italen ing? Uitslag jaarmarkt Sint-Jansteen Gemeente kan niet in bestuur bouwvereniging Ledental Vogelvrienden in jaar verdubbeld Plaatselijk nieuws Kaa rt verkoop BZN gaat hard Voetbal Clinge komt boze ouders tegemoet DE RTEM W aterloopleinmarkt in Hulst voor Peru KVG Hulst wil vrouwen in politiek OP WEG NAAR Politiek forum voor ouderen A1J VAN ZEELAND »n van de krant- PATIËNTENVERENIGING: HULST - Bij de patiëntenvereniging Samen Beter zijn afgelopen jaar bijna twintig klach ten binnen gekomen over huisartsen en spe cialisten. BESPARING DOOR MINDER TRAINEN VERBODENDOOR MINISTER ZONDAG JUBILEUMBEURS IN DE HALLE JosVoet B® Advertentie-exploitatie JosVoet EB<© Spui Kloosterzande Heikant St.-Jansteen Graauw Nieuw-Namen Hulst St.-Jansteen Ivoor veel cliënten aangJ |lijke inkomenspolitiek. I i geïndiceerd komt te ver. In dezelfde eigen bijdrage! ivens is de eigen bijdrage) In van de instellingen voo-l Ikening gehouden metuj Jshoudelijke, verzorgende! zijn deze taken te verricii-f i aanmerking komt, wordt) [aan landelijke richtlijnen! p ook bepaald in hoeverre) van huishoudelijke, maar) Irzorging. wPIJDAG 7 MAART 1986 T22 PAGINA ZEELAND 2 nkomen Iele 065 #079 |t 099 1124 149 174 199 #224 1249 #274 1299 #324 349 |I374 1399 1424 #449 #474 1499 1524 [1549 1574 #599 #649 1699 1749 1799 1849 11899 |1949 li 999 >049 2099 2199 2299 2399 2499 2599 2699 2799 2899 2999 3099 3199 3299 3399 3499 3500 WEEKTARIEF TABEL C Alleenstaanden 108,- 116,- 124,50 132,50 141,- 149,- 157,50 165,50 174,- 182,- 190,- 198,- 200,- 3,- 3,50 4,50 6,- 8,- 10,- 12,- 14,- 16,- 18,- 20,- 22,25 24,25 26,50 28,50 30,75 32,75 34,75 36,75 39,- 41,- 43,- 45,- 48,25 52,25 56,25 60,50 64,50 68,50 72,75 76,75 80,75 85,- 91,25 99,50 andheid en Cultuur Bij na twintig klachten ver artsen Van een onzer verslaggevers Dat blijkt uit het verslag van de klachten- en infor matiebureau van de vereniging. Vier van die klachten zijn dacht aan de patiënt, minder goede behandeling en te wei nig begeleiding". Ook blijkt volgens het verslag dat de pa tiënten te weinig informatie ontvangen en dat de informa tie die wel wordt gegeven zeer summier is. Volgens het klachtenbureau is het vorig jaar meerdere ke ren voorgekomen dat een huisarts weigert te komen. „Dit is een trieste zaak". Ge bleken is dat dit voorkomt bij de vervangende huisartsen, dus veelal in het weekeind. Als de arts blijft weigeren, zo ad viseert de patiëntenvereni ging, kan het best contact worden opgenomen met de po litie. Het informatiebureau is het afgelopen jaar gemiddeld hon derd keer benaderd voor hulp, informatie of bemiddeling voor zaken van de meest uit eenlopende aard. Er bleek in 1985 grote behoefte te zijn aan informatie over speciale ziek ten, doorverwijzing en vergoe ding van ziektekosten. Ook komen er nog steeds klachten binnen over de inhoud van verwij sbrieven, die meegege ven worden naar de specialist. doorgestuurd naar de inpec- teur van de volksgezondheid. Enkele klachten zijn afgehan deld door het bureau zelf. De overige zijn nog in behande ling en hebben betrekking op inzage in het medisch dossier, foutieve behandeling van art sen en schadevergoedingen. Naar aanleiding daarvan zal eerst een uitgebreid onderzoek worden gedaan, door zowel vertrouwensarts als de advo caat. Na inventarisatie van het klachtenbureau is gebleken dat de verzorging en de be handeling in de ziekenhuizen veel te wensen over laat. „De patiënt krijgt soms te maken met lange wachttijden, docto ren en verplegend personeel besteden vaak te weinig aan- (ADVERTENTIE) 2Q vE«T«OuWO VAKMANSCHAP NET EVEN ANOEdS Continentalband 145 SR 13 van 200,- voor ƒ117,- gemonteerd S Fred van Eedenstr ITemeuzen tel. 01150-13456 Holte Zandpl. 