Voor de laatste keer het ijs op ^Èl Philippine wint EHBO-wedstrijd ONDERZOEK NAAR VE RBLIJFSKLIMAA T listrictskampioenschappen antieke wapens Meester De Greef gehuldigd Oud-IJzendijkenaar in de bloemetjes gezet -orthopedie Nieuwe Officier van Justitie geïnstalleerd onderkomen St.-Hubertus H.F. VAN OOSTERHOUT IAANDAG 3 MAART 1986 Irtschoenen Irthopedische ïfondsleverancier &ok na 18.00 uur is 1906- VANZEELAND IN MIDDELBURG WINST IN WEDSTRIJD IN KOEWACHT re rteren ft zekerheid, luradeur.99 OOSTBURG - Het winkelapparaat in Oost burg staat onder druk. Groenendijk Piet van Zeil opent nieuw kantoor KvK VOOR VOLBRENGEN ELFSTEDENTOCHT Verkeer FEESTDAG IN TERNEUZEN Burgemeester heropent Investeer in een Volvo 340/360. Vanaf f 19.185,-. Aers beste tafeltenisser in Terneuzen MINI-ELFSTEDENTOCHT IN SCHOONDIJKE 270.000 voor verbouwing school Breskens Plaatselijk nieuws Aardenburg T6 PAGINA ZEELAND 2 EJ Hulst 1 fien wij ook aan huis benwerk, semi orthope- comfort-schoenen, van Jreed, ook voor losse steun-, wandelstokken |rzorgingsartikelen sn orthese, houten <lompen (buigzaam), 3erkelmann, flex-o-let, [lederwaren, paraplu's, Ikoffers (Samsonite), schoen reparatie Von een oneer verslaggeefsters i)DELBUBG - Tijdens een [ciële bijeenkomst in de ïtbank van het arrondisse- ,t Middelburg is officier justitie mr. S. Tempel ge- illeerd. Tempel was voor- sn werkzaam bij het Open- r Ministerie te Groningen, is geboren te Winschoten, uni 1946. nspelend op de actualiteit de president van de Mid- burgse rechtbank, mr. An- de la Porte, dat mr. Tem- nu hij het arrondissement Groningen verlaat, zijn even tuele nevenfuncties vaarwel zal moeten zeggen. „Misschien aanvaart u in Zeeland weer nieuwe. Is dit wenselijk?", vroeg de president zich af. Hij doelde op de rechtszaak in Almelo, waarbij de rechter tevens commissaris was van het vervoersbedrijf dat gele den had onder de stakingsac ties en zijn recht wilde halen. Twijfel onstond of een rechter of officier van justitie in zo'n geval wel onpartijdig kan oor delen. Mr. André de la Porte meende dat problemen zoals in Almelo uitzonderlijk zijn en blijven. De verplichte lijst met functies zoals de minister van justitie onlangs voorstelde en het ingediende plan om de lijst publiekelijk bekend te maken, kunnen zinvol zijn, maar de rechter of officier die de func tie aanvaardt, blijft toch de eerst verantwoordelijke voor de beslissing. Hoofdofficier van justitie mr. Huygen wilde sombere as pecten, zoals de onderbezet ting in het arrondissement, even buiten beschouwing la ten. Hij wees in zijn speech op de kleinschaligheid van Zee land, hoewel een kleinschalig probleem ook hier tot een grootschalige aangelegenheid kan uitgroeien. Hij dacht hier bij aan de gebeurtenissen in de gemeente Aardenburg. „Er is op justitieel gebied genoeg werk aan de winkel, ook in Zeeland". De geïnstalleerde officier van justitie is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij zal binnen kort naar Zeeland verhuizen. loe Stem, 076-236911 inkelapparaat van ostburg onder druk Van onze correspondent BENDIJKE/SCHOON- JKE - Onderwijzer Harry Greef uit Schoondijke, al e jaren 'meester* op de ka- lieke basisschool in IJzen- ke, is gehuldigd omdat hij ige week woensdag de Elf- dentocht uitreed. Het de- it van de Schoondijkenaar rerdienstelijk verlopen. Om uur was hij vertrokken en 23.40 uur, net op tijd voor kruisje, was hij weer in tuwarden. Dp school kreeg hij eerst een bloemenhulde door de twee jongste leerlingen van Molen- bolwerk. In de gemeenschaps ruimte hingen enkele span doeken voor meester Harry. De kleuters waren er met vlaggetjes. Directeur A. Lips van de basisschool hield een toespraak. 