KOMPASSIE Logeren bij opa in Sluis Een egel lijkje Petten af voor Doosje Arend C. de Ru en De Roosevelts LOEMEN IERVLIETI Zeeuwse Babbels A I Free van de Schoofkas jf Achttien maanden geëist voor incest Pap het sluis EUN erkzoekende jongeren gunnen zich oriënteren VAN ZEELAND nte aardenburg lKING tOOP SCUTIE Pootaardappelen| Slaplanten Koolplanten aan de Rijksweg Tel. 01152-1663 f DOCHTERS DOODSBANG VOOR VADER Vriendje Gezondheid p.c. kerkdiensten pastoriediensten ZA 8Sl TERDAG 8 MAART 1986 T6 PAGINA ZEELAND 5- van de gemeente dat als gevolg van gang van 6 maart er en onderhoud bij fesloten voor voertui- rdan 1.2 ton. Ilang de betreffende ïontact op te nemen perken, tel. 01177- I van een voorwaar- verkeersbeperkende houders voornoemd, ergs, burgemeester Janssen, secretaris het waterschap Het (rennis dat tengevolge vegen binnen West- Iv. 6 maart 1986 tijde- bertuigen met een as- pt de wegen waarvoor Irijgen ten kantore van 1-2251). fes Bestuur voornoemd, n.P. Cambier, Dijkgraaf J. de Doelder, Griffier. |l986 te 11.00 uur zul ^ing Aviation B.Y. iat 93a te Bosschen- bcht een houten ge- Itaris w.o. een co- I.BM. typemachine liulator, Karcher hi fgiereiniger, diver: en wat verder te| [geboden. plaats op bovenge-j phiedt a contant zon- uur vóór de verkoop| Jichtigen. /aarder belast Ixecutie. B KAMPEER PLAATSEN TE HUUR? Haal het bordje „VOL" maar vast te voorschiin, als u in de rubriek heeft geadverteerd die wekelijks meer dan 1 miljoen Nederlanders bereikt De rubriek verschijnt elke zaterdag SPECIALE TARIEVEN T- nok aan de Zwinstedentocht deed een Playboy mee, maar hij viel niet op. Tot verdriet van Marlboro. Gevallen bovenbalk afgekeurd. Maar niet te licht bevonden. Elocoat probeerde die Noorse kroonprins natuurlijk in te pakken. •Welzijnszorg Hulst naar Blokkendoos'. Weer in de kinder schoenen! De visclub hakte wakken. Die houden niet van diepvriesvis. De Zeeuwen zijn niet reislustig. Waarom zouden ze ook weg willen? De Zeeuwse bestuurders voelden zich kiplekker op de nieuwe i veerboot. Maar Smit-Kroes liet zich alleen zien op een video- bandje. Twijfelt ze toch aan de zeewaardigheid na die forse bezuiniging op de aanneemsom? Een pontje meer, maarzo licht als een veer. Op één pagina: 'Ouderen Philippine klagen over ruimte' en I 'Zeeuwse Raad voor Ouderen pleit voor kleinere bejaar- I denoorden'. Brinkman bezoekt Zeeuwse dorpjes. Verzamelen op de brink. CDA Sas: 'afdeling des duivels'. Veel onrust in de land- en tuinbouw. Het gaat goed met de boeren. Regionaal natuurspel in gemeente Oostburg. Op een strandje bij Groede. Nieuwe politiechef uit Gouda. Een veertig-plusser. Don toil Greet de Vries als Kamerlid. Hij ziet haar liever op veilige afstand in Den Haag dan als Middelburgse collega. Het winkelapparaat van Oostburg staat onder druk. Het is er niet druk. Jantien Kuiper terug uit Nepal weet nu waarvoor we het al lemaal doen. Om haar een snoepreisje te bezorgen? janse heeft meelij met agenten in de Noordstraat. Die pet past ons blijkbaar niet allemaal. PZEM sluit niet af tijdens vorst, maar van te voren. i I Klachtpolderflats. I Het toppunt van recreatie: Pannenbier drinken op het hoog- p ste punt van de Blanke Top. Wil Boertien geen minister worden? De WD vindt dat Eversdijk 'met twee monden spreekt'. En j Wiegel dan? |HET STEKELVARKENTJE ut een ei op en de boer I trapte het dood. Kom niet laan zijn dagelijkse kost. Iffet lijkje kon nog een Ischop na krijgen. Op de I boerderij is men niet kin- \derachtig met dieren. Pro- ninente Zeeuwen vormen peen uitzondering op die ■egel. De man van het egeltje 'peniet een zeker aanzien in '.eeuwsch- Vlaanderen. En em kan niet worden ont- xgd dat hij eerlijk is. In een discussie met natuur vrienden biechtte hij enige [tijd later het voorvalletje zijn erf op alsof het de jgewoonste zaak van de we- ■eld was. „Wat, eerlijk waar? Wat en jij een rotzak. Dat doe [je toch niet, zo'n aardig Vestje." Verbijstering bij et gezelschap dat het ver- al hoorde. „Weet je toch dat een egel een heel nuttig diertje is. Ze