IEUW VOORSTEL B EN W HONTENISSE iSTEM Politiek forum te Breskens Politiek Zeeland moet steun geven aan CT-scanner Niet beknibbelen op jeugdvoorzieningen HLS Fracties Hulst eens over prioriteiten komende raadsperiode op in Hulst Schietbaan Clinge vergt veel geld van provincie OP WEG NAAR De perfekte kleine copier voor het kleine kantoor. VAN ZEELAND OOSTERZANDE - In de gemeente Honte- sse wordt een eigen Stichting in het leven eroepen, die tot taak krijgt een gecoördineerd uderenwerk op te zetten en te begeleiden. ezing over esterschelde examens UIT HET ZAKENLEVEN emonstratie „oftware Fancy-fair voor project in Peru Engelsen komen voetballen in Qinge Geanimeerde Talentenjacht Industriegrond, fietspad en secretarie Oproep Hontenisser fractie Roctus: Plaatselijk nieuws Axel Lamswaarde Ossenisse Nieuw-Namen Hulst GEMEENSCHAPPELIJKE BELANGEN: f KANTOORMACHINES COMPUTERSYSTEMEN OFFICE SUPPLIES Lezing voor vrouwenclubs TATFRDAG 8 MAART 1986 T22 PAGINA ZEELAND 2 ontenisse krijgt nu ïgen Van een onzer verslaggevers ouderenwerk In die stichting krijgen in ieder geval vertegen- oordigers van de bejaardenorganisaties en één ver- genwoordiger van de gemeenteraad zitting. Voorts wordt een ambte- -ai van de afdeling welzijn uur per week vrijgemaakt m het bejaardenwerk in de -meente te centraliseren, te rdineren en te stroomlij - en. Die krijgt ook de gelegen- eid om speciale cursussen oor dit doel te volgen. Dat is in grote lijnen het rstel dat B en W hebben 'tgedokterd om een einde te aken aan het meningsver- '1 over de organisatiestruc- ur van het bejaardenwerk de gemeente. Het college nkt op deze manier iedereen vreden te kunnen stellen. Van ome correspondente LST - De oudheidkundige -g De Vier Ambachten oudt donderdag 13 maart in "ffany te Hulst een ledenver- adering. Aanvang 19.30 uur. Na afloop volgt er een voor- acht van Bouke Grootjeans er de Westerschelde, van eb 4 vloed. De spreker is be- urslid van de Steltkluut en aakte een studie van de ielevengemeenschappen aan e oevers van de Schelde. De stmatige 'rotsen', het and en de slikken. Alle drie ormen ze een gebied waar or- anismen, planten of dieren Van een onzer verslaggevers LST - Vanavond (zater- -g) treden in het Hulster jon- rencentrum Kontrast twee gionale bands op. Om 21 uur speelt de nieuwe else formatie Coincidence, un repertoire bestaat uit 'gen nummers. De stijl wordt schreven als 'strakke funk'. Om 22 uur treedt de Hul- "rse band Mutual Interest Deze band is voortgeko- en uit de formatie Jeepster, 'e begin jaren 80 veel succes "d in de streek. Het reper- ire bestaat uit vrij korte, elle composities. Zelf noemt en de stijl 'gitaar wave'. De ~nd speelt vooral eigen werk, aar ook enkele covers van he Sound. De intree bedraagt 'f gulden. tholieke Universiteit Nij- egen, geslaagd voor docto ral examen geneeskunde, uub Maas uit Axel. ST - Op vrijdag 14 maart ordt in het café De Ster aan de Overdamstraat in Hulst *en demonstratie gehouden an tekstverwerkers, databa se, Pascal compiler, calculatie- ogramma's, muziekpro- amma's en monitor-assem- Iers. Aanvang 20 uur. AD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Horen keuzen, Hulst en Goes fessen en telefoon- fmers op pagina 2. o»nlngstl|den: .