17 Kloosterzande tel. 01148-1412 Van onze correspondent CLINGE - De jeugdleden van de voetbalclub Clinge mogen na de training toch onder de douche. Het bestuur komt daarmee tegemoet aan de ouders, die zaterdag tijdens een vergade ring stelden dat het kastekort van 8.000 gulden niet op de jeugd moet worden afgewen teld. Om de financiën op te krik ken kwam het bestuur met be zuinigingsmaatregelen op de proppen. Die hielden in dat de jeugd na de trainingen maar thuis moest douchen en dat de kilometervergoeding voor uit wedstrijden wordt ingetrok ken. Het verzet van de ouders heeft nu geleid tot het intrek ken van de douche-maatregel. In plaats daarvan wordt nu in het trainingsprogramma gekapt. De B- en C-junioren worden voortaan in plaats van twee nog maar één avond per week op de training verwacht, en wel op woensdag. De A-ju- nioren blijven twee avonden oefenen, maar moeten op dins dagavond wei samen met het eerste en tweede elftal de wei i. Het bestuur denkt op deze manier toch het nodige gas, water en licht te besparen en meteen tegemoet te kunnen komen aan de wensen van de ouders. Al denkt men wel dat een en ander te koste zal gaan van de conditie van de jeug dige voetballers. Overigens is er van trainen deze week nog geen sprake. Van de gemeente mag er na melijk tot en met het week eind niet op de velden geoe fend of gevoetbald worden. Dit in verband met de toe stand van de grasmat. Als de gemeente deze maatregel vol gende week opheft, wordt meteen ook het nieuwe trai ningsprogramma van kracht. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het is niet mogelijk om een gemeen telijke vertegenwoordiging in het bestuur van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging te krijgen. B en W van Hontenisse ant woorden dat naar aanleiding van een gesprek hierover in de financiële commissie. Die nam het standpunt in dat de gemeente slechts dan garant moet staan voor een nieuwe geldlening door de Woningbouwvereniging, als de gemeente een vinger in de pap krijgt in het bestuur. Uit een ministeriële circulaire blijkt nu echter dat het zelfs verboden is dat gemeenten in het bestuur van woningbouw verenigingen zitting hebben. Zoals bekend, wil de 'Regio nale' uitstaande rijksleningen vervroegd aflossen en een nieuwe lening aangaan tegen een gunstiger rentepercenta ge. Over een aantal jaren le vert de vereniging dat een flink financieel voordeel op. Om de lening te kunnen af sluiten moeten de Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten zich wel garant stellen voor de tijdige betaling van rente en aflos sing. De Hontenisser financiële commissie verbond daaraan de voorwaarde dat de gemeen ten dan ook de nodige invloed moeten krijgen. B en W waren daar aanvankelijk ook wel voor geporteerd. Gezien het bovenstaande, wordt het voor stel nu toch ongewijzigd aan de gemeenteraad ter goedkeu ring aangeboden. Directeur M. Goedbloed heeft al laten we ten dat de woningbouwvereni ging op korte termijn tot ver vroegde aflossing en herfinan ciering zal overgaan, desnoods zonder het aandeel van Honte nisse hierin te betrekken. Op een vraag van W. Gel derland zeggen B en W dat de in de toekomst te realiseren besparing gedeeltelijk wordt aangewend voor verlaging van de huurprijzen. Maar van die mededeling kijkt directeur Goedbloed toch even