'Meester, ben je net zo goed in klunen als in proef werk geven?'. 'Harry niet voor het buisje, maar je reed voor het elfstedenkruisje', aldus en kele teksten op de spandoeken. Meester Harry deed daarna in iedere groep zijn verhaal. 'Een leuke ervaring' werd het door hem genoemd. In zijn vrije tijd had hij vele uren ge traind, ook op zijn zelfge maakte glij plank. Een eigen uitvinding, waarmee je heel goed kan improviseren. Dat uit zich volgens het bestuur van de Oostburgse winkeliersvereniging in: leegstand, verliesgevende bedrijven, geringe investeringsbereidheid bij de be staande bedrijven en het ontbreken van ondernemers die het winkelareaal willen aanvullen. Volgens de vereniging is de oorzaak het slechte ver- blij fsklimaat voor het winke lend publiek in Oostburg, in vergelijking met plaatsen als Terneuzen en Sluis. De West- Zeeuwsvlaamse centrum plaats moet dan ook aantrek kelijker gemaakt worden en hierover hebben de winkeliers Vijf schutters staan gereed. Onze fotograaf leeft nog Van onze correspondent ÏRNEUZEN - Schietvereni- ag Brown Bess uit Terneu- n heeft zaterdag op de ge- ïentclijke schietbaan de dis- ctskampioenschappen voor afdeling Zeeland en Bergen Zoom gehouden. Er werd schoten in het onderdeel Bij de hoorzitting over de reconstructie van Groenen- dij k wordt wel gehoor gege ven aan problemem zoals te hoge snelheden en sluip route van vrachtverkeer, pngeveer l%-2 jaar geleden jpgden ze bezwaren, die toen perden gemaakt en ook adden te maken met snel heden en 't proberen weren San vrachtverkeer uit de Kloosterstraat, naast zich heer. J Mijn schrijven over en tüeer naar Veilig Verkeer Nederland en de Gemeente ^lontenisse over diezelfde pi 'blemen leverde niets op. B*ar)t je onderneemt iets al- =en voor velen, zelfs voor ewoners van de Clooster- praat, een lachertje. Maar Bewoner;; van de Groenen- dij k zien de gemeenteraads verkiezingen in de komende naand en krijgen op de hoorzitting wel gehoor voor <Je problemen en er wordt al 'gedacht om een 'sluis' te ma- hen die de route niet meer -Interessant maakt. Laat ze ih de Cloostersfraat ook iets uitdokteren wat nut heeft om de snelheden terug te uringen en het vrachtver keer wat te verminderen. - foto de stem/cor j. de boer historische wapens. Ondanks het tegenvallende deelnemers veld, er waren 21 schutters, kan men terugzien op een ge slaagd kampioenschap. Alle grote namen die in aanmerking komen voor de Nederlandse selectie, waren in elk geval aanwezig. Om 10.00 uur werd begonnen met het inspecteren van de replica's. Wedstrijdleider H. Naessens inspecteerde de revolvers en pistolen op veiligheid. Er werd geschoten in de disciplines Mariette (percussie-revolver) en Kuchenreuter (percussie pistool). Bij het revolverschie- ten werd geschoten in diverse klassen. Gezien het geringe aantal deelnemers bij het pi stoolschieten was er slechts één hoofdklas. De wedstrijden tellen mee voor het Neder lands kampioenschap en de klasse-indeling. Uitslagen revolver-schieten H-klas Mariette: 1. B. Pijeke, Bergen op Zoom, 90 punten; 2. H. Naessens, Terneuzen 89; 3. W. Kamoen, Terneuzen 83. B- klas: 1. A. Slootjes, Waarde 81. C-klas: 1. E. de Blyzer, Ter neuzen 76; 2. R. de Buck, Axel 75; 3. E. Weemaes, Terneuzen 71. Pistool-schieten Kuchen reuter: 1. W. Kamoen, Terneu zen 92, 2. E. de Bleyzer, Ter neuzen 91; 3. H. Naessens, Ter neuzen 87 punten. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Staatssecreta ris Piet van Zeil (Economische Zaken) zal donderdag 20 maart de officiële opening verrichten van het nieuwe kantoor van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen in het Terneu- zense Schuttershofgebouw. De bijeenkomst begint om 16.00 uur en wordt gevolgd door een receptie en een be zichtiging van het gebouw. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De oud-IJzendijkenaar Oswald Varin, sinds en kele jaren chirurg in een Dordts ziekenhuis, is dit weekeinde in de bloemetjes gezet voor het volbrengen van de Elfstedentocht. Varin (40 jaar), die vroeger veel oefende op de IJzendijkse Veste, was om 8.30 uur vertrokken en om 22.45 uur arriveerde hij in Leeuwarden. „Hij had meer dan 500 kilometer getraind in de voorgaande weken. Hij maakt zelfs ritten van 120 kilometer", aldus een trotse vader Varin, die nog steeds woonachtig is in IJzendijke. advies gevraagd aan het Cen traal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). Het onderzoek van het CIMK naar verbeteringsmo gelijkheden gaat iets meer dan een halve ton kosten. De win keliers hebben de gemeente gevraagd hierin mee te beta len. De financiële commissie krijgt vrijdagmiddag dan ook een voorstel, maximaal 20 mille voor dit onderzoek be schikbaar te stellen. Doel van het CIMK-onder- zoek is de mogelijkheden te bezien om het centrum van het winkelgebied in Oostburg op nieuw in te richten. Het ver- blij fsmilieu staat volgens het CIMK onder druk van het hui dige verkeer. Onderdeel van het onderzoek is onder meer een bezoekersenquête om het koopgedrag te analyseren. „Nagestreefd zal worden het ontwerp-plan voor de herin richting zodanig op te stellen dat, wanneer de verkeersdruk op het centrum van Oostburg zou verminderen, de inrich ting zonder al te grote ingre pen kan worden aangepast aan de dan ontstane situatie", zo staat in het voorstel te le zen. B en W vinden dat de ge meente best kan bijdragen in de kosten van het onderzoek omdat het ook een gemeente lijk belang is om inzicht te krijgen in de knelpunten die er liggen met betrekking tot het winkelklimaat in de kern Oostburg. De gemeente dient dan wel de vrije en volledige beschikking te krijgen over het Uit te brengen rapport. De ernstigste verwondingen en aandoeningen werden voorgewend - fotoerikossewaarde Van onze correspondent TERNEUZEN - Scoutinggroep St.-Hubertus uit Terneuzen kon zaterdagmiddag het ge heel herstelde Rowan-onder- komen, dat vorig jaar door brand fikse schade opliep, op nieuw in gebruik nemen. Door op een grote deurbel te druk ken, die verbonden was met en vijftonige hoorn, opende bur gemeester C. Ockeloen het herbouwde onderkomen van de St.-Hubertusgroep. Ockeloen: „Toen ik vernam dat er brand was uitgebroken in het gebouw van St.