■30-12,30/13,30-17.00 uur. dactle lerneuzen: Rein van der (editie-chef), Jan «P>v. chef), Emile Jon Co Meertens, Cor de fen:»' Ton Koomen Unli wUlS,: Frank Deij, WeVestraaen. oesn/9:HenkPostma' ,°es. cié van Katwijk. ertentle-exploltafle specteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- De op te richten Stichting zal meteen aan de slag moete- nom drie subsidieverzoeken in te dienen. Eentje ter verkrij ging van de zogenaamde 80%- 20% subsidie. Zo'n verzoek is kansloos, maar wel nodig, zo heeft WVC laten weten, om na de inwerkingtreding van de Welzijnswet een claim te kun nen leggen op een deel van de dan ter beschikking te stellen gelden. Een ander verzoek moet richting Middelburg, om gel den te krijgen uit de zoge naamde 'witte vlekkenpot' voor de jaren 1985 en 1986. B en W hebben de Stichting dat werk al uit handen genomen en inmiddels zelf dat verzoek al ingediend. Tenslotte moet de stichting nog aankloppen voor gelden voor het voeren van een flankerend bejaar denbeleid. Het gaat daarbij om maaltijdverstrekking en alar mering. Van de provincie wordt 18.000 gulden verwacht en de gemeente stelt zelf 31.800 gul den beschikbaar. B en W vinden dat de nu ge vonden oplossing heel wat voordelen biedt. Zo ontstaat er een vast coördinatiepunt met deskundigheid voor bejaar den, komt er deskundige on dersteuning en een veelzijdige aandacht voor de ouderen. Bo vendien blijft de gemeente zelfstandig in het te voeren beleid en worden de kantoor-, personeels- en organisatiekos ten laag gehouden. Er bestaat evenwel ook kans dat de provincie niet met geld over de brug komt. In dat ge val pleit wethouder H. Brug- geman voor aansluiting bij het Gekoordineerd Bejaarden werk in Hulst. Zijn collega P. Mangnus heeft echter de uit drukkelijke voorkeur om dan toch de boven geschetste structuur voor het ouderenbe leid door te voeren. Dit in af wachting van de inwerking treding van de Welzijnswet. Woensdag buigt de gemeente raad zich over de kwestie. BRESKENS - *Wat kan de gemeentelijke politiek bete kenen voor het bedrijfsleven in Breskens'. Onder dit thema houdt de Bedrijfsbe langen Vereniging Breskens woensdag 12 maart in het hotel het 'Wapens van Bres kens' een politiek forum. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De voorzitter van de vereniging, P. de Baare, houdt eerst een inleiding waarna woordvoerders van de fracties het woord krij gen. Vervolgens is er een pauze waarna er gelegen heid is voor de aanwezigen om vragen te stellen. Op maandag 7 april be zoeken de leden van de be drijfsvereniging 'Proctor Mast BV', een onderneming in Breskens. Het bezoek be gint om 20.00 uur. Gastheer is P. van de Heuvel. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De werk groep Kerk en Samenleving houdt, in samenwerking met de plaatselijke verenigingen, op zondag 16 maart een fancy- fair in Sint-Jansteen. Van 13 tot 17 uur is iedereen welkom bij de vele stands in het gemeenschapscentrum De Warande. Grote attractie is het rad van avontuur, waarbij Frans de Schepper als confe rencier optreedt. De opbrengst is bestemd voor het vastenactieproject in Peru. In het plaatsje Ilo is de bevolking de laatste jaren enorm toegenomen. Er is vooral-op het gebied van vor ming, onderwijs en opbouw werk grote nood. De regio wil proberen voor dit project 70.000 gulden binnen te krij gen. via allerlei i .tiviteiten. 5 c sr Van onze correspondent CLINGE - Eind maart krijgt de voetbalvereniging Clinge jeugdvoetballertjes uit het Engelse Braintree op bezoek. Het gezelschap telt 128 leiders en jeugdleden, die in Clinge verschillende wedstrijden spelen. De plaatselijke voetbalclub moet wel zorgen dat al die mensen voor drie nachten on derdak krijgen. Tot nu toe zijn 113 personen bij de bewoners van het dorp ondergebracht. Voor vijftien personen wordt nog onderdak gezocht. Mensen die bereid zijn één of meerdere voetballertjes voor drie nach ten te herbergen kunnen zich melden bij secretaris Joh. Ras, Beukelzstraat 46 