op. „Dat mogen wij als woningbouw vereniging niet eens. Enkel en alleen de staatssecretaris, en de tweede kamer natuurlijk, stelt de huurprijzen vast. Toe stemming voor een verlaging krijg je alleen als er structu reel minstens zo'n 20 procent van je huizen leegstaat. Dan moet je als woningbouwvere niging zowat failliet gaan". Volgens Goedbloed wordt het financieel voordeel aange wend om het groot onderhoud van de woningen uit eigen portemonnee te betalen. „Maar dat speelt pas over achttien jaar. Dan hebben we 9 miljoen gulden beschikbaar. En als je dan groot onderhoud kunt uitvoeren zonder daar voor elders geld te hoeven le nen, dan kun je dat doen zon der dat de huur omhoog moet. In dat opzicht profiteren de huurders er dus wel van". Aardenburg, Sas van Gent, Sluis en Terneuzen hebben in middels al positief beslist op het verzoek van de bouwvere niging. Verwacht wordt dat Axel en Hulst in hun eerstvol gende raadsvergadering dit voorbeeld zullen volgen. Het bestuur van de vogelclub, van links naar rechts: Roelf Folkersma, Cor Hamelink en zittend Robbie van Overmee- ren. - fotowimkooyman Van onze correspondent AXEL - De Zeeuws- Vlaamse Vogelvrienden, die dit jaar 35 jaar bestaan, houden zondag een jubi- leumbeurs in gemeen schapscentrum De Halle te Axel. Het gaat de jubilerende vereniging momenteel goed voor de wind. Nog steeds melden zich vogelliefheb bers die lid willen worden. Het ledenbestand maakte afgelopen jaar een spectacu laire groei door. Telden de Zeeuws- Vlaamse Vogelvrienden be gin vorig jaar nog 51 leden, momenteel zijn er niet min der dan 116. Secretaris R. van Overmeeren is dan ook een tevreden man. „Wij zijn als bestuur erg blij met die sterk toegenomen belang stelling voor onze vereni ging. We hebben ons nogal ingezet om dit te bereiken en als al het werk dan zo duide- lijk vruchten afwerpt, is dat prettig". Een van de manieren waarop men onder de aan dacht van mogelijke leden probeert te komen, is de jaarlijkse kerstvogelshow, waar de laatste jaren bij zondere aandacht aan wordt besteed. „Daarnaast trach ten we overal aanwezig te zijn waar we veel belang stelling verwachten. Zo zijn we met een stand en een vo lière aanwezig op de expo deze maand in Axel en op de hobbymanifestatie in De Halle in juni". Vogelliefhebbers die nog geeen lid zijn van de vereni ging krijgen vrijblijvend een informatiepakket mee naar huis. Menig vogelbezit- ter kwam zodoende niet al leen veel te weten over de Zeeuws-Vlaamse Vogel vrienden, maar ook over za ken als de gehanteerde ver koopprijzen van een aantal handelaren. Dit leidde vaak tot aanmelding van nieuwe leden. Secretaris Van Overmee ren, zelf een verwoed vogel liefhebber, is momenteel echter niet in het bezit van gevederde vrienden. „Omdat de huizen hier gerenoveerd gaan worden, heb ik tijde lijk mijn volière opgeruimd. Wel jammer, want ik had zo'n 200 vogels. Er vlogen 32 soorten rond. Het is een leuke uitdaging om ze er al lemaal zo goed mogelijk uit te doen zien". En dat vogels er goed uitzien en een goede conditie en gezondheid heb ben, is immers een van de hoofdoelen van de vereni ging- De jubileumbeurs wordt zondag gehouden in De Halle te Axel en duurt van 10 tot 13 uur. Het evenement is gratis toegankelijk. Ook iedereen die vogels wil rui len, verkopen of aanschaf fen is welkom. Voor infor matie kunnen belangstel lenden terecht bij de secre taris, Beethovenstraat 13 in Axel, telefoon 01155-4084. ^ADVERTENTIE) «AAR VERTROown uitfiiiMcruHQ ucr eiicu VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANOERS J 25% korting op de meeste j keveronderdelen met de i keverpas van 10,- F'MianEMaist 1 Temeuzentel. 