-Huber- tus, was ik pessimistisch ge stemd. Meestal blijft er van zulke gebouwen na een brand niet veel overeind. Gelukkig bleek dat er veel te redden viel. Dankzij enorme inzet van de groep zelf kon het Rowan- onderkomen weer opgebouwd worden. We kunnen zelfs stel- ADVERTENTIE) len dat het enorm verbeterd is". De Rowan-ruimte heeft nu een vaste 20 persoons-zitbank. Alles heeft een nieuw kleurlje gekregen en in het midden is een nieuwe kachel geplaatst. Het was de oude kachel die door oververhitting voor de brand-ontwikkeling zorgde. Danny van Woerkom, Rowan- leider: „De jongens hebben zelf bepaald hoe de rowan- ruimte er uiteindelijk uit zou zien. Mede hierdoor waren ze gemotiveerd om elke avond hun steentje bij te dragen aan de wederopbouw". Vele belangstellenden kwa men de St.-Hubertusgroep ge lukwensen met de heropening. Onder hen ook districtsvoorzi- ter van scouting Nederland, W. Schauwaert. De jonge scouts hadden 's mrogens het 'hordehol' versierd en ze wer den getracteerd op limonade met gebak. Voor de ouderen was er tenslotte een feest avond. AUTOMOBIELBEDRIJF Stationsweg 6 - HULST - Tel. 01140-13191 /11489 Van onze correspondent TERNEUZEN - Jacky Aers is winnaar geworden van de derde uitgave van het Anton Pigmans-tafeltennistoernooi in Terneuzen, waarvoor de mts/meao de organisatie voer de In de finale rekende de Oostburger af met Terneuze- naar Jaap de Bruyne. Een finale die overigens van een uitstekend gehalte was in de categorie oud-leerlingen. Bij de huidige leerlingen was Guido van Riel de sterkste en Margot Zweedijk werd win nares bij de dames. Uitslagen: oud-leerlingen; 1. Jacky Aers, 2. Jaap de Bruyne, 3. Jan van de Velde, 4. Rob Kroes, 5. Janco Sabbe. Leer lingen: 1. Guido van Rie) 2. Jean-Paul van Driel, 3. Nico Roozendaal, 4. Martin van Doorn, 5. Arnold de Graaf. Da mes; 1. Margot Zweedijk, 2. Chantal Baecke, 3. Gabrielle Zweedijk. Van onze correspondent TERNEUZEN - De schaats liefhebbers zijn in het afgelo pen weekeinde nog volop aan bun trekken gekomen. In de wetenschap dat de thans aan gebroken eerste lentemaand op korte termijn een definitief einde zal maken aan de IJs pret, werden door velen nog even de gladde ijzers onderge bonden. Al of niet op goed geveegde banen, want de sneeuw, geval len in de nacht van vrijdag op zaterdag, liet zich gelden. Dat betekende ook voor tal van be stuursleden, geholpen door vrijwilligers, dat de op som mige plaatsen op het ijs hoog opgewaaide sneeuw moest worden opgeruimd. Bijvoorbeeld op de Molen kreek te Schoondijke, waar zaterdagmiddag een mini-Elf stedentocht voor de leerlingen van de basisscholen was uitge zet. De deelname hieraan was goed, met 70 kinderen, die zich aan dit evenement waagden. Op het te rijden traject waren enkele hindernissen inge bouwd; verder moest er elke ronde zo'n 15 meter worden gekluund. Met een nage maakte kaart van de echte Elfstedentocht op zak, ging men vol goede moed van start. Het ijs was nog in redelijk goede conditie, al waren hier daar al wat plassen waar te nemen. Ook leden van de EHBO te Schoondijke waren present om waar nodig was hulp te verlenen. De kleinsten (groep 3 en 4 van de basisscholen reden één ronde van circa ander- In Schoondijke was er een behoorlijke belangstelling voor de mini-Elfstedentocht. - fotodestem/corj.deboer halve kilometer. Winnaar bij de meisjes werd Joyce Geel hoed in precies 9 minuten. Bij de jongens was het Norbert Willemse, die met 8.36 min. al len te snel was. De verdere uitslagen waren als volgt: Groep 5 en 6. Meis jes: 1. Mariska Verplanke, drie kilometer in 15.18 min. Jon gens. 1. Rien Bearde 13.00 min. Groep 7 en 8: Meisjes, afstand vier en