'Alle risico's goed overwogen' ffniTVEWtflffni JACK BLINK VAN IN PROFPELOTON DEBUTEREND PDM: TRAINER AD VERSLUYS BLIJFT DOORGAAN TEGEN DE VERDRUKKING IN Dom Fel Zes niet Kans Stof Enthousiast Irritatie JSIGNEERo 5SOMMEN derlandse Sta; van 11 gevolgede Wet»» gnatie van gelaj'J Iiave gepublicet sommen die in 4 het jaar 1981 inï tiekas zijn n die rtog nief^ nebbenden zijn I in dezelfde Staats. een opgave vs: fineerde geldsom Aubliceerd, waaiyj It op uitkering in 4, ti het jaar 1987 va. pgave betreft geJ n welke in 192?^ fcjneerd. éren van genoemd) ourant zijn verkrijg! [de Staatsuitgaven! ffel Plantijnstraat ir Den Haag. 1070-789880. lie van het Ie van Financiën r(Ftöu toevallig niaah grijze i VLOERBEDEKKING NODIG HEBBEN! WIJ hebben ïo'n 32 rollen In voorraad 111i i ii iiT-m— RUUD MICHELS ui IS TOCH GOEDKOPER tTTÉRDAGTMAART 1986 DE RïïFSASDOtt T19 numtarieven en Postbank- neven; wijzigingen voor- Ken. Theoretische looptijd max.* volgens wettelijk bij Verscn- maximum Postbank 86 66 20xnw' 79 66 75 66 »*KÏ 73 66 7xf4g 72 66 6xf6JJj 71 66 5«f* llledig wordt benut, het rentepercenn8! ■tra aflossingen plaatsvinden en het |bp zonder postzegel naar: pumptief Krediet, Antwoord'; VARDEN. D-STEM-10 Door Rontain van Damrrte DORDRECHT - Op gewekt als immer stapt Ad Versluys het spelershome van DS'79 binnen. Twee minuten later dan het afgesproken tijd stip. „Zie je", zegt Jos, een van de wei nig trouwe suppor ters die DS'79 nog be zit, „hij is zelden te laat. Nee, hij is vaak te laat. Te laat weg." Ad Versluys glundert. De woorden doen hem goed. De griep wordt voor even naar de achtergrond gedrongen. Ad Versluys heeft trouwens geen tijd om ziek te worden. „Afge lopen nacht was ik be roerd, man, niet te gelo ven. Geen oog dicht ge daan. Maar ik ben er weer". Beneden komt hij nog eens terug op het compliment van trouwe supporter Jos en de griep. Als hem gevraagd wordt waarom hij weg moet bij DS'79. „Ik moet wat voor zichtig zijn", zegt hij. Daarom wordt de griep mee genomen naar Dordt en het kletsnatte trainingsveld. Om niemand bij DS'79 de gele genheid te bieden iets te vin den dat hem eerder op straat doet belanden. Zoals bij Eindhoven waar hij eind maart vorig jaar op non-ac tief gezet werd. „Daar heb ik geen behoefte meer aan. Maar goed, ik weet het niet. Ik zou echt niet weten wat er op mij aan te merken viel. Ik pas er voor de schuld op me te nemen. Weet je, dit is het eerste interview sins ik te ho ren kreeg dat ik aan het eind van dit seizoen hier weg moet. Dat heeft me wat ver baasd. Ik heb van alles over mijn persoontje gelezen en gehoord. Maar niemand die mij eens belde. Of eens aan mijn mouw trok. Om mijn mening te vragen. Er wordt nu nagetrapt. Men, ja, men, bedient zich van leugens. Van grove beledigingen. Ik ben nu vogelvrij. Er gaan veel mensen door het lint Anderen mogen alles zeggen, ik niet. Wie die anderen zijn? Dat mag eenieder voor zich zelf invullen. Maar ik weet dat er op mij gelet wordt. Daarom blijf ik wat voor zichtig". 'Enthousiast en optimistisch mag niet meer' Ad Versluys zegt het met een blijmoedigheid die je niet zou verwachten bij een trai ner die voor de tweede keer in zijn loopbaan te horen heeft gekregen dat hij het el ders eens mag proberen. Bij Eindhoven moest hij zelfs een ellenlang gevecht leveren om de centen die hem toe kwamen in zijn bezit'te krij gen. Aan Ad Versluys is het niet te merken. „Zo ben ik nu eenmaal", zegt hij, „ik ben een blijmoedig mens. Ik heb een bepaalde levensvisie. Die wordt niet in dank aanvaard. Ik ben optimistisch gestemd. Nou, in dit wereldje mag dat blijkbaar niet. Het wordt te gen me gebruikt. Ik weet wat ik kan. Dat pakt niemand me af." „Eén keer", geeft hij toe, „ben ik dom geweest. Onder druk van de spelersgroep ben ik gebleven bij Eindhoven. Mijn derde jaar. Daarvoor