ruimen een heleboel op in de natuur," zei een echte natuurlief hebber. Hij voegde er een aanbod aan toe: „Bel mij, als je er weer een vindt. Ik weet wel een plekje voor een egel." De aanzienlijke boer is niet alleen eerlijk, hij houdt ook zijn woord. En kele maanden later belde hij inderdaad. „Er zit er weer een. En als je 't mij vraagt, heeft-ie alweer eie ren opgevreten. Dus als je het kreng wilt komen ha len." De ander had weinig keus, al kostte het onver wachte telefoontje hem enige hoofdbrekens. Waar blijf je met een egeltje? Als het allemaal goed is gegaan zijn wande laars in de Braakmanbos- sen het dier tvel eens tegen gekomen. Dat leek hem wel een veilige plek. Tenzij an dere natuurlijke vijanden dan de mens zijn pad heb ben gekruist. (jPqhontkTfanf Rahreotk. 't Is nie voor 't een of 't ander: 't zijn alt mannen die kompas sie en mee ulder eigen! En da's dan nog tot daor aon toe, maor ze keund'r ook 's nie over zwijgen. „Wa zijje gelukkug, mens, dagge lekker in uis keu blijven mee die kou! Ik moen naor't meziek! Kost'k ook maor lekker thuisblijven lik ou"! ,,'t Is geen weer om nen ond deur te jaogen! Zone regen! Maor ik moen d'r deur, al val't nog zovee tegen! Ik moen naor't voeballen, maor 't is anders wel petet! Ank thuis kost blijven, aoi'k mij ook's lekker achter de ka chel gezet"! ,,'t is dan'k moe gaon schieten, anders bleef'k daorom lekker bij ou! Op mijn fietsken d'r deur, bedeenkta, en dan mee zone kou! Ge zij gelukkuge mensen gulder, dagge da d'ammel nie oef, geloofde da? 'n Mannemens et veel moelukker! 't Is altijd wel wa!" Oe gjèrn zou'k nie 's nen alven dag den of kappen op mij ge mak. Maor ik kan nie: alle vijf menuten moen'k kijken naor 't dak oft'er nog geen duiven gevallen zijn! Steld'ou voor dank te laot zijn! Maor 's lekker op mijn gemaksken in den of werken, dast'r weeral nie bij voor mijn! Overlest zee'k't ook nog tegen mijne maot; t Was naor 't inkurven en 't wier nogal laot: „Ons vrouwen", zeej'k, „die en't maor goed in ulder bed, werm en zacht! Wij keumen ier da kou bier stoan drinken, t'alven in de nacht"! 'ZO SAMEN kuierend door Sluis, waarbij de wandelstok met zilveren knop op de kasseien tikte, werd dit voor mij een onvergetelijke logeerpartij De ervaring dateert van rond de eeuwwisseling. Cor nelia Johanna Gerritsen vertelde het aan haar zoon P. van den Berg uit Biltho- ven. Die het weer doorgaf voor het mededelingenblad van de heemkundige kring in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, die dat trouw altijd opstuurt naar de redactie van De Stem. Zodoende. Cornelia Gerritsen was de kleindochter -en Van den Berg dus de achterklein zoon- van de Sluise apothe ker Pieter Adam Pieterse, die halverwege de vorige eeuw woonde in de Kapelle- straat. Een tijd- en plaatsge noot van Van Dale. Haagse Cornelia ging er graag loge ren. Alleen de reis al was opwindend: ,,'s Morgens vroeg ver trokken we met een rijtuig naar het station Hollands Spoor. Nadat we in de trein waren gestapt en de reis manden door een kruier in de coupé waren geplaatst, kwam de locomotief op gang. Wat een lange reis! Wat was er veel te zien on derweg. We reden over de brug over het Hollands Diep en daarbij namen de heren in de coupé hun horloges ter hand om de tijd op te nemen die de trein erover deed om de brug te passeren. In Vlis- singen lag de stoomboot al klaar om ons naar de over kant van de Schelde te bren gen -wat een groot water en eenmaal in Zeeuwsch- Vlaanderen aangeland, bracht een rijtuig ons naar Sluis." En daar trof de kleine Cornelia haar grootvader, de apotheker. „Ik zie hem nog zitten in zijn leunstoel, zijn kalotje op en rokend aan een mooie lange pijp," zo vertelt ze later haar zoon, die het ook niet vergeet. Hij laat zijn moeder verder aan het woord: „Gedurende de logeerpartij ging ik vaak met hem op stap, ook naar de apotheek, waarbij ik pil lendoosjes van hem kreeg, mooi versierde bestemd voor de welgestelde klanten en eenvoudige voor de stui versklanten." Grootvader Pieterse was een vriend van Van Dale en