een halve kilometer, 1. Marga Beeke, 24 min. Jongens 1. Patrick van der Schaaf, 20.10 min. Ruim 700 schaatsers namen gisteren deel aan de door de ijsclub De Brug te Hulst ge houden Groot-Eilandtocht, over afstanden van 5 tot 50 ki lometer. Op sommige momen ten was het in de buurtschap Luntershoek zo druk dat het wegverkeer in de knoop kwam te zitten. PHILLIPPINE - De Eerste Hulp bij Ongelukken is in Philippine in zeer goede han den. Tijdens de zaterdagmiddag in De Vlaschaard te Koewacht gehouden districtswedstrijden van de afdeling Zeeland van de Katholieke Nederlandse Bond voor EHBO wist het team van Philippine I zich als eerste te plaatsen. De tweede plaats was weliswaar voor Sint-Jansteen, maar het tweede team van Philippine wist zich weer als derde te plaatsen. Troost voor Sint- Jansteen is dat zijn comman dant de eerste prijs bij de com mandanten in de wacht wist te slepen. In totaal 16 ploegen, telkens bestaande uit drie mensen, wierpen zich vanaf 14.00 uur vol overgave in de strijd. De zoals altijd zeer realistisch aandoende mensen van de Lo- tusgroep wisten de ernstigste verwondingen en aandoenin gen voor te wenden. De jury, bestaande uit artsen en kader leden van de EHBO, had dan ook geen gemakkelijke taak. Zij kwam uiteindelijk tot de volgende uitslag: 1. Philippine I 171 p., 2. Sint- Jansteen 163 p., 3. Philippine II 146 p., 4. Koewacht II 138 p., 5. Koewacht I 136 p., 6. Nieuw- Namen 135 p. De winnende commandant van Sint-Jan- steen wist niet minder dan 48 van de te behalen 50 punten te scoren. OOSTBURG - De verbouwing van de christelijke lagere school in Breskens, nodig door invoering van de nieuwe Wet op het Basisonderwijs, gaat ruim 270.000 gulden kosten. De verbouwing wordt gecombi neerd met technisch onder houd, het loskoppelen van de cv-installatie van die van de openbare lagere school en iso lering van de buitenmuren. De verbouwing omvat onder meer het creëren van een ge meenschapsruimte en een per- soneelskamer en het inpandig maken van toiletten voor kleuters. Daarbij moet ook het speelterrein worden aange past. Het «jpvraa^de krtuiet komt vrijdagmiddag 7 maart aan de orde tijdens de vergadering van de gemeentelijke commis sie financiën. Het oordeel van de commissie wordt ook ge vraagd over het bijdragen van 4700 gulden in het exploitatie tekort van de veetentoonstel ling in Oostburg. Een voorstel voor een bijdrage van 544,50 gulden in de kosten van de Molendag 1986, die in Zuid- zande werd gehouden, komt eveneens aan de orde. Vrouwengilde - Het Aarden- burgse Vrouwengilde gaat ko mende woensdag, 5 maart, naar Rotterdam voor een dagje 'Termeulen Post'. Om 7.30 uur vertrekt het gezel schap vanaf De Kaai. Verder bezoeken de dames de Euro-' mast en gebruiken ze een uit gebreide lunch. Ook kunnen de dames winkels. Rond 19.30 uur hoopt men weer terug te zijn in de Kikkerstad. Jongerenforum - Morgen, dinsdag, wordt in de kantine van scholengemeenschap Het Zwin aan de Nieuwstraat een forum-discussie gehouden. Dit naar aanleiding van de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. Van elke partij en groepe ring die aan de verkiezingen in Oostburg meedoet, worden twee mensen naar het forum afgevaardigd. De bijeenkomst is speciaal belegd voor de jon geren die dit jaar voor het eerst mogen stemmen. De bij eenkomst begint om 15.30 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 7