had ik twee goede jaren ge had. Althans, naar Eindho ven-begrippen. Een gemid delde van een punt. Voor Eindhoven heel redelijk. Het derde jaar ging het mis. De spelersgroep wilde me toch houden, ik heb toen ja ge zegd. Dat heb ik dus geweten. Dom van me". DS'79, bezig aan een gron dige verbouwing van het sta dion, wilde na het tijdperk Ad Versluys verder gaan met de inbreng van Cor van der Gijp. De oud-Feyenoorder heeft de Dordtse eerste divi sieclub Inmiddels alweer verlaten. Van der Gijp, ooit trainer van Veendam, wilde bij de club die in '83 eredivi- sionist was, het laatste woord hebben. Dat ging het bestuur net iets te ver. Cor van der Gijp vertrok onmiddellijk. In hoeverre de kortstondige aanwezigheid van Cor van der Gijp van invloed geweest is op het aanstaande vertrek van Ad Versluys, laat de Zeeuwsch-Vlaming in het midden. „Cor van der Gijp? Kent die man mij? Ik ken hem niet". Het was Cor van der Gijp die in een landelijk voetbal weekblad niet veel goede woorden voor de ex-spits uit het betaald voetbal over had. Zo zou Ad Versluys geen oefenwedstrijden op woens dag willen spelen en vrijdag niet willen trainen omdat hij dan een cursus volgt. Ad Versluys moet er om lachen. Fel klinkt het dan: „Ik ben nog geen dag afwezig ge weest. Destijds bij Eindhoven ook niet. Iedere vrijdag ben ik geweest. En niet willen spelen op woensdag. Kom nou. Ik heb al zeven, acht wedstrijden op woensdagen gehad. Stel dat het bestuur nu tegen me zegt, Ad, we spe len woensdag een oefenwed strijd in Groningen. Dan zeg ik okay. Doen we. Pak ik de telefoon en laat mijn gezin weten dat ik naar Groningen moet en donderdag weer thuis kom. Zo ben ik. Ik ben nu ziek, griep. Mijn vrouw verklaarde me voor gek toen ik mijn tas pakte en op weg ging naar Dordrecht. Vanuit Valkenswaard. Maar ik ga." En: „Ik ben een blijmoedig mens. Ik verrijk me graag. Daarom volg ik die cursus. Ik wil altijd leren. Dat kan later weer van pas komen. Ha, niemand kent me. Buiten mijn gezin dan. Als ik dan lees en hoor hoe ik afgeschil derd word, denk ik wel eens, waar moet het in deze maat schappij naar toe." DS'79. Drie jaar geleden nog de trots van Dordrecht toen het promoveerde naar de eredivisie. Nu weer de 'sluitpost' van het betaald voetbal. Ad Versluys heeft daar wel een verklaring voor. „Toen ik hier kwam had ik dertien contractspe lers tot mijn beschikking. Elf veldspelers. Voor de eerste wedstrijd kon ik zes spelers wegens blessures niet opstel len. Zes spelers. We speelden 1-1 tegen SC Cambuur. Niet eens een gek resultaat. Man, ik heb Wel eens op een don- Voetbaltrainer Ad Versluys: „Eén keer ben ik dom geweest. Dat was toen ik op aan drang van de spelers bleef bij Eindhoven". derdag van de dokter een briefje gekregen met de na men van acht spelers die het weekend niet konden spelen. Ja, acht spelers. Dan moest ik tegen beter weten in spelers opstellen die eigenlijk niet in aanmerking kwamen voor een plaats in de basis. Maar het moest wel. We mogen blij zijn dat er zo een lange win terstop geweest is. Er waren weken bij dat ik geen keeper tot mijn beschikking had". Ad Versluys wordt dan toch wat bitter als hij de ver sterkingen van de laatste weken de revue laat passe ren. Michielsen van Beer schot, Maree van Feyenoord en Verschoor van Excelsior. „Voor mij te laat", schampert hij, „het is de omgekeerde wereld. Ik heb altijd gezegd, - FOTO DE STEM/COR J DE BOER kwalitatief en kwantitatief komen we tekort. Het bewijs is nu geleverd door het aan trekken van die drie spelers. Eindelijk is er sprake van concurrentie. Kan eens wat gaan schuiven. Maar nog maals, het is de omgekeerde wereld. Eerst word ik be dankt voor de diensten en vervolgens worden er drie spelers aangetrokken." Door Rob van Deunen OOSTERHOUT - 'Moeder' Philips staat huiverig tegen over de