in Clinge, 01140-11855. Van onze correspondente HULST - De St. Clemensmavo in Hulst heeft donderdag avond de traditionele talen tenjacht voor leerlingen ge houden. Bijna dertig groepen traden voor het voetlicht. Verrassend was het onver wachte optreden van enkele leraren die als baby's verkleed waren. De uitslag: 1 Prince and the Revolution (Angelo Delforge), 2 Sister Sledge (groep Sigrid Baart), 3 Klas vier met Diana, Natascha, Margriet, Manuel, Mart«n, Angelo. Ineemar en Natasciira.. Van een onzer verslaggevers HULST - Hulstenaars met een druktoetstelefoon kunnen voortaan sneller in contact met mensen buiten Zeeland. De groep straalverbindingen van de PTT, die op de Ve- luwe is gestationeerd, heeft gisteren een digitale straalver binding gelegd tussen Hulst en Goes. De verbinding loopt via Terneuzen. „Het naar buiten Zeeland bellen zal nu veel sneller gebeuren. Met het druktoestsystemen zitten de mensen meteen in Goes en vandaar uit meteen op het lan delijke net", aldus een woordvoerder van de groep. Op de foto zijn enkele medewerkers van de groep op de mast van de knooppuntcentrale van de PTT in het centrum van Hulst bezig met het richteQ_van de zogenaamde para boolantennes. Eerder al werd Ooostburg op dezelfde ma nier met Goes verbonden. Van een onzer verslaggevers HULST - De verkoop van goedkope industriegrond, de aanleg van een fietspad tussen Heikant en Hulst en de ver bouwing van de gemeentese cretarie. Dat zijn de projecten waar aan de verschillende partijen en lijsten die meedoen aan de raadsverkiezingen de ko mende vier jaar het liefst geld in zouden stoppen. Als dat geld tenminste beschikbaar zou zijn. Dat bleek gisteren tijdens de politieke forumavond in Hulst, waar de vertegenwoordigers van de verschillende fracties konden kiezen uit een uitge breid lijstje aan wensen. Tijdens de discussie werd het duidelijk dat de meningen in feite niet al teveel uiteenlo pen. Iedereen is zich bewust van de benarde financiële si tuatie, vindt- dat alles moet worden gedaan om de werkge legenheid te bevorderen en dat de leefbaarheid in de kleine kernen moet worden behou den. Grote afwezige gisteren was de lijst Clinge voor Alge meen Belang, die geen man netje had kunnen vrijmaken. Jeugdconsulent Veel politieke kruitdamp waaide er overigens niet op. W. de Brouwer (Gemeen schappelijke Belangen) wist de gemoederen enigszins op te warmen door te pleiten voor een jeugdconsulent. G. Naes- sens (Gemeentebelangen) vond dat De Brouwer er dan wel even bij moest vertellen waar het geld vandaan moet komen. Dat meenden ook G. van de Voorde (CDA) en W. Kayser (WD). P. Weemaes (PvdA) meende te weten dat politiek Hulst heeft gefaald in de kwestie rond een jeugd- en jongerenwerker. W. Kayser, eventjes van de lijsttrekker- stoel verhuizend naar de wet houderszetel, liet weten dat er wellicht deze maand nog een voorstel komt naar de raad. Binnenkort A. Bruggeman (lijst Brug- geman) ging bij het onderwerp ruimtelijke ordening nader in op de binnenstad. Volgens hem moet de oude bebouwing in de Zomerstraat en omge ving zo snel mogelijk gesa neerd worden. Alle woord voerders hielde een pleidooi voor woningbouw in de bin nenstad. P. Weemaes (PvdA) voegde daar aan toe dat het centrum ook voet- en fiets vriendelij k moet worden. G. van de Voorde (CDA), ook hij kon het niet laten even op de wethouderstoel te kruipen, constateerde dat de afgelopen jaar 47 kleine woningen in de binnenstad zijn gebouwd. Een delegatie van de Red Wings wilde graag weten wanneer ze kunnen rekenen op een eigen clubhuis. Zij kre gen de boodschap mee dat de gemeente alle moeite