01150-13456 8 Hor to Zandpl. 17 KJoosterzanda tel 011AÖ-1412 j gVOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ^Horen ^neuzen, Hulst en Goes, «aressen en telefoon- emmers op pagina 2. 6 30-12.30/13.30-17.00 uur. Terneuzen; Rein van der vflrn (editie-chef), Jan £nsen(p|v. chef), Emile Rol' Co Meertens, Cor de i. er (1°t°), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, i,0;rie Verstraeten. M'ddeiburg. Henk Postma. s: Clé van Katwijk. '"specteur Zeeland: 95839°"' P"Vé tel' 01150" Van onze correspondente HULST - Het Katholiek Vrouwengilde Hulst heeft de leden opgeroepen om op woensdag 19 maart bij de gemeenteraadsverkiezingen te stemmen op een vrouw. In de maandelijkse circulaire wijst men erop dat er in Hulst vrouwen staan op ver kiesbare plaatsen. Zonder een voorkeur uit te spreken voor een be paalde partij stelt het KVG dat de vrouwen niet alle verantwoordelijkheden op de schouders van de mannen mogen leggen, maar dat be slissingen voor het welzijn van de plaatselijke gemeen schap gezamenlijk genomen moeten worden. HULST - In het bejaarden- dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst wordt maandag 10 maart een politiek forum voor ouderen gehouden. Alle aan de gemeenteraadsverkiezin gen deelnemende lijsten en partijen zullen er met een vertegenwoordiger aanwe zig zijn. Deze middag is op touw gezet door de zeven plaatse lijke bejaardenbonden en het Gekoördineerd Bejaar- denwerk en begint om 13.30 uur. Alvorens de politici aan het woord komen, zal de heer Praet van de gemeente uitleg geven over de ge meenteraad, de verkiezin gen en het stemmen. Aan wezigen kunnen daarover ook vragen stellen. Om 14 uur begint het forum. Alle vertegenwoordigers van de verschillende lijsten krijgen vijf minuten de tijd om een inleiding te houden. Daarna kunnen de aanwezigen vra gen afvuren. Het staat nu al vast dat daarbij zaken aan de orde zullen komen als vervoersproblemen, knel punten in de kleinere ker nen, subsidieperikelen en de wens om een ouderencom- Van onze correspondente HULST - In het kader van de Vastenactie wordt zaterdag op de Grote Markt in Hulst een Waterloopleinmarkt gehou den. Scholieren vanaf de vierde klas basisschool kunnen van 12 tot 16 uur hun verzamelde spulletjes aan de man probe ren te brengen. De opbrengst is dit jaar bestemd voor de mensen in Peru. Tijdens dit kleurrijke eve nement is ook de wereldwin kel aanwezig met verschil lende spulletjes uit derde we reldlanden. Ter versterking van de inwendige mens wor den er wafels gebakken. De Waterloopleinmarkt is een on derdeel van de grootscheepse campagne om de noden van de mensen uit Peru te lenigen. De jaarlijkse fietstocht hoort ook bij deze actie. (ADVERTENTIE) 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS 55 Met 8 personen op stap? g 8 Samen in een buurbusje van ons. Gezellig!!! 5 Fred van Eedenstr. ITemeuzen tel. 01150-13456 a Hof te Zandpl. 