hechtte zeer aan talenken nis. Zijn kleindochter spoorde hij aan om frans te leren, 'want dat heb je je hele leven nodig voor educa tie en conversatie'. De doch ter van de apotheker, Pie- ternella Johanna, verhuisde overigens naar Den Haag en huwde daar de van oor sprong Zeeuwse bakker Jan Gerritsen, die er bolussen en duvekaters introduceerde. Him dochter Cornelia kwam graag naar opa in Sluis. Dat Zeeuwen hun oor sprong niet zo gauw verge ten, bewijst nu ook haar zoon, Bilthovenaar Van den Berg met zijn relaas in het mededelingenblad. JE ZOU het niet gezegd heb ben dat de politie op veel posten kampt met onderbe zetting. Eergisteren, bij de installatie van de nieuwe groepscommandant der rijkspolitie in Oostburg, ad judant Doosje puilde het ge meentehuis uit van de ge zagsdragers. Petten af voor de nieuw komer. Dat werd, op een ta fel in de burgerzaal, een in drukwekkende stapel. Zul len wij ze dan maar meene men en opzetten, om iets te doen aan de onderbezetting? Ze zullen ons ook ivel passen. FÜT0W1M K00YMAN Cornells Boertien. J. Gert van Zwieten. - FOTO'S ARCHIEF DE STEM J. Paul Boersma. Eindredactie: Jan Jansen HET ROOSEVELT-studiecentrum doet van zich spreken. Nu weer met een in het Engels, of beter gezegd, Amerikaans gestelde folder met als ondertitel: 'Een Nederlandse, middel eeuwse abdij wordt een monument voor de democratie, in Middelburg, Zeeland, Neder land'. Duur uitgevoerd voor een folder die stu denten en wetenschappers moet attenderen op een veredelde bibliotheek over de Ameri kaanse geschiedenis, op poten gezet om de band van de familie Roosevelt met de Zeeuwse bakermat te herdenken. De konin gin en Middelburg vanuit de lucht prijken kleurrijk in het midden. Op de achterzijde staan, naast de portret ten van drie prominente Roosevelts, de comi- té's van aanbeveling, stichtingsbesturen en zo meer. Klinkende Nederlandse -vooral Zeeuwse- en Amerikaanse namen door el kaar heen. Robert R. Bumb, voormalig hoofd van Dow in Terneuzen (en toen gewoon Bob Bumb geheten) blijkt in de Roosevelt stich ting te zitten. Dat zijn naam zo wordt ge schreven is voor een Amerikaan niet onge woon. Maar we kijken wel even op van Cornells Boertien, president. Zo intiem gaat die als commissaris van de koningin nooit met het publiek om, net zo min als Arend C. de Ru, executive secretary, in het dagelijks leven kabinetschef van de commissaris. In het rijtje bestuursleden van het studie centrum ook opmerkelijke namen: J. Paul Boersma, president, een leuke promotie voor een gedeputeerde. En Sierd Knigge, treasu rer, die we beter kennen als dr. S. Knigge, hoofd afdeling financiën van de provincie. Ook WD-statenlid J. Gert van Zwieten heeft zich tussen dat illustere rijtje gedron gen, U wilt nog meer weten? Dat kan. Vraag het Cornells A. van Minnen, executive direc tor. Correspondentie-adres: Middelburg, The Netherlands. Vraag de folder aan met alle informatie bi] N.V. AUDET Advertentieafd. Postbus 65, 5900 ABVenlo Adverteren scheelt een sloK op een borrel. Inlichtingen: De Stem, 076-2369*1 Van een oneer verslaggevers Het baanlozenproject Hulst/Hontenisse heeft een laiieproject op touw gezet voor werkzoekende jongeren «n de 17 en 25 jaar oud. onder meer uit een kennismaking met de arbeids- ,i en "ot bedrijfsleven en informatie door voor werkzoe- fsio b 'an,® 's' Ook worden verschillende bedrijven in de tel onWtt Het proiect wil de deelnemers op weg helpen bij teft van werk" Van eigen beroepsmogelijkheden en het vin- 'n !?taa' twaalf bijeenkomst gepland in maart, april, het HmbV Telkens op donderdagmiddag van 14 tot 17 uur in lakin TrVar-ier Hulst. Op 13 maart is er een eerste ken- 'he e excursies gepland naar bedrijven in de che- de m ^f che sector, een autofabriek, de verzorgingssec- deelripm^'uVerlenende en landbouwsector. Voorts krijgen de he van rs. beroePeninformatie via het arbeisbureau, informa- ^tetels4sJOneerenbeWegine en over uitzendbureau's en leer- beticonvj,0»3"1'" aan ^et Pr°Ject is gratis*. Belangstellenden kun- iricwen opnemen niet Marleen Baert en Cyriel Smet van het a .