wielersport. De gi gant uit Eindhoven zoekt het meer, zo luidt het verhaal in sportkringen, in zekere uitin gen van bezig zijn in compe titie-verband, waar de spon- sornaam door de massa niet zo nauw verbonden wordt met het product, zoals voet bal (PSV, Nederlands elftal). Sporten, die nog vrij onbelast zijn qua verleden. Waar grote schandalen bijna uitge sloten zijn. Daarom stonden de insiders versteld van het feit dat volle 'dochter' PDM uit Oosterhout wel met beide benen in het diepe van het woelige wereldje van de profwielrennerij sprong. Vorige week werd de for matie met Roy Schuiten als ploegleider voorgesteld. Een debuterende wieler-equipe met een verrassend sterke bezetting. Immers, Pedro Delgado, Gerrie Knetemann, Gerard Veldscholten en Ste ven Rooks zijn coureurs, die van wanten weten. Wat echter blijft staan is het feit dat de wielrennerij 'tt1 sport is vol risico's. Eén ëeval van eventueel aange toond gebruik van verboden stimulerende middelen kan sen investering van tussen de 21/2 en 3 miljoen gulden voor een seizoen naar het grote publiek toe in totaal waarde loos ombuigen. En, om niet gelijk het slechtste te denken, een massale valpartij in het voorseizoen waarbij eventu eel enkele renners van PDM •Pin of meer ernstig gebles seerd raken kan de hele opzet van de sportsponsoring via de wielersport teniet doen. Jack Blink, de marketing manager van het Ooster- houtse bedrijf, kijkt bedacht- zaam als hij met de kans op ongelukken geconfronteerd wordt. De 42-jarige Eindho- venaar: „Natuurlijk zijn we niet over een nacht ijs ge gaan. We hebben de risico's afgewogen. Doping is een be laden woord, maar de kans dat je er mee te maken krijgt bestaat. Wij pretenderen een goede medische begeleiding voor ons ploeg te hebben. Daarmee denken we vergis singen van renners te voor komen. En....vallen, ja, dat kun je in de wielersport niet voorkomen met het nemen van maatregelen. Voor wij als bedrijf ja hebben gezegd, zijn er een aantal gesprekken gevoerd. Met Piet Liebregts, met Harry Jansen bijvoor beeld. Mensen, die hun weg weten in de wielersport. Jan sen stelde voor om eens met Roy Schuiten te gaan praten. En het kwam bij mij verfris send over dat het Schuiten zelf was die aangaf dat het, als we met hem in zee gingen, niet allemaal koek en ei zou zijn. Hij droeg zijn conflicten, die er met Peter Post waren en die er misschien zouden komen, zelf aan. We hebben verschillende rapporten, die over sportsponsoring bestaan nageplozen en we hebben zelf onderzoek laten verrichten. En daaruit bleek dat de wie lersport voor ons bedrijf de beste oplossing was". Dat laatste kwam voort uit de doelstelling dat bij PDM vooVlopig nog de meeste aan dacht uitgaat naar de Euro pese markt. En dan speciaal naar Italië, Spanje, Frank rijk, Zwitserland, België en Nederland. „Het aardige is dat vorig jaar op de Neder landse TV in totaal 62 uur werd besteed aan het wiel rennen en 58 uur aan het voetballen. Dan zie je hoe de aanpak van de media gaat veranderen. En daarnaast de manier waarop wielrennen vergeleken met voetbal in beeld wordt gebracht, spreekt sponsors meer aan. Meespeelt ook dat voor ons de wielrennerij precies de sport is die in de landen waar wij op ons richten, enorm po pulair is. Dus in feite was de keus globaal gezien gemak kelijk", zo licht Jack Blink de komst van zijn bedrijf in het profpeloton verder toe. En eerlijk: „Het is ook een be trekkelijk goedkope vorm van reclame. Promotie-acties via kranten, TV en radio zijn veel duurder". De entree van PDM heeft inmiddels heel wat stof doen opwaaien. Peter Post, hij vooral, en Jan Raas beticht ten Roy Schuiten van het op drijven van de prijs van de betere coureurs. Beide ploegleiders lieten al weten niet van plan te zijn Schuiten ook maar een helpende pink toe te stelen. Blink: „Daar