wil doen om te helpen een locatie te vinden, maar dat het geen eenvoudige zaak is. Van een onzer verslaggevers KI, OOSTERZANDE - De Hontenisser raadsfractie A. Roctus roept alle deelnemende partijen en lijsten aan de ge meenteraadsverkiezingen in Zeeland op om steun te verle nen aan de bliksemactie voor een computer-tomograaf. Zo'n medisch apparaat, ook wel 'total body scanner' ge noemd ontbreekt in Zeeland. De pas opgerichte stichting Kanker Preventie Zeeland wil in twee maanden tijd één mil joen gulden inzamelen. Met deze bliksemactie denkt men de staatsecretaris zover te krijgen dat hij toestemming geeft voor de aanschaf van een computer-tomograaf. Die maakt het mogelijk de juiste plaats van enig onheil in het menselijk lichaam op te spo ren. Zeeland telt momenteel 50.000 inwoners ter weinig om voor het apparaat in aanmer king te komen, maar waneer er een bijdrage van éqen mil joen uit de provincie komt, zo hoopt de stichting, zet de staatssecretaris het licht wel licht op groen. De Hontenisser fractie A. Roctus steunt de actie alvast met een bijdrage van 500 gul den en hoopt dat alle andere partijen en lijsten ook over de brug komen. „Een goede ma nier om te laten zien dat on danks de verkiezingsstrijd er ook een stuk eenheid in poli tiek Zeeland kan zijn als het om een goed doel gaat", aldus R. Ducheine, de gezondheids zorgspecialist van de fractie Roctus. Vergadering - De KBO afde ling Axel hield haar jaarver gadering in het Gezellenhuis. Na het jaarverslag kwam het financieel verslag aan de orde en daaruit bleek dat er een ba tig saldo was. Van de drie af tredende bestuursleden wer den er twee herkozen: mejuf frouw Fermont en de heer Van de Heyden. Mevrouw Cam- maert stelde zich niet herkies baar. In haar plaats werd de heer Antheunis gekozen. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub een competitie wedstrijd. Howell 10 met 10 paren. Uitslag: 1. dames Bies- broeck-Goossen, 2. heren Joo- sen-De Kort, 3. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver. Gaaibolling - Aan de gaaibol- ling van De Dwarsliggers in Ossenisse deden 43 personen mee. Hogevogel: P. Rottier, Ossenisse en H. Verdurmen, Ossenisse, linker zijvogel: H. Verdurmen, Ossenisse, rechter zijvogel: L. de Koster, Wal soorden, A. van den Berghe, Ossenisse, M. Hile, Ossenisse, A. Sponselee, Kloosterzande, T. Krieckaart, Kloosterzande, meeste kleine vogels (6 stuks): R. de Kort, Ossenisse, H. de Waak, Ossenisse. De volgende gaaibollinbg is zondag 30 maart om 14.30 uur. Bal - Zaterdag 8 maart is er een bal in De Kauter. Mede werking wordt verleend door Equinox. Aanvang 20.00 uur. KVO - De KVO afdeling Nieuw-Namen houdt 11 maart een bijeenkomstin cursusvorm over snoeien in de tuin. Bridge - Bridgeclub Hulst werkte deze week de achtste competitiedag af. De uitslag. Groep A: 1 heren Biesbroeck/ Beuzenberg, 2 dames Aron- son/Vroome, 3 mevrouw Hol- la/heer Nieland en heren Reu- nis/d'Hondt. Groep B: 1 mevr. Bruyne/heer Van Wijnsberge, 2 dames Den Boer/Smulders, 3 dames Neve/Van Damme, Groep C 1 dames Allaerts/ Van Dorselaar, 2 dames Voet/Van Hootegem, 3 mevr. Snoodijk/ heer De Leeuw. Van een onzer verslaggevers CLINGE - De schietsportvereniging voor Zeeuwsch-Vlaande- ren, SV de Schutterij, heeft bij de provincie aangeklopt om geld voor verbetering van het schietcentrum Statenboom bij Clinge. Men hoopt op een bijdrage uit het fonds bijzondere voorzienin gen (werkgelegenheidsprojecten in de overheidssfeer). De Schutterij stampte het schietcentrum ruim tien jaar geleden uit de grond met 'semi-parmente' materialen. Dit om de kosten te drukken