^"Project. Die zijn te bereiken via 01140-1386. Of bij Ber en Toine Huijsmans van het VEJV (01140-14084- l^de Ruyck "3). BREDA - „Zijn vier dochters waren voor hem gebruiks voorwerpen. Zonder zich over hun emotionele beleving te be kommeren, heeft hij vele ja ren incest met hen gepleegd en zo onherstelbare schade toege bracht. Dertig jaar lang is deze man zo bezig geweest, vo rig jaar is het pas bekend ge worden. De strafbare feiten met. zijn drie oudste dochters zijn verjaard, die met de jong ste niet. Het meest schrijnend is misschien nog wel dat dit meisje zwak begaafd was en er op was getraind haar vader te gehoorzamen". Dat zei officier van justitie mr. Roeterdink in de strafzaak tegen de 61-jarige A. B. uit Bergen op Zoom. Hij eiste achttien maanden gevange nisstraf met aftrek van voor arrest. Daarbij heeft hij reke ning gehouden met de ernst van de feiten, met de normbe- vestiging en met het (onte rechte) schuldgevoel bij de dochters dat zij hun vader in de gevangenis brengen en hun moeder nu het meest de dupe wordt. In zijn uitvoerig requisitoir beschreef hij de grote angst bij de vrouw en de kinderen voor het gewelddadig optreden van B. In dit sterk gesloten milieu was hij de alleenheerser en bepaalde wat er gebeurde. De vrouw moet van de sexuele benadering van haar dochters geweten hebben. Zij heeft ech ter haar hoofd in het zand ge stoken en was bang voor een ingrijpende wijziging in haar leefsituatie. In 1969 heeft de oudste dochter aangifte ge daan bij de politie in Bergen op Zoom, maar die aanklacht is ingetrokken onder dwang van de vader. Mr. Roeterdink: „Eind fe bruari van het vorig jaar is de moeder in een ziekenhuis op genomen. Het meisje bleef met haar vader en broer thuis. De jongen was vaak weg. 's Avonds betastte de man zijn dochter, maar die was daar niet van gediend. Hij stuurde haar toen naar bed. Het meisje was al blij dat zij die avond de dans was ontsprongen, maar toen kwam de man in haar slaapkamer. Hij probeerde het opnieuw, waarop het meisje ging huilen. De vader werd toen kwaad en sloeg haar zo hard tegen het hoofd, dat zij van het bed viel". De dag daarop is het meisje weggelopen en bij een zus te recht gekomen. Die heeft de politie in Bergen op Zoom ge beld, maar het meisje was te veel in de war om een aangifte te kunnen doen. Pas twee we ken later is dat bij een politie korps in Limburg gebeurd. Uit het onderzoek is gebleken dat de man er een gewoonte van heeft gemaakt vanaf hun zesde jaar met zijn dochters ontucht te plegen. Tegen dat ze vijftien waren verkrachtte hij ze en bedreef enkele keren per week 'de liefde', aldus de me dedelingen van de officier van justitie. Volgens de officier heeft de man zijn jongste dochter zo ernstig mishandeld, dat zij na de ontmaagding opgenomen moest worden in een zieken huis en verder wekelijks over buikpijn klaagde. Hij zou het kind alle contact met anderen hebben verboden, maar wel hebben geregeld dat zij op haar veertiende jaar een vriendje kreeg. Op grond daarvan kon hij de anti-con ceptiepil voor haar krijgen. Daarna werd de jongen de toe gang tot de woning ontzegd. De man maakte gisteren niet de indruk zich erg schul dig te voelen. Volgens hem heeft hij zijn jongste dochter nooit gedwongen en gebruikte hij nooit geweld. Hij gaf de verkrachtingen en ontuchtige handelingen toe en ook dat hij wist dat zijn dochter geestelijk niet volwaardig was.- De officier vreest een her haling van de strafbare han delingen door B. Hij heeft een brief gekregen van een van de schoondochters dat B. gepro beerd heeft haar dochtertje te benaderen. Volgens mr. Roe terdink zal een celstraf slechts ten dele recht kunnen doen. Hij betwijfelt of B. wel be grijpt wat hij heeft aange richt. Raadsman mr. Nieland be perkte zich in zijn pleidooi tot de dagvaarding. Volgens hem staan de problemen met de andere dochters daar los van. „Hij wist wat hij deed, maar hij 'stond niet stil bij de gevol gen. Lang opsluiten is met het oog op zijn gezondheid en het nu uiteen vallen van zijn gezin een extra zwa^e straf". zaterdag 8 maart ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H.v. Rijn. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. Mandemaker. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. Man demaker. zondag 9 maakrt HERVORMDE KERKDIENSTEN Axel: 10 u. dhr. F.v. Vliet Biervliet: 9.30 u. ds. Mee use. Bres kens: 9.30 u. dhr. van Es, Terneu zen. Cadzand: 9.30 u. ds. Balk. Groede: 9.30 u. ds. P. de Vries. Hoek: 10 u, ds. W.v. Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. dhr. B.v.d. Wel. Hulst: 11 u. dhr. B.v.d. Wel. Nieuwvliet: 10 u. dhr. Ende, Oostburg (Gezam. dienst met Zuidzande in Nieuwvliet). Oostburg: 10 u. ds. P. Feenstra. Philippine: 9.30 u. ds. Da. Costa. Retranchement: dienst te Cadzand. Sas van Gent: 9.30 a ds. J. Spiering- Lodewijk. Schoondijke: 9.30 u. mevr. M. Taal man-de Ruiter. St. Anna ter Muiden: dienst te Cad zand. Sluis: dienst te Cadzand. Sluiskil: 11 u. ds. J. Spiering-Lodewijk. Terneuzen: Grote Kerk: 10 u. ds. E. Rietveld. Goede Herderkerk: 10.30 u. ds. H.v.d. Berg. 19 u. mevr. Taalman-de Ruiter, Biervliet. Opstandingskerk: 9 u. ds. H.v.d. Berg. Waterlandkerkje: 11 u. mevr. M. Taal man-de Ruiter. IJzendijke: 11 u. dhr. Kruidenier. .Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 10 u. dhr. Ende, Oostburg (in Nieuwvliet). GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 a ds. Blokland, Maria-Hore- beke. Hoek: 10 en 15 u, dhr. D. de Best Terneuzen (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. J. Jurjens. 17 u. ds. M. Voet (De Veste)9 u. ds. J. Jurjens. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. M. Voet Aardenburg: 9.30 u. ds. J. Ytsma. Breskens: 9.30 en 17 u. ds. J. Paksy. Oostburg: 11 u. ds. J. Ytsma. Schoondijke: 10 en 15 a ds. J.v.d. Hoek. GEREFORMEERDE KERK (vrijge maakt) Axel; 10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 en 15 u. ds. P. Deddens. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A Kruizinga. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Ephraim. 19.30 u. dhr. Hofer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. br. J. Kosten. Terneuzen (gebouw Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst 17 u. Samen komst. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onderstaande pastorie te bereiken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past. F. Hermans, Boschkapelle, teL 01147- 1224, of Ziekenhuis Hulst, tel. 01140- 12651. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat 17 u. zond. 11 a Ma- ri a-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat 19 a zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H, Jozef, ofwel zat om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 a of wel zond. 9.30 a (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat. 19 a zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond. 9u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat 19 u. zond. 10 u. Kerk centrum De Hoeksteen, Rozenburg laan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond. 9.30 a Souburg - Martinuskerk. zond. 10 a Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Clinge - H. Hendrikus. zat 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat 19 u. zond. 9.30 en 11.30 a Graauw - Maria ten Hemelopening. zat 19 u. zond. 9 u. St Jansteen - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat 19 u. en zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat 17 u. en zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat 19 \l zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zat 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat 19 u. zond. 10 a Sluiskil - St Antonius. zat 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart zat 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat 19 a zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H.Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. tm. zat 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart zat. 17 u. zond. 9.45 u.

de Stem | 1986 | | pagina 27