosendaal),. 11. P. van Dijk (Schiedam), 12. M. Marijs (Arne muiden), 13. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 14. E. van Gin- kel (Baarn), 15. A. Kraan (Gouda), 16. E. de Crom (Hoogerheide), 17. F. van Son (Zevenbergen), 18. D. de Jong (Raamsdonksveer), 19, C. Oomen (Etten-Leur) 20. A. van Loon (Woensdrecht). -rrr::"--n .ww»-M f-voO I axon no* kom, (n ortJo „enduizenden Slem-lezers en op do drie) lozen uw advertentie „Huisdieren 126ste jaargang Kantoren te Br DEN HAAG (ANP) - Als mensen met een werkloos heidsuitkering zich niet houden aan de regels die voor zo'n uitkering gelden, moet deze met tenminste 50 gulden per maand worden gekort. Dat bedrag geldt voor lichte overtredingen. Bij middelzware overtredingen wordt-die minimumkorting 100 en bij zware overtredin gen 200 gulden. Voor het PEKING (AFP) - Een Chinese van 23 jaar die een geheimzinnige ziekte heeft, eet en drinkt al ze ven jaar niet en blijft in leven dankzij transfusies met een oplossing van druivesuiker. Het volksdagblad van Peking schreef dat Xiong Zhaiding nooit is hersteld van een onbekende ziek te, die zich in april 1978 openbaarde en aanvan kelijk voor een gewone verkoudheid werd aan gezien. Enkele dagen later echter kon Xiong Zhai ding niet meer eten en drinken. Sindsdien ver blijf zij in een ziekenhuis van Wuhan. De dokters hebben nog geen diag nose van de ziekte kun nen stellen. Xiong Zhaiding is sinds zeven jaar niet naar de WC geweest, maar vermagerd is ze nauwe lijks. Ze is volkomen bij bewustzijn en ziet en hoort normaal, aldus het Volksdagblad. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT/DEN HAAG - I In het buitenland woonachtige landgenoten blijken nagenoeg géén interesse te hebben om hun stem uit te brengen voor de komende Kamerverkiezin gen. Bij de Rijksinspectie der i Bevolkingsregisters in Den Haag - waar ze zich moeten aanmelden - zijn tot nu toe 50.000 kiesregistraties binnen. 5 Dat is nauwelijks acht procent van de in totaal 600.000 in het buitenland verblijvende stem- I gerechtigde Nederlanders. In Den Haag is de verwach- ting dat het aantal reacties mogelijk nog licht kan stijgen. i „Maar meer dan 10 procent zit er niet in", oordeelt een woordvoerder van de rijksin- I spectie. WIERDEN (ANP) - Een felle brand heeft gisteravond een gedeelte van de meubelfabriek HTM aan de Industrieweg in Werden verwoest De schade I bedraagt volgens een eerste schatting één miljoen gulden. Het vuur ontstond in de j produktiehal door nog onbe- kende oorzaak in een vat met i zeer brandbare lak. Vijf me- i dewerkers, die aan het werk I waren, sloegen direct alarm, f t, ?e brandweer van Wierden, Rijssen en Almelo waren bij het blussen betrokken. Ze slaagden erin de brand te be perken tot een gedeelte van de Produktiehal. DAMES: 1. Heieen Hage (A 60 kilometer in 1.29.56 uur, 2 seconden A. Jekel (Leusden),', de Bruin (Hoogland), 4. op pj nuut M. Knol (Soest), 5. C. TiC mans (Den Bosch) 6. M. (Soest), 7. M. van Gaaien S. Schipholt (Den Haag), Waal (Gouda) 10. L. vpn de 5 (Amsterdam), 11. G. Fleert (Tielen), 12. G. van de Mos* (Schijndel), 13. P. van de Ste'U meldinge) 14. A. Barre (SittajJ C. Janssens (Tegelen), 16. R-1! veen (Koevorden), 17. J. van (Elshout) 18. C. Beks (Heerleg Schouten (Rotterdam), 20. IJken (Baarn). Belasting op friet: dat zal 'n vetpot worden

de Stem | 1986 | | pagina 16