en de levensvatbaarheid van de vereniging te bewijzen. De club vroeg er geen enkele sub sidie voor aan en verrichte de klus in zelfwerkzaamheid. Men acht nu een opknap beurt dringend geboden. De gemeente Hulst komt niet met geld over de brug omdat de club geen jeugdleden telt. De sport mag alleen door volwas senen worden beoefend. De club telt ongeveer 150 leden. De schietbaan wordt verder verhuurd aan de rijkspolitie, de douana en de Nationale Re serve. Deze instellingen ma ken van de baan gebruik voor vuurwapenopleidingen. Ook de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging is er kind aan huis. Met de Zeeuwse Sportraad werkt de club verder aan een project invaliden-sportbeoefe- ning. Van een onzer verslaggevers HULST - Er mag geen af braak plaatsvinden van de jeugdvoorzieningen in de gemeente Hulst. De lijst Gemeenschap pelijke Belangen stelt dat nadrukkelijk in het pro gramma voor de komende raadsverkiezingen. Met de beperkte finan ciële die er zijn wil Ge meenschappelijke Belan gen toch realiseren dat er een jeugdconsulent komt, dat er middelen worden vrijgemaakt om de wacht lijst bij de muziekschool weg te werken, dat er vol doende geld is voor het ZIKV en dat nieuwe ont wikkelingen op het gebied van peuterspeelzalen wor den ondersteund. Gemeenschappelij ke Belangen blijft erbij dat de grondslagen voor de hef fing van de onroerend- goedbelasting niet hele maal eerlijk zijn. Met name kant de lijst zich te gen de dure taxaties. Ook pleit men ervoor dure overheidstaken over te he velen naar particulieren. Het geld dat daarmee be- spaard wordt, aldus het programma, kan worden gebruikt om de nullijn voor de jeugdsubsidies on gedaan te maken. Gepleit wordt ook voor een lager OGB-tarief voor de men sen met de laagste inko mens. Gemeenschappelij ke Belangen realiseert zich dat vanwege de financiële krapte niet al teveel wen sen in vervulling kunnen gaan. Aan één prioriteit wordt echter vastgehou den, een veilige verkeers- voorziening tussen Sint- Jansteen en Heikant. Volgens het verkiezings programma mag door de zelfwerkzaamheid van sportverenigingen de ge meentelijke subsidie niet in gevaar komen. Speciale aandacht wordt gevraagd voor het behoud van de leefbaarheid van de echte kleine kernen als Absdale, Heikant, Kapellebrug Nieuw-Namen en Graauw. Daar moeten de bestaande voorzieningen worden ge handhaafd en zonodig ver beterd worden. Groot belang hecht Ge meenschappelijke Belan gen aan het ouderenbeleid. Men wil de bejaarden laten meespreken over zaken die hun aangaan, zoals wo ningbouw, uitbreidings plannen en verkeersmaat regelen. Ook wordt gepleit voor een tariefsverlaging voor ouderen van gemeen telijke belastingen en hef fingen. De lijst Gemeenschap pelijke Belangen vindt dat het tijd wordt dat er nu ook eens een wethouder uit de buitenkernen komt. De lijst' wordt aangevoerd door W. de Brouwer, P. Stevens en A. van.Duyse. (ADVERTENTIES) Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: ff Geraniumstraat 32 4537 RE TERNEUZEN Telefoon 01150-17342 Van onze correspondente HULST - In Den DuUaert te Hulst houdt mevrouw J. van der Loo-Nefkens maandag 10 maart een lezing over 'Her senspoeling en manipulatie'. De Katholieke Vrouwenor ganisatie (KVO) organiseerde deze avond en nodigde tevens de collega-organisatie het Ka tholiek Vrouwen Gilde (KVG) uit. De spreekster zal het pro ces van hersenspoelen en ma nipuleren van individuen be lichten in de maatschappij, maar ook die in de politiek, gevangenissen, sekten en mili taire dienst. De toegang voor lpT.irifT *<3 «Pn riikcHsaaVJw

de Stem | 1986 | | pagina 21