Jack Blink van PDM: alle risico's van entree in wie lersport goed overwogen. - FOTODESTEM/DICKDEBOER zijn we niet van geschrok ken. ^Schuiten heeft zelf dus al aangegeven dat hij niet met open armen ontvangen Ad Versluys moet lachen. Ooit maakte hij anderen aan het lachen door met Harry Vermegen, toen nog Voet- bal'80, een komische act voor twee op de televisie te bren gen. „Welnee, daar heb ik geen last van gehad. Ik wilde laten zien dat trainers ook plezier kunnen hebben. Trai ners worden el eens afge schilderd als moeilijk bena derbaar, narrig vaak. Nou, zo ben ik niet. Ik ben Ad Ver- luys. Een blijmoedig mens. Optimistisch. In voor een grapje. Maar zo ben ik niet altijd. Als ik bij een wed strijd ben, ben ik druk ja. Ik praat gemakkelijk. Ik weet ook niet hoe dat komt. Maar zo ben ik niet altijd. Bij Eind hoven was ik wel eens op een feestje. Dan zit ik rustig in een hoekje. Stilletjes. Werd er weer gezegd, dat zal wel zijn omdat zijn vrouw er bij is. Kreeg je dat weer. Maar zo ben ik dan. Rustig, niet zo druk. Alleen op de trainingen en bij de wedstrijden laat ik me horen. Mag dat soms niet?" Ad Versluys hoopt dat hij zich na 30 juni, de dag dat zijn contract bij DS'79 af loopt, weer bij een andere club kan laten horen. „Ik ben wat bezig contacten te leg gen. Ik ben daar nog niet zo druk mee bezig geweest. Ja, dat kan ook België zijn. Ik heb daar tenslotte veertien jaar gevoetbald. Dat merk ik hier trouwens in Nederland wel eens, dat ik als een Belg bekeken word. Bovendien, ik kom uit Zeeuwsch-Vlaande ren. Of het wat uitmaakt. Weet je, ik maak me daar niet zo druk om. Ik vraag me nooit iets af. Al probeer ik wel te ontdekken waarom ik hier weg moet. Wat ik nou precies fout gedaan heb. De spelersgroep is enthousiast, de sfeer is goed. Ik zou het echt niet weten. Maar goed, stel dat ik straks niet aan de bak kom. Ja, dan probeer ik toch in die voetballerij werk zaam te blijven. Ik heb acht tien jaar ervaring betaald voetbal. Ik weet wat ik kan. Ik heb zelfvertrouwen. Ik ga me alleen zorgen maken als kenners kritiek op me heb ben. Bij Eindhoven had ik een goede realtie met Bloe- mers. Een van de oudere spe lers. Die zei dat hij me als trainer indeelde bij de beste drie die hij gehad had. Bloe- mers heeft er vijftien versle ten". zou worden. We hebben hem dan ook alleen de opdracht gegeven het eerste jaar goed door te komen. Niets meer, niets minder. Als Pedro Del gado dit seizoen de ronde van Spanje niet wint, gaan we niet direct met z'n allen zit ten treuren. Echt niet. We richten ons op de komende twee jaar. Dit seizoen moet de ploeg laten zien dat het goed marcheert. Dat alles uitstekend voor elkaar is. Als dat lukt, kunnen we ons wat makkelijker bewegen in het vervolg op dit debuut. Dan weet iedereen waar men aan toe is als met PDM in zee ge gaan wordt. En sta je wat sterker als je eventueel an dere renners gaat benade ren". Dat Roy Schuiten irritatie opwekt, weet de top van het bedrijf in Oosterhout dus al. „Maar", zo breekt Blink een lans voor de ex-coureur, „wat we van hem tot nu toe gezien hebben, bevalt ons uitstekend. Uiteraard, hij moet leren, maar dat doet hij snel. Zoals hij de zaken orga niseert, met mensen omgaat en de manier waarop hij zich opstelt, dat spreekt ons aan. En we zijn er van overtuigd dat hij zijn plaats in het me tier zal vinden. Echt wel". Nu moet niet gedacht wor den dat er bij PDM aan hob byisme wordt gedaan. „Nee, onze doelstelling is het ver groten van onze naamsbe kendheid. Nu staan we - zeg maar - op twintig; komen we over drie jaar uit op vijftig dan zeggen we: missie ge slaagd. Dat kost dan in totaal voor ons bedrijf en onze ver koop-organisaties in Europa zes miljoen gulden. Het lijkt veel geld, maar als het lukt, zitten we voor weinig op de eerste rij

de Stem | 1986 | | pagina 11