17 Kloosterzande tel. 01148-1412 Dansen - Zaterdag 8 maart is er in het buurthuis de Drie Gehughten te Spui een dans avond. De muziek wordt ver zorgd door het Mix Combo. De dansavond, waarop iedereen welkom is en speciaal de in woners van Spui. Mafrette en Schapenbout, begint om 20.30 uur. Stoere spelers - Kaartclub de Stoere Spelers houdt van avond (vrijdag) de twaalfde clubkaarting van het seizoen. Dat gebeurt in café De Rei zende Man om 20.00 uur. De Sloebers - Zaterdag 22 maart reizen de watersporters van De Sloebers met een bus naar Amsterdam om daar een bezoek te brengen aan de HIS- WA-tentoonstelling. Omdat er nög enkele plaatsen over zijn in de bus kunnen eventuele belangstellenden deze reis meemaken door zich op te ge ven bij A. de Bruyn, K. Door manstraat 12, voor 9 maart. Schieting - Bejaardenschie- ting, zaal 't Helleken, 42 schut ters: hoge vogel: mevrouw De Pooter, Stekene; beide zijvo gels: E. Jansen, Moerbeke; grootste aantal (4): E. Rottier, St.-Jansteen. Kaarting - Aan de maande lijkse kaarting in De Warande namen 51 personen deel. Uit slag: 1. P. de Nijs, Clinge; 2. A. van Waesberghe, St.-Jan- steen; 3. J. de Letter, Kapelle- burg; 4. E. de Block, Hulst; 5. E. van Overmeeren, Hulst. Papierslag - De voetbalver eniging STEEN houdt zater dag weer haar maandelijkse papierslag. Vanaf half negen halen senioren,en junioren het oud papier op. Kaarting - Door de Bond van Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 41 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Schelfhout, Zandberg; 2. J. Os- selaer, Hulst; 3. mevrouw Plasschaert, Graauw; 4. E. Dankaert, Hulst; 5. C. Mahu, Zandberg. Kaarting - In zaal Thilleman werd een kaarting gehouden waaraan 73 personen deelna men. Uitslag: 1. A. de Mayer, Kieldrecht; 2. A. Bogaert, Hei kant; 3. R. van Eerdenbrug, Graauw; 4. J. van Osselaer, Hulst; 5. R. de Jong, Nieuw- Namen. Kaarting - In zaal Oud-Ant- werpen werd een kaarting ge houden waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag; 1. M. van Kerckhoven, 2. W. Blommaert, 3. M. Sorber, 4. mevrouw Mor- cus, 5. P. Scheffers, allen Hulst. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 61 personen deelna men. Uitslag: 1. G. Riské, Hulst; 2. C. van der Ha, Nieuw-Namen; 3. C. Boone, Hulst; 4. W. Neve, Klooster zande; 5. J. van de Voorde, Hulst. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 34 personen deelna men. Uitslag: 1. D. Scheele, Axel; 2. J. Asselman, 3. me vrouw Haulez, beiden Hulst; 4. A. Brooymans, Terhole; 5. me vrouw Buysse, Clinge. Bingo - In zaal De Smickel werd een bingo-avond gehou den waaraan 80 personen deelnamen. Uitslag: 1. G. van Dorsselaer, St.-Jansteen; 2. mevrouw De Smet, Hulst; 3. mevrouw Braat, Philippine; 4. mevrouw Schauwaert, 5. A. Claerhout, beiden Hulst. Afscheid - Het gemeenteper- soneel heeft afscheid genomen van chef-badmeester Jo Bakx. Bakx heeft gebruik gemaakt van de VUT-regeling. Het personeel overhandigde hem een fiets met enkele aan hem toebehorende oude attributen die hij tijdens zijn werkzaam heden in het zwembad De Driehoek gebruikte. Als op volger van Bakx is Ad Aarts benoemd. Bedrijfsjubileum - Na 40 jaar als medewerker in dienst te zijn geweest van de firma Ly- beert/Verstraeten te Kapelle- brug maakte Leon van Cam- penhout gebruik van de moge lij kheid vervroegd uit dienst te treden. Dit feit en het 40-ja- rig dienst) ubileum werden door directie en personeel ge vierd in de bedrijfskantine, 's Avonds was er voor familie, vrienden en bekenden een re ceptie in café Den Ouden Arend. Velen, waaronder het bestuur van de plaatselijke EHBO-vereniging en een af vaardiging van het districts- bestuur van de EHBO, maak ten gebruik om Leon van Campenhout, voorzitter van de plaatselijke EHBO-vereni ging, geluk te wensen. Rattenrit - Slechte weersom standigheden en de griep-epi- demie waren de oorzaak dat het aantal deelnemers aan de Rattenrit van de ZEVAC te genviel. Er werd in drie klas sen gereden. Uitslag A-klas: 1. C. de Waart, Roosendaal 120 straf punten; 2. H. Korst, Sas van Gent 180; 3. A. van Loo, Kapelle 184. B-klas: 1. B. Hen- drikse, Hulst 347. Toerklas: 1. Smits, Bergen op Zoom 60; 2. Pielaat, Biervliet 90; 3. Bolle- man, Axel 150 strafpunten. De winnaars ontvingen een beker of een medaille uit handen van J. Allefs. Van onze correspondente HULST - De kaartverkoop voor het optreden van de Nederlandse popgroep BZN verloopt zeer goed. In Hulst gingen in een mum van tijd al enkele honderden kaartjes de deur uit. BZN treedt op 11 april op in de Noordhal van het ee- meenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Tot 12 maart kunnen de liefhebbers een rijksdaalder korting krijgen op hun toe gangsbewijs. Daarna kosten zaalplaatsen twee tientjes en de tribune 22,50 gulden. Voor het eerst bij popcon certen in deze ruimte zullen alle aanwezigen over een zitplaats beschikken. De or ganisatie verwacht voor dit evenement honderden be langstellenden vanuit heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Kaarten zijn verkrijgbaar via Den Dullaert, 01140- 14351. Vervolg van pagina 1) SINT-JANSTEEN - Tijdens de jaarmarkt te Sint-Jansteen kende de jury de volgende eer ste prijzen toe: Vetvee: schoonste vaarzen met 2 tanden: slagerij Huiskes Koewacht, idem met 4 tanden: slagerij Miel Biesbroeck Hulst (fokker E. Suy), schoonste vrouwelijk vleesvee: met twee tanden: Miel Biesbroeck Hulst, met 4 tanden: A en B: Miel Biesbroeck Hulst, schoonste vleesvee: Lambert Vogelwaarde, schoonste stie ren met 2 tanden: Paid van Driessche Hoek, schoonste stieren zonder tanden (voor mesterij): Den Hamer Axel, schoonste stieren zonder tan den: Van Laere Axel, schoon ste dikbil met 2 tanden: Van Laere Axel, schoonste stieren met 2 tanden: De Hamer Axel. Melkgeiten: le t/m 12e prijs: kaasmakerij De Pint Sint- Jansteen. Schapen: Texel: jonge rammen: Jac. Inghels Heikant, oude rammen: R. Inghels en Zn Heikant, ooien: R. Inghels en Zn Heikant, melkschapen: rammen: E. Francken Heikant, lammeren- ooien: E. Francken, volwassen ooien: E. Francken. Dwerggei ten: boklammeren: M. Meule- man, Stekene, oude bokken: M. Meuleman, geitlammeren: M. Meuleman, jaarling geiten: G. van Hese Beveren Waas, tweejarige geiten: G. Meule man Stekene, oude geiten: M. Meuleman, veteranengeiten: M. Meuleman. Fokstieren: schoonste springstieren met tanden: F. Verdurmen Absdale, schoon ste springstieren zonder tan den: F. Verdurmen. Fokvee: schoonste koeien met 6 en meer tanden: Fr. de Rechter en Zn Absdale, schoonste koeien met 4 tanden: Fr. de Rechter en Zn, schoonste koeien met 2 tanden: Fr. de Rechter en Zn, schoonste vaarzen zonder tanden: Fr. de Rechter en Zn, schoonste MRY pinken: W. van Ruymbeke en Zn Kapellebrug, schoonste MRY graskalveren: W. van Ruymbeke en Zn, schoonste zwartbont pinken: W. van Ruymbeke en Zn, schoonste MRY kalveren: W. Van Ruymbeke en Zn, schoonste zwartbonte graskalveren: W. van Ruymbeke en Zn, schoon ste limousine kruisling: gras- kalyeren: W. van Ruymbeke en Zn. Paarden: schoonste merry drie jaar en ouder: Fons de Vetter Heikant, schoonste ruinpaard: J. Cornelissen Nieuw-Namen, schoonste warmbloedpaard 2-jarig: Y. Blommaert Absdale, schoonste arabier: S. de Vetter Kapelle brug, schoonste warmbloed- paard 1-jarig: Y. Blommaert, schoonste halfbloed arabier: R. de Roos Sint-Jansteen, schoonste pony: M. van Hels- land Sint-Jansteen, schoonste dartmoore pony: J. van Hels- land, schoonste welsh pony: R. de Roos.

de Stem | 1986 | | pagina 11